Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-31, 22:34   #721
virka
Zakorzenienie

Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Nanatsusaya Pokaż wiadomość
Dziękuję Virko, przepraszam za spóźnione podziękowania ale nie mam neta na stancji
Nie ma sprawy Polecam się

virka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 08:16   #722
shemaletrouble
Raczkowanie

ja rowniez poprosze

Pantene, Pianka do włosow farbowanych LŚNIĄCY KOLOR

aqua, isobutane polyquaternium-4, propane, propylene glycol, DMDM hydrantion, C9-11 pareth-8, disodium EDTA, parfum, benzyl salicylate, panthenol, citric adic, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3- cyclohexene carboxaldehyde, limonene, tocopheryl acetate, ethylhexyl salicytate, alpha-isomethyl lonone, citronellol, linalool.

z góry dzieki
shemaletrouble jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 16:19   #723
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor

Zaktualizowałam właśnie listę kosmetyków.

Ważne - proszę o wpisywanie pełnej nazwy kosmetyku do analizy, tj:
NAZWA PRODUCENTA + NAZWA SERII/PODSERII + NAZWA KOSMETYKU z uwzględnieniem jego rodzaju
.
Np. Schwarzkopf [producent], Gliss Kur Oil Nutritive [seria i podseria], Balsam z olejkami pielęgnacyjnymi zapobiegający rozdwajaniu się końcówek [nazwa]

Ułatwi to znacznie rozpoznanie kosmetyku i jego uszeregowanie na liście zanalizowanych podmiotów.

Dodałam również dodatkową rubrykę, odnoszącą się do kosmetyków indyjskich, które nie zawsze oznaczone są nazwą producenta, z podziałem uwzględniającym przeznaczenie danego kosmetyku.

Miło będzie również, jeśli w wątku znajdzie się więcej fotek
'Estelle' jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 17:30   #724
xyoko
Zakorzenienie

Jolie ogromnie dziękuję za porównanie, już wiem, jaki szampon będę teraz testować
Stary 2008-06-01, 17:37   #725
QsQs
Zadomowienie

Nie znalazłam tego kosmetyku na liście wiec prosze o analize;

Schwarzkopf, Gliss Kur Hair Repair, 2 fazowa odzywka regeneracyjna repair treatment bez splukiwania, włosy suche i zniszczone

aqua, alcohol denat, polyacrylamide, dimethicone, c13-14 isoparaffin, distearoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, polyquaternium-10, sodium carbomer, laureth-7, cetracyl alcohol, dimethiconol, polyquaternium-11, pvp, panthenol, amodimethicone, panax ginseng, pantolactone, glycerin, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, lactic acid, hydrolyzed wheat protein, arginine, acetyl tyrosine, arctium majus, hydrolyzed soy protein, peg-12 dimethicone, cetrimonium chloride, trideceth-12, niacinamide, ornithine hcl, citrulline, biotin, parfum, linalool, coumarin, hexyl cinnamal, ci 77891, ci 47005, ci 17200
ten alcohol denat wysoko w skladzie mnie troche przeraza. jakie on ma wlasciwie dzialanie?
QsQs jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 17:44   #726
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xyoko Pokaż wiadomość
Jolie ogromnie dziękuję za porównanie, już wiem, jaki szampon będę teraz testować
nie ma za co ja już go testuję i muszę przyznać, że jest całkiem całkiem
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 19:21   #727
Melodia mgieł nocnych
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
No to po kolei: na początku nawilżacz (cetyl alc.) i silikon (amodimethicone- bardzo łatwo zmywalny, przyjazny dla włosów- wygładzi je i "utemperuje"), Hydroxyethylcellulose to stabilizator emulsji i czynnik zagęszczający. Behetrimonium- działa antystatycznie, Ethylhexyl Methoxycinnamate- filtr UV- podobnie benzyl silicate (do tego jest konserwantem i substancją zapachową), Chlorhexidine Dihydrochloride-konserwant, zapach. Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate- humektant (zatrzymuje wodę we wlosach), zmiękczacz oraz antystatyk. Z "fajniejszych" substancji są także (ale to już dalej w składzie) emolienty (nawilżacze)- myristyl alc, cetyl esters i cetearyl alc.

Ogólnie odżwyka jest ok. Ma trochę emolientów- więc będzie nawilżać. Gorzej z substancjami o działaniu odżywczym, ale ma za to filtry UV (dość wysoko) więc na lato jak znalazł (zwłaszcza dla farbowanych włosów) Niektóre konserwanty dość wysoko w składzie- ale że nie są bardzo "żarłoczne" to można je zaakceptować.
Jolie2601, dziękuję bardzo! Jesteś niesamowita

All the single ladies, now put your hands up!!!

Pani Magister

OPENER 2010
Melodia mgieł nocnych jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 20:02   #728
xyoko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
nie ma za co ja już go testuję i muszę przyznać, że jest całkiem całkiem
O, to tym bardziej mnie zachęciłaś
Stary 2008-06-01, 20:28   #729
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Melodia mgieł nocnych Pokaż wiadomość
Jolie2601, dziękuję bardzo! Jesteś niesamowita
nie ma za co i dziękuję
Cytat:
Napisane przez xyoko Pokaż wiadomość
O, to tym bardziej mnie zachęciłaś
testuj- im więcej opinii tym lepiej
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 06:49   #730
Dori1981
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Składzik na moje oko dość przeciętny i raczej skromny. Zawiera kilka emolientów, antystatyk oraz wspomniane w nazwie masło shea zwane również karite, bogate w składniki odżywcze. Powinna nawilżać, ale nie wiem, czy poradzi sobie z suchymi włosami. Raczej wzbogaciłabym jej skład np. miodem albo jakimś mleczkiem, bo sunstancji aktywnych w tym składzie jednak jest niewiele.
Dziękuje za odpowiedź

Proszę jeszcze o analize

Firma Pharmaceris
H-NUTRIMELIN
Aktywny
Szampon Regenerujący
do włosów suchych
skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Betaine, Methyl Gluceth-20, Panthenol, Styrene / Acrylates Copolymer, Coco-Glucoside, Dicaprylyl Ether, Polyquaternium-10, Lauryl Alcohol, Propylene Glycol, Citric Acid, Mel, Disodium EDTA, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, CI 19140, CI 16035

http://pharmaceris.pl/produkt.php?id=947
Z góry dziękuje bardzo
Dori1981 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 07:54   #731
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez Dori1981 Pokaż wiadomość
Proszę jeszcze o analize

Firma Pharmaceris
H-NUTRIMELIN
Aktywny Szampon Regenerujący do włosów suchych
skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Betaine, Methyl Gluceth-20, Panthenol, Styrene / Acrylates Copolymer, Coco-Glucoside, Dicaprylyl Ether, Polyquaternium-10, Lauryl Alcohol, Propylene Glycol, Citric Acid, Mel, Disodium EDTA, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, CI 19140, CI 16035

http://pharmaceris.pl/produkt.php?id=947
Z góry dziękuje bardzo
Regenerujące działanie szamponu zapewne oparte jest na panthenolu i miodzie, z innych składników, które korzystnie wpływają na włosy jest jeszcze Polyquaternium-10, który działa antystatycznie i tworzy na włosach ochronną powłoczkę oraz gliceryna i Methyl Gluceth-20 ew. propylene glycol, które utrzymują we włosach wilgoć.
Skład przy tym nie za długi, myślę, że prodykt jest całkiem "do rzeczy".
Stary 2008-06-02, 08:08   #732
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez shemaletrouble Pokaż wiadomość
ja rowniez poprosze

Pantene, Pianka do włosow farbowanych LŚNIĄCY KOLOR

aqua, isobutane polyquaternium-4, propane, propylene glycol, DMDM hydrantion, C9-11 pareth-8, disodium EDTA, parfum, benzyl salicylate, panthenol, citric adic, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3- cyclohexene carboxaldehyde, limonene, tocopheryl acetate, ethylhexyl salicytate, alpha-isomethyl lonone, citronellol, linalool.

z góry dzieki
Jak to w przypadku pianki, cudów nie ma. Co prawda zawiera panthenol i witaminę E, a także nawet jeden filtr słoneczny [zapewne na ochroę koloru], to jest w niej cała masa substancji, które nie służą włosom i skórze głowy - to przede wszystkim wysoko w składzie podrażniające konserwanty i zapach.
Nie liczyłabym na odżywienie albo jakieś spektakulatne efekty.
Stary 2008-06-02, 08:59   #733
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
Nie znalazłam tego kosmetyku na liście wiec prosze o analize;

Schwarzkopf, Gliss Kur Hair Repair, 2 fazowa odzywka regeneracyjna repair treatment bez splukiwania, włosy suche i zniszczone

aqua, alcohol denat, polyacrylamide, dimethicone, c13-14 isoparaffin, distearoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, polyquaternium-10, sodium carbomer, laureth-7, cetracyl alcohol, dimethiconol, polyquaternium-11, pvp, panthenol, amodimethicone, panax ginseng, pantolactone, glycerin, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, lactic acid, hydrolyzed wheat protein, arginine, acetyl tyrosine, arctium majus, hydrolyzed soy protein, peg-12 dimethicone, cetrimonium chloride, trideceth-12, niacinamide, ornithine hcl, citrulline, biotin, parfum, linalool, coumarin, hexyl cinnamal, ci 77891, ci 47005, ci 17200
ten alcohol denat wysoko w skladzie mnie troche przeraza. jakie on ma wlasciwie dzialanie?
Oj tak, lament nad denatem
Umieszcza się go w kosmetykach w roli środka, który ma ułatwiać i pogłębiać penetrację składników aktywnych, tymczasem jego ubocznym skutkiem jest wysuszenie, działa równiez konserwująco. Co prawda mówi się o tym, że po spryskaniu szybko się ulatnia, ale nie każdym włoskom mimo wszystko służy.

I kolejny składnik wątpliwy - polyacrylamide, na który trzeba uważać szczególnie przy kosmetykach przeznaczonych dla skóry, gdyż działa ponoć rakotwórczo . Przy aplikacji na włosy krzywdy zrobić nie powinien [brak bezpośredniego kontaktu ze skórą i absorpcji do organizmu], ma działanie antystatyczne i powłokotwórcze, jednakże, szczerze powiedziawszy, pierwszy raz się spotykam z tym składnikiem w kosmetykach do włosów.

Gdyby nie te dwa wyjątki powyżej skład byłby całkiem fajny: bo w odżywce, w większej lub mniejszej ilości występują fajne składniki, m.in:
panthenol, żeń-szeń, regeneracyjne proteinki w trzech postaciach, arginina - która dobrze wiąże wodę we włosach oraz ułatwia ich układanie, wyciąg z korzenia łopianu, niacynamid, biotyna oraz ornithine hcl o właściwościach odżywczych.
Oprócz tego troszkę chemicznych wspomagaczy - głównie silikony i antystatyki.

Ogólnie rzecz biorąc, skład niezły, ale odczucia budzi ambiwalentne, z uwagi na swój początek.
Stary 2008-06-02, 20:05   #734
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

Czy Waszym zdaniem to odpowiedni szampon dla super-wrażliwca?

Eris, Pharmaceris, H_SENSITONIN:

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Betaine, Methyl Gluceth-20, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, Panthenol, Styrene / Acrylates Copolymer, Coco-Glucoside, Polyquaternium-10, Dicaprylyl Ether, Lauryl Alcohol, Citric Acid, Disodium EDTA, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Benzyl Alcohol, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Hydrolyzed Linseed Extract, Canola (Canola) Oil, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 20:54   #735
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Czy Waszym zdaniem to odpowiedni szampon dla super-wrażliwca?

Eris, Pharmaceris, H_SENSITONIN:

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Betaine, Methyl Gluceth-20, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, Panthenol, Styrene / Acrylates Copolymer, Coco-Glucoside, Polyquaternium-10, Dicaprylyl Ether, Lauryl Alcohol, Citric Acid, Disodium EDTA, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Benzyl Alcohol, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Hydrolyzed Linseed Extract, Canola (Canola) Oil, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum
Ciężko powiedzieć, czy nie będzie uczulał. Skład na pierwszy rzut oka ma niezły, pozbawiony typowych wkładów uczulających, ale...
Po pierwsze SLES - niby łagodniejszy od SLS, ale mimo wszystko niedostatecznie łagodny dla niektórych.
Po drugie - zdaje się cocamidopropyl betaine i coco-glucoside [o ile mnie pamięć nie myli] razem wzięte również mogą podrażnić [aczkolwiek na 100% pewności nie mam].
Po trzecie - wyciągi rośłinne, mimo dobroczynnych właściwości także mogą wywołać niepożądane reakcje, zwłaszcza, jeśli chodzi o bardzo wrażliwe osoby.
Po czwarte - konserwanty z grupy -thiazolinone, niby na końcu, niby nie z tych najbardziej drażniących, ale mimo wszystko też podobno potrafią zrobić swoje

Łagodząco na pewno podziała panthenol, który dodatkowo odżywi włosy, sporo w szamponie jest również i dobrze działającej gliceryny, ale nie wiem, czy to wystarczy, by uporać się z bardzo wrażliwym skalpem. Trudno określić
Stary 2008-06-02, 21:20   #736
kassia20
Raczkowanie

Wynalazłam na KWC coś takiego:

L'Biotica Moc Natury WAX Silk, Jedwab w płynie
Skład: cyclopentasiloxane(and)di methiconol, cyclomethicone, phenyl trimethicone, ethyl ester of hydrolized silk, ethoxydiglycol, parfum, panthenol, limonene, benzyl salicylate, citronellol, buthylphenyl methylpropional.

Czy będzie to kolejny, po masce, hit L'Biotica czy może szkoda pieniędzy?
Z góry dziękuję za odpowiedź
kassia20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 21:36   #737
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez kassia20 Pokaż wiadomość
Wynalazłam na KWC coś takiego:

L'Biotica Moc Natury WAX Silk, Jedwab w płynie
Skład: cyclopentasiloxane(and)di methiconol, cyclomethicone, phenyl trimethicone, ethyl ester of hydrolized silk, ethoxydiglycol, parfum, panthenol, limonene, benzyl salicylate, citronellol, buthylphenyl methylpropional.

Czy będzie to kolejny, po masce, hit L'Biotica czy może szkoda pieniędzy?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Jeśli, a tak przypuszczam, ma być to serum na końcówki/wygładzacz/nabłyszczacz na wzór słynnego Biosilka, to powiem, że jego skład ma się lepiej nieco od oryginału, gdyż nie zawiera alkoholu, który jest unikanym składnikiem.
Skladowo zaś to niemalże same silikony + jedwab i panthenol = wygładzenie włosów i tymczasowe uzupełnienie ubytków w ich strukturze, nabłyszczenie + lekka regeneracja wynikająca z obecności jedwabiu i witaminki.

Powiem tak: na podkład Wax, na finish jedwab i będzie git
To serum idealnie nadaje się do zabezpieczenia końcówek i ewentualnego lekkiego wygładzenia.
Stary 2008-06-02, 21:39   #738
kassia20
Raczkowanie

dziękuję pięknie Estelle
kassia20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 21:45   #739
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez kassia20 Pokaż wiadomość
dziękuję pięknie Estelle
Proszę bardzo
Stary 2008-06-02, 21:47   #740
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

Estelle, dzieki za analizę. Chyba jednak zostaniemy w takim razie przy Vichy, choć mogę zaryzykować kupno tego Pharmacerisu z zastrzeżeniem, że zapewne ja go będę dokańczać

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 22:04   #741
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Estelle, dzieki za analizę. Chyba jednak zostaniemy w takim razie przy Vichy, choć mogę zaryzykować kupno tego Pharmacerisu z zastrzeżeniem, że zapewne ja go będę dokańczać
Spróbuj porównać detergenty i koserwanty obu szamponów - jeśli są podobne, można zaryzykować
Stary 2008-06-02, 23:05   #742
shemaletrouble
Raczkowanie

dzieki 'Estelle' ale kurcze piszesz, ze nie zluzy wlosom ani skorze, a tylko po tej piance mam nawilzone mieciutkie wlosy nie sa sztywne tylko elastyczne wlosy mam tragicznie suche, krecone i to jest jedyna pianka ktora sprawila ze wreszcie nie mam siana takze zdziwila mnie analiza
shemaletrouble jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 23:10   #743
Angi74
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Angi74 Pokaż wiadomość
Kochani wklejam skład- płynu przeciwko wypadaniu włosow"FOLCARE" Meloraderm.http://www.bio-med.pl/folcare_plyn.html
To genialny środek,który pomógł mi w walce z łysieniem.Problem w tym,ze juz go nie produkują ,więc pomyślałam,ze po przeanalizowaniu składu mozna by samemu "ukręcić" coś na wzór tego "cuda"

Skład płynu: Woda, Alkohol 15%, Glikozaminoglikany, DNA, Glikoproteiny, Żelatyna 15%, Aminokwasy jedwabiu 2%, Serycyna 2%, Hydrolizowane proteiny kukurydzy 2%, Kwas sorbowy 2%, Metyloparaben 1,4%, Panthenol 1%, Papryka owocowa 1%, Chinowiec czerwonosoki 1%, Miłorząb dwuklapowy (japoński) 1%, Kwas nikotynowy 1%, Ksylitol 1%, Sodium gluceth 1%, Pirydoksyna 0,5%, Propylparaben 0,4%, Proso zwyczajne 0,2%, Biotyna 0,03%, Wodorotlenek sodu 0,7; kompozycja zapachowa 0,05

Skład kapsuły g/kg: Mannitol 955,20; Inozytol 20,0; Beta-karoten 10,00; Kwas moczowy 5,0; Lizyna 4,0; Glutation 3,0; Metyloparaben 1,0; Karboksymetylocysteina 0,50; Gamma-oryzanol 0,50; Askorbinian sodu 0,30; Octan tokoferolu (vit.E)0,20; Metionina 0,20; Sosna śródziemnomorska 0,10
To moze i ja się nieśmiało przypomnę
Angi74 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 23:45   #744
soni
Raczkowanie

prosze o analize skladu szmponu i odzywki firmy paul mitchell.

baby don't cry shampoo :

Water (Aqua), Sodium Laureth Sulfate, Cetyl Betaine, Polysorbate 20, Hydroxypropyl Methylcellulose,
Bisamino PEG/PPG-41/3 Aminoethyl PG-Propyl Dimethicone/Hedychium Coronarium (White Ginger)/PEG-12
Dimethicone, Echinacea Angustifolia Extract, Bisabolol, Ganoderma Lucidum (Mushroom) Stem Extract, Trametes
Versicolor (Mushroom) Extract, Stevia Rebaudiana Extract, Disodium Phosphate, Sodium Phosphate, Quaternium-15,
Fragrance (Parfum), Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal

awapuhi moisture mist :

Water (Aqua), Sodium PCA, Propylene Glycol, Bisamino PEG/PPG-41/3 Aminoethyl PG-Propyl
Dimethicone/Hedychium Coronarium (White Ginger)/ PEG-12 Dimethicone, Hedychium Coronarium (White Ginger) Root
Extract, Spirulina Maxima Extract, Plankton Extract, Polyquaternium-4, PEG40 Hydrogenated Castor Oil, Lactic Acid,
Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Fragrance (Parfum), Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Hydroxycitronellal

dziekuje
soni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 06:44   #745
Heroldin
Zakorzenienie

Zdobyłam skład ! Zechciałybyście mi podpowiedzieć : czy ten szampon należy do grupy regenerujących ?! Dzięki !
Firma : LE; produkt : regenerujący szampon kokosowy.
< aqua, sodium laureth sulfate, ammonium lauryl sulfate, cocamidopropyl betaine,
cocamide DEA, sodium laureth-5 carboxylate, PEG-7 glyceryl cocoate, acrylic
acid and styrene polymer, alkyl polyglycoside, sodium chloride, coconut oil,
hydrolized milk protein, disodium EDTA, methylisothiazolinone and methylchloroisonthiazolin one, citric acid, parfum >
Heroldin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 08:50   #746
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez Angi74 Pokaż wiadomość
To moze i ja się nieśmiało przypomnę
Angi, ale tu nie ma co analizować, wszystkie składniki masz wypisane po polsku łącznie ze stężeniami, co rozwiązuje sporą część problemu, teraz wystarczy tylko poszukać ich w sieci, zamówić, zmieszać w podanych proporcjach i gotowe.
Problem polega na tym, że nie wszystkie składniki są dostępne na rynku, część z nich jednak można zastąpić innymi [np. konserwanty, witaminy, niektóre wyciągi], możesz tez miksturę wzbogacić dodatkowymi ziółkami na wypadanie - saw palmetto, skrzyp, pokrzywa lub na stymulację porostu - kofeina.

Składniki te możesz dodać również do gotowej odżywki-wcierki [wtedy np. odpada problem konserwacji]. I tyle
Stary 2008-06-03, 09:46   #747
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez shemaletrouble Pokaż wiadomość
dzieki 'Estelle' ale kurcze piszesz, ze nie zluzy wlosom ani skorze, a tylko po tej piance mam nawilzone mieciutkie wlosy nie sa sztywne tylko elastyczne wlosy mam tragicznie suche, krecone i to jest jedyna pianka ktora sprawila ze wreszcie nie mam siana takze zdziwila mnie analiza
Jeśli tak jest, to nie ma przeciwskazań do używania, każde włosy reagują inaczej.

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Zdobyłam skład ! Zechciałybyście mi podpowiedzieć : czy ten szampon należy do grupy regenerujących ?! Dzięki !

Firma : LE; produkt : regenerujący szampon kokosowy.
< aqua, sodium laureth sulfate, ammonium lauryl sulfate, cocamidopropyl betaine, cocamide DEA, sodium laureth-5 carboxylate, PEG-7 glyceryl cocoate, acrylic acid and styrene polymer, alkyl polyglycoside, sodium chloride, coconut oil, hydrolized milk protein, disodium EDTA, methylisothiazolinone and methylchloroisonthiazolin one, citric acid, parfum >
Raczej nie widzę go w roli regeneratora, z uwagi na dosyć małe stężenia olejku kokosowego i protein mlecznych - bliżej końca składu. Ma za to sporo detergentów, powinien bardzo dobrze oczyszczać i pienić się.

Do regeneracji szukałabym czegoś bardziej treściwego w składniki odżywcze w postaci maski albo odżywki, bo szampon to mniej niż minimum.
Stary 2008-06-03, 10:24   #748
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez soni Pokaż wiadomość

baby don't cry shampoo :

Water (Aqua), Sodium Laureth Sulfate, Cetyl Betaine, Polysorbate 20, Hydroxypropyl Methylcellulose,
Bisamino PEG/PPG-41/3 Aminoethyl PG-Propyl Dimethicone/Hedychium Coronarium (White Ginger)/PEG-12
Dimethicone, Echinacea Angustifolia Extract, Bisabolol, Ganoderma Lucidum (Mushroom) Stem Extract, Trametes
Versicolor (Mushroom) Extract, Stevia Rebaudiana Extract, Disodium Phosphate, Sodium Phosphate, Quaternium-15,
Fragrance (Parfum), Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal

W sumie wygląda na fajny szampon, który powinien ładnie obejść się ze skóra głowy, chociaż nie pasują mi tu trochę silikony, więc raz na jakiś czas należałoby szampon odstawić, a włosy oczyścić i wtedy będzie OK. Silikony w sumie mają właściwości wygładzające i nabłyszczające, wypełniaja ubytki w tkance włosa, więc umiejętnie używane szkody nie zrobią i efekt ten może sie podobać.
Oprócz tego sporo wyciągów:
- jeżówka wąskolistna - ma działanie antyseptyczne i łagodzi stany zapalne skóry
- grzyb Ganoderma Lucidum - znany juz w starożytnych Chinach z powodu swojego magicznego działania na zdrowie, bardzo rzadki, ceniony surowiec kosmetyczny o szerokim wachlarzu działania
- ekstrakt z grzybka Trametes Versicolor [niestety nie znalazłam informacji, jak to cudo działa na włosy]
- esktrakt z rośliny Stevia Rebaudiana zawierający glicerydy oraz bogaty w mikroelementy, ma również działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze
- oraz biały imbir i bisabolol
Stary 2008-06-03, 10:49   #749
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez soni Pokaż wiadomość

awapuhi moisture mist :
Water (Aqua), Sodium PCA, Propylene Glycol, Bisamino PEG/PPG-41/3 Aminoethyl PG-Propyl
Dimethicone/Hedychium Coronarium (White Ginger)/ PEG-12 Dimethicone, Hedychium Coronarium (White Ginger) Root
Extract, Spirulina Maxima Extract, Plankton Extract, Polyquaternium-4, PEG40 Hydrogenated Castor Oil, Lactic Acid,
Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Fragrance (Parfum), Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Hydroxycitronellal

dziekuje
[/SIZE]
Odżywka oparta na Sodium PCA - skłądniku o właściwościach antystatycznych i odżywczych, zatrzymuje również wilgoć we włosach. Podobnie jak szampon zawiera imbir, a oprócz tego spirulinę oraz plankton [taka z lekka wodno-morska ta odżywka ] czyli składniki bogate w białko oraz witaminy. Do tego porcja silikonów, o których właściwościach pisałam powyżej.
Skład nie za długi, całkiem ciekawy, niewykluczone, że fajnie podziała na włosy
Stary 2008-06-03, 12:15   #750
soni
Raczkowanie

czyli nie jest tak zle , jak myslalam rzeczywiscie , jak narazie jestem bardzo zadowolona . ostatnia prosba ( tak szybko ci poszlo ) - uzywajac tej odzywki termoochronnej zaobserwowalam wysyp pryszczy na skroniach - czy ma w swoim skladzie 'zapychacze' ? jest to odyzwka rowniez firmy PAUL MITCHELL , SEAL & SHINE , a oto jej sklad :

Water (Aqua), Cetrimonium Chloride, Bisamino PEG/ PPG-41/3 Aminoethyl PG-Propyl
Dimethicone/Hedychium Coronarium (White Ginger)/PEG-12 Dimethicone, Bisamino PEG/PPG-41/3 Aminoethyl PGPropyl
Dimethicone/Glutamine/Tyrosine/ Leucine/Cysteine/Glycine/Symphytum Officinale/Plantago Major/Triticum
Vulgare (Wheat) Protein/PEG-12 Dimethicone, Cetyl Triethylmonium Dimethicone PEG-8 Phthalate, Silicone
Quaternium-2 Panthenol Succinate, Quaternium-22, PEG40 Hydrogenated Castor Oil, Quaternium-15

dziekuje bardzo !!!
soni jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
isana, mocznik, odrosty, pielędnacja, prodykty do włosów, schwarzkopf, skalp, skład kosmetyków, skóra głowy, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości