Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-12-23, 19:05   #481
Burbery
Zadomowienie

Dot.: Placent Hair Liquid - cudowny środek na nowe włoski

Nie ma na allegro
Burbery jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 22:20   #482
bartosia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
Do bartosia,

Wcale się nie dziwię, ze Ci tak pomagają. Placenta mll-mill zawiera fantastyczny skład, w tym wiele jej ekstraktów jest równocześnie blokerami DHT - dihydrotestosteonu, który uszkadza mieszki włosowe i doprowadza do ich zaniku w przypadku łysienia androgenowego. Możesz też łykać pewne naturalne blokery np. kwasy omega 3, są zdrowe także na serce i skórę - polecane często przez lekarzy nawet najzdrowszym osobom. Możesz też jeść siemię lniane, możesz też pić wierzbownicę i zieloną herbatę, ogranicz za to słodycze i niezdrowe tłuszcze - pobudzają wypadanie włosów w przypadku łysienia androgenowego. Na pewno Cię to pocieszy, ale te ampułki pomogły także jednemu chłopakowi z forum łysienie - swoją drogą polecam lekturę, znajdziesz tam inf. o tym, jak walczyć z Twoją dolegliwością.

A powiedz na jakiej podstawi wydano diagnozę, że to łysienie andrgogenowe? Miałaś trichogram?

Pozdrawiam Maria221

ponad 3 lata temu (20-21lat) zauwazylam przeswity na czubku glowy udalam sie do dermatologa gdzie zrobilam mnustwo badan min rowniez wyrwano mi wlosy do analizy z tylu, bokow i z czubka glowy, sprawdzano czy sa martwe czy nie. mozliwe ze to trichogram, nigdy sie z ta nazwa nie spotkalam. na ok 100 wlosow mialam kilka martwych, po tym oraz innych badaniach zostalam skierowana do edokrynologa. kolejna badania wyniki mialam do odebrania po miesiacu a w tym czasie lekarz zawiesil dzialanosc. mialam trzykrotnie podwyzszone hormony nadnerczy.chyba juz dermatolog i endokrynolog mi wspominali ze to jest lysienie androgenne.
3 lata pozniej... wlosy przezedzily sie jeszcze bardziej. pobiegalam do endokrynologa. testosteron w normie, DHEA ok, natomiast kortyzol podwyzszony dwukrotnie... we wtorek mam konsultacje wynikow... dodam jeszcze ze pani doktor delikatnie mowiac nie dala mi nadzieji na odrost wlosow, mowila raczej zebedziemy ratowac te wlosy ktore zostaly... stad moja dolina

pozdrawiam Bartosia
bartosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-23, 22:26   #483
bartosia
Raczkowanie

a wracajac do placenty to zaznaczam ze nie odrosly mi wlosy na tyle by zakryc przeswity, ale jednak rosna i daje mi to promyk nadzieji na piekne wlosy...
a tymczasem pani fryzjerka sciela mi grzywke z wlosow od polowy glowy i optycznie wygladam jakbym miala geste wlosy.

dolączam zdjecie placenty ktorej uzywam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg placenta.jpg (44,3 KB, 107 załadowań)
Stary 2008-12-24, 11:43   #484
Maria221
Wtajemniczenie

Wink Dot.: Placent Hair Liquid - cudowny środek na nowe włoski

Kochana Batosiu,

Strasznie mi przykro, ze masz łysienie androgenowe. Ja mam niedoczynność kory nadnerczy - oznacza to, ze mam za mało kortyzolu, co niestety może się kiedyś dla mnie skończyć naprawdę żle. Póki mam hydrocortizon/corteff jestem bezpieczna, szczęśliwie, sądząc po objawach moja kora nadnerczy jakoś się tam regeneruje, ale pewnie i tak nigdy do końca nie wyzdrowieje.

Moja przerzedzona czupryna przypomina łysienie andorgenowe tzn. poszarpany przedziałek i placke na czubku, ale poza tym mam przerzedzenia wszędzie, spore po bokach koło uszu, co podobno jest charakterystyczne dla tarczycy - mam niedoczynność. Mam jednak b. duuuużo odrostów - w sumie ostatnio jest ic coraz więcej - właśnie na czubku i wzdłuż przedziałka, a włosy nie lecą w ogóle. Zatem wydaje się, ze nie łysieję, tylko odrastają tak wolno. Wszystkie włosy są równej grubości, ale ponieważ "wygląda to jak androgenowe" idę zrobić trichogram.

Spróbuj łykać blokery wew. i zapoznaj się z forum Łysienie, znajdziesz tam sporo porad. A wypadają Ci włosy?

I jeszcze z okazji Świąt życzę wam i sobie dziewczyny duuużo zdrowia, radości, woreczka stówek (mogą być dolary, bo teraz kurs lepszy) i pięknych,gęstych czupryn.

Całusy Maria świątecznie
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 14:23   #485
Diffrentgirl
Przyczajenie

GG do Diffrentgirl

Powtarzam swoje pytanie: czy Planceta zrobi z moich, nie tak bardzo przetłuszczających się, włosów siano?
Diffrentgirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 14:57   #486
Maria221
Wtajemniczenie

Raczej siana nie powinna zrobić. W przypadku moich włosów wszelkie ampułki ładnie je odżywiają, dodają blasku i nawilżenia. Ampułki są do odżywiania, a nie wysuszania. Tak na zdrowy rozum, ale wiadomo, że każdy jest inny. Poza tym wcierasz Placentę w skórę, a nie w same włosy.
Stary 2008-12-25, 17:05   #487
wooow12
Raczkowanie

Zużyłam już 3 ampułki Placenty. Nie jest źle, pomimo alkoholu nie czuję żadnego przesuszu na skórze głowy. Nie mam również siana zamiast włosów . Używam Mil Mil. Zastanawiam się jednak nad zakupieniem innego rodzaju Placenty, może tej bogatej pod względem ekstraktów ( to chyba "ta za 27" obecnie za 39, mam racje?) lub tej, która grzeje w głowę (bo lubię czuć, że mam coś na skalpie)?

Jak myślicie, czy mogłabym ją wcierać w umyte ale już prawie suche włosy (tzn. w skórę, ale wtedy kiedy włosy są już suche)? Nie mogę, no poprostu nie mogę sobie poradzić z tym kiedy kłaki mam mokre . Niewygodnie mi strasznie.
wooow12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 18:47   #488
Diffrentgirl
Przyczajenie

GG do Diffrentgirl

Ok, wielkie dzięki Jeszcze jedno pytanie: czy jeśli ktoś miał od zawsze mało włosów to Planceta tutaj pomoże?
Diffrentgirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 18:57   #489
Maria221
Wtajemniczenie

Cytat:
Zużyłam już 3 ampułki Placenty. Nie jest źle, pomimo alkoholu nie czuję żadnego przesuszu na skórze głowy. Nie mam również siana zamiast włosów . Używam Mil Mil. Zastanawiam się jednak nad zakupieniem innego rodzaju Placenty, może tej bogatej pod względem ekstraktów ( to chyba "ta za 27" obecnie za 39, mam racje?) lub tej, która grzeje w głowę (bo lubię czuć, że mam coś na skalpie)?
A ta Mil-Mil to nie ta bogata w te ekstrakty? Dziewczyny kilka stron wcześniej pisały, że to ta, poszukaj, bo gdzieś w wątku plącze się skład i porównaj z tym, co na opakowaniu. Napisz proszę czy masz ę z ekstraktami czy inną, bo też się czaję, ale na też bogatą. Czy to ta, co to przy wysyłce pisza "Uwaga szkło"?
Stary 2008-12-25, 20:05   #490
wooow12
Raczkowanie

Skład Mil Mil to :

Aqua, glycerin, alcohol denat., propylene glycol, PEG-40, Hydrogenated Castor oil, hydrolyzed placental protein, parfum, deceth-7, PPG-26-Buteth-26, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, linalool, benzyl salicylate, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone

Jak widać - ekstraktów to tu nie ma , tylko ta placenta. Ja dopiero kiedy złożyłam zamowienie doczytalam dokladnie, że ta ekstraktowa to "ta za 27" w niebieskawym opakowaniu. Jej skład jest bodajże na stronie 5 z tego co pamietam ... Ta MIl Mil ma składzik bez rewelacji (oczywiscie poza rewelacyjną placentą ), ale skoro działa...
wooow12 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-25, 22:04   #491
bartosia
Raczkowanie

Strasznie mi przykro, ze masz łysienie androgenowe. Ja mam niedoczynność kory nadnerczy - oznacza to, ze mam za mało kortyzolu, co niestety może się kiedyś dla mnie skończyć naprawdę żle. Póki mam hydrocortizon/corteff jestem bezpieczna, szczęśliwie, sądząc po objawach moja kora nadnerczy jakoś się tam regeneruje, ale pewnie i tak nigdy do końca nie wyzdrowieje ...

Droga Mario221
trzymam kciuki za Twoj odrost wlosow. mam nadzieje ze niedlugo bedziemy mogly sie chwalic dlugimi, zdrowymi i gestymi wlosami i zycze Ci tego z okazji zyczen swiatecznych
co to jest "hydrocortizon/corteff" ??
we wtorek mam wizyte u endokrynologa i zobaczymy co mi powie.
pytasz czy wypadaja mi wlosy, i tak i nie. bo z glowy ich sobie nie wyciagam ale czesto mam na bluzce kilka i chodzac po domu zauwazam je wszedzie, ale ja raczej zauwazalam przeswity na glowie niz samo wypadanie. one mi poprostu zniknely.
a jak juz zrobisz to badanie to poinformuj o wynikach.
Stary 2008-12-26, 11:08   #492
Maria221
Wtajemniczenie

Cytat:
Droga Mario221
trzymam kciuki za Twoj odrost wlosow. mam nadzieje ze niedlugo bedziemy mogly sie chwalic dlugimi, zdrowymi i gestymi wlosami i zycze Ci tego z okazji zyczen swiatecznych
co to jest "hydrocortizon/corteff" ??
we wtorek mam wizyte u endokrynologa i zobaczymy co mi powie.
pytasz czy wypadaja mi wlosy, i tak i nie. bo z glowy ich sobie nie wyciagam ale czesto mam na bluzce kilka i chodzac po domu zauwazam je wszedzie, ale ja raczej zauwazalam przeswity na glowie niz samo wypadanie. one mi poprostu zniknely.
a jak juz zrobisz to badanie to poinformuj o wynikach.
Corteff/hydrocortizon, to steryd, który muszę brać w momencie szeroko rozumianej sytuacji stresowej np. egzaminy, ale też infekcja z gorączką. Sterydy podaje się min. przy niedoczynności kory nadnerczy, aby uzupełnić niedobory kortyzolu. Mnie włosy nie lecą, no może poza momentem gdy wcieram sobie coś w skalp. Nie zauważyłam, aby znikały w tajemniczych okolicznościach. Znikają, jak lecą, jak nie lecą, to ich przybywa. Czasem znajduję kilka w łazience, ale zwykle po myciu/ układaniu jakieś tam zostają. Dam znać, jak zrobię trichogram.
Stary 2008-12-27, 01:03   #493
bartosia
Raczkowanie

kurde ja sie boje ze tez dostane jakis sterydy, np enkorton i spuchne. nie dosc ze lysiejaca to do tego gruba. sni i sie to po nocach. dostane z glowa
Stary 2008-12-27, 09:08   #494
Cosmaaaaaaa
BAN stały

Wpisy w blogu: 6

Cytat:
Napisane przez bartosia Pokaż wiadomość
kurde ja sie boje ze tez dostane jakis sterydy, np enkorton i spuchne. nie dosc ze lysiejaca to do tego gruba. sni i sie to po nocach. dostane z glowa

Moja mama brala enkorton przez prawie rok ... miala problemy z plucami (rozedma i wloknienie...) ale to raczej zatrzymywalo wode w organizmie. Brala dodatkowo leki moczopedne i w sumie raz czula sie wielka a raz mala ... naszczescie po odstawieniu, okolo 3-4 miesiace i wrocila do normy. Z 75 kilo teraz zostalo 65.
Jesli walczy sie o zdrowie to to czy sie przybirze na wadze przez leki nie jest najwazniejsze... choc wiadomo jak kobietom zwlaszcza zalezy na utrzymaniu figury. Jedyne pocieszenie to to ze napewno wszystko potem wroci do normy

Mam nadzieje, ze jednak nie bedziesz musiala brac sterydow. I zycze powodzenia
Cosmaaaaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 10:58   #495
Maria221
Wtajemniczenie

Bartosia,

Ale ja mam zupełnie co innego - ja mam niedoczynność kory nadnerczy, kortyzolu mam za mało, Ty natomiast za dużo. Nie sądzę, aby podawali Ci sterydy, ale musisz zapytać się konkretnie lekarza "Panie dr XYZ, czy moją przypadłość leczy się sterydami i czy ja takowe dostanę". Na pewno poda Ci jakąś w miarę logiczną odpowiedź. Poza tym są rózne rodzaje sterydów. Jest encorton, ale jest też metypred i calcort, ten ostatni w Polsce nie do dostania, ale mżna sprowadzać przez NFZ, albo kupować na polską receptę w Niemczech. Metypred i calcort są bardziej oczyszczone i skutki w postaci tycia przy niskich dawkach są niezauważalne, nieraz nawet buzia jest szczupła. Oczywiscie to zależy od indywidualnych uwarunkowań, ale mam koleżankę, która co drugi dzień bierze 8 mg metypredu i mam wręcz wklęsłaą buzię. Zatem głowa do góry, wątpię, abyś dostałą sterydy
Stary 2008-12-27, 12:17   #496
tygrysica_1
Raczkowanie

wcieracie ta placente w wilgotne włosy czy suche??
tygrysica_1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 13:38   #497
Cosmaaaaaaa
BAN stały

Wpisy w blogu: 6

Cytat:
Napisane przez tygrysica_1 Pokaż wiadomość
wcieracie ta placente w wilgotne włosy czy suche??
Wcieramy w skrore ;p ja po myciu, czyli jak wlosy sa jeszcze wilgotne.
Cosmaaaaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 21:26   #498
Wictoria
Przyczajenie

Do wooow12:
"Jak myślicie, czy mogłabym ją wcierać w umyte ale już prawie suche włosy (tzn. w skórę, ale wtedy kiedy włosy są już suche)? Nie mogę, no poprostu nie mogę sobie poradzić z tym kiedy kłaki mam mokre . Niewygodnie mi strasznie."

Doskonale Cię rozumiem, ponieważ ja także nie lubię wcierać placenty w skórę głowy gdy mam mokre włosy. Ale w "instrukcji obsługi" na allegro było napisane - po umyciu. Tak więc uparcie trzymam się tej zasady. Włosy mokre są bardziej wrażliwe. Może wówczas lepiej wchłaniają witaminki...

Edytowane przez Wictoria
Czas edycji: 2008-12-29 o 21:30
Wictoria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 21:34   #499
Burbery
Zadomowienie

Chodzi o to żeby skóra głowy była czysta, bez warstwy łoju, a to czy mokra czy nie to wszystko jedno
Burbery jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 20:46   #500
alawpw
Raczkowanie

Jestem pod wrażeniem tematu...
Przebrnęłam po kilku godzinach przez cały wątek
i podobnie jak moje przedmówczynie zamawiam placentę
Czekajcie również na moje wnioski i komentarze
Ja na co dzień używam obecnie L'OREAL PROFESSIONAL Absolut Repair- szamponiku i odżywki.
Wszystkim serdecznie polecam do codziennej pielęgnacji włosków
alawpw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 22:25   #501
tygrysica_1
Raczkowanie

Ja również używam szampon i maske L'oreal absolut repair, na przemian z waxem.
Jest dobry ale obciąża włosy :-(

czy stosujac waxa moge wcierac w skóe głowy placente??
Stary 2009-01-05, 12:56   #502
alawpw
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez tygrysica_1 Pokaż wiadomość
Ja również używam szampon i maske L'oreal absolut repair, na przemian z waxem.
Jest dobry ale obciąża włosy :-(

czy stosujac waxa moge wcierac w skóe głowy placente??
Hej,
Ja mimo wszystko proponowałabym na moment porzucić waxa...
Wydaje mi się , że dzięki temu lepiej można skontrolować efekt samej placenty
A przecież o to chodzi, aby wiedzieć co jak działa
Odżywka to jedno ale wax dość silnie obciąża tak jak piszesz, więc pozostałe efekty
mogą gdzieś zaginąć a tego nie chcemy!!!
Stary 2009-01-05, 20:41   #503
tygrysica_1
Raczkowanie

niestety narazie musze odstawić i waxa, jak i placente...
stwierdzilam ,ze nie ma co sie leczyc na własna reke, i poszlam do dermatologa, okazało sie ze mam lojotokowe zapalenie skóry , i dlatego tak mi wypadaja włosy, a do tego prawdopodobnie mam za wysoki poziom androgenó :-/
Stary 2009-01-05, 20:46   #504
Magdzia94
Zakorzenienie

No i bardzo mądrze zrobiłas idac do lekarza, ter on dostosuje Ci pielęgnacje własciwą.

Magdzia94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 17:05   #505
Little miau miau
Rozeznanie

Mam nadzieję, że się nie powtarzam ale interesuje mnie zastosowanie tego enzymu z łożyska czy jeszcze czegoś innego.

Jakiego łożyska? Jak to jest pozyskiwane? Bardzo enigmatycznie pisza o tym na aukcjach a jako świadomy konsument pragnę wiedziec.

Rozwiejecie moje wątpliwości?
Little miau miau jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 17:08   #506
Little miau miau
Rozeznanie

Przepraszam za posta pod postem ale jeszcze zapomniałam o coś spytac. TŻ nieco rzadziej rosną włosy niz kiedys, zwłaszcza skronie i czoło nagle zrobiły się wyżej niż kiedyś. Myslicie, że placenta może coś pomóc czy raczej co wypadło to już nie do odratowania?

TŻ ma delikatne włoski, cienkie, sporo i daniwj ponoc były gęste i sztywne - dziś niewiele z ich świetności zostało i zastanawiam się czy mi się starzeje czy próbowac z tym walczyc.

Co myślicie?
Stary 2009-01-07, 17:13   #507
alawpw
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
Przepraszam za posta pod postem ale jeszcze zapomniałam o coś spytac. TŻ nieco rzadziej rosną włosy niz kiedys, zwłaszcza skronie i czoło nagle zrobiły się wyżej niż kiedyś. Myslicie, że placenta może coś pomóc czy raczej co wypadło to już nie do odratowania?

TŻ ma delikatne włoski, cienkie, sporo i daniwj ponoc były gęste i sztywne - dziś niewiele z ich świetności zostało i zastanawiam się czy mi się starzeje czy próbowac z tym walczyc.

Co myślicie?
No to chyba jest coś dla niego
Chyba nieco pobieżnie przeglądnęłaś wątek...
Tam chyba wszystko już zostało powiedziane

PS. A ja czekam na przesyłkę
Stary 2009-01-07, 17:37   #508
Little miau miau
Rozeznanie

Przyznam, że przebrnęłam przez kilka pierwszych stron gdzie wszyscy się zachwycają i mówią, że cudo. Skład widziałam ale dalej nie wiem co z łożyskiem no i z tego co wyczytałam używają go dziewczyny, którym włosy wypadają po wcześniejszym maltretowaniu tychże a niekoniecznie łysiejące ze starości (?) panie/panowie - gdzie nie wiem na ile z genami da się walczyc i z jakim skutkiem.

No ale dobrze, dziękuję za odpowiedź. PRzeczytam całośc, a niech tam...najwyżej mi oczy wypadną od tego siedzenia prze dkompem...

ii ii ii jeszcze jedno - ten specyfik aktywuje cebulki "uśpione" nie sądzicie, że to na dłuższą metę może szkodzic? No bo włosy rosną potem rośnie kolejna "fala" potem te co urosły wypadają i znów inne rosną. Zastanawia mnie czy pobudzenie nie sprawi, że te, które mają się regenerowac i urosnąc potem rosną już teraz - stąd spektakularny efekt a potem... a co potem?

PRzepraszam jeśli i o tym było ale nie jestem w stanie zmęczyc wszystkich stron tematu, zwłaszcza, że połowa z nich jest o tym, że "czekam na paczkę".

Jesli możecie odpiszcie na moje pytania tak w skrótowym skrócie

Edytowane przez Little miau miau
Czas edycji: 2009-01-07 o 18:11 Powód: scalenie postow
Stary 2009-01-07, 19:27   #509
bartosia
Raczkowanie

bylam u endokrynologa za miesiac mam robic probe deksametazonu czy jakos tak, okaze sie czy mam zespol cushinga

Edytowane przez bartosia
Czas edycji: 2009-01-07 o 19:51
Stary 2009-01-07, 19:27   #510
bartosia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
ii ii ii jeszcze jedno - ten specyfik aktywuje cebulki "uśpione" nie sądzicie, że to na dłuższą metę może szkodzic? No bo włosy rosną potem rośnie kolejna "fala" potem te co urosły wypadają i znów inne rosną. Zastanawia mnie czy pobudzenie nie sprawi, że te, które mają się regenerowac i urosnąc potem rosną już teraz - stąd spektakularny efekt a potem... a co potem?

osoba ktora polecila i sprowadzila mi placente zaznaczyla, ze mam co drugi, trzeci dzien wcierac. wcierac 3 opakowania i po 3 przewac. na jaki czas nie wiem, dowiem sie na dniach. tlumaczyla mi to w ten sposob ze organizm sie przyzwyczaja do preparatu.

chociaz na gdzies na forum wyczytalam ze najpierw stosowac co 2,3 dni, a potem 1 raz na tydzien.

sama nie wiem co myslec...

Edytowane przez bartosia
Czas edycji: 2009-01-07 o 19:51
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości