moje paskudne oczyska - pomóżcie w makijażu, proszę :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-25, 22:34   #31
gosik.s
Wtajemniczenie

Dot.: moje paskudne oczyska - pomóżcie w makijażu, proszę :(

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Nie, nie jestem ciepłym typem.
Jasny eyeliner mogę spróbować.
Myślę, że efekt powinien Cię zadowolić. Tylko to musi być naprawdę jasny kolor, nie żadne tam grafity ani brązy, ani nawet ciemna zieleń Niech by sobie nawet było białe złoto, kolor jest w sumie dość neutralny, a pasowałby do niektórych z cieni, w jakich wyglądasz korzystnie.

Cytat:
Wiesz, jakoś nigdy nie zauważyłam u siebie wystających kości.
A mnie się wydawało, że zauważyłam - zwłaszcza na tym zdjęciu, gdzie jesteś z koleżanką (wizażanką?) wyglądało mi tak, jakbyś miała dość wypukłą kość jarzmową (chyba tak się ona nazywa w anatomii), zwłaszcza w porównaniu z tą koleżanką właśnie. A same oczy dość głęboko osadzone. Ale jeśli nie, to takie wrażenie musi być tylko efektem makijażu. Albo braku zbliżenia samych oczu.

Anyway mam takie intuicyjne przeświadczenie, że jasne i błyszczące kolory nakładane blisko krawędzi powieki ruchomej zawsze powiększają optycznie, więc całkiem niezależnie od kości i tak mogłabyś wypróbować. Np. na ten brudny róż nałożyć jeszcze jakiś jasny, błyszczący cień w pyłku.

I może też zmodyfikować sam kształt cieniowania oka? Wyciągnąć je bardziej w górę, nie tylko w bok? Ale w kwestiach wyciągania cieniowania (przepraszam za rym wewnętrzny) to lepiej, żeby się wypowiedziały ekspertki, nie ja.

Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 22:54   #32
kropka75
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka Pokaż wiadomość
nie wiem jak to jest u Ciebie, ale tak w ogóle oko przyzwyczaja się do światła, jeżeli będziesz nosić ciągle ciemne szkła na pewno po zdjęciu oczy będą łzawić,
spróbuj odstawić ciemne szkła i dopiero po jakimś czasie zobaczysz czy dasz rade, od razu na pewno nie,
- oczywiście gdybys chciała spróbować
Ja je mam zapisane przez okulistę właśnie dlatego, że przedtem nosiłam zwykłe szkła i ciągle ryczałam, na wietrze, w słońcu i zimą, przy leżącym śniegu.

Cytat:
na zdjęciu bez okularów miałam wrażenie że masz cień pod oczami
tzn. malowany stąd moja uwaga,
Tak, mam, jasny, połyskujący róż. Z brązową kreską do połowy oka.

Cytat:
no a ja patrząc na Twoje pierwsze zdjęcia widzę posępną twarz, jakąś ponurą postać, wszystko ciemne: włosy, oprawki szkła i ubranie, ( w domyśle jeszcze widzę ciemną spódnicę do kostek )
Obstawiam, że to kwestia fotki. Włosy są brązowe, a oprawki jaśniejsze być nie mogą - są srebrne.
Na dole są jeansy, niebieskie.

Cytat:
wiesz taki "bezpieczny standard", mieszający z tłumem,
wyglądasz tu na 5 lat starsza niż na zdjęciu bez ramek,
5 lat starsza? To ile mam?

Cytat:
a w tym jasnym kolorze przyciągasz moim zdaniem uwagę i wyglądasz atrakcyjnie, promiennie
I 10kg grubiej.

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
Myślę, że efekt powinien Cię zadowolić. Tylko to musi być naprawdę jasny kolor, nie żadne tam grafity ani brązy, ani nawet ciemna zieleń Niech by sobie nawet było białe złoto, kolor jest w sumie dość neutralny, a pasowałby do niektórych z cieni, w jakich wyglądasz korzystnie.
Być może. To się da sprawdzić.

Cytat:
A mnie się wydawało, że zauważyłam - zwłaszcza na tym zdjęciu, gdzie jesteś z koleżanką (wizażanką?) wyglądało mi tak, jakbyś miała dość wypukłą kość jarzmową (chyba tak się ona nazywa w anatomii), zwłaszcza w porównaniu z tą koleżanką właśnie. A same oczy dość głęboko osadzone. Ale jeśli nie, to takie wrażenie musi być tylko efektem makijażu. Albo braku zbliżenia samych oczu.
Anyway mam takie intuicyjne przeświadczenie, że jasne i błyszczące kolory nakładane blisko krawędzi powieki ruchomej zawsze powiększają optycznie, więc całkiem niezależnie od kości i tak mogłabyś wypróbować.
Mamy po prostu inne łebki, inne czoła, inne policzki (ja niestety nie mam puchatków pod oczami) inaczej wydepilowane brwi, a przede wszystkim zupełnie inne oczy.

"Ty masz prawo mieć swoje zdanie. Ja mam prawo mieć je w d..."

"Masz świra to go hoduj." "Twój pies - Twoje gówno"

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !
Pięcioletni chłopczyk z Zespołem Aspergera prosi o pomoc.

Ta reklama pokazywana jest pod 27 518 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kropka75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 08:54   #33
zuzaneczka
Zakorzenienie

Cytat:
Ja je mam zapisane przez okulistę właśnie dlatego, że przedtem nosiłam zwykłe szkła i ciągle ryczałam, na wietrze, w słońcu i zimą, przy leżącym śniegu.
no to nie masz wyboru ale to w ogóle szkła korekcyjne?

Cytat:
Obstawiam, że to kwestia fotki. Włosy są brązowe, a oprawki jaśniejsze być nie mogą - są srebrne.
Na dole są jeansy, niebieskie.
no ok, na zdjęciu wszystko jest czarne, ale w kwestii ramek to jakoś pomijając kolor kształt mi się nie widzi

Cytat:
5 lat starsza? To ile mam?
ile masz nie wiem, ale na pierwszych zdjęciach wyglądasz na jakieś 35- 37 lat, na jasnym koło 30
to kwestia właśnie kształtu ramek, fryzury, ubrania ....
(ale wiesz ja oceniam na podstawie 3 fotek w rzeczywistości może miałabym inne odczucia)

Cytat:
I 10kg grubiej.

nie żartuj

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 11:38   #34
gosik.s
Wtajemniczenie

Cytat:
Mamy po prostu inne łebki, inne czoła, inne policzki (ja niestety nie mam puchatków pod oczami) inaczej wydepilowane brwi, a przede wszystkim zupełnie inne oczy.
A no właśnie - inne!
Dlatego mam pewne podejrzenia, że moje wcześniejsze sugestie dla Ciebie nie były jednak całkiem bezsensowne. Bo w sumie chodzi mi o makijaż, będący jak gdyby "negatywem" tego u koleżanki - powieka ruchoma jasna i połyskliwa, ciemniejszy matowy cień od linii załamania powieki w górę, tak by był widoczny również przy otwartym oku. Na moje wyczucie takie coś optycznie powiększa i "wydobywa" oczy. A może właśnie to, że nie jesteś do końca zadowolona ze swojego makijażu to właśnie kwestia nie tylko skromnej palety, jaka Ci pasuje, ale także samej techniki cieniowania?
Byłoby dobrze, gdyby któraś z Moderatorek się fachowo wypowiedziała...

Stary 2008-03-26, 14:34   #35
_Bjeata_
Zadomowienie

GG do _Bjeata_

Cytat:
no ok, na zdjęciu wszystko jest czarne, ale w kwestii ramek to jakoś pomijając kolor kształt mi się nie widzi
Mam podobny problem z doborem ramek okularowych i wiem ile się trzeba namierzyć, żeby cokolwiek dopasować, bez odstawania i tym podobnych atrakcji. Tak to już jest, że jak mi się kształt podoba to są za duże, za małe, za nie takie

Cytat:
ile masz nie wiem, ale na pierwszych zdjęciach wyglądasz na jakieś 35- 37 lat, na jasnym koło 30
to kwestia właśnie kształtu ramek, fryzury, ubrania ....
(ale wiesz ja oceniam na podstawie 3 fotek w rzeczywistości może miałabym inne odczucia)
Kropka jest moją równolatką ( ja, to ta przyklejona na zdjątku) i myślę, że ze zdjęcia nie da się na "zicher" ocenić wieku. Nie wyglądam na 30 z plusem, prawda?

Sądzę, że czarne ubranie też nie gra tu głównej roli. Kropka ma cerę oliwkową i myślę, że czarne ubrania są jak najbardziej na "tak".
Rozświetlić poliki, oczka (rada Nevady) i czerń będzie dodawała tylko tajemniczości.
Ot takie skromne moje zdanie

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."

_Bjeata_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 14:50   #36
dimiti
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Tylko że ja nie jestem ciemną brunetką, ani nie mam śniadej cery. Włosy mam brązowe, oczy niebieskie, a cerę oliwkową lecz nie śniadą - tak naprawdę jestem szatynką.

Pytałam, a owszem. Kosmetyczka odradziła ciepłe kolory, zwłaszcza brązy. Pokazałam jej makijaż w brudnym pomarańczu z brązem i zdziwiła się, że nawet nieźle. Warunek - pomarańcz musi być brudny, bez dodatków złota broń Boże.
Pani określiła mnie jako zimę i pomalowała na jasny błękit z dodatkiem granatu w postaci kreski. Nie mam jednak ochoty cały rok malować się na błękitno.
Sprzedawczyń nie pytam, nie znają się i zwykle wciskają to co modne. Jak np. fiolety sezon temu.

a no to przepraszam ale na zdjeciu masz takie ciemne wlosy ze az ciemne ciemne a wiesz co....wybredna jestem i to bardzo malo ktora dziewczyne uwazam za ladna ale musze przyznac z jak wedlug mnie bardzo ladna jestes i nie musisz sie przejmowac moze sprobuj jednak takich zlotawych odcieni bo nie zawsze kazdemu musi byc zle jezeli ma taki typ urody. Ja bym nie powiedziala ze jestes taka zimna zima, ladnie to okreslilam
dimiti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 15:36   #37
kropka75
Zakorzenienie

Cytat:
no to nie masz wyboru ale to w ogóle szkła korekcyjne?
Nie, wydałam cztery stówki, bo nie miałam co z nimi zrobić.
Tak, oczywiście że korekcyjne. Jestem bliskowidzem.

Cytat:
ile masz nie wiem, ale na pierwszych zdjęciach wyglądasz na jakieś 35- 37 lat,
Mój biedny mąż doznał zatrzymania akcji serca po tym zdaniu.
Jeszcze dochodzi do siebie...

A z perspektywy którego rocznika taki wniosek?

Cytat:
nie żartuj
Skąd pomysł, że żartuję?

Cytat:
A no właśnie - inne!
Dlatego mam pewne podejrzenia, że moje wcześniejsze sugestie dla Ciebie nie były jednak całkiem bezsensowne. Bo w sumie chodzi mi o makijaż, będący jak gdyby "negatywem" tego u koleżanki - powieka ruchoma jasna i połyskliwa, ciemniejszy matowy cień od linii załamania powieki w górę, tak by był widoczny również przy otwartym oku. Na moje wyczucie takie coś optycznie powiększa i "wydobywa" oczy. A może właśnie to, że nie jesteś do końca zadowolona ze swojego makijażu to właśnie kwestia nie tylko skromnej palety, jaka Ci pasuje,
Powiem szczerze, że cień ciemny nad jasnym widziałam raz w życiu i wyglądało to co najmniej głupio. Może to kwestia kolorów...
Ale spróbuję z ciekawości i sprawdzę.

Cytat:
Napisane przez _Bjeata_ Pokaż wiadomość
Kropka jest moją równolatką ( ja, to ta przyklejona na zdjątku) i myślę, że ze zdjęcia nie da się na "zicher" ocenić wieku. Nie wyglądam na 30 z plusem, prawda?

Ty już sobie nie dodawaj może...

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
a no to przepraszam ale na zdjeciu masz takie ciemne wlosy ze az ciemne ciemne a wiesz co....wybredna jestem i to bardzo malo ktora dziewczyne uwazam za ladna ale musze przyznac z jak wedlug mnie bardzo ladna jestes i nie musisz sie przejmowac moze sprobuj jednak takich zlotawych odcieni bo nie zawsze kazdemu musi byc zle jezeli ma taki typ urody. Ja bym nie powiedziala ze jestes taka zimna zima, ladnie to okreslilam
Złotawy odcień (chyba pisałam wyżej) cienia przetestowałam w sobotę. Wyszło zupełnie nie tak.
Za komplement dziękuję.

Nie wiem czy zimna ta zima, czy nie. W każdym razie typ chłodny. Choć zima nietypowa.

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !

Ta reklama pokazywana jest pod 27 518 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2008-03-26, 16:01   #38
gosik.s
Wtajemniczenie

Cytat:

Powiem szczerze, że cień ciemny nad jasnym widziałam raz w życiu i wyglądało to co najmniej głupio. Może to kwestia kolorów...
Sprawdź, bo też jestem ciekawa

Co do tego ciemnego cienia na górze, to nie chodzi mi o taki jednolity placek wymalowany od załamania powieki aż pod brwi. Raczej o takie jakby przedłużenie (w górę) ciemnego podkreślenia tegoż załamania, starannie roztarte i pod samym łukiem brwiowym niemal niewidoczne. Bo inaczej naprawdę wyglądałoby głupio.

Stary 2008-03-26, 16:27   #39
dimiti
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Nie, wydałam cztery stówki, bo nie miałam co z nimi zrobić.
Tak, oczywiście że korekcyjne. Jestem bliskowidzem.

Mój biedny mąż doznał zatrzymania akcji serca po tym zdaniu.
Jeszcze dochodzi do siebie...

A z perspektywy którego rocznika taki wniosek?

Skąd pomysł, że żartuję?

Ty już sobie nie dodawaj może...
Złotawy odcień (chyba pisałam wyżej) cienia przetestowałam w sobotę. Wyszło zupełnie nie tak.
Za komplement dziękuję.

Nie wiem czy zimna ta zima, czy nie. W każdym razie typ chłodny. Choć zima nietypowa.
aj to nie zauwazylam jak czytalam
dimiti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 17:46   #40
Nevada87
Wtajemniczenie

GG do Nevada87

Kropeczko dawno mnie tu nie było z powodu kłopotów ale widzę ,że wątek rozwinął się w najlepsze
Moim zdaniem włosy masz bardzo ładne i czepianie się jego koloru jest zupełnie bezzasadne, dużo osób ma taki kolor lub nawet ciemniejszy i nie mają problemu z doborem makijażu to samo tyczy się ubioru, masz swój styl i mi się on bardzo podoba bynajmniej nie paradujesz w białych kozaczkach
Urodę masz śliczną , jesteś naturalna i na to również trzeba zwrócić uwagę dobierając Ci makijaż, nie możesz przecież ''walnąć'' sobie dwóch smolistych krech i dokleić sobie do tego rzęs, wyglądałabyś wiadomo jak dlatego ja analizowałam to przy swoich wypowiedziach, Twój styl, charakter, to bardzo ważne
Trudno mi jest Tobie również radzić na odległość, najchętniej wzięłabym Cię na mój ''warsztat'' i potestowała różne kombinacje
Dzisiaj nabyłam śliczne paletki w Inglocie, myślę ,że powinnaś tam pojechać i już na miejscu potestować cienie do palet Freedom konsultując się z wizażystką
Z tego co czytałam i widziałam, bardzo spodobały mi się oprawki ,które zrobiła dla Ciebie w programie forumka, to naprawdę fajny pomysł
Myślę również ,że powinnaś zwrócić uwagę na ''wyrazistość''oczu, tzn ,że jasna kreska odpada pomimo wszystko, Twoje oko pobladnie i przez to się zmniejszy, a rzęsy stracą na gęstości, ciemna roztarta czy też nie kreska musi być!

Mam nadzieję ,że nikogo nie uraziłam swoją wypowiedzią, po prostu chciałam wyrazić swoje zdanie, kropka oceni czy jest dla niej cenne czy też nie

Serdecznie wszystkie forumki pozdrawiam
Stary 2008-03-26, 20:46   #41
kropka75
Zakorzenienie

Cytat:
Sprawdź, bo też jestem ciekawa

Co do tego ciemnego cienia na górze, to nie chodzi mi o taki jednolity placek wymalowany od załamania powieki aż pod brwi. Raczej o takie jakby przedłużenie (w górę) ciemnego podkreślenia tegoż załamania, starannie roztarte i pod samym łukiem brwiowym niemal niewidoczne. Bo inaczej naprawdę wyglądałoby głupio.
No właśnie tak nie do końca wiedziałam co masz na myśli, ale przejrzałam fotki Agabil i zaznaczyłam na ciemniej samo załamanie powieki, po czym roztarłam.
Nie wiem czy to kwestia kolorów czy jaki grzyb, ale pasuje mi to przy kolorze... hm... takim ciemniejszym od skóry, czekolada mleczna mniej więcej. Wtedy owszem. Zrobiłam miszung brudny pomarańcz na powiekę ruchomą plus ta czekolada w załamaniu oraz opcja nr 2 - róż plus czekolada. Obie wersje na tak.

Inne ciemniejsze kolory w tym miejscu już nie. Albo je mam nie takie, albo za bardzo połyskują, nie wiem...

Cytat:
Napisane przez Nevada87 Pokaż wiadomość
Kropeczko dawno mnie tu nie było z powodu kłopotów ale widzę ,że wątek rozwinął się w najlepsze
Moim zdaniem włosy masz bardzo ładne i czepianie się jego koloru jest zupełnie bezzasadne, dużo osób ma taki kolor lub nawet ciemniejszy i nie mają problemu z doborem makijażu to samo tyczy się ubioru, masz swój styl i mi się on bardzo podoba bynajmniej nie paradujesz w białych kozaczkach
Nie strasz mnie.

Cytat:
Urodę masz śliczną , jesteś naturalna i na to również trzeba zwrócić uwagę dobierając Ci makijaż, nie możesz przecież ''walnąć'' sobie dwóch smolistych krech i dokleić sobie do tego rzęs, wyglądałabyś wiadomo jak dlatego ja analizowałam to przy swoich wypowiedziach, Twój styl, charakter, to bardzo ważne
Trudno mi jest Tobie również radzić na odległość, najchętniej wzięłabym Cię na mój ''warsztat'' i potestowała różne kombinacje
Chętnie bym się takim testom poddała, oj chętnie.

Cytat:
Dzisiaj nabyłam śliczne paletki w Inglocie, myślę ,że powinnaś tam pojechać i już na miejscu potestować cienie do palet Freedom konsultując się z wizażystką
Macałam ostatnio przy okazji zlociku te nowe cienie. Paletka mi się po nocach śni. Naprawdę.

Cytat:
Z tego co czytałam i widziałam, bardzo spodobały mi się oprawki ,które zrobiła dla Ciebie w programie forumka, to naprawdę fajny pomysł
Myślę również ,że powinnaś zwrócić uwagę na ''wyrazistość''oczu, tzn ,że jasna kreska odpada pomimo wszystko, Twoje oko pobladnie i przez to się zmniejszy, a rzęsy stracą na gęstości, ciemna roztarta czy też nie kreska musi być!
Jasnego eyelinera nie mam, ale zrobiłam jasne cienkie kreski cieniami na mokro. Jednak U mnie góra nie może być jaśniejsza od dołu. Zwłaszcza z zewnątrz jasny pasek wygląda dziwnie.
Pasuje natomiast jasna kreska od wewnątrz, przy przyciemnieniu zewn. kącika. Ale i tak wydaje mi się, że lepsze jest rozjaśnienie od wewnątrz cieniem przy ciemnej kresce na zewnątrz.

Cytat:
Mam nadzieję ,że nikogo nie uraziłam swoją wypowiedzią, po prostu chciałam wyrazić swoje zdanie, kropka oceni czy jest dla niej cenne czy też nie
Testuję ile mogę. Moje oczy mają dość.

Dziękuję za pomoc i sugestie.

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !

Stary 2008-03-26, 21:34   #42
Nevada87
Wtajemniczenie

GG do Nevada87

Cytat:
No właśnie tak nie do końca wiedziałam co masz na myśli, ale przejrzałam fotki Agabil i zaznaczyłam na ciemniej samo załamanie powieki, po czym roztarłam.
Nie wiem czy to kwestia kolorów czy jaki grzyb, ale pasuje mi to przy kolorze... hm... takim ciemniejszym od skóry, czekolada mleczna mniej więcej. Wtedy owszem. Zrobiłam miszung brudny pomarańcz na powiekę ruchomą plus ta czekolada w załamaniu oraz opcja nr 2 - róż plus czekolada. Obie wersje na tak.

Inne ciemniejsze kolory w tym miejscu już nie. Albo je mam nie takie, albo za bardzo połyskują, nie wiem...

Nie strasz mnie.

Chętnie bym się takim testom poddała, oj chętnie.

Macałam ostatnio przy okazji zlociku te nowe cienie. Paletka mi się po nocach śni. Naprawdę.

Jasnego eyelinera nie mam, ale zrobiłam jasne cienkie kreski cieniami na mokro. Jednak U mnie góra nie może być jaśniejsza od dołu. Zwłaszcza z zewnątrz jasny pasek wygląda dziwnie.
Pasuje natomiast jasna kreska od wewnątrz, przy przyciemnieniu zewn. kącika. Ale i tak wydaje mi się, że lepsze jest rozjaśnienie od wewnątrz cieniem przy ciemnej kresce na zewnątrz.

Testuję ile mogę. Moje oczy mają dość.

Dziękuję za pomoc i sugestie.
Proszę Ciebie bardzo
Mam nadzieję ,że wyniki zobaczymy kiedyś naocznie na zdjęciach
Stary 2008-03-26, 21:39   #43
kropka75
Zakorzenienie

Postaram się.

Ale jeszcze pomocy będę potrzebowała do kompozycji kolorystycznych paletkowych.

Na razie mam na liście:
- bazowy krem (z odcieniem żółtawym)
- bazowy krem/beż
- przykurzona oliwka (chodzi za mną, któraś dziewczyna ma w paletce, zobaczyłam i chcę )
- ładny, brudny róż, średni
- jasny, zimny (w sensie odcień wody) błękit
- coś do niego: granat, grafit?

dalej myślę

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !

Stary 2008-03-26, 21:56   #44
Nevada87
Wtajemniczenie

GG do Nevada87

Cytat:
Postaram się.

Ale jeszcze pomocy będę potrzebowała do kompozycji kolorystycznych paletkowych.

Na razie mam na liście:
- bazowy krem (z odcieniem żółtawym)
- bazowy krem/beż
- przykurzona oliwka (chodzi za mną, któraś dziewczyna ma w paletce, zobaczyłam i chcę )
- ładny, brudny róż, średni
- jasny, zimny (w sensie odcień wody) błękit
- coś do niego: granat, grafit?

dalej myślę
To ja polecam :
- krem-odcień żółtawy, perłowy #66 (w kwadracie)
- co do zieleni: to super taka przygaszona jest #29 i w kolorze pigmentu MAC emerald green #65, a taka ''nowatorska'' seledynowa #58N (integra) - wszystkie w formie pasków
- polecam szczególną uwagę zwrócić: niebieskie/granaty #49, #31, #30,#651 i szarości #654,#655 (wszystkie cienie podane mam w kwadratach)
- fajna pomarańczka jakbyś chciała to #691 perła(w formie paska)

Niektóre odcienie pasków są również w formie kwadratów i na odwrót ,ale nie wszystkie dlatego trzeba szukać
Stary 2008-03-27, 10:09   #45
gosik.s
Wtajemniczenie

Cytat:

Moim zdaniem ten ciemny kolor właśnie nie powinien być połyskliwy, więc może faktycznie dlatego.

Optymalnie byłoby, gdyby udało Ci się obfocić każdą z prób, wykonywanych na podstawie uzyskanych w tym wątku podpowiedzi Wtedy każda z nas mogłaby na bieżąco korygować to, co w naszych poradach było nietrafione i szukać innych rozwiązań w oparciu o uzyskane przez Ciebie efekty.

Stary 2008-03-27, 10:25   #46
kropka75
Zakorzenienie

Cytat:
To ja polecam :
- krem-odcień żółtawy, perłowy #66 (w kwadracie)
- co do zieleni: to super taka przygaszona jest #29 i w kolorze pigmentu MAC emerald green #65, a taka ''nowatorska'' seledynowa #58N (integra) - wszystkie w formie pasków
- polecam szczególną uwagę zwrócić: niebieskie/granaty #49, #31, #30,#651 i szarości #654,#655 (wszystkie cienie podane mam w kwadratach)
- fajna pomarańczka jakbyś chciała to #691 perła(w formie paska)

Niektóre odcienie pasków są również w formie kwadratów i na odwrót ,ale nie wszystkie dlatego trzeba szukać
Zakonotowałam i będę oglądać.

A Kohl już zamówiony.

Cytat:
Moim zdaniem ten ciemny kolor właśnie nie powinien być połyskliwy, więc może faktycznie dlatego.

Optymalnie byłoby, gdyby udało Ci się obfocić każdą z prób, wykonywanych na podstawie uzyskanych w tym wątku podpowiedzi Wtedy każda z nas mogłaby na bieżąco korygować to, co w naszych poradach było nietrafione i szukać innych rozwiązań w oparciu o uzyskane przez Ciebie efekty.
Tak, wiem. Niestety nie posiadam idiotenkamery. Mój aparat wymaga obsługi od drugiej strony, nie fotnę się sama, a mój małż ma popołudnie. No i nie mam bazowych cieni na stanie, korzystałam z czyichś.
Sobotnie próby u znajomych dały kilka fotek, na których figę widać, nie ma czego oglądać i korygować, bo nawet nie widać jaki cień jest na oku. :/
Kredkę też mam do d...
Jak będę miała komplet i fotografa na stanie, fotki będą.

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !

Stary 2008-03-28, 21:25   #47
basiao84
Wtajemniczenie

W takim razie, czekamy na fotografa
basiao84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 21:29   #48
kropka75
Zakorzenienie

Bardziej na kredkę (nie mogę się już doczekać ).

A dziś nabyłam różyk IsaDora 02 Cool Pink. Nevadko
Śliczny jest, jasny, chłodny, z maluteńkimi drobinkami. Chyba są srebrne, ale to zobaczę jutro, bo za późno go dopadłam i już nie widziałam w dziennym świetle.

Tylko kurs do niego mi potrzebny. Jest strasznie miękki. Przyzwyczajona do burżujów wywaliłam taką plamę na gębie, że szok. Dopiero za trzecim podejściem nie wyglądałam jak ruska lalka.

Laski, chodzi za mną rozświetlacz... Zachciałam sobie pomacać przy okazji: Meteoryty Beige, Chanel Cristalline, EL Illuminator.
Jeszcze coś powinnam brać pod uwagę?
Nie chcę by bardzo mocno błyszczało, by było brokatowe, by za mocno rozjaśniało ani by dawało efekt wyraźnie różujący lub brązujący. Chcę delikatnego efektu ożywienia cery, ale dziennego efektu.

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !

Stary 2008-03-28, 21:57   #49
Nevada87
Wtajemniczenie

GG do Nevada87

Cytat:
Bardziej na kredkę (nie mogę się już doczekać ).

A dziś nabyłam różyk IsaDora 02 Cool Pink. Nevadko
Śliczny jest, jasny, chłodny, z maluteńkimi drobinkami. Chyba są srebrne, ale to zobaczę jutro, bo za późno go dopadłam i już nie widziałam w dziennym świetle.

Tylko kurs do niego mi potrzebny. Jest strasznie miękki. Przyzwyczajona do burżujów wywaliłam taką plamę na gębie, że szok. Dopiero za trzecim podejściem nie wyglądałam jak ruska lalka.

Laski, chodzi za mną rozświetlacz... Zachciałam sobie pomacać przy okazji: Meteoryty Beige, Chanel Cristalline, EL Illuminator.
Jeszcze coś powinnam brać pod uwagę?
Nie chcę by bardzo mocno błyszczało, by było brokatowe, by za mocno rozjaśniało ani by dawało efekt wyraźnie różujący lub brązujący. Chcę delikatnego efektu ożywienia cery, ale dziennego efektu.
To się cieszę też mam ten różyk i bardzo go lubię
Róż rzeczywiście jest miękki i można zrobić placek, trzeba po prostu wymachiwać pędzlem z dystansu jak nałożysz za dużo próbować czystym pędzlem '''strzepać'' z policzków nadmierną ilość...

Z rozświetlaczy ożywiaczy to na całą twarz Chanel Cristalline,a na policzki hmm może coś w płynnym kremie/fluidzie, fajne są MAC Glimshimmery, nadają połysk policzkom i są bez drobinek
Po za tym z tańszych fajnych rozświetlaczy na kości policzkowe polecam kuleczki Vollare i Glazel ale te już nadają jakiś tam dosyć widoczny kolorek... meteoryty beige niestety brązują lekko i moim zdaniem nie rozświetlają
Doradziłabym kilka naprawdę fajnych rzeczy, ale nie znajdziesz ich w perfumerii niestety
Aaa właśnie kropeczko droga, testowałaś może pryzmę Oriflame Giordani Gold?
Stary 2008-03-28, 22:03   #50
kropka75
Zakorzenienie

Cytat:
To się cieszę też mam ten różyk i bardzo go lubię
Róż rzeczywiście jest miękki i można zrobić placek, trzeba po prostu wymachiwać pędzlem z dystansu jak nałożysz za dużo próbować czystym pędzlem '''strzepać'' z policzków nadmierną ilość...

Z rozświetlaczy ożywiaczy to na całą twarz Chanel Cristalline,a na policzki hmm może coś w płynnym kremie/fluidzie, fajne są MAC Glimshimmery, nadają połysk policzkom i są bez drobinek
Po za tym z tańszych fajnych rozświetlaczy na kości policzkowe polecam kuleczki Vollare i Glazel ale te już nadają jakiś tam dosyć widoczny kolorek... meteoryty beige niestety brązują lekko i moim zdaniem nie rozświetlają
Doradziłabym kilka naprawdę fajnych rzeczy, ale nie znajdziesz ich w perfumerii niestety
Aaa właśnie kropeczko droga, testowałaś może pryzmę Oriflame Giordani Gold?
Róż jakoś obadam testowo w końcu. Na razie udało mi się dopiero gdy po nabraniu otrzepałam pędzel.

Nie wiem czy na całą twarz ten rozświetlacz czy na poliki, generalnie wszystko jedno. Chociaż na strefę T (a mam tłustą) nakładam matujący Kryolan.
Wolałabym jednak w pudrze. Nie lubię fluidów na fluidach, ani kremów na ww. Nie umiem tego nakładać piętrowo.

Kuleczek tych nie znam, zaraz poczytam. (A które Vollare, Verony?) Choć ten wyraźny kolorek mnie trochę przeraża.
Z Ori to znam tylko starą wersję kulek, pryzm nie. Ale wyczytałam o nich, że robią bombkę.

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !

Stary 2008-03-28, 23:02   #51
Nevada87
Wtajemniczenie

GG do Nevada87

Cytat:
Róż jakoś obadam testowo w końcu. Na razie udało mi się dopiero gdy po nabraniu otrzepałam pędzel.

Nie wiem czy na całą twarz ten rozświetlacz czy na poliki, generalnie wszystko jedno. Chociaż na strefę T (a mam tłustą) nakładam matujący Kryolan.
Wolałabym jednak w pudrze. Nie lubię fluidów na fluidach, ani kremów na ww. Nie umiem tego nakładać piętrowo.

Kuleczek tych nie znam, zaraz poczytam. (A które Vollare, Verony?) Choć ten wyraźny kolorek mnie trochę przeraża.
Z Ori to znam tylko starą wersję kulek, pryzm nie. Ale wyczytałam o nich, że robią bombkę.
Haha bombkę powiadasz to musiała być bardzo uczulona na drobinki osoba, bo ja z kolei nie widzę w tym pudrze zbyt wielu drobinek, owszem w opakowaniu są gdzieniegdzie, ale nakładając pędzlem to pozostają one na nim właśnie lub gdzieś tam ulatują
Jak chcesz mogę Ci wysłać moją pryzmę do testów, mam cholerka aż dwie (zrobiłam głupia zapas bo tak mi się spodobała), myślę ,że do Twojej karnacji będzie idealna i naturalna aczkolwiek wydaje mi się ,że głównie na policzki się nadaje lub okolice oczu/nosa, nie na całą twarz
Na całą twarz szukałabym fajnych pudrów sypkich rozświetlających, ale tu już znasz mojego faworyta Chanel no i drugi faworyt już teraz zupełnie niedostępne kulki Guerlain Reflets de Nacre, cudo, nadaje się na całą twarz i pięknie rozświetla
Do ożywienia cery idealne są róże w odpowiednim kolorze, może chciałabyś zamówić coś MACa, aktualnie zamawiam róże z najnowszej serii, zdjęcie poniżej.
Na zdjęciach jest cała nowa kolekcja i moje ulubione trzy kolory, które z resztą zamówiłam
Zdjęcia nie kradzione, a pożyczone
Mam nadzieję ,że te kolory nie są dla Ciebie zbyt szalone

Ogólnie to jestem bardzo zmęczona i idę do wyrka także odpiszę w razie czego jutro dobranoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg truer1.jpg (94,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg joyous.jpg (90,6 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg shybeauty.jpg (94,4 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg różeMAC.jpg (113,9 KB, 17 załadowań)
Stary 2008-03-29, 11:19   #52
kropka75
Zakorzenienie

Za różyki dziękuję Myślę, że te co mam powinny mi wystarczyć. Dziś przetestowałam IsaDorę. Nie jest taka czysto różowa jak wyglądała wczoraj. I nie powiedziałabym, że to jest chłodny róż, jak napisali na stronie perfumerii.

Za puderek dziękuję , popytam czy ktoś ze znajomych nie ma, będzie prościej.

Dołączam te foty, które jakoś wyglądają z sobotnich testów. Jasna zieleń plus ciemna zgniła. Cień bazowy z odcieniem żółtym, ale raczej trudno się tam dopatrzeć czegokolwiek.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT0103zm.jpg (93,5 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0105zm.jpg (95,9 KB, 35 załadowań)

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !

Stary 2008-03-29, 11:27   #53
kropka75
Zakorzenienie

Przepraszam za post pod postem, ale nie chciało mi załadować wszystkich fot na raz.

Nadal nie mam bazy, nadal nie mam sensownej kredki, ale załączam co nawyczyniałam z cieniem ciemniejszym (czekolada) w załamaniu powieki. Na powiece ruchomej połyskujący jasny róż.
Do tego roztarta kreska, ale ta moja tak się rozciera że prawie ginie pod cieniem - nic na to nie poradzę tymczasem.

Miejcie litość w swoich ocenach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC07225zm.jpg (80,1 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07231zm.jpg (78,8 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07242zm.jpg (112,7 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07247zm.jpg (91,0 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07228zm.jpg (66,4 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07226zm.jpg (53,2 KB, 43 załadowań)

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !

Stary 2008-03-29, 11:47   #54
_Bjeata_
Zadomowienie

GG do _Bjeata_

Kropko........ ładnie, naturalnie.

Heh ja teraz widzę, że nie potrafię się pomalować

"Tęsknota, słowo zużyte,
Otwarło mi swoją dal...
Jak różne są rzeczy ukryte
W króciutkim wyrazie: żal."

_Bjeata_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 20:12   #55
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Kropko, tak na moment zajrzałam , pamiętam o Tobie ale chcę by moje rady były bardziej rozbudowane a na dzień dzisiejszy jestem jeszcze zbyt chora
Co rzuciło mi się na pierwszy rzut oka- jesteś ciepłym typem i wszelkie rudawe, złote odcienie do Ciebie pasują ale tylko pod warunkiem że pójdą w parze z dobrze kryjącym i rozświetlającym korektorem na okolice oczu, bez niego ani rusz bo takie ciepłe kolory wyciągają i eksponują cienie pod oczami mam ten sam problem co Ty, tylko ja jestem zimna, natomiast cienie wokół oczu (pod i całe ruchome powieki) mam brązowo-rudawe. Podstawa przy takich problemach to ukrycie cieni.
By dodac promiennej świetlistości i świeżości całej twarzy trzeba ją wymodelowac, ożywic różem, rozjaśnic lekko środek i co najważniejsze zatuszowac zasinienia wokół oczu które przede wszystkim nadają Ci smutnego i zmęczonego wyglądu.
Napiszę więcej gdy tylko będę jaśniej myślec

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 20:30   #56
gosik.s
Wtajemniczenie

Nareszcie zdjęcia!

Za zatem po pierwsze primo - oczy masz śliczne! I nareszcie to widać, wcześniej nie miałyśmy okazji się przekonać, bo tamte poprzednie fotki były po prostu robione ze zbyt dużej odległości. Przepiękny kolor tęczówki.

Po drugie primo - bardzo ładne oba makijaże, zwłaszcza drugi robi wrażenie. Świetne cieniowanie, bardzo ładnie roztarte przejścia kolorów - ja daję szóstkę Jedyne, do czego można by się przyczepić, to kolor brązowego cienia - chyba lepiej z tym różem harmonizowałaby czekolada, ale gorzka, lub kakao. Generalnie chłodne. Natomiast całość moim zdaniem bardzo ładnie modeluje i optycznie powiększa oko.
A jak Ty sama się czułaś w takiej odsłonie?

Stary 2008-03-30, 21:16   #57
kropka75
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _Bjeata_ Pokaż wiadomość
Kropko........ ładnie, naturalnie.

Heh ja teraz widzę, że nie potrafię się pomalować
Beatko

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Kropko, tak na moment zajrzałam , pamiętam o Tobie ale chcę by moje rady były bardziej rozbudowane a na dzień dzisiejszy jestem jeszcze zbyt chora
Co rzuciło mi się na pierwszy rzut oka- jesteś ciepłym typem i wszelkie rudawe, złote odcienie do Ciebie pasują ale tylko pod warunkiem że pójdą w parze z dobrze kryjącym i rozświetlającym korektorem na okolice oczu, bez niego ani rusz bo takie ciepłe kolory wyciągają i eksponują cienie pod oczami mam ten sam problem co Ty, tylko ja jestem zimna, natomiast cienie wokół oczu (pod i całe ruchome powieki) mam brązowo-rudawe. Podstawa przy takich problemach to ukrycie cieni.
By dodac promiennej świetlistości i świeżości całej twarzy trzeba ją wymodelowac, ożywic różem, rozjaśnic lekko środek i co najważniejsze zatuszowac zasinienia wokół oczu które przede wszystkim nadają Ci smutnego i zmęczonego wyglądu.
Napiszę więcej gdy tylko będę jaśniej myślec
Ciepłym? Coś się moja wiedzy o swoim typie własnym do góry nogami wywraca.

Co do korektorów to w większości wyglądam jak panda. Jeszcze nie widziałam takiego, który by dał naturalny efekt i rozjaśnienie.

A właśnie - sprawdziłam Magic Concealer H. Rubinstein - wcale nie jest kryjący. I też robi mi misia. Może to jednak kwestia koloru, u mnie w Douglasie tylko 1 jest. Ale faktycznie jest miły, gładki, rozjaśnia i nie włazi w zmarchy.

Podobał mi się też Touch Eclat, nr 2 prawie w kolorze mojej skóry, delikatnie rozświetlający.

Co do rozjaśniania, ożywiania i rozświetlania - nie odważę się eksperymentować na sucho, czekam na szczegółowe rady. Bo ja tylko różyk w tym celu, nic więcej nie umiem zastosować sensownie.
Cytat:
Nareszcie zdjęcia!

Za zatem po pierwsze primo - oczy masz śliczne! I nareszcie to widać, wcześniej nie miałyśmy okazji się przekonać, bo tamte poprzednie fotki były po prostu robione ze zbyt dużej odległości. Przepiękny kolor tęczówki.

Po drugie primo - bardzo ładne oba makijaże, zwłaszcza drugi robi wrażenie. Świetne cieniowanie, bardzo ładnie roztarte przejścia kolorów - ja daję szóstkę Jedyne, do czego można by się przyczepić, to kolor brązowego cienia - chyba lepiej z tym różem harmonizowałaby czekolada, ale gorzka, lub kakao. Generalnie chłodne. Natomiast całość moim zdaniem bardzo ładnie modeluje i optycznie powiększa oko.
A jak Ty sama się czułaś w takiej odsłonie?
Za komplement dziękuję.

Zimnej czekolady nie mam, dlatego taka. Z braku laku.
Ja czułam się ok. Nawet lepiej niż w takim swoim makijażu (ja na co dzień zawsze ciemniej na powiece ruchomej, jasny nad nią albo jasny od wewn. i ciemny od zewn. oka) ale on jest o tyle fajny, że nie ma efektu miśka pandy.

A tak w ogóle to mam cienik bazowy - ArtDeco nr 31. Cielisty beżyk lekko połyskujący. Ładny.

Macałam też Chanel Cristalline, śliczny, dość mocno połyskliwy puderek, ale srebrzysty, nie złoty. Podoba mi się. Nie wiem tylko czy do pracy.

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !

Stary 2008-03-31, 09:32   #58
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:

Ciepłym? Coś się moja wiedzy o swoim typie własnym do góry nogami wywraca.
u mnie na monitorze na pierwszy rzut oka wyglądasz ciepło, przede wszystkim cera. Ale wiesz, ciężko postawic diagnozę przez internet dlatego nie będę wyrokowac czyś ciepła czy zimna
Hmmm, a jaki odcień HR testowałaś? Bo to naprawdę kryjący korektor, dla Ciebie nr 02 powinien byc ok, 03 już za ciemny jest. Jedynka prawie biała, odpada (nawet u mnie).
Może przetestuj All About Eyes Clinique?
Touch Eclat jest o wiele mniej kryjący, to bardziej rozświetlacz na okolice oczu.
Co do techniki- oczy masz dośc schowane , trzeba je wydobyc. I na pewno pod brwiami powinnaś unikac jasnych błyszczących cieni-jesli już tak, to nie bardzo błyszczące i nie położone duża powierzchnią bo przytłoczą spojrzenie i oczy będą wydawac się mniejsze. Ciemniejszy kolor od załamania powieki powinien byc rozcierany do góry by wchodzic aż na kośc oczodołu ze swym zanikaniem (jakbyś dała radę pstryknąc oko bez makijażu na wprost-otwarte i zamknięte to pokażę Ci o co mi chodzi).
Modelowanie twarzy- zabawa jasnymi i ciemniejszymi kolorami doda plastyczności i trójwymiarowości twarzy, nie będzie ona taka płaska i smutna. Warto zaprzyjaźnic się z różem, znakomicie Cię ożywi.
Zgadzam się z Zuzaneczką odnośnie czerni w ubiorze pogłębia ona wyraz smutku i zmęczenia więc jeśli koniecznie czerń w ubiorze to odgradzaj ją od twarzy jaśniejszą bluzką albo chocby wystającym z czarnego sweterka kołnierzykiem weselszej bluzki czy szalikiem, apaszką.

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 10:09   #59
kropka75
Zakorzenienie

Na początek dziękuję za odzew. A teraz po kolei...

Cytat:
u mnie na monitorze na pierwszy rzut oka wyglądasz ciepło, przede wszystkim cera. Ale wiesz, ciężko postawic diagnozę przez internet dlatego nie będę wyrokowac czyś ciepła czy zimna
Jeśli po cerze wyrokować to latem na pewno będę ciepła. Moja twarz, ręce, kark i brzuch bardzo łapią słońce i szybko robią się brązowe.
Zimą jest to bardzo dziwny kolor, oliwkowy ale taki zielonkawy, nie beżowy. Nieciekawy generalnie.

Cytat:
Hmmm, a jaki odcień HR testowałaś? Bo to naprawdę kryjący korektor, dla Ciebie nr 02 powinien byc ok, 03 już za ciemny jest. Jedynka prawie biała, odpada (nawet u mnie).
Może przetestuj All About Eyes Clinique?
Touch Eclat jest o wiele mniej kryjący, to bardziej rozświetlacz na okolice oczu.
Tak, HR to była jedynka, nie mieli innych w Douglasie.

Cytat:
Co do techniki- oczy masz dośc schowane , trzeba je wydobyc. I na pewno pod brwiami powinnaś unikac jasnych błyszczących cieni-jesli już tak, to nie bardzo błyszczące i nie położone duża powierzchnią bo przytłoczą spojrzenie i oczy będą wydawac się mniejsze.
Przetestowałam to. Zgadzam się.
Osobiście spasował mi niewiele tylko jaśniejszy od skóry albo i nawet taki sam i niezbyt mieniący. Stąd mój wybór padł na 31 ArtDeco, cielisty beż, satynowy, bardzo ale to bardzo delikatnie połyskujący.
Fotnę go samego na oku dla prezentacji, ale to po południu.

Cytat:
Ciemniejszy kolor od załamania powieki powinien byc rozcierany do góry by wchodzic aż na kośc oczodołu ze swym zanikaniem (jakbyś dała radę pstryknąc oko bez makijażu na wprost-otwarte i zamknięte to pokażę Ci o co mi chodzi).
Czyli jeszcze wyżej niż go wyciągnęłam w tym pokazanym makijażu??
Fotkę się zrobi.

Cytat:
Modelowanie twarzy- zabawa jasnymi i ciemniejszymi kolorami doda plastyczności i trójwymiarowości twarzy, nie będzie ona taka płaska i smutna. Warto zaprzyjaźnic się z różem, znakomicie Cię ożywi.
No właśnie tej zabawy nie umiem w życie wprowadzić. Jasne na środek - ale ja mam niemały nos, więc co wtedy? Jak jedno z drugim pogodzić?

A z różem się zaprzyjaźniłam. Nie widać?

Cytat:
Zgadzam się z Zuzaneczką odnośnie czerni w ubiorze pogłębia ona wyraz smutku i zmęczenia więc jeśli koniecznie czerń w ubiorze to odgradzaj ją od twarzy jaśniejszą bluzką albo chocby wystającym z czarnego sweterka kołnierzykiem weselszej bluzki czy szalikiem, apaszką.
No to mamy problem.
Czerni od twarzy bluzką odciąć nie mogę, bo to właśnie góry noszę ciemne z reguły. Wynika to z mojej budowy...
Mam szerokie ramiona, biust taki dość teges, nie posiadam talii ani płaskiego brzucha, nie mam bioder, dlatego staram się nosić jaśniejsze i dające efekt poszerzenia doły: jeansy, bojówki, wąskie spodnie tylko oliwkowe, białe, niebieskie, kratki itp. Czerń jest zarezerwowana u mnie tylko na górę. Oczywiście noszę czasem u góry jaśniejszy kolor ale wtedy albo mam wyjątkowe szczęście do jakiegoś super kroju (co się bardzo rzadko zdarza), albo jestem prostokątna.

Zgadzam się co do apaszek. Noszę czasem do czerni, jeśli bluzka kończy się w okolicy obojczyka. Do grubych, czarnych, golfowatych swetrów wyczarowałam białe korale, chociaż nie wiem czy to daje ten pożądany efekt rozweselenia.
Ale coś tam przy szyi jasnego to się raczej latem nie sprawdzi... Tzn. nie przy 28 stopniach.

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !

Stary 2008-04-06, 20:56   #60
kropka75
Zakorzenienie

Ano to wstawiam moje oczy, otwarte i zamknięte.
Dołączam też moje bazowe kolorki, w które się zaopatrzyłam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00187zm.jpg (81,0 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00188zm.jpg (70,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bazy inglot zm.jpg (57,2 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bazy inglot 2 zm.jpg (65,3 KB, 15 załadowań)

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości