Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-10-08, 12:50   #1441
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor

Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez kasqs88 Pokaż wiadomość
witam przegladnelam spis specyfikow przeanalizowanych pod wzgledem silikonow oraz probowalam rozgryzc na podstawie slownika skladnikow ale sporo z nich nie bylo tam uwzglednionych i niektore nadal pozostaja dla mnie zagadka, czy moge w takim razie ladnie poprosic o:

Toni & Guy Beach Curl Spray (for wild waves and curls)

skad:
Aqua, PVP (z tego co znalazlam to jakis nigrozny dla czlowieka polimer ktory sie dodaje np do tabletek jako substancja wiazaca, past do zebow i szamponow ale nie mam pojecia jaki moze miec wplyw na wlosy), magnesium sulfate, Glycerin, Maris sal, PEG40-hydrogenated castor oil, Polysorbate 20, Phenoxymethanol, Parfum, Sodium benzoate, Sodium methylparaben, Dipropylene glycol, Citric acid, Polyquaternium-11, Butylphenyl methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexenecarboxaldehyde , Hydroxycitronellal, Linalool
O ile się nie mylę, PVP w sprayu będzie miał zadanie strukturyzujące - ma utrwalić loki. Dodatki soli: magnesium sulfate i maris sal wspomagają skręt [za http://www.content4reprint.com/beaut...urly-hair.htm], gliceryna absorbuje wodę, polyquaretnium-11 to antystatyk, reszta właściciwie nieistotna - standardowe dodatki zapachowo-konserwujące.

'Estelle' jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 12:59   #1442
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez majkampg Pokaż wiadomość
Prosze o zanalizowanie skaldu szmponu Familijny szampon do wszystkich rodzajów włosów
skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamide DEA, Polyquatemium7, Parfum (CItronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool), Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone

Czy jest od dobry do codziennego mycia przetłuszczających sie włosów???
Szampon "szamponowy" czyli najprostsza z możliwych zakonserwowana i poperfumowana mieszanka detergentów z dodatkiem antystatyka.
Nie ma substancji pielęgnujących włosy. Raczej wysuszający.
Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy się nadaje, na każdego zadziała inaczej.
Ale wybrałabym raczej coś z pielęgnującymi elementami w składzie, z ekstraktami ziołowymi regulującymi pracę gruczołów w skórze [chmiel pokrzywa, skrzyp, łopian] oraz ze składnikami nawilżającymi skórę [w tym szamponie całkowicie ich brakuje], aby złagodzić przetłuszczanie, zamiast tylko wysuszać.

Stary 2008-10-08, 13:13   #1443
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez Godlesia999 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę odżywki do rzęs( w końcu to też włosy):
Mavala, Double-cils- producent obiecuje że po niej będą mocniejsze, dłuższe i grubsze(ciekawe).
Skład:
water, magnesium aluminum silicate, butylene glycol, propylene glycol, alcohol denat, xantan gum, lactococcus ferment, glycosaminoglycans, proline, riboflavin, methylparaben, propylparaben, hexamidine diisethionate, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-diol.

Z góry dziękuję
Ojej, trochę lipa na pierwszy rzut oka - alkohol denat , obawiałabym się tego kłaść w pobliże oka, bo może podrażniać.
Jednakże nie wiem, jak zadziała w praktyce, może tego alkoholu tam mało jest i wcale nie oddziaływuje na oko
Pierwsza część składu to generalnie "galaretka" a w niej rozpuszczone są
Lactococcus ferment - substancja odżywcza/humektant,
Glycosaminoglycans - zatrzymuje wodę, ułatwia penetrację składnikom aktywnym
Proline - aminokwas
Ryboflawina - witamina z grupy B [B2].
Dalej konserwanty.

Stary 2008-10-08, 13:20   #1444
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez Candy Supcio Pokaż wiadomość
Jestem naprawde pod ogromnym wrazeniem wiedzy jaka posiadaja osoby,ktore tu na forum analizuja sklady kosmetykow.Brawa dla was Dziewczyny!!!

Poprosze o analize maski to wlosow(saszetka),ktora kupilam z mysla o moich suchych i wiecznie puszacych sie klakach.Z gory dziekuje za info.
Smooth Shine Therapy Silk Fusion (sixty-second critical repair with silk and pearl extracts)

SKLAD:Aqua,cocos nucifera(coconut oil),caprylic/capric triglyceride,polyquaterni um-32,paraffinum liquidum(mineral oil),glycerin,pearl powder,silk amino acids,panthenol,biotin,PP G-1 trideceth-6,polybutylene terephthalate,acrylates copolymer,ethylene/va copolymer,maris sal (sea salt),methylchloroisothia zolinone,methylisothiazol inone,parfum(fragrance).C I 15985(yellow 6).
Dziękuję w imieniu własnym i udzielających się tutaj Wizażanek

A sama odżywka bardzo mi się podoba
Bogaty skład nawilżająco-odżywczy, dość wysokie pozycje składników aktywnych [kokos, perły, jedwab, panthenol, biotyna].
Godna polecenia

Stary 2008-10-08, 13:31   #1445
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez cudak1 Pokaż wiadomość
Proszę serdecznie o przeanalizowanie składu odżywki do włosów

MATRIX BIOLAGE FORTETHERAPIE

cetearyl slkohol, stearalkonium chloride, stearyl alkohol, phenoxyethanol, peg-100 stearate, glyceryl stearate, polyquaternium,-11, methylparaben, disodium edta, propyl paraben, hydroxyethylocelluse, ethylparaben, propylene glycol, polysorbate 20, hexyl cinnamal, cymbopogon schoenantus/cymbopogon schoenantus extract, 2-oleamido-1,3-octadecanendiol, coumarin, macrocistis, pyrifera extract, linalool, buthylphenyl, methylpropional, hibiscus sabdariffa flower extract, methyl-2-octynoate

Jej jak tego dużo
przepraszam,za ewentualne błędy w pisowni
Tak, skład dość długi i na pierwszy rzut oka - słaby.
Początek to emolienty, emulgatory i... konserwanty a substancje, które przyczyniają się do odzywienia włosów dopiero na końcu

Ciekawym składnikiem jest Macrocistis pyrifera extract - kelp extract - wygładza, zmiękcza, odżywia, działa również jak emolient, jest znanym składnikiem przeciwstarzeniowym.

Ale ogólnie rzecz biorąc, nie wybrałabym tej odżywki, skład jednak nie budzi mojego zaufania.

Stary 2008-10-08, 17:18   #1446
carlo_rossi
Rozeznanie

Moge prosic o analize...
Schwarzkopf Activ F Dr Hoting Shampoo For Women :
  • Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodi Acetate, Carnitine, Sodium Chloride, Taurine, Tartaric Acid, Laureth-2, Sodium Benzoate, Parfum, Polyquaternium-10, PEG-7 Glyceryl Cocoate , PEG-40 Hydrogenated, Caster Oil, Saclicylic Acid, Panthenol, Citric Acid, Echinaceae Purpurea, Butylphenyl, Methylpropional, Alpha-Isomenthyl Ionone, Limonene, Citronellol, Propylene Glycol.
Schwarzkopf Activ F, Dr Hoting Tonic For Women

Aqua, Carnitine, Taurine, Tartaric Acid, Laureth-2, Sodium Benzoate, Parfum , PEG-40 Hydrogenated, Caster Oil, Panthenol, Echinaceae Purpurea, Butylphenyl, Methylpropional, Limonene, Citronellol, Propylene Glycol, Alcohol Denat, Alpha-Isomenthyl Ionone, Eugenol

Szampon i tonic stosuje sie razem, ma zapobiegac wypadaniu włosów i stymulowac wzrost nowych. Ciekawa jestem jaka moze byc analiza. Intryguje mnie ta tauryna...
carlo_rossi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 18:47   #1447
kasiaczek141
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
pogrubiłam subs leczniczą- pirytionian cynku-dziala przeciwlupiezowo, moze dlatego H&S ma tylu fanow.

niestety sklad jest potencjalnie podrazniajacy, ma SLS, zwiazek, ktory wlasciwie nie wystepuje juz w szamponach, bo czesto podraznia.

srodki zapachowe wysoko w skladzie, szampon jest barwiony, powinien silnie myc, co moze byc wadą.

dimetikon jako niby odzywka, moze obciazac.

wrazliwcom absolutnie odradzam, lepiej kupic 100x lepszy szampon Catzy, ma bardziej prosty i bezpieczniejszy sklad, a jest skuteczny, bo ma taka sama subs lecznicza
Mam jeszcze jedno pytanko odnosnie tego. Czy on może wysuszac włosy???
kasiaczek141 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 20:31   #1448
Candy Supcio
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Dziękuję w imieniu własnym i udzielających się tutaj Wizażanek

A sama odżywka bardzo mi się podoba
Bogaty skład nawilżająco-odżywczy, dość wysokie pozycje składników aktywnych [kokos, perły, jedwab, panthenol, biotyna].
Godna polecenia

Dziekuje za analizeNiestety ta saszetka zupelnie nie sprawdzila sie na moich wloskach...Wlosy po jej zastosowaniu przede wszystkim byly bardzo sztywne i ciezkie,pomimo tego,ze porzadnie splukalam odzywke...Nie wiem czy skusze sie na nia ponownie...Bede szukac dalej porzadnego nawilzacza
Candy Supcio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 07:10   #1449
ijanka
Przyczajenie

Cytat:
hmm
na czerwono-mleczko krolewskie(pszczele)
tego mleczka naprawde malutko wrzucili, chyba symbolicznie, nie wydaje mi sie, zeby w takich ilosciach zdzialalo cuda z przesuszonymi wlosami

pogrubione-aminokwas arginina, pielegnuje wlosy, fajny skladnik

maska wydaje sie bardziej nawilzajaca od odzywki i jak juz cos, to stawialabym na nią.

ale generalnie, bez zachwytow

Dziękuję bardzo za analizę masz rację też nie mam zachwytów bo wypróbowałam i moje włosy na pewno się nie polubią z tymi odżywkami
ijanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 17:22   #1450
Klementynka
Raczkowanie

Cytat:
moze nie bedzie taka zla
bialka wyodrebnione z mleka obecne, powinna troche odzywic, ale nie nakladalabym jej na skore glowy, bo jest szansa podraznienia
dziękuję bardzo już w użyciu.
Klementynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 16:19   #1451
andziuchna
Zakorzenienie

Nivea Hair Care, Styling, Wosk 'Połysk jedwabiu'

Skład: Cera Microcristallina, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Glyceryl Stearate Citrate, Oleth-5, PEG-40 Castor Oil, Serica, Sodium Cetearyl Sulfate, Parfum.

bylabym wdzieczna za analize...
w ogole poszukuje dobrej gumy/wosku- mam wlosy suche i zniszczone....

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post61735726
andziuchna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 19:24   #1452
deMitia
Rozeznanie

Byłabym wdzięczna za kilka słów dotyczących:

1) PROFISILK- Czekoladowa maska do włosów z masłem kakaowym i filtrem UV.
Water, Cetearyl Alkohol and Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosultate and Ceteareth-20, Cocoa Butter, Crosspolymer, d-penthenol, glycerine, catrimonium chloride and isopropyl alkohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dimethicone, Fragrance, Phenoxyethanol and Methylparben and Butylparaben and Ethylparben and Propylparaben and Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Citric Acic, Limonene, linalool, citronellol.

2) LEO- Regenerujący szampon kokosowy.
Agua, Sodium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamidopryl Betaine, Cocoamide DEA, Sodium Laureth-5 Carboxylate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Acrylic Acid and styrene polymer, Alky polyglycoside, sodium chloride, cocount oil, hydrolized Milk Protein, disodium EDTA, methylisothiazolinone and methylchlorisothiazoline, citrid acid, parfum.

3) Kallos- Krem- szampon.
Agua, Sodium Laureth Sulfate,sodium chloride, Cocamidopryl Betaine, Cocoamide DEA, Coco Clucoside, Glycol Distearate, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Polyquaternium-7, amidomethicone, triprotein, propylene glycol, yeast extrakt, benzyl alkohol and methylisothiazolinone and methylchlorisothiazoline, parfum, citrid acid.

4) LEO- odzywka regenerująca przeznaczona do regenracji zniszczonych włosów.
Aqua, Cetearyl Alkohol and Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosultate and Ceteareth-20, cetrymonium chloride, hydrolized keratin, hydrolyzed what protein/silicone copolimer, d-panthenol, oleyl erucate, coco-clucoside and glyceryl oleate, citric acid, methylisothiasolinone and methylchloroisothiasolion e, parfym.

5) JOANNA- Odźywka/maska do włosów z proteinami i prowitaminą B5. Wzmacniająco-regenrująca po zabiegach chemicznych.
Water, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alkohol, PEG-20 Stearate, Stearalkonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Isopropyl alkohol, paraffinum liquidum, PEG-40 Hydrogenated castor oil, glycerin, polyquaternium-10, hydroxypropyltrimonium, hydrolyzed collagen, panthenol, disodium EDTA, parfum, linalool, citronellol, citric acid, [+/-2-Bromo-2nitropropane-1,3-Diol, Methyldibromo glutaronitrile, DMDM hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazoline, dipropylene glycol].

6) KALLOS- Maska Honey.
Aqua, Cetyl Alkohol, Cocamide Mea, Propilen glicol, magnesium {nmat<- przepraszam, ale nie wiem jakie jest tu słowo, bo najzwyczajniej w świecie starł mi się nadruk na butelce- próbowałam odtworzyć- mam nadzieję, ze coś z tego wyczytacie} ,pafum.

Byłabym dzięczna :kwiaty:
Stary 2008-10-13, 13:55   #1453
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Proszę jeszcze o analizę Nivea Hair Care intense repair Odżywka Intensywna regeneracja...

Skład:Aqua, Stearly Alcohol,Dimethicone, Stearamidopropyl Dimethulamine, Cetyl Alokohol, Hydrolyzed Silk, Simmo9ndsia chinensis Oil, Peresa Gratissilma Oil, Oryzanol, Lactic Acid, Coco Betaine, sodium Chloride, C12-15 Pareth-3, Cocamidopropyl Betaine, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Linalool, Butylphenyl Methylpropinal, Parfum

przepraszam za ewentualne pomyłki w pisowni.... z góry dzieki za odpowiedz
Przepraszam, że podbijam. Ale zdaje się, że post zaginął pod natłokiem innych. Dołączam się do prośby o analize. Wiem, że była analizowana odżywka Protein Repair (kiedyś moja ulubiona), ale ta jest z nową formułą i chciałabym wiedzieć czy warto się nią zainteresować.
Pozdrawiam serdecznie.
azure jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 15:16   #1454
tranqil babe
Wtajemniczenie

witam serdecznie
bardzo prosiłabym o ocenę skladu tego balsamu do wlosow

PETROLE, BALSAM DO WŁOSÓW CIEMNYCH firmy inter fragrances

Aqua, Cetearyl Alkohol, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Succus Urtica, Collagen, Limonen, Pinus Oil, Chitosan Glycolate, C11-C12 Isoparaffin, Polysorbate 20 (and) Retinyl Palmitate (and) Tocopherol (and) Linoleic Acid (and) PABA, Panthenol, Citric Acid, Lemon Oil Terpenless, CI 75810, CI 19140, CI 42080, CI 44045.
--------------------

czy naprawde regeneruje wlosy? czy ich nie obciaza za bardzo
czy nadaje sie do wlosow puszacych sie, lekko suchych na koncach?(jak moje)?

ogolnie czy to dobra rzecz?
pozdrawiam cieplo)
tranqil babe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 15:19   #1455
logoga
Przyczajenie

Smile Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

hej dziewczyny, ja mam prosbe, czy ktoras z Was pomoglaby mi przeanalizowac i ocenic sklad mojego szamponu? Aloe Pura Laboratries, Organic Aloe Vera Herbal Shampoo. Kupilam w sklepie z organicznymi kosmetykami ale nie wszystkie nazwy skladnikow rozumiem, czy ktoras z was moze wyjasnic mi co oznaczaja? przynajmniej te ppogrubionym drukiem, reszte juz sama jakos rozszyfrowalam bo w nawiasach podane sa 'normalne' nazwy po angielsku . z gory wielkie dzieki!

Sklad:

Organic aloe barbadensis (99% bio active aloe vera inner gel), Aqua, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Coco-glucoside, Gliceryl Oleate, Hamamelis Virginiana (witch hazel), Rosa Centifolia, Malva Sylvestris (mallow), Chamomilla Recuctita (chamomile), Tilia Vulgaris (linde), Anthemis Nobilis (roman chamomile), Symphytum Officinale (comfrey), Calendula Officinalis (marigold), Allantoin, Panthenol, Cysteine Hcl, Xanthan Gum, Prunus Dulcis (sweet almond oil), Lavendula Hybrida (Lavender), Eugenia Caryophyllus (clove), Citrus Aurantifolia (Lime), Cymbopogon Schoenanttus (Lemongrass), Litsea Cubeba, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Benzoic Acid, Citral, Limonene.
logoga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 18:22   #1456
Jutte
Wtajemniczenie

Mogłabym prosić o analizę pod wyglądem tego czy faktycznie ten szampon nadaje sie do włosów przetłuszczających i cienkich

Clear, Scalp Oil Control Shampoo (Szampon do włosów przetłuszczających się oraz do pielęgnacji skóry głowy)

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Zinc Pyrithione, Dimethiconol, Dimethicone, Carbomer, Parfum, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Chloride, TEA-DodecylbenzeneSulfonate, C12-15 Pareth-3, C12-15 Pareth-23, Poloxamer 407, Magnesium Aluminum Silicate, Sodium Polynaphthalenesulfonate, Menthol, Lysine Hydrochloride, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Retinyl Palmitate, Citrus Medica Limonum, Sodium Laureth Sulfate, Pyridoxine HCl, Zinc Sulfate, Citric Acid, Sodium Hydroxide, DMDM Hydantoin, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, PPG-12, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, CI 42090, CI 47005
cieszę się życiem!
Jutte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 08:54   #1457
rare bird
Wtajemniczenie

czy ktoś mógłby przeanalizować tą piankę pod kątem silikonów? czy ona ma jakieś właściwości odżywcze i czy zaszkodzi moim włosom, jeśli będę jej używać codziennie (np. obciąży je, będzie ją ciężko zmyć)?

Timotei, Natural Style, Lekka pianka

Aqua, Propylene Glycol, PVP/VA Copolymer, PVP/Dimethylaminoethylmethacr ylate Copolymer, PEG-12 Dimethicone, Commiphora Myrrha Extract, Ficus Carica Extract, Polysorbate 20, Cocamidopropyl Betaine, Laurtrimonium Cholride, Sorbitol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Citric Acid, Sodium Beznoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

i jeszcze ten szampon - czy nada się do suchej, wrażliwej skóry głowy, czy nie jest agresywny?

Nivea Baby, Szampon nadający połysk z proteinami jedwabiu

Aqua, Decyl Glucoside, Sodium Myreth Sulfate, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, PEG-80 Sorbitan Laurate, PEG-90 Glyceryl Isosterate, Disodium PEG-5 Laurylcitare Sulfosuccinate, Sodium Benzoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Laureth-2, Citric Acid, Polyquaternium-10, Sodium Laureth Sulfate, Niacinamide, Hydrolyzed Silk, Parfum

(link do KWC)
Stary 2008-10-14, 09:50   #1458
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez alka6 Pokaż wiadomość
Przeszukałąm wątek i nie znalazłam nic i serii kosmetyków do włosów sprzedawanych w aptekach Lycosan duo firmy Dora Cosmetici Pharmacia
Zestaw szampon + 10 ampułek do wcoerania i odżywka do wcierania kosztuje ok. 200 zł a córka ma po tym rany na głowie i nawet wysypkę na rękach.
Skład szamponu i czy jest tutaj cos uczulającego?
Lycosan duo
agua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betane, cocamide dea, peg 7, glyceryl cocoate, sodium ascorbate, nicotinaide, panthenol, calcium panthothenate, pridoxine chloridate, biotin, tocopherol acetate, polysorbate 20, thiamine hcl, propylene glykol, zingiber officinale, panax ginseng, imidazolidynyl, urea, butylparaben, ethylparaben, methylparaben, propylparaben, phenoxyethanol, citric acid, parfum.
Składzik na mój gust całkiem do rzeczy.
Z przodu, jak to w szamponie, składniki myjące, a dalej substancje o właściwościach odżywczych, w tym witaminy oraz wyciąg z żeń-szenia i imbiru.

Uczulać mogą zarówno konserwanty jak i wyciągi [sporadycznie], podrażnienie mogą wywołać również substancje myjące, jeśli którejś nie toleruje skóra głowy.
Stary 2008-10-14, 10:26   #1459
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez Godlesia999 Pokaż wiadomość
Coś dla kręconowłosych. Producent-Pact, Aktywator skrętu do włosów kręconych Curl Define Elixir
- regeneruje oraz nadaje kręconym włosom wyrazistości i sprężystości,
- ożywia oraz umożliwia pełną kontrolę siły skrętu naturalnym lokom oraz włosom po trwałej ondulacji,
- dodaje elastyczności,
- pomaga utrzymać skręt przy włosach zakręcanych na wałki, przy użyciu żelazka i dyfuzora,
- nadaje blask i pozwala na długotrwałe utrzymanie skrętu,
- doskonały do porannego ożywienia siły skrętu.

Skład:
aqua, sodium polystyrene sulfonate, hydrolyzed wheat protein/pvp, crosspolymer, peg/ppg-14/4 dimethicone, peg-6 caprylic glycerides, peg-60 almond glycerides, hydrolized wheat protein, disodium edta, benzophenone-4, oleth-10, phenoxyethanol, dmdm hydantoin, lodopropynyl butylcarbomate, diazolidinyl urea, cocotrimonium metosulfate, dimeticone peg-8 meadowfoamate, aleurites moluccana, oenothera biennis, tocopheryl acetate, aloe barbadensis, psidium guajava, allantoin, hydrophilic polyether polyurethane, fd&c blue n*1, fragrance.

Warte to swojej ceny? Z góry dzięki za analizę.
Powiem, że wygląda obiecująco, dość odżywczo, gdyż całkiem wysoko w składzie znajdują się proteiny.
Składnik zaznaczony fioletem odzywia włosy a dodatkowo działa błonotwórczo/antystatycznie i utrwalająco.
Mogłabym się przyczepić do konserwantów, które zajęły nieco zbyt wysoką pozycję, jednakże biorąc poprawkę na przeznaczenie kosmetyku [użycie na długości, nie przy skórze] nie wpłynie to na podrażnienia.
Pod koniec składu również troszkę odżywczych substancji [pogrubione, czarne] - w tym wit. E, allantoina, aloes, wyciąg z gujawy, wiesiołka oraz tungowca molukańskiego = dwuguza trzyłatowego = kroplana trzyłatowego, bądź używając ludzkiego języka - kukui, bogatego w kwasy tłuszczowe nienasycone [bardzo przydatne w pielęgnacji włosów].
Oprócz tego w kosmetyku jest trochę silikonów [błękitne] i filtr.

Odnoszę wrażenie, że producent trochę przesadził z zachwytami w opisie, jednak widzę w tym składzie całkiem niezły potencjał.
Stary 2008-10-14, 10:33   #1460
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez nimrodel Pokaż wiadomość
witam bardzo prosze o analize:

Swiss O Par, KOKOS-HAARWACHS (Rufin Cosmetic)

Skład: Petrolatum, Cocos Nucifera Oil, Cera Alba, Parfum, Tocopherol, Coumarin, Benzyl Benzoate, Ascorbyl Palmitate, Hydroxycitronellal, Ascorbic Acid

zastanawiam sie- jest to wosk do wlosow, czyli wlasciwie dzial "stylizacja". jednakze mimo tego chcialabym sie dowiedziec, czy uwazacie, ze on mi dodatkowo wypielegnuje wlosy. podejrzewam ze zawiera czysty olejek kokosowy, wiec chyba jest szansa (?)

z gory serdecznie dziekuje!
Z uwagi na zawartość olejku kokosowego można podejrzewać działanie pielęgnujące - intensywność odżywienia zależy od stężenia tego olejku w wazelinie.
Oprócz tego ze składników pielęgnujących można wyróżnić wit. E i C.
Stary 2008-10-14, 10:41   #1461
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez cypressangel Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu szamponu pod kątem stosowania do włosów przesuszonych

Schwarzkopf, Schauma Proste i Lśniące Szampon z Olejkiem Jojoba, włosy suche, skręcone, trudne do ułożenia

Schauma Szampon Proste i Lśniące z Olejkiem Jojoba usztywnia strukturę włosa. Prostuje suche, skręcone i trudne do ułożenia włosy, nadając im mieniące się refleksy światła. Zapewnia 100% siły i 100% połysku. Do codziennego stosowania.

Skład:
  • Aqua
  • Sodium Laureth Sulfate
  • Disodium Cocoamophodiacetate
  • Sodium Chloride
  • Polyquaternium-10
  • Citric Acid
  • Laureth-2
  • PEG-7 Glyceryl Cocoate
  • Sodium Benzoate
  • PEG-40 Hydrogenated Castor Oil
  • Parfum
  • Propylene Glycol
  • Salicylid Acid
  • PEG-55 Propylene Glycol Oleate
  • Niacinamide
  • Panthenol
  • Simmondsia Chinensis Seed Oil
  • Butylphenyl Methylpropional
  • Cl 60730
  • Cl 17200
Oj, nie widzę dla tego składu przeznaczenia przy przesuszonych włosach. Połączenie SLES i soli [oba składniki wysoko] lubi wysuszać a dodatkowo podrażniać.
Dodatek kwasu salicylowego podziała złuszczająco na skórę głowy.
Składniki pielęgnacyjne daleeeeeeko na końcu [niacynamid, panthenol i olej jojoba] - w jakim stężeniu, nie wiem, ale podejrzewam, że jednak zbyt małym by odpowiednio mocno zadziałać i odżywić.
Stary 2008-10-14, 10:50   #1462
'Estelle'

Cytat:
Proszę jeszcze o analizę Nivea Hair Care intense repair Odżywka Intensywna regeneracja...

Skład:Aqua, Stearly Alcohol, Dimethicone, Stearamidopropyl Dimethylamine, Cetyl Alokohol, Hydrolyzed Silk, Simmo9ndsia chinensis Oil, Peresa Gratissilma Oil, Oryzanol, Lactic Acid, Coco Betaine, sodium Chloride, C12-15 Pareth-3, Cocamidopropyl Betaine, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanl, Linalool, Butylphenyl Methylpropinal, Parfum

przepraszam za ewentualne pomyłki w pisowni.... z góry dzieki za odpowiedz
Całkiem ładny składzik dość treściwy, wywaliłabym z niego betainy i sól i byłoby w ogóle perfekt, ale teraz też jest nieźle, a to z uwagi na dość porządną pozycję substancji odżywczych "naturalnych" w składzie [zaznaczone na zielono].
Zawiera silikon działający powłokotwórczo, ochronnie przed uszkodzeniami, uzupełnia ubytki.
Do tego składniki pogrubione na czarno również odżywiają włos i pełnią dodatkowo funkcje antystatyka, ułatwiają rozczesywanie, więc, jak widać, jest czym działać na włosy
Kolejny całkiem porządny skład Nivea.
Stary 2008-10-14, 11:00   #1463
cypressangel
Zakorzenienie

Cytat:
Oj, nie widzę dla tego składu przeznaczenia przy przesuszonych włosach. Połączenie SLES i soli [oba składniki wysoko] lubi wysuszać a dodatkowo podrażniać.
Dodatek kwasu salicylowego podziała złuszczająco na skórę głowy.
Składniki pielęgnacyjne daleeeeeeko na końcu [niacynamid, panthenol i olej jojoba] - w jakim stężeniu, nie wiem, ale podejrzewam, że jednak zbyt małym by odpowiednio mocno zadziałać i odżywić.
Dziękuję za analizę Nie będę ryzykować jeszcze większego przesuszenia włosów, dlatego odstawię ten szampon

cypressangel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 11:24   #1464
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez andziuchna Pokaż wiadomość
prosze o analize:
ADVANCE TECHNIQUES PROFESSIONAL HAIR CARE INTENSE REPAIR RECOVERY TREATMENT MASK FOR EXTREMELY DRY OD DAMAGED HAIR

sklad:
aqua, cetearyl alkohol, quaternium-91, dimethicone, stearamidopropyl dimethylamine, cetrimonium methosulfate, parfum, peg-40 hydrogenated castor oil, phenoxyethanol, creatine, phosphoric acid, methylparaben, castor isostearate succinate, disodium edta, dimethicone peg-8 meadowfoamate, aminomethyl propanol, hydrolyzed wheat protein hydroxypropyl polisiloxane, ethylhexyl methohycinnamate, propylene glycol, laminaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, coumarin, butylphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene.

z gory dziekuje i pozdrawiam
W mojej opinii pozostawia odżywczy niedosyt, jakoś tak za nisko w składzie znalazły się wyciągi z alg, nieco wyżej związek proteinowo-silikonowy [nie bardzo mogę znaleźć o nim informacje, obstawiam więc tylko, że ma właściwości odżywcze], ale to wciąż jawi mi się jako zbyt mało.
Początek dość standardowy - emolient, antystatyk i silikon, potem dwie substancje odżywcze-"chemiczne" - ta czołówka głównie będzie oddziaływać na włosy poprawiając ich wygląd i nawilżenie.
Stary 2008-10-14, 12:18   #1465
'Estelle'

Cytat:
Znowu pomecze dziewczyny o sklad odzywkiPoprosze o analize

Suave PROFESSIONALS humectant conditioner (Deeply Moisturizes as well as Nexxus)

SKLAD: water(aqua), cetearyl alkohol, cetrimonioum chloride, dimethiconol, fragnance, quaternium-18, potassium chloride, hydroxyethylcellulose, propylene glycol, disodium EDTA, DMDM hydantoin, TEA-dodecylbenzenesulfonate, glycerin, tocopheryl acetate (vitamin E acetate), arginine HCI, Lysine HCI, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Hair Amino Acids, Methylchloroisoisothiazol inone, Silk Amino Acids, Methylchloroisoisothiazol inone.

Z gory dziekuje za analize.Pozdrowka
No właśnie... z tyłu składu zebrało się sporo fajnych substancji odżywczych [pogrubione]... sęk w tym, że ich stężenie musi być bardzo małe.
W Polsce zaznaczony na czerwono składnik [potencjalnie drażniący] dopuszczony jest do produkcji kosmetyków w stężeniach max. 0,6%, czyli wszystkie wartościowe elementy składu, które są za nim, występują w stężeniach mniejszych, a to niedobrze

Natomiast początek składu jest bardzo standardowy, podobny do wielu odżywek:emolient + kondycjoner + silikon.
Nawilżają propylene glycol i glicerin.

Niestety, skład jakoś mało entyzjazmu we mnie budzi. Bez rewelacji.
Stary 2008-10-14, 12:30   #1466
andziuchna
Zakorzenienie

Cytat:
W mojej opinii pozostawia odżywczy niedosyt, jakoś tak za nisko w składzie znalazły się wyciągi z alg, nieco wyżej związek proteinowo-silikonowy [nie bardzo mogę znaleźć o nim informacje, obstawiam więc tylko, że ma właściwości odżywcze], ale to wciąż jawi mi się jako zbyt mało.
Początek dość standardowy - emolient, antystatyk i silikon, potem dwie substancje odżywcze-"chemiczne" - ta czołówka głównie będzie oddziaływać na włosy poprawiając ich wygląd i nawilżenie.
dziekuje

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...6#post61735726
andziuchna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 12:30   #1467
'Estelle'

Cytat:

Mam cos jeszcze...zastanawiam sie czy warto kupic,poniewaz szukam jakiegos lagodnego szamponu,a ten jest wlasnie z serii przeznaczonej dla dzieciakow.
Poprosze ladnie o analize

Suave for Kids 2 in 1 Swim&Sport Flippin' Citrus Squirt

Sklad:Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Cocamidopropyl Betaine, Dimethiconal, Tea Dodecylbenzene Sulfonate, PEG 150 Distearate, Fragrance, Polyquaternium 10, Laureth 23, Cyclomethicone, Sodium Citrate, Tetrasodium EDTA, DMDM Hydantoin, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, PPG 9, Orange 4 (CI 15510), Red 40 (CI 16035).
Bo ja wiem, czy on łagodny? Niekoniecznie
W zasadzie nie różni się od szamponu dla dorosłych.
Dodatek "oblepiających" silikonów nada włosom gładkość, poślizg, ułatwi rozczesywanie.
Brak substancji odżywczych
Zwykłe myjadło zaprawione potencjalnie drażniącym konserwantem [czerwony].
Stary 2008-10-14, 12:39   #1468
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
/.../ Kolejny całkiem porządny skład Nivea.
Dziękuję serdecznie za analizę Estelle
pozdrawiam ciepło
azure jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 12:47   #1469
Candy Supcio
Zadomowienie

Dziekuje za analizy
Candy Supcio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 13:09   #1470
nimrodel
Rozeznanie

Cytat:
Z uwagi na zawartość olejku kokosowego można podejrzewać działanie pielęgnujące - intensywność odżywienia zależy od stężenia tego olejku w wazelinie.
Oprócz tego ze składników pielęgnujących można wyróżnić wit. E i C.

doczekalam sie, hehe bardzo dziekuje. i faktycznie- dzialanie bardzo mi sie podoba. POLECAM zakup. jest to niby TYLKO srodek stylizujacy (wosk do wlosow), ale wlosy wygladaja po niem bardzo ladnie. slicznie akcentuje cieniowanie wlosow, sa miekkie. mozliwe ze nablyszcza, ale stoduje rowniez inne srodki pielegnujace wiec moze to nie ten wosk. super plus za kokosowy zapach!!!

dziekuje za analize "*
nimrodel jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
isana, mocznik, odrosty, pielędnacja, prodykty do włosów, schwarzkopf, skalp, skład kosmetyków, skóra głowy, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości