Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-03-28, 17:24   #4171
visionAM
Zakorzenienie

Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Izabela_123 Pokaż wiadomość
Znalazłam w aptece takie cudo - AloeVera żel, Gorvita. Na opakowaniu nie jest napisane, że do włosów ale ja oczywiście w tym celu użyłam Wydaje mi się, że jest parę fajnych składników. Proszę o analizę :

Aqua (modyfikowany roztwór leczniczej wody wodorowęglanowo-chlorkowo-sodowej, bromkowo-jodkowo-borowej z uzdrowiska Rabka), Aloe Vera Extract, Propylene Glycol, Gliceryne, D-Panthenol, Carbomer, triethanoloamine, Allantoin, Polisorbate-20, Methylparaben

Producent zapewnia, że są to składniki naturalne. Z góry dzięki za odpowiedź
Aqua (modyfikowany roztwór leczniczej wody wodorowęglanowo-chlorkowo-sodowej, bromkowo-jodkowo-borowej z uzdrowiska Rabka),
Aloe Vera Extract -
wyciąg z aloesu
Propylene Glycol -
rozpuszczalnik/konserwant pochodzenia chemicznego. Składnik utrzymujący wilgotność. Może powodować podrażnienia. Wg dr Różańskiego rakotwórczy.
Gliceryne - gliceryna
D-Panthenol -
pantenol, prowitamina B5
Carbomer -
Karbomer jest najczęściej stosowaną w kosmetykach substancją stabilizującą i zagęszczającą, zwłaszcza w kremach, żelach do mycia twarzy, balsamach i mleczkach. W nadmiernych ilościach może powodować swędzenie skóry oraz zaczerwienienie naskórka.
triethanoloamine - stabilizator pH
Allantoin -
alantoina, mocznik, nawilży
Polisorbate-20 -
emulgator, stabilizator, może uczulać
Methylparaben
- konserwant, dopuszczalny w użyciu przy ograniczonym stężeniu, bezpieczny

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2012-03-28 o 18:02
visionAM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 17:57   #4172
Izabela_123
Raczkowanie

Tym propylenem to się trochę zmartwiłam ale stosowany na same włosy, bez skalpu chyba nie powinien nic złego zrobić Dzięki za analizę
Stary 2012-03-28, 18:04   #4173
visionAM
Zakorzenienie

Tu juz był analizowany: http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...&postcount=285

Stary 2012-03-28, 18:11   #4174
pamfilia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość

Propylene Glycol -
rozpuszczalnik/konserwant pochodzenia chemicznego. Składnik utrzymujący wilgotność. Może powodować podrażnienia. Wg dr Różańskiego rakotwórczy.
Przecież glikol propylenowy jest związkiem organicznym, badania nie wykazały toksyczności, a szkodliwy jest tylko spożywany w dużych ilościach. Różański chyba ma lekkie zwidy, jak czytam te jego masakryczne opisy co to on nie wywołuje. Nie mówię że nie jest zupełnie szkodliwy! Ja jednak używałam wiele produktów z nim na drugim, trzecim miejscu w składzie i nigdy nie miałam podrażnień.

Edytowane przez pamfilia
Czas edycji: 2012-03-28 o 18:13
pamfilia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 19:21   #4175
Phantom
Przyczajenie

Byłabym bardzo wdzięczna za analizę:

*Szampon do Włosów Zniszczonych Pomarańcza & Kokos

Opis ze strony: Rodzinny szampon z bio-olejekiem z pomarańczy i z bio-kokosem, o świeżym cytrusowym zapachu. Dzięki specjalnie wyselekcjonowanym tenzydom pochodzenia roślinnego, dokładnie oczyszcza włosy i skórę głowy. Pielęgnacyjna formuła tego szamponu, zawierająca sok z bio-aloesu, inulinę* i ekstrakt z kokosa, dodaje włosom energii i objętości. Osłabione, matowe włosy stają się bardziej elastyczne i pełne blasku.

Skład:Aqua (Water), Sodium Coco Sulfate, Lauryl Glucoside, Coco Glucoside, Inulin, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil*, Betaine, Glyceryl Oleate, Citric Acid, Maris Sal (Sea Salt), Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract*, PCA Glyceryl Oleate, Arginine, Glycerin, Phytic Acid, Potassium Sorbate, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Parfum (Essential Oils), Limonene

Zdjęcie: http://www.matique.pl/public/sklep/d...mpon-kokos.jpg

*Nawilżający Szampon Vatika z Oliwkami

Opis ze strony: Szampon Vatika z oliwkami z pierwszego tłoczenia jest idealny do włosów normalnych i tłustych. Pomaga wygładzić i zrewitalizować włosy. Ten niezwykły szampon odżywia włosy od wewnątrz, od cebulek aż po same końce. Pomaga usuwać nadmiar sebum, przywraca równowagę pH skóry głowy.
Szampon wzbogacony jest wyciągiem z naturalnych ekstraktów, takich jak: oliwa, henna, aloes i migdały.
Oliwa i henna - odżywiają włosy sprawiając, że są łatwe do rozczesania, nie plączą się i dobrze układają.
Migdały uzupełniają utracone składniki odżywcze oraz nawilżają. Aloes nawilża dając jedwabistą miękkość.

Skład:Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocomidopropyl Betaine, Carbomer, Dimethiconol, TEA-dodecylbenzenesulphonate, Cocomide MEA, Ethylene Glycol Distearate, Trimethylisily Amodimethicone (and) Laureth-7 (and) Laureth-5, Perfume, Phenoxyethanol, Sodium Chloride, Methyl Paraben, Propylene Glycol, Quaternized hydroxyletyl cellulose (HEC) polymers, Acrylamide copolymer, DMDM Hyndantoin, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Propyl Paraben, Tetradibutyl Pentaerithirtyl Hydroxyhydrocinnamate, Olea Europea Leaf Exstact, Pronus Amygdalus Dulcis Extract, Sodium Benzotriazolyl Butylphenol Sulfonate (and) Buthet-3 (and) Tributyl Citrate, FD C Yellow No.5 (CI 19140), FD C Blue No.1 (42090)

Zdjęcie: http://www.shea.pl/files/szamponoliwka%5B1%5D.jpg

*Szampon Neem

Opis ze strony
: Unikalna receptura tego szamponu zawierającego ekstrakt z neem sprawia, że włosy są zdrowe aż po same końce. Składniki kondycjonujące zawarte w szamponie sprawiają, że włosy stają się bardziej miękkie i lśniące. Niezwykle skutecznie usuwa łupież, zapobiega też jego powstawaniu.

Skład: AQUA (WATER), SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDE DEA, GLYCOL STEARATE, OLIVE OIL PEG-7 ESTERS, PARFUM, COCAMIDE MEA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM PEG-7 OLIVE OIL CARBOXYLATE, MELIA AZADIRACHATA (NEEM) LEAF EXTRACT, DIMETHICONOL, TEA-DODECYLBENZENESUFONATE, ROSMARINUS OFFCINALIS OIL, DISODIUM EDTA, POLYQUATERNIUM-7,
PHYLLANTHUS EMBLICA (AMLA) FRUIT EXTRACT, LAWSONIA INERMIS (HENNA) LEAF EXTRACT, TRIGONELLA FONEUM-GRAECUM (METHI) EXTRACT, OCIMUM BASILICUM (TULSI) LEAF EXTRACT, PHENTANOL, PHENOXYETHANOL, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM BENZOATE

Zdjęcie: http://www.rani-art.pl/33-84-large/i...losow-neem.jpg

Jeżeli coś powieliłam, to przepraszam, ale naprawdę starałam się znaleźć. Jako że to mój pierwszy post tutaj, to chciałam Wam bardzo podziękować za to, co robicie- to dzięki Wam postanowiłam zadbać o siebie
Phantom jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 20:25   #4176
Renia92i
Zadomowienie

Czy ktoś pomoże

doradzcie mi czy mogę zrobić taka odżywke w spray'u:
zaparzyć rumianek i dodać do niego kilka kropel keratyny hydrolizowana z mazideł i psikać tym włosy?
Czy mam go zaparzyć w wodzie destylowanej?
Mam blond włosy
Renia92i jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 11:55   #4177
UknowUloveMe
Raczkowanie

Dwa pytanie Pierwsze : czy ktoś zna jakiś dobrze działający spray do włosów z filtrami UV na lato??? Jest ten z rossamana z serii SunOzon a właściwie był rok temu w wakacje, niestety w tym momencie nie moge podać składu(prześlę w najbliższym czasie), ale może ktoś zna jakiś inny spray.

A drugie pytanie to czy jest sens uzywać tej maski? Czy ma jakieś właściwości odżywcze/nawilżające???

Bingo, Maska do włosów z proteinami kaszmiru i kolagenem

Skład: Aqua, 1 Heksadecanol, 1 Octadecanol, Ceteareth- 20 (and) Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Hydrolyzed Keratin (Cashmere), Sluble Collagen, Parfum, Citric Acid, Methyl Paraben, Sodium Benzoate, Ethyl Paraben.
UknowUloveMe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 10:50   #4178
Śnieżka
Zakorzenienie

: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Panthenol, Hydroxypropyltrimonium Honey, Citrus Medica Limonum, Propylene Glycol, Parfum, Hydroxyisohexyl, Citric Acid, 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphelyn Methylpropional, Limonene, Linalool, [+/- DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Iodopropynyl Butylcarbamate]

a ja chcialam spytac o sklad zachwalanej odzywki Joanny z miodem(mi rownież b.przypasowala)a dokładnie chodzi mi o te alkohole
nie beda przypadkiem wysuszac wlosów?jako ze to odżywka bez spłukiwania
Śnieżka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 11:12   #4179
Atanvarne
Raczkowanie

Witam proszę o analizę składu
Dove, Nutritive Therapy, Nourishing Oil Care Conditioner (Odżywka do włosów suchych), Oto skład :

Aqua, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Stearamidopropyl Dimethilamine, Behentrimonium Chloride, Parfum, Cocos Nucifera Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Mineral Oil, Glycerin, Sodium Chloride, Lactic Acid, Amodimethicone, Disodium EDTA, PEG-7 Propylheptyl Ether, Cetrimonium Chloride, PEG-150 Distearate, Dipropylene Glycol, DMDM Hydantoin, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linaool, Cl 17200, Cl 19140, Cl 42090.

link do KWC http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=48737

Oraz Dove, Nutritive Therapy, Nourishing Oil Care Daily Treatment Conditioner (Ekspresowa maseczka regenerująca)

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Stearamidopropyl Dimethylamine, Lactic Acid, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Parfum, Cocos Nucifera Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Mineral Oil, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Wheat Protein, Sodium Chloride, Petrolatium, PEG-180M, Amodimethicone, PEG-7 Propylheptyl Ether, Cetrimonium Chloride, Phenoxyethanol, Polyuerathane-39, Ethylhexylglycerin, Hydroxypropyl Methylcellulose, Disodium EDTA, Dipropylene Glycol, DMDM Hydantion, Benzoic Acid, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Amyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool, CI 177492.

link do KWC http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=51181

Dove, Nutritive Therapy, Nourishing Oil Care Shampoo (Szampon do włosów suchych i zniszczonych)

Skład: Water, Sodium Laureth Sulfate, Dimethiconol and Trideceth-10 and Tea Dodecylbenzenesulfonate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Perfume, Glycol Distearate, Glycerin, Carbomer, Amodimethicone and Cetrimonium Chloride and Trideceth-12, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Mica and Titanium Dioxide, Sodium Hydroxide, Disodium Edta, Gluconolactone, Trehalose, Adipic Acid, Sodium Sulfate, PEG-45M, DMDM Hydantoin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Prnus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Methylchloroisothiazolino ne and Methylisothiazolinone, Cl 17200, Cl 42090, Cl 19140.

link do KWC http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=50124

Chciałabym wiedzieć, czy opłaca się inwestować w tą serię kosmetyków pieniądze, czy bardziej zaszkodzi niż pomoże włosom i faktycznie je nawilży dzięki olejkom które ma posiadać.

Edytowane przez Atanvarne
Czas edycji: 2012-03-31 o 11:23 Powód: uzupełnienie postu
Atanvarne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 11:50   #4180
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Panthenol, Hydroxypropyltrimonium Honey, Citrus Medica Limonum, Propylene Glycol, Parfum, Hydroxyisohexyl, Citric Acid, 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphelyn Methylpropional, Limonene, Linalool, [+/- DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Iodopropynyl Butylcarbamate]

a ja chcialam spytac o sklad zachwalanej odzywki Joanny z miodem(mi rownież b.przypasowala)a dokładnie chodzi mi o te alkohole
nie beda przypadkiem wysuszac wlosów?jako ze to odżywka bez spłukiwania

Nie wszystkie alkohole są złe Te są tłuszczowe, to emolienty, wygładzają i zmiękczają
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 11:52   #4181
Śnieżka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Nie wszystkie alkohole są złe Te są tłuszczowe, to emolienty, wygładzają i zmiękczają
dzięki
wole uważac bo te moje włosy kapryśne i cackam sie jak z jajkiem
Stary 2012-03-31, 13:02   #4182
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
dzięki
wole uważac bo te moje włosy kapryśne i cackam sie jak z jajkiem
Najlepiej wystrzegać się: Alcohol denat., Isopropyl Alcohol i po prostu samej nazwy Alcohol, bo nie wiadomo co się pod nią kryje
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
Stary 2012-03-31, 13:17   #4183
visionAM
Zakorzenienie

no jak to, przecież jak jest Cetyl Alcohol to jest emolient i nie zaszkodzi włosom.
Jest to pochodna nasyconych kwasów tłuszczowych olejku kokosowego, ma pozytywne działanie na skórę głowy i podobnie jak cetearyl alkohol nie ma działania wysuszającego.

Więc rada aby wystrzegać się wszystkiego z nazwą "alkohol" jest trochę bez sensu...

Stary 2012-03-31, 13:40   #4184
Śnieżka
Zakorzenienie

Cytat:
no jak to, przecież jak jest Cetyl Alcohol to jest emolient i nie zaszkodzi włosom.
Jest to pochodna nasyconych kwasów tłuszczowych olejku kokosowego, ma pozytywne działanie na skórę głowy i podobnie jak cetearyl alkohol nie ma działania wysuszającego.

Więc rada aby wystrzegać się wszystkiego z nazwą "alkohol" jest trochę bez sensu...
no tez tak slyszalam,denat.trzeba unikac i tyle a niektóre psikacze maja wlasnie denat.trzeba czytac sklady i tyle moja kolezanka to sie dziwi ''co Ty robisz'' bierze pierwsze lepsze z brzegu i juz,a włosy ma ładne jakby naprawde dbala o nie eh
Stary 2012-03-31, 13:44   #4185
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
a włosy ma ładne jakby naprawde dbala o nie eh
pewnie ma nabudowane silikonami jak 80% kobiet na tym świecie

Stary 2012-03-31, 14:03   #4186
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:

Mi nie chodziło o wszystko co ma w nazwie alkohol, że to jest złe
Wyżej napisałam tak jak Ty, że te alkohole, o które pytała Śnieżka, to alkohole tłuszczowe.
Miałam na myśli samo słowo Alcohol w składzie, tak jak np. ma Alterra
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
Stary 2012-03-31, 14:44   #4187
Śnieżka
Zakorzenienie

Cytat:
pewnie ma nabudowane silikonami jak 80% kobiet na tym świecie
no racja szampon elseve,odzywka elseve,spray pantene
ale nie naprowadzam jej na wlasciwa droge, po juz po pierwszych probach widze ze to strata czasu
Stary 2012-04-01, 13:14   #4188
Śnieżka
Zakorzenienie

Aqua, Stearyl Alcohol, Bis-Aminopropyl Dimethicone, Behentrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Isopropyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Parfum, Disodium EDTA, Butylphenyl Methylpropional, hexyl Cinnamal, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Sodium Hydroxide, Geraniol, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone.

to sklad maski wella nawilzajace,co o nim sadzicie? same silikony czy jednak warto?
Stary 2012-04-01, 20:03   #4189
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Aqua, Stearyl Alcohol, Bis-Aminopropyl Dimethicone, Behentrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Isopropyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Parfum, Disodium EDTA, Butylphenyl Methylpropional, hexyl Cinnamal, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Sodium Hydroxide, Geraniol, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone.

to sklad maski wella nawilzajace,co o nim sadzicie? same silikony czy jednak warto?
Mi się jakoś nie podoba Silikon jeden, wysoko w składzie Isopropyl Alcohol, który może wysuszać, a także wysoko zapach, do tego mała ilość składników odżywiających i nawilżających
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
Stary 2012-04-02, 08:21   #4190
UknowUloveMe
Raczkowanie

Skład: Aqua, 1 Heksadecanol, 1 Octadecanol, Ceteareth- 20 (and) Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Hydrolyzed Keratin (Cashmere), Sluble Collagen, Parfum, Citric Acid, Methyl Paraben, Sodium Benzoate, Ethyl Paraben.

Proszę o analizę tej maski
Stary 2012-04-02, 08:58   #4191
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez UknowUloveMe Pokaż wiadomość

Proszę o analizę tej maski
Wystarczy dobrze poszukać, ta maska była już analizowana
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1217
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy
Stary 2012-04-02, 11:49   #4192
Lolaa87
Zadomowienie

Witam

Bardzo proszę o analizę składu tej odżywki:

AS Haircare, Moisture care conditioning hair mask with royal jelly extract

Skład: Aqua, cetearyl alcohol, isopropyl palmitate, behentrimonium chloride, parfum, royal jelly, citric acid, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, isopropyl alcohol, phenoxyethanol, benzyl alcohol, potassium sorbate, hydrolyzed wheat gluten, hydrolyzed wheat protein, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, sodium benzoate, methylparaben, tocopherol, ethylparaben, propylparaben, lecithin, dipropylene glycol

Z góry dziękuję

Góra: 08.03.2012
Dół: 18.06.2012
Lolaa87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 15:24   #4193
Śnieżka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Mi się jakoś nie podoba Silikon jeden, wysoko w składzie Isopropyl Alcohol, który może wysuszać, a także wysoko zapach, do tego mała ilość składników odżywiających i nawilżających
ale w joannie o ktora pytalam tez jest isopropyl,czyli jednak moze wysuszac?
Stary 2012-04-02, 15:47   #4194
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
No faktycznie

W sumie może warto spróbować, nie na wszystkich Isopropyl działa wysuszająco. To tak jak kosmetyki Alterry mają alkohol i jednych wysusza, a innych nie
Odżywka Isany z babassu też ma Isopropyl, a jednak jest więcej pozytywnych opinii.
W liście składników kosmetyków do włosów Isopropyl Alcohol jest uznany za emolient, natomiast kilka dziewczyn mi mówiło, że działa jak alkohol denat.
Najlepiej w sumie testować na sobie

Postaram się znaleźć więcej informacji na jego temat, bo sama jestem ciekawa jak to z tym składnikiem jest. Jak coś wyczytam, to dam znać
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2012-04-02 o 15:49
Stary 2012-04-04, 08:19   #4195
UknowUloveMe
Raczkowanie

Proszę o analizę tego sprayu do włosów z filtrami UV. Czy filtry są wysoko w składzie i czy rzeczywiście ten spray będzie w jakiś sposób chronił włosy przed słońcem:

Balea Sonnen schutz spray

Składniki :
aqua, dicaprylyl ether, polysorbate 20, glycerin, methoxy peg/ppg-7/3 aminopropyl, dimethicone, sodium benzoate, polyamide-2, citric acid, benzophenone-4, isoamyl p-methoxycinnamate, cetrimonium chloride, parfüm, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, linalool, citronellol, corallina officinalis extract, geraniol, benzyl alcohol, sodium methylparaben, ci 47005, ci 16035

Edytowane przez UknowUloveMe
Czas edycji: 2012-04-04 o 08:21
Stary 2012-04-05, 16:20   #4196
jassminaa
Raczkowanie

GG do jassminaa

Cytat:
no racja szampon elseve,odzywka elseve,spray pantene
ale nie naprowadzam jej na wlasciwa droge, po juz po pierwszych probach widze ze to strata czasu
Ale dla każdego "właściwa droga" jest inna. Ja też używam kosmetyków z silikonami i nie uważam abym była na "złej drodze". Nie można tego tak klasyfikować

A jeśli chodzi o składy Elseve, to się zmieniają powoli na lepsze. Przykładowo mam teraz czerwony zestaw i widzę, że w odżywce silikon jest gdzieś w środku składu, a nie jak kiedyś na samym początku. Poza tym ma wysoko filtr UV. A szampon mimo silikonu wysoko w składzie absolutnie nie obciąża włosów. Przyglądając się składom innych kosmetyków Elseve również widzę postępy. Zaczynają się pojawiać całkiem wysoko w składach oleje i ekstrakty. Trzeba zwracać na to uwagę, bo firmy naprawdę ulepszają z czasem swoje składy, nie tylko opakowania

od 16.01.10 żona Tunezyjczyka

Edytowane przez jassminaa
Czas edycji: 2012-04-05 o 16:26
jassminaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 11:53   #4197
Śnieżka
Zakorzenienie

prosze o analize balsamu do włosów green pharmacy na wypadanie włosów z rossmana,mama go wczoraj kupila pierwszy raz widze taka odżywke na oczy oto skład:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Dipalmitoilethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Ceteareth-20, Cetrimonium Chloride, Amodimethicone, Trideceth-12, Burdock Oil, Guar Hydroxypropyl Trimonium Chloride, Hydrolyzed Wheat Protein, Tocopheryl Acetate, Parfum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Disodium EDTA, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Citric Acid.

niby ma działac na wypadanie włosów,ich wzrost ale na opakowaniu nic nie pisza zeby wcierac w skalp tylko na długość włosów
Stary 2012-04-07, 17:29   #4198
friable
Raczkowanie

Cytat:
Ja praktycznie wcale nie znam się na składach, ale to wiem - tak, może wysuszać :P Jeśli masz podatne włosy na wysuszenie, to jest na to duża szansa. A ja się dziwiłam, czemu polecana Isana z babassu oraz Joanny naturie pogarszają stan moich włosów
friable jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 17:39   #4199
Śnieżka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez friable Pokaż wiadomość
Ja praktycznie wcale nie znam się na składach, ale to wiem - tak, może wysuszać :P Jeśli masz podatne włosy na wysuszenie, to jest na to duża szansa. A ja się dziwiłam, czemu polecana Isana z babassu oraz Joanny naturie pogarszają stan moich włosów
na zakreconych mi któras powiedziala że w takim zestawie nie wysusza (znaczy w takim jak w Joannie)
i badz tu madry czlowieku chyba odstawie nie ma co ryzykowac
Stary 2012-04-08, 12:56   #4200
HairMania
Wtajemniczenie

GG do HairMania

Co sądzicie o tym składzie ? to odżywka sther lorys garlic
Aqua (Water), Ceratyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Parfum (Fragrance)*, Polyquaternium-7, Allium Sativum (Garlic (Allium Sativum) Extract), Butylene Glycol, Disodium EDTA, Methylisothazolinone and Methylchloroisothiazolino ne, Citrid Acid.
* Parfum (Fragrance): Limonene

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
isana, mocznik, odrosty, pielędnacja, prodykty do włosów, schwarzkopf, skalp, skład kosmetyków, skóra głowy, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości