Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-04-20, 17:08   #931
kierownicaa
Przyczajenie

Dot.: Nagły problem z cerą!!- trądzik

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Powstrzymam się od komentowania Twoich wypowiedzi na mój temat ponieważ nie o tym jest wątek, a Ty już w pierwszym i kolejnych postach udowodniłaś swoją rzekomą wiedzę popartą wieloma przeczytanymi artykułami więc jak dla mnie koniec dyskusji

Co do Sudocremu - mi także pomagał na zmiany tradzikowe, ale z czasem zaczął mnie zapychać. Dlatego napisałam, że to dość ciężki krem i żebyś uważała. Ja miałam tak, że nakładałam go na obszary gdzie miałam krostkę przy kroście no i oczywiśćie wysuszał te krosty, ale na drugi dzień w tym miejscu lub obok pojawiało się coś nowego i tak w kółko. Z czasem doszłam, że to jego wina - po prostu mnie zapychał.

Co do toniku - ze składni Twojego zdania wyraźnie wyczytałam, że tonik używasz do nawilżania. Mój błąd.

Poza tym odwołuję Cię do mojego pierwszego postu w tym temacie - na prawdę bez sensu jest zakładanie kolejnych takich wątków skoro na Wizażu są już odpowiedzi na pytania osób takich jak Ty. I rzeczywiście nadal mnie zadziwia głupota ludzka i to, że każdy oczekuje podania wszystkiego na tacy zamiast samemu poszukać odpowiedzi na swoje pytania Moja wypowiedź, którą zacytowałaś jako ostatnią w powyższym poście, odnosiła się do braku samodzielności i głupoty w zakłądaniu kolejnych takich samych wątków.
przepraszam,ze sie wtracam ale wydaje mi się,ze masz za duzo energii. strasznie się madrzysz i nie pozwalasz biednej dziewczynie spokojnie sie wypowiedziec. wez daj sobie naprwde spokoj.. po co ktos ma super dbac o cere skoro nie ma z nia problemow? ja gdybym ich nie miala pewnie tez bym super o nia nie dbala. zreszta skoro tak Cie wkurzaja posty kolezanki to zmien forum tam gdzie ludzie sa madrzejsi i wiedzą WSZYSTKO o swojej cerze ;]

pozdrawiam hahha
kierownicaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 17:22   #932
nurse90
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kierownicaa Pokaż wiadomość
przepraszam,ze sie wtracam ale wydaje mi się,ze masz za duzo energii. strasznie się madrzysz i nie pozwalasz biednej dziewczynie spokojnie sie wypowiedziec. wez daj sobie naprwde spokoj.. po co ktos ma super dbac o cere skoro nie ma z nia problemow? ja gdybym ich nie miala pewnie tez bym super o nia nie dbala. zreszta skoro tak Cie wkurzaja posty kolezanki to zmien forum tam gdzie ludzie sa madrzejsi i wiedzą WSZYSTKO o swojej cerze ;]

pozdrawiam hahha

probowalam juz jej to uswiadomic...
bo jakbym wszystko wiedziala to przeciez bym na te forum nie weszla.. to jest oczywiste.
i ja sie nie obraze jesli ktos mi zwroci uwage ze czegos nie wiem i ze mam sobie wiecej poczytac ale jak zrobi to po prostu w sposób świadczący o trosce a nie o chęci pokazania kto jest mądry a kto głupi..

takie zachowanie jest po prostu przykre.
i przede wszystkim wiedza nie rowna sie inteligencji.

Edytowane przez nurse90
Czas edycji: 2010-04-20 o 17:24
nurse90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 18:43   #933
visionAM
Zakorzenienie

tak racja - osoba inteligentna nie założy wątku, podczas gdy odpowiedzi na swoje pytania może znaleźć w innych wątkach Tak zrobi osoba nie-inteligentna lub nazywajcie sobie jak to chcecie

Jak ktoś wertuje codziennie to forum i codziennie widzi kilka nowych wątków o tym samym to na prawdę się niedobrze robi... jakbyście nie umieli szukać interesujących was informacji :/

nurse - jak nie umiesz sobie poradzić to mogę Ci zalinkować wątki, w których poruszone sa takie problemy jak Ty masz. I prosze Cie zejdź już ze mnie, bo zamiast pisać o SWOICH problemach w SWOIM wątku zaczynasz offtopować nie na temat. Jak coś to zapraszam na PW

A jeśli tak bardzo chcesz mieć SWÓJ indywidualny wątek (bo przecież nikt nie opisywał na tym forum takich problemów jakie Ty masz) to może aby Ci lepiej pomóc opiszesz:
- jak pielęgnujesz swoją cerę
- co obecnie stosujesz w walce z niedoskonałościami?
Bo byś może w tym także tkwi problem. Ale przecież Ty to wiesz

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2010-04-20 o 18:44
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 19:57   #934
ferguusson
Zakorzenienie

Proszę zarówno VisionAm jak i Nurse90 o ostrozniejszy dobor slownictwa i traktowanie siebie nawzajem z szacunkiem.

Nurse, Twoje problemy z cerą mają podloze hormonalne, tak jak dziewczyny zauwazyly. Jest sporo wątków o tym na dermatologii, warto również poszperać w innych działach wizazu.
Jeśli chodzi o dział kosmetyczny mamy podwieszony zbiorczy wątek redakcyjny: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=419492 , uzyj proszę wyszukiwarki by odnaleźć inne interesujące Cię tematy.

zakładanie kolejnego wątku zmniejsza tylko przejrzystość forum a nie wnosi nic nowego-zatem proszę by konstruktywną rozmowę kontynuować na jednym z istniejących już watków.

MAC

exchange
ferguusson jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 20:22   #935
nurse90
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ferguusson Pokaż wiadomość
Proszę zarówno VisionAm jak i Nurse90 o ostrozniejszy dobor slownictwa i traktowanie siebie nawzajem z szacunkiem.

Nurse, Twoje problemy z cerą mają podloze hormonalne, tak jak dziewczyny zauwazyly. Jest sporo wątków o tym na dermatologii, warto również poszperać w innych działach wizazu.
Jeśli chodzi o dział kosmetyczny mamy podwieszony zbiorczy wątek redakcyjny: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=419492 , uzyj proszę wyszukiwarki by odnaleźć inne interesujące Cię tematy.

zakładanie kolejnego wątku zmniejsza tylko przejrzystość forum a nie wnosi nic nowego-zatem proszę by konstruktywną rozmowę kontynuować na jednym z istniejących już watków.

ja wszystko rozumiem.. faktycznie juz doszlam do tego ze zrobilam blad z tym watkiem, po prostu potrzebowalam szybkiej pomocy i widocznie za malo intensywnie werowałam forum.
ale i tak fakt jest taki ze uzytkowniiczka VisionAm zachowuje sie wg mnie nieżyczliwie i wprowadza tylko nerowa atmosfere wsrod wszystkich ktorzy chca tu cokolwiek napisac.

tyle tylko z mojej strony.
nurse90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 09:22   #936
Madzia1207
Przyczajenie

Dot.: Wągry, pryszcze, blizny i wszystko co dręczy nastolatkę

jaka kurację stosowałas?
Madzia1207 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 11:35   #937
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Madzia1207 Pokaż wiadomość
jaka kurację stosowałas?
tabletki antykoncepcyjne o specjalnym dzialaniu antytrądzikowym - Cyprest
maść z antybiotykiem - Clindacne.
Cyprest biorę nadal, Clindacne zmieniłam na AD

Stary 2010-04-21, 16:07   #938
Paulina007
Przyczajenie

Dot.: Zaskórniki(wągry)-pytanie!

[QUOTE=evelinaPTB;16154408]Wiesz coo ,,,

Ja też miałam ten sam problem. Małe czarne kropeczki , które strasznie mnie denerwowały . / GRRR ,,,

Pozbyłam się ich pewnym roztworem . ;D

Może słyszałeś sok z cytryny + przegotowana woda.
Smarujesz twarz wacikiem chigienicznym namoczonym w roztworze.
Mi to pomogło, a wągrów miałam bardzo dużo ( zwłaszcza na nosie ) .
Mam nadzieję, że pomogłam . ;]

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Tego peelingu nie polecam
Po nim miałam jeszcze więcej wągrów i krostket na czole

Co do peelingu Garniera Czytsa Skóra Active w tubce też nie polecam. Używałam codziennie. Było coraz więcej wągrów (pryszczy jako takich nie mam). Natomiast bardzo miło zaskoczył mnie Brusher z tej samej serii. Jak na razie użyłam tego dwa razy w ciągu tygodnia. Ta arcydziwna szczota wymiotła mi ok 80% wągrów!
Paulina007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 22:14   #939
201610310857
Konto usunięte

Dot.: Zaskórniki(wągry)-pytanie!

zwariuje od moich wągrów na nosie;/
201610310857 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 22:10   #940
chic choc
Przyczajenie

Dot.: Re: cera z problemami

Cytat:
Napisane przez guest Pokaż wiadomość
Proponuję ci wybrać się do ginekologa żeby przypisał ci tabletki antykoncepcyjne.Ja miałam ten sam problem co ty i poszłam z tym do ginekologa bo dowiedziałam się,że mam zaburzenia hormonalne i dlatego skóra się przetłuszcza i powstaje trądzik.Lekarz przypisał mi DIANE-35,którą łykam od roku i moja buzia zmieniła się nie do poznania.Przestała się świecić,znikły pryszcze i zaskórniaki są mniej widoczne.Nie wysuszaj skóry preparatami matującymi i alkoholowymi bo to tylko pogarsza sprawę poprostu wzmaga wydzielanie tłuszczu.Używaj delikatnych kremów bez tłuszczu do cery mieszanej i żelu do mycia twarzy bez mydła naprawdę to pomaga.Powodzenia!!!
porąbalo cie ? tabletki anty nie sa na problemy z tradzikiem ! moga tylko rozregulowac organizm, ja mam teraz problemy hormonalne chociaz przez pol roku nie bylo zadnych skutkow ubocznych - znajoma ginekolog przepisywala mi te tabletki.
chic choc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 10:58   #941
toxicxdream
Przyczajenie

Hej, mam 16 lat i walczę z tym "czymś" już od 12 roku życia, taa. bosko.
Krótko opiszę, jaką mam cerę i co mi pomaga, może wtedy ktoś o podobnej skórze itp. zechce mi doradzić?

Początkowo pryszcze pojawiły się na czole, a z wiekiem przeniosły się na policzki, czasem punktowo czoło, broda, nos.
A i na polikach tez są punktowe, czasem małe zaczerwienione kropeczki, a czasem nieco większe.

Mam cerę tłustą i aktualnie używam:
- mydełka naturalnego z nanosrebrem
-
Garnier - Czysta Skóra Active - peeling eliminujący zaskórniki.
- drożdże piwne (tabl.)

- herbatka z pokrzywy lub z bratka (na przemian)

Dopiszę, że mydełka używam już od roku i spisuje się rewelacyjnie, czyli wysusza, ale nie przesadnie, zresztą na moją cerę jest idealne (tłustą),
A peelingu zaczęłam używać ponownie, kupiłam go specjalnie na wakacje, gdyż kiedyś mi pomagał.
Drożdże w tabletkach oraz herbatki sprawiały, że trądzik był łagodniejszy.

Tylko nie jestem pewna czy ten peeling znów mi pomaga, bo trądzik się nasilił, albo tylko tak mi się zdaje, ze to przez peeling, gdyż wróciłam z wakacji parę dni temu.
I to zapewne to przez moją dietę, słonce (chociaż przy opalaniu miałam na buzi chustkę), piasek lub wodę w morzu czy cokolwiek.

Więc, troszkę odczekam i zobaczę, czy powrót do mojej codziennej diety i pielęgnacji sprawi, że znów trądzik się zmniejszy, jak przed wyjazdem.

Bardzo proszę o jakieś porady lub sprawdzone sposoby na trądzik.
Może ktoś ma jakieś sprawdzone maseczki domowej roboty?

Zaciekawiło mnie parę rzeczy, jestem ciekawa czy wam pomagają?
1. Cytryna na wągry - np. gotować w garnku wodę i dolać cytryny i robić coś w rodzaju inhalacji, albo wacikiem smarować...
2. Szałwia.
3. Płatki owsiane zalać gorącą wodą i nałożyć na buzię.
4. Maseczka z drożdży. ( chyba kiedyś spróbowałam ze 2, 3 razy, może znów zacznę, bo wtedy było za mało, żeby były efekty.)

Ale się rozpisałam *_*
haha.

Z góry serdecznie dziękuje, ;*
toxicxdream jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 17:31   #942
visionAM
Zakorzenienie

Wywal ten peeling z Garniera, to jest największy syf jaki mogli wyprodukować.
Cera trądzikowa potrzebuje czegoś delikatnego do mycia, czegoś nie zapychającego do nawilżania.
Przeciwko krostom leki od dermatologa.
Jeśli masz zmiany ropne to tylko peelingi enzymatyczne.

Stary 2010-08-01, 18:58   #943
toxicxdream
Przyczajenie

Cytat:
Wywal ten peeling z Garniera, to jest największy syf jaki mogli wyprodukować.
Cera trądzikowa potrzebuje czegoś delikatnego do mycia, czegoś nie zapychającego do nawilżania.
Przeciwko krostom leki od dermatologa.
Jeśli masz zmiany ropne to tylko peelingi enzymatyczne.
Dzięki tego potrzebowałam, żeby ktoś mi powiedział, że mam się tego pozbyć, ;d
Byłam w tamtym roku u dermatologa ze 2 razy, ale oba leki, które przepisał nie pomogły...

a te peelingi enzymatyczne są dobre? mogłabyś, albo ktoś kto używa jakiś polecić?

Edytowane przez toxicxdream
Czas edycji: 2010-08-01 o 19:00
Stary 2010-08-03, 07:07   #944
toxicxdream
Przyczajenie

Czy tabletki Cerabit, komuś pomogły?
Stary 2010-08-05, 09:37   #945
KwasnaJakCytrynkaxD
Przyczajenie

Mogę Wam opowiedzieć moją historię z moim długim znajomym-trądzikiem. Wiedziałam, że będę go miała, po mamusi, siostrze i bracie:p Otóż zapobiegałam jak tylko mogłam i nic, Poszłam do dermatologa jak miałam malutko pryszczków, maści nic nie dawały, poszłam do innego dermatologa- masci-nic, następnie antybiotyki-lekka poprawa,a dalej to samo, odstawiłam je, to samo co wczesniej, wydana kasa i tylko tyle, a teraz poszłam do dermotoga, którego mam pod nosem, przepisała mi lek Aknenormin-bardzo drogi, 143zł za jedno opakowanie(u mnie), teraz biorę 6 opakowanie, ale opłacało się, ani śladu pryszczy już teraz, a jeszcze 4 opakowania, mam blizny i przebarwienia, ale one też już ustepują od tego własnie leku, są to kapsułki, mają bardzo dużo skutków ubocznych, np. krwawienia z nosa, suchość ust, bóle stawów i mięsni, ale czego się nie robi dla gładkiej cery, teraz mam na prawdę super świetną cerę, nie błyszczy się i nie ma takiego łojotoku, ten lek jest cudem, nie zostawia blizn i redukuje przebarwienia, no niestety troszkę kosztuje i nie można zajść podczas jego używania w ciążę, więc antykoncepcja, ja osobiscie mam 16 latek więc na razie chcę się jeszcze uczyć... Polecem ten lek! Zawsze można zapytać u dermatologa i dostać kilka książeczek na jego temat. A zapewniam, że pomoże, ja miałam całą twarz plecy i dekolt w tych syfach, powoli traciłam pewność siebie, a teraz? aż chce się wyjść z domu3mam kciuki za Was Pzdr.
KwasnaJakCytrynkaxD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 15:01   #946
Sunshhinee
Przyczajenie

Niedługo opisze Wam moją historię, pomożecie mi?

Edytowane przez Sunshhinee
Czas edycji: 2010-08-07 o 15:11
Sunshhinee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-07, 15:18   #947
martusienka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez KwasnaJakCytrynkaxD Pokaż wiadomość
Mogę Wam opowiedzieć moją historię z moim długim znajomym-trądzikiem. Wiedziałam, że będę go miała, po mamusi, siostrze i bracie:p Otóż zapobiegałam jak tylko mogłam i nic, Poszłam do dermatologa jak miałam malutko pryszczków, maści nic nie dawały, poszłam do innego dermatologa- masci-nic, następnie antybiotyki-lekka poprawa,a dalej to samo, odstawiłam je, to samo co wczesniej, wydana kasa i tylko tyle, a teraz poszłam do dermotoga, którego mam pod nosem, przepisała mi lek Aknenormin-bardzo drogi, 143zł za jedno opakowanie(u mnie), teraz biorę 6 opakowanie, ale opłacało się, ani śladu pryszczy już teraz, a jeszcze 4 opakowania, mam blizny i przebarwienia, ale one też już ustepują od tego własnie leku, są to kapsułki, mają bardzo dużo skutków ubocznych, np. krwawienia z nosa, suchość ust, bóle stawów i mięsni, ale czego się nie robi dla gładkiej cery, teraz mam na prawdę super świetną cerę, nie błyszczy się i nie ma takiego łojotoku, ten lek jest cudem, nie zostawia blizn i redukuje przebarwienia, no niestety troszkę kosztuje i nie można zajść podczas jego używania w ciążę, więc antykoncepcja, ja osobiscie mam 16 latek więc na razie chcę się jeszcze uczyć... Polecem ten lek! Zawsze można zapytać u dermatologa i dostać kilka książeczek na jego temat. A zapewniam, że pomoże, ja miałam całą twarz plecy i dekolt w tych syfach, powoli traciłam pewność siebie, a teraz? aż chce się wyjść z domu3mam kciuki za Was Pzdr.
To super, że Ci się udało. Ja też biorę antybiotyk, Tetralysal, Mam nadzieję, że zadziała.
Cytat:
Napisane przez Sunshhinee Pokaż wiadomość
Niedługo opisze Wam moją historię, pomożecie mi?
Postaramy się.

martusienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 09:58   #948
iskralight
Zadomowienie

WYGRAŁAM Z TRĄDZIKIEM I TŁUSTĄ SKÓRĄ - w końcu...

Wizażanki - zawsze służyłyście mi pomocą w wielu kwestiach, więc i ja się podzielę moimi nowymi doświadczeniami, może akurat też komuś pomogę .

Otóż od kilku lat walczyłam z trądzikiem, rozszerzonymi porami, a co najgorsza moja skóra była tłusta jakbym moczyła ją w oleju (zwłaszcza nos - okropność!). Nawet nie miałam jak się umalować, bo po godzinie już koszmarnie się świeciłam

Ale pewnego cudownego dnia kosmetyczka poleciła mi krem normalizujący CLARENA. Zakupiłam go od niej, i powiem wam szczerze po jakimś czasie skóra na prawdę się poprawiła.
Teraz już używam go cały czas, ale kupuję go na all..ro (nie wiem czy w końcu można podawać takie nazwy czy nie?) bo tam wychodzi 4 razy taniej (sama nie wiem dlaczego, ale w salonie kosmetyczka mi powiedziała że klientkom nie sprzedają tego kremu w dużych opakowaniach bo ponoć skład jest inny, ale ja sprawdziłam na obu opakowaniach i skład jest identyczny, a opakowanie większe bardziej się opłaca).
Jak macie gdzie to wypróbujcie, na prawdę warto! Aż się sama dziwię że cokolwiek mi pomogło .

Aha, jeszcze wspomnę, że zamiast tonika parzę rumianek (taką zwykłą herbatkę) - i po demakijażu przemywam nim buzię. No i później krem.

SZUKAM:
1. Kitka/kucyk, włosy naturalne, w kolorze blond albo bardzo jasny rudy
2. Cieni MAC
3. Dobrych palet cieni, np sleek, zoeva, nars, mac itp
4. Obiektywu kitowego do lustrzanki nikon.
iskralight jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 11:23   #949
visionAM
Zakorzenienie

Dot.: WYGRAŁAM Z TRĄDZIKIEM I TŁUSTĄ SKÓRĄ - w końcu...

No super rady - reklama jednego kremu
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=164956

Stary 2010-08-09, 15:57   #950
iskralight
Zadomowienie

Dot.: WYGRAŁAM Z TRĄDZIKIEM I TŁUSTĄ SKÓRĄ - w końcu...

Cytat:
No super rady - reklama jednego kremu
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=164956

Wiesz co, ja przez kilka lat bawiłam się takimi ciapkami, glinkami, drożdżami, błotkami, jajkami i innymi maseczkami robionymi samemu, kupowanymi w sklepach.
Straciłam na to masę kasy, czasu i cierpliwości. dlaczego więc niby miałam nie powiedzieć o tym kremie innym? skoro działa, niech też inne dziewczyny spróbują.
na fryzjerskim forum jak napisałam o szamponie który sprawia że włosy się błyszczą, to jakoś nikt nie miał do mnie pretensji !!!!

A że piszę o jednym kremie, to prawda - W KOŃCU ZADZIAŁAŁ, więc dlaczego mam pisać o innych?

SZUKAM:
1. Kitka/kucyk, włosy naturalne, w kolorze blond albo bardzo jasny rudy
2. Cieni MAC
3. Dobrych palet cieni, np sleek, zoeva, nars, mac itp
4. Obiektywu kitowego do lustrzanki nikon.
iskralight jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 14:40   #951
98_martusia_09
Przyczajenie

Dot.: 18 lat, cera mieszana, bardzo przetłuszczająca się w strefie T, przesuszona

Na zaskórniki podobno dobra jest przegotowana woda i sok z cytryny a na trądzik maseczka drożdżowa obecnie to testuje ale na razie nie ma efektów.
A na błyszczącą się i wysuszoną skórę nie mam żadnych środków chociaż mam podobny problem.
Dziewczyny a nie macie jakiegoś domowego sposobu na ciągle czerwony nos (tylko nie dermatolog, ani kremy)
POMÓŻCIE! PROOOSZĘ!!!
98_martusia_09 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 17:25   #952
marychaaaaa
Raczkowanie

Ja rowniez posiadam skore tlusta, tradzikowa i innych zjawisk.
Stosowalam juz masci od dermatologa, antybiotyk nawet, ale guzik dalo . Teraz zakupilam peeling 3w1 Garniera- slyszalam ze jest dobry i nawet Pani dermatolog mi go polecila : o. Do tego plyn ze szczoteczka. Ale jak to niektorzy mowia 'im wiecej nakladasz tym gorzej sie robi'. Mam wielki problem z wagrami , ale nie wiem jak sie ich pozbyc. Wode ze sokiem z cytryny uzywalam-i nic.. : (
marychaaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 17:36   #953
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marychaaaaa Pokaż wiadomość
Ja rowniez posiadam skore tlusta, tradzikowa i innych zjawisk.
Stosowalam juz masci od dermatologa, antybiotyk nawet, ale guzik dalo . Teraz zakupilam peeling 3w1 Garniera- slyszalam ze jest dobry i nawet Pani dermatolog mi go polecila : o. Do tego plyn ze szczoteczka. Ale jak to niektorzy mowia 'im wiecej nakladasz tym gorzej sie robi'. Mam wielki problem z wagrami , ale nie wiem jak sie ich pozbyc. Wode ze sokiem z cytryny uzywalam-i nic.. : (
Zmień dermatologa, bo Twój jest niedokształcony najwidoczniej.
Produkty Garniera szkodzą trądzikowej cerze, strasznie wysuszają i efekt jest tylko chwilowy, a potem trądzik wraca ze zdwojoną siłą!

Jak masz tłustą cerę to może jest po prostu tak przesuszona, że produkuje za dużo sebum. Nawilżasz czymś twarz?

Stary 2010-08-12, 17:57   #954
marychaaaaa
Raczkowanie

od 2 lat mam tego samego dermatologa. Na plecach tez myslalam ze to tradzik, ale okazalo sie ze mam zapalenie skory Tydzien temu przestalam uzywac kremow do twarzy, nawilzam ja mleczkiem oczyszczajacym . Wczesniej smarowalam twarz kremem Garniera z wyciagiem z winogron. Teraz mam ziaji oliwkowy .

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

[QUOTE=Paulina007;18732613]
Cytat:
Napisane przez evelinaPTB Pokaż wiadomość
Wiesz coo ,,,

Ja też miałam ten sam problem. Małe czarne kropeczki , które strasznie mnie denerwowały . / GRRR ,,,

Pozbyłam się ich pewnym roztworem . ;D

Może słyszałeś sok z cytryny + przegotowana woda.
Smarujesz twarz wacikiem chigienicznym namoczonym w roztworze.
Mi to pomogło, a wągrów miałam bardzo dużo ( zwłaszcza na nosie ) .
Mam nadzieję, że pomogłam . ;]

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Tego peelingu nie polecam
Po nim miałam jeszcze więcej wągrów i krostket na czole

Co do peelingu Garniera Czytsa Skóra Active w tubce też nie polecam. Używałam codziennie. Było coraz więcej wągrów (pryszczy jako takich nie mam). Natomiast bardzo miło zaskoczył mnie Brusher z tej samej serii. Jak na razie użyłam tego dwa razy w ciągu tygodnia. Ta arcydziwna szczota wymiotła mi ok 80% wągrów!

------------------------------
Tez uzywam Brushera , co prawda dopiero 2 tydzien ale efektow nie widze. Uzywam go codziennie...
Stary 2010-08-12, 18:30   #955
visionAM
Zakorzenienie

No to fajną masz dermatolog skoro Ci nie powiedziała, że przy cerze trądzikowej konieczne jest oczyszczanie delikatnymi środkami i nawilżanie

Stary 2010-08-12, 18:33   #956
marychaaaaa
Raczkowanie

Najlepsze w tym wszystkim jest to, ze za te peelingi garniera przeplacilam ;( . Antybiotykiem na tradzik byly 3 tabletki za 48 zl ... ; /
Stary 2010-08-12, 18:38   #957
Chaaiir
Raczkowanie

GG do Chaaiir

To może ja też poproszę o jakąś dobrą radę, bo ze względu na brak wiedzy stoję w jednym ( niekoniecznie korzystnym) miejscu z pielęgnacją swojej cery.

Byłam rok temu u dermatologa , ponieważ na ramionach miałam takie...hm, taką "niby-kaszkę",ale samą "kaszką" to nie było. Opisałaby to raczej jako pełno małych grudek z białą zawartością... W każdym razie, kobieta powiedziała mi,że jest to typowe dla skóry atopowej. Okej,atopowa=sucha - tak zrozumiałam. Więc od tamtej pory wszystkie moje kosmetyki były do suchej,wrażliwej . Jednak w strefie T często pojawiają mi się pryszcze ( nie są duże, ale zawsze) , mam też problem z wągrami na nosie i brodzie. I wydaje mi się,że skóra w tej strefie jest dosyc tłusta...No, na pewno nie przesuszona. Policzki natomiast mam zaczerwienione- jak na atopową skórę przystało. Dodam,że problem trądziku mnie nie dotyczy. O co więc chodzi? Atopowa skóra tylko na policzkach, trochę tłusta w strefie T.... Czyli mogę uważac się za posiadaczkę mieszanej?

Kosmetyki , których używam : różowa seria (sucha,wrażliwa) z Nivea Visage , oprócz kremu - ten z Garniera "Ultra świeżośc" , zielony również do skóry suchej,wrażliwej. I Garnier czysta skóra active (peeling) , ale czytając powyższe komentarze spodziewam się,że mam się go po prostu pozbyc ; >

Edytowane przez Chaaiir
Czas edycji: 2010-08-12 o 18:41
Chaaiir jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 19:09   #958
martusienka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Chaaiir Pokaż wiadomość
To może ja też poproszę o jakąś dobrą radę, bo ze względu na brak wiedzy stoję w jednym ( niekoniecznie korzystnym) miejscu z pielęgnacją swojej cery.

Byłam rok temu u dermatologa , ponieważ na ramionach miałam takie...hm, taką "niby-kaszkę",ale samą "kaszką" to nie było. Opisałaby to raczej jako pełno małych grudek z białą zawartością... W każdym razie, kobieta powiedziała mi,że jest to typowe dla skóry atopowej. Okej,atopowa=sucha - tak zrozumiałam. Więc od tamtej pory wszystkie moje kosmetyki były do suchej,wrażliwej . Jednak w strefie T często pojawiają mi się pryszcze ( nie są duże, ale zawsze) , mam też problem z wągrami na nosie i brodzie. I wydaje mi się,że skóra w tej strefie jest dosyc tłusta...No, na pewno nie przesuszona. Policzki natomiast mam zaczerwienione- jak na atopową skórę przystało. Dodam,że problem trądziku mnie nie dotyczy. O co więc chodzi? Atopowa skóra tylko na policzkach, trochę tłusta w strefie T.... Czyli mogę uważac się za posiadaczkę mieszanej?

Kosmetyki , których używam : różowa seria (sucha,wrażliwa) z Nivea Visage , oprócz kremu - ten z Garniera "Ultra świeżośc" , zielony również do skóry suchej,wrażliwej. I Garnier czysta skóra active (peeling) , ale czytając powyższe komentarze spodziewam się,że mam się go po prostu pozbyc ; >
Moim zdaniem najlepsze są kosmetyki apteczne. Na pewno bezpieczniejsze i łagodniejsze dla skóry. No i tam znajdziesz coś dla skóry atopowej, a co w drogeriach raczej trudno. Poszukaj w necie jakichś opinii o kosmetykach albo niech pani w aptece Ci doradzi, w końcu powinna się na tym znać najlepiej. Wyrzucćie do kosza drogeryjne kosmetyki, one są dobre chyba tylko dla skór bezproblemowych, o ile w ogóle są dobre...

martusienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 10:44   #959
CherieK
Zadomowienie

Cześć dziewczyny!

Mam pewien problem Mam nadzieje, ze pomożecie mi go rozwiązać, bo nie chcę "zaśmiecać" forum nowym wątkiem a Wy jesteście chyba już ekspertkami

Chodzi o to, ze przez całe życie myślałam, że mam suchą skórę, czasami w strefie T pojawiało się trochę błyszczenia. Faktycznie, przy zmianie wody, po przebywaniu w klimatyzowanym pomieszczeniu, zmianie otoczenia(np wyjazd nad morze czy w góry) cera się pogarszała, na twarzy pokazywały się małe górki(takie podskórne).

2 tygodnie temu wybrałam się do Natury po odżywkę do włosów. Okazało się, że Pani bada tam jakimś sprzętem jaką mamy cerę. Na ile jest nawilżona, natłuszczona, czy jest "starsza od nas", czy dobrze o nią dbamy itd. Jakie było moje zdziwienie, kiedy powiedziała, że mam tłustą cerę.... Zdziwiona udałam się do innej Natury i tam to samo ;/

Teraz pytanie do Was- wiele z Was ma pewnie tłustą cerę... Jak najłatwiej mogłabym stwierdzić, czy moja faktycznie taka jest? Wiem, wiem, że było o tym już wiele np. umyć twarz i poczekać, czy będzie ściągnięta, jeśli tak to po jakim czasie itd. więc moja jest ściągnięta niemal natychmiast i to aż do bólu... a to wskazuje na cerę suchą. Jestem skołowana. Zawsze myślałam, że cera tłusta ma problemy z zaskórnikami, krostkami, przetłuszczaniem:confused : wiec jak to jest?

Pozdrawiam Proszę o pomoc

CherieK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 11:43   #960
tiramisu_
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!

Mam pewien problem Mam nadzieje, ze pomożecie mi go rozwiązać, bo nie chcę "zaśmiecać" forum nowym wątkiem a Wy jesteście chyba już ekspertkami

Chodzi o to, ze przez całe życie myślałam, że mam suchą skórę, czasami w strefie T pojawiało się trochę błyszczenia. Faktycznie, przy zmianie wody, po przebywaniu w klimatyzowanym pomieszczeniu, zmianie otoczenia(np wyjazd nad morze czy w góry) cera się pogarszała, na twarzy pokazywały się małe górki(takie podskórne).

2 tygodnie temu wybrałam się do Natury po odżywkę do włosów. Okazało się, że Pani bada tam jakimś sprzętem jaką mamy cerę. Na ile jest nawilżona, natłuszczona, czy jest "starsza od nas", czy dobrze o nią dbamy itd. Jakie było moje zdziwienie, kiedy powiedziała, że mam tłustą cerę.... Zdziwiona udałam się do innej Natury i tam to samo ;/

Teraz pytanie do Was- wiele z Was ma pewnie tłustą cerę... Jak najłatwiej mogłabym stwierdzić, czy moja faktycznie taka jest? Wiem, wiem, że było o tym już wiele np. umyć twarz i poczekać, czy będzie ściągnięta, jeśli tak to po jakim czasie itd. więc moja jest ściągnięta niemal natychmiast i to aż do bólu... a to wskazuje na cerę suchą. Jestem skołowana. Zawsze myślałam, że cera tłusta ma problemy z zaskórnikami, krostkami, przetłuszczaniem:confused : wiec jak to jest?

Pozdrawiam Proszę o pomoc
Masz zapewne cerę mieszaną, mi np. bardzo się przetłuszcza w strefie T, ale tuż po umyciu żelem/mydłem muszę ją posmarować kremem, bo nie wytrzymuję, polickzi całe ściagnięte.
tiramisu_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
mikrodermabrazja, naczynkowa mieszana, peeling kawitacyjny, trądzik

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości