dziewczyny pomocy!!!1 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-01, 17:16   #1
beataj86
Raczkowanie

dziewczyny pomocy!!!1

witam wszystkich
dziewczynki pomozcie jak mozecie i doradzcie mi . Jestem zalamana dwa tygodnie temu wyskoczykly mina twarzy syfki i mialam zaczerwieniona skore. Po kilku dniach zwiekszylo sie i poszlam do dermatologa, powiedzial mi ze to tradzik. Mam 22 lata i zawsze mialam gladka cere czasem wyskoczyl jakis syfek ale jak to kazdemu a tu taki wysyp, poza tym mam cere wrazliwa i nie jest ona tlusta a raczej sucha. Dermatolog dal mi masc robiona tlusta jak cholera po ktorej wyszly mi pomaranczowe i brazowe przebarwienia a syfy jak byly tak sa. Kupilam w niedz acne mat ale mnie bardzo piecze i spina a moja skora to teraz tarka taka wysuszona Kupilam zestaw La Roche Posay i troche mi wczoraj przeszlo jak uzylam alew dzisiaj mam juz tak czerwona i piekaca buzie ze jestem zalamana. Nie wiem co robic czym smarowac zeby zeszly plamy i czerwone placki i syfki W poniedzialek zaczynam nowa prace jako wizazystka i jak pojde z taka twarza
Mozecie mi cos doradzic?
beataj86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 17:38   #2
Maripossa
Zakorzenienie

Dot.: dziewczyny pomocy!!!1

Cytat:
Napisane przez beataj86 Pokaż wiadomość
witam wszystkich
dziewczynki pomozcie jak mozecie i doradzcie mi . Jestem zalamana dwa tygodnie temu wyskoczykly mina twarzy syfki i mialam zaczerwieniona skore. Po kilku dniach zwiekszylo sie i poszlam do dermatologa, powiedzial mi ze to tradzik. Mam 22 lata i zawsze mialam gladka cere czasem wyskoczyl jakis syfek ale jak to kazdemu a tu taki wysyp, poza tym mam cere wrazliwa i nie jest ona tlusta a raczej sucha. Dermatolog dal mi masc robiona tlusta jak cholera po ktorej wyszly mi pomaranczowe i brazowe przebarwienia a syfy jak byly tak sa. Kupilam w niedz acne mat ale mnie bardzo piecze i spina a moja skora to teraz tarka taka wysuszona Kupilam zestaw La Roche Posay i troche mi wczoraj przeszlo jak uzylam alew dzisiaj mam juz tak czerwona i piekaca buzie ze jestem zalamana. Nie wiem co robic czym smarowac zeby zeszly plamy i czerwone placki i syfki W poniedzialek zaczynam nowa prace jako wizazystka i jak pojde z taka twarza
Mozecie mi cos doradzic?
Ktory zestaw z LRP stosujesz? Effaclar K?
Jesli tak to on powien pomoc, jednak nie mozesz zapominac o nawilzaniu skory. Kup krem lagodzacy zaczerwienienia i pij duuuzo wody mineralnej niegazowanej!
Jesli Effaclar stosujesz na noc, to na dzien wkleuj w buzie lekki krem nawilzajacy. Pamietaj, ze jesli stosujesz Effaclar na dzien, to musisz nakladac tez blokery, poniewaz krem ten ma kwasy z swoim skladzie, ktore wchodza w reakcje ze sloncem i moga pwostac przebarwienia.

Mozesz kupic cos z serii Sensibio (firma Bioderma) albo krem Ziaji Calma HLC (nawilzajacy albo biolipidowy, z tym ze biolipidowy ma tresciwsza konsystencje, jest b.tlusty od nawilzajacego). Krem kosztuje ok.10, jednak mimo swej ceny jest dobry mozesz poczytac recenzje o nim na KWC.

pozdrawiam
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 18:03   #3
beataj86
Raczkowanie

bardzo ci dziekuje a powiedz mi jeszcze czy znasz jakiegos dobrego dermatologa w krakowie?
Stary 2008-04-01, 18:23   #4
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
bardzo ci dziekuje a powiedz mi jeszcze czy znasz jakiegos dobrego dermatologa w krakowie?
nie bardzo znam dermatologow w Krk. Pracowalam jednak w salonie kosmetyczno-dermatologicznym i calkiem fajna dermatolog tam przyjmowala, wizyta kosztuje 65zl
B.dobra jest tez dermatolog, ktora wykladala mi dermatologie na studiach przyjmuje w Scanmed na Armii Krajowiej 5
Jednak mysle, ze jak teraz pojdziesz do dermatologa (jak nie pomoglo ci kilka specyfikow stoswanych zewnetrznie) to lekarz moze ci przepisac antybiotyki na tradzik (retinoidy)

Zastanow sie, przez co mogla ci sie pogorszyc cera... moze przez zmiane "powietrza"? przebywasz w zanieczyszczonym srodowisku? zazywasz moze jakies nowe leki albo pigulki antykoncepcyjne?
I nie odpowiedzialas ktora serie z La Roche Posay stosujesz
napisz

pozdrawiam
Stary 2008-04-01, 18:59   #5
beataj86
Raczkowanie

kupilam zel oczyszczajacy, krem effaclar h, i dostalam probke A.I. i toniku z tej samej seri. Jesli chodzi o leki nie zazywam nic. Nie wiem co moglo to spowodowac
Stary 2008-04-01, 19:00   #6
beataj86
Raczkowanie

a nie wiesz czy mozna zlikwidowac te suche plamy na twarzy?i ile moze cos takiego trwac?
Myslalam zeby isc do kosmetyczki na jakis zabieg. Juz sama nie wiem
Stary 2008-04-02, 01:37   #7
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
a nie wiesz czy mozna zlikwidowac te suche plamy na twarzy?i ile moze cos takiego trwac?
Myslalam zeby isc do kosmetyczki na jakis zabieg. Juz sama nie wiem
suche plamy? tzn.? takie połacie suchej skory?
Wybierz sie najlepiej na peeling kawitacyjny albo kwas migdalowy - mozna stosowac nawet latem.
Na b.suche miejsca na noc nakladaj gruba warstwe kremu nawilzajaco-lagodzacego lub kup Dermosan w aptece (ok.10zl), tlusty krem, i nakladaj na noc. Powinno pomoc.

pozdrawiam
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości