W trakcie kursu i kupowanie materiałów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-02, 09:37   #1
prospera
Raczkowanie

GG do prospera

W trakcie kursu i kupowanie materiałów

W związku ze zbliżającym się kursem nachodzi mnie coraz więcej pytań. Ostatnio góruje sprawa zakupu żelu do ćwiczeń. Naczytałam się tutaj, że nie ma o co kpować tanich żeli, najlepiej od razu zainwestować w dobre, takie, na których będzie się pracowało. Dobre żele można kupić w sklepach specjalistycznych, po okazaniu certyfikatu. Moje pytanie: na czym mam ćwiczyć między pierwszą lekcją a egzaminem? Czy materiały można kupić wcześniej u szkoleniowca?
prospera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 11:03   #2
La Monica
La Moderatoiure

Dot.: W trakcie kursu i kupowanie materiałów

A nie dostajesz żeli na kursie ? Ja miałam produkty wliczone w cenę kursu...

Gotuję
La Monica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 12:29   #3
prospera
Raczkowanie

GG do prospera

Hmm, na razie nie zaczęłam jeszcze kursu Jutro mam teorię, w poniedziałek nauka zakładania żeli. Wiem, że tam będę się uczyć na materiałach od instruktorki, czy to znaczy, że do ćwiczenia w domu też dają swoje materiały? Tego nie wiem (bo jeszcze nie zaczęłam) i dlatego się pytam Siedzę w necie na różnych forach i zaczynam powoli szykować sobie wyprawkę, na razie niczego nie kupuję. Wyobrażam sobie po prostu, że "na zajęciach" dostanę materiały od instruktorki, ale w domu muszę mieć swoje. Czy źle sobie wyobrażam? Instruktorka chyba nie da mi do domu np. lampy... Prawda?
Stary 2008-04-02, 15:55   #4
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

Prospera, a nie dopytałaś sie dokładnie przed zapisaniem sie na kurs?

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-02, 18:39   #5
prospera
Raczkowanie

GG do prospera

To pytanie akurat nasunęło mi się już po umówieniu. Niemniej, tak czy inaczej będę musiała wszystko kupić, więc w sumie mi to wszystko jedno. Zastanawiała mnie tylko właśnie kwestia tego, że w trakcie kursu nie będę mogła zrobić zakupów np. eurofashion, aczkolwiek nie twierdzę, że właśnie tam te zakupy zrobię. Póki co oglądam pędzle. Możecie powiedzieć jaka jest różnica (w używaniu) między pędzlem z włosa naturalnego a sztucznego?? Np.:

http://www.allegro.pl/item339635123_...osia_nr_4.html

http://www.allegro.pl/item336392925_...elu_nr_4_.html

http://www.allegro.pl/item326179917_...ka_gratis.html

http://www.allegro.pl/item333446077_...e_wlosie_.html

http://www.allegro.pl/item335456348_...uny_tipsy.html

To tylko przykłady, dla mnie, laika niczym się między sobą nie różnią. Czy najdroższy znaczy "najlepszy"? Od razu zaznaczam, że na allegro mam zamiar kupić tylko takie rzeczy jak pędzle, pilniki, bloki polerskie, ozdoby itp.
Stary 2008-04-02, 18:50   #6
asikczek
Zadomowienie

GG do asikczek

jeżeli chcesz dobry pędzelek to musi byc on z naturalnego włosia. te na allegro nie są zbyt dobrze bo sama tam na początku kupowałam. Co proponuję: jak juz kupisz sobie zestaw zeli ( ja proponuje taki mały trial kid na początek, one nie są takie drogie a możesz wtedy poćwiczyć która firma ci odpowiada) w zestawie masz zawsze dodany pędzelek. Po jakimś czasie będziesz mogła kupic sobie lepszy.

asikczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 09:16   #7
Albertyna
Zakorzenienie

Zazwyczaj jezeli w trakcie kursu uczysz sie na produktach instruktorki, to pozostaja one w ośrodku szkoleniowym (nie jestes jedyna kursantką ). Jednak, wiekszośc osrodków szkoleniowych ma swoje hurtownie, gdzie na odpowiedzialnośc instruktorki miżesz zakupic wszytkie produkty potrzebne Ci do pracy i cwiczenia w domciu
Stary 2008-04-03, 13:02   #8
Agoosia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Send a message via Skype™ to Agoosia

Co do pędzelków, to trudno wyczuć - może na kursie popracujesz i syntetycznym i naturalnym. Są osoby, które wolą ten pierwszy i zwolenniczki drugiego
Agoosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 22:15   #9
prospera
Raczkowanie

GG do prospera

Byłam dziś na pierwszej lekcji Pracowałam na produktach NSI, a instruktorka jest przedstawicielką Euro Fashion. Poznałam teoretyczne podstawy, a potem dostałam żele, pędzelki, tipsy i zaczęłam zabawę Używałam Balnce Builder Clear Gel - jest świetny po prostu i nawet pierwszy raz pomazane nim tipsy wyglądają ekstra. Zobaczymy jak będzie na palcach Poza tym Builder różowy oraz biały do frencha. French nie wyszedł mi totalnie, sama w życiu bym takiego nie chciała nosić i nie wyobrażam sobie robić go modelce, a spoko. Wprawię się...

Co do materiałów, to tak jak mówicie - mogę kupić u instruktorki Przeraża mnie tylko cena tych żeli, bo do trenowania trochę szkoda, z drugiej strony są rewelacyjne. Na pewno nie kupię tam lampy, bo aż 330 zł kosztuje. Nie kupię też ozdób, bo są 4 razy droższe niż w necie. Inne rzeczy - myślę, że mogłabym kupić tam, chociaż może pilniki, gilotynę itp kupię na allegro, a zaoszczędzoną kasę wrzucę właśnie w żel. Ale to jeszcze do przemyślenia...
Stary 2008-04-03, 22:25   #10
Agoosia
Zakorzenienie

Fajnie, że Ci się podoba
Co do ozdób, lampy - faktycznie możesz kupić to taniej. Z gilotyną bym uważała - kiepska będzie sprawiać, że tipsy popękają.
Stary 2008-04-03, 23:22   #11
Albertyna
Zakorzenienie

Fajnie, ze od początku Ci sie podoba
A french... no coz, to najtrudniejsze i najbardziej popularne zdobenie paznokci.
Bedzie dobrze
Stary 2008-04-04, 00:53   #12
prospera
Raczkowanie

GG do prospera
Dzięki dziewczyny Padam już na pysk ze zmęczenia, a jeszcze siedzę w necie i spisuję co gdzie kupię Zdecydowałam się na tańsze żele - będę je kładła głównie na tipsy (tego frencza trza jakoś trenować ;/). Większość zakupów zrobię u dobrejrady, na dziś nie starczy mi sił, żeby powybierać ozdoby. Obecnie szukam lampy i... pędzelków Ale pędzle może kupię u instruktorki Jeśli chodzi o lampę, to nie wiem jakimi kryteriami się kierować ;/

Chyba mam lampę i pędzle...

Pędzelki nr 6 i 4

http://www.allegro.pl/item336492851_...wona_kuna.html

lampa:

http://www.allegro.pl/item337267132_...ek_gwaran.html

Ozdoby też mam już mniej więcej wybrane, aczkolwiek z wielu na razie muszę zrezygnować I tak duuuuużo wydam

A tak poza tym... gdyby ktoś się zgodził skonsultować moje wybory, to bardzo bym prosiła... Mam straszne opory, żeby to wszystko "powkładać" do koszyków i ... najzwyczajniej w świecie się boję...

Edytowane przez Agoosia
Czas edycji: 2008-04-04 o 11:53 Powód: post pod postem - proszę korzystać z opcji edycji i multicytowania
Stary 2008-04-04, 11:52   #13
kisiorek
Raczkowanie

Witaj ja tez wlasnie mam dylemat bo nie wiem co kupic i na co sie zdecydowac, tego wszyskiego jest tyle ze hoho a moze ta lampa:

http://www.allegro.pl/item338790548_...psy.html#photo

a jakiego zelu bedziesz uzywac?? na jaka firme sie zdecydowalas
kisiorek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 12:07   #14
prospera
Raczkowanie

GG do prospera

Tą lampę też widziałam, ale wybrałam tą droższą, gdyż u sprzedającego ŚwiatPazokci kupię jeszcze kilka rzeczy, więc będzie wszystko w jednej paczce. Jeśli chodzi o żel, to na razie kupuję I-nails w sklepie Dobrejrady (katorgą jest przeglądanie jej 173 stron z ozdobami i decydowanie, które kupić, a które zostawić na następny raz ). Są tanie (i ponoć dobre), więc do trenowania na samych tipsach, ew. ćwiczenia na sobie (czyli stosunkowo częstego zakładania i zdejmowania) będą jak znalazł (boję się tylko gęstości, bo pracowałam na żelu rzadkim). W przyszłości (bliższej lub dalszej) PRAWDOPODOBNIE zdecyduję się na te żele, na których się uczę, czyli NSI. Bardzo dobrze mi się je rozprawadza na samym tipsie, on sam (żel) też pięknie układa i właściwie nic nie trzeba z nim potem robić.
Stary 2008-04-04, 12:47   #15
kisiorek
Raczkowanie

prospera a zastanawialas sie nad kupnem zalego zestawu z allegro czy nie opowiada ci zaden?? ja mam taki metlik w glowie i nie wiem na co ma sie zdecydowac
Stary 2008-04-04, 13:22   #16
prospera
Raczkowanie

GG do prospera

Na temat gotowych zestawów z allegro to jest tu tyle wątków, że dziwię się, np. Albertynie, że ze stoickim spokojem codziennie odpowiada na podobne posty, zawsze odradzając zakup takich zestawów... Osobiście się tyle tego naczytałam, że NIE ZDECYDUJĘ się na gotowy zestaw z allegro: 1. narzucają mi wszystko co w nim jest i nie mam możliwości wyboru. 2. ceny wychodzą naprawdę niskie, więc można się spodziewać produktów marnej jakości (chyba że mówisz o tych droższych zestawach, ale wątpię). 3. Moim celem jest robienie PIĘKNYCH (a jakże ) paznokci, które będą PERFEKCYJNIE wykonane, na DOBRYCH materiałach. Z tekstów o zestawach można wywnioskować, że dzięki nim paznokcie przeze mnie zrobione takie nie będą I tak wybrałam tanie żele, jest o nich niewiele opinii (szkoda), ale każda jest pozytywna i wychodzi, że żel jest DOBRY, więc na początek mogę się nim bawić, nie obawiając się jednocześnie, że mi następnego dnia odpadną albo podejdzie powietrze, czy coś innego (aczkolwiek zostawiam sobie marginesik na takie wypadki ;p). Hmm, poczytaj sobie o zestawach z allegro, jest naprawdę mnóstwo postów o nich i każda odpowiedź, przynajmniej stylistki z kursem, czyli tzw. profesjonalistki, z reguły z doświadczeniem, jest NEGATYWNA. Ja w zasadzie docelowy żel mam wybrany (na przyszłość, bo drogi), o zestawach z allegro nigdy nie myślałam i nawet przez chwilę przez myśl mi nie przeszło, żeby toto kupić. Może powiedz jaką kwotą dysponujesz, a ja powiem Tobie, ile wyniosą moje zakupy (już mniej więcej podliczone ^^), a może któraś z dziewczyn skonsultuje te moje zakupy i będzie Ci łatwiej podjąć decyzję.
Stary 2008-04-04, 13:37   #17
kisiorek
Raczkowanie

masz racje w tym co napisalas, w sumie to zaden zestaw mi nie odpowiada bo zawsze jest cos co mi nie pasuje , anie wydam 300 czy 400 zł w bloto, ja myslalam aby kupic jakis zestaw pewnie w rezultacie koncowym sama bede go komponowac, a zele to i tak kupie osobno bo jak dla mnie to chyba zele sa najwazniejsze ale oczywiscie nie tylko. a powiedz mi ile ty przeznaczas na caly zestaw i co w nim bedziesz miala, jesli mozesz naturalnie
Stary 2008-04-04, 14:35   #18
prospera
Raczkowanie

GG do prospera

Oczywiście, że mogę, przecież sama zaproponowałam Do wydania mam 2000 zł, w tym 600 zł na kurs przedłużania paznokci żelem, zostaje mi 1400, ale na chwilę obecną wyszło mi 557,52 zł lub 686,52 jeśli zdecyduję się kupić kuferek ;p Ale nie wiem, czy nie okaże się on zbędnym bajerem ;/ W cenę wliczyłam już sporo ozdób (naprawdę dużo). Jeśliby to rozbić na części pierwsze:

1. zakupy w sklepie Dobrejrady:

- żel jednofazowy clear 15 ml - 25 zł
- żel biały 15 ml - 25 zł
- Antyseptic Spray - do dezynfekcji dłoni 250 ml - 17.99 zł
(http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...kcji-ncs-250ml)
- Zmywacz do paznokci Akacja 150 ml - 6.45
(http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...y-150ml-akacja)
- Primer 10 ml - 14.00
(http://www.dobrarada.com.pl/index.ph...opis=1&x=0&y=0)
- cleaner 100 ml - 8.00
- szablony 100 szt. - 8.00
- klej do tipsów z pędzelkiem 7,5 g - 7,50
- blok polerski - 2,50
- pilnik 100/180 - 2,00
- pilnik 240/240 - 2,00
- tipsy szklane 100 szt. (do ćwiczenia zdobień) - 11,00
- tipsy classic ABS 100 szt. - 30,00
(jeszcze się na nie w 100 % nie zdecydowałam)
- waciki bezpyłowe 500 szt - 9,99
- oliwka Lemon Cuticule Oil - 6,99
- zestaw 12 słoiczków zakręcanych - 8,00
(tego akurat przyda mi się duuużo więcej)
- pudełko duże 500-1000 tipsów - 10,00
- ozdoby - 133 zł (ale naprawdę furę wybrałam)

Czyli tutaj wychodzi ok. 327 zł + przesyłka. Można obniżyć koszty wybierając mniej ozdób

2. Allegro - ŚwiatPaznokci

- radełko (kopytko do odsuwania skórek) - 19,99
(http://www.allegro.pl/item336492875_..._radelka_.html - czyż nie piękne??)
- lampa UV - 99.99
(link powyżej)
- gilotyna - 9,99
(http://www.allegro.pl/item337267134_...ylko_9zl_.html)
- sonda - 9.99
(http://www.allegro.pl/item339932851_..._do_ozdob.html)
- pędzelki 4 i 6 po 22 zł - 44 zł
(link powyżej)
- troszkę ozdób

Łączna kwota tutaj to ok. 240 zł

Mam nadzieję, że to Ci trochę chociaż pomoże
Stary 2008-04-04, 14:42   #19
kisiorek
Raczkowanie

PROSPERA duzy dla Ciebie bardzo mi to pomoze

mam jeszcze jedno pytanko ale to juz na pryw
Stary 2008-04-05, 23:31   #20
prospera
Raczkowanie

GG do prospera

No tak Już prawie zdecydowałam się na mały słoiczek NSI. Do 100% pewności brakuje mi jeszcze 1 dnia W poniedziałek będę przedłużać paznokcie modelce i wtedy pewno podejmę ostateczną decyzję. Tańsze żele też kupię - muszę trenować, trenować i jeszcze raz trenować uśmiechniętego frencha, a poza tym topienie ozdób w żelu na tipsach na patykach
Stary 2008-05-25, 20:30   #21
losek78
Zakorzenienie

witam. ja jestem przed kursem i mam duzo wątpliwosci jakie materialy kupic - wiem ze na kursie duzo sie dowiem co mi bedzie pasowalo - ale co do lampy to na pewno tam nie kupie a podobno wszystkie lampy maja to samo - wiec po co wydawac tyle na lampe?? czy mam racje?? zastanawialam sie nad lampa activ bo jest tania - ale moze kupie cos taniego w hurtowni w Krakowie osobiscie - bo przez internet troche sie boje - achcialabym taka lampe na zywo zobaczyc przed zakupem
losek78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-25, 22:55   #22
Albertyna
Zakorzenienie

No własnie w tym jest problem, że nie wszystkie lampy maja "to samo", a tak na prawde, to lampa to tylko "opakowanie" do dobych zarówek.
Zatem, owszem, mozna kupic tanio lampke i byc z niej zadowolona do momentu zmiany zarówek. I czesto wtedy pojawia sie ZONK bo do taniutkiej lampy asuja li i jedynie badziewne zarówki firmy X, a dobre maja inne gwinty i nie wchodzą. No i mamy swoją oszczednośc- albo kupic druga- tym prazem lepszą (i droższa) lampę i móc w niej wymieniać żarwki na takie na jakie chcemy, albo dalej pracowac na kiepściuchnych, bo inne nie wchodzą....
Stary 2008-05-26, 08:48   #23
Agoosia
Zakorzenienie

Albertyna ma rację, można mieć pecha i wtedy trzeba będzie założyć wątek - czemu nie utwardza mi się biały żel? Czy to wina lampy?
Stary 2008-05-26, 10:06   #24
losek78
Zakorzenienie

ja nie mialam na mysli lamp z allegro tylko te "firmowe" ale troszke z nizszej cenie - np Activ - lampa ta byla duzo wspominana na forum wiec wnioskuje ze nie jest najgorsza??? zastanawiam sie tez czy na poczatek nie kupic takiej malej lampy na jedna zarowke - dopiero zaczynam i boje sie ze wloze kasy duzo a nie bede miala klientek i nie zwroci mi sie to - a tak do cwiczen to moze wystarczy ta mala lampka ?? za to dobrej firmy?? przygotowuje sie do pracy w salonie kosmetycznym(mam nadzieje taka znaleść tylko wszedzie chca zeby byc po kursie wiec robie kurs). obecnie tez mieszkam na wiosce wiec tu klientek moge nie znalezc wclae - ewentualnie jakies szkolne dziewczynki beda robic na wakacje tipsy u mnie wiec one raczej nie beda az tak wymagajace - no i nie zaplaca za wiele - a ja sobie przecwicze przynajmniej - potem chce sie przeprowadzic do miasta i wynajac mieszkanie wiec tam moze znajde klietek wiecej - to jak bede miec kasy wiecej to ewentualnie kupie wieksza lampke - nie od razu rzym zbudowano - a zdobyc kase na najlepsze materialy od poczatku nie jest latwo...cucem na kurs zdobylam i to pozyczone pieniadze wiec nie chce nimi szastac...
Stary 2008-05-26, 15:09   #25
Albertyna
Zakorzenienie

Dobra lampa, to wcale nie koniecznie tunelowa z 4 żarówkami. Ja osobiście w tej chwili pracuje na dwóch lampach kazda z jedna żaeóka (Sylvanie).
Stary 2008-05-26, 15:18   #26
losek78
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Dobra lampa, to wcale nie koniecznie tunelowa z 4 żarówkami. Ja osobiście w tej chwili pracuje na dwóch lampach kazda z jedna żaeóka (Sylvanie).
mam pytanie co do lampy z jedna zarowka - czy trzeba w niej najpierw utwardzic 4 palce a potem kciuka?? sklaniam sie juz do lapmy z jedna zarowka poniewaz finansowo chyba nie moge sobie pozwolic na ta z 4 - i mysle wiec ze na tej z 1 lampa tez sobie poradze na poczatku
Stary 2008-05-26, 16:47   #27
klifek17
Raczkowanie

a ja uważam, że również powinnaś kupić o wiele wiecej pilniczków niż tylko jedną sztukę z jednej gradacji. Dlatego, że pilniki się szybko tępią. ..
klifek17 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości