Co zrobić z mieszaną cerą nastolatki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-03-29, 20:47   #1
Kiriko
Raczkowanie

Co zrobić z mieszaną cerą nastolatki?

To mój wizażowy debiut, więc proszę o wyrozumiałość i jednocześnie witam wszystkie użytkowniczki Wiem, że jest mnóstwo podobnych wątków, ale każda cera jest inna i nawet po wielokrotnym korzystaniu z wyszukiwarki nie znalazłam konkretnych odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Mam 17 lat i cerę mieszaną, wrażliwą. Ogółem nie sprawia mi ona większych problemów, ale mam dużo zaskórników na nosie oraz na brodzie. Strefa T lekko mi się przetłuszcza (niezbyt mocno czoło i broda, ale nos już mocniej). Co jakiś czas pojawiają się wypryski (nigdy nie był to jednak "wysyp" tylko parę krostek najczęściej na nosie, policzkach i brodzie), ale trądziku nie miałam i (odpukać) raczej mieć nie będę. Poza tym, jestem alergikiem: wysypuje mnie po mleku i soi, więc tych składników staram się unikać w żywieniu i kosmetykach.

Mam problem odnośnie pielęgnacji, bo szczerze mówiąc, zaczęłam gubić się wśród sklepowych (i aptecznych) półek uginających się pod ciężarem kosmetyków... Po prostu nie wiem, co wybrać do pielęgnacji mojej nieco kapryśnej cery. Używałam morelowego kremu oczyszczającego z St.Ives, ale starszliwie mnie po nim wysypało, zapychał mnie peelingujący żel z Nivea Visage Young (podobnie, jeśli chodzi o krem Nivea Soft, którego używałam ładnych parę lat, ale teraz wydaje mi się, że jest dla mnie za ciężki).Obecnie używam delikatnej pianki do cery wrażliwej z Lirene oraz kremu nawilżającego Iwostin Sensitia. Ogółem nie jest źle, ale zawsze może być lepiej... 1-2 razy w tygodniu używam też peelingu morelowego z St.Ives.

Proszę o pomoc, doradźcie, może wiecie, jakie kosmetyki pozytywnie wpłyną na moją cerę?
Kiriko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 19:03   #2
skrzydlatxd
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 5
Dot.: Co zrobić z mieszaną cerą nastolatki?

Ogólnie to ja jestem ciut młodsza , ale również mam problemy z cerą . ; /
to chyba normalne w naszym wieku
hm . ja poleciłabym ci coś lekkiego do mycia skóry , co co nie podrażnia , nie wysusza , a działa korzystnie na naszą cerę . Mam tutaj na myśli specyfik o nazwie CETAPHIL-EMULSJA . Jednak kosztuje on 35 / 40 zł . w aptece .. cena za 250 ml
Ja osoiście bardzo polecam . ; ))
skrzydlatxd jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości