Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-04-04, 18:30   #121
agnyska81
Zakorzenienie

Dot.: Scent Bar III

Ja się dzisiaj z Dziennika Zachodniego dowiedziałam, że schron z mojego podpisu ma poważne problemy finansowe Kilka razy już stał na skraju bankructwa, ale zawsze się udawało przeprowadzić akcję i nazbierać fundusze. Zaraz zmieniam podpis

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline  
Stary 2008-04-04, 18:42   #122
annmarie
Wtajemniczenie

GG do annmarie Send a message via Skype™ to annmarie

Cytat:
Napisane przez madziczka Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy sprzedając jakieś rzeczy na allegro muszę się rozliczać z Urzędem Skarbowym czy coś w tym stylu? Zwłaszcza jeżeli coś sprzedaję regularnie? A jeżeli sprzedaję coś raz na 4 miesiące?
Jeśli sprzedajesz regularnie, powinnaś mieć otwartą normalną działalność gospodarczą, odprowadzać ZUS i podatki (dochodowy, a jeśli chcesz/musisz to też VAT).
Jeśli sprzedajesz coś przypadkowo, co używałaś (albo kupiłaś i nie używałaś), to do jakiejś kwoty (kurcze, nie pamiętam teraz, ale powinnam to gdzieś mieć, to poszukam) nie musisz się rozliczać. Powyżej, musisz odprowadzić podatek dochodowy (19% chyba).
Stary 2008-04-04, 18:45   #123
madziczka
Zakorzenienie

GG do madziczka

Czyli jeżeli sprzedaję regularnie np biżuterię,ciuchy, to muszę się zarejestrować. Czy wtedy muszę się wyrejestrować z UP?

Rozumiem, że co to innego, jak sprzedam 3 razy w roku napoczęte perfumy A od jakiej kwoty to sobie poszukam

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline  
Stary 2008-04-04, 18:51   #124
annmarie
Wtajemniczenie

GG do annmarie Send a message via Skype™ to annmarie

Cytat:
Czyli jeżeli sprzedaję regularnie np biżuterię,ciuchy, to muszę się zarejestrować. Czy wtedy muszę się wyrejestrować z UP?
Tak, powinnaś zarejetrować działalność gospodarczą (czyli swoją firmę). Jak prowadzisz działalność, to nie jesteś bezrobotna, więc musisz się wyrejestrować z UP.

Cytat:
Rozumiem, że co to innego, jak sprzedam 3 razy w roku napoczęte perfumy A od jakiej kwoty to sobie poszukam
Tak, to co innego
Na pierwszy ogień idzie cena - jednorazowa nie może być wyższa niż 1000 zł (przy czym są też interpretacje, że ten 1000 jest sumowany z transakcji z tym samym użytkownikiem przez 6 miesięcy).
Oprócz tego - gdy rzeczy są drobne, ale sprzedajesz ich dużo (zakładam cały czas, że swoje - nie kupowane na handel), to z PCC (czyli powiedzmy - dochodowego) byłabyś zwolniona, ale wejdzie Ci VAT (a VAT bez działalności jest cholernie upierdliwym narzędziem).
Stary 2008-04-04, 18:54   #125
madziczka
Zakorzenienie

GG do madziczka

Rozumiem, dziękuję annmarie

Tysiąca to raczej nie przekroczę, a gdyby coś to będę pilnować

Frank Zappa

madziczka jest offline  
Stary 2008-04-04, 18:58   #126
Mendosita
Zakorzenienie

GG do Mendosita

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość

A właśnie miałam spytać co to za rasizm i czemu nic kolorowszego nie ma na listach.
Mendosito - zgadzam się w 100%-ach. Z "kolorowych" mężcziznów ten jest naj.
Mój mąż jak chce mi zrobić przyjemność i idzie do wypożyczalni, zawsze przytaszczy mi tego pana. Moje uwielbienie dla niego jest nieziemskie.
Ja swojego czasu ściągnęłam absolutnie wszystkie filmy z nim, niektóre oglądałam kilka razy Kocham go uczuciem wielkim i prawdziwym

Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec Pokaż wiadomość
Torebka LV - lockit albo soufflot
Ulala, to rzeczywiście szalony zakup Życzę wytrwałości w oszczędzaniu ( bo zakładam, że musisz trochę pooszczędzać).

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
Maciej Zembaty podkładał głos pod kota Rademenesa w serialu "7 życzeń", oraz pod Maurycego w "Rodzinie Poszepszyńskich".

.
A to głos kojarzę (z 7 Życzeń), ale twarzy już nie.

A propos pięknych mężczyzn: mam ochotę obejrzeć "PS I love you" z cudnym Jeffreyem Deanem Morganem (i Hilary Swank), ale mam to niestety u siebie na komuterze, a jestem już na wyjeździe.
Mendosita jest offline  
Stary 2008-04-04, 19:11   #127
tymena
Zakorzenienie

GG do tymena

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
A moim nr 1 od zawsze był Robert Redford, na tym etapie swojego życia co na zał. fotce...

Brzydal i 100% faceta w facecie.

Faaajny jest Redford Ja tez lubię brzydali i fajtłapy też lubię, rozczulaja mnie
tymena jest offline  
Stary 2008-04-04, 19:23   #128
Różowy Strachulec
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mendosita Pokaż wiadomość
Ulala, to rzeczywiście szalony zakup Życzę wytrwałości w oszczędzaniu ( bo zakładam, że musisz trochę pooszczędzać).
Słusznie zakładasz Kilku rzeczy będę sobie musiała odmówić, ale to jest w sumie całkiem przyjemne Na przykład zakupy perfum teraz, kiedy mam limit miesięczny, cieszą mnie dużo bardziej niż kiedyś; z torebkowym szaleństwem jest podobnie
Stary 2008-04-04, 19:43   #129
hecate
Zakorzenienie

GG do hecate

Znowu mi zle. Mam fajna prace, wyrwalam sie z poprzedniego bardzo dla mnie toksycznego srodowiska, zarabiam niezle... mam co zrec, gdzie mieszkac i co na tylek wlozyc ale odczuwam jakas pustke.

I bardzo boje sie sama przed soba przyznac co jest ta pustka i mimo, ze spycham taki mysli daleko one czasem same wracaja.

Wiec co robie na handre - ide na zakupy. Nawet zegarek marzen dzis kupilam... i po 20 minutach zwrocilam bo sie okazuje, ze zapiecie wogole bransolety nie trzyma. I jakos tak mi ulzylo - mialam nie mam i penis.

Poza tym zrobilam cos czego wlasciwie nie powinnam byla robic - mowic. Calkiem to bylo ryzykowne ale ja jak zwykle dzialam pod wplywem ...emocji. Wyszlo - jak narazie - na moje.

Niby nie jest zle, niby jest dobrze ale wcale tak sie nie czuje. Najchetniej spakowalabym toboly i w dluga...

Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline  
Stary 2008-04-04, 20:01   #130
miss natasha
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Ołł... Właśnie przejrzałam tą stronę. Kult brzydoty.
Oczywiście zależy od gustu, ale jak na mój to takiego faceta kijem bym nie dotknęła (jeżeli oczywiście mówimy o kategorii "mój facet" - dla mnie musiałby być z 4 razy większy i mieć normalną twarz).
Zresztą chodziła plota, że te osoby (które wybierają) to geje i dlatego modelki wyglądają jak młodzi chłopcy.
rozumiem, że masz inny gust natomiast zupełnie nie rozumiem podkreślonej części - czy sugerujesz, że gejom podobają się tylko 'osobniki' w typie młodego chłopca...? i co tu ma do rzeczy orientacja seksualna? mnie się zdawało, że fashion management ma swoje ścisłe zasady nie uzależnione od czyichś preferencji, a jedynie aktualnych trendów dyktowanych bardzo wieloma czynnikami, jak choćby opinia publiczna na temat ekologii, czy inne [pozornie wcale nie związane z modą] kwestie

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
W temacie ciach nie powinnam się chyba wypowiadać, bo moje gusta są nieco potłuczone: Trent, Gary Oldman, Jason Isaacs, Johnny Depp (no dobra, to akurat jest dość powszechne uwielbienie), Orlando (a co!), Ville (a co! - po raz drugi), Jyrki, Rufus Sewell...
Ach, a młody Łapicki jaki był przystojny.

P.S.
<Samozapłon z zakłopotania.>
rachelciu - rozumiem, że znasz płytę NIN "And All That Could Have Been" z akustycznymi wersjami na Disc.2? [boże, TE SZEPTY ]
Cytat:
Napisane przez Różowy Strachulec Pokaż wiadomość
Torebka LV - lockit albo soufflot
brawo dla tej Pani jak już ją będziesz miała, to się koniecznie pochwal szczęściaro

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Znowu mi zle. Mam fajna prace, wyrwalam sie z poprzedniego bardzo dla mnie toksycznego srodowiska, zarabiam niezle... mam co zrec, gdzie mieszkac i co na tylek wlozyc ale odczuwam jakas pustke.

I bardzo boje sie sama przed soba przyznac co jest ta pustka i mimo, ze spycham taki mysli daleko one czasem same wracaja.

Wiec co robie na handre - ide na zakupy. Nawet zegarek marzen dzis kupilam... i po 20 minutach zwrocilam bo sie okazuje, ze zapiecie wogole bransolety nie trzyma. I jakos tak mi ulzylo - mialam nie mam i penis.

Poza tym zrobilam cos czego wlasciwie nie powinnam byla robic - mowic. Calkiem to bylo ryzykowne ale ja jak zwykle dzialam pod wplywem ...emocji. Wyszlo - jak narazie - na moje.

Niby nie jest zle, niby jest dobrze ale wcale tak sie nie czuje. Najchetniej spakowalabym toboly i w dluga...
rozumiem Cię...

Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)

miss natasha jest offline  
Stary 2008-04-04, 20:08   #131
hecate
Zakorzenienie

GG do hecate

Cytat:
Napisane przez miss natasha Pokaż wiadomość
rozumiem Cię...
Dziekuje. To duzo znaczy. Marzy mi sie tak wywnetrzyc raz a porzadnie bo tak naprawde nie zrobilam tego kiedy to sie zaczelo. 2 osoby znaja jakies fragmenty - te rzeczy, ktore mi sie 'ulaly' i musialam poprostu mentalnie wyrzygac.

Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline  
Stary 2008-04-04, 20:10   #132
miss natasha
Zadomowienie

jakby co, to pw w dzień, czy w nocy

Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)

miss natasha jest offline  
Stary 2008-04-04, 20:21   #133
Zuziunia
BAN stały

Cytat:

może nie chodzi o pustkę materialną, lecz duchową bądź emocjonalną, ma się teoretycznie wszystko, ale czegoś brak, jakiegoś samospełnienia (ja tak mam odnośnie pracy).
Tak jak mi już ktoś napisał, ważne jest spełnienie, nie tylko w jednej dziedzinie, ale w kilku tj dom, miłość, praca, przyjaźń.
Zuziunia jest offline  
Stary 2008-04-04, 20:26   #134
hecate
Zakorzenienie

GG do hecate

Cytat:
Napisane przez miss natasha Pokaż wiadomość
jakby co, to pw w dzień, czy w nocy
dziekuje, dobrze wiedziec!!

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
k mam odnośnie pracy).
Tak jak mi już ktoś napisał, ważne jest spełnienie, nie tylko w jednej dziedzinie, ale w kilku tj dom, miłość, praca, przyjaźń.
Jest to dokladnie to o czym mowisz.
I juz koniec odslaniania. Ide wylezec smutek w wannie.

Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline  
Stary 2008-04-04, 20:29   #135
Zuziunia
BAN stały

Cytat:
Jest to dokladnie to o czym mowisz.
I juz koniec odslaniania. Ide wylezec smutek w wannie.
Dobrą energie Ci posyłam
Zuziunia jest offline  
Stary 2008-04-04, 20:44   #136
madziczka
Zakorzenienie

GG do madziczka

Hecate- dużo uścisków, bo nie wiem co ci napisać

Frank Zappa

madziczka jest offline  
Stary 2008-04-04, 20:47   #137
SpanishMyszka
Zakorzenienie

Cytat:

I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline  
Stary 2008-04-04, 21:02   #138
vesenka
Zakorzenienie

Hecate

A co do facetów, to może jestem dziwna, ale lubię takich akurat pośrodku, ani gruby, ani chudy, ani niski, ani wysoki itd....a najbardziej pociąga mnie własny
A...i mam słabość do facetów w makijażu... (na zdjęciu jest jeden z moich ulubionych kolegów, mam nadzieję,że się nie wkurzy)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg s.JPG (26,9 KB, 25 załadowań)

vesenka jest offline  
Stary 2008-04-04, 21:18   #139
kropka75
Zakorzenienie

Hecate

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Uff, myślałam, że tylko ja się tak gapię.

Ojoj, w którymś filmie Wong Kar Waia był taki boski Azjata, mrrrrrrr.
A właśnie.... przecież jeszcze żółty kolor jest
No to koniecznie Ken Watanabe

Cytat:
Ja swojego czasu ściągnęłam absolutnie wszystkie filmy z nim, niektóre oglądałam kilka razy Kocham go uczuciem wielkim i prawdziwym
Siostro

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Faaajny jest Redford Ja tez lubię brzydali i fajtłapy też lubię, rozczulaja mnie
To ja jednak wolę brzydali.

"Ty masz prawo mieć swoje zdanie. Ja mam prawo mieć je w d..."

"Masz świra to go hoduj." "Twój pies - Twoje gówno"

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !
Pięcioletni chłopczyk z Zespołem Aspergera prosi o pomoc.

Ta reklama pokazywana jest pod 27 505 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kropka75 jest offline  
Stary 2008-04-04, 21:22   #140
madziczka
Zakorzenienie

GG do madziczka

Najnnowsza lista, bo w ciągu dnia przypomniało mi się jeszcze parę "ciasteczek"

1.Tim Roth vel Popierdółka
2. Michael Wincott
3. Javier Bardem
4. Jeff Goldblum
5.Tony Leung
6. Laurence Fishburne
7. Alan Rickman ( choć panu się ostatnio przytyło i trochę wiekowy....ale dalej działa jego czar, no i ten głos...)

Frank Zappa

Edytowane przez madziczka
Czas edycji: 2008-04-04 o 21:27 Powód: dopisek
madziczka jest offline  
Stary 2008-04-04, 21:23   #141
nebraska
Zakorzenienie

Cytat:

A tak w ogóle moje miłe panie, najprzystojniejszym facetem na świecie jest Denzel Washington I basta
Zgadzam się w całej rozciągłości- cud wcielony.

Na drugim (kolorystycznym) biegunie cudów - Paul Newman - w każdym wieku

Co do Clooneya - kiedyś mi się nie podobał wcale, ale "na starość" robi się fajny i aktorsko też dojrzewa

Cytat:

A to głos kojarzę (z 7 Życzeń), ale twarzy już nie.

.
Może to i lepiej...

Madziczko, z Twojej listy szczególnie bliskie są mi numery 1 i 7. Dodam od siebie Garego Oldmana...
(oglądałaś "Rozenkrantz i Guilderstern nie żyją?)

Mam jeden fetysz, a mianowicie głos - przy niektórych aksamitach rozpływam się we mgle.

I na abarot - nawet największt przystojniak z głosem lub sposobem mówienia, który mnie drażni zamienia się w moich oczach w jeżozwierza.

Oświadczenie składam, ekhm, hm:

Oświadczam, że moja gwałtowna miłość (a co za tym idzie, na pewno rychłe bankructwo) do Fumerie Turque jest spowodowane przez Papugę... (no, to do końca nie było tak, że ona mi wciskała, a ja nie chciałam, ale jakoś mi teraz lżej)

Fragrantica

nebraska jest offline  
Stary 2008-04-04, 21:32   #142
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

Nebraska, oglądasz Batmana? Własnie leci na TV i gra w nim Gary Oldman

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline  
Stary 2008-04-04, 21:35   #143
madziczka
Zakorzenienie

GG do madziczka

Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Madziczko, z Twojej listy szczególnie bliskie są mi numery 1 i 7. Dodam od siebie Garego Oldmana...
(oglądałaś "Rozenkrantz i Guilderstern nie żyją?)
Niestety nie

Frank Zappa

madziczka jest offline  
Stary 2008-04-04, 21:35   #144
vesenka
Zakorzenienie

Cytat:

Mam jeden fetysz, a mianowicie głos - przy niektórych aksamitach rozpływam się we mgle.

I na abarot - nawet największt przystojniak z głosem lub sposobem mówienia, który mnie drażni zamienia się w moich oczach w jeżozwierza.
Właśnie głos... W pracy dużo rozmawiam przez telefon i doszłam do wniosku,że właściciele najprzystojniejszych głosów na żywo najczęściej okazują się, hmmm... urodziwi inaczej.... ale wcale nie tracą przy tym nic ze swego uroku

vesenka jest offline  
Stary 2008-04-04, 21:37   #145
hecate
Zakorzenienie

GG do hecate

Dziekuje dziewczeta, postepowalam, pomachalam lapami z obciaznikami, polezalam w ukropowej wannie i mi.. lepiej.

Pachne moim Narcyzem spoconym sa niesamowite te perfumy.

Co do facetow - musza cos w sobie miec. Nigdy nie podobal mi sie typ faceta -laleczki, nie lubie takich. Facet ma byc facet.
Ja czesto miewam tak - podoba mi sie a niepodoba, lub niepodoba a podoba (kto to rozumie?)

I nie mam typu - podobaja mi sie wysocy jak i niscy faceci, to zalezy. Postawni i przecinki. Tylko jeden warun musi byc - ten blysk w oku.

W robocie u nas jeden mechanik jest - 90% bab szaleje za nim a ja poprostu nie wiem co one w nim widza... dla mnie lalus poza tym szczerze sie nieznosimy.

Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline  
Stary 2008-04-04, 21:38   #146
Kota
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Nebraska, oglądasz Batmana? Własnie leci na TV i gra w nim Gary Oldman
Gary jak Gary, ale sam Batman Christian B.
No niestety gra też spanielooka Katie Holmes.
Kota jest offline  
Stary 2008-04-04, 21:38   #147
martwa papuga
Zakorzenienie

Cytat:
Oświadczenie składam, ekhm, hm:

Oświadczam, że moja gwałtowna miłość (a co za tym idzie, na pewno rychłe bankructwo) do Fumerie Turque jest spowodowane przez Papugę... (
no, to do końca nie było tak, że ona mi wciskała, a ja nie chciałam, ale jakoś mi teraz lżej)
Khem...

Nebrasko, tak mi przykro...
martwa papuga jest offline  
Stary 2008-04-04, 21:39   #148
nebraska
Zakorzenienie

Aggie, wiem, ale nie mam telewizora, tylko tv w kompie, a właśnie tż cos tam grzebie, podczas gdy ja grzebię w "małym" czyli w laptopie

A! Muszę jeszcze dodać, że Ty Aggie masz mojego ulubieńca w podpisie - Hugh Laurie jest świetny! (wiesz, ze napisał książkę?) i świetna jest też postać Housea, która "robi" serial - reszty właściwie mogłoby nie być

Fragrantica

nebraska jest offline  
Stary 2008-04-04, 21:41   #149
madziczka
Zakorzenienie

GG do madziczka

Cytat:
Ja czesto miewam tak - podoba mi sie a niepodoba, lub niepodoba a podoba (kto to rozumie?)

Doskonale cię rozumiem Ja miewałam przypadki "podoba się a go nienawidzę"

Frank Zappa

madziczka jest offline  
Stary 2008-04-04, 21:43   #150
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Gary jak Gary, ale sam Batman Christian B.
No niestety gra też spanielooka Katie Holmes.
Gary wygląda trochę oblesnie z tymi wąsami. Jemu nie do twarzy z wąsami!
Cytat:
Aggie, wiem, ale nie mam telewizora, tylko tv w kompie, a właśnie tż cos tam grzebie, podczas gdy ja grzebię w "małym" czyli w laptopie

A! Muszę jeszcze dodać, że Ty Aggie masz mojego ulubieńca w podpisie - Hugh Laurie jest świetny! (wiesz, ze napisał książkę?) i świetna jest też postać Housea, która "robi" serial - reszty właściwie mogłoby nie być
Właśnie lecą napisy końcowe, więc możesz tż-ta nie wyganiać A Hugha Laurie książkę widziałam, ale dla mnie to jest on głupim Georgem / królem Georgem z Czarnej Żmii.

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
plotki

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości