Poobgryzane skórki. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-26, 16:27   #1
AntygirlxD
Przyczajenie

Unhappy

Poobgryzane skórki.

Witam

Otóż mam chyba dość nietypowy problem. Zapewne wiele z was obgryza paznokcie.. A ja obgryzam skórki. Najgorsze jest to , że obgryzanie paznokci można załagodzić lakierem , a ze skórkami nie mam co zrobić. Mam przez to naprawdę okropne ręcę. Starałam się powstrzymać.. Ale robię to już odruchowo. A uwierzcie , są miejsca na palcach , gdzie mam poobgryzane skórki aż do krwi. Chciałabym mieć ładne ręce , ale nie wiem jak pozbyć się tych blizn a jak najkrótszym czasie. Prosiłabym o radę P.S - naklejanie plastrów nie pomaga.

AntygirlxD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 16:40   #2
wiolamroz
Raczkowanie

Dot.: Poobgryzane skórki.

najlepiej idz do manikiurzystki ona zrobi z nimi porządek, raz na tydzień powinno odsuwać się skórki, w twoim przypadku najlepiej je wycinać i codziennie smarować oliwką do skórek i paznokci - rada- zamiast używać zębów użyj cążków do skórek
wiolamroz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 16:55   #3
liquefy
Wtajemniczenie

chyba autorce wątku chodziło nie tylko o te skórki które zachodza na paznokcie, ale w ogóle o skórę dookoła paznokci

jeśli tak to ja też tak robię niestety i przez to moje ręce wyglądaja okropnie...więc też chętnie się dowiem czy jest jakiś sposób na to
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 17:08   #4
Sabbath
Wiedźma

Cytat:
Napisane przez wiolamroz Pokaż wiadomość
rada- zamiast używać zębów użyj cążków do skórek
Tyle, że skórek nie obgryzamy siedząc wygodnie przed toaletką zamiast manicure...

Antygirl, sprawa jest naprawdę trudna, borykałam się z tym problemem latami, przeszło mi, prawdę mówiąc, dopiero kiedy wyprowadziłam się z domu. Bo to jest zachowanie wynikające z nerwów, to pewnie wiesz...

Cóż mogę poradzić?
Niestety niezbyt konkretnie, ale pewnie zaraz znajdzie się ktoś mądrzejszy i doprecyzuje: są różne odżywki do skórek, nie paznokci - spróbuj czymś takim smarować skórki.
W aptekach można też podobno (podkreślam: podobno, bo nie sprawdzałam) nabyć specjalne preparaty do smarowania paluszków dzieciom, żeby nie wkładały ich do buzi.
Jeśli nie to, to może ktoś zna jakieś domowe sposoby na to, by nadać palcom gorzki, nieprzyjemny posmak. Nie chroni to trwale, ale powinno sprawić, że przynajmniej nie będziesz gryzła skórek nieświadomie.

No i wreszcie - dobry krem do rąk zostawiający na nich taką wyraźna powłokę. Może tez sprawić, że będziesz świadoma tego, że coś na rękach masz...

Powodzenia i... nie stresuj sie tak (łatwo gadać... ).
Sabbath jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 17:09   #5
AntygirlxD
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez liquefy Pokaż wiadomość
chyba autorce wątku chodziło nie tylko o te skórki które zachodza na paznokcie, ale w ogóle o skórę dookoła paznokci

jeśli tak to ja też tak robię niestety i przez to moje ręce wyglądaja okropnie...więc też chętnie się dowiem czy jest jakiś sposób na to
Dokładnie. Mnie tata straszy , że mi tak zostanie do końca życia Ale nie mogę się powstrzymać. Miałam tydzien , że nie obgryzałam , a potem zaczęłam. Teraz to już obgryzam że tak powiem nawet o tym nie wiedząc. Moja mama mówiła że mam to posmarować maścią na blizny. Tylko że taką maść można stosować dopiero na blizny 'zamknięte' i wygojone, a u mnie blizny tworzą się codziennie .

AntygirlxD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 17:16   #6
vretka
Zakorzenienie

GG do vretka

Cytat:
Napisane przez AntygirlxD Pokaż wiadomość
Witam

Otóż mam chyba dość nietypowy problem.
Zdziwiłabyś się ile osób ma ten "nietypowy" problem

U mnie cała rodzina obgryza skórki Chętnie się dowiem, jak się tego oduczyć
Stary 2008-03-26, 19:08   #7
confused_girl
Zadomowienie

kurde, ja tez tak robie :/ mam ladny ksztalt paznokcia, ale co z tego skoro skorki wygryzione (a ostatnio to juz wyskubywane paznokciami) do miecha :/ Ech, wiele bym dala, zeby dowiedziec sie, jak sobie z tym poradzic
confused_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 19:47   #8
mychamycha
Zakorzenienie

Ja najpierw obgryzałam paznokcie. Kiedy się od tego odzwyczaiłam przeszłam nieświadomie na skórki. Moje palce są okropne. Po prostu cały czas muszę pchać paluchy do buzi :/ I nie wiem, jak z tym skończyć.... Nawet nie udało mi się wytrzymać jednego dnia, bo często robię to mimowolnie, a jak sie skapnę to już za późno
mychamycha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-10, 20:47   #9
confused_girl
Zadomowienie

Dziewczyny, chciałabym sie z wami podzielić chociaż częściowo dobra wiadomością Co prawda nie znalazłam cudownego środka na odzwyczajenie się od obgryzania skórek, ale znalazłam sposób jak szybko sobie poradzić z ranami, które w efekcie tego brzydkiego nawyku powstają. A wiadomo - im szybciej zaleczymy rankę, tym mniej zadziorków i, co za tym idzie, mniej potencjalnych miejsc do zdzierania skórek:P Tym moim cudownym odkryciem jest Cicaplast, La Roche Posay. Znalazłam w domu przypadkiem próbkę tego kosmetyku i ciapnęłam na ranki - rzeczywiście dużo szybciej się zagoiły Poważnie zastanawiam się czy po wykończeniu próbki (a to trochę jeszcze potrwa) nie zaopatrzyć się w produkt pełnowymiarowy :P
confused_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 08:37   #10
ruda7816
Zakorzenienie

ja też obgryzam te skórki. i te dookola paznokcia, i skórę na palcach.
Od wieków to robie.
Są okresy,np kilka tyg ze nie skubie.Ale gdy już zaczne.... to krew się leje.
ooo a gdy juz widze taką zadartą skórkę, to 'poezja'

Sabbath napisała, o kremie do rąk. Zgodzę sie to troche pomaga. Bo krem niesmaczny jest i nie chce sie obgryzać.
Ale trza by bylo ciagle te dłonie kremowac,non stop.

Confused ,mowisz, cicaplast? hmm poszukam tego specyfiku.
Stary 2008-05-15, 11:53   #11
Efie
Raczkowanie

Cześć!!!! Ja przez wiele lat obgryzałam paznokcie i wiele razy próbowałam przestać. Pomógł mi taki płyn nakładany na paznokcie o gorzkim smaku (w rossmanie można kupić z nicałe 4zł, w aptece kosztuje trochę więcej). Ten płyn nadaje gorzki smak paznokciom, ale jak go nakładałam to miałam gorzką całą strefę wokół paznokcia, a czasem nawet opuszki - w końcu to płyn i przy nakładaniu brudzą się nim palce. Spróbujcie, nie wiem tylko, czy poobgryzane do krwi skórki nie będą szczypały. Chociaż ja zawsze wycinam skórki cążkami - zwykle się przy tym kaleczę do krwi i nic się nie działo jak używałam ( i nadal używam) tego płynu. Pozdrawiam i życzę powodzenia!!!
Efie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-15, 20:18   #12
vretka
Zakorzenienie

GG do vretka

Obawiam się, że gorzki płyn na niewiele się zda przy skubaniu skórek paznokciami
Stary 2008-05-15, 20:25   #13
girl96
Zadomowienie

Też mam podobny problem. Bywa nawet czasami, że mam strupki, które mnie notorycznie bolą(a mianowicie szczypią). Bardzo nieprzyjemne uczucie. Staram się ich nie obgryzać. Używam olejków i specjalnych odżywek. Nawet pomaga.
girl96 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 14:44   #14
Kasienka24
Raczkowanie

Oj Ja tez mam ten problem Dzis właśnie porobiłam sobie takie rany do mięsa(!) - szok. Wyglada to strasznie a nie wspomne o tym jak boli. Wiem, że to z nerwów, bo mam ciężki okres w życiu. Poza tym pracuję w biurze i toner do drukarek strasznie wysusza mi dłonie. Tu zaczął się problem.
Dzis idę po płyn do skórek, balsamik Tisane na bazie miodu (doskonale goi, stosuję go już długo-wypróbowany) i najpierw niech mi sie zagoją, a później sprubóję zadziałać płynem do skórek. Ale najważniejsza jest siła woli, bo to jest nałóg!
Postanowiłam sobie, że już nie będę obżerać tych cholernych skórek, bo wygladam okropnie. Kiedyś miałam takie piękne, zadbane dłonie.
Będę pisała jakie postępy robię i czy w ogóle robię

Rozczarowania należy palić, a nie balsamować ;-)
Kasienka24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 17:31   #15
Marsjanka
Raczkowanie

Ja mam manie obgryzania skórek kciuków, kiedy wyglądają naprawdę tragicznie zaklejam je plastrem, to mój "kamuflaż" .Zauważyłam że trochę lepiej wyglądają kiedy na noc smaruję zarówno kciuki jak i całe ręce maścią z wit. A
Stary 2009-04-09, 10:53   #16
emynia
Raczkowanie

Miałam ten sam problem i do tej pory czasami mi się zdarzy. Narobiłam sobie tym tyle krzywdy ze na kciukach mam POFALOWANE paznokcie, studiuje teraz kosmetologie i Pani powiedziała mi ze niestety ale to juz przez cale życie może nawracać i już może nie dac sie tego odratowac zebym miala normalne paznokcie
Temu na poczatku naklejalam plastry , wycinam skorki regularnie i smaruje kremem badz oliwka i pozostaje moja silna wola zeby dla samej sie nie narobic wiecej biedy i pofalowanych paznokci na pozostalych palcach.

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości