Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-06-20, 11:02   #4291
aqgatta58
Zadomowienie

Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

witam prosze o analize

Gliss kur hair repair ultimate repair maseczka
Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycol Distearate, Dimethicone, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium,Methos ulfate, Dicaprylyl Carbonate, PolyQuaternium-37, Cocodimonium Hydroxypropyl, Hydrolyzed Keratin, Panthenol, Phenoxyethanol,Methylpara ben, Parfum,Propylene Glycol, Propylene Glicol Dicaprylate/Dicaprylate,PPG-1 Trideceth-6,Citric Acid, Hexyl Cinnamal, Sodium Sulfate,Linalool,Limonene

Nivea long repair odzywka keratyna i olejki

Skład: Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Dimethicone, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Hydrolyzed Keratin, Orbignya Oleifera Seed Oil, Oryzanol, Silicone Quaternium - 18, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Coco Betaine, Cocamidopropyl Betaine, Trideceth - 6, Trideceth- 12, C12-15 Pareth-3, Lactic Acid, Sodium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol,Linalool , Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Benzyl Alcohol, Parfum.
aqgatta58 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 11:02   #4292
Lolaa87
Zadomowienie

To i ja się przypomnę

AS Haircare, Moisture care conditioning hair mask with royal jelly extract

Skład: Aqua, cetearyl alcohol, isopropyl palmitate, behentrimonium chloride, parfum, royal jelly, citric acid, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, isopropyl alcohol, phenoxyethanol, benzyl alcohol, potassium sorbate, hydrolyzed wheat gluten, hydrolyzed wheat protein, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, sodium benzoate, methylparaben, tocopherol, ethylparaben, propylparaben, lecithin, dipropylene glycol

Z góry bardzo dziękuję

Góra: 08.03.2012
Dół: 18.06.2012
Lolaa87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 11:17   #4293
nafiyqa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aqgatta58 Pokaż wiadomość
witam prosze o analize

Gliss kur hair repair ultimate repair maseczka
Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycol Distearate, Dimethicone, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium,Methos ulfate, Dicaprylyl Carbonate, PolyQuaternium-37, Cocodimonium Hydroxypropyl, Hydrolyzed Keratin, Panthenol, Phenoxyethanol,Methylpara ben, Parfum,Propylene Glycol, Propylene Glicol Dicaprylate/Dicaprylate,PPG-1 Trideceth-6,Citric Acid, Hexyl Cinnamal, Sodium Sulfate,Linalool,Limonene

Nivea long repair odzywka keratyna i olejki

Skład: Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Dimethicone, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Hydrolyzed Keratin, Orbignya Oleifera Seed Oil, Oryzanol, Silicone Quaternium - 18, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Coco Betaine, Cocamidopropyl Betaine, Trideceth - 6, Trideceth- 12, C12-15 Pareth-3, Lactic Acid, Sodium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol,Linalool , Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Benzyl Alcohol, Parfum.
Nivea Long Repair
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2051

nafiyqa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 09:02   #4294
shiza91xx
Raczkowanie

GG do shiza91xx

prosze o analize Szampon Timotei lśniący blask, w spisie kosmetykow nie bylo go... Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, (A)/Sodium C12-13 Pareth Sulfate (B)*, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Dimethiconol, Glycol Distearate, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Carbomer, Sodium Hydroxide, Citric Acid, TEA-Sulfate, Rosa Canina Fruit Oil, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Triethanolamine, Margarita Powder, Simmondsia Chinesis Seed Oil, Tocopherol, Acetum, Rubus Idaeus Fruit Extract, Helianthus Annuus Seed Oil, Parfum, Sodium Benzoate, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Disodium EDTA, PPG-12, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, CI 17200, CI 60730
shiza91xx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 19:46   #4295
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez shiza91xx Pokaż wiadomość
prosze o analize Szampon Timotei lśniący blask, w spisie kosmetykow nie bylo go... Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, (A)/Sodium C12-13 Pareth Sulfate (B)*, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Dimethiconol, Glycol Distearate, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Carbomer, Sodium Hydroxide, Citric Acid, TEA-Sulfate, Rosa Canina Fruit Oil, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Triethanolamine, Margarita Powder, Simmondsia Chinesis Seed Oil, Tocopherol, Acetum, Rubus Idaeus Fruit Extract, Helianthus Annuus Seed Oil, Parfum, Sodium Benzoate, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Disodium EDTA, PPG-12, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, CI 17200, CI 60730
Jako substancja myjąca jest SLS albo Sodium C12-13 Pareth Sulfate i łagodniejszy Cocamidopropyl Betaine. Dużo tu soli, sporo silikonu - dimethiconol. Są olejki: z róży - Rosa Canina Fruit Oil, jojoba - Simmondsia Chinesis Seed Oil, słonecznikowy - Helianthus Annuus Seed Oil. W małej ilości proszek z pereł - Margarita Powder, wyciag z owoców malin - Rubus Idaeus Fruit Extract. Jako substancja zakwaszająca i domykająca łuski jest ocet - Acetum. Kilka konserwantów, w tym jeden nie za fajny - DMDM Hydantoin. Sybstancje zapachowe pochodzące z olejków eterycznych, które mogą podrażniać wrażliwców.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 09:16   #4296
shiza91xx
Raczkowanie

GG do shiza91xx

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jako substancja myjąca jest SLS albo Sodium C12-13 Pareth Sulfate i łagodniejszy Cocamidopropyl Betaine. Dużo tu soli, sporo silikonu - dimethiconol. Są olejki: z róży - Rosa Canina Fruit Oil, jojoba - Simmondsia Chinesis Seed Oil, słonecznikowy - Helianthus Annuus Seed Oil. W małej ilości proszek z pereł - Margarita Powder, wyciag z owoców malin - Rubus Idaeus Fruit Extract. Jako substancja zakwaszająca i domykająca łuski jest ocet - Acetum. Kilka konserwantów, w tym jeden nie za fajny - DMDM Hydantoin. Sybstancje zapachowe pochodzące z olejków eterycznych, które mogą podrażniać wrażliwców.
dzieki za odpowiedz, czyli to sklad jako tako dobry czy odradzasz stosowanie tego szamponu?
shiza91xx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 17:57   #4297
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez shiza91xx Pokaż wiadomość
dzieki za odpowiedz, czyli to sklad jako tako dobry czy odradzasz stosowanie tego szamponu?
Jeśli nie masz wrażliwej skóry głowy, Twoje włosy dobrze reagują na silikony, to czemu nie. Tylko po tym szamponie lepiej użyć odżywki/maski bez silikonów, bo co za dużo to niezdrowo.
Stary 2012-06-22, 19:00   #4298
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Jeśli nie masz wrażliwej skóry głowy, Twoje włosy dobrze reagują na silikony, to czemu nie. Tylko po tym szamponie lepiej użyć odżywki/maski bez silikonów, bo co za dużo to niezdrowo.
Wiem że nadmiar silikonów obciąża i o to ci pewnie chodzi. Ale jaki jest sens używać masek czy odżywek po szamponie z silikonem, kiedy włosy są i tak gładkie przez silikon a z bezsilikonowych odżywek/ masek żadne substancje odżywcze nie wnikną we włos bo jest bariera na nim- silikon
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 19:02   #4299
Jigoku
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Wiem że nadmiar silikonów obciąża i o to ci pewnie chodzi. Ale jaki jest sens używać masek czy odżywek po szamponie z silikonem, kiedy włosy są i tak gładkie przez silikon a z bezsilikonowych odżywek/ masek żadne substancje odżywcze nie wnikną we włos bo jest bariera na nim- silikon
Silikony nie tworzą nieprzepuszczalnej warstwy na włosach, a odżywka jest po to by je odżywić, silikon tego nie robi, gładkie włosy to nie wszystko

kosmetyki http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post66189271
książki
Jigoku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 19:58   #4300
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Przecież ten silikon się częściowo spłukuje przy zmyciu szamponu. Nie zmyjesz go samą wodą, ale obok niego występuje sls i inne detergenty.
Nie rozumiem tego upierania się na to, że silikony tworzą nieprzepuszczalną warstwę. Kiedyś robiłam test: grzbiet jednej dłoni smarowałam serum silikonowym do włosów (Johna Friedy), po chwili nakładałam na obie dłonie krem do rąk. Na obu powierzchniach wchłaniał się tak samo, więc ja w teorię o całkowitej nieprzenikalności silikonów nie wierzę. Z tych teorii bierze się też przekonanie, że użytkowniczki drogeryjnych, "zwykłych" kosmetyków to nieświadome niczego owieczki. Niektórym włosom silikony po prostu służą i już. I chociaż ja wolę mieć szampon bez silikonów, to nie uważam, że koniecznie trzeba taki kosmetyk odradzać.
Stary 2012-06-22, 20:37   #4301
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Silikony nie tworzą nieprzepuszczalnej warstwy na włosach, a odżywka jest po to by je odżywić, silikon tego nie robi, gładkie włosy to nie wszystko
Dziekuje za wyjasnienie.

Cytat:
Przecież ten silikon się częściowo spłukuje przy zmyciu szamponu. Nie zmyjesz go samą wodą, ale obok niego występuje sls i inne detergenty.
Nie rozumiem tego upierania się na to, że silikony tworzą nieprzepuszczalną warstwę. Kiedyś robiłam test: grzbiet jednej dłoni smarowałam serum silikonowym do włosów (Johna Friedy), po chwili nakładałam na obie dłonie krem do rąk. Na obu powierzchniach wchłaniał się tak samo, więc ja w teorię o całkowitej nieprzenikalności silikonów nie wierzę. Z tych teorii bierze się też przekonanie, że użytkowniczki drogeryjnych, "zwykłych" kosmetyków to nieświadome niczego owieczki. Niektórym włosom silikony po prostu służą i już. I chociaż ja wolę mieć szampon bez silikonów, to nie uważam, że koniecznie trzeba taki kosmetyk odradzać.
Ok. Nikt tu się nie upiera- napisałam tylko to co uwazałam Nikomu nie odradzałam tego kosmetyku, dziewczyno wyluzuj...
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 22:21   #4302
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Dziekuje za wyjasnienie.

Ok. Nikt tu się nie upiera- napisałam tylko to co uwazałam Nikomu nie odradzałam tego kosmetyku, dziewczyno wyluzuj...
Nieprecyzyjnie się wyraziłam Pisząc o upieraniu się mam na myśli nie konkretnie Ciebie tylko ciągle się przewijające (m.in. na tym forum) twierdzenia o szkodliwości silikonów. Trochę w tym siania paniki.
Stary 2012-06-22, 23:06   #4303
izus_86
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jigoku Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100%

Cytat:
Nieprecyzyjnie się wyraziłam Pisząc o upieraniu się mam na myśli nie konkretnie Ciebie tylko ciągle się przewijające (m.in. na tym forum) twierdzenia o szkodliwości silikonów. Trochę w tym siania paniki.
Dokładnie
Silikony używane z rozwagą nie są złe, za to są świetną ochroną przed uszkodzeniami mechanicznymi
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta

11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 14:39   #4304
Leili
Rozeznanie

Prosze o analizę
Nowy L`Biotica, Biovax, Intensynie regenerujaca maseczka keratyna+jedwab
Martwi mnie ten silikon w środku.

Skład:
Aqua, Cetyl Acohol, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol (and) Cetareth-20,Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetyled Lanolin, Silk Amino Acids, Hydrolyzed Silk, Hydrolyzed Keratin, Lawsonia Inermis Extract, Trimethylsilylamodimethic one (and) C11-15 Parth-9, Parfum, Citric Acid, Tithanolamine, Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol (and) Ethylhexyglycerin, Benzyl Salicytale, Butyphnyl Methylpropional, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Potassium Sorbate.

Edytowane przez Leili
Czas edycji: 2012-06-23 o 14:52
Leili jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 23:18   #4305
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Leili Pokaż wiadomość
Prosze o analizę
Nowy L`Biotica, Biovax, Intensynie regenerujaca maseczka keratyna+jedwab
Martwi mnie ten silikon w środku.

Skład:
Aqua, Cetyl Acohol, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol (and) Cetareth-20,Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetyled Lanolin, Silk Amino Acids, Hydrolyzed Silk, Hydrolyzed Keratin, Lawsonia Inermis Extract, Trimethylsilylamodimethic one (and) C11-15 Parth-9, Parfum, Citric Acid, Tithanolamine, Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol (and) Ethylhexyglycerin, Benzyl Salicytale, Butyphnyl Methylpropional, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Potassium Sorbate.
Miałam Biovaxa do blondu o podobnym składzie, więc przeklejam kawałek z mojej recenzji w KWC:
Cetyl Alcohol - tłusty emolient tworzący film, który zapobiega odparowaniu wody, zmiękcza i wygładza włosy
-Cetrimonium Chloride - środek zmiękczający i zapobiegający elektryzowaniu się włosów. Ma też właściwości konserwujące, ale jest niedozwolony jako konserwant. Jest lekkim emulgatorem. Może podrażniać.
-Prunus Amygdalus Dulcis Oil - olej migdałowy, jeden z uniwersalnych olejów w kosmetyce, jest lekki, natłuszcza i nawilża, zawiera 80% kwasu olejowego, 15% kwasu linolowego.
-Acetylated Lanolin - tłusty emolient otrzymywany z lanoliny, tworzy film na włosach, zapobiega elektryzowaniu, ułatwia rozczesywanie
-Glycerin - popularny nawilżacz różnego pochodzenia (od łoju zwierzęcego, poprzez oleje roślinne do ropy naftowej), utrzymuje wilgoć, ale przy niewystarczającej wilgotności powietrza może ją odciągać z głębszych warstw skóry i powodować wysuszenie.
-Lawsonia Inermis Extract - wyciąg z lawsonii bezbronnej czyli henna

W Twojej masce jest wiecej gliceryny i dodatkowo są proteiny:
-Silk Amino Acids, Hydrolyzed Silk - jedwab
-Hydrolyzed Keratin - keratyna
Jeśli chodzi o silikon, to zależy dlaczego Cię martwi. Bo jeśli np używasz tylko odżywki do mycia, to nie wiem czy ona wystarczy, bo o tym silikonie jest dosć mało informacji, na pewno nie jest zmywalny wodą. Jeśli używasz szamponu z SLS, to nie będzie problemu, zresztą jego jest tu naprawdę mało. Twoje włosy musiałyby bardzo nie lubić się z silikonami, żeby im zaszkodził, obciążył.

---------- Dopisano o 00:18 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Lolaa87 Pokaż wiadomość
To i ja się przypomnę

AS Haircare, Moisture care conditioning hair mask with royal jelly extract

Skład: Aqua, cetearyl alcohol, isopropyl palmitate, behentrimonium chloride, parfum, royal jelly, citric acid, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, isopropyl alcohol, phenoxyethanol, benzyl alcohol, potassium sorbate, hydrolyzed wheat gluten, hydrolyzed wheat protein, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, sodium benzoate, methylparaben, tocopherol, ethylparaben, propylparaben, lecithin, dipropylene glycol

Z góry bardzo dziękuję
-cetearyl alcohol, isopropyl palmitate - emolienty
-behentrimonium chloride - substancja myjąca, wygładzająca, przeciwdziala elektryzowaniu włosów
-parfum - zapach
-royal jelly- miód
-citric acid - regulator kwasowości
- hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride- substancja odżywcza
-isopropyl alcohol - rozpuszczalnik
-phenoxyethanol, benzyl alcohol - konserwanty
-potassium sorbate - konserwant
-hydrolyzed wheat gluten, hydrolyzed wheat protein - proteiny z pszenicy
Są tu też parabeny, nie ma silikonów. To raczej lekka odżywka, brakuje nawilżacza, za to jest dużo konserwantów.
Stary 2012-06-24, 12:10   #4306
Lolaa87
Zadomowienie

Cytat:
Miałam Biovaxa do blondu o podobnym składzie, więc przeklejam kawałek z mojej recenzji w KWC:
Cetyl Alcohol - tłusty emolient tworzący film, który zapobiega odparowaniu wody, zmiękcza i wygładza włosy
-Cetrimonium Chloride - środek zmiękczający i zapobiegający elektryzowaniu się włosów. Ma też właściwości konserwujące, ale jest niedozwolony jako konserwant. Jest lekkim emulgatorem. Może podrażniać.
-Prunus Amygdalus Dulcis Oil - olej migdałowy, jeden z uniwersalnych olejów w kosmetyce, jest lekki, natłuszcza i nawilża, zawiera 80% kwasu olejowego, 15% kwasu linolowego.
-Acetylated Lanolin - tłusty emolient otrzymywany z lanoliny, tworzy film na włosach, zapobiega elektryzowaniu, ułatwia rozczesywanie
-Glycerin - popularny nawilżacz różnego pochodzenia (od łoju zwierzęcego, poprzez oleje roślinne do ropy naftowej), utrzymuje wilgoć, ale przy niewystarczającej wilgotności powietrza może ją odciągać z głębszych warstw skóry i powodować wysuszenie.

Jeśli chodzi o silikon, to zależy dlaczego Cię martwi. Bo jeśli np używasz tylko odżywki do mycia, to nie wiem czy ona wystarczy, bo o tym silikonie jest dosć mało informacji, na pewno nie jest zmywalny wodą. Jeśli używasz szamponu z SLS, to nie będzie problemu, zresztą jego jest tu naprawdę mało. Twoje włosy musiałyby bardzo nie lubić się z silikonami, żeby im zaszkodził, obciążył.

---------- Dopisano o 00:18 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:47 ----------

-behentrimonium chloride - substancja myjąca, wygładzająca, przeciwdziala elektryzowaniu włosów
-parfum - zapach
-royal jelly- miód
Są tu też parabeny, nie ma silikonów. To raczej lekka odżywka, brakuje nawilżacza, za to jest dużo konserwantów.
Dziękuję za analizę

Góra: 08.03.2012
Dół: 18.06.2012
Lolaa87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 16:50   #4307
Kamila_Blondi
Zadomowienie

Natrafiłam ostatnio na takie o cudeńka. Możecie mi coś o nich napisać? Czy ta odżywka nada się do mycia? I czy szampon jest delikatny jak np. Hipp?

Naked Care Sensitive Conditioner – all hair types, delicate scalp:
Aqua, Cetearyl alcohol, Glycerin, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Gossypium hebaceum ( cotton ) seed extract, Olea europara ( olive ) fruit oil, Citrus aurantium ( neroli ) oil, Aspartic acid, Citric acid, Chlorphenesin, Linalool.

Naked Care Sensitive Shampoo – all hair types, delicate scalp:
Aqua, Sodium lauroyl sarcosinate, Cocamidopropyl betaine, Sodium cocoamphoacetate, Glycerin, Lauryl glucoside, Coco glucoside, Glyceryl oleate, Avena sativa (oat) meal extract, Citrus aurantium ( neroli) oil, Guar Hydroxypropyltrimonium chloride, Citric acid, Caprylyl/capryl glocoside, Sodium Hydroxymethylglycinate, Linalool.

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 18:43   #4308
Leili
Rozeznanie

Cytat:

-parfum - zapach
-royal jelly- miód
Dziękuję
Leili jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 09:20   #4309
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kamila_Blondi Pokaż wiadomość
Natrafiłam ostatnio na takie o cudeńka. Możecie mi coś o nich napisać? Czy ta odżywka nada się do mycia? I czy szampon jest delikatny jak np. Hipp?

Naked Care Sensitive Conditioner – all hair types, delicate scalp:
Aqua, Cetearyl alcohol, Glycerin, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Gossypium hebaceum ( cotton ) seed extract, Olea europara ( olive ) fruit oil, Citrus aurantium ( neroli ) oil, Aspartic acid, Citric acid, Chlorphenesin, Linalool.

Naked Care Sensitive Shampoo – all hair types, delicate scalp:
Aqua, Sodium lauroyl sarcosinate, Cocamidopropyl betaine, Sodium cocoamphoacetate, Glycerin, Lauryl glucoside, Coco glucoside, Glyceryl oleate, Avena sativa (oat) meal extract, Citrus aurantium ( neroli) oil, Guar Hydroxypropyltrimonium chloride, Citric acid, Caprylyl/capryl glocoside, Sodium Hydroxymethylglycinate, Linalool.
Odżywka
Cetearyl alcohol - emolient, zmiękcza, wygładza, Glycerin - nawilżacz, Brassicamidopropyl Dimethylamine - substancja kondycjonująca z oleju brassica, Gossypium hebaceum ( cotton ) seed extract - wyciąg z nasion bawełny, Olea europara ( olive ) fruit oi - oliwa z oliwek, Citrus aurantium ( neroli ) oil - olej z kwiatu pomarańczy, Aspartic acid - substancja zmniejszająca elektryzowanie, Citric acid - regulator pH, Chlorphenesin - konserwant, Linalool - zapach

Ta odżywka nie nadaje się do mycia, nie zawiera Cetrimonium Chloride ani żadnej innej substancji myjącej.

Szampon:
Sodium lauroyl sarcosinate - łagodny detergent, mocno pianotwórczy , Cocamidopropyl betaine, Sodium cocoamphoacetate - łagodne detergenty,
Glycerin - nawilżacz, Lauryl glucoside, Coco glucoside - emulgatory, Glyceryl oleate - tłusty emolient i emulgator, Avena sativa (oat) meal extract - wyciag z owsu, Citrus aurantium ( neroli) oil - olej neroli, Guar Hydroxypropyltrimonium chloride - zapobiega elektryzowaniu, Citric acid - regulator pH, Caprylyl/capryl glocoside - substancja myjąca, Sodium Hydroxymethylglycinate - konserwant, Linalool - zapach

Szampon wygląda na delikatny i na dodatek nie ma soli, którą ma Hipp.
Stary 2012-06-25, 10:36   #4310
Kamila_Blondi
Zadomowienie

Cytat:
Odżywka
Cetearyl alcohol - emolient, zmiękcza, wygładza, Glycerin - nawilżacz, Brassicamidopropyl Dimethylamine - substancja kondycjonująca z oleju brassica, Gossypium hebaceum ( cotton ) seed extract - wyciąg z nasion bawełny, Olea europara ( olive ) fruit oi - oliwa z oliwek, Citrus aurantium ( neroli ) oil - olej z kwiatu pomarańczy, Aspartic acid - substancja zmniejszająca elektryzowanie, Citric acid - regulator pH, Chlorphenesin - konserwant, Linalool - zapach

Ta odżywka nie nadaje się do mycia, nie zawiera Cetrimonium Chloride ani żadnej innej substancji myjącej.

Szampon:
Sodium lauroyl sarcosinate - łagodny detergent, mocno pianotwórczy , Cocamidopropyl betaine, Sodium cocoamphoacetate - łagodne detergenty,
Glycerin - nawilżacz, Lauryl glucoside, Coco glucoside - emulgatory, Glyceryl oleate - tłusty emolient i emulgator, Avena sativa (oat) meal extract - wyciag z owsu, Citrus aurantium ( neroli) oil - olej neroli, Guar Hydroxypropyltrimonium chloride - zapobiega elektryzowaniu, Citric acid - regulator pH, Caprylyl/capryl glocoside - substancja myjąca, Sodium Hydroxymethylglycinate - konserwant, Linalool - zapach

Szampon wygląda na delikatny i na dodatek nie ma soli, którą ma Hipp.
Dziękuję bardzo Czyli do mycia nie, ale ogólnie będzie dobra? Muszę je upolować

Edytowane przez Kamila_Blondi
Czas edycji: 2012-06-25 o 10:37
Stary 2012-06-25, 11:12   #4311
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję bardzo Czyli do mycia nie, ale ogólnie będzie dobra? Muszę je upolować
Odżywka wygląda fajnie, chociaż u mnie by się nie sprawdziła pewnie, bo ma dużo gliceryny, a moje włosy + gliceryna = puch.
Gdzie jest dostępna ta marka?
Stary 2012-06-25, 11:49   #4312
Kamila_Blondi
Zadomowienie

Cytat:
Odżywka wygląda fajnie, chociaż u mnie by się nie sprawdziła pewnie, bo ma dużo gliceryny, a moje włosy + gliceryna = puch.
Gdzie jest dostępna ta marka?
W drogerii Boots (w UK) lub na ich stronie internetowej:
http://www.nakedbodycare.co.uk
Szczerze Ci powiem, że nie wiem jak gliceryna działa na moje włosy, bo nie mam żadnych kosmetyków, które ją zawierają. Poprawka mam 1 odżywkę (Naked właśnie) i wygładza mi włosy, do tego są miękkie. analizowałaś mi jej skład stronę wcześniej

Edytowane przez Kamila_Blondi
Czas edycji: 2012-06-25 o 11:52
Stary 2012-06-25, 11:53   #4313
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
W drogerii Boots (w UK) lub na ich stronie internetowej:
http://www.nakedbodycare.co.uk
Szczerze Ci powiem, że nie wiem jak gliceryna działa na moje włosy, bo nie mam żadnych kosmetyków, które ją zawierają. Poprawka mam 1 odżywkę (Naked właśnie) i wygładza mi włosy, do tego są miękkie. analizowałaś mi jej skład stronę wcześniej
Gliceryna może puszyć, bo przy niskiej wilgotności powietrza odciąga wodę z głębszych warstw.
Stary 2012-06-25, 13:45   #4314
julietmoore
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1

wystarczy zerknąć tutaj i wszystko jasne

http://www.youtube.com/watch?v=TBogfRIP_R0
julietmoore jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 20:35   #4315
czmarta
Raczkowanie

Witam,

Poszukując odżywki do włosów natrafiłam na maskę lub balsam do włosów Argan’de Moist&Care. Generalnie tu: http://www.stapiz.pl/oferta/item/id/225/
Poprosiłam o skład i oto co dostałam:
Maska:
1. Aqua ,
2. Cetearyl Alcohol,
3. Helianthus Annuus Seed Oil,
4. Phenyl Trimethicone,
5. Isopropyl Myristate,
6. Cetrimonium Chloride,
7. Isopropyl Alcohol,
8. Argania Spinosa Oil,
9. Glycerin,
10. Parfum,
11. Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil,
12. Panthenol,
13. Potassium Abietoyl Hydrolyzed Soy Protein,
14. Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride,
15. Phenoxyethanol,
16. Methylparaben,
17. Ethylparaben,
18. Propylene Glycol,
19. Alpha-Isomethyl Ionone
20. Geraniol,
21. Hexyl Cinnamal,
22. Linalool,

Balsam:
1. Aqua,
2. Helianthus Annuus Seed Oil,
3. Cetearyl Alcohol,
4. Phenyl Trimethicone,
5. Isopropyl Myristate,
6. Cetrimonium Chloride,
7. Isopropyl Alcohol,
8. Glycerin,
9. Argania Spinosa Oil,
10. Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride,
11. Parfum,
12. Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil,
13. Panthenol,
14. Potassium Abietoyl Hydrolyzed Soy Protein,
15. Phenoxyethanol,
16. Methylparaben,
17. Ethylparaben,
18. Propylene Glycol,
19. Alpha-Isomethyl Ionone,
20. Hexyl Cinnamal,
21. Linalool

Czy to coś warte? Czy sobie odpuścić? Czekam jeszcze na skład: Maxima Nama Rupa maseczka z olejkiem arganowymi i Maxima Nook Nectar balsam do włosów obie maski firmy Kallos.

Edytowane przez czmarta
Czas edycji: 2012-06-25 o 20:45
czmarta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 21:10   #4316
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez czmarta Pokaż wiadomość
Witam,

Poszukując odżywki do włosów natrafiłam na maskę lub balsam do włosów Argan’de Moist&Care. Generalnie tu: http://www.stapiz.pl/oferta/item/id/225/
Poprosiłam o skład i oto co dostałam:
Maska:
1. Aqua ,
2. Cetearyl Alcohol,
3. Helianthus Annuus Seed Oil,
4. Phenyl Trimethicone,
5. Isopropyl Myristate,
6. Cetrimonium Chloride,
7. Isopropyl Alcohol,
8. Argania Spinosa Oil,
9. Glycerin,
10. Parfum,
11. Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil,
12. Panthenol,
13. Potassium Abietoyl Hydrolyzed Soy Protein,
14. Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride,
15. Phenoxyethanol,
16. Methylparaben,
17. Ethylparaben,
18. Propylene Glycol,
19. Alpha-Isomethyl Ionone
20. Geraniol,
21. Hexyl Cinnamal,
22. Linalool,

Balsam:
1. Aqua,
2. Helianthus Annuus Seed Oil,
3. Cetearyl Alcohol,
4. Phenyl Trimethicone,
5. Isopropyl Myristate,
6. Cetrimonium Chloride,
7. Isopropyl Alcohol,
8. Glycerin,
9. Argania Spinosa Oil,
10. Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride,
11. Parfum,
12. Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil,
13. Panthenol,
14. Potassium Abietoyl Hydrolyzed Soy Protein,
15. Phenoxyethanol,
16. Methylparaben,
17. Ethylparaben,
18. Propylene Glycol,
19. Alpha-Isomethyl Ionone,
20. Hexyl Cinnamal,
21. Linalool

Czy to coś warte? Czy sobie odpuścić? Czekam jeszcze na skład: Maxima Nama Rupa maseczka z olejkiem arganowymi i Maxima Nook Nectar balsam do włosów obie maski firmy Kallos.
Maska:
1. Aqua - woda
2. Cetearyl Alcohol - emolient, zmiękcza, zostawia film
3. Helianthus Annuus Seed Oil - olej słonecznikowy
4. Phenyl Trimethicone - silikon zmywalny łagodnym szamponem, redukuje lepkość
5. Isopropyl Myristate - emolient
6. Cetrimonium Chloride - lekki emulgator, niedozwolony jako konserwat, chociaz ma właściwości konserwujące
7. Isopropyl Alcohol - rozpuszczalnik mocniejszy od alkoholu etylowego
8. Argania Spinosa Oil - olej arganowy
9. Glycerin - nawilża
10. Parfum - zapach
11. Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil - olej jojoba
12. Panthenol - nawilża, łagodzi
13. Potassium Abietoyl Hydrolyzed Soy Protein - substancja kondycjonująca pochodząca z protein sojowych
14. Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride - ułatwia rozczesywanie, odżywia
15. Phenoxyethanol - konserwant
16. Methylparaben- konserwant
17. Ethylparaben - konserwant
18. Propylene Glycol - nawilżacz, ułatwia działanie innych substancji
19. Alpha-Isomethyl Ionone - zapach
20. Geraniol - zapach
21. Hexyl Cinnamal - zapach
22. Linalool - zapach

To praktycznie te same kosmetyki, mają identyczne składniki, tylko niektóre z nich są pozamieniane miejscami, ale też nie jest to jakaś wielka różnica ilościowa. Stapiz poleca je na problemy ze skórą głowy(przetłuszczanie), ale one wyglądają na dość ciężkie dzięki zawartości olejów, do tego mają jeden silikon, a on raczej nie bedzie działał oczyszczająco. Ale ogólnie wyglądają ok, jeśli ktoś nie unika silikonów.
Stary 2012-06-26, 18:29   #4317
czmarta
Raczkowanie

Dzięki serdeczne.
Otrzymałam dziś składy dwóch odżywek Kallosa z linii Maximy. Prosiłabym o rozszyfrowanie, bo to dla mnie czarna magia.

Maseczka Nama Rupa z olejkim arganowym
Aqua, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, butyrospermum parkii butter (butyrospermum parkii), trimethylsilylamodimethic one, parfum, methoxy
peg/ppg-7/3 aminopropyl dimethicone, c11-15 pareth-5, c11-15 pareth-9, benzyl alcohol, citric acid, methylochloroisothiazolin one, argania spinosa oil, methylisothiazolinone.

Maxima Nook Nectar Balsam do włosów
Aqua, cetyl alcohol, cetrimonium chloride, glyceryl laurate, amodimethicone, parfum, benzyl alcohol, linalool, trideceth-10, tocopheryl acetate, citric acid, butylene glycol, heliantus annuus seed oil, melaleuca alternifolia oil, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone

Z góry dziękuję.
czmarta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 22:12   #4318
chimay
Zakorzenienie

Maseczka Nama Rupa z olejkiem arganowym
Aqua, cetearyl alcohol-emolient, zostawia film, utrudnia ucieczke wody
-cetrimonium chloride - antystatyk, zmiękczacz, lekki emulgator
-butyrospermum parkii butter (butyrospermum parkii) - masło shea
-trimethylsilylamodimethic one - silikon, nierozpuszczalny w wodzie
-parfum - zapach
-methoxy peg/ppg-7/3 aminopropyl dimethicone - silikon
-c11-15 pareth-5 - emulgator, c11-15 pareth-9 - sufraktant (czyli odpowiada m.in. za mycie), emulgator
-benzyl alcohol - konserwant, zapach
- citric acid - regulator pH
-methylochloroisothiazolin one - konserwant
-argania spinosa oil - olej arganowy
- methylisothiazolinone - konserwant

Olejku jest tu bardzo mało, to taka przecietna maseczka z silikonami, bez nawilżaczy.

Maxima Nook Nectar Balsam do włosów
Aqua, cetyl alcohol - emolient
-cetrimonium chloride - antystatyk, zmiękczacz, lekki emulgator
-glyceryl laurate - tłusty emolient, tworzy film, kondycjonuje włosy, emulgator
-amodimethicone - silikon, zmywalny wodą jeśli występuje w towarzystwie Trideceth-12 i Cetrimonium Chloride (tu jest tylko ten drugi)
-parfum - zapach
-benzyl alcohol - konserwant
-linalool - zapach
-trideceth-10 - surfaktant
-tocopheryl acetate - witamina E, przeciwutleniacz, konserwant
-citric acid - regulator pH
-butylene glycol - nawilżacz, zapobiega wysychaniu kosmetyku, ułatwia działanie innych substancji
-heliantus annuus seed oil - olej słonecznikowy
-melaleuca alternifolia oil - olejek eteryczny z drzewa herbacianego
-methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone - konserwanty

Balsam z jednym, lżejszym silikonem, ma bardzo mało substancji nawilżającej, jeszcze mniej oleju.
Stary 2012-06-27, 07:22   #4319
morenna
Przyczajenie

Dot.: Analiza maschera

Ja równiez proszę o analizę kosmetyku- firmy GENERA ( włoska) Maschera Capelli- alle erbe- ziołowa.
agua,cetearyl Alkohol,Cetrimonium Chloride, C12013 Alkyl Malate,Ethylexyl Stearate, Malva sylvestris Extract, Althea officinalis Extract, Tilia cordata Extract, Achillea millefolium Extract,Chamomillia recutita Extract, Polyquaternium-32, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Propylene Glycol, Paraffinum Liquidum, Citric Acid, Profumo/Parfum, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Benzyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, CI 19140.
morenna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 10:29   #4320
chimay
Zakorzenienie

Dot.: Analiza maschera

Cytat:
Napisane przez morenna Pokaż wiadomość
Ja równiez proszę o analizę kosmetyku- firmy GENERA ( włoska) Maschera Capelli- alle erbe- ziołowa.
agua,cetearyl Alkohol,Cetrimonium Chloride, C12013 Alkyl Malate,Ethylexyl Stearate, Malva sylvestris Extract, Althea officinalis Extract, Tilia cordata Extract, Achillea millefolium Extract,Chamomillia recutita Extract, Polyquaternium-32, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Propylene Glycol, Paraffinum Liquidum, Citric Acid, Profumo/Parfum, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Benzyl Alcohol, Hexyl Cinnamal, CI 19140.
-Cetearyl Alkohol - emolient, utrudnia ucieczke wody, kondycjonuje
-Cetrimonium Chloride - antystatyk, lekki emulgator, zmiękcza
- C12013 Alkyl Malate - emolient pochodzący m.in. z kwasu jabłkowego
-Ethylexyl Stearate - tłusty emolient
-Malva sylvestris Extract - wyciąg ze ślazu dzikiego
-Althea officinalis Extract - wyciąg z prawoślazu, jedno z niewielu niewysuszających ziół
-Tilia cordata Extract - wyciąg z lipy, jedno z niewielu ziół, które nie wysuszają
-Achillea millefolium Extract - wyciąg z krwawnika pospolitego, reguluje wydzielanie sebum na skórze
-Chamomillia recutita Extract - wyciąg z rumianku, lekko rozjaśnia
- Polyquaternium-32 - polimer, który zapobiega elektryzowaniu, tworzy film na włosach
- Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride - odżywia, uelastycznia
-Propylene Glycol - nawilżacz, ułatwia przenikanie innych składników, zapobiega wysychaniu kosmetyku
-Paraffinum Liquidum - emolient
- Citric Acid - regulator pH
-Profumo/Parfum - zapach
-Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne - konserwanty
-Benzyl Alcohol - rozpuszczalnik i zapach
- Hexyl Cinnamal - zapach
-CI 19140 - barwniki
Odpowiedz

Tagi
isana, mocznik, odrosty, pielędnacja, prodykty do włosów, schwarzkopf, skalp, skład kosmetyków, skóra głowy, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości