Farby Artego. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-05-12, 14:13   #91
fajnaja79
Przyczajenie

Dot.: Farby Artego.

Dziewczyny, kupiłam dziś farbę Artego - It's color, nr 6.16 - ciemny popielaty czerwony blond. Do tego pani dala mi utleniacz 6% z Joanny. Swoje włosy mam średni blond, gdzieniegdzie zlotawy brąz ( po ostatanim farbowaniu Castingiem Loreala - ciemny blond, ktory wyszedl mi prawie czarny, ale na szczęście szybko się wypłukał). Napiszę Wam jaki mi wyszedł kolor.
fajnaja79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 22:02   #92
cherrykiss
Przyczajenie

czy ktoś używał farby 7.7 (blond tytoniu wirgina)? chciałabym zobaczyć jak ten kolor prezentuje się szczególnie na jasnym brązie
cherrykiss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 17:08   #93
Vea
Rozeznanie

A robił ktoś takim 9 S?

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-10-14 o 14:07
Vea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 21:20   #94
BeataR89
Rozeznanie

Może ktoś robił sobie kolorek 9.44,jak wyszło?
Stary 2012-07-28, 22:34   #95
snow_whitee
Raczkowanie

Zostały mi dwie farby z Artego i zastanawiam się czy moge je połączyć -
tj. średni popielaty blond (7.1) i ciemny czerwono-mahoniowy (6.65) ?

Jak w przybliżeniu by wyglądał taki kolor?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg artego mix 7.1 6.jpg (21,1 KB, 41 załadowań)
snow_whitee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 22:48   #96
AniaAga
Zadomowienie

Szczerze mówiąc......... , jakoś nie wyobrażam sobie połączenia ,1 z ,6 czy ,5, wydaje mi się, że to nie jest dobry pomysł, popiel+czerwień, to chyba sino-fioletowy może wyjść
AniaAga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-28, 23:41   #97
snow_whitee
Raczkowanie

AniaAga tez na początku w ogóle nie myślałam o tym, ale później przypomniałam sobie, że przecież wśród sklepowych farb widziałam podobne połączenie refleksów, bo 4.15 Loreala...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg farba-loreal-recital.jpg (20,6 KB, 43 załadowań)
snow_whitee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 09:17   #98
AniaAga
Zadomowienie

Hm.... jakoś trudno mi sobie wyobrazić połączenia popielu z czerwienią....
Stary 2012-07-29, 09:53   #99
kathy579
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 23
GG do kathy579
Nie łączyła bym, coś tam wyjdzie ale mało ciekawe.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...

Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 20:33   #100
AniaAga
Zadomowienie

No właśnie, jakoś nic dobrego nie wyobrażam sobie po takim połączeniu
Stary 2012-10-04, 09:44   #101
Vea
Rozeznanie

Paleta kolorów farby Artego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PALETA artego - 1.jpg (101,9 KB, 128 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PALETA artego - 2.jpg (93,3 KB, 77 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PALETA artego - 3.jpg (98,2 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PALETA artego - 4.jpg (84,2 KB, 56 załadowań)

Edytowane przez Vea
Czas edycji: 2012-10-04 o 09:47
Vea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 18:11   #102
patii89
Raczkowanie

Thumbs up Dot.: Farby Artego.

Cześć
A czy któraś z was używała "artego one60nine" ? troche maly wybór kolorów (- zainteresował mnie 8,43), no ale bez amoniaku

Jak z trwałością kolorów i stanem włosów?

Pozdrawiam
Stary 2012-10-25, 19:04   #103
patii89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez patii89 Pokaż wiadomość
Cześć
A czy któraś z was używała "artego one60nine" ? troche maly wybór kolorów (- zainteresował mnie 8,43), no ale bez amoniaku

Jak z trwałością kolorów i stanem włosów?

Pozdrawiam

halooo? jest tu ktoś ?
Stary 2012-12-09, 12:17   #104
fryzjerka91
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez patii89 Pokaż wiadomość
halooo? jest tu ktoś ?

ponoc one60nine sa lagodniejsze i bez substansji alergizujacych. amoniak zastapili czym innym rezorcyne parabeny i parafenylodiomine czy jakos tak, tez...o ile faktycznie trwale sa... zele z artego sa fajne i doskonale do odswiezania koloru na dlugosci i koncach
fryzjerka91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 15:14   #105
syntia89
Przyczajenie

HEj
MAm pytanie do profesjonalistów w sprawie koloryzacji. Aktualnie mam ciemny blond (w listopadzie ubiegłego roku zafarbowałam blond pasemka matrix color sync na ciemny blond). Aktualnie chciałabym je rozjaśnic artego 8,3 jasny złocisty blond, czy jest to w ogóle możliwe na moich włosach? ZAstanawiam się czy trzeba ściągać kolor? "Farbą farby nie rozjaśnisz" czy to też dotyczy tej bez amoniaku i po roku czasu?
syntia89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 17:49   #106
Kasiulinka22
Raczkowanie

Ja po jednym farbowaniu farbą Atrego wiem że już nigdy nie wybiorę . Poza ty, że kolor wyszedł nie taki jak powinien( ale to akurat mogła być wina fryzjerki)to włosy były w okropnym stanie- wysuszone i bez nałożenia dużej ilość odżywki nie było szans na rozczesanie włosów. Już w trakcie mycia miałam problemy bo się plątały okropnie. 2 tygodnie po tym farbowaniu zmieniłam kolor używając farby Matrox sync i moje włosy po drugim farbowaniu w tak krótkim czasie są w o wiele lepszym stanie, Także synca polecam jak najbardziej. Artego= beznadzieja
Kasiulinka22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 15:38   #107
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Zużyłam pierwszą i ostatnią tubkę It's Color 8N Jasny Blond. Wystarczyła mi na dwa farbowania. Oba nieudane.

1. Chciałam trochę przyciemnić kolor do średniego blondu, raczej chłodnego, więc polecono mi w sklepie fryzjerskim odcień Jasny Blond, który miał wyjść ciemniej. Niestety sprzedawczyni znała się na rzeczy podobnie ja ja, czyli wcale. Bo dodała mi do tego oksydant 9%, który - jak później doczytałam - stosuje się przy rozjaśnianiu o 2-3 odcienie, a nie przyciemnianiu. Moja wina, że nie doczytałam i jej, że miała marne pojęcie o tym, co sprzedaje. Kolor wyszedł jasny, rudawy z zielonkawym odcieniem na bardziej zniszczonych partiach.

2. Po jakimś czasie mądrzejsza o wiedzę, że powinnam użyć oksydantu 6%, zafarbowałam włosy po raz drugi. Miałam średni, lekko ciepły blond. Wyszedł jeszcze cieplejszy, a na odroście zupełnie rudy.

Naczytałam się, że farby typu natura dają raczej zbyt chłodne odcienie, czasem zielonkawe. A ta wyszła rudo. Nie mam pojęcia czemu, odrosty miałam w kolorze mysi blond.

Nie będę więcej ryzykować i poszukam czegoś profesjonalnego z innej firmy.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 12:39   #108
agatkaa888
Przyczajenie

Artego My Color Reflex

Hej,

przez długi czas nie farbowałam włosów ze względu na ppd w składzie. Ostatnio przeczytałam o Artego My Color Reflex i chciałabym się upewnić, że będzie dla mnie bezpieczne. Wklejam skład i bardzo proszę o opinię czy w składzie jest pod jakąs nazwą ukryte ppd lub inny składnik uczulający.Pozdrawiam

Skład: aqua, propylene glycol, laureth-10, laureth-2, peg-2 cocoamine, oleyl alcohol, ceteareth-50, peg-200 hydrogenated glyceryl palmate, peg-7 glyceryl cocoate, sodium laureth sulfate, silicone quaternium-22, creatine, polyquaternium-67, parfum, dmdm hydantoin, basic blue 99, basic brown 17, hc red 3, hydroxycitronellal, benzyl salicylate, citronellol, alpha-isomethyl ionone, geraniol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, linalool.
agatkaa888 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 20:33   #109
tysiak26
Raczkowanie

Zastanawiam się nad kupnem farby artego i nie mam pojęcia, który odcień wybrać, żeby uzyskać pożądany kolor. Wiem, że mogą wyjść za ciemne, ale nie miałam z nimi doświadczenia, więc mam nadzieję, że mi pomożecie. Który odcień 8.1>8A czy 9.1>9A wybrać, żeby uzyskać kolor z drugiego zdjęcia? Na pierwszym jestem ja i mój obecny kolorek, chociaż teraz już się trochę wypłukał i jest jaśniejszy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0310.jpg (29,9 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2431.jpg (33,8 KB, 24 załadowań)
tysiak26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 22:26   #110
czarnawmn
Przyczajenie

Dot.: Artego My Color Reflex

Cytat:
Napisane przez agatkaa888 Pokaż wiadomość
Hej,

przez długi czas nie farbowałam włosów ze względu na ppd w składzie. Ostatnio przeczytałam o Artego My Color Reflex i chciałabym się upewnić, że będzie dla mnie bezpieczne. Wklejam skład i bardzo proszę o opinię czy w składzie jest pod jakąs nazwą ukryte ppd lub inny składnik uczulający.Pozdrawiam

Skład: aqua, propylene glycol, laureth-10, laureth-2, peg-2 cocoamine, oleyl alcohol, ceteareth-50, peg-200 hydrogenated glyceryl palmate, peg-7 glyceryl cocoate, sodium laureth sulfate, silicone quaternium-22, creatine, polyquaternium-67, parfum, dmdm hydantoin, basic blue 99, basic brown 17, hc red 3, hydroxycitronellal, benzyl salicylate, citronellol, alpha-isomethyl ionone, geraniol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene
carboxaldehyde, linalool.

Zacznijmy od tego co nie niszczy włosów...

Ja artego używałam do podtrzymania koloru, to taka odżywka koloryzująca.. zużyłam w sumie 1 opakowanie, ale efekt nie zadowalał Mnie zbytnio, no ale Ja mam włosy czerwone, więc dużo potrzebują Myślę, że to fajna koncepcja dla osób które nie chcą farbować włosów farba, i chcą uzyskać naturalny efekt

Na składach się nie znam, więc nie podpowiem

Edytowane przez czarnawmn
Czas edycji: 2014-03-04 o 22:27
czarnawmn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 17:31   #111
nellady
Zakorzenienie

Kupiłam farbę Artego 8.1 do tego 6% wodę, położyłam na sprawny jasny brąz/ ciemny blond wpadający w rudy i mam strasznie ciemne włosy
co prawda chciałam chłodny i mam o to mi głównie chodziło jednak mam nadzieję, że mi się szybko wypłucze nie spodziewałabym się tak ciemnych włosów;(

Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój!
Na kolanach, po kamieniach, póki tylko jest sens.
nellady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 13:39   #112
tysiak26
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nellady Pokaż wiadomość
Kupiłam farbę Artego 8.1 do tego 6% wodę, położyłam na sprawny jasny brąz/ ciemny blond wpadający w rudy i mam strasznie ciemne włosy
co prawda chciałam chłodny i mam o to mi głównie chodziło jednak mam nadzieję, że mi się szybko wypłucze nie spodziewałabym się tak ciemnych włosów;(
Te kolory wychodzą bardzo ciemne. Też go ostatnio kładłam i wyszedł czarny. Po kilku myciach zmył się do takiego brązowo-rudego. Na twoim miejscu położyłabym następnym razem coś jaśniejszego i mniej popielatego.
Stary 2014-05-11, 15:35   #113
nellady
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tysiak26 Pokaż wiadomość
Te kolory wychodzą bardzo ciemne. Też go ostatnio kładłam i wyszedł czarny. Po kilku myciach zmył się do takiego brązowo-rudego. Na twoim miejscu położyłabym następnym razem coś jaśniejszego i mniej popielatego.
a na palecie był taki piękny kolor no będę musiała następnym razem jeszcze jaśniejszą, czyli 9, z tym, że ja właśnie marzę o takim ciemniejszym popielatym blondzie- takim jaki mam z natury

Stary 2014-05-12, 18:07   #114
tysiak26
Raczkowanie

Cytat:
a na palecie był taki piękny kolor no będę musiała następnym razem jeszcze jaśniejszą, czyli 9, z tym, że ja właśnie marzę o takim ciemniejszym popielatym blondzie- takim jaki mam z natury
Spróbuj 9, ale wydaje mi się, że też wyjdzie bardzo szaro, nie koniecznie naturalnie. Ja teraz farbuję z serii super blondów i mam ultra ash blond. Mi się ten kolor podoba, ale jakbyś uważała, że jest za jasny, to fajny też jest super perłowy blond. Ta seria jest dość naturalna i nie wychodzi ciemno, czarno, czy za szaro. Po prostu naturalnie i przede wszystkim blond.
Stary 2014-05-12, 22:54   #115
nellady
Zakorzenienie

Cytat:
Spróbuj 9, ale wydaje mi się, że też wyjdzie bardzo szaro, nie koniecznie naturalnie. Ja teraz farbuję z serii super blondów i mam ultra ash blond. Mi się ten kolor podoba, ale jakbyś uważała, że jest za jasny, to fajny też jest super perłowy blond. Ta seria jest dość naturalna i nie wychodzi ciemno, czarno, czy za szaro. Po prostu naturalnie i przede wszystkim blond.
dzięki spróbuję jak mi się skończy ta farba, nie jest źle zmywa się, więc wykorzystam ją do końca
mi właśnie zależy na takim popielu, typowym mysim blondzie, chce mieć podobne do naturalnych, ale teraz mam taki jasny zgaszony brąz
Chodzi mi o coś takiego jak w załącznikach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg barwy_szczescia_magda_zwolenska_honorata_16818692.jpg (37,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ash-blonde-hair-tile.jpg (51,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 56790.jpg (37,0 KB, 16 załadowań)

Stary 2014-05-13, 16:15   #116
tysiak26
Raczkowanie

Cytat:
dzięki spróbuję jak mi się skończy ta farba, nie jest źle zmywa się, więc wykorzystam ją do końca
mi właśnie zależy na takim popielu, typowym mysim blondzie, chce mieć podobne do naturalnych, ale teraz mam taki jasny zgaszony brąz
Chodzi mi o coś takiego jak w załącznikach
Właśnie też dążę do takiego koloru. Najbardziej zależy mi na tym z trzeciego załącznika Wydaje mi się, że jestem już blisko celu. Mój naturalny kolor to rudo-blond, więc jeszcze mam trochę tych złocistych refleksów, ale myślę, że przy następnych farbowaniach pozbędę się ich na dobre, szczególnie, że blond farba lepiej współgra z moimi włosami, niż te ciemne, podchodzące pod brąz. Także radziłabym ci zejść do czegoś mniej popielatego, a bardziej naturalnego, żeby rozjaśnić ten brąz i zejść do ładnego blondu.
Stary 2014-05-13, 22:32   #117
nellady
Zakorzenienie

Cytat:
Właśnie też dążę do takiego koloru. Najbardziej zależy mi na tym z trzeciego załącznika Wydaje mi się, że jestem już blisko celu. Mój naturalny kolor to rudo-blond, więc jeszcze mam trochę tych złocistych refleksów, ale myślę, że przy następnych farbowaniach pozbędę się ich na dobre, szczególnie, że blond farba lepiej współgra z moimi włosami, niż te ciemne, podchodzące pod brąz. Także radziłabym ci zejść do czegoś mniej popielatego, a bardziej naturalnego, żeby rozjaśnić ten brąz i zejść do ładnego blondu.
czyli mówisz, żeby kłaść te naturalne, albo delikatny popiel, tak?

Stary 2014-05-14, 19:24   #118
tysiak26
Raczkowanie

Cytat:
czyli mówisz, żeby kłaść te naturalne, albo delikatny popiel, tak?
Tak, moim zdaniem to jest najlepsze rozwiązanie, ponieważ w ten sposób w końcu rozjaśnisz te włosy do blondu, a używając samego popielu, to kolor nawet nie ruszy, ponieważ sam popiel jest bardzo ciemny i szary. Najlepsze wyjście to ultra ash blond, czyli super popielaty blond (ochłodzenie + rozjaśnienie gwarantowane).
Stary 2014-05-15, 17:07   #119
nellady
Zakorzenienie

Cytat:
Tak, moim zdaniem to jest najlepsze rozwiązanie, ponieważ w ten sposób w końcu rozjaśnisz te włosy do blondu, a używając samego popielu, to kolor nawet nie ruszy, ponieważ sam popiel jest bardzo ciemny i szary. Najlepsze wyjście to ultra ash blond, czyli super popielaty blond (ochłodzenie + rozjaśnienie gwarantowane).
i wtedy z wodą 9%? chce tylko trochę rozjaśnić

Stary 2014-05-15, 18:19   #120
tysiak26
Raczkowanie

Cytat:
i wtedy z wodą 9%? chce tylko trochę rozjaśnić
Ja miałam dość ciemne włosy, użyłam 6% i rozjaśniło mi tak do 2 tonów, więc może spróbuj najpierw z 6%.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości