Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-06-23, 13:50   #871
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor

Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
(Estelle, o weryfikacje proszę
Ależ nic nie trzeba weryfikwać, jak już wspominałam bardzo dobrze radzisz sobie z analizą.

Ja przerpaszam za chwilowe wyłączenie na wątku, troszkę spraw na głowie mam niestety, jak tylko się z nimi uporam, to poanalizuję zaległe składy
'Estelle' jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 17:27   #872
makalele
Przyczajenie

to super, doczekac sie nie moge Fajnie ze napisalas. pzdr.
makalele jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 20:09   #873
agnes7
Raczkowanie

Kolejny raz bardzo proszę o analizę.

ODŻYWKA KERATYNOWA. KOSMETYKI W KAPSUŁKACH. PRODUCENT GAL. Doskonały kosmetyk do pielęgnacji włosów, brwi i rzęs.

Składniki wg INCI: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Gelatin, Glycerin, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Borago Officinalis (Borage) seed Oil, Malaleuca Alternifonia (Tea Tree) Leaf Water, Parfum: (Benzyl salicylate, Coumarin, Linalool, Limonene), Tocopheryl acetate, retinyl palmitate, CL 42051.

Czy według Was warto to wcierać we włosy?
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.
agnes7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 08:51   #874
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez makalele Pokaż wiadomość
Witam, bardzo prosze o analize skladu mleczka do wlosów SHADEZ- DAILY CURL ACTIVATOR

skład: Agua, Propylene Glycol, Paraffinium liquidum (mineral oil), Glycerin, Caprylic/capric triglyceride (coconut oil), Dimethicone, Glyceryl stearate, Cetyl alcohol, Petrolatum, PEG-100 stearate, Parfum, Panthenol, Benzophenone-3, Tocopheryl acetate, Sucrose palmitate, Glyceryl stearate citrate, Sucrose, Mannan, Xanthan gum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Disodium EDTA, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl-3-cyclohexane, Eugenol, Geraniol.

Mleczko to jest jak do tej pory jedyne ktore jednoczesnie nawilzało i kręciło moje włosy. Chciałabym sie dowiedziec, ktore składniki są za to cudowne działanie odpowiedzialne ponieważ musze znaleźc jakis zastepczy prodkut z podobnym składem, bo ten wlasnie mi sie skonczył. Na internecie nie moge znalezc zadnych kosmetykow Shadez, a to mleczko przywiozla mi kolezanka z anglii z tzw outlet'u kosmetycznego i nie ma juz szans kupic go ponownie.
Mleczko faktycznie treściwe pod względem zawartości emolientów i składników zatrzymujących wodę w tkance. To pogrubione elementy.
Oprócz tego w składzie vitamina B5 i E oraz filtr UV

Myślałam, że dzisiaj poanalizuję troszkę, a tu nici, muszę iść na szkolenie
Stary 2008-06-24, 09:26   #875
Oliwkaaa80
Raczkowanie

Bardzo proszę o przeanalizowanie odżywki Biosilk volumizing conditioner

Ingredients

Water (aqua), Stearyl Alcohol, Dicetyldimonium Chloride, Ceteareth 20, Cyclomethicone, Dimethiconol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Citric Acid, Hydrolyzed Silk, Symphytum Officinale Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Mentha Piperita Leaf Extract (Peppermint), Lavandula Angustifolia Extract (Lavender), Salvia Sclarea Extract (Clary), PEG/PPG 18/18 Dimethicone, Panthenol, Keratin Amino Acids, Sodium Chloride, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamic Aldehyde, Benzyl Benzoate, Linalool, Gamma Methyl Ionone, Citronellol, Lilial, Hydroxy Citronellol, Geraniol, Eugenol, Yellow 10, Green 5 (CI 61570), Blue 1
Oliwkaaa80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 10:01   #876
confused_girl
Zadomowienie

W końcu dotarłam do składu Mrs. Potter's odżywka bez spłukiwania do włosów brązowych:

Aqua
Cetearyl Alcohol
Cetrimonium Chloride
Behentrimonium Chloride
Isopropyl Myristate
Dimethicone Copolyol
Juglans Regia (Walnut) Shell Extract
Diospyros Ebenum Bark Extract
Parfum
Butylene Glycol
Propylene Glycol
Isopropyl Alcohol
Methylchloroisothiazolino ne
Methylisothiazolinone
Citric Acid
Butylphenyl Methylpropional
Coumarin
Geraniol
Hexyl Cinnamal
Limonene
Linalool

I teraz moje pytanie: czy nadaje sie to do spłukiwania??? Nie cierpię odżywek bez spłukiwania, ale po szamponie miałam śliczne złoto-brązowe refleksy
confused_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 13:34   #877
zanetka007
Wtajemniczenie

Szukałam, ale akurat tego szamponu z Joanny nie znalazłam. Bardzo proszę o przeanalizowanie tego składu

Joanna Naturia Szampon z brzozą i łopianem [nowa receptura] do włosów przetłuszczających się:

aqua
sodium laureth sulfate
cocamidopropyl betaine
cocamide dea
soyamide dea
cocamidopropylamine oxide
sodium laureth-5 carboxylate
peg-7 glyceryl cocoate
betula alba leaf extract
arctium lappa extract
alcohol denst.
propulene glycol
citric acid
disodium edta
sodium chloride
parfum
hexyl cinnamal
butylphenyl methylpropional
linalool
dmdm hydantoin
methylchloroisothiazolino ne
methylisothiazolinone
ci:42090
ci:47005

Z góry dziękuję i będę cierpliwa

- zalatana! studentka -
zanetka007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 17:37   #878
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Ekspertki zerknijcie na skład:

Kompleks odżywczy stymulujący wzrost włosów, Farmona, Saponics
Skład: Skład: aqua, cetyl alkohol, cetearyl alkohol, stearalkonium chloride, PEG-20 stearate, ceteareth 20, cetrimonium chloride, equisetum arvense extract, cera alba, propylene glycol, calendula officinalis flower extract, chamomilla, recutica flower extract, rosmarinus officinalis leaf extract, salvia officinalis leaf exract, pinus silvestris bud extract, arnica montana flower extract, arctium majus root extract, citrus medica limonum peel extract, hedera helix extract, tropaeolum majus extract, nasturtium officinale extract, polysorbate 20, retinyl palmitate, tocopherol, linoleic acid, PABA, parfum, DMDM hydantoin, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne, hexyl cinnamal, buthylphenyl methypropional, citronellol, linalool. (16.09.2007)
Hm, nieźle wygląda ta odżywka, podobna trochę do wcierki Jantara tej samej firmy, więc może się okazać jej ciekawym zamiennikiem.
Od razu plus za to, że nośnikiem/rozpuszczalnikiem nie jest tu alkohol denat.
Natomiast w treści ekstrakty z:
equisetum arvense - skrzyp
cera alba - wosk pszczeli biały
calendula officinalis flower - nagietek
chamomilla recutica flower - rumianek
rosmarinus officinalis leaf - rozmaryn
salvia officinalis leaf - szałwia
pinus silvestris bud - sosna
arnica montana flower - arnika górska
arctium majus root - łopian
citrus medica limonum peel - ekstrakt ze skórki owocu cedratu
hedera helix - bluszcz
tropaeolum majus - nasturcja większa
nasturtium officinale - rukiew wodna
retinyl palmitate, tocopherol, linoleic acid - witaminki i kwas linolenowy

Konserwanty trochę nieciekawe, ale tak bogata treść wymaga mocnego zakonserwowania, więc wybaczam, bo produkt naprawdę wart grzechu.
Stary 2008-06-24, 17:50   #879
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość
I poprosze o analize skladu :
Pollena-Malwa, Studio Gloria, Maska do wlosow suchych, zniszczonych i farbowanych

Skład: Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Humulus Lupulus Extract, Parfum, Panthenol, E 471, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne(and) Methylisothiazolinone, Bromonitropropandiol, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Benzyl Salicylate, Citral. (25.03.2008)

I jeszcze pytanie : czy ma cos w skladzie to ja wyklucza do stosowania na przetluszajace sie wlosy ?
Tak jak już pisała Agacior89 [niestety posta wcięło podczas awarii], ta maska powinna nadawać się do stosowania na przetłuszczające włosy, a to z uwagi na zawartość wyciągu z chmielu, który ma działanie regulujące, likwiduje łupież, działa wzmacniająco na włosy i cebulki.
Drugim pozytywnym składnikiem jest panthenol.
Cetyl alcohol odpowiada za nawilżanie.

Odżywka o wybitnie prostym składzie. Powinna się dobrze nadawać również do mycia.
Z doświadczenia wiem, że działa naprawdę przyjemnie na włosy [czyli chyba nie pożałowali ekstraktu i witaminki ]

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2008-06-24 o 18:22
Stary 2008-06-24, 17:55   #880
_fraise_
Raczkowanie

Hmm a co myslicie o szamponie Farmony Jantar? Odzywka ma bardzo dobre opinie, a u siebie w sklepie widzialam tylko szampon wlasnie.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Amber Extract, Polysorbate-20, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, PABA, Citric Acid, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Parfum, Limonene

_fraise_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 17:59   #881
makalele
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Mleczko faktycznie treściwe pod względem zawartości emolientów i składników zatrzymujących wodę w tkance. To pogrubione elementy.
Oprócz tego w składzie vitamina B5 i E oraz filtr UV
Dziękuje bardzo!
makalele jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 18:20   #882
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez fiziolda Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o ocenę:

Pharmaceris H-SEBOPURIN, Specjalistyczny szampon normalizujący do skóry łojotokowej, włosy przetłuszczające się.

skład:Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Betaine, Propylene Glycol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Coco-Glucoside, Piroctone Olamine, Panthenol, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Niacinamide, Arctium Majus (Burdock) Extract, Citric Acid, Zinc PCA, Disodium EDTA, Benzyl Alcohol, Biotin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, CI 19140, CI 16035, CI 42090

Rzeczywiście może wyregulować skórę głowy? Bardzo może podrażnić? No i jak to jest z tym Sodium Laureth Sulfate? Czy w szamponie dla włosów przetłuszczających się może on być na drugim miejscu w składzie?
A może polecicie mi jakiś inny szampon do głupich tłustych włosów?
Mam nadzieję, że nie proszę o analizę czegoś co już było analizowane, przejrzałam cały wątek ale może coś mi umknęło

Z góry wielkie dzięki!! Aha - jestem pod wrażeniem Waszej wiedzy dziewczyny!!! Łał!
Dziękuję w imieniu własnym i dziewczyn

Co do Twoich pytań: podrażnić może, ale nie musi - wszystko zależy od tego, jak wrażliwą masz skórę/na jakie składniki reaguje. Ja np. nic bym nie odczuła po tym szamponie, ale wiem, że inne Wizażanki tak.
Z tym SLES to sprawa jest nie do końca wyjaśniona i chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Znowu - jednym służy innym niekoniecznie.

Regulacja - zastosowano piroctone olamine - składnik ten jest opisywany przez producentów jako wysokoaktywny środek przeciwłupieżowy, przeciwgrzybiczy, zwalczający drobnoustroje.
I wyciąg z łopianu - on także pozytywnie wpływa na stan skóry ze skłonnością do przetłuszczania.
Szkoda, że biotyny jest tak mało - ona ma wyszczególnione działanie przeciwłojotokowe.

Przy okazji w szamponie jest gliceryna - nawilżacz, proteiny i niacynamide - odżywianie oraz Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride - antystatyk, ułatwia rozczesywanie, wygładza powierzchnię włosa.
Sporo substancji myjących - więc można spodziewać się ładnego oczyszczenia + lekkiego odżywienia wynikającego z obecności powyżej analizowanych składników.
Ogólnie - powiedziałabym, że to całkiem ładny składowo szampon.

Przy okazji - trafiłam na taki artykuł --> http://www.pfm.pl/u235/navi/200106 , w tytule co prawda o łupieżu, ale w tekscie o przetluszczaniu również. Jako ciekawostka i podstawa do wyboru kosmetyków.
Stary 2008-06-24, 18:45   #883
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Teraz do analizy idą odżywki i maski:
Klorane (tu są niestety tylko na wizażu dwie)

Klorane, Mocny Włos, (balsam na bazie chininy i witamin B)

Skład: Aqua, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Cinchona Sucirruba Bark Extract (Cinchona Sucirruba), Hydroxypropyl Methylcellulose, Biotin, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit (Butyrosperum Parkii), Caramel, DMDM Hydantoin, Fragrance (Parfum), Panthenol, Pyridoxine, HCL Red 4 (CI 14700), Sodium Hydroxide, Stearalkonium Chloride.

Które będą lepsze - matrix czy Klorane. Dziękuję Estelle za analizę.I pozdrawiam.
Dzięki
Zaraz się wgryzę, chociaż nie wiem, czy dam radę dzisiaj zrobić wszystkie

O ta Klorane to nawet fajna jest, trochę więcej Panthenolu [B5] i Pyridoxine [B6] bym sypnęła ale ogólnie daje radę. Ważne, że wyciągi wysoko - chinina i masło shea oraz biotyna = wit. H = wit. B7, która ma właściwości odżywcze oraz przeciwłojotokowe, więc wskazana jest jako np. składnik wcierki. I ogólnie - taka mieszana powinna działać pobudzająco na cebulki.
Dimethicone wygładzi a Cetyl nawilży włoski.
Stary 2008-06-24, 19:00   #884
'Estelle'

Cytat:

Klorane, Baume Apres-Shampooing Adoucissant et Demelant (Balsam na bazie mleczka z owsa)

Skład: Aqua, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract (Avena Sativa), Cyclomethicone, Cetyl Alcohol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit (Butyrospermum Parkii), Citric Acid, DMDM Hydantoin, Fragrance (Parfum), Stearalkonium Chloride.
w sumie bardzo podobna maska do poprzednio analizowanej i też całkiem niezła.
Tutaj zamiast chininy i witamin jest mleczko owsiane [ładnie, wysoko, zaraz po wodzie ] - posiada ono dość bogaty arsenał substancji aktywnych - węglowodany, (skrobia, rozpuszczalne polisacharydy złożone z beta-glukanów i arabanoksylanów), związki białkowe (gliadyna, awenina, awenolina), lipoproteiny, aminokwasy, peptydy (alfa-awenotionina, beta-awenotionina), sterole (beta-sitosterol, awenasterol, stigmasterol), kwasy tłuszczowe (palmitynowy, oleinowy, linolowy), saponiny (awenakozyd A i B), witaminy (B1, B2, B6), kwas nikotynowy, kwas pantotenowy, witamina E, kwas fitynowy, związki krzemu [ściągnęłam od Thanatosa ] i wyciąg z owoców shea [a shea, jak wiadomo też dobre na włoski ]

Cyclomethicone i cetyl jak wyżej.
Stary 2008-06-25, 12:52   #885
'Estelle'

Cytat:
Teraz czas na Matrixy wklejam je bo interesuje mnie Color.Smart - a składniki są prawie takie same:
Matrix, Sleek.look, Smoothing Conditioner (Odżywka wygładzająca)

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Amodimethicone, Lanolin, Fragrance, Cetyl Esters, Methylparaben, Cetrimonium Chloride, Trideceth-12, Chlorhexidine Dihydrochloride, Shea Butter Fruit, Silk Amino Acids, D4796/1
Maska z ukierunkowaniem na zatrzymanie wilgoci i nawilżenie włosa, silikon dodatkowo wyrówna powyerzchnię włosa..
Na odżywienie raczej nie ma co liczyć - shea i jedwb na końcu, kropelka doslownie.
Ale powinna spełnić swoje zadanie = wygładzenie.
Stary 2008-06-25, 12:58   #886
'Estelle'

Cytat:

Matrix, Sleek.look, Smoothing Deep Moisture Mask (Maska do włosów)
Skład: aqua, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, cyclopentasiloxane, stearyl alcohol, cetyl esters, fragrance / parfum, dimethicone, methylparaben, shea butter fruit / butyrospermum parkii, chlorhexidine dihydrochloride, sodium citrate, silk amino acids

Które będą lepsze - matrix czy Klorane. Dziękuję Estelle za analizę.I pozdrawiam.
Właściwie ta maska jest bardzo podobna do odżywki Matrix, Sleek.look, Smoothing Conditioner (Odżywka wygładzająca), tylko nieco cięższa - 2 silikony, a mniej treściwa - brak gliceryny i lanoliny. Do wygładzania - tak.
Odżywienia NIET.

Podsumowując - zdecydowanie Klorane
Stary 2008-06-25, 13:09   #887
Koko19
BAN stały

joico k-pak serum shine na znisczone koncowki:

Cyclopentasiloxane,dimeth icone,phenyl trimethicone,macadamia ternifoli seed oil,C12-15 alkyl benzoate,hydrolyzed keratin,cocodimonium hydoxypropyl,hydrolyzed keratin PG propyl,methylsilaned oil,thioctic acid,psidium guajava extract,sodium ascorbyl posphate tocophenyl acetate,oenothena biennis oil,allantoin,aloe barbadennis leaf juice,butyl methoxydibenzoylmethane,h yaluronic acid,glycerin,hydroxyisoh exyl 3-cyclohexane carboxaldehyde,butylpheny l,methylpropional,hydroxy citronenal,lomonene,benzy l salicilate,citonellol,par fum..

Pełny sklad tego serum bardzo prosze powiedzcie czy jest cos szkodliwego badz wysuszajacego...bo jezeli chodzi o efekt to to serum jest boskie
Koko19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 13:11   #888
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez Dork Pokaż wiadomość
Zaczął się sezon na opalanie więc postanowiłam sobie kupić coć ochronnego do włosów i znalazłam takie oto kosmetyki na KWC:

[B]NIVEA HAIR CARE, SPRAY CHRONIĄCY PRZED SŁOŃCEM Z FILTREM UV
Skład: Aqua, Propylene Glycol, Isoceteth - 20, Dicaprylyl Carbonate, Glyceryl Isostearate, Cetrimonium Chloride, Sodium Benzoate, Sodium Citrate, Panthenol, Benzophenone - 4, Styrene/Acrylates Copolymer, Citic Acid, Simmondsia Chinensis, Tocopheryl Acetate, Oryzanol, Parfum
Nie widzę w tym sprayu nic szczególnego.
Ma filtr - benzophenone-4, ale jakoś tak w składzie daleko i nie da mocnej ochrony przed UV. Panthenolu tez mało
Simmondsia Chinensis, Tocopheryl Acetate - z tych składników byłby pożytek, ale tu występują raczej jako konserwanty.
Szczerze? Nie widzi mi się ten kosmetyk. Już lepsze są mgiełki Gliss Kura.
Stary 2008-06-25, 13:24   #889
'Estelle'

Cytat:
Tą metodą znalazłam Matrixa Color Smarta odżywkę i szampon
A więc proszę Estelle o analizę:
Matrix, Color.smart, Protective Luminating System Shampoo (Szampon do włosów koloryzowanych)

Skład:Aqua Water, Sodium Laureth Sulfate, Citric Acid, Disodium Cocoamphodiacetate, Ammonium Hydroxide, Hydrogenated Castor Oil, Parfum/Fragrance, Salicylic Acid, Benzoic Acid, Tartaric Acid, Tocopheryl Acetate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Methyl-2-Octynoate, Hexyl Cinnamal.

Dziękuję z góry i pozdrawiam Werka
Szampon wygląda na taki o kwaśnym odczynie [kwas salicylowy i winowy] ==> domyka łuski włosa [zabezpieczając pigmenty przed wymywaniem?] i wzmaga połysk. Oprócz tego kwasy podziałać mogą bakteriobójczo, przeciwłojotokowo i lekko złuszczająco.
Zawiera filtr Ethylhexyl Methoxycinnamate, często dodawany do produktów, ma zapobiegać płowieniu włosów.
Zawiera wit. E.

Ocena: bez rewelacji.
Stary 2008-06-25, 13:34   #890
'Estelle'

Cytat:
[SIZE=2]
Matrix, Color.smart, Protective Conditioner (Odżywka chroniąca kolor

Skład: Aqua Water, Cetyl Alcohol, PEG-180, Stearamidopropyl Dimethylamine, Citric Acid, Amodimethicone, Cetrimonium Chloride, Parfum/Fragrance, Lanolin, Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Propylene Glycol, Cetyl Esters, Methylparaben, Hydroxyethylcellulose, Tocopheryl Acetate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Trideceth-12, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Chlorhexidine Dihydrochloride, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Citrus Limonium/Lemon Extract, Methyl-2-Octynoate, Hexyl Cinnamal

Dziękuję z góry i pozdrawiam Werka
Rozczarowanie. Taki trochę silikonowy oblepiacz. Nie mam nic do silikonów, ale wolę, aby w odżywce było więcej składników naturalnych/odżywczych.
A tutaj bieda.
Cetyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Lanolin, Propylene Glycol - powiedzmy, że te składniki jeszcze coś zrobią dla włosów [nawilżenie], ale na regenerację nie ma co liczyć.
Wartościowy ekstrakt z cytryny, niestety daleko, daleko w tyle.
Podobnie jak w przypadku szamponu - zawiera filtr UV i witaminę E.
Stary 2008-06-25, 13:42   #891
noname12345TPa
Gość

Estelle dziękuję - czyli ma się rozumieć lepsze Klorane od Matrixa?
  Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 14:04   #892
'Estelle'

Cytat:
Estelle dziękuję - czyli ma się rozumieć lepsze Klorane od Matrixa?
Nie ma ca co
Zgadza się. A przynajmniej tyle wynika ze składów.
Gdybym miała dokonać wyboru między nimi bez mrugnięcia okiem wybrałabym Klorane

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
joico k-pak serum shine na znisczone koncowki:
[...]
Pełny sklad tego serum bardzo prosze powiedzcie czy jest cos szkodliwego badz wysuszajacego...bo jezeli chodzi o efekt to to serum jest boskie
Przecież już Virka to analizowała.
Podwójnie dodajesz nam pracy.
Trzeba było od razu poprawnie przepisać skład, zamiast wprowadzać chaos.
Zgodnie z zasadami wątku - nie robimy wtórnych analiz.
Stary 2008-06-25, 14:08   #893
Koko19
BAN stały

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Nie ma ca co
Zgadza się. A przynajmniej tyle wynika ze składów.
Gdybym miała dokonać wyboru między nimi bez mrugnięcia okiem wybrałabym Klorane

Przecież już Virka to analizowała.
Podwójnie dodajesz nam pracy.
Trzeba było od razu poprawnie przepisać skład, zamiast wprowadzać chaos.
Zgodnie z zasadami wątku - nie robimy wtórnych analiz.
tam byl sklad tylko pozytywnych skladnikow nie bylo tych wszystkich chemicznych nazw jak widac....a prawidlowy sklad widze dopiero jak zamowilam produkt bo tamten sklad wysylal mi allegrowicz sprzedajacy to serum wiec myslalam ze napisal mi caly!!

Edytowane przez Koko19
Czas edycji: 2008-06-25 o 14:55
Koko19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 17:27   #894
magrest
Zakorzenienie

GG do magrest

Witam
Chciałabym prosić o analizę i porównanie dwóch kosmetyków wygładzających/prostujących do włosów.
Który z nich jest lepszy tzn. zawiera mniej szkodliwych składników?
Z góry dziękuję

Nivea Hair Care, Straight & Easy, Balsam prostujący do włosów

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Propylene Glycol, Panthenol, Niacinamide, Orbignya Oleifera, Polyquaternium-4, PEG/ PPG-17/18 Dimethicone, Dimethiconol, Amodimethicone, Cetrimonium Chloride, Xanthan Gum, Carbomer, Trideceth-12, Trisodium EDTA, Aminomethyl Propanol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum

L'Oreal, Studio Line, Hot Liss (Krem wygładzający na gorąco)

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, propylene glycol, hydroxypropyl guar, phenoxyethanol, peg/ppg-17/18 dimethicone, behentrimonium chloride, aminethyl propanol, trideceth-12, polyquaternium-4, xylose, dimethiconol, limonene, linalool, amodmethicone, carbomer, methylparaben, potato starch modified, butylphenyl methylpropional, citronellol, cetrimonium chloride, citral, laureth-23, laureth-4, hexyl cinnamal, amyl cinnamal, parfum.
magrest jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 06:50   #895
Heroldin
Zakorzenienie

Ja znalazlam toto jako nowosc ... Moge prosic o podpowiedz czy jest tak,
jak obiecuje producent : regeneracja i pomoc przy wypadaniu wlosow ?!
Rainforest WAX - do wlosow zniszczomych :
Aqua demi., Caprylic/Capric Triglyceride, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol,
Bertholletia Excelsa, Amodimethicone (and) C11-15 Pareth-7 (and) Laureth-9 (and) Glycerin (and)
Trideceth-12, Chenopodium Quinoa Oil, Glyceryl Stearate,
Hydrogenated Castor Oil, Glycerin-Lactiol-Xylitol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth 20, Panthenol,
DMDM Hydantoin Iodopropynyl Butylcarbamate,
Fragrances (D-Limonene Dipentene).

Rainforest WAX - do wlosow ciemnych :
Aqua demi., Caprylic/Capric Triglyceride, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alkohol,
Bertholletia Exelsa, Amodimethicone (and) C11-15 Pereth-7(and) Laureth-9 (and)
Glycerin (and) Trideceth-12, Lawsonia Intermis Extract, Propylene Glycol, Mel
Extract, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth 20, Croton Lechleri Extract, DMDM
Hydantoin Iodopropynyl Butylcarbamate, Fragrances (D-Limonene Dipentene,
Linalool).
Heroldin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 08:00   #896
noname12345TPa
Gość

Estelle dziękuję za analizę
Oto skład poszukiwanego przez mnie balsamu klorane:
Klorane, regeneracja i kolor, balsam na bazie wyciągu z granatu (do włosów farbowanych)
Skład: water (aqua), ethylhexyl palmitate, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, punica granatum extract (punica granatum), ceteareth-33, disodium edta, fragrance (parfum), guar hydroxypropyltrimonium chloride, isopropyl alcohol, methylparaben, red 4 (ci 14700).
Proszę o analizę i z góry dziękuję oraz pozdrawiam
  Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 11:56   #897
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez makalele Pokaż wiadomość
Witam, bardzo prosze o analize skladu mleczka do wlosów SHADEZ- DAILY CURL ACTIVATOR

skład: Agua, Propylene Glycol, Paraffinium liquidum (mineral oil), Glycerin, Caprylic/capric triglyceride (coconut oil), Dimethicone, Glyceryl stearate, Cetyl alcohol, Petrolatum, PEG-100 stearate, Parfum, Panthenol, Benzophenone-3, Tocopheryl acetate, Sucrose palmitate, Glyceryl stearate citrate, Sucrose, Mannan, Xanthan gum, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Disodium EDTA, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol, Hydroxyisohexyl-3-cyclohexane, Eugenol, Geraniol.
Po małej przerwie wracam do gry. Trochę się pogubiłam. Mam nadzieje, że nie dubluję analizy

No to po kolei:
glikol propylenowy jest rozpuszczalnikiem, ale takze zalicza się go do nawilżaczy.
Ciekła parafina zmiękcza włosy, zatrzymuje w nich wodę. Podobnie gliceryna.
Glicerydy z oleju kokosowego działają odżywczo i nawilżająco.
Glyceryl stearate i Cetyl alcohol to emolienty- nawilżają włosy.
Pantenol nawilża i odżywia włosy.
Benzofenon- 3 to filtr UVA
Tocopheryl acetate- czyli wit. E odżywia, nawilża i odbudowuje włosy.
Sucrose palmitate, Glyceryl stearate citrate- działa kondycjonująco na skórę, nawilża.
Sucrose- działa kondycjonująco na skórę, jest humektantem.
Mannan- tzw. film former- tworzy warstwę ochronną na włosach.

W składzie także silikon (dimethicone) nie ma problemów z jego zmywaniem. Trochę za wysoko w składzie zapach (perfum), ale jest to mleczko do włosów i nie ma kontaktu ze skórą więc nie będzie ewentualnych podrażnień.

Reasumując- skład fajny, dość bogaty- sporo nawilżaczy i substancji o działaniu odżywczym. Loczki powinny być zadowolone- poprawa skrętu to w dużej mierze zasługa odpowiedniego nawilżenia. Do tego filtr UV. Podoba mi się

upssss jednak zdublowałam. Przepraszam
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-26, 12:05   #898
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agnes7 Pokaż wiadomość
Kolejny raz bardzo proszę o analizę.

ODŻYWKA KERATYNOWA. KOSMETYKI W KAPSUŁKACH. PRODUCENT GAL. Doskonały kosmetyk do pielęgnacji włosów, brwi i rzęs.

Składniki wg INCI: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Gelatin, Glycerin, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Borago Officinalis (Borage) seed Oil, Malaleuca Alternifonia (Tea Tree) Leaf Water, Parfum: (Benzyl salicylate, Coumarin, Linalool, Limonene), Tocopheryl acetate, retinyl palmitate, CL 42051.

Czy według Was warto to wcierać we włosy?
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Nie da się ukryć, że skład jest bogaty w substancje o działaniu odżywczym i nawilżającym. Jest olej rycynowy, olejek z wiesiołka, olej z ogórecznika lekarskiego, hydrolat z liści drzewa herbacianego a także witamina E i A. Wszystko pięknie i ładnie tylko keratyny brak Nie wiem jak z ceną tego produktu- każdy z tych składników można kupić w sieci. Być może wyjdzie taniej
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Stary 2008-06-26, 12:19   #899
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Oliwkaaa80 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o przeanalizowanie odżywki Biosilk volumizing conditioner

Ingredients

Water (aqua), Stearyl Alcohol, Dicetyldimonium Chloride, Ceteareth 20, Cyclomethicone, Dimethiconol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Citric Acid, Hydrolyzed Silk, Symphytum Officinale Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Mentha Piperita Leaf Extract (Peppermint), Lavandula Angustifolia Extract (Lavender), Salvia Sclarea Extract (Clary), PEG/PPG 18/18 Dimethicone, Panthenol, Keratin Amino Acids, Sodium Chloride, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamic Aldehyde, Benzyl Benzoate, Linalool, Gamma Methyl Ionone, Citronellol, Lilial, Hydroxy Citronellol, Geraniol, Eugenol, Yellow 10, Green 5 (CI 61570), Blue 1
Stearyl alcohol- nawilża i zmiekcza. Dicetyldimonium Chloride- działa antystatyczne i kondycjonująco na włosy. Podobnie Stearamidopropyl Dimethylamine. Ethylhexyl Methoxycinnamate filtr UVB. Hydrolizowany jedwab- działanie odżywcze i nawilżające. Ekstrakty: żywokost lekarski, rumianek, mięta pieprzowa, lawenda, szałwia - działanie przeciwzapalne, przeciwłojotokowe, łagodzące. Pantenol- działa odżywczo i nawilżająco. Podobnie aminokwasy keratynowe. W składzie także wit. A i E- nawilżanie, odzywianie. Cała reszta to konserwanty (w tym konserwant mocznikowy), zapachy i barwniki

Ogólnie fajny skład (może za wyjątkiem tego konserwantu mocznikowego). Sporo ekstraktów (w połowie składu), kilka składników o działaniu odżywczym i nawilżającym. Powinna się sprawdzić- chociaż troszkę nie podobają mi się w niej silikony (pogrubione)- nie są trudnozmywalne ale są potencjalnymi obciążaczami co się lekko gryzie z dodawaniem objętości (volumizing conditoner)
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Stary 2008-06-26, 12:38   #900
Jolie2601
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
W końcu dotarłam do składu Mrs. Potter's odżywka bez spłukiwania do włosów brązowych:

Aqua
Cetearyl Alcohol
Cetrimonium Chloride
Behentrimonium Chloride
Isopropyl Myristate
Dimethicone Copolyol
Juglans Regia (Walnut) Shell Extract
Diospyros Ebenum Bark Extract

Parfum
Butylene Glycol
Propylene Glycol
Isopropyl Alcohol
Methylchloroisothiazolino ne
Methylisothiazolinone
Citric Acid
Butylphenyl Methylpropional
Coumarin
Geraniol
Hexyl Cinnamal
Limonene
Linalool

I teraz moje pytanie: czy nadaje sie to do spłukiwania??? Nie cierpię odżywek bez spłukiwania, ale po szamponie miałam śliczne złoto-brązowe refleksy
Też nie przepadam za odżywkami bez splukiwania, ale każdą z nich można stosować jak odżywkę ze spłukiwaniem. Przy czym tą radzę używać jedynie do pogłębienia koloru - sama w sobie nie jest zbyt bogata (przyda się coś dodatkowo do odżywiania i nawilzania). Ma kilka emolientów (nawilżanie- zaznaczone na niebiesko) i ekstrakty (na zielono) z orzecha włoskiego i drzewa hebanowego o właściwościach brązujących (stosowane w bronzerach i samoopalaczach). Reszta to konserwanty, zapachy i regulator pH.
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Odpowiedz

Tagi
isana, mocznik, odrosty, pielędnacja, prodykty do włosów, schwarzkopf, skalp, skład kosmetyków, skóra głowy, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości