Pomocy!!! Uczulenie!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-24, 08:42   #1
gaga98
Przyczajenie

Pomocy!!! Uczulenie!!!

Witam
Zakupiłam cały zestaw do robienia paznokci żelowych na allegro!!!
Niestety po zrobieniu paznokci okazało się że dostaje uczulenie i to na całych rękach ,zaraz muszę je zrywać.i od razu czuję ulgę niestety nie mam pojęcia jak sprawdzić na jaki składnik ,ponieważ nie ma podanych składników i czy to wina żeli czy kleju.... może są jakieś żele które nie uczulają.. Proszę ....poradźcie mi coś...{ zakładałam paznokcie 4 razy i zawsze tak samo się kończyło} żele są firmy NEO-nail.a przecież nie będę kupowała co trochę innego żelu ponieważ bym zbankrutowala..
gaga98 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 09:53   #2
cakuz
Raczkowanie

Dot.: Pomocy!!! Uczulenie!!!

trudno coś doradzić, jestem stylistką paznokci i też mam uczulenie na żel i akryl (nabyłam je w pracy). W twoim przypadku jest gorzej o tyle że masz kontakt z żelem (ja zakładam rękawiczki podczas pracy z klientką). Myślę, że problem polega też na tym że paznokcie robisz sobie sama i domyślam się że bez kursu, tak? Sądzę, że w momencie gdy usługa wykonywana byłaby przez stylistkę to niedotykała by ona twojej skóry żelem i pewnie nie byłoby reakcji alergicznej albo byłaby ona w mniejszym stopniu. Jeśli chodzi o żel, nie ma znaczenia jakiego użyjesz bo ja używam różnych i na każdy jestem uczulona :christrio, IBD, SPN, ez flow. w momencie gdy robię sobie paznokcie bardzo uważam na to by nie dotknąć skóry a na koniec smaruję dłonie lekiem przeciwalergicznym. Taką metodę opracowałam z moim dermatologiem. Maść dostaję na receptę.
Pozdrawiam i życzę powodzenia, no i zapraszam do zrobienia kursu (P.S. nikt po kursie nie kupiłby raczej zestawu z allegro )
cakuz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 13:42   #3
Albertyna
Zakorzenienie

Nieutwardzony zel, oraz pył zelowy bardzo czesto wywouja alergie.
Co innego utwardzony.
Pracując prawidłowo nie powinnysmy miec w ogole kontaktu z nieutwardzonym zelem, zatem to nie jest problem. Niestety, nie unikniemy pyłu powstajcego w trakcie piłowaia... Mozna stosowac pochłaniacze, maski na twarz, czy długierekawice, kt ore zminimalizuja ilosc pyu osiadajacego na skorze.

a produkty, bez skłądu... hmmm... nie wiem czy wiesz, ale producent ma obowiazk umieścic skad na opakowaniu. krótkomówiac kupiłas badziewie, o nieznanym składzie.
Nie lepiej iśc do wykawlifikowanej stylistki? Niż samej traicic kase na takie byle co?
Stary 2008-03-26, 10:50   #4
PinkSlip
Różowy Jednorożec

GG do PinkSlip

Cytat:
Napisane przez gaga98 Pokaż wiadomość
Witam
Zakupiłam cały zestaw do robienia paznokci żelowych na allegro!!!
Cytat:
Napisane przez gaga98 Pokaż wiadomość
Witam
niestety nie mam pojęcia jak sprawdzić na jaki składnik ,ponieważ nie ma podanych składników...
Kochana, taka właśnie jest praca z żelami z allegro. Lepiej kupić żele od firmy bardziej wiarygodnej.... Takiej, która przynajmniej ujawnia skład swoich produktów

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości