Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-05, 12:15   #1771
zuuz
Raczkowanie
 
Avatar zuuz
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 37
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam Prosze o analize szamponu i odzywki FAROUK SYSTEM, BIOSILK smoothing.

szampon: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Glycol Distearate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Polyquaternium-10, Hydrolyzed Wheat Protein, PG- Propyl Silanetriol, Hydrolyzed Silk, Panthenol, Disodium EDTA, Citric Asid, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone,Par fum,Hexyl Cinnamic Aldehyde, Benzyl Benzoate, Linalool, Citronellol,Geraniol,Euge nol

odzywka:Aqua,Cetearyl Alcohol, Dicetyldimonium Chloride, Stearyl Alcohol, Ceteareth-20, Ethylhexyl Methoxycinnamate,Hydrolyz ed Silk, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Citiric Acid, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Parfum, Linalool, Hydroxy Citronellal, Benzyl Salicylate, Eugenol, Lilial

z gory bardzo dziekuje
zuuz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 12:32   #1772
zuuz
Raczkowanie
 
Avatar zuuz
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 37
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

poprosze rowniez o analize spreyu z tej samej serii tzn BIOSILK smooth (smoothing solution)

Aqua, Sodium Polystyrene Sulfonate, Propylene Glycol, PPG-20 Methyl Glucose Ether, Polysorbate 20, Disodium EDTA, Hydrolyzed Silk, Hydrolyzed Wheat Protein PG- Propyl Silanetriol, Panthenol, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Parfum, Linalool, Hydroxy Citronellal, Benzyl Salicylate, Eugenol, Lilial

Kupilam ten zestaw kilka dni temu i poki co efekty nie powalily mnie na kolana, mam nadzieje, ze poprostu trzeba wiecej czasu .
Mam wlosy krecone, ktore prostuje, farbowane, z tendencja do puszenia.

z gory bardzo,bardzo dziekuje
zuuz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 12:43   #1773
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez karolan8 Pokaż wiadomość
Witam! Zauważyłam, że jak dotąd nie został przeanalizowany żaden produkt firmy KEUNE, a używam ich od paru lat. Przesledziłam analizy na forum i juz wiem, że skład niżej podanej odżywki nie jest zachwycający, ale mimo to postanowiłam zamieścić do analizy:
Keune Care Line (nowa seria) Conditioner Vital Nutrition, do włosów suchych, zniszczonych i porowatych.

Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Cetrimonium Chloride, Ceteareth-20, Butyrospermum Parkii/Shea Butter, Distearyldimonium Chloride, Behentrimonium Methosulfate, Polyquaternium-37, panthenol, Parfum, Paraffinum Liquidum, Mineral Oil, PEG-60 Hydrogenerated Castor Oil, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, PPG-1 Trideceth-6, Citric Acid, Saccharomyces/ Magnesium Ferment, Saccharomyces/ Iron Ferment, Saccharomyces/ Zinc ferment, saccharomyces/ Copper Ferment, Saccharomyces/ Silicon Ferment, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene

z góry dziękuję
Nie jest źle odżywka w sumie wygląda na dość treściwą.
Regenerujące masło shea jest bliżej początku składu, w towarzystwie nawilżającej gliceryny, emolienta i kondycjonera. Zapowiada sie obiecująco.
Potem [pogrubione] odżywcze elementy "chemiczne", panthenol, który - wioadomo- dobrze oddziaływuje na włosy, a pod koniec składu odżywcze produkty fermentacji Saccharomyces czyli drożdży
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 12:51   #1774
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez kuseczka Pokaż wiadomość
Hej! Dostałam w swoje rączki produkty Tary Smith ( "Tara Smith"). Niby naturalne i profesjonalne kosmetyki do włosów. Bardzo bym prosiła o analizę składu...Najpierw szamponu, ma napis na opakowaniu "
Tary Smith
Feed the root shampoo-to stimulate and nourish dry hair and scalp"

Oto skład:

Aqua, Coco-Glucoside, Sodium Cocoamphoacetate, Cocoamidopropyl Betaine, Glyceryl Laurate, Glycerin, Panthenol, Saccharomyces Zinc Ferment, Saccharomyces Copper Ferment, Saccharomyces Magnesium Ferment, Saccharomyces Silicon Ferment, Hydrolized Algae Extract, Bambusa Vulgaris Leaf/Stem Extract, Tocopherol, Ascorbic Acid, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Pyridoxine, Parfum, Menthol, Melaleuca Alternifolia(Tea Tree) Leaf Oil, Styrene/Acrylates Copolymer, Citric Acid, Disodium EDTA, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Benzyl Alcohol, Limonene, Linalool.
Bardzo ładny, łagodny skład szamponu, bogaty w substancje odżywcze w tym witaminy [B5, E, C, B3, B6 oraz produkty fermentacji drożdży] i nawilżacze [algi, gliceryna].
Dodatek mentolu powinien dawać uczucie świeżości, a w duecie z olejkiem z drzewa herbacianego będą dodatkowo działać antyseptycznie na skórę głowy.
Godny polecenia
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 13:00   #1775
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie wszystkie Wizażanki
jestem tu nowa szukałam szukałam i nigdzie nie znalazłam analizy odżywki do włosów, chodzi o:

Oriflame, Multi Recharge Conditioner for dry/damaged hair
Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Dicocoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Ceteareth-20, Dimethicone, Hydroxyethylcellulose, Cetearyl Alcohol,Polyquaternium-67, Propylene Glycol, Parfum, Methylparaben, Dimethiconol, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Vegetable Protein Pg Propyl Silanetriol, Silk Amino Acids, Sodium Chloride, Citrus Aurantium Dulcis Oil, Copper Aspartate, Manganese Aspartate, Zinc Aspartate, Coriandrum Sativum Seed Oil

czy ta w ogóle jest coś warta?? nie ma jej na KWC więc nawet nie można poczytać nic na jej temat a dostałam ją lecz jeszcze nie używałam jako kompletny laik widzę tylko że ma parfum wysoko w składzie i jakies bodajże rośline ekstrakty na samym końcu składu...
z góry dziękuję za analizę i pozdrawiam
Byłoby jeszcze lepiej, gdyby całość zaznaczona na zielono z końca składu znalazła się przed konserwantami, bo w tym przypadku można przypuszczać, że stężenia tych składników są ok. 0,5% wielkości

Na plus dla tej odżywki wysoko "wsadzone" masło shea z którym włosy bardzo się lubią, gliceryna i odżywcze składniki "chemiczne" - pogrubiłam.
Oprócz tego w składzie standardowe emolienty oraz silikony [jednym służą innym nie, ale to już trzeba sprawdzić włosoleptycznie ]
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 13:09   #1776
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Magdzia94 Pokaż wiadomość
Witam prosze o analize tego produktu

Dermaglin, Maseczka skóry głowy w tubie do włosów przetłuszczających się, skłonnych do wypadania
Skład: Kaolin Clay, Aqua, Hydrolyzet Silk, Jojoba Oil, Propylene Glycol, Diazolidynyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Perfum

z góry dziękuję;*
Błotko
Kaolin klay - glinka bogata w mikroelementy [wapń, krzem, magnez, cynk], delikatnie podsusza i działa antybakteryjnie, może mieć działanie lekko złuszczające, wspomagając tym samym oczyszczanie skóry.
Jedwab i olej jojoba odżywią skórę.
Propylene glycol ma właściwości nawilżające jak również ułatwia penetrację skóry składnikom aktywnym.
Uwaga na konserwanty!
Ale ogólnie rzecz biorąc skład mi się podoba - krótki i treściwy.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 13:18   #1777
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
W imieniu naszej Finlorki proszę o analizę odżywki

Nivea Hair Care, Diamond Gloss, Odżywka w sprayu
Skład: Aqua, Zantedeschia Aethiopica Flower Extract, Panthenol, Cetrimonium Chloride, Polyquaternium-4, Ceteareth-20, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Butylene Glycol, Citric Acid, Sodium Benzoate, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Alpha- Isomethyl Ionone, Parfum.
Mrrr, składzik dość krótki, ale podoba mi się to wysokie umieszczenie ekstraktu z kwiatów kalii i panthenol. A dalej popularny kondycjoner i antystatyk.
Ładnie
tylko diamentów nie widzę
Do tego widzę, że to może być bardzo fajny podkład do tuningu
Cytat:
Napisane przez Natya84 Pokaż wiadomość
Jesteś niezastąpiona
Dziękuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 390Zantedeschia_aethiopica_2.jpg (42,6 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 034055c0-6431-45cf-b273-4706690c0c76.jpg (14,9 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 60605391.zantedeschia.jpg (35,4 KB, 1 załadowań)
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...


Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2009-02-05 o 13:19
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-05, 13:29   #1778
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Witam, proszę o analizę indyjskiego szamponu do włosów

Sesa szampon odżywczy

Skład: Almond Oil, Rosemary Oil, Aloevera, Ylang Ylang Oil, GLES, L-30, O A T, Poly Glycerides, Cocodi, lumidUrea, Polyquartanium, Paraben, Capigel, Color, Lactic Acid, EGMS, Cocomono.

Producent obiecuje szybszy porost, nawilżenie i mniejsze przetłuszczanie włosów i nie wiem czy można mu wierzyć
Dziwne te nazwy po części nie dopowiadają kodyfikacji ICNI.
Nie ma wody, nie umiem zdiagnozować również deretgentu

To co tu widzę wygląda ładnie i odżywczo, aloes i olej migdałowy będą nawilżać; aloes i olejek rozmarynowy - działać na porost.
Jak na mój gust ten skład jest jednak niepełny. Jakoś ciężko mi wyobrazić sobie mycie włosów zemulgowanym olejem.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 13:36   #1779
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Tancerka Pl Pokaż wiadomość
Johnson's Baby, No More Tears Shampoo (Szampon ułatwiający rozczesywanie)

Skład: aqua, coco-glucoside, sodium lauroamphoacetate, sodium laureth sulfate, glycerin, peg-150 distearate, peg-4 rapeseedamide, peg-80 sorbitan laurate, peg-8 dimethicone, cetrimonium laureth-12 succinate, acrylamidopropyltrimonium chloride/ acrylamide copolymer, polyquaternium-10, peg-4,edta, citric acid, iodopropynyl butylcarbamate, phenoxyethanol, methylparaben, parfum, ci 14700
Szampon lekko łagodniejszy niż tradycyjne, drogeryjne kosmetyki - SLES poprzedzają "lżejsze" detergenty, wysuszające działanie niweluje dość spory dodatek gliceryny.
Pogrubione substancje to składniki błonotwórcze - one są też odpowiedzialne za łatwiesze rozczesywanie włosów.
Szampon dobry do mycia, ale bez wartości odżywczej.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 13:40   #1780
pat111
Rozeznanie
 
Avatar pat111
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 680
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Chciałabym umieć czytać składniki, może się kiedyś nauczę
__________________
Dbam o cerę!
Zapuszczam włosy!
Pielęgnuję ciało!
Pracuję nad opalenizną
Utrzymuję wagę


Edytowane przez pat111
Czas edycji: 2009-02-05 o 13:49
pat111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 13:44   #1781
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tego szamponu:

Tj. szampon cedrowy, podobno wzmacnia cebulki włosów, zapobiega powstawaniu łupieżu.

Tanen, Beta stroll, Beta stroll glycoside, Sapunin Eblin Laktun, Calcium Oxalate, Potassium, Iron, Magnesium and Phosphorus.
To nie jest skład ICNI, w dodatku mam wrażenie, że napisano tą informację w jakimś języku z grupy skandynawskich

Cytat:
Napisane przez Hlaskoida przy czystej Pokaż wiadomość
QUEEN HELENE Super Cholesterol Hair Conditioning Cream

Skład: Water, Stearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Mineral Oil, cholesterol, Lanolin, Myristamidopropyl Dimethylamine Phosphate, Cetraimonium Chloride, Keratin Amino Acids, Aloe Vera Gel, Glycerin, Propylene Glycol, Methlparaben, Phenoxyethanol, Fragrance, FD&C Yellow #5, FD&C Yellow #6, FD&C Red #40, D&C Red #33.
Nieźle skład prezentuje się całkiem przyjemnie.
Mineral Oil zatrzyma wodę, lanolina działa zmiękczająco, odżywczo, anstystatycznie, gliceryna i aloes nawilżą tkankę włosa, a keratyna - wiadomo - samo dobre
Skład krótki i właściwie bez zbędnych wypełniaczy.
Składowo - dobry produkt

EDIT:
Cytat:
Napisane przez patt111
Dziewczyny chciałabym kupić odżywkę Ziaja do włosów blond, ale nie wiem czy skład jest odpowiedni, może pomożecie
Patt111 zapoznaj się z regułami wątku - po pierwsze pełna nazwa produktu, po drugie - zanim napiszesz post, sprawdź listę
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...


Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2009-02-05 o 13:48
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-05, 14:09   #1782
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Szampon lekko łagodniejszy niż tradycyjne, drogeryjne kosmetyki - SLES poprzedzają "lżejsze" detergenty, wysuszające działanie niweluje dość spory dodatek gliceryny.
Pogrubione substancje to składniki błonotwórcze - one są też odpowiedzialne za łatwiesze rozczesywanie włosów.
Szampon dobry do mycia, ale bez wartości odżywczej.

Ja zrobie OT i powiem szczerze, że mam ten szampon, on utrudnia rozczesywanie a kupiłam go kiedys z myslą, żeby mi sie lepiej rozczesywały włosy, a tu lipa
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 14:51   #1783
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Dziwne te nazwy po części nie dopowiadają kodyfikacji ICNI.
Nie ma wody, nie umiem zdiagnozować również deretgentu

To co tu widzę wygląda ładnie i odżywczo, aloes i olej migdałowy będą nawilżać; aloes i olejek rozmarynowy - działać na porost.
Jak na mój gust ten skład jest jednak niepełny. Jakoś ciężko mi wyobrazić sobie mycie włosów zemulgowanym olejem.
Też się zdziwiłam, dlatego dałam do analizy, ale może na stronie nie podano całego składu
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 15:46   #1784
goldange
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 135
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

. Tak można tu poprosić o analizę składu maseczki i zostać tak olanym. Brak słów....

Edytowane przez goldange
Czas edycji: 2009-02-05 o 23:30 Powód: .
goldange jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 16:06   #1785
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Tancerka Pl Pokaż wiadomość
Bo bardzo dlugo (miesiac) czekalam na analize i zostala gdzies pominieta
Ale na szczescie juz jest wszystko ok.

Dziekuje za analize i poswiecenie mi czasu
Nie zostałaś pominięta, analizuję w kolejności zgloszeń.
Cytat:
Napisane przez goldange Pokaż wiadomość
Ponawiam moją prośbę o analizę maski do Estelle, Jolie lub innej specjalistki w tej dziedzinie.
A trzy posty wyżej pisałam, aby zapoznać się z regulaminem wątku
Nic, tylko pogratulować

PS. I nie robić offtopa wszelkie tego typu posty będą usuwane.
A skoro znasz regulamin, to się do niego zastosuj, bez"zapominania".
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...


Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2009-02-05 o 16:30
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 16:39   #1786
Hlaskoida przy czystej
Rozeznanie
 
Avatar Hlaskoida przy czystej
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 530
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziękuję Estelle
__________________


świat dzieli się na dwie połowy, w jednej z nich jest nie do życia, w drugiej nie do wytrzymania.
"Piękni dwudziestoletni"

Fat burning:
start:51,5 kg
brzuch:70 cm.
cel: brzuch 60 cm.
waga?może pozostać

Hlaskoida przy czystej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 16:46   #1787
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Hlaskoida przy czystej Pokaż wiadomość
Dziękuję Estelle
Nie ma za co. Jak jutro będę miała chwilkę w pracy to poanalizuję resztę.
A jak nie, to w poniedziałek.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 16:47   #1788
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Mrrr, składzik dość krótki, ale podoba mi się to wysokie umieszczenie ekstraktu z kwiatów kalii i panthenol. A dalej popularny kondycjoner i antystatyk.
Ładnie
tylko diamentów nie widzę
Do tego widzę, że to może być bardzo fajny podkład do tuningu
Dziękuję bardzo
Faktycznie, diamentów chyba w tej odzywce brak
Kusi mnie, ale nie wiem czy nie obciąży moich cienkich kudełków
A co masz na myśli, że fajny podkład do tuningu?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 17:00   #1789
Hlaskoida przy czystej
Rozeznanie
 
Avatar Hlaskoida przy czystej
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 530
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

dziś zakupiłam nano effect regenerujący o pewną ciekawą maskę, proszę io jej analizę

Propis, Water mask, maska nawilżająca


Składniki:Aqua, Cetearyl alcohol, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, Parfum, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Pyrus Communis(Pear) Fruit Extract, citrus Nobilis(Mandarin Orange) Fruit Extract,Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Carica PaPaya(Papaya) Fruit Extract, Cucumis Melo( Melon) Fruit Extract, Persea Gratissima( Avodaco) Fruit Extract, Cocos Nucifera( Coconut) Extract, Pyrus Malus(Apple) Fruit Extract, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne,Buthylphenyl Methylpropional, alpha-isomethyl Ionone, Citronellol.
__________________


świat dzieli się na dwie połowy, w jednej z nich jest nie do życia, w drugiej nie do wytrzymania.
"Piękni dwudziestoletni"

Fat burning:
start:51,5 kg
brzuch:70 cm.
cel: brzuch 60 cm.
waga?może pozostać

Hlaskoida przy czystej jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-05, 17:44   #1790
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo
Faktycznie, diamentów chyba w tej odzywce brak
Kusi mnie, ale nie wiem czy nie obciąży moich cienkich kudełków
A co masz na myśli, że fajny podkład do tuningu?
Niw wygląda na obciążającą.
A z tym podkładem, chodzi o to, że nadaje się jako baza do psikadeł z keratyną i proteinami. Taki spray postoi dłużej, bo w pierwotnej formule są już konserwanty i nie trzeba każdorazowo robić porcji do szybkiego zużycia.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 17:48   #1791
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Niw wygląda na obciążającą.
A z tym podkładem, chodzi o to, że nadaje się jako baza do psikadeł z keratyną i proteinami. Taki spray postoi dłużej, bo w pierwotnej formule są już konserwanty i nie trzeba każdorazowo robić porcji do szybkiego zużycia.
Aha, dzięki Muszę sobie wreszcie zamówić ten zestaw małego chemika włosowego do tego psikacza...
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 19:30   #1792
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Byłoby jeszcze lepiej, gdyby całość zaznaczona na zielono z końca składu znalazła się przed konserwantami, bo w tym przypadku można przypuszczać, że stężenia tych składników są ok. 0,5% wielkości

Na plus dla tej odżywki wysoko "wsadzone" masło shea z którym włosy bardzo się lubią, gliceryna i odżywcze składniki "chemiczne" - pogrubiłam.
Oprócz tego w składzie standardowe emolienty oraz silikony [jednym służą innym nie, ale to już trzeba sprawdzić włosoleptycznie ]
dziękuję sprawdzę to niebawem i może dodam ją do KWC bo nie ma
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 21:36   #1793
Advay
Raczkowanie
 
Avatar Advay
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 148
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Advay Pokaż wiadomość
Mogłabym prosić o przeanalizowanie?

Joanna - Naturia - Odżywka z lnem i rumiankiem, bez spłukiwania.

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cetarimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Panthenol, Linum Usitatissimum, Chamomilla Recutita, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Citric Acid, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylophentyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonenne, Linalool, [+/- DMDM Hydantion, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Iodopropynyl, Butylcarbamate].

Nie jestem pewna co do 'LINALOOL' strasznie niewyraźne mają te literki na opakowaniu Ewentualnie mogłoby być jeszcze z tego IJNALOOL.
Teraz mi sie jakos dziwnie podejrzany ten skład wydaje... Naddaję się ta odzywka w ogóle do stosowania...?
Z góry dziękuję za odpowiedź C:
mogę się przypomnieć?...
Advay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 21:40   #1794
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Advay Pokaż wiadomość
mogę się przypomnieć?...

ale Estelle napisała, że w kolejności analizuje kosmetyki i lepiej sie nie przypominac, bo napisała, ze jutro w pracy reszte albo w poniedziałek
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 22:17   #1795
Advay
Raczkowanie
 
Avatar Advay
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 148
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez domi7ks Pokaż wiadomość
ale Estelle napisała, że w kolejności analizuje kosmetyki i lepiej sie nie przypominac, bo napisała, ze jutro w pracy reszte albo w poniedziałek

własnie miałam wrażenie, że mnie pominęła. Nie wiem, może gdzieś mnie ominęła ta informacja... mam talent do wybiórczego zapamiętywania xd.
Advay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-05, 23:30   #1796
^Kocurek^
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 15
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziewczątka a analizujecie też składy dermokosmetyków konkretnie chodzi mi o krem Cosmelan 2 – Mesoestetic? Jeśli się zgodzicie to podam skład.
^Kocurek^ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 12:18   #1797
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez trinee Pokaż wiadomość
Proszę o przeanalizowanie składu tego szamponu., ponieważ nie znalazłam analizy.
L'oreal Proffesionnel, Szampon Density Advanced

Skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, PPG-5CETETH-20, Cocamide Mipa, Glycerin, Disodium Cocoamphodipropionate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Octylacrylamide Butylaminoethyl Methacrylate Copolymer, PEG- 55 Propylene Glycol Oleate, Sodium Methylparaben, Propylen Glycol, Polyquaternium-10 DDM Hydantoin, Niacinamide, Lecithin, Pyridoxine HCI, Linaool, Methyl Cocoate, Coumarni, Sodium Cocoate, Safflower Glucoside, Limonene, Parfum.
Składowo ten szampon przedstawia się dosyć średnio, zawiera nawilżającą glicerynę dosyć wysoko w składzie, ale praktycznie nic poza tym.
Wartościowe składniki odżywcze są na końcu, w stężeniach poniżej 0,6%, a to wg mnie stanowczo za mało aby miały zadziałać, zwłaszcza, że mamy do czynienia z szamponem, który pozostaje na włosach relatywnie krótko.
Skład mnie nie przekonuje , od kosmetyku profesjonalnego wymagałabym więcej.

Cytat:
Napisane przez Advay Pokaż wiadomość
własnie miałam wrażenie, że mnie pominęła. Nie wiem, może gdzieś mnie ominęła ta informacja... mam talent do wybiórczego zapamiętywania xd.
Analizuję wg kolejności zgłoszeń, obecnie post 1688, nikogo nie pominęłam Twoje zgłoszenia są na końcu kolejki.
Następnym razem proszę dokładniej sprawdzać informacje.

Cytat:
Napisane przez ^Kocurek^ Pokaż wiadomość
Dziewczątka a analizujecie też składy dermokosmetyków konkretnie chodzi mi o krem Cosmelan 2 – Mesoestetic? Jeśli się zgodzicie to podam skład.
Nieststy nie. O tą analizę możesz poprosić na innym podforum.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 12:27   #1798
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez slonko:) Pokaż wiadomość
ale ta odzywka nie ma nazwy...znalazlam ja na jakies stronce z naturalnymi kosmetykami i chcialabym sie przekonac czy naprawde jest taka dobra

a tu opis ze stronki:
Luksusowa skoncentrowana odżywka do włosów, która wzmacnia, dodaje blasku i regeneruje włosy . Bogata w keratynę i składniki zachowujące swoje własciwości przez długi czas a bez sztucznych konserwantów. Odzywka ta ma postac koncetratu i może być bazą pod specjalistyczne kosmetyki do włosów

w ogole warto ja kupywac?
Cytat:
Napisane przez slonko:) Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize.

INCI: Deionised Water, Stearalkonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Polyquaternium 7, Cetyl Alcohol, Hydroxyethyl Cellulose, Stearyl Stearate, Quaternium 80, Hydrolysed Keratin, Amino Acids, Guar Hydroxypropyl Trimonium Chloride, Sodium Hydroxide, Lactic Acid, Disodium, EDTA, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol
W drodze naprawdę wyjątkowego wyjątku od wyjątków
Jeśli w przyszłości będą takie zgłoszenia, proszę o podanie adresu strony, z której pochodzi produkt.

Odżywka sama w sobie wydaje się być całkiem porządna, bez zbędnych składników - na początku kondycjoner/antystatyk, emolient, po nim natomiast keratyna, aminokwasy [jakie - nie podano] i składnik odżywczo-ułatwiający rozczesywanie, guar zresztą był już wielokrotnie ospisywany
Z tymi konserwantami to tak niekoniecznie, chyba, że phenoxyethanol pozyskano w jakiś "naturalny" sposób...

I szkoda, że caprylyl glycol tak na końcu, bo to składnik miły dla włosa. Zmiękcza, nawilża i odżywia w jednym
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 12:32   #1799
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Bardzo ładny, łagodny skład szamponu, bogaty w substancje odżywcze w tym witaminy [B5, E, C, B3, B6 oraz produkty fermentacji drożdży] i nawilżacze [algi, gliceryna].
Dodatek mentolu powinien dawać uczucie świeżości, a w duecie z olejkiem z drzewa herbacianego będą dodatkowo działać antyseptycznie na skórę głowy.
Godny polecenia

Dziękuję ślicznie za analizę
__________________
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-06, 12:35   #1800
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Coco Mask- Profis

Cytat:
Napisane przez ...:::kizia:::... Pokaż wiadomość
Któraś z Was używała tej maski o cudnym zapachu?
Jej skład:
Skład: aqua, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, propylene glycol, coconut (cocos nucifera) extract, parfum, imidazolidinyl urea, citric acid, glyceryl stearate, PEG-60 hydrogenated castor oil, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-glikolem.html
Profis-Fryzopol, Coco Mask (Maska z mleczkiem kokosowym i glikolem)
Co o niej sądzicie?
Skład krótki i na temat.
W kolejności: emolient, kondycjoner, subs. utrzymująca wilgoć -> składniki nawilżające, dalej regenerujący ekstrakt z kokosa.
Potem to już dodatki zapachowe i konserwujące.

Bez zachwytu może, ale w miarę pozytywnie - w zależności od stężenia kokosa. Pozostaje mieć nadzieję, że jest go tam choć kilka procent - im więcej, tym lepiej będzie regenerować.

Aktualizacja
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...


Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2009-05-08 o 11:47 Powód: Znacznik aktualizacyjny
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.