Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-12-12, 20:55   #4081
Kasijasek
Przyczajenie

Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce ale zapytam (najwyżej zostanę wykasowana)
W każdym razie postanowiłam wziać się za swoje włosy i taki jest plan pielęgnacji: myje włosy co dwa dni szamponem fitomed ( do wł suchych i normalnych) i następnie maska stapi, sleek line z jedwabiem, kolejne mycie + olejowanie (mam kokosowy, amla i oliwę z oliwek) i tu potrzebuję jakąś maskę/odżywkę po zmyciu oleju, kolejne mycie + [COLOR="rgb(72, 61, 139)"]odżywić chce czymś co mnie nie obciąży za bardzo, boje się przekarmienia włosów po stapizie i olejach[/COLOR].
Zastanawiam sie nad trzema maskami:
Bingo, Maska do włosów `Masło Shea i pięć alg
analiza http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1077
Joanna, Z Apteczki Babuni, Maseczka jajeczna
analiza http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...&postcount=489
Ziaja, Intensywna Pielęgnacja Włosów, Odżywka `Intensywna regeneracja miód`
analiza http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2155

Jak myślicie która składowo mnie nie obciąży ale bedzie trochę odżywiała, nawilżała. Proszę o pomoc bo siedzę nad tym już kilak dni, a magisterka czeka

Pozdrawiam
Kasijasek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 21:41   #4082
xxxyyzz
Przyczajenie

Witam Do tej pory byłam biernym czytaczem, pierwszy post na forum Prosiłabym o zanalizowanie

Mgiełka aloesowa, Laboratoria Natury
Aqua, Aloe Vera Extract/ Propylene Glycol, Panthenol, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hammamelis Virginiana, Parfum, Allantoin, DMDM Hydantoin Methylchloroisothiazolino ne/ Methylisothiazolinone, Disodium EDTA, CI 19140, CI 42090, Aldehyd Butylofenylo Metylopropionowy.

Teoretycznie producent podaje, że jest do twarzy, ale popatrzyłam na początek składu i zaczęłam się zastanawiać, czy by jednak i do nawilżenia włosów nie podpasował.

Edytowane przez xxxyyzz
Czas edycji: 2011-12-21 o 17:02
xxxyyzz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 08:24   #4083
201604210939
Konto usunięte

Witam jeżeli to możliwe prosiłabym o przeanalizowanie składu tej odżywki:

Naked Smooth Silky Conditioner :

Aqua, Cetearyl alcohol, Brassicamidopropyl dimethylamine, Caprylic/capric triglyceride, Glycerin, Aspartic acid, Jojoba wax PEG-120 esters, Simmondsia chinensis (jojoba) oil, Dicaprylyl ether, Lauryl alcohol, Citric acid, Parfum, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Limonene, Hexyl cinnamal, Linalool.

Z góry dziękuję
201604210939 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 14:29   #4084
Kamila_Blondi
Zadomowienie

Witam ponownie. Bardzo proszę o analizę.

Boots Baby Sensitive Conditioning Shampoo:
Aqua (Water), Cocamidopropyl betaine, PEG-18 glyceryl oleate/cocoate, Sodium cocoamphoacetate, Sodium laureth sulfate, Sodium chloride, Citric acid, Phenoxyethanol, Panthenol, Sodium methylparaben, Sodium ethylparaben, Tetrasodium EDTA, Disodium phosphate

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 20:06   #4085
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez xxxyyzz Pokaż wiadomość
Witam Do tej pory byłam biernym czytaczem, pierwszy post na forum Prosiłabym o zanalizowanie

Mgiełka aloesowa, Laboratoria Natury
Aqua, Aloe Vera Extract/ Propylene Glycol, Panthenol, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hammamelis Virginiana, Parfum, Allantoin, DMDM Hydantoin Methylchloroisothiazolino ne/ Methylisothiazolinone, Disodium EDTA, CI 19140, CI 42090, Aldehyd Butylofenylo Metylopropionowy.

Teoretycznie producent podaje, że jest do twarzy, ale popatrzyłam na początek składu i zaczęłam się zastanawiać, czy by jednak i do nawilżenia włosów nie podpasował.

poczatek skladu ok gorzej koniec szczegolnie nie podoba mi sie to

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 12:47   #4086
izus_86
Zakorzenienie

Bardzo proszę o analizę
Timotei Organic Delight, Health&Shine, szampon do włosów normalnych

Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Chloride, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Camellia Sinensis Leaf Extract, Tocopherol, Ascorbic Acid, Glycerin, Parfum, Hydrgenated Palm Glycerides Citrate, Coco-Glucoside, Glyceryl Laurate, Glyceryl Oleate, Coconut Acid, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Potassium Sorbate, Citral, Limonene.

Jak co to przepraszam, bo może się trafić literówka, sama przepisywałam

Co do analizy, to najbardziej zależy mi na tym czy faktycznie będzie nawilżać, nie będzie powodować szybszego przetłuszczania i czy poradzi sobie ze zmyciem olei?
W sumie to w imieniu innych dziewczyn prosiłabym o ogólną analizę, gdyż wiem, że dużo z nich jest ciekawych tego nowego produktu
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 12:16   #4087
Ijegrina
Raczkowanie

witam,
bardzo proszę o analizę, która z tych masek będzie lepiej odżywiała i nawilżała przesuszone, długie włosy.

odżywka do włosów ice cream z inebrysy
składniki:
aqua, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, dipalitoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, parfum, methoxy PEG/PPG -7/3 aminopropyl dimethicone, benzyl alcohol, citric acid, propylene glycol, hydrolyzed sweet almond protein, hydrolyzed wheat gluten, hydrolyzez wheat protein, C.I. 19140, methylchloroisoyhiazolino ne, methylisothiazolinone, hydrolized silk

maska intensywnie nawilżająca SiliciumHT
składniki:
Aqua, Cetearyl alkohol, cyclopentasiloxane, Cetrimonium Chloride, Panthenol, Hydrolized Vegetable protein, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, methylsilanol Mannuronate, Calcium Chloride, Magnesium Chloride. Hydrolized Milk Protein, Amodimethicone, Cyclohexasiloxane, methyloparaben, Ethyloparaben, Propyloparaben, Trideceth-12, Linalool, Hexyl Cinnamal, Parfum

Edytowane przez Ijegrina
Czas edycji: 2011-12-29 o 12:18
Ijegrina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 12:20   #4088
hailie21
Zakorzenienie

Uprzejmie proszę o analizę szamponu L`Oreal Professionnel, Serie Nature, Shampoo Douceur d’Huiles (Ekologiczny szampon do włosów niezdyscyplinowanych)

Skład: aqua/water, coco-betaine, coco-glucoside, sodium laureth sulfate, laureth-5 carboxylic acid, sodium chloride, glycerin, ceteareth-60 myristyl glycol, polyquaternium-6, PPG-5-ceteth-20, sodium benzoate, prunus armeniaca kernel oil/apricot kernel oil, olea europaea oil/olive fruit oil, oryza sativa bran oil/rice bran oil, salicylic acid, linalool, eugenol, benzyl alcohol, sodium hydroxide, citric acid, parfum/fragrance.

W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy
hailie21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 13:20   #4089
killie
Raczkowanie

Ja mam pytanie odnośnie szamponu z serii BLUE Czarna Rzepa http://www.google.pl/imgres?q=blue+c...t:429,r:20,s:0

Na moje oko coś nie gra mi w składzie, ale pewna nie jestem, więc wolę zapytać
Skład: aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamide DEA, citric acid, raphanus sativus, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol

Bardzo proszę o pomoc

Byle ten obłok niełaski
z naszego słońca się zwlókł,
a położę się jak cień płaski
u Twoich nóg

killie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 14:14   #4090
eiri
Wtajemniczenie

GG do eiri

Cytat:
Napisane przez hailie21 Pokaż wiadomość
Uprzejmie proszę o analizę szamponu L`Oreal Professionnel, Serie Nature, Shampoo Douceur d’Huiles (Ekologiczny szampon do włosów niezdyscyplinowanych)

Skład: aqua/water, coco-betaine, coco-glucoside, sodium laureth sulfate, laureth-5 carboxylic acid, sodium chloride, glycerin, ceteareth-60 myristyl glycol, polyquaternium-6, PPG-5-ceteth-20, sodium benzoate, prunus armeniaca kernel oil/apricot kernel oil, olea europaea oil/olive fruit oil, oryza sativa bran oil/rice bran oil, salicylic acid, linalool, eugenol, benzyl alcohol, sodium hydroxide, citric acid, parfum/fragrance.
Całkiem fajny ten szampon. Najprawdopodobniej dobrze myje, ale nie podrażnia - sles dopiero na 4 miejscu, wcześniej delikatniejsze środki (niby coco-betaine jest niewiele mniej drażniąca niż sles, ale ze slesem wzajemnie łagodzą swoje działanie, więc powinno być ok, do tego bardzo łagodny coco-glucoside). Dalej zagęstnik czyli sól kuchenna, która może również wysuszać i podrażniać, ale zaraz za nią jest nawilżająca gliceryna. Potem składniki wpływające na wygląd i konsystencję szamponu, następnie różne oleje (z pestek moreli, oliwek, ryżu). Na koniec konserwanty, modyfikatory ph i składniki zapachowe.
Włosy po umyciu powinny być łatwe do rozczesania i nawilżone.
Cytat:
Napisane przez killie Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie odnośnie szamponu z serii BLUE Czarna Rzepa http://www.google.pl/imgres?q=blue+c...t:429,r:20,s:0

Na moje oko coś nie gra mi w składzie, ale pewna nie jestem, więc wolę zapytać
Skład: aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamide DEA, citric acid, raphanus sativus, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol

Bardzo proszę o pomoc
A co Ci nie gra konkretnie? Szampon jak szampon, prosty i mocno myjący
Stary 2012-01-02, 14:20   #4091
killie
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez eiri Pokaż wiadomość
Całkiem fajny ten szampon. Najprawdopodobniej dobrze myje, ale nie podrażnia - sles dopiero na 4 miejscu, wcześniej delikatniejsze środki (niby coco-betaine jest niewiele mniej drażniąca niż sles, ale ze slesem wzajemnie łagodzą swoje działanie, więc powinno być ok, do tego bardzo łagodny coco-glucoside). Dalej zagęstnik czyli sól kuchenna, która może również wysuszać i podrażniać, ale zaraz za nią jest nawilżająca gliceryna. Potem składniki wpływające na wygląd i konsystencję szamponu, następnie różne oleje (z pestek moreli, oliwek, ryżu). Na koniec konserwanty, modyfikatory ph i składniki zapachowe.
Włosy po umyciu powinny być łatwe do rozczesania i nawilżone.

A co Ci nie gra konkretnie? Szampon jak szampon, prosty i mocno myjący
nie pasuje mi sodium laureth sulfate (silikon?), myślałam, że jak szampon ziołowy to nie znajdę tam niczego takiego

Byle ten obłok niełaski
u Twoich nóg

Stary 2012-01-02, 14:31   #4092
eiri
Wtajemniczenie

GG do eiri

Cytat:
Napisane przez killie Pokaż wiadomość
nie pasuje mi sodium laureth sulfate (silikon?), myślałam, że jak szampon ziołowy to nie znajdę tam niczego takiego
To nie silikon, tylko detergent - główny składnik myjący Silikonów tu nie ma w ogóle.
Stary 2012-01-02, 14:40   #4093
killie
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez eiri Pokaż wiadomość
To nie silikon, tylko detergent - główny składnik myjący Silikonów tu nie ma w ogóle.
Dziękuję Ci bardzo! Myślałam już, że znowu niechcący trafiłam na szampon z tym dziadostwem

Byle ten obłok niełaski
u Twoich nóg

Stary 2012-01-03, 20:08   #4094
Faxu
Rozeznanie

Niedawno, właściwie przypadkiem, zakupiłam za niecałe 5 zł maskę do włosów "ekstremalnie nawilżającą", w białym pudełku z zielonkawymi dodatkami i napisem "Auchan" Producent: Verona Products Professional.
Jak na razie to jestem z maski całkiem zadowolona, ale byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś zerknął na skład. Przepisuję z pudełka, więc mogą być jakieś literówki.

Aqua (water), cetearyl alcohol, behenamidopropyl dimethylamine, lactic acid, ppg-3 benzyl ether myristate, cetrimonium chloride, glycerin, dimethicone, silicone quanterium-22, methoxy peg/ ppg-7/ 3 aminopropyl dimethicone, ethyltrimonium chloride methacrylate/ hydrolyzed wheat protein copolymer, hydrolyzed wheat protein (and) methicone (and) polyquanterium-10 (and) 3-carboxymethyltiol alanie l-cysteine, niacinamide, benzyl alcohol (znd) methylchloroisothiazalino ne (and) methylisothiazolinone, parfum (fragrance), panthenol, disodium edta, methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothiazolinone, linalool, coumarin, citronellol, limonene

Uff... Ciężko to było przepisać.
Faxu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 13:29   #4095
Tristher
Raczkowanie

GG do Tristher

Witam, nie znam zbyt dobrze na składnikach i ich funkcjach, bo niedawno zainteresowałam się intensywną pielęgnacją włosów.

Green Pharmacy, Natural Cosmetics, Szampon do włosów normalnych z pokrzywą zwyczajną.

Składniki: Aqua (Purified water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Cocamide DEA, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Polyquaternium-10, Urtica Dioica (Nettle) Extract, Parfum, Citric Acid, Methylisothiazolinone, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Cl 42090, 19140, 42051, 14720

Będę wdzięczna za rozpatrzenie : )

Edit:
Byłabym wdzięczna również za pomoc w wybraniu odżywki.

L'Oreal Paris, ELSEVE, Nutri-Blask, PROTEINY + PERŁA* (odżywka)
*pochodna perła

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Amodimethicone, Cl 17200/Red 33, Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Whet Protein, Hydrolyzed Conchiolin Protein, Hydrolyzed Whet Starch, Behentrimonium Chloride, Trideceth-6, Chlorhexidine Digluconate, Simmondsia Chinesis Oil/Joboba Seed Oil, Limoene, Linalool, Benzyl Alcohol, Isopropyl Alcohol, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Alpha-Isomethyl Ionone, Mirstyl Alcohol, Cetrimonium Citronellol, Hexyl Cinnamal, Parfum/Fragrance.

Pantene Pro-V, aqua light, (odżywka)
Skład: Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Benzyl Alcohol, Parfum, Dicetyldimonium Chloride, Glutamic Acid, Bis-Aminopropyl Dimethicone, Citric Acid, Disodium EDTA, Propylene Glycol, Panthenol, Panthenol Ethyl Ether, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Hexyl Cinnamal, Limonene, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone.

: ) ** przepraszam za literówki - przepisywałam sama, a literki są bardzo malutkie na opakowaniu ;p

Edytowane przez Tristher
Czas edycji: 2012-01-05 o 17:45 Powód: dodanie składu odżywek
Tristher jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 17:41   #4096
hailie21
Zakorzenienie

Widziałam w tym wątku prośby o analizy tych kosmetyków, jednak nie zostały one uwzględnione. Zatem ponawiam i uprzejmie proszę o inf zwrotną zwłaszcza, że opinie na kwc są dość przychylne

Joanna, Professional, Szampon rewitalizujący kolor (popielaty z mikroproteinami) o zapachu porzeczki

Skład:
aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, cocamide mipa, coco-glucoside, glycol distearate, laureth-4, glyceryl oleate, trimethylsilylamodimethic one, C11-15 pareth-5, C11-15 pareth-9, polyquaternium-10, , panthenol, hydrozylet wheat protein, triethanolamine, disodium edta sodium chloride, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, acid violet 43, DMDM hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone.

Bardzo podobny (jeśli nie identyczny co Joanna Ultra Color System). Czyżby to ten sam szampon ubrany w inne opakowanie i wrzucony do "linii profesjonalnej"?

Joanna Professional, Kuracja do włosów, z proteinami mlecznymi do włosów suchych i zniszczonych o zapachu aromatycznego kokosa.

Składniki: Aqua, cetearyl alcohol, cetyl alcohol, stearalkonium chloride, PEG - 20 stearate, PEG/PPG-15/15, dimethicone, cyclomethicone, glycerin, cetrimonium chloride, isopropyl alcohol, amodimethicone, polyquaternium - 10, paraffinum liquidum, hydrolyzed milk protein, hydroxyethylcellulose, parfum, coumarin, citric acid, DMDM hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone.

W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy

Edytowane przez hailie21
Czas edycji: 2012-01-05 o 07:37
hailie21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 20:11   #4097
Krasko1
Zakorzenienie

Witam
Kupiłam dzisiaj GREEN PHARMACY, NATURAL COSMETICS, balsam do włosów, olejek łopianowy

Mam z nim delikatny problem, ze składem

Aqua, cetearyl Alcohol, Dipalmitoilethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Ceteareth-20, Cetrimonium Chloride, Amodimethicone (to sylikon tak? ), Trideceth-12, Burdock oil, guar Hydroxypropyl Trimonium Chloride, Hydrolized wheat protein, tocopheryl acetate, pafrum, phenoxyethanol, methylparaben, disodum EDTA, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, citric acid

Mam nadzieję, że nie zrobiłam błędu bo właśnie to przepisywałam
Proszę o pomoc

Ja nie jestem kobietą. Jestem ewenementem

28.05.12 podcięcie końcówek
12.07.12 podcięcie końcówek

Tż- Towarzysz Życia
Krasko1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 13:20   #4098
Kamila_Blondi
Zadomowienie

Witam ponownie
Bardzo proszę o analizę!

Timotei Shampoo Normal Herbs Fresh&Strong:
Aqua , Sodium Laureth Sulfate (A)/Sodium C12-13 Pareth Sulfate (B)* , Cocamidopropyl Betaine , Sodium Chloride , Dimethiconol , Citric Acid , TEA-Dodecylbenzene-Sulfonate , Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride , Disodium EDTA , Laureth-23 , Dimethiconol/Silsesquioxane Copolymer , Sodium Benzoate , Glycerin , Propanediol , Thymus Vulgaris Flower/Leaf Extract , Salvia Officinalis Leaf Extract , Artemisia Dracunculus Leaf/Stem Extract , Menyanthes Trifoliata Leaf Extract , Sodium Hydroxide , Rhodiola Rosea Root Extract , PPG-12 , Parfum , Benzyl Salicylate , Butylphenyl Methylpropional , Citronellol , Hexyl Cinnamal , Limonene , Linalool , CI 42051 , CI 47005.

Timotei Fresh&Strong Conditioner:
Aqua , Cetyl Alcohol , Dimethiconol , Stearamidopropyl Dimethylamine , PEG-150 Distearate , TEA-Dodecylbenzenesulfonate , Lactic Acid , Sodium Chloride , Glycerin , Propanediol , Thymus Vulgaris Flower/Leaf Extract , Salvia Officinalis Leaf Extract , Artemisia Dracunculus Leaf/Stem Extract , Menyanthes Trifoliata Leaf Extract , Rhodiola Rosea Root Extract , DMDM Hydantoin , Disodium EDTA , Methylchloroisothiazolino ne , Methylisothiazolinone , Parfum , Benzyl Salicylate , Butylphenyl Methylpropional , Hexyl Cinnamal , Limonene , Linalool , CI 42051 , CI 47005 .

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 17:30   #4099
fluoxetine
Wtajemniczenie

Szukam nawilżającego szamponu i znalazłam takie cudaki. Wydają mi się warte przetestowania, ale chętnie poznam inne opinie (szczególnie, jeśli w którymś przeoczyłam silikony):

Born to Bio Szampon do włosów suchych i zniszczonych
Składniki INCI: Aqua (Water), Ammonium lauryl sulfate, Pseudotsuga menziesii (Balsam Oregon) water*, Cocamidopropyl betaine, Coco-glucoside, Inulin, Glycerin, Sodium chloride, Sodium pca, Water (and) Glycerin (and) Citrus aurantifolia (Lime) fruit extract* (and) Persea gratissima (Avocado) fruit extract* (and) Ficus carica (Fig) fruit extract* (and) Trigonella foenum-graecum seed extract*, Benzyl alcohol and dehydroacetic acid, Lauroyl lysine, Dehydroxanthan gum, Hectorite, Xanthan gum, Potassium sorbate, Lactic acid, Parfum (Fragrance), ORBIGNYA OLEIFERA (BABASSU) SEED OIL, Argania spinosa (Argan) kernel oil*, Limonene.

Athena's ALOE bio 50 - nawilżający szampon do włosów 250ml
Skład: Aloe Barbadensis Leaf Juice (50%), Aqua, Sodium Coceth Sulfate, Sodium Lauroamphoacetate, Cocamidopropyl Betaine, Betaine Panthenol,Sodium Chloride, Potassium Olivoyl/Lauroyl Wheat Amino Acids, hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Wheat Protein, Glycerin, Amodimethicone, Citric Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Polyquaternium-10, Parfum, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Trideceth-5, Trideceth-10, Limonene, Hexyl Cinnamal, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Linalool, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Buutylphenyl Methylpropional.
(w tym jest Amodimethicone, ale dość daleko w składzie i nie wiem, co o nim sądzić pq-10 mi nie przeszkadza zupełnie, mam w innych szamponach i nie obciąża, ale tu są oba)

Absolute Organic Organiczny szampon do włosów suchych i zniszczonych
Składniki: Aqua (Water), Sodium Lauroyl Sarcosinate, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Glycerin, Sucrose Cocoate, Sodium PCA, Salvia Sclarea (Clary) Seed Oil, Hyssopus Officinalis Extract*, Buddleja Davidii Extract*, Thymus Vulgaris (Thyme) Flower/Leaf Extract*, Xanthan Gum, Argenine, Parfum (Fragrance), Gluconolactone, Sodium Benzoate, Sodium Dehydroacetate, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Alcohol.
(tu alkohol, ale na szarym końcu)

Bardzo proszę o radę.
176/56

Edytowane przez fluoxetine
Czas edycji: 2012-01-05 o 17:32
fluoxetine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 18:35   #4100
Kilka09
Przyczajenie

Witam, proszę o zaanalizowanie składu szamponu Bingo, Art Line, Szampon z odżywką `Zielona herbata`.

Skład: Aqua, Sodium C12-15 Pareth-3 Sulfate (and) Cocamide DEA (and) Glycol Cetearate, Lauramidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Sodium Chloride, Propylene Glycol (and) Camelia Sinensis Extract, Citric Acid, DMDM - Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Z góry serdecznie dziękuję
Kilka09 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 22:58   #4101
Captain Cook
Raczkowanie

Witam!
Byłabym bardzo wdzięczna za analizę składu ARTEGO IT'S COLOR maska odświeżająca kolor MELON
Skład: aqua, cetearyl alcohol, propylene glycol, cetrimonium chloride, cannabis sativa seed oil, hydrolyzed silk, citric acid, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne, parfum, limonene, +/- CI 12251, CI 12245, CI 56059, CI 12719, CI 60730, CI 12250.

- Karl Lagerfeld
Captain Cook jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 12:32   #4102
tofa
Przyczajenie

Witam.
Proszę roztajemniczenie tego szamponu. Jest to szampon/żel AKUNA. Głównie chodzi mi o pierwszy składnik po wodzie. Wiem, że to detergent, ale jak się ma do SLS/SLES/ALS itp? I jak reszta? Skoro już pozbywam się kosmetyków ze świństwami, to chcę to zrobić skutecznie, a nie wymieniać siekierkę na kijek

Sklad INCI: Aqua, Sodium C 14-17 Sec Alkyl Sulfonate, Cocamide Oxlde, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Disodium Cocoyl Glutamate, Glycol Distearate, Cocamide DEA, Hydrolyzed Silk, Lactic Acid, Parfum, Soya Lecithin, Gin – Seng, Horsetail, Yarrow, Aloe Vera, Panthenol, potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Allantonin.
tofa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 20:50   #4103
xdate
Rozeznanie

wydaje mi się, że zmienili skład Farmona, Radical, Serum witaminowo-ziołowe, gdyż skład podany wcześniej do analizy różni się od tego widniejącego na moim opakowaniu, w związku z czym zgłaszam się z prośbą o analizę

skład: aqua, cetyl alkohol, cetostearyl alkohol, peg-20 stearate, stearalkonium chloride, peg-3 benzyl ether myristate, glycerin, camelia sinesis, equisetum arvense, cyclomethicone, tocopheryl acetate, panthenol, inulin, parfum, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, disodium edta, bha, buthelphenyl, methylpropionalcitronnell ol, hexyl cinnamal, linalool.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

6/2015
56/2014
52/2013
xdate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 21:18   #4104
bekii
Rozeznanie

Baaardzo poproszę o analizę

Rossmann, Isana Hair, Liquid Silk Haarkur (Płynny jedwab do włosów)

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl polyacyladipate-2, Glycerin, Propylene Glycol, Cetrimonium Chloride, Hydrolyzed Silk, Isopropyl Palmitate, Parfum, Citric Acid, Sodium Citrate, Methylparaben, Propylparaben, Cl 14720.

Moje cuda na szydełku:
http://mojeciuchy.pl
(login: szydelkowakraina)

bekii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 14:26   #4105
lunatique
Rozeznanie

Witam

Bardzo proszę o analizę tej odżywki

schauma ekstra owocowa pielegnacja /pielęgnujący spray bez spłukiwania/

skład: aqua, cetearyl alcohol, glycol distearate, isopropyl myristate, dimethicone, gycerin, disearoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, niamicide, panthenol,prunusarmeniaca kernel oil, vaccinium macrocarpon friut extract, euterpe oleracea fruit extract, dicaprylyl carbonate, quaternium-91, phenoxyethanol, cetrimonium methosulfate, parfum, methylparaben, laureth-23, laureth-4, linalool, citric acid, limonene, salicylic acid, anise alcohol
Stary 2012-01-13, 16:28   #4106
party_girl7
Zakorzenienie

Uprzejmie proszę o analizę olejku

kokosowy perfumowany olejek do wlosow
Ancient Formulae Coconut Enriched Perfumed Hair Oil
Nałóż olejek na skórę głowy i włosy.
Najlepsze rezultaty uzyskasz delikatnie masując skórę pod włosami (nie trzyj)
okrężnymi ruchami przez parę minut.
Olejek pozostaw na włosach na noc i następnie zmyj.

Skład:

Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Ricinus Communis (Castor Oil) Oil, Isopropyl Myristate, Parfum, Tocopherol (Vitamin E), Ethylhexyl (ocyl) Methoxycinnamate, BHT
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg f712038b6b5bc09451cfa190906c8bd2.jpg (55,7 KB, 10 załadowań)
Stary 2012-01-13, 23:48   #4107
whiskey
Zadomowienie

bardzo prosze o analize szampon Cece Med z algami

Aqua, Sodium Laureth Sulfate (and) Lauryl Glucoside, MEA-Lauryl Sulfate, Cocamide DEA, Laureth-2, Polyquaternium-7, Dipropylene Glycol and Boswellia Serrata Gun, 2Na-EDTA, Linoleamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Propylene Glycol (and) Aqua and Laminaria Digitata Extract, Tussilago Fargara, Panthenol, Benzophenone-4, Titanium Dioxide (and) Mica (and) Chromium Oxide Greens, CI 19140, CI 42090, Parfum

odkąd cię poznałam, noszę w kieszeni szminkę.

blog.
whiskey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 13:16   #4108
aga9002
Raczkowanie

hej Dziewczyny

mam mały problem od dłuższego czasu dbam o włosy, nie używałam żadnych odzywek ani szamponów z silikonem, (mogłam używać szamponu bez sls, bo przez to wysuszyłam sobie włosy )
przejde do sedna w związku z moim szałem na naturalna pielęgnacje zakupiłam sobie szampon i 2 odżywki firmy himalaya herbals, bo niby takie naturalne i teraz mam problem nie znam sie za bardzo na skladch niby ekstrakty sa, ale nie jestem pewna czy te odzywki nie maja czasmai silikonu w skladzie i czy faktycznie sa takie naturalne, szukałam gdzies informacji ale nie znalazłam nigdzie analizy skladu akurat tych odzywek,bede bardzo wdzieczna za pomoc
wiec podaje skład

himalay herbals SZAMPON PROTEINOWY do włosów płaskich/ przetłuszczających się(papaja, ogorek, lukrecja)

aqua, Decyl Glucoside, Lauryl Glucoside, Ammonium Lauryl Sulfate, Cucumis Sativus Fruit Extract, Spindus Mukurossi Fruit Extract, Citrict Acid, Fragrance,Polyquaternium 7, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Carica Papaya Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Polyquaternium 10, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Methylisothiazolinone, Disodium EDTA.

himalaya ODZYWKA PROTEINOWA ochrona koloru(melon, marakuja, kielki przenicy, ciecierzyca)

Aqua, Cetaryl Alcohol, Amodimethicone & Trideceth-12 & Cetrimonium Chloride, Behentrimonium Chloride, Glyceryl Stearate SE, Cetryl Alcohol& PEG-20 Stearate, Fragrance, Oryza Sativa Extract, Triticum Vulgarae Germ Oil, Momordica Charantia Fruit Extract, Pongamia Glabra Seed Oil, Methylparaben, Passiflora Incarnata Fruit Extract, Tetrasodium EDTA, Propylparaben, Sodium Benzoate.

himalaya ODZYWKA MIEKOSC DELIKATNOSC I BLASK WLOSY NORMALNE( chinska roza kwiat lotosu, ciecierzyca, wyciag z owsa)

Aqua, Cetaryl Alcohol, Amodimethicone & Trideceth-12 & Cetrimonium Chloride, Behentrimonium Chloride, Glyceryl Stearate SE, Cetryl Alcohol& PEG-20 Stearate, Hibicus Rosa -Sinensis Extract, Lens Esculenta Fruit Extract, Fragrance, Nolumbium Speciosum Flower Extract, Mangifera Indica Seed, Methylparaben, Tetrasodium EDTA, Propylparaben, Sodium Benzoate.

za literówki bardzo przepraszam, te składy tez takimi malutkimi napisali i do tego na czerwono ciężko było przepisać,
także za jakiekolwiek błędy przepraszam
aga9002 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 19:13   #4109
pannahanna
Raczkowanie

Prosze o recenzje szamponu organic root stimulator uplifting shampoo:

Water (Aqua), Sodium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Dimethylamine Propionate, Cocamidopropyl Betaine, Lauramide Dea, Glycol Disterate, Glycerine, Disodium EDTA, Dimethicone Copolyol, Citric Acid, Polyquaternium 10, Olealkonium Chloride, Glyceryl Stearate, Cetrimonium Chloride, Menthol, Paprika (Capsicum Extract), DMDM Hydantoin, Horsetail Extract (Equisetum Arvense), Nettle Extract (Urtica Dioica), Fragrance (Parfum), Citronellol, Eugenol, Geraniol,

Amla Gold, Amla, Vatika Enriched Almond Oil, Sesa, Navratna, Vatika kokosowa, Mahabringraj, migdalowy, rycynowy, awokado

Kuracja drożdżowa: 31.01.2012-31.04.2012
Piję pokrzywę: 24.02.2012-24.05.2012

pannahanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 10:00   #4110
Catalina21
Raczkowanie

Witam, uprzejmie proszę o przeanalizowanie składu szamponu produkowanego dla Drogerii Natura Artiste Szampon do włosów przetłuszczających się
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Sodium Chloride, DMDM Hydantoin, Parfum, Polyquaternium-7, Disodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne and methylisothiazolinone, Citric Acid, Propylene Glycol, Vitis Vinifera(Grape) Leaf Extract, Hops Extract, Panthenol, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde.

Czy skład jest dobry dla włosów? Chyba nie zawiera silikonów, nadaje się do codziennego mycia?
Dziekuję
Catalina21 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
isana, mocznik, odrosty, pielędnacja, prodykty do włosów, schwarzkopf, skalp, skład kosmetyków, skóra głowy, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości