Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum z poradami lekarza dermatologa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-23, 10:28   #1
d0lcevita
Zakorzenienie

do Pani Doktor- proszę o pomoc JAK STYMULOWAĆ CEBULKI WŁOSÓW PO WYPADANIU DO WZROSTU?

8 lat temu przeżyłam tragedię. W wyniku stresu pozbyłam się około 2/5 włosów....myślałam że jakoś to samo wróci do normy starałam się o nie dbac i fakt poprawiło się, używałam skrzypu polnego, pomógł mi na paznokcie i włosy o tyle że są w lepszej kondycji ale chciabym pobudzić cebulki do stymalacji wzrostu włosa i mieć te włosy gęściejsze...tak jak kiedys miałam ....
w związku z tym mam pytanie: czy jest coś do wcierania we włosy żeby stymulowac cebulki do wzrostu włosów...bo teraz w tych miejscach gdzie włosy mi wypadły pozostały mi tylko dziurki ...może udałoby się czymś pobudzić do wzrostu?żeby znów pojawił się meszek a potem zdrowy włos?Czy istnieje jakiś specyfik, który pomógłby?
Co Pani Doktor poleca?
Z góry dziękuję za pomoc
d0lcevita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 14:11   #2
agattee
Zakorzenienie

Dot.: do Pani Doktor- proszę o pomoc JAK STYMULOWAĆ CEBULKI WŁOSÓW PO WYPADANIU DO WZ

ja przeżywam tragedię przy każdym myciu głowy.
włosy wypadają mi garściami i tak już od dłuższego czasu, a z natury mam bardzo cienkie i słabe

Rodzicielka kupiła mi żel do włosów, taki który się wmasowuje w wilgotne włosy, firmy Darmena. Niestety, nie zauważyłam poprawy
Więc, przykro mi, że nie mogę pomóc, a sama mam problem z wypadaniem moich biednych włosów.
agattee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 14:17   #3
szugarbejb
Zakorzenienie

Dot.: do Pani Doktor- proszę o pomoc JAK STYMULOWAĆ CEBULKI WŁOSÓW PO WYPADANIU DO WZ

Cytat:
Napisane przez d0lcevita Pokaż wiadomość
Co Pani Doktor poleca?
Z góry dziękuję za pomoc

Dobrze byłoby chociaż raz przejrzeć forum, zanim napisze się wątek, że nie wspomnę o korzystaniu z wyszukiwarki.

Tutaj jest podfroum o pielęgnacji włosów, w tym kilka ogromnych wątków dot. Twojego problemu:

http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=97
szugarbejb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 08:32   #4
Danuta Nowicka
dr n. med.

należy niestety pokazać się dermatologowi. Wszystkie preparaty pobudzające krążenie, stymulujące wzrost włosa są dostępne na receptę. Polecam Loxon 5%, Alpicort lub mieszanki robione wg specjalnej receptury.
czasem, zwłaszcza przy takim początku choroby należy również zwrócić się o pomoc do psychologa... Psychika decyduje o wielu procesach toczących się w naszym organizmie....

Nowe wątki na forum Dermatologia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości