Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-07, 17:48   #391
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor

Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
Jolie wklej prosze fotke swoich wlosow to watku pochawalmy sie wlosami bo widzialam tylko foto z jakiejs twojej imprezy gdzie byly skrecone a chcialabym je zobaczyc w wersji w ktorej sa proste po myciu..co jaki czas farbujesz je na czarno??
Ej, ale może z takimi pytaniami to na priv?
Bo tu zaśmiecasz wątek

A w temacie jajowego szamponu - wbrew pozorom może nieźle nawilżyć, a wręcz natłuszczać... Kiedyś mialam okazję się z takowym zetknąć, a po kilku użyciach czekała mnie walka z przetłuszczeniem przy skórze
Irja, daj znać, jak się szamponik sprawuje.

Miałam ochotę na zakup Kallos, Tojas, szampon jajeczny do włosów suchych i normalnych, abymyć nim końcówki, od ucha w dół, ale właśnie spojrzałam na skład...

Cytat:
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Glycol Distearate, Laureth-10, Polyquaternium-7, Propylene Glycol, Yeast Extract, Lecithin, Benzyl Alcohol and Methylchloroisothiazolino ne and Methylisothiazolinone, Parfum, Cl 19140, Citric Acid.
I zonk
Skład podobny do szamponu Irji, więc i właściwości podobne, ale... nie ma w nim jajka [tylko drożdże i lecytyna]
'Estelle' jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 17:57   #392
kassia20
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Kassiu20, byl gdzies wątek "Drugie życie kosmetyków" czy coś podobnego - tam dziewczyny wymieniały się informacjami, jakie inne zastosowanie można znaleźc dla danego kosmetyku
w takim razie muszę odkopać, bo w moich zbiorach jest jeszcze pare takich "perełek", z którymi nie wiadomo co zrobić

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
W końcu nie bezzasadne jest stwierdzenie, że wizaż to skarbnica wiedzy
Podpisuję się pod tym stwierdzeniem obiema ręcami i nogami, wielbię dzień gdy tu trafiłam i już nie pamiętam jak mogłam funkcjonować bez wizażu. Teraz to już nałóg
kassia20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 18:17   #393
19637636
Przyczajenie

Schwazkopf, GLISS KUR, Hair repair, Colour Protect, Szampon do włosów farbowanych

Skład: aqua, sodium laureth sulfate, disodium cocoamphoacetate, , peg-7, glyceryl cocoate, sodium pca, citric acid, sodium chloride, polyquaternium-10, sodium benzoate, parefum, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, benzophene-4, hydrogenated castor oil, salicylicacid, laureth-2, pantolactone, prunus Armeniach, mica, limonene, hexyl cinnamal, propylene glycol, hydrolyzed wheat protein, peg 55 propylene glycol oleate, linalool, butylphenyl methylpropional, cl 77891

Mam włosy tłuste u nasady i suche na końcach a do tego farbowane, czy to jest odpowiedni szmpon dla mnie?
19637636 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 18:38   #394
Narek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Miałam ochotę na zakup Kallos, Tojas, szampon jajeczny do włosów suchych i normalnych, abymyć nim końcówki, od ucha w dół, ale właśnie spojrzałam na skład...

I zonk
Skład podobny do szamponu Irji, więc i właściwości podobne, ale... nie ma w nim jajka [tylko drożdże i lecytyna]
Asiu, używałam tego Kallosa, jeżeli nie masz problemów z wrażliwą głową, to powinien ładnie nawilżyć Ci włosy(i cudnie pachnie ). Jednak u mnie skończyło się na ogromnym łupieżu

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 19:06   #395
Irja
Zakorzenienie

Cytat:

A w temacie jajowego szamponu - wbrew pozorom może nieźle nawilżyć, a wręcz natłuszczać... Kiedyś mialam okazję się z takowym zetknąć, a po kilku użyciach czekała mnie walka z przetłuszczeniem przy skórze
Irja, daj znać, jak się szamponik sprawuje.
Oczywiście, dam znać, ale to już chyba w innym temacie..
Stary 2008-05-07, 20:05   #396
Quenny
Raczkowanie

A oto moja dzisiejsza zdobycz : Charetti - Szampon delikatny
Aloesowo - oliwkowy.
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate,
Cocamidopropyl, Betaine, Cocoamide Dea, Polyquaternium-7, Cocoamidopropylamide Oxide, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Urea, Propylene Glycol, Tritium Vulgare Bran Extract, Sodium Chloride, Parfum, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone,
Amyl Cinnamal, Geraniol, Limonene, Linalool.

Jeśli można zapytać : czy ten szampon jest taki delikatny i czy -
jak napisał producent: odżywia i odbudowuje włosy nadając im sprężystość
i blask. Czy darować sobie i poszukać dla niego innego zastosowania; np.
pranie ?!
Stary 2008-05-07, 22:00   #397
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez Quenny Pokaż wiadomość
A oto moja dzisiejsza zdobycz : Charetti - Szampon delikatny
Aloesowo - oliwkowy.
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate,
Cocamidopropyl, Betaine, Cocoamide Dea, Polyquaternium-7, Cocoamidopropylamide Oxide, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Urea, Propylene Glycol, Tritium Vulgare Bran Extract, Sodium Chloride, Parfum, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone,
Amyl Cinnamal, Geraniol, Limonene, Linalool.

Jeśli można zapytać : czy ten szampon jest taki delikatny i czy -
jak napisał producent: odżywia i odbudowuje włosy nadając im sprężystość
i blask. Czy darować sobie i poszukać dla niego innego zastosowania; np.
pranie ?!
Jeśli pominąć SLES, który mimo wszystko jest uważany za jeden z tych bardziej agresywnych detergentów, to skład mi się podoba i skłonna byłabym powiedzieć, że jest duża szansa na to, że nie będzie podrażniał.
Sporo w nim tych łagodniejszych detergentów, do tego łagodząco działający panthenol, ekstrakt z liści aloesu [nawilża, odżywia, łagodzi], mocznik - odpowiedzialny za nawilżanie, wyciąg z otrębów pszenicy - który chroni i odżywia skórę/włoski oraz Polyquaternium-7 - substancja o właściwościach antystatycznych i błonotwórczych.
Jeśłi nie masz reakcji niepożądanych po Sodium Laureth Sulfate, to można śmiało stosować
Stary 2008-05-07, 22:16   #398
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez 19637636 Pokaż wiadomość
Schwazkopf, GLISS KUR, Hair repair, Colour Protect, Szampon do włosów farbowanych

Skład: aqua, sodium laureth sulfate, disodium cocoamphoacetate, , peg-7, glyceryl cocoate, sodium pca, citric acid, sodium chloride, polyquaternium-10, sodium benzoate, parefum, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, benzophene-4, hydrogenated castor oil, salicylicacid, laureth-2, pantolactone, prunus Armeniach, mica, limonene, hexyl cinnamal, propylene glycol, hydrolyzed wheat protein, peg 55 propylene glycol oleate, linalool, butylphenyl methylpropional, cl 77891

Mam włosy tłuste u nasady i suche na końcach a do tego farbowane, czy to jest odpowiedni szmpon dla mnie?
Szampon ma swoje plusy, ale jego skład nie do końca jest korzystny - z uwagi na citric acid, sodium chloride, sodium benzoate, salicylic acid i parefum - dość wysoko w składzie - zajmują prawie całą jego pierwszą część, a nic dobrego dla włosów nie robią.
Korzystnie zadziałają na włosy proteiny zbożowe, sodium pca [subst. odżywcza i utrzymująca wilgoć], prunus armeniaca [najprawdopodobniej olej albo ekstrakt z moreli] - ale tych składników jest niestety w składzie ilościowo mało.
Zawiera filtr benzophenone-4 - który ma ochraniać kolor włosów przed płowieniem, ale z uwagi na to, że to szampon, nie liczyłabym na jego skuteczność, z uwagi na rótki czas oddziaływania i wypłukiwanie.

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Asiu, używałam tego Kallosa, jeżeli nie masz problemów z wrażliwą głową, to powinien ładnie nawilżyć Ci włosy(i cudnie pachnie ). Jednak u mnie skończyło się na ogromnym łupieżu
Heh, ja z tych co mają pancerny skalp , dzięki za informację o szamponiku
Stary 2008-05-08, 11:12   #399
Jolie2601
Zakorzenienie

Taka mała propozycja z mojej strony odnośnie analizy składów- przyuważyłam, że na KWC pojawiła się nowa opcja "analiza składu" czy jakoś tak [kosmetyki analizowane pod kątem składowym na biochemii kosmetycznej] Może można by tak zasygnalizować Złośliwcowi o tych naszych niecnych poczynaniach
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 11:16   #400
virka
Zakorzenienie

Cytat:
Taka mała propozycja z mojej strony odnośnie analizy składów- przyuważyłam, że na KWC pojawiła się nowa opcja "analiza składu" czy jakoś tak [kosmetyki analizowane pod kątem składowym na biochemii kosmetycznej] Może można by tak zasygnalizować Złośliwcowi o tych naszych niecnych poczynaniach
Nawet trzeba

virka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 11:22   #401
xyoko
Zakorzenienie

Dziewczyny możecie rzucić okiem na ten skład?

Joanna, Naturia, Szampon z miodem i cytryną do włosów suchych i zniszczonych (nowa wersja)

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Soyamide DEA, Cocamidopropylamine Oxide, Sodium Laureth-4 Carboxylate, Glycereth-7, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Polyquaternium-7, Hydroxypropyltrimonium Honey, Citrus Medica Limonum, Propylene Glycol, Citric Acid, Disodium EDTA, Sodium Chloride, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Linalool, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 16255, CI 19140.
Stary 2008-05-08, 11:42   #402
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xyoko Pokaż wiadomość
Dziewczyny możecie rzucić okiem na ten skład?

Joanna, Naturia, Szampon z miodem i cytryną do włosów suchych i zniszczonych (nowa wersja)

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Soyamide DEA, Cocamidopropylamine Oxide, Sodium Laureth-4 Carboxylate, Glycereth-7, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Polyquaternium-7, Hydroxypropyltrimonium Honey, Citrus Medica Limonum, Propylene Glycol, Citric Acid, Disodium EDTA, Sodium Chloride, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Linalool, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, CI 16255, CI 19140.
Początek- standardowo- stanowią surfaktanty (detergenty). Po nich występują Glycereth-7 i PEG-7 Glyceryl Cocoate- które mają działanie nawilżające. Polyquaternium-7 działa antystatycznie i powłokotwórczo. Kolejnym składnikiem jest miodek mający szerokie zastosowanie w kosmetyce (w tym także w produktach przeznaczonych do pielęgnacji włosów- odżywia, nawilża, nabłyszcza). Następnie cytryna. Glikol propyleonwy jest rozpuszczalnikiem, ale także emolientem (nawilżanie). Końcówka to reulator pH, substancje zapachowe, konserwanty i barwniki. Końcem składu jest też chlorek sodu- antystatyk i zagęszczacz o potencjalnych właściwościach podrażniajacych- na plus jest to, że znajduje się pod koniec składu.
Reasumując: szampon zapewni dobre mycie przy czym nie powinien wysuszać (zawiera sporo nawilżaczy), będzie także lekko odżywiał włosy. Skład poprawny, konserwanty, zapachy i barwniki końcem składu, czyli tam gdzie być powinny
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Stary 2008-05-08, 13:12   #403
beoneself
Zakorzenienie

Loreal, play ball, beach creme

skład: aqua/water, cera alba/beeswax, peg-100 stearate, gliceryl stearate, cetearyl alcohol, polyquaternium-37, phenoxyethanol, peg-150/stearyl alcohol/smdi copolymer, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, butylpareben, methylparaben, ppg-1-trideceth-6, caramel, parfum

Przepraszam za ewentualne błędy, jeśli się wkradły, bo przepisywałam z opakowania.
Może zrobić krzywdę, wysuszyć czy coś w tym stylu?
beoneself jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 13:42   #404
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez beoneself Pokaż wiadomość
Loreal, play ball, beach creme

skład: aqua/water, cera alba/beeswax, peg-100 stearate, gliceryl stearate, cetearyl alcohol, polyquaternium-37, phenoxyethanol, peg-150/stearyl alcohol/smdi copolymer, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, butylpareben, methylparaben, ppg-1-trideceth-6, caramel, parfum

Przepraszam za ewentualne błędy, jeśli się wkradły, bo przepisywałam z opakowania.
Może zrobić krzywdę, wysuszyć czy coś w tym stylu?
Raczej nie wysuszy, bardziej w drugą stronę - nawilżenie, natłuszczenie, zatrzymanie wody we włóknie włosa. Zawiera również substancje antystatyczne, zmiękczające i błonotwórcze [tworzą powłoczkę na włosach].
Preparat oparty jest na wosku pszczelim.
Możnaby przyczepić się do konserwantu wysoko w składzie[phenoxyethanol] - ale jako, że to mazidło do wcierania we włosy, nie w skórę, to krzywdy nie zrobi.
Stary 2008-05-08, 14:00   #405
Antilia
Uzależnienie

Schwarzkopf, Gliss kur olejki pielęgnacyjne oil nutritive -szampon

swędzi mnie po nim skóra głowy - jaki składnik może to powodować? i czy ma sylikony?

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Laureth-2, Sodium Chloride, PEG-12 Dimethicone, Citric Acid, Sodium Benzoate, Propylene Glycol, Polyquaternium-10, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Parfum, Salicylic Acid, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Pantolactone, Hydrolyzed Wheat Protein, Linalool, Argania Spinosa, Limonene, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Butyrospermum Parkii, CI 47005, CI 15985

Pantene pro-v, lśniący kolor - odżywka (nowa formuła)

faktycznie chroni kolor? Na opakowaniu napisane "Nie stosuj odżywki na skórę głowy" - jest w niej coś bardzo drażniącego?

Skład: Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethyloamine, Glutamic Acid, Bis-Aminopropyl Dimethicone, Benzyl Alcohol, Panthenyl Ethyl Ether, Parfum, EDTA, Citric Acid, Sodium Chloride, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Hexyl Cinnamal, Panthenol, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 16:42   #406
SzynszylaS
Przyczajenie

Witam czy moglabym prosic o rozszyfrowanie skladu tej maski?

AlfaParf Semi Di Lino Diamante Illuminating Mask 7.05 fl oz (200 g)
Ingredients : Aqua (Water), Myristyl Alcohol, Propylene Glycol, Cetrimonium Chloride, PEG/PPG 18/18 Dimethicone, Cetearyl Octanoate, Quaternium 80, Butyrospermum Parkii Butter Unsaponifiables, Hydroxypropyl Guar, PEG 7 Glyceryl Cocoate, Polyquaternium 10, Parfum (Fragrance), Imidazolidinyl Urea, Cetearyl Alcohol, PEG 120 Methyl Glucose Dioleate, Citric Acid, Disodium EDTA, Linum Usitatissimum Oil, Calcium Aluminum Borosilicate, Tocopherol, Silicone Dioxide, Diamond Powder, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, CI 77891, CI 77861

uzywalam na suche zniszczone wlosy, zrobily sie gorsze niz byly, zaczely sie nawet przetluszczac, chcialbym wiedziec czego unikac w przyszlosci

z gory dziekuje
SzynszylaS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 17:02   #407
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Antilia Pokaż wiadomość
Schwarzkopf, Gliss kur olejki pielęgnacyjne oil nutritive -szampon

swędzi mnie po nim skóra głowy - jaki składnik może to powodować? i czy ma sylikony?

[I]Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Laureth-2, Sodium Chloride, PEG-12 Dimethicone, Citric Acid, Sodium Benzoate, Propylene Glycol, Polyquaternium-10, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Parfum, Salicylic Acid, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Pantolactone, Hydrolyzed Wheat Protein, Linalool, Argania Spinosa, Limonene, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Butyrospermum Parkii, CI 47005, CI 15985
Jak to z szamponami bywa- na przedzie detergenty. PEG-40 Hydrogenated Castor Oil to pochodna glikolu propylenowego i oleju rycynowego o wlaściwościach nawilżających, PEG-7 Glyceryl Cocoate również ma działanie nawilżające, a także zagęszczające. PEG-12 Dimethicone to silikon- w miarę łatwozmywalny. Sodium benzoate- działanie antymikrobowe. Glikol propylenowy- rozpuszczalnik i emolient (nawilzacz)- potencjalny pdrażniać (rzadko kiedy podrażnia, ale może się tak zdarzyć) Polyquaternium-10 działanie antystatyczne i powłokotwórcze. PEG-50 emolient. Parfum (zapach) dość wysoko w składzie- również może podrażniać. Kwas salicylowy- działanie keratolityczne (zasadniczo może podrażniać, stosowany przy złuszczaniu skóry- te właściwości to kwesta stężenia- przy czym przypuszczam, że tutaj jest ono małe i nie powinno przysparzać problemów). Potem mamy hydrolizowane proteiny pszeniczne- w sumie zalicza się je do silikonów, ale sa łatwo zmywalne i wskazane dla włosów Argania Spinosa- to olej arganowy (nawilża, odżywia) natomiast Butyrospermum Parkii to maso shea również cenione w pielęgnacji włosów, ponadto stanowi filtr UVB
Ogolnie skład jest ok. Ma jeden (no w sumie 2) silikon, będzie dobrze mył i przy okazji lekko nawilżał. Poza wymienionymi przeze mnie potencjalnymi podrażniaczami ma jeszcze sodium chloride czyli chlorek sodu (sól "kuchenną") dość wysoko w składzie. Możliwe, że to właśnie jest winowajca
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Stary 2008-05-08, 17:24   #408
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
[/I]Pantene pro-v, lśniący kolor - odżywka (nowa formuła)

faktycznie chroni kolor? Na opakowaniu napisane "Nie stosuj odżywki na skórę głowy" - jest w niej coś bardzo drażniącego?

Skład: Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethyloamine, Glutamic Acid, Bis-Aminopropyl Dimethicone, Benzyl Alcohol, Panthenyl Ethyl Ether, Parfum, EDTA, Citric Acid, Sodium Chloride, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Hexyl Cinnamal, Panthenol, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone
Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol- substancje o działaniu nawilżającym, uelastyczniają włosy, Stearamidopropyl Dimethyloamine- emulsyfikator, wygładza włosy, kwas glutaminowy ma zdolność wiązania wody we włosach/skórze, Bis-Aminopropyl Dimethicone- silikon, Panthenyl Ethyl Ether- pochodna pantenolu (prowitaminy B5)- naiwlża, przyspiesza gojenie ran i łagodzi podrażnienia (pantenol występuje także nieco później w składzie)
Ethylhexyl Methoxycinnamate filtr przeciwsłoneczny- chroni włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, chroni kolor przed płowieniem. Podobnie Benzyl Salicylate- przy czym ten związek ma również właściwości konserwujące.
Substancje, które pogrubiłam mogą podrażniać. Produkt zawiera także inne drażniące konserwanty czy substancje zapachowe, ale dopiero na końcu składu, więc nie powinny broić. Ogólnie powinno fajnie nawilżać i wygładzać włosy, a także chronić je przed UV
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Stary 2008-05-08, 17:53   #409
Antilia
Uzależnienie

Bardzo dziękuje

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 18:24   #410
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
Bardzo dziękuje
Nie ma za co
Cytat:
Napisane przez SzynszylaS Pokaż wiadomość
Witam czy moglabym prosic o rozszyfrowanie skladu tej maski?

AlfaParf Semi Di Lino Diamante Illuminating Mask 7.05 fl oz (200 g)
Ingredients : Aqua (Water), Myristyl Alcohol, Propylene Glycol, Cetrimonium Chloride, PEG/PPG 18/18 Dimethicone, Cetearyl Octanoate, Quaternium 80, Butyrospermum Parkii Butter Unsaponifiables, Hydroxypropyl Guar, PEG 7 Glyceryl Cocoate, Polyquaternium 10, Parfum (Fragrance), Imidazolidinyl Urea, Cetearyl Alcohol, PEG 120 Methyl Glucose Dioleate, Citric Acid, Disodium EDTA, Linum Usitatissimum Oil, Calcium Aluminum Borosilicate, Tocopherol, Silicone Dioxide, Diamond Powder, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, CI 77891, CI 77861

uzywalam na suche zniszczone wlosy, zrobily sie gorsze niz byly, zaczely sie nawet przetluszczac, chcialbym wiedziec czego unikac w przyszlosci

z gory dziekuje
Myristyl Alcohol- emulsyfikator i emolient (potencjalne działanie drażniące na skórę), glikol propylenowy- rozpuszczalnik i emolient (nawilżacz), cetrimonium chloride- antystatyk ale i konserwant oraz substancja o działaniu antymikrobowym. Kolejny składnik to silikon (wygładzi włosy, ochroni przed działaniem czynników natury mechanicznej. Cetearyl Octanoate- wosk i emolient (nawilżanie). Butyrospermum Parkii- masło shea (naturalny filtr UVB) cenione w kosmetyce (nie tylko w produktach do włosów)Hydroxypropyl Guar- wygładza włosy, ułatwia rozczesywanie. PEGi pełnią różne funkcje (w tym zagęszczanie i nawilżanie), Polyquaternium 10- antystatyk, substancja błonotwórcza. Cetearyl Alcohol- również emolient. Poza tym dalej w składzie jest jeszcze wit. E, silikon i proszek diamentowy. Pogrubiłam zbyt wysoko występujący zapach i mało przyjemny konserwant.

Maska powinna ładnie nawilżać i odżywiać włosy. O przeciążenie należy posądzać zapewne silikony (zwłaszcza jeśli masz cienkie włosy), wosk (Cetearyl Octanoate), ewentualnie masło shea, które jest dość wysoko w składzie.
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Stary 2008-05-08, 19:12   #411
SzynszylaS
Przyczajenie

Dziekuje bardzo i klaniam sie nisko
Czyli w sumie to dobra maska jest, ale nie dla mnie po prostu :/
SzynszylaS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 20:32   #412
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SzynszylaS Pokaż wiadomość
Dziekuje bardzo i klaniam sie nisko
Czyli w sumie to dobra maska jest, ale nie dla mnie po prostu :/
Nie ma za co
Nie jest zła [chociaż widywałam tu lepsze składowo odżywki] niestety nie wszystkim służy to samo. Trzeba testować na sobie- nie ma wyjścia
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Stary 2008-05-09, 08:57   #413
xyoko
Zakorzenienie

Cytat:
Początek- standardowo- stanowią surfaktanty (detergenty). Po nich występują Glycereth-7 i PEG-7 Glyceryl Cocoate- które mają działanie nawilżające. Polyquaternium-7 działa antystatycznie i powłokotwórczo. Kolejnym składnikiem jest miodek mający szerokie zastosowanie w kosmetyce (w tym także w produktach przeznaczonych do pielęgnacji włosów- odżywia, nawilża, nabłyszcza). Następnie cytryna. Glikol propyleonwy jest rozpuszczalnikiem, ale także emolientem (nawilżanie). Końcówka to reulator pH, substancje zapachowe, konserwanty i barwniki. Końcem składu jest też chlorek sodu- antystatyk i zagęszczacz o potencjalnych właściwościach podrażniajacych- na plus jest to, że znajduje się pod koniec składu.
Reasumując: szampon zapewni dobre mycie przy czym nie powinien wysuszać (zawiera sporo nawilżaczy), będzie także lekko odżywiał włosy. Skład poprawny, konserwanty, zapachy i barwniki końcem składu, czyli tam gdzie być powinny
Dziękuję bardzo
Stary 2008-05-09, 09:03   #414
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xyoko Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo
Nie ma za co
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Stary 2008-05-09, 11:24   #415
Kakusia
Zakorzenienie

No to ja dalej w poszukiwaniu szamponu...
Skoro mam szukac z chlorkiem sodu jak najdalej w skladzie to moze ktores z tych byly by dobre skladem?
Fitomed, Mydlnica Lekarska, Szampon ziołowy do włosów tłustych

Skład: Aqua, Herbal Extract (wyciąg z ziół pokrzywy, mydlnicy lekarskiej, nagietka, szyszek chmielu, skrzypu polnego, d-pantenol), Lauryl Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Trila-ureth-4-Phosphate, Lactic Acid Fragrance, Methyldibromoglutaronitri le, Phenoxyethanol.

--------------------------
Fitomed, Mydlnica Lekarska, Szampon ziołowy łagodny (włosy suche i normalne)

Skład: Aqua, Herbal Extract, Lauryl Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Peg-7-Glyceryl Cocoate, Lactic Acid, Fragrance, Methyldibromoglutaronitri le, Phenoxyethanol.

--------------------------
Oceanic Pharmaceutic, Ocerin, Bio-Active Szampon

Skład: Ingredients wg INCI: Alpha-Glucan Olligosaccharide, Urea (5%), Sodium Laureth Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Polyquaternium 10, Cocamide DEA, Glycerin, Lactic Acid , Sodium Hydroxide, Purified Water, DMDM Hydantoin , Phenoxyethanol and Parabens.

---------------------------
Oceanic Pharmaceutic, Ocerin OPX - Szampon przeciwłupieżowy

Skład: Piroctone Olamine(1%), Urea (5%), Undecylamidopropyltrimoni um Methosulfate, Sodium Laureth Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Glycol Distearate, Polyquaternium 10, Cocamide DEA, Glycerin, Lactic Acid , Sodium Hydroxide, Purified Water, Phenoxyethanol, Parabens.

Baaardzo prosze o interpretacje Bede cierpliwie czekac

Nasza Córunia

Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-09, 11:47   #416
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
Skoro mam szukac z chlorkiem sodu jak najdalej w skladzie to moze ktores z tych byly by dobre skladem?

Fitomed, Mydlnica Lekarska, Szampon ziołowy łagodny (włosy suche i normalne)

Skład: Aqua, Herbal Extract, Lauryl Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Peg-7-Glyceryl Cocoate, Lactic Acid, Fragrance, Methyldibromoglutaronitri le, Phenoxyethanol.

Baaardzo prosze o interpretacje Bede cierpliwie czekac
Szampony Fitomedu maja bardzo fajne, łagodne składy, wypełnione dobroczynnymi ziółkami - których w składzie jest bardzo sużo, więcej niż substancji myjących , oparte na łagodnych detergentach - co prawda wystęuje tu Sodium Laureth Sulfate, ale nie z przodu składu...
Powinien ładnie podziałać, brak w nim wypełniaczy, może się nieco słabo pienić, dlatego lepiej jest go rozcieńczyć dużą ilością wody i polać włosy takim roztworem. Skład ma naprawdę godny uwagi
Stary 2008-05-09, 11:52   #417
'Estelle'

Cytat:
Fitomed, Mydlnica Lekarska, Szampon ziołowy do włosów tłustych

Skład: Aqua, Herbal Extract (wyciąg z ziół pokrzywy, mydlnicy lekarskiej, nagietka, szyszek chmielu, skrzypu polnego, d-pantenol), Lauryl Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Trila-ureth-4-Phosphate, Lactic Acid Fragrance, Methyldibromoglutaronitri le, Phenoxyethanol.
Podobnie jak w przypadku poprzednio zanalizowanego. Wymienione tutaj zioła będa miały działanie lekko wysuszające i regulujące pracę gruczołów łojowych oraz dobroczynne działanie na włosy. Łagodne detergenty, SLES za połową składu, nie ma zbędnych wypełniaczy, zapach i konserwanty na końcu składu, więc jest ich mało, nie powinny pordażniać.
Kolejny fajny szampon o przemyślanym składzie. Godny polecenia
Stary 2008-05-09, 12:09   #418
'Estelle'

Cytat:

Oceanic Pharmaceutic, Ocerin, Bio-Active Szampon

Skład: Ingredients wg INCI: Alpha-Glucan Olligosaccharide, Urea (5%), Sodium Laureth Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Polyquaternium 10, Cocamide DEA, Glycerin, Lactic Acid , Sodium Hydroxide, Purified Water, DMDM Hydantoin , Phenoxyethanol and Parabens.
Hm, wygląda na dość odżywczy i nawilżający szampon
Alpha-Glucan Olligosaccharide - odżywiają skórę a Urea, czyli mocznik ma właściwości nawilżające. Oba składniki na początku składu
Dalej SLES oraz inne substancje myjące /Lauramidopropyl Betaine ma dodatkowo również właściwości antystatyczne oraz odżywcze, Polyquaternium - 10 to antystatyk, gliceryna zatrzymuje wodę. Jedyny minus składu to DMDM Hydantonin - konserwant, który może podrażniać, ale jest przy końcu składu, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie wyrządzi szkody
Stary 2008-05-09, 12:23   #419
'Estelle'

Cytat:

Oceanic Pharmaceutic, Ocerin OPX - Szampon przeciwłupieżowy
Skład: Piroctone Olamine(1%), Urea (5%), Undecylamidopropyltrimoni um Methosulfate, Sodium Laureth Sulfate, Lauramidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Glycol Distearate, Polyquaternium 10, Cocamide DEA, Glycerin, Lactic Acid , Sodium Hydroxide, Purified Water, Phenoxyethanol, Parabens.
Pierwszy składnik to tzw. Oktopiroks, dalej mocznik, trzecia to pochodna kwasu undecylenowego [działa niszcząco na bakterie i odżywia włosy] - z informacji, jakie znalazłam w sieci - jest to konfiguracja składników działających przeciwłupieżowo. Dalsza część składu podobna do wyżej analizowanego szamponu Oceanic Pharmaceutic, Ocerin, Bio-Active, czyli składniki myjące i antystatyki.
Ogólnie rzecz biorąc skład całkiem niezły.

Żaden z wymienionych 4 szamponów nie posiada w składzie chlorku sodu
Stary 2008-05-09, 12:53   #420
Kakusia
Zakorzenienie

Cytat:
Żaden z wymienionych 4 szamponów nie posiada w składzie chlorku sodu
Bardzo dziekuje za taka szybka odp
Czyli generalnie kazdy moglby sie spisac sie dobrze na wsloki i wrazliwa skore glowy

Nasza Córunia

Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
isana, mocznik, odrosty, pielędnacja, prodykty do włosów, schwarzkopf, skalp, skład kosmetyków, skóra głowy, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości