Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-12-28, 14:45   #1651
karolan8
Przyczajenie

Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam! Zauważyłam, że jak dotąd nie został przeanalizowany żaden produkt firmy KEUNE, a używam ich od paru lat. Przesledziłam analizy na forum i juz wiem, że skład niżej podanej odżywki nie jest zachwycający, ale mimo to postanowiłam zamieścić do analizy: Keune Care Line (nowa seria) Conditioner Vital Nutrition, do włosów suchych, zniszczonych i porowatych.
Aqua, Cetearyl Alcohol, Glyceril, Cetrimonium Chloride, Ceteareth-20, Butyrospermum, Parkii/Shea Butter, Distearyldimonium Chloride, Behentrimonium Methosulfate, Polyquaternium-37, panthenol, Parfum, Paraffinum Liquidum, Mineral Oil, PEG-60 Hydrogenerated Castor Oil, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, PPG-1 Trideceth-6, Citric Acid, Saccharomyces/ Magnesium Ferment, Saccharomyces/ Iron Ferment, Saccharomyces/ Zinc ferment, saccharomyces/ Copper Ferment, Saccharomyces/ Silicon Ferment, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene
z góry dziękuję
karolan8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 17:04   #1652
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę szamponu: Avon, Advance Techniques Daily Results, 2-in-1 Healthy Shine Shampoo & Conditioner (Nabłyszczający szampon z odżywką do każdego rodzaju włosów)

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide Mea, Sodium Lauryl Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Parfum, Glycol Distearate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, PEG-12 Dimethicone, Creatine, Disodium EDTA, Sodium Hydroxymethylglycinate, Citric Acid, Quaternium-80, Hydrolyzed Wheat Protein, Potassium Sorbate, Laminaria Digitata Extract, Pelvetia Canaliculata Extract, Magnesium Nitrate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Butylparaben, Ethylparaben, Magnesium Chloride, Propylparaben, Isobutylparaben, Methylisothiazolinone, Buthylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene.<1004743-004>
dogólnie jak dla mnie to jakiś masakrator nie dość ze SL(E)S to jeszcze SLS (podkreślone), bardzo dużo konserwantów (aż 8 -pogrubione), dla alegrików/wrażliwców absolutnie się nie nadaje, jedyne co dobre to ze ma ekstrakt z owsa oraz wyciągi z dwóch alg - może po tym tak Ci się błyszczały włosy,a i ma jeden silikon zmywalny wodą

Cytat:
A i jeszcze Avon, Advance Techniques Daily Results, Purifying Treatment Shampoo (Szampon intensywnie oczyszczający do każdego rodzaju włosów)

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Parfum, Menthol, Sodium Polystyrene Sulfonate, Creatine, Disodium EDTA, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Laminaria Digitata Extract, Pelvetia Canaliculata Extract, Methylisothiazolinone, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool.<1009877-010>
A przy okazji... Może ktoś się orientuje co znaczą daty na kosmetykach avonu? Jak ktos ma jakis szampon/odzywke z avonu niech spojrzy na datę pod opakowaniem, to data produkcji czy waznosci. Jeśli to drugie, to wszystkie są przeterminowane :|
ten szamponik lepszy jest, co prawda ma SL(E)S ale pozatym ma wyciąg w tych samych dwóch alg co ten wyżej, kreatynę (podkreślone) i tylko 2 konserwanty(pogrubione), ogólnie moim zdaniem bardziej oczyszczać powinien ten poprzedni szampon, tem może nadawać "uczucie" świeżości przez to ze zawiera w składzie Menthol(chłodzi) oraz Sodium Polystyrene Sulfonate(daje uczucie napięcia skóry)

A co do daty ważności to wydaje mi sie ze pewnie jest oka zakodowana w tych numerkach co podałaś pod koniec każdego składu, ale nie wiem jak to rozkodować

Cytat:
Napisane przez Inka558 Pokaż wiadomość
Witam Serdecznie proszę o analizę produktów:

Oriflame, Nature Hair Care, Wild Rose & Cotton, Protecting Conditioner (Ochronna odżywka do włosów z bawełną i dziką różą)

Skład: aqua, cetearyl alcohol, dicocoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, propylene glycol, ceteareth-20, parfum, polyquaternium-7, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, peg-40 hydrogenated castor oil, sodium citrate, rosa canina, gossypium
Nie jest zła, ale nie zawiera jakiś konkretniejszych substacji odżywczych, wyciągi z bawełny i róży na samym koncu (pogrubione), napewno bedzie działa antystatycznie, może być niezła do elekrtyzujących się włosów, pozatym głównie same nawilżacze

Cytat:
Oriflame, Nature Hair Care, Wild Rose & Cotton, Protecting Shampoo (Ochronny szampon z bawełną i dziką różą)

Skład: aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamidopropyl betaine, glycol distearate, laureth-4, parfum, sodium citrate, benzophenone-4, polyquaternium-7, propylene glycol, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, peg-40 hydrogenated castor oil, rosa canina, formic acid, gossypium, ci 14700
poza drobnymi zmianami, skład ma niemal taki sam jak odżywka, jedyne co pozytywnie wyróżnia ten szampon to filtr UVA i UVB (laureth-4), nie zawiera silikonów, ma SL(E)S

Cytat:
Farouk, CHI, Keratin Mist (Odżywka bez spłukiwania
Cytat:
Rosewater, Dicetyldimonium Chloride, Cocodimonium Hydroxypropyl Silk Amino Acids, Acetamine MEA (and) Lactamide MEA
Hydrolyzed Wheat Protein, Hydroxypropyl Polysiloxane, Lauryl Pyrrolidone, Panthenol, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Nettle, Chamomile Extract, Algae, Aloe Vera, Lavender Extract, Rosemary Extract, Parfum, Yellow 5, Red 33, Zinc Oxide, Titanium Oxide, Titanium Dioxide, Mica, Boron Nitride Powder
Podoba mi się ta mgiełka, ma co prawda jeden silikon (pogubiony), ale ma także całą masę ekstraktów i innych substancji odżywczych (podkreślone), pozatym oczywiście nawilżacze, podoba mi się też to ze jest na bazie wody różanej naprawde fajny kosmetyk jesczez dodam ze też ma troche konserwantów (4) ale nie ma tragedii

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2008-12-28 o 17:06
viki1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 17:55   #1653
ananonda191
Zadomowienie

Wikusia jesteś kochana! Tylko dziwi mnie to co powiedziałaś, że tamten nabłyszczający bardziej oczyszczający niż ten oczyszczający. Jednak trzeba najpierw patrzeć na skład. Tym bardziej że producent napisał, że szampon ten raz na tydzień stosować, bo taki silny. I tak się obawiałam tego szamponu. Faktycznie włosy po nim fajne, tak oczyszczone. Po tym nabłyszczającym nie czuję oczyszczenia. Włosy są jak po użyciu odzywki, miękkie, takie obciążone nawet bym powiedziała, niedoczyszczone wręcz. Sama nie wiem. A tych detergentów bym się nie obawiała. Przy końcu składu przecież siedzą. Ale dziękuję bardzo, choc mam bardziej teraz w główce namieszczane
ananonda191 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 19:47   #1654
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Wikusia jesteś kochana! Tylko dziwi mnie to co powiedziałaś, że tamten nabłyszczający bardziej oczyszczający niż ten oczyszczający. Jednak trzeba najpierw patrzeć na skład. Tym bardziej że producent napisał, że szampon ten raz na tydzień stosować, bo taki silny. I tak się obawiałam tego szamponu. Faktycznie włosy po nim fajne, tak oczyszczone. Po tym nabłyszczającym nie czuję oczyszczenia. Włosy są jak po użyciu odzywki, miękkie, takie obciążone nawet bym powiedziała, niedoczyszczone wręcz. Sama nie wiem. A tych detergentów bym się nie obawiała. Przy końcu składu przecież siedzą. Ale dziękuję bardzo, choc mam bardziej teraz w główce namieszczane
czujesz oczyszczenie bo dali tam ten Mentol i Sodium Polystyrene Sulfonate, w sumie troche oszukaństwo zupełnie nie rozumiem czemu stosować tylko raz na tydzień, naprawde już próbuje sie doszukać czegoś takiego ale nie wiem może jakaś moderatorka nas oświeci... bo mi sie wydaje ze jakby po myciu takim szamponem stosować odżywke to można by spokojnie myć za każdym razem... a i to są konserwanty a nie detergenty zwróciłam na to uwage bo jest ich więcej niż w większości szamponów (zwykle jest w okolicach 4,a ten oczyszczający wogle ma tylko 2) i niektórych mogą uczulać, no i w tym oczyszczającym nie ma nawilżaczy,a w drugim są , dlatego czujesz wyraźną różnicę po zastosowaniu tych szamponów... Szczerze móiąc zaczęłam sie zastanawiać czy nie kupić sobie tego oczyszczającego
Stary 2008-12-28, 23:15   #1655
tootsie
Zakorzenienie

Gdyby któraś znawczyni znalazła chwilkę na rzucenie okiem byłabym bardzo wdzięczna

Stapiz, Sleek Line, Szampon do włosów z jedwabiem (producent obiecuje silne nawilżenie skóry i włosów)Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamide DEA, Glycereth-2 Cocoate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Hydrolized Silk, Sodium Chloride, Polyquaternium-7, Citric Acid, Glycerin, Parfum Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Tetresodium EDTA, Eugenol, Hexyl Cinnamad, Linalool

Stapiz, Sleek Line, Balsam do włosów z jedwabiem (ma działać odżywczo i antystatycznie)
Aqua, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Cetrimmonium Chloride, Isopropyl Mirystate, Hydrolized Silk, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Glycerin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethyloparaben, Propylparaben, Parfum

tootsie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 07:46   #1656
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
Gdyby któraś znawczyni znalazła chwilkę na rzucenie okiem byłabym bardzo wdzięczna

Stapiz, Sleek Line, Szampon do włosów z jedwabiem (producent obiecuje silne nawilżenie skóry i włosów)Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamide DEA, Glycereth-2 Cocoate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Hydrolized Silk, Sodium Chloride, Polyquaternium-7, Citric Acid, Glycerin, Parfum Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Tetresodium EDTA, Eugenol, Hexyl Cinnamad, Linalool
Szampon, jak szampon --> składniki myjące + jedwab + gliceryna i antystatyk.
jeśli składniki aktywne są w wysokich stężeniach, to owo obiecane nawilżenie będzie odczuwalne. Ale ogólnie to bardzo przeciętny skład.

'Estelle' jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 07:53   #1657
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość

Stapiz, Sleek Line, Balsam do włosów z jedwabiem (ma działać odżywczo i antystatycznie)
Aqua, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Cetrimmonium Chloride, Isopropyl Mirystate, Hydrolized Silk, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Glycerin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethyloparaben, Propylparaben, Parfum
Bez zachwytów, ale źle też nie jest.
Powinna zadziałać nawilżająco, wygładzająco dzięki zawartości silikonów, a proteiny jedwabiu odpowiedzialne są za odżywienie. Antystatyki również obecne w składzie.

Prośba do Viki, bo widzę, że zajęła się trochę analizami --> dobrze byłoby każdy kosmetyk analizować w oddzielnym poscie, tak jest bardziej czytelnie i łatwiej robić zestawienie na liście.
I wydaje mi się również, że nie ma potrzeby opisywania każdego ze składników w danym kosmetyku, takie zestawienie zrobiła już Virka, więc każdy może tam zajrzeć i sprawdzić dokładnie 'who is who'

I przed dokonaniem analizy warto sprawdzić, czy kosmetyk nie jest już opisany, nie ma sensu dublować analiz i dokładać sobie roboty

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2008-12-29 o 07:54
Stary 2008-12-29, 09:28   #1658
Natya84
Przyczajenie

Dziewczyny, a mam taki mały wniosek formalny, czy można prosić o przeanalizowanie zaległych kosmetyków? Wiem, że bardzo dużo wkładacie w to pracy i serca i wielkie dzięki Wam za to! Jednak ostatnio wkradł się mały bałagan, kosmetyki nie są już analizowane według kolejności zgłaszania, co było dotąd dobrym zwyczajem, skutkiem czego analizowane są kosmetyki bieżące i to też wybiórczo, a bardzo dużo "starszych" pozostało w zapomnieniu.

Buziaki i raz jeszcze wielkie podziękowania za ogromną pomoc
Natya84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 23:29   #1659
kuseczka
Zadomowienie

GG do kuseczka

Hej! Dostałam w swoje rączki produkty Tary Smith ( "Tara Smith"). Niby naturalne i profesjonalne kosmetyki do włosów. Bardzo bym prosiła o analizę składu...Najpierw szamponu, ma napis na opakowaniu " Feed the root shampoo-to stimulate and nourish dry hair and scalp" Oto skład:

Aqua, Coco-Glucoside, Sodium Cocoamphoacetate, Cocoamidopropyl Betaine, Glyceryl Laurate, Glycerin, Panthenol, Saccharomyces Zinc Ferment, Saccharomyces Copper Ferment, Saccharomyces Magnesium Ferment, Saccharomyces Silicon Ferment, Hydrolized Algae Extract, Bambusa Vulgaris Leaf/Stem Extract, Tocopherol, Ascorbic Acid, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Pyridoxine, Parfum, Menthol, Melaleuca Alternifolia(Tea Tree) Leaf Oil, Styrene/Acrylates Copolymer, Citric Acid, Disodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Benzyl Alcohol, Limonene, Linalool.
Stary 2009-01-01, 17:26   #1660
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
1. pierwsze serum ma świetne recenzje na KWC ale ma chyba same silkony, czy w ogóle ono zdziała coś dobrego dla włosów, czy to tylko efekt reklamy?
Alfaparf, Semi di Lino, Cristalli Liquidi [Illuminating Shine Serum]

Skład: Cyclomethicone, Disiloxane, Dimethiconol, Octyl Dimethyl Paba, Parfum/Fragrance, Trimethysilylamodimethico ne, Linum Usitatissium/Linseed Oil, Zea Mays/Corn Germ Oil, Glycine Soja/Soybean Oil, Tocopheryl Acetate, Capsicum Frutescens Extract.
Fakt, na początku same silikony, ale są też substancje odzywiające, olejki z : lnu, kukurydzy,soi, pieprzowca owocowego (wit.C i E, antyoksydant) oraz witamina E (podkreślone) oraz nawilżacz i filtr UV (pogrubone), także napewno coś dobrego dla włosów zdziała, ale ze wględu na silikony nadaje się raczej tylko na końcówki

PS. "Estelle" dzięki za instruktaż chętnie skorzystam

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2009-01-02 o 11:14 Powód: skleroza
viki1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-01, 17:31   #1661
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iga9 Pokaż wiadomość
2. to piskadło (odżywka bez spłukiwania) na rozczesywanie włosów ze sklepu fryzjerskiego firmy HELEN SEWARD: Porosity Equalizer with silk proteins.

Skład: Aqua, Amodimethicone, Panthenol, Polyquaternium-11, Sodium lactate, Sodium citrate, Hydrolyzed silk, Cetrimonium chloride, PEG-30 glyceryl cocoate, Citric acid, Parfum, Geraniol, Linalcol, Benzil salicylate, Citronellol, Limonene, Cinnamyl alcohol, Hydroxycitronellal, Citral, Tetrasodium EDTA, Imidazolidinyl urea, Methylparaben.

Jej koszt to ok 19 zł za 200ml - czy w ogóle jest warta tej ceny?
Zawiera wit.B5 i jedwab hydrolizowany (pogrubione) - i to koniec jeśli chodzi o substanje odżywcze ale trzeba przyznać ze wysoko w składzie, pozatym mamy jeszcze antystatyk, jeden silikon (usuwalny łagodnymi detergentami), dużo substancji zapachowych i regulujących pH, ogólnie nie jest zła nie jest świetna, myśle ze cena jest dość współmierna do zawartości
Stary 2009-01-01, 17:50   #1662
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Natya84 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę poniższego szamponu - czy faktycznie jest łagodny do codziennego mycia i będzie nawilżał i odżywiał?

JOICO DAILY CARE BALANCING SHAMPOO

Deionized Water (Aqua), Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Hydrolyzed Human Hair Keratin (Quadramine Complex), Laurdimonium Hydroxypropyl Hyrdrolyzed Human Hair Keratin, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Krameria Triandra Root Extract, Oenotheria Biennis (Evening Primrose) Oil, Borago Officinalis Seed Oil, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, PEG-45 Palm Kernel Glycerides, Ethylhexyl Hydroxystearate, Polyquaternium-10, Disodium EDTA, Citric Acid, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Chloride, Diethanolamine, Glycerin, Methylchlorosothiazolinon e, Methtlisothiazolinone, Fragrance (Parfum).
Napewno będzie odzywiał i nawilżał przy tej ilości różnych olejków i innych dobroczynnych składników (podkreślone),dwa antystatyki,filtr UVB, co do delikatności to są delikatniejsze, ma SL(E)S i 4 konserwanty (bywaja takie bez SLS i z mniejsza ilością konserwantów), ale jesli nie jesteś jakoś nadwrażliwa to jak najbardziej nadaje się do codziennego stosowania, moim zdaniem bardzo fajny szampon, zawiera naprawde sporo substancji odżywiających
Stary 2009-01-01, 18:24   #1663
Natya84
Przyczajenie

Viki1988 - bardzo dziękuję za analizę

Na szczęście nadwrażliwa nie jestem, a po kilkakrotnym juz użyciu muszę powiedzieć, że włosy po myciu są bardzo miękkie, wyglądają na odżywione i ładnie się układają. Do tego brak silikonów i innych tego typu ulepszaczy sprawia, że włosy dłużej pozostają świeże - obecnie właściwie 3 dni mogę chodzić bez potrzeby mycia, bo nie są ani trochę przetłuszczone
Stary 2009-01-02, 10:31   #1664
nynka87
Zakorzenienie

GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87

Witam serdecznie wszystkie Wizażanki
jestem tu nowa szukałam szukałam i nigdzie nie znalazłam analizy odżywki do włosów, chodzi o:

Oriflame, Multi Recharge Conditioner for dry/damaged hair
Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Dicocoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Ceteareth-20, Dimethicone, Hydroxyethylcellulose, Cetearyl Alcohol,Polyquaternium-67, Propylene Glycol, Parfum, Methylparaben, Dimethiconol, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Vegetable Protein Pg Propyl Silanetriol, Silk Amino Acids, Sodium Chloride, Citrus Aurantium Dulcis Oil, Copper Aspartate, Manganese Aspartate, Zinc Aspartate, Coriandrum Sativum Seed Oil

czy ta w ogóle jest coś warta?? nie ma jej na KWC więc nawet nie można poczytać nic na jej temat a dostałam ją lecz jeszcze nie używałam jako kompletny laik widzę tylko że ma parfum wysoko w składzie i jakies bodajże rośline ekstrakty na samym końcu składu...
z góry dziękuję za analizę i pozdrawiam
Stary 2009-01-02, 21:06   #1665
Magdzia94
Zakorzenienie

Witam prosze o analize tego produktu

Dermaglin, Maseczka skóry głowy w tubie do włosów przetłuszczających się, skłonnych do wypadania
Skład: Kaolin Clay, Aqua, Hydrolyzet Silk, Jojoba Oil, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Perfum

z góry dziękuję;*

Magdzia94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-02, 22:03   #1666
'Estelle'

Od poniedziałku zajmę się zaległymi analizami, promisss

Stary 2009-01-03, 12:38   #1667
Natya84
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Od poniedziałku zajmę się zaległymi analizami, promisss
Jesteś niezastąpiona
Stary 2009-01-03, 12:47   #1668
Narek
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

W imieniu naszej Finlorki proszę o analizę odżywki

Nivea Hair Care, Diamond Gloss, Odżywka w sprayu
Skład: Aqua, Zantedeschia, Aethiopica Flower Extract, Panthenol, Cetrimonium Chloride, Polyquaternium-4, Ceteareth-20, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Butylene Glycol, Citric Acid, Sodium Benzoate, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Alpha- Isomethyl Ionone, Parfum.

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 13:09   #1669
jyyli
Zakorzenienie

GG do jyyli

Witam, proszę o analizę indyjskiego szamponu do włosów

Sesa szampon odżywczy

Skład: Almond Oil, Rosemary Oil, Aloevera, Ylang Ylang Oil, GLES, L-30, O A T, Poly Glycerides, Cocodi, lumidUrea, Polyquartanium, Paraben, Capigel, Color, Lactic Acid, EGMS, Cocomono.

Producent obiecuje szybszy porost, nawilżenie i mniejsze przetłuszczanie włosów i nie wiem czy można mu wierzyć

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 18:20   #1670
Tancerka Pl
Zadomowienie

Johnson's Baby, No More Tears Shampoo (Szampon ułatwiający rozczesywanie)

Skład: aqua, coco-glucoside, sodium lauroamphoacetate, sodium laureth sulfate, glycerin, peg-150 distearate, peg-4 rapeseedamide, peg-80 sorbitan laurate, peg-8 dimethicone, cetrimonium laureth-12 succinate, acrylamidopropyltrimonium chloride/ acrylamide copolymer, polyquaternium-10, peg-4,edta, citric acid, iodopropynyl butylcarbamate, phenoxyethanol, methylparaben, parfum, ci 14700
Stary 2009-01-03, 18:34   #1671
Deborah100
Zakorzenienie

Bardzo proszę o analizę tego szamponu:

Tj. szampon cedrowy, podobno wzmacnia cebulki włosów, zapobiega powstawaniu łupieżu.

Tanen, Beta stroll, Beta stroll glycoside, Sapunin Eblin Laktun, Calcium Oxalate, Potassium, Iron, Magnesium and Phosphorus.
Deborah100 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 09:39   #1672
Tancerka Pl
Zadomowienie

Tutaj znalazlam sklady kosmetykow: http://www.lavera.com.pl/s192-slownik.skladnikow.htm
Stary 2009-01-05, 13:43   #1673
'Estelle'

Cytat:
Dziewczyny, a mam taki mały wniosek formalny, czy można prosić o przeanalizowanie zaległych kosmetyków? Wiem, że bardzo dużo wkładacie w to pracy i serca i wielkie dzięki Wam za to! Jednak ostatnio wkradł się mały bałagan, kosmetyki nie są już analizowane według kolejności zgłaszania, co było dotąd dobrym zwyczajem, skutkiem czego analizowane są kosmetyki bieżące i to też wybiórczo, a bardzo dużo "starszych" pozostało w zapomnieniu.

Buziaki i raz jeszcze wielkie podziękowania za ogromną pomoc
Faktycznie, sporo zostało zaległych analiz.
Wypisałam już sobie te brakujące, postaram się w najbliższym czasie je zanalizować, poedytuję też trochę postów, bo widzę dubli się kilka zrobiło.
Proszę, póki co, przez najbliższe kilka dni nie dopisywać nowych postów, żeby w międzyczasie znów nie narobiły się zaległości .

Stary 2009-01-05, 20:20   #1674
Hlaskoida przy czystej
Rozeznanie

QUEEN HELENE Super Cholesterol Hair Conditioning Cream

Skład: Water, Stearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Mineral Oil, cholesterol, Lanolin, Myristamidopropyl Dimethylamine, Phophate, Cetraimonium Chloride, Keratin Amino Acids, Aloe Vera Gel, Glycerin, Propylene Glycol, Methlparaben, Phenoxyethanol, Fragrance, FD&C Yellow #5, FD&C Yellow #6, FD&C Red #40, D&C Red #33.

QUEEN HELENE Choleserol Plus Aloe Formula

skład: Deionized Water, Lanette16, PEG 40, Castor Oil, Strearalkonium Chloride, Mineral Oil, Aloe, Methyl Paraben, Propyl Paraben, Cholesterol, Jojoba Oil, Vitamin E, Keratin Protein, Fragrance,Mint Green Shade

świat dzieli się na dwie połowy, w jednej z nich jest nie do życia, w drugiej nie do wytrzymania.
"Piękni dwudziestoletni"

Fat burning:
start:51,5 kg
brzuch:70 cm.
cel: brzuch 60 cm.
waga?może pozostać

Hlaskoida przy czystej jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 12:28   #1675
'Estelle'

No to zabieram się za zaległości.

Cytat:
Chciałabym prosić o przeanalizowanie 2 następujących szamponów. Nigdzie ich nie znalazłam wcześniej, więc chyba nie dubluję

1.Paul Mitchell - Instant Moisture Daily Shampoo
skład:
Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide MEA, Polyquaternium 44, Cocamidopropyl Betaine, Cinnamidopropyl Trimonium Chloride, Panthenol, PEG 8 Methicone, Laureth 4, Laureth 23, Dioctyldodecyl Fluoroheptyl Citrate, Bisamino PEG/PPG 41/3 Aminoethyl PG Propyl Dimethicone, Hedychium Coronarium Extract (White Ginger), PEG 12 Dimethicone, Bisamino PEG/PPG 41/3 Aminoethyl PG Propyl Dimethicone/Algae Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Anthemis Nobilis Extract, Lawsonia Inermis Extract (Henna), Simmondsia Chinensis Extract (Jojoba), Rosmarinus Officinalis Extract/PEG 12 Dimethicone (Rosemary), Glycol Stearate, PEG 150 Distearate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Fragrance (Parfum), Tetrasodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Magnesium Chloride, Magnesium Nitrate, Citric Acid, Sodium Chloride
Wygląda interesująco. Dość odżywczy, jak na szampon. Zawiera panthenol, całkiem sporo , oraz kilka wyciągów ziołowych - biały imbir, aloes, rumian rzymski, henna, jojoba i rozmaryn, oraz jakieś "zsyntetyzowane" [?] algi. Wszystkie te składniki będa działały odzywczo i nawilżająco.

Oprócz składników uznawanych za naturalne w szamponie znalazły się tez elementy, które ja nazywam odżywczą chemią [samo pogrubienie] - one działają kondycjonująco, odżywiają włosy, wygładzają je i ułatwiają ich rozczesywanie.

Stary 2009-01-06, 12:40   #1676
'Estelle'

Cytat:
2. Joico - Moisture Recovery Shampoo
skład:
Water/Aqua/Eau,Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Dipropylene Glycol, Glycol Distearate, Sodium Mehtyl Cocyl Taurate, Cocamide Mea, Chlorella Vulgaris Extract, Hydrolyzed Algin, Sea Water/Maris Aqua/Eau De Mer, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Hydrolyzed Hair Keratin, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Keratin, Silicone Quaternium-16, PEG-150, Pentaerythrityl Tetrastearate, PEG-6 Caprylic/Capric Glcerides, Sodium Cocoamphoacetate, Butyloctanol, Undeceth-11, Undeceth-5, Arginin, Guar Hydroxypropyltrimmonium Chloride, Sodium Citrate, Sorbitol, Stearyl Dihydroxylpropyldimonium Oligosaccharides, Methylparaben, Propylene Glycol, Citric Acid, DMD Hydantoin, Disodium EDTA, Fragrance/Parfum, EXT. Violet 2 (CI 60730), Blue 1( CI 42090), Yellow 5 (CI 19140).
W sumie dość porządny szampon, zawiera składniki nawilżające i odbudowujące włosy [zaznaczone na zielono] w pierwszej połowie składu, co pozwala twierdzić, że mogą miec one optymalne stężenia. Powinien również dobrze myć i lekko wygładzić włosy.
Osoby wrażliwe powinny zwrócic uwagę na konserwanty, jednakże ogólnie skład oceniam pozytywnie.

Stary 2009-01-06, 12:46   #1677
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez niunio Pokaż wiadomość
Jest to: L' Biotica, Herbavil Active, szampon ochronny przeciw szkodliwym wpływom czynników cywilizacyjnych, do włosów słabych, matowych i przesuszonych.

Składniki:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Cocamide Dea, Sodium Chloride, Hydrolized Collagen, Propylene Glycol, Polyquaternium–70 (And) Dipropylene Glycol, Panthenol, , Polyquaternium–10, Equisetum Arvense Extract, Urtica Dioica Extract, Ginseng (Panax Ginseng) Extract, Parfum, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Benzyl Alcohol (And) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Linalool.
INTENSYWNIE NAWILŻA I REGENERUJE WŁOSY
ZMNIEJSZA ŁAMLIWOŚĆ I OGRANICZA WYPADANIE WŁOSÓW
SKUTECZNIE CHRONI WŁOSY PRZED SZKODLIWYMI CZYNNIKAMI CYWILIZACYJNYMI
[/B]
Porządny szampon o w miarę prostym składzie, ale treściwy w składniki odżywcze. Zgodziłabym się w tym przypadku z założeniami producenta. Na nawilżenie wpłynie aloes, panthenol i glikol propylenowy, zmniejszenie łamliwości - kolagen, dodatkowo kosmetyk wzbogacono o wyciągi z pokrzywy, skrzypu i żeń-szenia, co wpłynie na dodatkowe odżywienie i powinno wzmocnić cebulki.

Stary 2009-01-06, 12:53   #1678
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Witam
Proszę o zerknięcie fachowym okiem na szampon i odżywkę Bumble and Bumble Seaweed.
Bumble&Bumble, Odżywka Seaweed Water (Aqua Purificata) Purified, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Ascophyllum Nodosum (Seaweed) Extract, Macrocystis Pyrifera (Kelp) Extract, Spirulina Maxima Extract, Dicetyldimonium Chloride, Stearalkonium Chloride, Polyquaternium-6, Ceteareth-20, Propylene Glycol, Disodium EDTA, Citric Acid, Methylparaben, Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Yellow 5 (CI 19140), Blue 1 (CI 42090), Limonene, Fragrance (Parfum).
W miarę klarowny, nasycony skład, zawierający nawilżające wyciągi z morskiej zieleniny [oznaczone na kolorowo] i to dość wysoko w składzie. Do tego popularny emolient - baza odżywki oraz substancje atystatyczne. Kosnerwanty na końcu składu. Czyli krótko i treściwie. Odżywka warta uwagi.

Stary 2009-01-06, 13:01   #1679
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Bumble& Bumble, Szampon Seaweed
Water (Aqua Purificata) Purified, Sodium Laureth Sulfate, Sorbitol, Cocamidopropyl Betaine, Sea Salt (Maris Sal), Ascophyllum Nodosum (Seaweed) Extract, Macrocystis Pyrifera (Sea Kelp) Extract, Spirulina Maxima Extract, Ascorbic Acid (Vitamin C), PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, PEG-12 Dimethicone, Polyquaternium-7, Propylene Glycol, Glycerin, Tetrasodium EDTA, Citric Acid, Sodium Chloride, Chloroxylenol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Caramel, Yellow 5 (CI 19140), Green 3 (CI 42053), Limonene, Fragrance (Parfum).
Z góry dziękuję
Początek składu to popularne detergenty.
Szampon składowo bardzo podobny do odżywki jeśli chodzi o substancje odżywcze. Wyciągi z alg i wodorostów mają za zadanie nawilżyć i odżywić włosy. W szamponie dodatkowo w tej roli występuje gliceryna i sorbitol.
Wzbogacono go również o witaminę C i minerały morskie [sea salt] a także delikatny, działający kondycjonująco silikon.

Stary 2009-01-06, 13:08   #1680
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez jaa150 Pokaż wiadomość
AVON Advance Techniques żel do loków
Nie znalazłam składu w internecie, więc przepisuję. Głównie mi zależy na informacji o sylikonach. Czy łatwo się wymywają.

AQUA, POLYQUATERNIUM-4, PPG-5-CETETH-20, PVP/DIMETHYLAMINOETHYLMETHACR YLATE COPOLYMER, HYDROXYETHYLCELLULOSE, PARFUM, DIAZOLIDINYL UREA, PEG-8 DIMETHICONE, POLYETHYLENE OXIDE MONOALLYL ETHER, CREATINE, IODOPROPYNYL BUTYLCARBAMATE, LAMINARIA DIGITATA EXTRACT, PELVETIA CANALICULATA EXTRACT, AMYL CINNAMAL, HYDROXYCITRONELLAL, COUMARIN, GERANIOL, BUTYLPHENYL, METYLHYLPROPIONAL, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE.

Jeśli wkradł się jakiś błąd to przepraszam.
Pogrubiłam silikon - jest tylko jeden. Zgodnie z informacjami, jakie zebrała Jolie, łatwozmywalny, wystarczy sama woda.

Widzę również, że producent postarał się nawet o dodatki nawilżające w tym żelu w postaci wyciągów algowych

Reszta to już składniki wpływające na usztywnienie, zapach i zakonserwowanie kosmetyku.

Odpowiedz

Tagi
isana, mocznik, odrosty, pielędnacja, prodykty do włosów, schwarzkopf, skalp, skład kosmetyków, skóra głowy, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości