Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-11-12, 19:16   #3961
Cesena0
Zadomowienie

Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Niby jak na Dove to i tak niby nie aż tak fatalnie. Ale niekoniecznie znowu tak super. Na niebiesko nawilżacze, elementy odżywcze i antystatyczne. Na pomarańczowo - sporo silikonów, bo to Dove oczywiście, nadadzą powłokę, a co za tym idzie złudzenie zdrowszych włosów. Chlorek potasu, na minus. Mamy olej i jedwab, ale jak na moje oko, za maało.
Potem dużo składników jeszcze, głównie ju świństwa, no i jakieś zwłoki filtru, witaminy, humektantu - bez znaczenia.

Przeciętna, zaliczam do gorszych. Osobiście bym nie stosowała, bo nie widzę nic powalającego, poza długościa składu pozostawiającego sporo do życzenia.
Dziękuję! Tak myślałam,że to bomba silikonowa,bo moje włosy po niej były o taaakie gładkie... Naszczęście maske wykończyłam i już nie kupię.

Tymczasem mam kolejne kosmetyki do analizy.

Szampon SCHAUMA Cotton Fresh
Aqua,Sodium Laureth Sulfate,Cocamidopropyl Betaine,Sodium Chloride,Nacinamide, Panthenol, Simmondsia Chinesis Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Aloe Barbadensis Leaf Extract,Disodium Cocoamphodiacetate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Citric Acid, Sodium Benzoate, Cocamide MEA, Glycol Distearate, Parfum, Laureth-4, Hydrogenated Castor Oil, Polyquaternium-10, Benzyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, Linaool, PEG-10 Olive Glycerides, Glycerin, Citronellol, Limonene, CI 42090

Jest to nowość na naszym rynku. Producent zarzeka się,że jest on bez silikonów i daje gwarancje na swiezosc włosów na 48 h. Pytanie na ile jest to prawda i czy nie zaszkodzi włosom...

SCHWARZKOPF Gliss Liquid Silk
Odżywka
Aqua, Cetearyl Alcohol, Quaternium-87, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Prunus Armenica Kernel Oil, Hydrolyzed Silk, Sericin, Panthenol, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Keratin, Stearamidopropyl Dimethylsmine, Glyceryl Stearate, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Polyquaternium-37, Dimethiconol, Methylparaben, Parfum, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, PPG-1 Trideceth-6, Limonene, Cyclomethicone, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Coumarin

Zalega mi w łazience i nie wiem czy jest sens kłaść na włosy...
Stary 2011-11-12, 19:19   #3962
mg78
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 2

Serdecznie dziękuję za analizę
cieszę się że nie ma silikonów staram się ich unikać i wychodzi mi na zdrówko tzn włosom do tego jest tania i duża pojemność i zapach miodzio taki mleczny coś w stylu kallos tylko mniej intensywny
jeszcze raz dziękuję

mg78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 19:49   #3963
Shawtty
she wolf

Cytat:
Napisane przez Cesena0 Pokaż wiadomość
Dziękuję! Tak myślałam,że to bomba silikonowa,bo moje włosy po niej były o taaakie gładkie... Naszczęście maske wykończyłam i już nie kupię.

Tymczasem mam kolejne kosmetyki do analizy.

Szampon SCHAUMA Cotton Fresh
Aqua,Sodium Laureth Sulfate,Cocamidopropyl Betaine,Sodium Chloride,Nacinamide, Panthenol, Simmondsia Chinesis Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Aloe Barbadensis Leaf Extract,Disodium Cocoamphodiacetate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Citric Acid, Sodium Benzoate, Cocamide MEA, Glycol Distearate, Parfum, Laureth-4, Hydrogenated Castor Oil, Polyquaternium-10, Benzyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, Linaool, PEG-10 Olive Glycerides, Glycerin, Citronellol, Limonene, CI 42090

Jest to nowość na naszym rynku. Producent zarzeka się,że jest on bez silikonów i daje gwarancje na swiezosc włosów na 48 h. Pytanie na ile jest to prawda i czy nie zaszkodzi włosom...
Jedyne do czego można się przyczepić to sól wysoko, wrażliwców może podrażnić. Dalej jest baardzo ładnie: witaminy, emolienty oleiste i ekstrakt z aloesu. Jeden kondycjoner powłokotwórczy w ilości meeega śladowej
Ładny skład
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 174 załadowań)
Stary 2011-11-12, 19:54   #3964
Shawtty
she wolf

Cytat:

SCHWARZKOPF Gliss Liquid Silk
Odżywka
Aqua, Cetearyl Alcohol, Quaternium-87, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Prunus Armenica Kernel Oil, Hydrolyzed Silk, Sericin, Panthenol, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Keratin, Stearamidopropyl Dimethylsmine, Glyceryl Stearate, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Polyquaternium-37, Dimethiconol, Methylparaben, Parfum, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, PPG-1 Trideceth-6, Limonene, Cyclomethicone, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Coumarin

Zalega mi w łazience i nie wiem czy jest sens kłaść na włosy...
Sporo silikonów i kondycjonerów, więc jak kto woli Dużo fajnych odżywczych substancji - keratyna, jedwab, aminokwasy, emolient oleisty, witamina. Osobiście mi się podoba, ale to już zależy czy chcesz te silikony, czy nie . Jest dośc zbalansowana - i silikony, i substancje odżywcze. Może być ciężka.
Stary 2011-11-12, 20:05   #3965
Cesena0
Zadomowienie

Dziękuję ślicznie
Schaumę wypróbuję,raczej sól mi nic nie zrobi. A na użycie odżywki się raczej skuszę,a silikony będę zmywać na bieżąco.
Stary 2011-11-12, 20:09   #3966
Shawtty
she wolf

Cytat:
Dziękuję ślicznie
Schaumę wypróbuję,raczej sól mi nic nie zrobi. A na użycie odżywki się raczej skuszę,a silikony będę zmywać na bieżąco.
Sól jest w większości szamponów. A co do odżywki to sama ją zamierzam kupić, szampon też - na zimę przyda mi się dawka silikonów
Stary 2011-11-13, 14:28   #3967
Kilka09
Przyczajenie

Witam, proszę o zaanalizowanie szamponu Pati, szampon pokrzywowo-tataro-chmielowy.
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Linalool, Propylene Glycol, Nettle(Urtica Dioica) Extract, Calamus, Hops Extract
Czy ten szampon nadaje się do zmywania olei i oczyszczania skóry?
Pozdrawiam
Kilka09 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 17:09   #3968
Shawtty
she wolf

Cytat:
Napisane przez Kilka09 Pokaż wiadomość
Witam, proszę o zaanalizowanie szamponu Pati, szampon pokrzywowo-tataro-chmielowy.
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Linalool,Propylene Glycol, Nettle(Urtica Dioica) Extract, Calamus, Hops Extract
Pozdrawiam
Sprawdź tutaj, to niemal to samo, różni się tylko ekstraktami znajdującym się tak naprawdę niestety tylko w nazwie kosmetyku.
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2459

ogólnie:
detergenty
sól
konserwanty i zapachy
humektant
zioła

Umyje bardzo silnie oczywiście.
Stary 2011-11-14, 07:33   #3969
fiolusiek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Kilka09 Pokaż wiadomość
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Linalool, Propylene Glycol, Nettle(Urtica Dioica) Extract, Calamus, Hops Extract
Pozdrawiam
Przepraszam, że się wtrące, ale ten szampon jest za silny do zmywania olejów Bo zmyje Ci nawet to co oleje zrobiły Do zmywania olejów dobry i delikatny jest szampon dla dzieci Hipp, ze słodkich migdałów oraz Szampon dla dzieci Babydream, ten niebieski z Rossmana
fiolusiek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 08:20   #3970
narvia
Raczkowanie

GG do narvia

Tam w temacie nowej serii Schauma- czy któraś w Was widziała skład Schauma Cotton odżywki w spray'u? Czy są tam silikony? Bo chciałabym kupić, a ze słownikiem po Rossmanie maszerować to taki średni pomysł...

Edytowane przez narvia
Czas edycji: 2011-11-14 o 08:35 Powód: znalazłam już skład Long Repair Nivei:)
narvia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 09:00   #3971
pannahanna
Raczkowanie

Nie wiem, czy sie pojawil wczesniej, szampon Vatika Odnawiajacy do wlosow zniszczonych:

Natural Extracts: Egg, Honey.

Ingredients: Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Carbomer, Dimethiconol (and) TEA - Dodecylbenzenesulphonate, Cocamide MEA, Glycol Distearate, Trimethylsily Amodimethicone (and) Laureth - 7 (and) Laureth - 5, Perfume, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Methyl Paraben, Propylene Glycol, Quaternized Hydroxyethyl Cellulose (HEC) Polymers, Acrylamide Copolymer, DMDM Hydantoin, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Propyl Paraben, Tetradibutyl, Pentaerithrityl Hydroxyhydrocinnamate, Honey Extract, Egg Powder, Sodium Benzotriazolyl Butylphenol Sulphonate, (and) Buteth - 3 (and) Tributyl Citrate, EXT. D & C Violet 2 (CI 60730) and D & C RED 33 (CI 17200).

Martwia mnie parabeny...
pannahanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 09:59   #3972
shiza91xx
Raczkowanie

GG do shiza91xx
Talking Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

1) Szampon Avon naturals Cleansing & Balancing 2-in1 Shampoo & Conditioner mango i imbir.
SKŁAD: agua, sodium laureth sulfate, sodium lauryl sulfate, cocamidopropyl betaine, cocamide mipa, cetyl alcohol, sodium chloride, dimethicone, glycol distearate, guar chydroxypropyltrimonium chloride, parfum, disodium edta, citric acid, zingiber officinale extract, mangifera indica extract, alcohol denat, mathylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, cl 15985, cl 19140, cl 14700, amyl cinnamal, limonene.
2) Szampon Pantene pro-v anti-dandruff.
SKŁAD: agua, ammonium laureth sulfate, ammonium lauryl sulfate, sodium chloride, glycol distearate, dimethicone, citric acid, cetyl alcohol, sodium citrate, ammonium xylenesulfonate, cocamide MEA, zinc pyrithione, guar hydroxypropyltrimonium chloride, parfum, sodium benzoate, polyquaternium-10, PEG-7M, DMDM hydantoin, hexyl cinnamal, tetrasodium EDTA, panthenol, panthenyl ethyl ether, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, benzyl alcohol, linalool, limonene, citronellol, alpha isomethyl ionone, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, methylisothiazolinone, paraffinium liquidum, sodium polynaphthalenesulfonate.
Proszę o analizę tych dwóch szamponów, w spisie ich nie znalazłam...
shiza91xx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 11:11   #3973
Shawtty
she wolf

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się wtrące, ale ten szampon jest za silny do zmywania olejów Bo zmyje Ci nawet to co oleje zrobiły Do zmywania olejów dobry i delikatny jest szampon dla dzieci Hipp, ze słodkich migdałów oraz Szampon dla dzieci Babydream, ten niebieski z Rossmana
Racja jak najbardziej. Szampon ma mega mega właściwości oczyszczające, bardzo silny. Zedrze wszystko
Stary 2011-11-14, 12:10   #3974
Shawtty
she wolf

Cytat:
Napisane przez pannahanna Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy sie pojawil wczesniej, szampon Vatika Odnawiajacy do wlosow zniszczonych:

Vatika, Odnawiajacy szampon do wlosow zniszczonych, Natural Extracts: Egg, Honey.

Ingredients: Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Carbomer, Dimethiconol (and) TEA - Dodecylbenzenesulphonate, Cocamide MEA, Glycol Distearate, Trimethylsily Amodimethicone (and) Laureth - 7 (and) Laureth - 5, Perfume, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Methyl Paraben, Propylene Glycol, Quaternized Hydroxyethyl Cellulose (HEC) Polymers, Acrylamide Copolymer, DMDM Hydantoin, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Propyl Paraben, Tetradibutyl, Pentaerithrityl Hydroxyhydrocinnamate, Honey Extract, Egg Powder, Sodium Benzotriazolyl Butylphenol Sulphonate, (and) Buteth - 3 (and) Tributyl Citrate, EXT. D & C Violet 2 (CI 60730) and D & C RED 33 (CI 17200).

Martwia mnie parabeny...
Mnie, podkreślam - MNIE, parabeny nie przerażają, bo ich dopuszczalne stężenie nie jest szkodliwe.

Ale skład jest FATALNY. Po Vatice spodziewałabym się pięknych, delikatnych, naturalnych składów, a to jest masakrator. Zwykłe detergenty, jakieś związki silikonowo-detergentowe (cośtamcośtam), no i ... zapach, konserwant, sól, paraben - po nich już humektant jest jakimś tylko niedobitkiem, nie mówiąc o tytułowych ekstraktach, które wyłaniają się dopiero za chmarą reszty świństw (2 zaznaczone, te brzydkie). Bubel.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 131 załadowań)
Stary 2011-11-14, 12:18   #3975
Shawtty
she wolf

Cytat:
Napisane przez shiza91xx Pokaż wiadomość

Avon, Naturals,
Cleansing & Balancing 2-in1 Shampoo & Conditioner, mango i imbir, Szampon

SKŁAD: agua, sodium laureth sulfate, sodium lauryl sulfate, cocamidopropyl betaine, cocamide mipa, cetyl alcohol, sodium chloride, dimethicone, glycol distearate, guar chydroxypropyltrimonium chloride, parfum, disodium edta, citric acid, zingiber officinale extract, mangifera indica extract, alcohol denat, mathylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, cl 15985, cl 19140, cl 14700, amyl cinnamal, limonene.
Doprawdy, nic ładnego. Zawiera i SLeS i SLS. Sporo soli, uwaga dla wrażliwców. Emolient, na plus i subst, kondycjonująco-odżywcza. Plus silikon - powłokotwórczy jak to silikon, więc jak kto lubi.
Ekstrakty, tytułowe, ilości nikłe, śladowe, są za zapachem, konserwantem.

Baardzo przeciętni, z tych gorszych.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 131 załadowań)
Stary 2011-11-14, 12:24   #3976
Shawtty
she wolf

Cytat:
Napisane przez shiza91xx Pokaż wiadomość

SzamponPantene pro-v anti-dandruff.

SKŁAD: agua, ammonium laureth sulfate, ammonium lauryl sulfate, sodium chloride, glycol distearate, dimethicone, citric acid, cetyl alcohol, sodium citrate, ammonium xylenesulfonate, cocamide MEA, zinc pyrithione, guar hydroxypropyltrimonium chloride, parfum, sodium benzoate, polyquaternium-10, PEG-7M, DMDM hydantoin, hexyl cinnamal, tetrasodium EDTA, panthenol, panthenyl ethyl ether, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional, benzyl alcohol, linalool, limonene, citronellol, alpha isomethyl ionone, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, methylisothiazolinone, paraffinium liquidum, sodium polynaphthalenesulfonate.
Fatalny, przez duże F.
Skład to właściwie detergent, sól i silikon - wow! Potem już konserwant, więc bądźmy szczerzy - reszta to ilości śladowe: emolient, subst, odżywcza, witamina itd. I dalej między nimi też czerwone, "złe" elementy.
No obrzydlistwo, chemiczny, agresywny, beznadziejny skład.

Stary 2011-11-14, 13:05   #3977
izus_86
Zakorzenienie

Shawtty mam prośbę, mogłabyś rzucić okiem na to, było już analizowane, ale mi bardziej chodzi o to, czy nada się jako odżywka b/s na same końcówki, w celu ochrony przed rozdwajaniem?
I czy mocno będzie obciążać?

Rossmann, Isana Hair, Liquid Silk Haarkur (Płynny jedwab do włosów)

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl polyacyladipate-2, Glycerin, Propylene Glycol, Cetrimonium Chloride, Hydrolyzed Silk, Isopropyl Palmitate, Parfum, Citric Acid, Sodium Citrate, Methylparaben, Propylparaben, Cl 14720.
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 20:26   #3978
Shawtty
she wolf

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Shawtty mam prośbę, mogłabyś rzucić okiem na to, było już analizowane, ale mi bardziej chodzi o to, czy nada się jako odżywka b/s na same końcówki, w celu ochrony przed rozdwajaniem?
I czy mocno będzie obciążać?

Rossmann, Isana Hair, Liquid Silk Haarkur (Płynny jedwab do włosów)

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl polyacyladipate-2, Glycerin, Propylene Glycol, Cetrimonium Chloride, Hydrolyzed Silk, Isopropyl Palmitate, Parfum, Citric Acid, Sodium Citrate, Methylparaben, Propylparaben, Cl 14720.
Zawartośc jedwabiu za duża nie jest. Nie polecam na końcówki, szczególnie zimą, ma dużo humektantów, które i mogą obciążyć (gliceryna), ale co gorsza wysuszyć końcówki, zamiast zatrzymywać wodę, mogą ją z włosa wyrzucić.
Stary 2011-11-14, 20:40   #3979
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Zawartośc jedwabiu za duża nie jest. Nie polecam na końcówki, szczególnie zimą, ma dużo humektantów, które i mogą obciążyć (gliceryna), ale co gorsza wysuszyć końcówki, zamiast zatrzymywać wodę, mogą ją z włosa wyrzucić.
Dziękuję

W takim razie będę testować dalej żółtą Joaśkę, a jak się okaże za słaba, to Garnier z avocado jako b/s na końcówki się nada? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=36819&next=1
W najgorszym wypadku zdecyduję się na CHI, ale tylko na okres zimy, chociaż chciałabym uniknąć silikonów, ale ważniejsze dla mnie jest to, żeby chociaż trochę zapobiec rozdwajaniu przez okres zimy.
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
Stary 2011-11-14, 20:51   #3980
Shawtty
she wolf

Cytat:
Dziękuję

W takim razie będę testować dalej żółtą Joaśkę, a jak się okaże za słaba, to Garnier z avocado jako b/s na końcówki się nada? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...t=36819&next=1
W najgorszym wypadku zdecyduję się na CHI, ale tylko na okres zimy, chociaż chciałabym uniknąć silikonów, ale ważniejsze dla mnie jest to, żeby chociaż trochę zapobiec rozdwajaniu przez okres zimy.
Ma wysoko emolient oleisty, więc w zasadzie nada się, pod warunkiem, że włosy nie będą po tym tłuste. Moje obawiam się, że byłyby
Stary 2011-11-14, 21:00   #3981
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Ma wysoko emolient oleisty, więc w zasadzie nada się, pod warunkiem, że włosy nie będą po tym tłuste. Moje obawiam się, że byłyby
To spróbuję, może w małej ilości, na samiutkie końcówki nie będzie tak źle
Najwyżej jeden dzień przeboleję w tłuściutkich włoskach
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
Stary 2011-11-14, 21:10   #3982
Shawtty
she wolf

Cytat:
To spróbuję, może w małej ilości, na samiutkie końcówki nie będzie tak źle
Najwyżej jeden dzień przeboleję w tłuściutkich włoskach
No właśnie, nie zaszkodzi.
Stary 2011-11-14, 21:21   #3983
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
No właśnie, nie zaszkodzi.
Tym bardziej, że nie ma silikonów i może się sprawdzić jako zabezpieczacz.
A jak bedzie lekko obciążać to przeboleje, bo wiem, że jak kupię jakieś serum z silikonami, to jeszcze bardziej będzie mi tłuścić włoski
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
Stary 2011-11-15, 00:59   #3984
pannahanna
Raczkowanie

Cytat:
Mnie, podkreślam - MNIE, parabeny nie przerażają, bo ich dopuszczalne stężenie nie jest szkodliwe.

Ale skład jest FATALNY. Po Vatice spodziewałabym się pięknych, delikatnych, naturalnych składów, a to jest masakrator. Zwykłe detergenty, jakieś związki silikonowo-detergentowe (cośtamcośtam), no i ... zapach, konserwant, sól, paraben - po nich już humektant jest jakimś tylko niedobitkiem, nie mówiąc o tytułowych ekstraktach, które wyłaniają się dopiero za chmarą reszty świństw (2 zaznaczone, te brzydkie). Bubel.
Dzieki! Jakiego szamponu uzywasz? Ja wciaz szukam dobrego...
Stary 2011-11-15, 09:40   #3985
shiza91xx
Raczkowanie

GG do shiza91xx

Cytat:
Fatalny, przez duże F.
Skład to właściwie detergent, sól i silikon - wow! Potem już konserwant, więc bądźmy szczerzy - reszta to ilości śladowe: emolient, subst, odżywcza, witamina itd. I dalej między nimi też czerwone, "złe" elementy.
No obrzydlistwo, chemiczny, agresywny, beznadziejny skład.

oo maatko, jest az tak zle? bo dostalam lupiezu espedientka w sklepie doradzila mi tez szampon, moze Ty moglabys mi polecic cos innego dobrego przeciwlupiezowego nie drazniacego tak jak ten pantene pro-v?
shiza91xx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 12:07   #3986
pannahanna
Raczkowanie

Jeszcze poprosze o analize dwoch szamponow, dziekiii!

Khadi Amla Shampoo
INCI: Aqua - Coco Glucoside - Lauryl Glucoside - Glycerin - Sodium PCA - Emblica Officinalis (Amla) - Ocimum Sanctum (Tulsi) - Sodium Cocoyl Glutamate - Eclipta Alba (Bhringaraj) - Lawsonia Inermis - Bacopa Monniera (Brahmi) - Sapindus Mukurossi - Acacia Concinna (Shikakai) - Azadirachta Indica (Neem) - Aloe Barbadensis Gel (Aloe Vera) - Cananga Odorata Essential Oil (Ylang Ylang) - Coco Glucoside & Glyceryl Oleate - Citric Acid - Oryza Sativa Oil - Hydrolysed Sweet Almond Protein - Hydrolysed Wheat Protein - Xanthan Gum - Zinc PCA - Sodium Benzoate & Potassium Sorbate - Azadirachta Indica Seed Oil - Benzyl Alcohol*, Eugenol*, Iso Eugenol*, Benzyl Salicylate*, Geraniol*, Farnesol*,Linalool*,Benzy l Benzoate* *from natural organic oils pH 4,5

Ayuuri Henna Conditioning Shampoo
Ingredients: Aqua, Sodium Laureth Sulphate, Cocoamydopropyl Betaine, Polyquaternium-7, Cocoamide DEA, Sodium Chloride, Coco-Glucoside, Dimethiconol, Glycerin, Glycol Distearate, Lawsonia Inermis (Henna) Flower/Fruit/Leaf Extract, Acacia Concinna (Shikakai) Fruit Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit, Benzyl alcohol, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Parfaum, Citric Acid, CI42090, CI19140, Benzyl benzoate, Coumarin, Eugenol, Benyl Benzoate, Limonene, Linalool.

Przed powrotem do Polski na swieta przejze watek poswiecony szamponom i kupie jakis polskiej firmy ktory polecacie.
Stary 2011-11-15, 17:04   #3987
Kamila_Blondi
Zadomowienie

Kochane to skład mojego szamponu z Tresemmé do włosów farbowanych: aqua (water),sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, glycol distearate, camellia sinesis leaf extract, helianthus annuus (sunflower) seed oil, panthenol, tocopheryl acetate, ascorbic acid, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract, niacinamide, biotin, cocamide mea, sodium chloride, guar hydroxypropyotrimonium chloride, polyquaternium-47, disodium edta, citric acid, glycerin, polysorbate 20, hexylene glycol, imidazolidinyl urea, dmdm hydantoin, triethanolamine, parfum (frgrance), linalool, hexyl cinnamal, limonete, geraniol, butylphenylmethylpropinal .

To odżywka z tej samej serii: aqua (water), cetearyl alcohol, cyclopentasiloxane, stearamidopropyl dimethylamine, cyclohexasiloxane, camellia sinesis leaf extract, helianthus annuus (sunflower) seed oil, panthenol, tocopheryl acetate, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract, biotin, niacinamide, ascorbic acid, aspartic acid, dimethicone, quaternium-18, citric acid, disodium edta, isostearamidopropyl ethyldimonium ethosulfate, behenamidopropyl dimethylamine, peg-9, glycerin, polysorbate 20, imidazolidinyl urea, dmdm hydantoin, parfum (fragrance), linalool, hexyl cinnamal, limonete.
Bardzo proszę o analizę.
Kamila_Blondi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 17:19   #3988
Shawtty
she wolf

Cytat:
Jeszcze poprosze o analize dwoch szamponow, dziekiii!

Khadi Amla Shampoo
INCI: Aqua - Coco Glucoside - Lauryl Glucoside - Glycerin - Sodium PCA - Emblica Officinalis (Amla) - Ocimum Sanctum (Tulsi) - Sodium Cocoyl Glutamate - Eclipta Alba (Bhringaraj) - Lawsonia Inermis - Bacopa Monniera (Brahmi) - Sapindus Mukurossi - Acacia Concinna (Shikakai) - Azadirachta Indica (Neem) - Aloe Barbadensis Gel (Aloe Vera) - Cananga Odorata Essential Oil (Ylang Ylang) - Coco Glucoside & Glyceryl Oleate - Citric Acid - Oryza Sativa Oil - Hydrolysed Sweet Almond Protein - Hydrolysed Wheat Protein - Xanthan Gum - Zinc PCA - Sodium Benzoate & Potassium Sorbate - Azadirachta Indica Seed Oil - Benzyl Alcohol*, Eugenol*, Iso Eugenol*, Benzyl Salicylate*, Geraniol*, Farnesol*,Linalool*,Benzy l Benzoate*

*from natural organic oils pH 4,5
Bardzo ładny skład. Sporo humektantów, zapobiegną wysuszeniu włosów przez detergenty, sporo naturalnych elementów - wyciągów, jak mniemam, emolientów oleistych, jakieś proteiny też. Nie wysuszy włosów, dobrze umyje, brak silikonów i kondycjonerów powłokotwórczych. Bardzo mi się podoba. Uwaga - może przyciemnić włosy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 96 załadowań)
Stary 2011-11-15, 17:29   #3989
Shawtty
she wolf

Cytat:
Ayuuri Henna Conditioning Shampoo
Ingredients: Aqua, Sodium Laureth Sulphate, Cocoamydopropyl Betaine, Polyquaternium-7, Cocoamide DEA, Sodium Chloride, Coco-Glucoside, Dimethiconol, Glycerin, Glycol Distearate, Lawsonia Inermis (Henna) Flower/Fruit/Leaf Extract, Acacia Concinna (Shikakai) Fruit Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Fruit, Benzyl alcohol, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Parfaum, Citric Acid, CI42090, CI19140, Benzyl benzoate, Coumarin, Eugenol, Benyl Benzoate, Limonene, Linalool.
Tutaj już większy udział ma silikon i kondycjoner, wyciągi niżej, chociaż z jeden mógłby być wyżej kopnięty... Humektant też mamy, ale i sól wysoko, może podrażnić.

Średni skład, bardziej powłokotwórczy niż ziołowy

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Kamila, podaj proszę pełną nazwę.

Pełna nazwa to np.
Schwarzkopf, Schauma, Proste i lśniące, Balsam z olejkiem jojoba

A nie balsam prostujący Schauma.
Stary 2011-11-15, 17:41   #3990
anias2
Zadomowienie

czesc

moglabym prosic o interpretacje skladu

nazwa: Nivea Hair Care, Nutri Cashmere, Szampon do włosów suchych

produkt: szampon

skład:Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, Sodium Chloride, PEG-3 Distearate, Simmondsia Chinensis Oil, Aloe Barbadensis Gel, Hydrolyzed Rice Protein, Oryzanol, Polyquaternium-10, Glycerin, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-90 M, Silica, Citric Acid, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate, Limonene, Linalool, Parfum.

Dziekuje bardzo za odpowiedz

P.S Shawtty mam pytanie wyczytalam gdzies ze uzywasz/las odzywki b/s joanna naturia len + rumianek, mozesz mi powiedziec w jakim sklepie kupilas, bo u mnie sa problemy z jej dostepnoscia
anias2 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
isana, mocznik, odrosty, pielędnacja, prodykty do włosów, schwarzkopf, skalp, skład kosmetyków, skóra głowy, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości