twarz po solarium - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-13, 17:03   #61
Madallllena
Raczkowanie

Dot.: twarz po solarium

*asullka00* kosmetyki do solarium dostaniesz w każdym studio, przynajmniej powinno tak być, a ceny są różne to zależy kto jaką ustali, u mnie to jest 6 zł do ciała i do buźki

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Madallllena
Czas edycji: 2008-04-15 o 12:00
Madallllena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 17:45   #62
mart89
Rozeznanie

GG do mart89
Red face Dot.: twarz po solarium

czesc a ja mam takia glupia troche prosbe;p...czy moglybyscie opisac mi co i jak robi sie jak juz sie pojdzie do solarium bo chcialabym pojsc ale od dluzszego czasu sie czaje bo nielubie nowych rzeczy i niewiem jak sie zachowac;/a wiec prosze o pokolei opisanie co i jakdziex;/
mart89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 18:53   #63
nikolciaa2111
Przyczajenie

hehe to ja mogę Ci odpowiedzieć na to pytanko bo moje początki nie były najlepsze na jednym z solarium gdyż położyłam się do góry nogami bo nagłówek tak był ułożony hihi ale tak szczerze to ja radziłabym Ci po rpostu iść do pani z solarium i po prostu powiedzieć że jesteś pierwszy raz i żeby Ci pokazała co i jak po sobie wiem że Ci pomoże pozdrawiam
nikolciaa2111 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 19:02   #64
Madallllena
Raczkowanie

mart89 No więc prośba wcale nie jest głupia Każdy kiedyś miał swoją pierwszą wizytę w solarium.

Jak pójdziesz do solarium musisz powiedzieć że jesteś pierwszy raz, powinni doradzić Ci właściwe łóżko i czas opalania, który na początku naprawde powinien byc krótki, skóra nigdy nie powinna być podrażniona- piecząca. Każde takie odczucie oznacza że należy zmniejszyć czas opalania.

Gdy zajdziesz na solarium i już ci dobiorą łóżko i czas opalania Pani zaprowadzi Cię do kabiny i pokaże obsługę łóżka. Jak włączyć lóżko, wentylatory itd. Jak coś będzie nie jasne to ją jeszcze raz spytaj, płacisz i wymagasz

Zostaniesz sama w kabinie no i rozbierasz sie albo do bielizny albo całkiem nago- tak zazwyczaj się robi Ale to na pewno wiesz.

Koniecznie zmyj bardzo dobrze makijaż, zdejmij biżuterię, zwiąż włoski. Jeżeli bierzesz jakieś leki to mi napisz, ponieważ przy niektórych nie mozna się opalać na solarium Jeżeli masz jakieś duże znamię to rownież trzeba je ochronić. Masz??

Hmmm No i jak juz jesteś goła gotowa i wesoła wchodzisz na łóżko kładziesz sie na nim i zamykasz pokrywe, potem naciskasz przycisk start no i jak na plaży Ważne jest też żebys użyla w trakcie opalania okularków ochronnych, w każdym solarium muszą je mieć.

Aby uzyskać podstawową opaleniznę musisz sie opalać co 2-3 dni i tak pare razy jakieś 5- 7. A potem raz na tydzien, 10 dni dla podtrzymania opalenizny.

O skóre opaloną trzeba także bardzo zadbać, cały czas nawilżac, pić więcej płynów.

Mniej więcej chyba napisałam co trzeba
Jak jakieś konkretne pytanka to pisz

Pozdrawiam mart89

Czas edycji: 2008-04-15 o 12:01
Stary 2008-04-13, 19:03   #65
Madallllena
Raczkowanie

nikolciaa2111 Ale zawsze mniejszy stres jak już się coś wie

Czas edycji: 2008-04-15 o 12:01
Stary 2008-04-13, 20:13   #66
asullka00
Zakorzenienie

Hmm nie wiem czy dobrze zrozumiałam hmm,bronzera używa się gdy chodzi się na solarium ?
asullka00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 20:13   #67
nikolciaa2111
Przyczajenie

Madallllena ależ oczywiście że jest lepiej się dowiedzieć wszystkiego zanim się pójdzie a powiedz mi czy jeśli się nie używa tych okularków i się powiedzmy leży ale ma się zamknięte oczka to tez jest szkodliwe? bo ja jakoś do tych okularek tak... beee ;/ hehe i dobrze że napisałaś żeby zamknąć kabinę bo moja kumpelka jak pierwszy raz była to nie zamknęła xD druga znowu przymknęła do połowy bo bała się że się zatrzaśnie hehe te nasze początki ale z czasem wiedza się wyrabia w człowieku teraz mam zamiar wykupić karnet 100 min i się zastanawiam czy nie przesadze z tym... ale chciałabym się ładnie opalić bo za niecałe dwa miesiące wybieram się na wesele; ) doraaaaadź Madallllena
Stary 2008-04-13, 20:18   #68
mart89
Rozeznanie

GG do mart89

naszczescie niemam zadnych pieprzykow pokaznych rozmiarow itp lekow terz niebiore wiec chyba niema zadnych przeciwskazanglupio troche tak podejsc do babki zeby mi powiedziala co i jak ale chyba niema innego wyjscia)dzieki wielkie za info
mart89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 20:22   #69
nikolciaa2111
Przyczajenie

mart89 zdaje mi się że jestem młodsza od Ciebie o rok mi też było głupio ale jak się zapytałam to kobietka mi wszystko dokładnie co gdzie i jak wytłumaczyła w końcu one są od tego by służyć nam radą i informacją i są naprawdę życzliwie nastawione do klientów
Stary 2008-04-13, 23:05   #70
Madallllena
Raczkowanie

*nikolciaa2111* Moja droga Już mówię Na powiece mamy najcieńszą skórę, jej grubość to zaledwie 0,5 mm Nie mogę powiedzieć że ona wogóle nie zatrzymuje szkodliwego dla wzroku UVA, UVB lecz muszż powiedzieć że zatrzymuje tak małą jego cześć że naprawdę marniutko to wygląda. Z pewnością mimo wszystko konieczne jest zamykanie oczu jeżeli ktoś nie używa okularków

Ja zawsze polecam opalanie w okularkach. Jeżeli komuś się robią krążki białe wokół oczu to niech chociaż naloży je na pierwszą połowę opalania. Zawsze połowę szkody dla oczu mniej prawda?

Każdy się wykręca że go oczy nie bolą, Tak naprawde efekty tego zobaczy się po latach, a oczu przecież nie można wymienić

nikolciaa2111 Ja nowym klientom zawsze mówię o zamykaniu kabiny bo wbrew pozorom dużo rzeczy jest nieoczywistych dla kogoś nowego na solarium Widziałam juz różne rzeczy hehehehe Dlatego nie dziwi mnie przypadek o którym piszesz

100 min jest oki jeżeli oczywiście to nie jest karnet terminowy bo jeżeli ci każą w ciagu miesiąca wykorzystać to przepraszam bardzo Karnety powinny być bezterminowe. Także zwróć uwagę żeby cię niechcący nie zmuszono do zbyt częstego opalania

Czas edycji: 2008-04-15 o 12:02
Stary 2008-04-13, 23:10   #71
Madallllena
Raczkowanie

*mart89* Nic nie głupio nic nie głupio

Dziewczyny zrozumcie w końcu że ta pani która was obsługuje dostaje pieniażki za to. Wy płacicie no i wymagajcie Nauczcie się tego w końcu.

mart89 to jej obowiazek, podstawowe rzeczy ci napisałam poczytaj sobie i już super bedzie, ale ona musi ci doradzić jakie łóżko i ile minut bo ty sie nie znasz, mało kto się zna.

*asullka00 Bronzer to tylko jeden z rodzajów kosmetyków które na solarium możesz użyć

Pozdrawiam was dziewczyny

Czas edycji: 2008-04-15 o 12:04
Stary 2008-04-14, 21:27   #72
asullka00
Zakorzenienie

dzięki
Hmm ja pamiętam jak rok temu poszłam pare razy na solarium.Za pierwszym razem nie załozyłam okularów,miałam oczy zamknięte,ale za 2 i 3 to już włozyłam,ale zauważyłam ,że mam takie białe okularki wieczoremxD troche to smiesznie wyglądało... Ale tez mi się zdaje,ze okulary trzeba zakładac bo na pewno to nie jest zdrowe, gdy się ich nie ma.Ja sama noszę okulary,bo mam wade wzroku i nie chcę ,żebym jeszcze gorzej widziała.Więc teraz na solarium nie ruszę się bez okularków
Chociaż dziwnie będa wyglądac białe powieki....
asullka00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 21:43   #73
Maripossa
Zakorzenienie

nikolciaa2111: ochrona oczu na solarium jest KONIECZNA. Jesli brzydzisz sie okularow solaryjnych, to kup swoje kosztuje grosze. Jesli jednak wogole nie chcesz isc zakladac kup krem z blokerem (koniecznie 30 lub powyzej!!) i przed wejsciem do kabiny posmaruj delikatnie powieki ja tak robie, jest ok.
OCZY PODCZAS OPALANIA MUSZĄ BYĆ ZAMKNIĘTE!! w ten sposob (nie uwazajac) mozna trwale uszkodzic sobie wzrok

pozdrawiam
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 11:44   #74
Madallllena
Raczkowanie

Maripossa No i z drugiej strony zawsze można poprosić o ponowne zdezynfekowanie okularków dla pewności Przecież to tylko chwilka
Stary 2008-04-15, 23:26   #75
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Madallllena Pokaż wiadomość
Maripossa No i z drugiej strony zawsze można poprosić o ponowne zdezynfekowanie okularków dla pewności Przecież to tylko chwilka
w solarium do ktorego ja chodze spray do dezynfekcji jest w kazdej kabinie, mozna zdezynfekowac wszystko samemu reczniki 1-razowe sa, platki, mleczko, okulary, no wszystko!
Stary 2008-04-15, 23:50   #76
Madallllena
Raczkowanie

Maripossa Hmmmm Z jednej strony to że płyn do dezynfekcji jest w każdej kabinie to fajna sprawa, ale z drugiej strony jak jakaś kontrol/ inspekcja przyjdzie to przechlapane. Klient nie może mieć pod ręką tego typu rzeczy niestety... Tak jest w przepisach... A kary za to są takiej wysokości że hoho
Stary 2008-04-16, 09:19   #77
Monika:)
Raczkowanie

Ja niestety też mam problem z opaleniem buźki; mimo że jestem naturalną blondynką z niebieskimi oczami -mam nietypową jak na blondynkę karnację nie jest jasna,blada a opalam się na złocisty brąz za to buzia ani drgnie,wyjdą tylko piegi a koloryt zostaje taki jaki był hmm nie wiem dlaczego tak jest,biorę teraz różne suplementy zeby jakoś od wewnątrz pobudzić i używam samoopalaczy lecz jest to dla mnie bardzo bardzo uciążliwe
Stary 2008-04-19, 20:05   #78
nikolciaa2111
Przyczajenie

przekonałyście mnie będę okularki
nakładała a nawet jeśli to powiedzcie gdzie można takie kupić? od rozpoczęcia tematu nie poszłam jeszcze na solarium w przyszłym tyg. ide karnet wykupić...obecnie stan koloru mojej skóry ciała i twarzy jest okropny!!! jestem opalona na brązowo szyja włącznie a twarz blada wręcz biała ( ale nic..nie będe narazie mówiła jak już wykupie karnet odrazu wezme ten przyspieszacz... mam nadzieje że to coś da chociaż pytałam się kumpelek to powiedziały że jak nakładały na twarz to im się odbiły palce ;/ pozdrawiam ;]
Stary 2008-04-19, 21:47   #79
Maripossa
Zakorzenienie

Na Allegro widzialam za niecale 10zl krem z Soleo przysp.opalanie twarzy, szyi i dekoltu (ale tylko 15ml) nzw.sie Face Tan - mysle ze moze byc dobry dla tych ktorym ciezko opalic buzie

Madallllena: pierwsze slysze zeby to bylo wykroczenie higiena tam jest na najwyzszym poziomie - rozkladaja folie przepuszczajaca prom.UV na zyczenie klienta - wiec nie rozumiem czemu mieliby sie narazac nie przestrzegajac przepisow
Dlaczego spraye dezynfekujace nie moga byc dostepne dla klientów??

nikolciaa2111
: nie rozume...jakto sie im palce poodbijaly?? moze mialy przyspieszacze z bronzerami... ale i tak nie czaje o co biega:|
Stary 2008-04-20, 06:54   #80
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
nikolciaa2111: ochrona oczu na solarium jest KONIECZNA. Jesli brzydzisz sie okularow solaryjnych, to kup swoje kosztuje grosze. Jesli jednak wogole nie chcesz isc zakladac kup krem z blokerem (koniecznie 30 lub powyzej!!) i przed wejsciem do kabiny posmaruj delikatnie powieki ja tak robie, jest ok.
OCZY PODCZAS OPALANIA MUSZĄ BYĆ ZAMKNIĘTE!! w ten sposob (nie uwazajac) mozna trwale uszkodzic sobie wzrok

pozdrawiam

W solarium nie wolno stosować kremów z filtrem. To są kosmetyki na plażę i do takich warunków przystosowane. Producenci nie testowali jak będą się zachowywać poddane promieniowaniu wiele, wiele razy silniejszemu, a takie jest w kabinie. To może się skończyć nieciekawie - uczuleniem albo silnym podrażnieniem.

Od kilku lat nie można też stosować sformułowania 'bloker' (np. umieszczać na opakowaniach, w materiałach informacyjnych), bo wprowadza klienta w błąd - żaden krem z filtrem nie blokuje promieniowania w 100%.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2008-04-20 o 08:22
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 11:34   #81
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
W solarium nie wolno stosować kremów z filtrem. To są kosmetyki na plażę i do takich warunków przystosowane. Producenci nie testowali jak będą się zachowywać poddane promieniowaniu wiele, wiele razy silniejszemu, a takie jest w kabinie. To może się skończyć nieciekawie - uczuleniem albo silnym podrażnieniem.

Od kilku lat nie można też stosować sformułowania 'bloker' (np. umieszczać na opakowaniach, w materiałach informacyjnych), bo wprowadza klienta w błąd - żaden krem z filtrem nie blokuje promieniowania w 100%.
w takim razie co mam nakladac na znamiona?? nic?? nie moge pojsc w takim razie do solarium?
smarowalam je juz kilkakrotnie kremem na znamiona (NIE ZAZNACZYLAM WCZESNIEJ, ZE SMARUJE ZNAMIONA I USTA SPECJALNYM KREMEM Z FILTREM WLASNIE NA ZNAMIONA, TO NIE JEST ZWYKLY KREM Z FILTRAMI)z filtrem podczas opalania w solarium, nie nakladalam go co do milimetra i teraz po kilku opalaniach widze biala obwodke wokol znamoina - tam gdzie byl krem z filtrem - wiec widocznie dziala poza tym ja sie w solarium nie smaze...chodze na max.5min zazwyczaj raz na tydzien lub poltorej tygodnia. Nie sadze, zeby mi to zzaszkodzilo w jakis sposob a na pewno bardziej zaszkodziloby mi opalanie bez takie filtru na znamionach.
Stary 2008-04-20, 11:38   #82
smadak
Raczkowanie

ja używam bioderma Photoderm Max Fluide SPF 50+, mam tez pomadkę z tej serii - okrutny zapach, ale bardzo dobrze chroni usta i znamiona w solarium i na słońcu.
Stary 2008-04-20, 12:27   #83
mentha
Zadomowienie

Cytat:
w takim razie co mam nakladac na znamiona?? nic?? nie moge pojsc w takim razie do solarium?
smarowalam je juz kilkakrotnie kremem na znamiona (NIE ZAZNACZYLAM WCZESNIEJ, ZE SMARUJE ZNAMIONA I USTA SPECJALNYM KREMEM Z FILTREM WLASNIE NA ZNAMIONA, TO NIE JEST ZWYKLY KREM Z FILTRAMI)z filtrem podczas opalania w solarium, nie nakladalam go co do milimetra i teraz po kilku opalaniach widze biala obwodke wokol znamoina - tam gdzie byl krem z filtrem - wiec widocznie dziala poza tym ja sie w solarium nie smaze...chodze na max.5min zazwyczaj raz na tydzien lub poltorej tygodnia. Nie sadze, zeby mi to zzaszkodzilo w jakis sposob a na pewno bardziej zaszkodziloby mi opalanie bez takie filtru na znamionach.

Odniosłam się do Twojej porady, by smarować kremem z filtrem powieki.
Zalecenia producentów preparatów ochronnych i dermatologów są jasne - kosmetyki z filtrami (choćby wymieniona Bioderma z filtrami chemicznymi) są przeznaczone do stosowania w określonych warunkach i w takich były przeprowadzone badania nad bezpieczeństwem ich stosowania (nie tylko skuteczność ochrony, ale i reakcje chemiczne pod wpływem określonej dawki promieniowania, możliwość wystąpienia podrażnień, alergii etc. Przecież przed wejściem do kabiny z obawy przed ewentualnymi podrażnieniami zmywa się nawet kosmetyki kolorowe) .

Czy ten Twój "specjalny" preparat na znamiona jest przeznaczony do solarium? Nie wiem, czy ktoś zakłada, że osoba ze znamionami będzie korzystać z solarki.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2008-04-20 o 12:59
Stary 2008-04-20, 12:37   #84
olguska
Raczkowanie

hej...mam problem, który muszę szybko rozwiązać...
niedługo ide na wesele i chce isc na solarium tyle ze jak poszłam w grudniu na solarium piegi mi wyskoczyły... jak kiedys bylam w wakacje to nie wyskoczyły mi... co zrobic zeby ich nie bylo???prosze o szybka odp
Stary 2008-04-20, 14:19   #85
żurawinka
Zakorzenienie

Mi od słońca wyskakują piegi a od solarium niestety pieprzyki. Ciekawe czym to jest spowodowane? ( na pieprzyki używam filtra 40)
żurawinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 20:00   #86
olguska
Raczkowanie

właśnie może przed solarium posmaruję twarz jakimś filtrem i nie będą mi powstawać... no już sama nie wiem
Stary 2008-04-20, 20:14   #87
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Odniosłam się do Twojej porady, by smarować kremem z filtrem powieki.
Zalecenia producentów preparatów ochronnych i dermatologów są jasne - kosmetyki z filtrami (choćby wymieniona Bioderma z filtrami chemicznymi) są przeznaczone do stosowania w określonych warunkach i w takich były przeprowadzone badania nad bezpieczeństwem ich stosowania (nie tylko skuteczność ochrony, ale i reakcje chemiczne pod wpływem określonej dawki promieniowania, możliwość wystąpienia podrażnień, alergii etc. Przecież przed wejściem do kabiny z obawy przed ewentualnymi podrażnieniami zmywa się nawet kosmetyki kolorowe) .

Czy ten Twój "specjalny" preparat na znamiona jest przeznaczony do solarium? Nie wiem, czy ktoś zakłada, że osoba ze znamionami będzie korzystać z solarki.
Nie jest przeznaczony do solarium. Mialby byc osobny produkt Krem z fitrami do solarium?
Skoro czegos nie udowodniono, to dlaczego nie mozna stosowac? bo MOZE zaszkodzic? przeciez takim sposobem to chyba bym z domu nie wyszla, bo cos MOZE (ale nie musi) zaszkodzic. Nie wiem co zakladali producenci filtrow, ale solarium nie jest wynalazkiem tego wieku i na pewno zdaja sobie sprawe z tego, ze ktos z 2-3 znamionami moze isc na solarium i nalozyc ich preparat na znamiona.
Radzilam sie jeszcze znajomych kosmetologow i nie widza w tym problemu, mowia ze mozna uzywac.

Olguska: skoro wyszly po solarium, to pewnie dalej beda wychodzic. Jak nie chcesz miec piegow wybierz krem brazujacy.
Stary 2008-04-20, 20:43   #88
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Nie jest przeznaczony do solarium. Mialby byc osobny produkt Krem z fitrami do solarium?
To było pytanie retoryczne. Filtry i solarium się wykluczają.

Cytat:
Skoro czegos nie udowodniono, to dlaczego nie mozna stosowac? bo MOZE zaszkodzic? przeciez takim sposobem to chyba bym z domu nie wyszla, bo cos MOZE (ale nie musi) zaszkodzic. Nie wiem co zakladali producenci filtrow, ale solarium nie jest wynalazkiem tego wieku i na pewno zdaja sobie sprawe z tego, ze ktos z 2-3 znamionami moze isc na solarium i nalozyc ich preparat na znamiona.
Radzilam sie jeszcze znajomych kosmetologow i nie widza w tym problemu, mowia ze mozna uzywac.
Nie jest przebadane, nie stwierdzono, że jest bezpieczne w okreslonych warunkach, to tak, jakbyś używała jakiegoś produktu bez atestu, vide: to Ty jesteś królikiem doświadczalnym. Jeśli to Tobie nie przeszkadza, a kosmetolodzy wiedzą co mówią, to miłego opalanka życzę.
Ja zetknęłam się z zastrzeżeniami, o których mowa wyżej (opakowania kosmetyków ochronnych; artykuły, choćby na Wizażu).

EDIT: Znalazłam coś na stronie "branżowej"

Cytat:
Uwaga! Warto wiedzieć przed pierwsza wizytą w solarium. Kosmetyki do solarium muszą spełniać bardzo ściśle określone warunki. Większość kosmetyków do opalani na plaży, może pod wpływem zwiększonej dawki UV ulegać degradacji oraz krystalizacji przynosząc zamiast oczekiwanych korzyści spore szkody.

Odwrotne stosowanie jest równie niebezpieczne. Kosmetyki do solarium nie posiadając filtrów mają zmaksymalizować efekt opalanie w bardzo krótkim czasie ekspozycji. Posiadają często przyspieszacze opalania. Ich stosowanie na plaży, ze względu na dłuższy czas ekspozycji, grozić może poważnym poparzeniem.
http://www.solarium.pl/index.php/akt...filtry-uv/?s=2
PS Aczkolwiek na tej stronie jest kilka kontrowersyjnych "skrótów myślowych" i tez; no i warto też zauważyć, że zalecenie stosowania kosmetyków specjalistycznych, pomijając ich działanie, jest podyktowane też chęcią sprzedaży.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2008-04-20 o 21:06
Stary 2008-04-20, 22:44   #89
Maripossa
Zakorzenienie

Mentha: ja wole jednak posluchac kosmetologa niz strony solaryjnej.
co to znaczy: spore szkody?? nie rozumiem, oni tez tego nie wyjasniaja...nie lubie takich ogolnikow, ktos cos wie, ale tak naprawde nic nie wie:| albo sie pisze co powoduje ta degradajca KONKRETNEGO dla skory albo nie.

Ja oprocz filtrow na znamiona stosuje mleczko do opalania w solarium.
Ogolnie, jestem przeciwniczka tego typu opalania i kiedys robilam to tylko raz (na slub siostry) i teraz to moja 2 ze tak powiem sesja a i tak sie juz konczy bo bylam w ciagu 2 mies. 6 razy.
Owszem, moze i jeste krolikiem doswiadczalnym w tej kwestii, ale co maja powiedziec osoby ktore nagminnie uzywaja kosmetykow pomimo ostrzezen ze sa w nich szkodliwe substancje i sa testowane na zwierzetach? albo osoby nagminnie opalajace sie w solarium bez zadnych kosmetykow solaryjnych i przy minimalnej wiedzy o skutkach takiego ciaglego oplania.
Wydaje mi sie, ze to co ja robie, to i tak mniejsze zlo dla mojej skory. Jest jasna, stad nie moge jej dlugo i duzo opalac...jednak zatesknilam za opalenizna gdyz 3 lata nie moglam sie opalic na sloncu z powodu braku czasu w wakacje (praca, praca, praca...) i dlatego teraz po zimie postanowilam troszke sie opalic

Wracajac do tematu: wybiore sie za jakis czas do dermatologa, niech ceni stan znamion.
Stary 2008-04-23, 18:41   #90
mentha
Zadomowienie

Tylko, że kosmetolodzy, biotechnolodzy, dermatolodzy twierdzą, że preparatów promieniochronnych nie powinno się w solarium stosować. Jak już wspominałam, z takimi właśnie zaleceniami się spotkałam (opracowania na Wizażu, wiadomości w serwisie biotechnologicznym i inne) i nie kwestionuje tego nawet przytoczona prasa branżowa (a różne tam rzeczy wypisują :/).
Jeśli chodzi o konkrety, to pewnie odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz wertując zasoby PubMedu i to nie tylko w zakresie filtrów, ale i innych składników kosmetyków. Trzeba by poszukać badań dotyczących np. nasilenia stresu oksydacyjnego, uszkodzeń komórek i właściwości niektórych konserwantów poddanych promieniowaniu, przenikaniu substancji, podrażniającym działaniu niektórych emulgatorów, możliwości wystąpienia alergii, nieskutecznej ochronie itd. Przypuszczam jednak, że takie poszukiwania zrodzą więcej pytań niż rozstrzygających odpowiedzi.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości