Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-09-05, 21:15   #4921
user2
Przyczajenie

Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

chimaj, są złe-czyli takie, które trzeba zmyc detergentami, szukam odzywki , która miałaby silikony lekkie oraz nie miałaby w składzie alkoholu izopropylowego i byłaby emolientowa
user2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 21:32   #4922
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez user2 Pokaż wiadomość
chimaj, są złe-czyli takie, które trzeba zmyc detergentami, szukam odzywki , która miałaby silikony lekkie oraz nie miałaby w składzie alkoholu izopropylowego i byłaby emolientowa
Detergenty do tego właśnie służą, żeby się nimi myć. Detergenty służą także do wymywania protein, olejów i ekstraktów, których może być dla włosa za dużo. Czy idąc tym tropem trzeba założyć, że proteiny, oleje i ektrakty też są złe?

Jeśli chcesz czerpać informacje z blogów, to sięgnij po te sprawdzone, gdzie autorki wiedzą co piszą, a nie histeryzują, bo przeczytały u pana Różańskiego, że silikony to zło:
Wiedźma
Kascysko

U Wiedźmy znajdziesz też długą listę odżywek z lekkimi silikonami
chimay jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 21:40   #4923
user2
Przyczajenie

nie wiem kto to Rózański i nie wiem które blogi są sprawdzone - dlatego pytam, miło i miło by było aby odpowiadający tez odpowiadał takim samym tonem, mówienie do rozmówcy z góry nigdy nie jest dobrze odbierane i nie prosiłam o linki z wyjasnieniem typów silikonów bo to db znam, pozdrawiam
ps. wiele polecanych na blogach substancji ma lekkie silikony ale jednoczesnie alkohol izopropylowy, dlatego zapytałam tu o konkrety, dziekuje za linka, przejrzę
Stary 2014-09-05, 22:05   #4924
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez user2 Pokaż wiadomość
nie wiem kto to Rózański i nie wiem które blogi są sprawdzone - dlatego pytam, miło i miło by było aby odpowiadający tez odpowiadał takim samym tonem, mówienie do rozmówcy z góry nigdy nie jest dobrze odbierane i nie prosiłam o linki z wyjasnieniem typów silikonów bo to db znam, pozdrawiam
ps. wiele polecanych na blogach substancji ma lekkie silikony ale jednoczesnie alkohol izopropylowy, dlatego zapytałam tu o konkrety, dziekuje za linka, przejrzę
Wydaje mi się, że jednak znasz słabo, bo tylko z jednej, jednoznacznie potępiającej strony.
Wychodzisz z błędnego założenia (o szkodliwości silikonów) - błędnego bo już wiele osób przejechało się na odstawieniu silikonów, a moim zdaniem lepiej uczyć się na cudzych błędach i tym, co mają do napisania osoby, które się na tym naprawdę znają (jak zalinkowane przeze mnie blogerki).
A odżywkę, która odpowiada Twoim wymaganiom powinnaś znaleźć na liście z bloga Wiedźmy.
Stary 2014-09-05, 22:49   #4925
user2
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że jednak znasz słabo, bo tylko z jednej, jednoznacznie potępiającej strony.
Wychodzisz z błędnego założenia (o szkodliwości silikonów) - błędnego bo już wiele osób przejechało się na odstawieniu silikonów
wystarczy zapytać o odżywki bez alkoholu wysuszającego włosy i z lekkimi silikonami i juz sie zostanie zaszufladkowanym, nie wiesz jakie mam założenia...to troche agresywne...

cytat z bloga wiedźmy: ”Boisz się obciążenia włosów - do bogatych kosmetyków podchodź ostrożnie, a wybierz lekkie "chemiczne" odżywki z antystatykami i lekkimi silikonami.”

zadałam pytanie o nazewnictwio „dimethicone” czy jest może jakiś inny, ciężki dimethicone, którego boi się autorka, nigdzie nie pisałam, że rezygnuję z silikonów, pomyliłaś mnie z autorka bloga i nie potrafisz czytac ze zrozumieniem

cofam podziekowania za linka z twoja listą - sa tam odżywki humektantowe i z alkoholem izopropylowym oraz generalnie produkty o słabym składzie, zreszta juz kiedyś to przeglądałam

Edytowane przez user2
Czas edycji: 2014-09-06 o 08:00
Stary 2014-09-18, 10:13   #4926
DaciaSandero
Zadomowienie

Dziewczyny, mam prośbę.
Nie znam się na składach, a chciałam się dowiedzieć jak wypada porównanie odżywki Garnier Oleo Repair i maski z tej samej serii? Odżywka była super, ale zastanawiam się czy warto płacić więcej i szukać maski przez internet?

Wklejam przypadkowe blogi ze zdjęciami składów:
http://wlosowo-kosmetycznie.blogspot...r-fructis.html
http://czarnaines.blogspot.com/2013/...-repair-3.html

Edytowane przez DaciaSandero
Czas edycji: 2014-09-18 o 10:15
DaciaSandero jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 18:14   #4927
Margo123
Raczkowanie

Lotion Placenta - potrzebny skład!

Dziewczyny,czy któras z was używała lotionu placenty marki Postquam i mogłaby podać mi jego skład?
O ten mi chodzi...
http://allegro.pl/odzywka-tonik-loti...543509288.html
Margo123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 10:47   #4928
ViolettLady
Przyczajenie

Rossmann, Babydream, Leichtkamm-Shampoo (Szampon ułatwiający rozczesywanie włosów)

Skład:Aqua, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl, Sodium Coco-Sulfate, Parfum, Glyceryloleate, Coco-Glucoside, Polyquaternium-10, Sodiumlactate, Sodiumhydroxide, P-Anisic Acid, Triticumvulgare Germextract, Lactic Acid.

Chodzi mi o analizę w odniesieniu do tradycyjnego szamponu dla dzieci tej marki - czy warto się na niego "przerzucić", czy rzeczywiście będzie on ułatwiał rozczesywanie i czy razem z tymi nowymi dobroczynnymi składnikami nie wrzucono przy okazji jakiejś chemii.
Ps. Moja córka ma mocno kręcone włosy.

Link do KWC:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=71939
ViolettLady jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 19:55   #4929
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ViolettLady Pokaż wiadomość
Rossmann, Babydream, Leichtkamm-Shampoo (Szampon ułatwiający rozczesywanie włosów)

Skład:Aqua, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl, Sodium Coco-Sulfate, Parfum, Glyceryloleate, Coco-Glucoside, Polyquaternium-10, Sodiumlactate, Sodiumhydroxide, P-Anisic Acid, Triticumvulgare Germextract, Lactic Acid.

Chodzi mi o analizę w odniesieniu do tradycyjnego szamponu dla dzieci tej marki - czy warto się na niego "przerzucić", czy rzeczywiście będzie on ułatwiał rozczesywanie i czy razem z tymi nowymi dobroczynnymi składnikami nie wrzucono przy okazji jakiejś chemii.
Ps. Moja córka ma mocno kręcone włosy.

Link do KWC:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=71939
W nowej wersji jest silniejszy detergent z grupy siarczanów, Sodium Coco Sulfate (ten sam, co w szamponach Alterra). Poza tym dodali syntetyczny polimer, Polyquaternium -10. On może odpowiadać za łatwiejsze rozczesywanie.
Stary 2014-10-11, 10:25   #4930
ViolettLady
Przyczajenie

Cytat:
W nowej wersji jest silniejszy detergent z grupy siarczanów, Sodium Coco Sulfate (ten sam, co w szamponach Alterra). Poza tym dodali syntetyczny polimer, Polyquaternium -10. On może odpowiadać za łatwiejsze rozczesywanie.
chimay czyli podsumowując - zostać przy poprzedniku, czy kupić ten nowy? tzn. czy ten silniejszy detergent i dodatkowy składnik znacząco zmieniają właściwości szamponu i jego wpływ na włosy?

proszę jeszcze o analizę trzech olejków:

1. Marc Anthony, regenerująca terapia, olejek z orzechów macadamia, 50 ml
(nie ma w KWC)

Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Bambusa Vulgaris Leaf/Stem Extract, Glycerin, Cocos Nucifera (Cocount) Oil, Butyrospermum Prkii (Shea) Butter, Tocopheryl Acetate, Parfum (Frangrance), Paraffinum Liquidum, D&G Yellow 11 (CI 47000), D&G Green 6 (CI 61565)

2. Bielenda, Drogocenny olejek arganowy 3 w 1

Skład:
Glycine Soja Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Argania Spinosa Kernel Oil, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Tocopherol, Squalene, Ascorbyl Palmitate, Beta-Sitosterol, Parfum, Cinnamal, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool.

link do KWC: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=60508

3. Dove, Pure Care Dry Oil, odzywczy olejek, do włosów dojrzałych, 100 ml

Skład:
Cyclopentasiloxane, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Dimethiconol, Punica Granatum Seed Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed oil, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Parfum (Fragrance), Phenyl Trimethicone, Amodimethicone, Cyclohexasiloxane, Cyclotetrasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, BHT, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool.

link do KWC: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=71125

Proszę o porady i info co jest "fajnego" w tych olejkach, a co np. z góry je "skreśla".
Czy któryś z nich mogłabym z czystym sumieniem stosować do poskromienia burzy loków mojej 3-latki?
Stary 2014-10-11, 11:03   #4931
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
chimay czyli podsumowując - zostać przy poprzedniku, czy kupić ten nowy? tzn. czy ten silniejszy detergent i dodatkowy składnik znacząco zmieniają właściwości szamponu i jego wpływ na włosy?

Nie da się patrząc na skład ocenić, jak będzie działał na konkretnych włosach. To tylko bardzo ogólne informacje, wszystko i tak trzeba przetestować. Częściowo dlatego już prawie wcale się nie udzielam w tym wątku. Większość wrzuca skład i chce, żeby jak z czarodziejskiej kuli wyczytać, jak dane włosy będą na niego reagować, a to jest zwyczajnie niemożliwe. I najlepiej, żeby napisać, co jest dobre, a co złe, a tak też się nie da, bo to zależy od stężenia i preferencji włosów.

Cytat:
proszę jeszcze o analizę trzech olejków:

1. Marc Anthony, regenerująca terapia, olejek z orzechów macadamia, 50 ml
(nie ma w KWC)

Skład: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Bambusa Vulgaris Leaf/Stem Extract, Glycerin, Cocos Nucifera (Cocount) Oil, Butyrospermum Prkii (Shea) Butter, Tocopheryl Acetate, Parfum (Frangrance), Paraffinum Liquidum, D&G Yellow 11 (CI 47000), D&G Green 6 (CI 61565)

2. Bielenda, Drogocenny olejek arganowy 3 w 1

Skład:
Glycine Soja Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Argania Spinosa Kernel Oil, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Tocopherol, Squalene, Ascorbyl Palmitate, Beta-Sitosterol, Parfum, Cinnamal, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool.

link do KWC: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=60508

3. Dove, Pure Care Dry Oil, odzywczy olejek, do włosów dojrzałych, 100 ml

Skład:
Cyclopentasiloxane, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Dimethiconol, Punica Granatum Seed Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed oil, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Parfum (Fragrance), Phenyl Trimethicone, Amodimethicone, Cyclohexasiloxane, Cyclotetrasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, BHT, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool.

link do KWC: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=71125

Proszę o porady i info co jest "fajnego" w tych olejkach, a co np. z góry je "skreśla".
Czy któryś z nich mogłabym z czystym sumieniem stosować do poskromienia burzy loków mojej 3-latki?
To zależy, co uważasz za "skreślające". Marc Anthony to produkt silikonowo-olejowy z dodatkiem gliceryny. Bielenda - praktycznie same oleje + inny emolient. Dove - silikony, parafina i oleje.
Stary 2014-10-11, 17:48   #4932
ViolettLady
Przyczajenie

Cytat:
Nie da się patrząc na skład ocenić, jak będzie działał na konkretnych włosach. To tylko bardzo ogólne informacje, wszystko i tak trzeba przetestować. Częściowo dlatego już prawie wcale się nie udzielam w tym wątku. Większość wrzuca skład i chce, żeby jak z czarodziejskiej kuli wyczytać, jak dane włosy będą na niego reagować, a to jest zwyczajnie niemożliwe. I najlepiej, żeby napisać, co jest dobre, a co złe, a tak też się nie da, bo to zależy od stężenia i preferencji włosów.
Nie chodziło mi o przepowiednię jak szampon zadziała na włosy mojej córki czy moje - po prostu liczyłam na informację jeśli któreś ze składników należą do takich które niekoniecznie powinny znaleźć się w szamponie dla dzieci z założenia "delikatnego" (a wiadomo ze bardzo często wcale nie są one takie).
Nie znam się na składzie i całym tym nazewnictwie, dlatego poprosiłam o poradę. I oczywiście zdaję sobie sprawę że różne włosy mogą różnie reagować. Ale może ktoś właśnie ma jakieś doświadczenia z konkretnymi skladnikami i może napisać czego mogłabym się spodziewać.
Co do olejków to samo - interesuje mnie czy mimo tego że producenci zapewniają o rewelacyjnym super składzie i działaniu swojego produktu - rzeczywiście jest to "fajny składowo" bez nadmiaru zbędnej chemii produkt.

Dziękuję Ci za odpowiedź, ale napisałaś to w takim tonie jakbyś robiła łaskę ze odpisujesz, a przecież nie prosiłam konkretnie Ciebie, tylko ogólnie osoby które się na tym znają - z tego co się orientuje jest ich tutaj trochę.
W sumie nie dowiedziałam się niczego konkretnego i nie uzyskałam odpowiedzi na moje pytania, ale dziękuję jeszcze raz za fatyge i przepraszam za marnotrawienie Twojego czasu.

Jeśli ktoś jeszcze zechciałby przeanalizować składy wymienionych przeze mnie produktów, głównie olejków - będę wdzięczna
Stary 2014-10-11, 20:18   #4933
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Nie chodziło mi o przepowiednię jak szampon zadziała na włosy mojej córki czy moje - po prostu liczyłam na informację jeśli któreś ze składników należą do takich które niekoniecznie powinny znaleźć się w szamponie dla dzieci z założenia "delikatnego" (a wiadomo ze bardzo często wcale nie są one takie).
Działanie zależy między innymi od użytych proporcji, a ze składu tego nie wyczytasz. Dopiero jeśli wiesz, że np siarczany wysuszają Ci skórę, to szukasz szamponów z innymi detergentami. Jeśli stosowałaś u siebie czy córki szampony z SLES i nic się nie działo, to nie ma powodu, żeby unikać tego czy innego siarczanu. Np w Johnsonach nie jest on wiodącym detergentem, sądząc po składzie (gdzie jest na 4. miejscu) użyto go tam mało. Tak samo w tym nowym szamponie Babydream.

Cytat:
Nie znam się na składzie i całym tym nazewnictwie, dlatego poprosiłam o poradę. I oczywiście zdaję sobie sprawę że różne włosy mogą różnie reagować. Ale może ktoś właśnie ma jakieś doświadczenia z konkretnymi skladnikami i może napisać czego mogłabym się spodziewać.
Co do olejków to samo - interesuje mnie czy mimo tego że producenci zapewniają o rewelacyjnym super składzie i działaniu swojego produktu - rzeczywiście jest to "fajny składowo" bez nadmiaru zbędnej chemii produkt.
W sumie od tego jest KWC. Tam jest największa ilość opinii i właśnie tam widać, jak bardzo różnie ten sam kosmetyk działa u różnych osób. Dopiero jak się mniej więcej pozna preferencje swoich włosów i skóry, to można na podstawie składu jakąś informację wyciągnąć, że to zadziała tak i tak, ale i tak trzeba to zweryfikować testami.
Weź też pod uwagę, że produkty które Cię interesują nie są stricte dla dzieci, a Ty chcesz je stosować u dziecka, a dziecięce włosy jednak trochę inne są, więc efekt też może być inny niż u dorosłych np obciążenie i przetłuszczenie czy coś w tym stylu.

Cytat:
Dziękuję Ci za odpowiedź, ale napisałaś to w takim tonie jakbyś robiła łaskę ze odpisujesz, a przecież nie prosiłam konkretnie Ciebie, tylko ogólnie osoby które się na tym znają - z tego co się orientuje jest ich tutaj trochę.
W sumie nie dowiedziałam się niczego konkretnego i nie uzyskałam odpowiedzi na moje pytania, ale dziękuję jeszcze raz za fatyge i przepraszam za marnotrawienie Twojego czasu.

Jeśli ktoś jeszcze zechciałby przeanalizować składy wymienionych przeze mnie produktów, głównie olejków - będę wdzięczna
Nie taki był mój zamiar
W tym wątku przez jakieś dwa lata udzielałam się głównie ja, więc teraz po prostu przy okazji odpowiedzi na Twojego posta podzieliłam się taką moją refleksją, że nie widzę za bardzo sensu....

Jest sporo wyszukiwarek składów
http://www.kosmopedia.org
angielska https://www.truthinaging.com/ingredients
http://kosmetologia.com.pl/analizator-kosmetykow.html - można zrobić gotową analizę
angielska http://cosdna.com/eng/ingredients.php - tu tak samo
Niektóre blogerki mają swoje własne wyszukiwarki:
http://arsenicmakeup.blogspot.com/p/baza-inci.html - tu wyraźnie proekologiczne podejście

Dlatego między innymi nie widzę sensu analizowania tu składów. Ale może ktoś uważa inaczej i będzie mu się będzie chciało.

Ostatnia rzecz: skoro Twoja córka ma kręcona włosy, to może więcej informacji znajdziesz na podforum kręconych? Też jest tam wątek z analizą nastawiony na potrzeby takich włosów
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=408837&page=122
I wątek o pielęgnacji takich włosów u dzieci:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=407676
Stary 2014-10-19, 22:47   #4934
Anyaa
Raczkowanie

Poproszę o analizę tych dwóch kosmetyków.. Zaintrygowały mnie.. a szczególnie skład jednego z nich..
Anna, Serum do włosów wzmacniające
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=67269
Skład: Aqua, Urtica Dioica Extract, Alcohol, Petroleum Distillates.
i
Anna, Serum do włosów regenerujące
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=67268
Skład: Paraffinum Liquidum, Dicalcium Phosphate Dihydrate, Zinc Sulfate.

zastanawia mnie szczególnie co jest takiego regenerującego w tym drugim serum ;o

najcudowniejsze wakacje
18.08.2010 kocham Cię

od 14.02 mistrzyni romantyzmu! według TŻta
Anyaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 11:47   #4935
Atanvarne
Raczkowanie

Dostałam od Koleżanki Plantaloe 100% Pure Aloe Vera Gel 250ml żel aloesowy ,http:// www. aloeverapoint.com/image/cache /data/productos/Plantaloe/GEL%20PURO-800x600. jpg jest napisane że do pielęgnacji skóry, zastanawiam się czy można go nakładać na włosy. Oto skład:
Aqua, Aloe barbadensis leaf juices, Glycerin, Carbomer, Sodium hydroxide, Disodium EDTA, Allantoin, Panthenol, Propylene glycol, Triethylene glycol, Benzyl alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone,nMe gnesium Chloride, Magnesium nitrate, Potassium sorbate, Sodium benzoate, Ascorbic acid, Citric acid, Sodium sulfite, Parfum, C.I47005, C.I.61570
Atanvarne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 23:17   #4936
nomarts
Raczkowanie

hej, obecnie przebywam we Włoszech i dziś w supermarkecie dostrzegłam różne wersje odżywek ultradoux, których, tak mi się przynajmniej wydaje, nie ma w Polsce, może któraś z Was wypowie się czy warto wziąć? przeszukałam już programy analizujące składy, ale mimo wszystko nie mówią mi one, jak poszczególne składniki zachowują się na włosach (a ja mam głównie włosy wysokoporowate, może tuż przy głowie średnioporowate). Byłoby super, gdyby ktoś wyraził swoją opinię zamieszczam zdjęcia i składy garnierów plus dwie włoskie odżywki.

1. garnier ultradoux słodki migdał i kwiat lotosu
http://i.imgur.com/hgCdTq2.jpg
http://i.imgur.com/oBJUvb5.jpg

2. garnier ultradoux olejek arganowy i kamelia
http://i.imgur.com/b9R4ulJ.jpg
http://i.imgur.com/SjkRSeo.jpg

3. garnier ultradoux nawilżające mleko roślinne
http://i.imgur.com/IZPZh3p.jpg
http://i.imgur.com/A63x5Hi.jpg

4. garnier ultradoux masa perłowa i kwiat wiśni
http://i.imgur.com/BU7bHPD.jpg
http://i.imgur.com/ziicg8L.jpg

5. garnier ultradoux skarby miodu
http://i.imgur.com/YbDtYU6.jpg
http://i.imgur.com/vDRNM6O.jpg

6. ever green odżywka do włosów normalnych
http://i.imgur.com/mmSrZoy.jpg
http://i.imgur.com/BxXgcqd.jpg

7. Splend'Or kokosowa odżywka
http://i.imgur.com/CaMxUdw.jpg
http://i.imgur.com/DgN2gsK.jpg

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 00:17 ---------- Poprzedni post napisano o 00:13 ----------

dodam, że np magię z moimi włosami robi stapiz sleek line repair, garnier awokado i karite, biowax pomarańczow -gładko i błyszcząco; a kompletną tragedię - nivea long repair i joanna naturia miód i cytryna - szopa, szopa, szopa.
nomarts jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 15:25   #4937
jesyy6
Przyczajenie

hej dziewczyny ma pytanie, co myślicie o tym składzie? http://4.bp.blogspot.com/-8IqwsA3LxJ...0/DSCF1384.JPG jest to olejek nawilżający do włosów ze śródziemnomorską oliwą z oliwek z avonu planet spa, dostałam od cioci i sama nie wiem czy warto nakładać go na włosy?
jesyy6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 12:53   #4938
pszczola2000
Rozeznanie

hej,

jak Wam się widzi ten skład jeśli chodzi wpływ na włosy?

Wklejam skład produktów
Składniki odżywki Hair Jazz:
AQUA, PARAFFINUM LIQUIDUM, HYDROLYZED SOY PROTEIN, CETEARYL ALCOHOL, CETEARETH-20, HYDROLYZED KERATIN, EGG SHELL EXTRACT, ALCOHOL, CAMPHOR, METHYLISOTHIAZOLINONE, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE, PYRIDOXIN HCL, PERFUM, DIPALMITOYLETHYL HYDROXYETHYLMONIUM METHOSULFATE, CITRIC ACID, PROPYLEN GLYCOL, 5-BROMO-5-NITRO-1.3-DIOXANE, ALPHA AMYL CINNAMAL, LINALOL

Składniki szamponu Hair Jazz:
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAÏNE, COCAMIDE DEA, HYDROLYZED SOY PROTEIN, HYDROLYZED KERATIN, EGG SHELL EXTRACT, ALCOHOL, CAMPHOR, METHYLISOTHIAZOLINONE, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE, PYRIDOXIN HCL, PERFUM, CITRIC ACID, CARBOXYMETHYL CHITIN, PROPYLENE GLYCOL, 5-BROMO-5- NITRO-1,3 DIOXANE, C.I. 42090, ALPHA AMYL CINNAMAL, LINALOL

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 14:16   #4939
nel1984
Przyczajenie

Hej dziewczyny. Czy jest gdzieś jakiś spis kosmetyków których składy zostały przeanalizowane? Szukam jednego szamponu i po kilkudziesięciu stronach wymiękam...
Chodzi o szampon Loreal Liss Ultime. Nie mogę znaleźć nawet składu tego szamponu.

Edytowane przez nel1984
Czas edycji: 2015-01-14 o 15:06
nel1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 15:12   #4940
Penny90
Wtajemniczenie

Hej Mogę prosić o analizę składu tych kosmetyków?

1) Alterna, Bamboo Smooth, Anti Frizz Shampoo (Szampon wygłądzający do włosów)
Skład: Water (Aqua), Cocamidopropyl Betaine, Disodium 2-Sulfolaurate, Sodium Methyl 2-Sulfolaurate , Cetrimonium Chloride, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Bambusa Vulgaris Water, Bambusa Arundinacea Stem Extract, Hydrolyzed Soy Protein, Aleurites Moluccana Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Santalum Album (Sandalwood) Wood Extract, Moringa Pterygosperma Seed Oil, Shorea Stenoptera Seed Butter, Wasabia Japonica Root Extract, Lauramide MEA, PEG-150 Distearate, Silicone Quaternium-8, Glycerin, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Amodimethicone, Polyquaternium-55, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Methyl Gluceth-10, PEG-15 Soyamine/IPDI Copolymer Dimer Dilinoleate, Sodium Benzoate, Polyquaternium-7, C11-15 Pareth-7, Quaternium-95, Butylphenyl Methylpropional, Hydrogenated Castor Oil/Sebacic Acid Copolymer, Panthenyl Hydroxypropyl Steardimonium Chloride, Linalool, Laureth-9, Disodium EDTA, Propanediol, Laureth-2, Trideceth-12, Citronellol, Polysilicone-15, Aminomethyl Propanol, Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Silanetriol, Methylchloroisothiazolino ne, Phospholipids, Methylisothiazolinone, Polyquaternium-10, Silanetriol Melaninate, Superoxide Dismutase, Limonene, Bromelain, Papain, Fragrance (Parfum)

2)
Alterna, Bamboo Smooth, Anti Frizz Conditioner (Odżywka wygładzająca i wzmacniająca włosy)
Skład: Water (Aqua), Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane , Dimethicone, Hydrogenated Castor Oil/Sebacic Acid Copolymer, Behentrimonium Methosulfate , Glycerin , Dihydroxypropyl PEG-5 Linoleammonium Chloride, Fragrance (Parfum), Phenoxyethanol, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Dimethiconol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Hydroxyethylcellulose , Panthenol, Amodimethicone, Polysilicone-15, Butylphenyl Methylpropional, Citric Acid , Linalool, C11-15 Pareth-7, Phospholipids, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Laureth-9, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Citronellol , Trideceth-12 , Limonene, Disodium EDTA, Methylisothiazolinone, Aleurites Moluccana Seed Oil, Bambusa Vulgaris Water, Bambusa Arundinacea Stem Extract, Wasabia Japonica Root Extract, Superoxide Dismutase, Foeniculum Vulgare (Fennel) Seed Extract, Polyquaternium-10, Saccharomyces/Lysate Ferment, Silanetriol Melaninate, Bromelain, Papain, Saccharomyces/Zinc Ferment, Algae Extract, Lactoferrin, Corn Oligosaccharides, Phytosphingosine, Acetyl Methionine, Acetyl Serine, Amino Acyl tRNA Synthetase, Copper Lysl Oxidase, Glycine Soja (Soybean) Seed Peroxidase, Saccharomyces/Copper Ferment, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Ganoderma Lucidum (Mushroom) Tyrosinase, Lentinus Edodes Tyrosinase, Retinyl Palmitate

Poszukuję każdej ilości micela Bioderma Sensibio

Vinted:
kinga9001
Penny90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 16:02   #4941
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nel1984 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Czy jest gdzieś jakiś spis kosmetyków których składy zostały przeanalizowane? Szukam jednego szamponu i po kilkudziesięciu stronach wymiękam...
Chodzi o szampon Loreal Liss Ultime. Nie mogę znaleźć nawet składu tego szamponu.
Jest, na forum kręconych
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=447103
Na forum pielęgnacyjnym jest dawno nie aktualizowana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250024

Składy kosmetyków fryzjerskich często są w sklepie FaleLokiKoki.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-01-14 o 16:05
Stary 2015-01-16, 13:06   #4942
nel1984
Przyczajenie

Dzięki wieeeelkie za pomoc
nel1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-21, 19:56   #4943
czerwonapanienka
Zadomowienie

Produkty Kapyderm

Witam, potrzebuję opinii czy ktoś z Was stosował może produkty firmy Kapiderm? Dziś po wizycie u trychologa Pani poleciła mi tonik alogenico, dzięki któremu miałyby się wzmocnić moje bardzo słabe i małe cebulki włosów. Jednak zanim wydam 270zł za buteleczkę magicznego toniku chciałabym poznać opinie. Oto skład toniku: Ekstrakty roślinne bluszczu, pokrzywy, aminokwasy siarkowe (cysteina, metionina, tryptofan-podstawowy składnik kreatyny), arnika, rozmaryn, rukiew wodna, panthenol, proteiny pochodzenia organicznego, witaminy pochodzenia roślinnego, jodek potasu, kwas salicylowy, aktywator ukrwienia.
czerwonapanienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 16:46   #4944
SceneQueene
Zakorzenienie

Dot.: Produkty Kapyderm

Skład ma fajny, ale niestety nie stosowałam. Niemniej, tyle bym nie dała.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 10:19   #4945
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Dot.: Produkty Kapyderm

Cytat:
Napisane przez czerwonapanienka Pokaż wiadomość
Witam, potrzebuję opinii czy ktoś z Was stosował może produkty firmy Kapiderm? Dziś po wizycie u trychologa Pani poleciła mi tonik alogenico, dzięki któremu miałyby się wzmocnić moje bardzo słabe i małe cebulki włosów. Jednak zanim wydam 270zł za buteleczkę magicznego toniku chciałabym poznać opinie. Oto skład toniku: Ekstrakty roślinne bluszczu, pokrzywy, aminokwasy siarkowe (cysteina, metionina, tryptofan-podstawowy składnik kreatyny), arnika, rozmaryn, rukiew wodna, panthenol, proteiny pochodzenia organicznego, witaminy pochodzenia roślinnego, jodek potasu, kwas salicylowy, aktywator ukrwienia.
Po za pogrubionym (nie sprecyzowałaś tej substancji) nie ma w tym toniku żadnego składnika, który byłby wynikiem jakiejś opatentowanej technologicznie formuły. Wyciągi z wymienionych roślin, można spotkać w wielu tańszych produktach. Ja bym za taką cenę raczej nie skorzystała.

Edytowane przez Wolha wRedna
Czas edycji: 2015-01-23 o 10:35
Wolha wRedna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 16:06   #4946
beatka425
Raczkowanie

Serdecznie proszę o przeanalizowanie tej odżywki :

HENNA TREATMENT WAX - RICHARDS&APPLEBY UK

Skład: Aqua, Stearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulfate, Cetyl Alcohol, Alcohol Denat, Methylparaben, Propylparaben, Citric Acid, Parfum, Lawsonia Inermis (Henna) Extract, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone, Benzyl Alcohol

Sprawdzałam w internecie, ale takiego samego składu nie mogłam znaleźć W latach młodości ogromnie ta odżywka mi pomogła z włosami ( stały się mocniejsze i szybciej rosły ), ale wtedy jeszcze nie byłam świadoma swojej pielęgnacji
Czytać składów nie umiem, dlatego pomóżcie dobre duszyczki

beatka425 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 17:13   #4947
Wolha wRedna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beatka425 Pokaż wiadomość
Serdecznie proszę o przeanalizowanie tej odżywki :

HENNA TREATMENT WAX - RICHARDS&APPLEBY UK

Skład: Aqua, Stearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulfate, Cetyl Alcohol, Alcohol Denat, Methylparaben, Propylparaben, Citric Acid, Parfum, Lawsonia Inermis (Henna) Extract, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone, Benzyl Alcohol

Sprawdzałam w internecie, ale takiego samego składu nie mogłam znaleźć W latach młodości ogromnie ta odżywka mi pomogła z włosami ( stały się mocniejsze i szybciej rosły ), ale wtedy jeszcze nie byłam świadoma swojej pielęgnacji
Czytać składów nie umiem, dlatego pomóżcie dobre duszyczki
Silny detergent + alkohol , nie wiem jak producent mógł to nazwać maską/odżywką. Henny jest tu jak na lekarstwo, ponieważ wystepuje po zapachu.

Jesteś pewna, że kiedyś używałaś dokładnie tego? Bo odżywek Wax jest na rynku kilka rodzajów różnych firm, łatwo sie pogubić, a ta tutaj może raczej zaszkodzic niż pomóc.
Wolha wRedna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 17:51   #4948
beatka425
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Silny detergent + alkohol , nie wiem jak producent mógł to nazwać maską/odżywką. Henny jest tu jak na lekarstwo, ponieważ wystepuje po zapachu.

Jesteś pewna, że kiedyś używałaś dokładnie tego? Bo odżywek Wax jest na rynku kilka rodzajów różnych firm, łatwo sie pogubić, a ta tutaj może raczej zaszkodzic niż pomóc.
Tak, na pewno używałam tej odżywki bo pamiętam opakowanie. Kupiłam wtedy w aptece jakoś na etapie gimnazjum czyli daaawno temu... Podziałała cudownie na moje włosy
Z tego co się orientuje to właśnie kiedyś dawno temu był inny skład i dlatego pewnie wtedy mi tak pomogła ta sławna odżywka.
Ech no szkoda, ale ślicznie dziękuje za przeanalizowanie

Stary 2015-01-23, 19:09   #4949
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość

Waxy Richards&Appleby to były pierwsze oryginalne waxy, w zasadzie Biovax się po prostu sprytnie podpiął pod modę na "wax".
Te maski były ponoć początkowo polecane osobom po chemioterapii i co najlepsze pomimo beznadziejnego składu zbierały świetne opinie, zresztą wystarczy popatrzeć na średnia ocen na KWC.
Nie wiem, czy są jeszcze produkowane, na stronie producenta ich nie widzę, ale np w tym sklepie można waxa zamówić. Jeśli u kogoś to działało, to ja bym się nad składem w ogóle nie zastanawiała.
Stary 2015-01-25, 12:08   #4950
beatka425
Raczkowanie

Cytat:
Waxy Richards&Appleby to były pierwsze oryginalne waxy, w zasadzie Biovax się po prostu sprytnie podpiął pod modę na "wax".

Te maski były ponoć początkowo polecane osobom po chemioterapii i co najlepsze pomimo beznadziejnego składu zbierały świetne opinie, zresztą wystarczy popatrzeć na średnia ocen na KWC.

Nie wiem, czy są jeszcze produkowane, na stronie producenta ich nie widzę, ale np w tym sklepie można waxa zamówić. Jeśli u kogoś to działało, to ja bym się nad składem w ogóle nie zastanawiała.

Tak tak na KWC ma super opinie, ale to chyba jeszcze z tym starym składem. Ja zakupiłam inna gdzie nawet henna jest dopiero po zapachu ;/
Dzisiaj jestem po drugim użyciu tego waxa i powiem wam dziewczyny ze włosy sa świetne, lekkie sypkie i takie dociazone jak nigdy. Nie wiem czego to zasługa skoro na początku składu sa takie niezbyt chyba fajne składniki.
Jeszcze raz dziekuje 😚

Odpowiedz

Tagi
isana, mocznik, odrosty, pielędnacja, prodykty do włosów, schwarzkopf, skalp, skład kosmetyków, skóra głowy, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości