Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-11-04, 17:32   #1531
CzarnyElf
Zakorzenienie

Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Prosze o analize tej odzywki-czy rzeczywiscie bedzie zapobiegac wypadaniu wlosow?

Sunsilk Anti-Caida (Anti-Fall) Conditioner
Water (Aqua), Cetaryl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cetrimonium Chloride, Dimethiconol, Quaternium 18, Potassium Chloride, Fragrance (Parfum), Hydroxyethyl Cellulose, Propylene Glycol, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, TEA Dodecylbenzene Sulfonate, Helianthus Annuus Seed Oil (Sunflower), Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Opuntia Tuna Extract (Prickly Pear), Red 33 (CI 17200), Blue 1 (CI 42090)

Nalozylam ja dopiero raz-swietnie wygladza wlosy-jeden minus jest-chyba mnie podraznia cos w niej bo po nalozeniu od razu mailam 2 wypryski u nasady skory wlosow-ktory skladnik mogl to zrobic?
Czy jezeli bede nakladac na same wlosy(nie skore glowy) to mozna w ten sposob uniknac podraznienia?

I jeszcze chcialabym wiedziec co sadzicie o skladzie tego szamponu( pokonczylo mi sie wszystko do wlosow i chce sprobowac czegos nowego)

Giovanni Tea Tree Triple Treat Shampoo
Aqua (Purified Water), Tea Tree (Melaleuca Alternifolia) Oil, Peppermint (Mentha Piperita) Oil, Eucalyptus (Eucalyptus Officinalis) Oil, Rosemary (Rosmarinus Officinalis) Extract, Nettle (Urtica Dioica) Oil, Thyme (Thymus Vulgaris) Oil, Birch Leaf (Butela Alba) Oil, Chamomilla (Anthemis Nobilus Flower), Clary (Salvia Sclarea), Lavender (Lavandula Angustifolia), Coltsfoot Leaf (Tussilago Fargara), Yarrow (Achillea Millefolium) Oil, Mallow (Malya Sylvestris), Horsetail (Equisetum Arvense) Oil, Soybean Protein (Glycine Soja), C12 14 Olefin Sulfonate (Coconut Derived), Cocamidopropyl Betaine, Tocopherol (*Vitamin E), Trace Minerals, Citric Acid (Corn), Sodium Hydroxymethyl Glycinate, Sodium Chloride (Sea Salt), Grapefruit Seed (Citrus Derived)

Dziekuje

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2008-11-04 o 17:38
CzarnyElf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 18:02   #1532
Green Market
Przyczajenie

Pozwolę sobie wkleić substancje używane w kosmetykach i opis ich działania na organizm

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2008-11-05 o 08:28 Powód: SPAM.
Green Market jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 18:50   #1533
Sawa87
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 2
GG do Sawa87

Witam Kobitki
Pod lupę Joanna szampon fryzierski z ceramidami (nie znalazłam analizy składu an forum)

Aqa,Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Soyamide DEA, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropylamine Oxide, Glycol Distearate,Polyquaternium-7,Laureth 10, Glycosphingolipids, Disodium EDTA, Parfum, Limonene,Citric Acid, Sodium Chloride, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone

Dziękuje z góry za odszyfrowanie ;-*
(mam nadzieje ze literówek nie strzeliłam oczy mnie bolą musiałam z butli przepisywać)
Sawa87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 08:37   #1534
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor

Cytat:
Napisane przez Green Market Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie wkleić substancje używane w kosmetykach i opis ich działania na organizm
Green Market, daruj sobie dalsze spamowanie forum tekstami kopiowanymi ze stron Różańskiego, które znane są wizażankom, głównie z tego, że podają niezbyt rzetelne informacje.
Kto zechce, to sobie "takich" rewelacji sam poszuka. A Tobie doradzam więcej dystansu do tego, co znajdziesz w internecie i dogłębne przestudiowanie tematu, zanim zabierzesz głos.

EOT.
Dalsze spamowanie i offtop poskutkuje zastosowaniem w tej materii regulaminu.

'Estelle' jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 09:01   #1535
FilifionkaB
Rozeznanie

pomyłka, odnalazłam już poszukiwaną analize składu

Edytowane przez FilifionkaB
Czas edycji: 2008-11-06 o 09:10
FilifionkaB jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 10:14   #1536
tiare
BAN stały

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Green Market, daruj sobie dalsze spamowanie forum tekstami kopiowanymi ze stron Różańskiego, które znane są wizażankom, głównie z tego, że podają niezbyt rzetelne informacje.
Kto zechce, to sobie "takich" rewelacji sam poszuka. A Tobie doradzam więcej dystansu do tego, co znajdziesz w internecie i dogłębne przestudiowanie tematu, zanim zabierzesz głos.
to nie "rewelacje", a edukacja, więc tutaj na pewno się przyda
tiare jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 10:22   #1537
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez tiare Pokaż wiadomość
to nie "rewelacje", a edukacja, więc tutaj na pewno się przyda
Taaaa, zwłaszcza propaganda Różańskiego

Stary 2008-11-06, 10:59   #1538
tiare
BAN stały

olaboga ! to sekta, sekta , kumo!
tiare jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 11:10   #1539
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez tiare Pokaż wiadomość
olaboga ! to sekta, sekta , kumo!
Tiare, proszę nie robić offtopa.
Kwestia rzetelności [a raczej jej braku] informacji ze strony www, o której mowa, była poruszana już wielokotnie, zarówno na forum fryzjerskim jak i biochemicznym. Myślę, że osoby kompetentne, posiadające odpowiednią wiedzę oceniły odpowiednio jej zawartość merytoryczną i wiąże się to bezpośrednio z faktem usunięcia postów Green Market.

Jeśli uważasz, że te informacje są rzetelne, Twoje prawo, możesz zastosować się do tego, co tam napisano.
Ja w tej kwestii ufam Paniom zajmującycm się forum biochemicznym i podzielam ich opinię, wielokrotnie dyskutowaną na forum.

Stary 2008-11-07, 10:35   #1540
alexz johnson
Zadomowienie

Witam serdecznie
Moge prosic o analize składu Balsamu do ciała nawilżającego Soraya Summer Slim caffeine&aloe vera ? (Może się nada na włosy?)

Aqua, Glycine Soja (Soyabean) Oil, Paraffinum Liquidum, Cetearyl Isononanoate, Propylene Glycol, Ceteareth-12, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol. Shea butter (Butyrospermum Parkii), Ceteareth-20, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Caffeine,. Tocopherol, Tetrahydroxypropyl, Ethylenediamine, Carbomer, DMDM Hydantoin , Methylparaben, Propylparaben, Parfum Hydroxyisoheksyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde (Lyral), Alpha - Isomethyl lonone, Lilalool.
alexz johnson jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 11:39   #1541
jaa150
Zadomowienie

Moje dzisiejsze nabytki. Szukałam prostej odżywki do mycia włosów, jednak chyba nie znalazłam. Bardzo proszę o analizę.

Hegron, Creme Voeding, Odżywka do włosów bez spłukiwania (była analizona tylko do spłukiwania- sprawdzałam.)
Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Behenoyl PG-Trimonium Chloride, Sodium Chloride, Glycerin, Parfum, Coumarin, Limonene, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Linalool, Alphaisomethyl, Isomethyl Ionone, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid

Forte Sweden, Romantic Professional, Balsam do włosów

Składniki: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone Copolyol, Hydrolyzed Silk, Parfum, Isopropyl Alcohol, 2- Bromo- 2 Nitropropane-1,3- Diol, Citric Acid.

---------------------------
Ps.
Cytat:
Napisane przez rare bird Pokaż wiadomość
bardzo proszę jeszcze o analizę tego szamponu

Ziaja, Skręt Zaprogramowany, Szampon

Skład: Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl, Betaine, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Coco Glucoside, Hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Corn Starch, Glycol Distearate, Glycerin, Laureth-4, Cocamide DEA, Butylene Glycol, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Extract, Panthenol, Polyquaternium-67, Disodium EDTA, Sodium Chloride, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance), Citric Acid.
Było już: http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...&postcount=448

Edytowane przez jaa150
Czas edycji: 2008-11-08 o 11:47
jaa150 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 13:10   #1542
kasiaczek141
Rozeznanie

`

Edytowane przez kasiaczek141
Czas edycji: 2008-11-09 o 16:17 Powód: Dubel zgłoszenia.
kasiaczek141 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 13:33   #1543
jaa150
Zadomowienie

http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...&postcount=958
Ciężko zajrzeć na pierwszą stronę, tam jest link do wątku gdzie jest wszystko spisane co było anlizowane
Stary 2008-11-09, 13:34   #1544
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez kasiaczek141 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy ten szampon już został przeanalizowany. Jeśli tak to proszę chociaż o link tej strony na której była analiza
SEBORADIN SZAMPON REGENERUJĄCY Z ŻEŃ-SZENIEM
Twoje lenistwo mnie przeraża

Z uwagi na coraz częstsze duble zgłoszeń, bez najmniejszych prób wyszukiwania i co gorsza, sprawdzenia gotowej listy kosmetyków informuję, że wszystkie takie posty będą KASOWANE bez słowa wyjaśnienia.

Stary 2008-11-09, 14:57   #1545
kasiaczek141
Rozeznanie

Ale ja szukałam alnalizy tego szmponu! I w wszyszukiwarce i na stonie z analizami i nie znalazłam nie wiem może przeoczyłam a w wątku tyle jest stron ze wieczność bym musiała szukać! Aha leniwa to ja napewno nie jestem i prosze mi tu bez obrażeń! Dzięki za linka ja150!

Czas edycji: 2008-11-09 o 15:59
Stary 2008-11-09, 16:09   #1546
ananonda191
Zadomowienie

jaką wieczność!? masz przecież opcję: przeszukaj ten wątek! wpisujesz co chcesz znaleźć i Ci wyskakuje!
ananonda191 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 16:18   #1547
kasiaczek141
Rozeznanie

Pff... Jakbym nie wiedziała

Czas edycji: 2008-11-09 o 16:20
Stary 2008-11-09, 16:31   #1548
Czarna14
Wtajemniczenie

Skoro wiesz to wysil sie troche, a nie zasmiecasz bez powodu watek
Czarna14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 16:35   #1549
ananonda191
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kasiaczek141 Pokaż wiadomość
Pff... Jakbym nie wiedziała

No z tego co mówisz wynika jednoznacznie, że nie wiesz, ale skoro wiesz i zajęłoby Ci to wieczność, oznacza, że musisz byc wyjątkowo mało bystrą osobą.... No, ale akurat do szamponu Seboradin miałaś piękną listę i tam wystarczyło zajrzeć... A to dowodzi z kolei, że jesteś również niezwykle leniwą osobą.... Ale nie o tym ten wątek. Narka.
ananonda191 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 19:48   #1550
kasiaczek141
Rozeznanie

Ojoj odezwała sie bystra. Nie ciebie prosiłam o analizę i nikt cie tu o zdanie nie prosił. Więc nie wsadzaj swój nosek w nie swoje sprawy. No właśnie skoro nie o tym watek więc możesz sobie darować ten żałosny komentarz.
Stary 2008-11-09, 19:57   #1551
kasiaczek141
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Czarna14 Pokaż wiadomość
Skoro wiesz to wysil sie troche, a nie zasmiecasz bez powodu watek
Przeszukałam całą liste przeanalizowanych kosmetyków! Więc nie mówcie że jestem leniwa bo cały czas przegladam różnego rodzaju wątki I przyznam się że jeśli chodzi o ten seboradin to nie patrzyłam najpierw na firme tylko na nazwę i szukałam tam gdzie "S" bo firmy szamponu nie znałam wiem może mój błąd ale nie żeby od razu kogoś obrażać. Aha i jeszcze napisałam że może jakby był analizowany ten szmpon to żeby ktoś mi linka chociaż wysłał. Wchodze na rózne fora zwiaznych z kosmetykami i jeszcze sie z takim nie spotkałam jak tu na wizażu:/

Czas edycji: 2008-11-09 o 19:58
Stary 2008-11-09, 19:58   #1552
Magdzia94
Zakorzenienie

Proszę skończcie.
Tu masz cały wątek o Seboradinie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ight=SEBORADIN
poczytak sobie

Magdzia94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 20:03   #1553
kasiaczek141
Rozeznanie

Dobra ja kończę nie odpisuje na ten temat! OO jedna madra dziękuje Ci bardzo, no przyznam ze czytałam już ale itak dziekuje
Stary 2008-11-09, 20:08   #1554
'Estelle'

Dosyć.

Stary 2008-11-09, 20:12   #1555
Magdzia94
Zakorzenienie

ufff nareszcie

Magdzia94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 10:50   #1556
mhm_
Raczkowanie

prosiłabym do zanalizowania garnier fructis - odżywka wzmacniająca sprężyste loki

według etykiety zawiera wzmocniony aktywny koncentrat z owoców: fruktoza+glukoza, witamina B3+B6, kwasy owocowe AHA, regenerujące lipidy

doszukałam się jednego lekkiego silikonu na początku składu - amodimethicone, czy są gdzieś jeszcze poukrywane?

jak na moje oko - laika - wydaje się dość odżywcza (często powtarza się słowo extract :P) i tu moje pytanie: nadaje się jako maska pozostawiona na ok 20 minut?

skład: aqua/water, cetearyl alcohol, potato starch modified, amodimethicone, behentrimonium chloride, nacinamide, saccharum offcinarum/sugar cane extrat, trideceth-12, chlorhexidne dihydrochloride, limonene, camelia sinesis/ camelia sinesis leaf extract, linalool, benzyl salicylate, 2-olemido-1,3-octadecanediol, pyrus malus/apple fruit extract, persea gratissima/avocado oil, pyridoxine hcl, cetyl esters, methylparaben, citric acid, cetrimonium chloride, citronellol, butylphenyl methylpropional, citrus limonum/ lemon peel extract, lauryl peg/ppg-18/18 methicone, prunus armeniaca/apricot kernel oil, hexyl cinnamal, parfum/ ragance (fl C24734/1)

Edytowane przez mhm_
Czas edycji: 2008-11-10 o 10:55
mhm_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 14:49   #1557
Elfryd
Raczkowanie

Proszę o analizę odżywki Farouk, CHI, Keratin Mist (odżywka bez spłukiwania)

Skład: Rosewater, Dicetyldimonium Chloride, Cocodimonium Hydroxypropyl Silk Amino Acids, Acetamine MEA (and) Lactamide MEA
Hydrolyzed Wheat Protein, Hydroxypropyl Polysiloxane, Lauryl Pyrrolidone, Panthenol, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Nettle, Chamomile Extract, Algae, Aloe Vera, Lavender Extract, Rosemary Extract, Parfum, Yellow 5, Red 33, Zinc Oxide, Titanium Oxide, Titanium Dioxide, Mica, Boron Nitride Powder.

oraz: Joico, "K-Pak" Reconstruct, Deep Penetrating Reconstructor (do włosów zniszczonych)
skład: deionized water,stearamidopropyl dimethylamine, mineral oil, glycol stearate, peg-8 distearate, sodium chloride, ceteth-2,hydrolyzed human hair keratin, (quadramine complex), laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed human hair keratin, mystril myristate,citric acid, sorbic acid, cetyl alcohol, carthamus tinctorius(safflower)oil, hydrolyzed yeast,aloe bardensis leaf juice, keratin amino acids, methyl paraben, propylparaben

Wiem że ktoś już prosił o analizę składu Joico, ale nie mogłam jej nigdzie znaleść....

Z góry dziękuję

Edytowane przez Elfryd
Czas edycji: 2008-11-10 o 15:09
Elfryd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 17:25   #1558
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez Elfryd Pokaż wiadomość
Wiem że ktoś już prosił o analizę składu Joico, ale nie mogłam jej nigdzie znaleść....

Chyba zbyt dużym wysiłkiem jest wpisanie w wyszukiwarkę wątku słowa "Joico"lub też przejrzenie listy zanalizowanych kosmetyków.
Dochodzę do wniosku, że nie macie żadnego szacunku - ani do regulaminu forum, ani do pracy, jaką wkłada się w ten wątek .

Stary 2008-11-11, 12:35   #1559
noell88
Rozeznanie

Seboradin, Balsam do włosów przetłuszczających się i skłonnych do wypadania, Niger z czrną rzodkwią, firma inter fragrances

Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Pinus Oil, Calamus Extract, Hypericum Extraxt, Raphanus Nigra Extract, Coriander Oil, Citric Acid, Tea Tree Oil, Thymol, CI 17200

sklad wydaje mi sie bardzo przyjemny, ale oddaje go w rece profesjonalistek moje wlosy z doswiadczenia bardzo sobie ten balsam chwala-trzymany 10 min daje niezly blysk!
noell88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 14:39   #1560
Elfryd
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość

Chyba zbyt dużym wysiłkiem jest wpisanie w wyszukiwarkę wątku słowa "Joico"lub też przejrzenie listy zanalizowanych kosmetyków.
Dochodzę do wniosku, że nie macie żadnego szacunku - ani do regulaminu forum, ani do pracy, jaką wkłada się w ten wątek .
Zawsze najpierw szukam, potem piszę. Wpisałam i Joico i całą nazwę odżywki i znalazłam dwa posty w których ktoś prosił o analizę, ale odpowiedzi nie znalazłam. Więc bardzo przepraszam za kłopot, poszukam po raz kolejny lub na innym forum.

EDIT: Po głębszym przeszukaniu, jednak znalazłam, zwracam honor pani moderator
ale CHI na pewno nie była analizowana, więc nadal usilnie proszę

Edytowane przez Elfryd
Czas edycji: 2008-11-12 o 14:54
Elfryd jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
isana, mocznik, odrosty, pielędnacja, prodykty do włosów, schwarzkopf, skalp, skład kosmetyków, skóra głowy, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości