Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-04-28, 18:09   #2431
your Angel
czyli Endżi

Dot.: Scent Bar III

Cytat:
Napisane przez Mendosita Pokaż wiadomość
Myslę, że samoakceptacja lub jej brak rodzą się w ogromnej mierze w pierwszych latach życia. To rodzice budują w nas poczucie własnej wartości i jeśli jest ono niskie, to w późniejszym życiu bardzo trudno jest zmienić podejście do siebie samego.
Mendosito zdecydowanie się z Tobą zgadzam To niesamowite jak wielki wpływ mają nas rodzice i otoczenie w pierwszych latach życia
Cytat:
W moim przypadku było tak, że odczuwałam zawsze ogromną akceptację dla wszystkich moich czynów, rodzice powtarzali mi wciąż, że jestem mądra, wartościowa i piękna i wcale nie wyrosłam na zakochaną w sobie egoistkę , ale na osobę, która zna swoją wartość, zdaje sobie przy tym sprawę ze swych ułomności i wad, ale nie pozwala, by to one decydowały w pierwszej kolejności o samopoczuciu psychicznym.
Mendosito, a czy Ty też zauważyłaś, że ludzie często mylą te dwa pojęcia ?
Mnie tam akurat rodzice nie ukształtowali (temat na dłuższą rozmowę i nie na forum ), ale jakoś tak sama sobie wbiłam do główki, że jestem sporo warta Oczywiście nie powatarzam tego jak głupia itd, ale moja pewność siebie, siła i znajomość własnej wartości jest wyczuwalna. Parę razy usłyszałam od osób, które mnie nie znają i niby w żartach, że "jestem nieskromna" Co oczywiście miało być przytykiem. Wydaje mi się, że w Polsce cały czas jest tak, że dziewczynka ma być grzeczniutka, pokorna i ma parzyć kawę szefowi...

Cytat:
Napisane przez kijanka Pokaż wiadomość
(...)Może mi coś polecicie, bo mnie już opadł mój kijankowy ogonek. (...)Myślałam tez o Christian Dior, Dior Bronze Sun Powder, najjaśniejszy odcień 010, ale w sobotę oglądałam go w perfumerii i wydał mi się na dłoni trochę żółtawy.
Kijaneczko, pomyśl jeszcze nad Bamboo Powder Lancome Nie jestem pewna czy to nie limitowanka, ale na Allegro czasem się pojawia

On jest żółty. I to żółty jak cholera.

Ten najnowszy Shimmer Diora (wklejony przez Tymenkę) jest przepiękny, ale raczej nie da rady użyć go na całą buzię czy do modelowania. Ślicznie rozświetla i nabłyszcza dając ciepły koloryt, ale specjalnie nie zbrązuje...

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Jak ja się dzisiaj zdenerwowałam. (..)
O Boże... Straszna tragedia...
Aggie, napewno jesteś zdenerwowana, ale postaraj się odetchnąć - Twoje nerwy na nic
Wdech-wydech-wdech...

pachnę
your Angel jest offline  
Stary 2008-04-28, 18:25   #2432
Zuziunia
BAN stały

Prawie się obrobiłam, jeszcze poprasować i poprać ręcznie i git!

Cieplutko dzisiaj i przyjemnie na zewnątrz, aż jakoś lżej na duszy.
Zuziunia jest offline  
Stary 2008-04-28, 18:52   #2433
Aragonte
Wtajemniczenie

Aggie, to straszna sytuacja, współczuję

Też byłabym za wprowadzeniem sensownych lekcji udzielania pierwszej pomocy... Życie jest diablo kruche. Niewiele brakowało, a sama bym się zadławiła w podobnej sytuacji - w czasie jedzenia zbyt żylastej wątróbki. Na szczęście nie mieszkałam wtedy sama, tylko wynajmowałam pokój u pewnej starszej pani, jej rodzina zdążyła mi szybko pomóc. Ale już wiem na pewno, że duszenie się to paskudna sprawa

Fenris, trzymam kciuki za rozmowę o pracę
Aragonte jest offline  
Stary 2008-04-28, 19:33   #2434
miss natasha
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez irsin Pokaż wiadomość
postanowiłam,że zapiszę się na taki kurs- znalazłam za niewiele bo niecałe 200 zł
a mogę uratować coś znacznie bardziej cennego
dzięki dziewczyny,że uświadomiłyście mi jaka jestem w tej kwestii głupia

'
nie jesteś głupia sam fakt, że w ogóle pomyślałaś o zrobieniu kursu klasyfikuje Cię do grupy bardziej uświadomionej niż większość społeczeństwa
Cytat:
Napisane przez tulipanka Pokaż wiadomość
Ja w LO miałam bardzo porządnie prowadzone PO. To były lekcje, przed którymi trzęsły mi się ręce, prowadzący był bardzo wymagający. Nie wystarczyło wkuć, przede wszystkim trzeba było myśleć i łączyć wiedzę z tą z poprzednich zajęć. Mieliśmy dużo praktyki, ja na dodatek zapisałam się na dodatkowe szkolenie. I co? Teraz gdybym miała zacząć komuś pomagać, boję się, że nie pamiętałabym prawie niczego. Może takie podstawy wtłoczone nam do głowy. To i tak coś, ale przecież taka wiedza powinna być nieustannie powtarzania i utrwalana...
ja zajęcia z pierwszej pomocy na PO miałam 3 lata temu, a od tego czasu zmieniło się naprawdę wiele w podstawowym postępowaniu! byłam tym zaskoczona.

chociażby to, że teraz stosuje się przy resuscytacji 30 uciśnięć na klatkę piersiową/2 oddechy zamiast 15 uciśnięć. poza tym ciągle skraca się szacowany czas podczas którego człowiek "może" być pozostawiony sam sobie po wypadku - dawniej to było bodajże nawet do 8 minut, teraz niecałe 5 lub mniej.
ciekawe jest też to, że teraz nie trzeba odmierzać jakoś super dokładnie odległości od pępka itd. żeby znaleźć miejsce do uciśnięć - ocenia się to mniej więcej "na oko".

także bardzo ważnym jest, tak jak piszesz Tulipanko, żeby odświeżać tą wiedzę.

chociaż tak naprawdę powiem Wam, że nie mam pojęcia jak sama zachowałabym się w kryzysowej sytuacji [odpukać...!]

Fenris - ja też trzymam kciuki!

Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)

Edytowane przez miss natasha
Czas edycji: 2008-04-28 o 20:34
miss natasha jest offline  
Stary 2008-04-28, 19:43   #2435
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

Ja kojarzę bodajże z jakiegos komiksu, czytanego ze 20 lat temu, że kładzie się dłoń w okolicy przepony i z całej siły naciska. Ale przyznam, że gdybym znalazła sie w takiej sytuacji, nie wiedziałabym chyba, jak fachowo ratować czlowieka - no bo co innego jak mi sie majaczy, że gdzieś sie cos naciska, a co innego wiedzieć, że naciska się w kierunku do gory.

Zastanawiam się tylko, jak to mozliwe jest takie zadławienie się. Czy taki kawalek jedzenia wpada do tchawicy? Przepraszam, ale w sprawach medycznych jestem raczej laikiem. Czemu temu facetowi nie udało się wykaszleć tego kawałka, którym się zadławił?

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline  
Stary 2008-04-28, 19:49   #2436
miss natasha
Zadomowienie

Cytat:
Zastanawiam się tylko, jak to mozliwe jest takie zadławienie się. Czy taki kawalek jedzenia wpada do tchawicy? Przepraszam, ale w sprawach medycznych jestem raczej laikiem. Czemu temu facetowi nie udało się wykaszleć tego kawałka, którym się zadławił?
ja też nie jestem specjalistą, TUTAJ znalazłam za to dość obrazowy opis.

aha - przy zadławieniach ważne jest też to, żeby nie próbować wyciągać ciała obcego jeżeli go nie widzimy, bo można tylko pogorszyć sprawę.

Perfume is the weather of our inner world bringing life to a personal landscape. (Christopher Brosius)

Stary 2008-04-28, 19:58   #2437
mskladaczek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez miss natasha Pokaż wiadomość
ja zajęcia z pierwszej pomocy na PO miałam 3 lata temu, a od tego czasu zmieniło się naprawdę wiele w podstawowym postępowaniu! byłam tym zaskoczona.

chociażby to, że teraz stosuje się przy resuscytacji 15 uciśnięć na klatkę piersiową/2 oddechy zamiast 30 uciśnięć. poza tym ciągle skraca się szacowany czas podczas którego człowiek "może" być pozostawiony sam sobie po wypadku - dawniej to było bodajże nawet do 8 minut, teraz niecałe 5 lub mniej.

Nowe wytyczne sa z 2005 roku

I wg nich stosunek ucisniec mostka do oddechow jest 30:2, kiedys bylo 15
U dzieci tak samo przy jednym ratowniku, przy dwoch 15:2
U dzieci rozpoczyna sie od pieciu oddechow ratowniczych, u doroslych od ucisniec klatki piersiowej.

Ale to nie jest tak, ze jak ktos zastosuje sie do starych wytycznych, to komus zaszkodzi; wazne sa podstawy, a te wlasciwie sa 'uniwersalne'.

edit/
Cytat:
Przy przelykaniu tchawica "jest zamknieta", ale gdy sie je i wezmie oddech (czyli np. przy rozmowie) jedzenie bardzo latwo mzoe sie to tchawicy zaaspirowac.
Gdy taki kawalek jedzenia jest zbyt duzy lub/i jest za gleboko, to trudno go 'wykaszlec'.

Edytowane przez mskladaczek
Czas edycji: 2008-04-28 o 20:42
mskladaczek jest offline  
Stary 2008-04-28, 20:08   #2438
kijanka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość

Kijaneczko, pomyśl jeszcze nad Bamboo Powder Lancome Nie jestem pewna czy to nie limitowanka, ale na Allegro czasem się pojawia

On jest żółty. I to żółty jak cholera.

Aniołku, właśnie mnie skutecznie zniechęciłaś do tego pudru. Czytałam o nim na KWC ,ze bardzo dobry dla bladolicych, ale skoro żółty...
kijanka jest offline  
Stary 2008-04-28, 20:15   #2439
Mendosita
Zakorzenienie

GG do Mendosita

Cytat:
Mendosito zdecydowanie się z Tobą zgadzam To niesamowite jak wielki wpływ mają nas rodzice i otoczenie w pierwszych latach życia
Mendosito, a czy Ty też zauważyłaś, że ludzie często mylą te dwa pojęcia ?
Mnie tam akurat rodzice nie ukształtowali (temat na dłuższą rozmowę i nie na forum ), ale jakoś tak sama sobie wbiłam do główki, że jestem sporo warta Oczywiście nie powatarzam tego jak głupia itd, ale moja pewność siebie, siła i znajomość własnej wartości jest wyczuwalna. Parę razy usłyszałam od osób, które mnie nie znają i niby w żartach, że "jestem nieskromna" Co oczywiście miało być przytykiem. Wydaje mi się, że w Polsce cały czas jest tak, że dziewczynka ma być grzeczniutka, pokorna i ma parzyć kawę szefowi...

Mało, że nieskromna- zarozumiała i zadzierająca nosa wręcz Bardzo wiele osób przy pierwszym ze mną kontakcie odnosi takie właśnie wrażenie. Dopiero po drugiej czy trzeciej rozmowie przyznają, że są ogromnie zaskoczone, że jestem taka "normalna".

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Cieplutko dzisiaj i przyjemnie na zewnątrz, aż jakoś lżej na duszy.
Tylko ciężko w pracy wytrzymać gdy tak pięknie za oknem Za to po południu zjadłam sobie obiad na balkonie, a potem posiedziałam godzinkę z książką i dobrą herbatą. Pięknie było

Fenris- powodzenia!

Aggie- nie wiem nawet co napisać, brak mi słów. Jakie życie kruche jest... I doprawdy nie wiem, co gorsze w tym przypadku: śmierć, czy wegetacja do końca dni...

Aż mi troszkę wstyd przy tak poważnym temacie, ale bardzo chcę się pochwalić, że udało mi się zarezerwować pokój w Krakowie na sobotę i spędzę tam aż dwa dni Planowaliśmy z TŻ-tem wybrać się tam na niedzielę (będzie miał trzydzieste urodziny ), poszperałam i uda mi się przedłużyć ten pobyt o calutką sobotę, potem nocleg, a potem niedziela,a po południu powrót do domu na rodzinny tort z kawką Strasznie się cieszę, tak dawno nigdzie nie byłam, że nawet taki dwudniowy wypad jest dla mnie czymś wspaniałym
Mendosita jest offline  
Stary 2008-04-28, 20:33   #2440
miss natasha
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mskladaczek Pokaż wiadomość
Nowe wytyczne sa z 2005 roku

I wg nich stosunek ucisniec mostka do oddechow jest 30:2, kiedys bylo 15
oczywiście, masz rację! moja pomyłka zaraz wyedytuję post, coby nie wprowadzić kogoś w błąd.
dobrze, że czuwasz

Stary 2008-04-28, 20:35   #2441
martwa papuga
Zakorzenienie

Cytat:
Jak ja się dzisiaj zdenerwowałam.(...)
O rany Takie przypadki jak blisko nas przechodzą, to człowieka rozwala na całego.
Parę dni temu umarła jedna z nauczycielek angielskiego z mojej szkoły. Młoda dziewczyna z Australii. Biegła do pociągu na katowickim dworcu, miała na plecach plecak i pociąg ruszył - coś zahaczyło o paski jej plecaka, wpadła pod koła.
Ech...
Cytat:
Napisane przez tulipanka Pokaż wiadomość
Ja w LO miałam bardzo porządnie prowadzone PO. To były lekcje, przed którymi trzęsły mi się ręce, prowadzący był bardzo wymagający. Nie wystarczyło wkuć, przede wszystkim trzeba było myśleć i łączyć wiedzę z tą z poprzednich zajęć. Mieliśmy dużo praktyki, ja na dodatek zapisałam się na dodatkowe szkolenie. I co? Teraz gdybym miała zacząć komuś pomagać, boję się, że nie pamiętałabym prawie niczego. Może takie podstawy wtłoczone nam do głowy. To i tak coś, ale przecież taka wiedza powinna być nieustannie powtarzania i utrwalana...
To tak jak ja na prawie jazdy. Nie trzęsły mi się ręce, ale umiałam sporo, i co z tego - rok nie minął, zapomniałam.

Słyszałam kiedyś o przypadku zachłyśnięcia dziecka - ktoś przytomny chwycił je za kostki, podniósł do góry i potrząsnął. Nie wiem, czy to jest zalecana przez lekarzy procedura ale pomogło.
martwa papuga jest offline  
Stary 2008-04-28, 20:42   #2442
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.

Cytat:
Napisane przez martwa papuga Pokaż wiadomość
Słyszałam kiedyś o przypadku zachłyśnięcia dziecka - ktoś przytomny chwycił je za kostki, podniósł do góry i potrząsnął. Nie wiem, czy to jest zalecana przez lekarzy procedura ale pomogło.
myśle, że najwazniejsze, żeby w ogóle cos zrobić. Wiele osob wychodzi z założenia, że jak nie zna zasad pierwszej pomocy to lepiej nic nie robić, bo można tylko zaszkodzić... A przecież liczy się każda minuta a nawet sekunda...
Paulinka_S jest offline  
Stary 2008-04-28, 20:48   #2443
mskladaczek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez martwa papuga Pokaż wiadomość
Jak najbardziej

Szkoda, ze z doroslym tak sie nie da
mskladaczek jest offline  
Stary 2008-04-28, 20:56   #2444
your Angel
czyli Endżi

Cytat:
Napisane przez kijanka Pokaż wiadomość

Aniołku, właśnie mnie skutecznie zniechęciłaś do tego pudru. Czytałam o nim na KWC ,ze bardzo dobry dla bladolicych, ale skoro żółty...
Kijanko, może zajdź do jakiejś dużej perfumerii w swoim mieście. Jesli jest tam Dior to i te pudry będą mieli na 100% Obadasz sama i sama wyrobisz sobie zdanie
Wiadomo, że w dużym stopniu odbiór to kwestia subiektywnych odczuć. Nosek pisała na przykład, że w jej odczuciu jest zbyt pomarańczowy... Pisząc o tym, że jest żółty miałam na myśli bardziej to, że wygląda na buzi żółtawo...

Padam na twarz, ale wygrzebałam dla Ciebie kilka realnych zdjęć tego pudru

Cytat:
Napisane przez Mendosita Pokaż wiadomość
Mało, że nieskromna- zarozumiała i zadzierająca nosa wręcz Bardzo wiele osób przy pierwszym ze mną kontakcie odnosi takie właśnie wrażenie. Dopiero po drugiej czy trzeciej rozmowie przyznają, że są ogromnie zaskoczone, że jestem taka "normalna".
No cóż, "kobiecie nie wypada"...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 335785758_1.jpg (87,1 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 336992407.jpg (192,1 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 355626403_1.jpg (162,4 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dior.JPG (54,8 KB, 43 załadowań)

pachnę
your Angel jest offline  
Stary 2008-04-28, 21:10   #2445
Zuziunia
BAN stały

Ale cudny ten na 2 zdj, na 1 pewnie ten sam, ale na 2 ładniej kolor widać., w jakiej jest cenie?
Zuziunia jest offline  
Stary 2008-04-28, 22:19   #2446
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Cytat:
Ale cudny ten na 2 zdj, na 1 pewnie ten sam, ale na 2 ładniej kolor widać., w jakiej jest cenie?
Wg mnie kolor na 1 zdjęciu jest bliższy rzeczywistości.
joasiak1 jest offline  
Stary 2008-04-28, 22:25   #2447
Zuziunia
BAN stały

Cytat:
Napisane przez joasiak1 Pokaż wiadomość
Wg mnie kolor na 1 zdjęciu jest bliższy rzeczywistości.
Możliwe, ale drobinek nie widać. Na truskawie sprawdzałam cenę, 91 zł, czyli ok.
Zuziunia jest offline  
Stary 2008-04-28, 22:28   #2448
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

Cytat:
Możliwe, ale drobinek nie widać. Na truskawie sprawdzałam cenę, 91 zł, czyli ok.
Faktycznie nie widać na zdjęciu, na twarzy już (niestety) tak - złote.
Bywa na Allegro niedrogo.
I lubi trochę kamienieć na tych wzorkach.
joasiak1 jest offline  
Stary 2008-04-28, 22:28   #2449
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Kijanko, może zajdź do jakiejś dużej perfumerii w swoim mieście. Jesli jest tam Dior to i te pudry będą mieli na 100% Obadasz sama i sama wyrobisz sobie zdanie
Wiadomo, że w dużym stopniu odbiór to kwestia subiektywnych odczuć. Nosek pisała na przykład, że w jej odczuciu jest zbyt pomarańczowy... Pisząc o tym, że jest żółty miałam na myśli bardziej to, że wygląda na buzi żółtawo...

.....
Aniołku...jaki jest numer tego podwójnego różu Diora?

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2008-04-28 o 23:10 Powód: cytat
dark01 jest offline  
Stary 2008-04-28, 22:39   #2450
mariolasl
Zakorzenienie

Smile Dot.: Scent Bar III

Wpadam tylko na chwilę i nie mam czasu ani siły, aby nadrabiać zaległości. Nie umknęło jednak mojej uwadze, że jest powód do świętowania-
Eenax najszersze gratulacje dla Ciebie i męża.

mariolasl jest offline  
Stary 2008-04-28, 22:46   #2451
Zuziunia
BAN stały

Cytat:
Napisane przez mariolasl Pokaż wiadomość
Wpadam tylko na chwilę i nie mam czasu ani siły, aby nadrabiać zaległości. Nie umknęło jednak mojej uwadze, że jest powód do świętowania-
Eenax najszersze gratulacje dla Ciebie i męża.

Zuziunia jest offline  
Stary 2008-04-28, 23:00   #2452
nebraska
Zakorzenienie

Po kilku dniach nieobecności udało mi sie po łebkach nadrobić zaległości.

Przede wszystkim gratuluje Eenax ślicznej i zdrowej dziewuszki!! Z taką mama nie ma ona innego wyjścia - musi wyrosnąć na fantastyczna dziewczynę!

Już nie tak przyjemna sprawa - sytuacja, którą opisała Aggie -
Od dawna wyrażam zdanie, że zajęcia pierwszej pomocy powinny byś obowiązkowe- kompleksowy kurs z prawdziwego zdarzenia w liceum czy na studiach - na zaliczenie,a nawet na ocenę wliczającą sie do średniej - bo to rzecz ważniejsza od każdego przedmiotu.
A potem co kilka lat obowiązkowe szkolenia w zakładach pracy - no coś w tym stylu - myślę, ze ludzie czuliby się pewniej i nie panikowali w takich sytuacjach.
O innych benefitach płynacych z tego ne pisze, bo są oczywiste.

Dobrej nocy dziewczyny i chłopaki

Fragrantica

nebraska jest offline  
Stary 2008-04-29, 08:22   #2453
Zuziunia
BAN stały

Ale pogoda pada i wieje...
Zuziunia jest offline  
Stary 2008-04-29, 08:26   #2454
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)

Cytat:

No cóż, "kobiecie nie wypada"...
Angel, jaka boska kolekcja Diora Ile cudeniek I masz Tropical Orchids
noseknosek jest offline  
Stary 2008-04-29, 08:48   #2455
Fenris
Czekam na Ragnarok

A ja tak ni z gruszki ni z pietruszki Czy może mi ktoś wytłumaczyć z czym się idzie do psychologa, a z czym do psychiatry?
I ile taka przyjemność kosztuje?
Fenris jest offline  
Stary 2008-04-29, 08:53   #2456
Zuziunia
BAN stały

Dziewczynki która z was robi zakupy na truskawie?? Bo chcę zakupić 5tke Diora i może coś jeszcze ale pomyśle.
Podoba mi sie ten róż dobry jest?

Edit: Fenris psychiatra to lekarz. Psychiatria - dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem, leczeniem, rehabilitacją, profilaktyką zaburzeń psychicznych. Bada ich uwarunkowania biologiczne, psychologiczne, rodzinno-genetyczne, społeczne, konstytucjonalne - sposoby powstawania i skutecznego zapobiegania.
Psycholog - osoba posiadająca właściwe kwalifikacje, potwierdzone wymaganymi dokumentami, do udzielania świadczeń psychologicznych polegających w szczególności na: diagnozie psychologicznej, opiniowaniu, orzekaniu, psychoterapii oraz na udzielaniu pomocy psychologicznej.

Wizyta prywatna u psychologa 30zł i w górę, zależy jaki, czy problemy małżeńskie np czy tez coś innego.
Psychiatra to lekarz, zajmujący sie problemami psychicznymi i nie mówię tu o problemach np uczuciowych a np zaburzeniach łaknienia, ale psycholog tez może pomóc. Po prostu psychiatra podchodzi do problemu ze strony medycznej.

Miałam sporo psychologii ale nikt nam nie tłumaczył jaka jest różnica. Więc mogę sie mylić.

Aha wizyty u psychiatry mogą być bezpłatne, u psychologa też, jesli mamy skierowanie od psychiatry i leczymy się w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 07237080102.jpg (45,8 KB, 3 załadowań)
Zuziunia jest offline  
Stary 2008-04-29, 11:10   #2457
yoona
Zakorzenienie

Zuziuniu ja robie na Tru. moge pomoc jak cos

Co do roznicy psychiatra psycholog, Zuziunia ma racje.
Psychiatra to przede wszystkim lekarz medycyny. Najczesciej jego interwencja polega na rozpoznaniu choroby i przepisaniu odpowiednich leków, bądź skierowaniu na terapię.
Ową terapię to już przeprowadza psycholog, który lekarzem NIE jest. I nie moze przepisywac leków. Leczy bardziej duchowo
Tak bardziej obrazowo: z problemami małżeńskimi pójdziemy raczej do psychologa, a z chorobą psychiczną np ze schizofrenią, do psychiatry. Chociaż oczywiście psycholog też leczy choroby psychiczne,ale bardziej w formie zaburzeń.

Blogowy świat

yoona jest offline  
Stary 2008-04-29, 11:20   #2458
kijanka
Zadomowienie

Cytat:

Aniołku, zaszła mała pomyłka, myślałam, że mowa o Bamboo Powder Lancome, ale tego i tak testować nie ma gdzie, bo to limitowanka.
Ale bardzo dziękuję za zdjęcia Twojej pięknej kolekcji.

Mariolasl
kijanka jest offline  
Stary 2008-04-29, 12:18   #2459
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek

Cytat:

Nie ważne co on preferuje, ale jak ja bym mu pow że mu brzuch odstaje to ciekawe jakby sie poczuł, tylko, ze ja tak nie potrafiłabym komuś powiedzieć, bo zdaje sobie sprawę, ze mogą mieć kompleksy i że moge ich urazić.
Widzisz, Ty się przejmujesz, uważasz, myślisz o cudzych uczuciach a przyjdzie taki gruboskórny i popsuje humor...

Powiedz mu, niech drań zobaczy jak to fajnie, to się może czasem zastanowi, czy jest upoważniony do opiniowania cudzego wyglądu...

Cytat:
Napisane przez pinky11 Pokaż wiadomość
Wincent wg mnie ma diagnoze " przewlekłe szlajanie sie polaczone z głodówka, zapalenie oczu , koci katar bo piska , osłabienie , wycieczenie , pchły , mozliwe zapalenie pyszczka-wycieki sliny i ropy , lekkio kujele... " jak go zobaczylam to godzine ryczałam...
Mam nadzieję, że wyjdzie ze wszystkiego po kolei. Pchły to akurat najmniejszy problem, a wycieki z pyszczka najprawdopodobniej są związane z katarem, to samo z oczami. Trzymam kciuki za Ciebie i Twoje koty.

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline  
Stary 2008-04-29, 14:40   #2460
Fenris
Czekam na Ragnarok

Dzięki za opisanie różnic psycholog-psychiatra. Czyli z jakimiś natręctwami (np. natrętne myślenie) to do psychologa?
Wczoraj naprzykład, żeby odrzucić bezsensowne myśli (po jednym zdaniu, jednym słowie mam tysiąc nadchodzących myśli, rujnujących mnie, bo są bardzo negatywne - np. ktoś mówi na dany temat, a ja odrazu przypasowuję go do bliskiej mi osoby lub ogólnie zadręczam się, co by było gdyby mi ktoś takiego zrobił i że pewnie to robi i w ogóle tragedia, bezpodstawne problemy) zamknęłam oczy i pomyślałam na chwilę o czymś bardzo przyjemnym i jakoś chwilowo odeszły, ale ogólnie jak mnie trafi to mam nerwicę w środku i nie da rady jej wypchnąć. A samej to mi trudno z tym wszystkim walczyć i niszczę w ten sposób innych, relacje z innymi.

Właśnie w ramach odchudzania zamówiliśmy sobie na obiad z rodzinką pizzę z sosem czosnkowym

Jestem po dwóch rozmowach kwalifikacyjnych. Jedna trwała około 5-7 minut, druga z 10-15. Jedna na handlowca, druga na sekretarkę. Sama nie wiem co wolę - i to mnie kręci, i to. Może się ktoś odezwie
Fenris jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
plotki

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości