Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-22, 10:53   #2131
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor

Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Oriflame, HairX, Daily Care Leave-in Conditioner, Odżywka na co dzień bez spłukiwania

AQUA, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, C12-13 PARETH-9, PARFUM, IMIDAZOLIDINYL UREA, PEG-12 DIMETHICONE, POLYQUATERNIUM-4, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID, LACTITOL, XYLITOL, SODIUM CITRATE
Kolejna słaba odżywka. Ma potencjał nawilżający [gliceryna, propylene glycol], nie powinna obciążać [jeden lekki silikon], ale odżywienia nie widzę po składzie. Raczej może posłużyć jako podkład do kręcenia własnych mazideł.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 717 załadowań)

'Estelle' jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 10:58   #2132
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Oroflame, HairX, Repair Therapy Hair Mask, Regenerująca maseczka HairX
AQUA, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORIDE, AMODIMETHICONE, CYCLOPENTASILOXANE, CETEARYL ALCOHOL, CETYL ALCOHOL, HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE, GLYCERIN, CYCLOHEXASILOXANE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, DIPROPYLENE GLYCOL, CETEARETH-20, STEARYL ALCOHOL, PARFUM,C14-20 ISOALKYLAMIDOPROPYLETHYLD IMONIUM ETHOSULFATE, IMIDAZOLIDINYL UREA,METHYLPARABEN, CITRIC ACID, PROPYLPARABEN, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, SODIUM CITRATE
Właściwie mogłabym napisać to samo, co 2 posty wcześniej:
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2134
Tyle, że tu nie ma baobabu i bioflawonoidów, a jakieś resztki protein.
Generalnie to silikony i prawie nic więcej.

Cała seria Hair X słabiutka, bardzo.
Chyba, że włosy kochają silikony. Ale nic poza tym

Stary 2009-06-22, 11:17   #2133
Gosia19011983
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Proszę o analizę składu BALSAMU SYOSS PROFFESSIONAL PERFORMANCE SHINE BOOST CONDITIONER 2:
AQUA, CETEARYL ALCOHOL, QUATERNIUM87, POPYLENE GLYCOL, ISOPROPYL MYRISTATE, DISTEAROYLETHYL HYDROXYETHYLMONIUM METHOSULFATE, GLYCERYL STEARATE, NIACINAMIDE, PANTHENOL, CITRIC ACID, STERAMIDOPROPYL DIMENTHYLAMINE, CETEARETH 20, SODIUM METHYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, PARFUM, BENZYL ALCOHOL, LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, BENZYL SALICYLATE, LIMONENE.
- ostatnie podcięcie włosów 10 październik 2011 rok.
- obecna długość to włosy do ramion.
CEL: WŁOSY DO ŁOPATEK LUB DŁUŻSZE.
Gosi@
Gosia19011983 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 11:36   #2134
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez niziutka~ Pokaż wiadomość
Prosiłabym o analizę i porównanie dwóch masek, obie mają bardzo dobre oceny i nie wiem, na którą się zdecydować. Dziękuję

Frederic Fekkai, Protein Rx Reparative Treatment Mask
(intensywnie regeneruj aca maska do włosów)

Skład: Water, Behentrimonium Methosulfate, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Stearamidopropyl Dimethylamine, Isododecane, Propylene Glycol, Hydroxycetyl Hydroxyethyl Dimonium Chloride, Diisopropyl Adipate, Jojoba Seed Oil, Cyclomethicone, Glycerin, Macadamia Ternifolia Seed Oil , Dimethiconol, Fragrance, Butylene Glycol, Panthenol, Hydroxypropyltrimonium Honey, Buttermilk Powder, Hydrolyzed Wheat Protein/PVP Crosspolymer, Hydrolyzed Wheat Protein PG-Propyl Silanetriol, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Milk Protein, Hydrolyzed Jojoba Protein, Sweet Almond Protein, Hydrolyzed Oat Protein, Wheat Amino Acids, Panthenyl Ethyl Ether, Sunflower Seed Extract, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Cinnamidopropyltrimonium Chloride, Octyldodecanol, Lecithin, Arachidyl Propionate, Benzophenone-4, Citric Acid, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl Urea, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone
Skład wygląda nieźle, po emolientach, silikonach i kondycjonerach, ale jeszcze na sensownych miejscach pojawiają się odżywcze oleje [jojoba i makadamia], a trochę niżej kompleks substancji regenerująco-odżywczych w postaci różnego rodzaju protein, wzbogacony dodatkowo witaminami.
Myślę, że ta maska ma szansę się sprawdzić w pielęgnacji włosów i dobrze oceniam ten skład.

Stary 2009-06-22, 11:45   #2135
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez Doroti Pokaż wiadomość
Estelle Dziękuję ślicznie za analizę. Jak na razie szampon sprawuje się bardzo ok.
Szukam jednak czegoś łagodnego do moich cienkich i delikatnych włosów. Zastanawiam się nad zakupem i jednocześnie proszę o analizę tego szamponu:
Yes to Carrots, Pampering Carrot Juice Shampoo ok. 50zl/500ml
Skład: Water (Aqua), Sodium Coceth Sulfate, Magnesium Chloride, Dead Sea Water (Maris Aqua), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Olea Europaea (Olive) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Propanediol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Daucus Carota Seed Oil, Daucus Carota Juice, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Juice, Ipomoera Batatas (Sweet Potato) Extract, Cucumis Melo (Melon) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Honey(Mel) Extract, Fragrance (Parfum), Algae Extracts (Rhodella, Dunaliella, Spirulina), Silt (Maris Limus), Niacinamide, Vitamin E (Tocopheryl Acetate), Ginkgo Biloba Leaf Extract, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Punica Granatum (Pomegranate) Peel Extract.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=30620
Oooo, ten brałabym w ciemno
Łagodniejsze niż w Freemanie detergenty i o wiele więcej wyciągów/olejków/witamin [nie wymieniam wszystkich z nazwy bo są już opisane po angielsku, więc każdy powinien znaleźć info bez problemu], które działają pozytywnie.
Składowo wygląda bardzo, bardzo dobrze i gdyby nie fakt, że znalazłam już swojego ulubieńca, to pewnie bym się skusiła
Polecam wszystkim
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 712 załadowań)

Stary 2009-06-22, 11:58   #2136
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez marta301 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę szamponu
Nie sprawdziłaś listy ---> patrz regulamin

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
nie bardzo się znam na tych wszystkich składnikach, czy mogłabym prosić o analizę składu olejku na gorąco kokosowego oriflame?

Cytat:
Napisane przez Alex87 Pokaż wiadomość
Witam, bardzo prosze o analizę kremu rozjaśniającego z avonu, próbowałam sama go rozgryźć ale odnalazłam tylko pare substancji, reszty nigdzie nie mogłam znaleźć i pozbierać tego do kupy. Chciała bym wiedzieć czy warto sie w to bawić czy może zawiera on w sobie coś co zniszczy włosy? Z góry bardzo dziękuje!

AVON, Advance Techniques, Summer rescue, krem nadający włosom słoneczne refleksy

INDEGREDIENTS: Aqua, cyclopentasiloxane, hydrogen peroxide, polyquaternium-37, dimethiconol, parfum, propylene glycol dicaprylate, PPG-1 trideceth-6, glycerin, creatine, anthemis nobilis extract, helianthus annuus extract, laminaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, amyl cinnamal, hydroxycitronellal, coumarin, geraniol, butylphenyl methylpropional, linalool, citronellol, hexyl cinnamal, limonene, alpha-isomethyl ionone.
Tak, zawiera - hydrogen peroxide, czyli nadtlenek wodoru, utleniacz.
Stopień jego agresywności zależy od użytego stężenia i podatności włosów na niszczenie podczas procesu rozjaśniania.

Jego agresywne działanie może być nieco równoważone gliceryną i wyciągami roślinnymi [rumian, słonecznik, algi]. Silikony będą dawać uczucie wygładzenia.

Podsumowując - taki rozjaśniacz ze składnikami odżywczymi.

Stary 2009-06-22, 12:07   #2137
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez moniek Pokaż wiadomość
Proszę o analizę:

MATRIX ESSENTIALS SO SILVER szampon
neutralizujący niechciane złociste odcienie i uwydatnia naturalne blond i rozjaśnione pasemka.

Skład:
aqua/water, ammonium laureth sulfate, ammonium lauryl sulfate, alcohol, cocamde mea, cocamidopropyl betaine, glycol stearate, sodium chloride, phenoxyethanol, cetyl betaine, parfum/fragrance, methylparaben, disodum edta, propylparaben, ci 60730/ext., violet 2, hydroxyanthraquinoneamino neaminopropyl methyl morpholinium methosulfate.

Jeśli zrobiłam jakiś błąd to z góry przepraszam ( przepisywałam ręcznie).
Dziwnie jakoś po tym szamponie mam straszny puch, i szczerze mówiąc/ pisząc mam obawy co do tego składu.

Dziękuję bardzo

Dołączam zdjęcie
Nic dziwnego, że masz takie odczucia.
Szampon składowo beznadziejny , głownie z powodu dość dużej ilości zastosowanego tu alkoholu, który jak wiadomo, wysusza włosy. Do tego trochę soli, ta też wysusza i podrażnia.
Brak substancji antystatycznych, wygładzających, błonotwórczych i odżywczych. ZERO!!!!! Nawet silikonu poskąpili
Za redukcję żółtych odcieni odpowiadają barwniki.

Brrrrr...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 706 załadowań)

Stary 2009-06-22, 12:17   #2138
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez loloka Pokaż wiadomość
Witam jestem nowa na Wizażu ale na pewno będę często tu zaglądać w miarę jak pozwoli mi na to czas. Chciałabym bardzo prosić o analizę składu: Szampon do włosów suchych z mydlnicą firmy Herbapol w Krakowie S.A. Przeszukałam forum i nie znalazłam analizy szamponu z tej firmy, był analizowany z mydlnicą, ale z Fitomedu, a mi Pani w aptece na prośbę, że chcę jakiś dobry ziołowy szampon do suchych włosów poleciła właśnie ten z Herbapolu. Mam kręcone suche włosy i czy ten właśnie szampon będzie dla nich dobry?

Szampon do włosów suchych z mydlnicą firmy Herbapol w Krakowie S.A
Aqua, Sodium Laureth-2 Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Chloride, Propylene glycol, Saponaria officinalis, Parfum (Geraniol, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene), Diazolidinyl Urea, Methyl Paraben, Propyl Paraben, Lactic Acid, CI 15510, CI 19140, CI 42090.

Skład krótki, oczyszczający, nieobciążający.
Ale obawiam się, że na suchych włosach nie zda egzaminu, ziołowe szampony mają to do siebie, że lubią wysuszać.
Zawiera tylko jeden wyciąg - tytułową mydlnicę.
Raczej bym go widziała na przetłuszczającym się skalpie.

Jeśli mogłabym coś doradzić, lepiej poszukać Fitomedu. Ma więcej wyciągów, w tym specjalnie takie do suchych kudełków, na lepszych miejscach i w detergentach jest nieco łagodniejszy.

Stary 2009-06-22, 17:34   #2139
amstafy
Raczkowanie

witam
zmówiłam odżywkę ze sklepu :
http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100002
bardzo proszę o jej analizę

Skoncentrowana odżywka do włosów -sklep naturalne piękno

inci:deionised water,stearalkonium chloride,cetrimonium chloride,polyquaternium 7,cetyl alcohol,hydroxyetyl cellulose,stearyl stearate,quaternium80, hydrolysed keratin,amino acids,guar hydroxypropyl trimonium chloride,sodium hydroxide,lactic acid,disodium,edta,phenox yethanol,caprylyl glycol

zastnawim się czy można ją dodać do olejków na noc??
amstafy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 18:54   #2140
loloka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Skład krótki, oczyszczający, nieobciążający.
Ale obawiam się, że na suchych włosach nie zda egzaminu, ziołowe szampony mają to do siebie, że lubią wysuszać.
Zawiera tylko jeden wyciąg - tytułową mydlnicę.
Raczej bym go widziała na przetłuszczającym się skalpie.

Jeśli mogłabym coś doradzić, lepiej poszukać Fitomedu. Ma więcej wyciągów, w tym specjalnie takie do suchych kudełków, na lepszych miejscach i w detergentach jest nieco łagodniejszy.

'Estelle' bardzo dziękuję za analizę. To faktycznie nie jest szampon do moich suchych, kręconych włosów, umyłam nim kilka razy i niestety za każdym razem miałam "siano" na głowie.
loloka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 06:07   #2141
marta301
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Sprawdzałam, ale musiałam go przeoczyc . Przepraszam za zamieszanie .
Stary 2009-06-24, 15:15   #2142
stricte
Raczkowanie

bardzo bym prosiła o analizę odżywki Absolut Repair.

Widziałam analizę maski i szamponu i az sie zdziwiłam że odzywka nie jest przeanalizowana.
Domyślam się, że skład nie jest zbyt bogaty ale moje włosy nie są po niczym tak gładkie, miękkie i miłe w dotyku ( a testowałam na prawde dużo odżywek i masek, profesjonalnych i nie) i zastanawiam się nad zakupem kolejnego opakowania

skład: aqua, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, peg-180, amodimethicone, cetyl esters, methylparaben, hydroxyethylcellulose, ethylhexyl methoxycinnamate, trideceth-12, linalool, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, chlorhexidine, dihydrochloride, cetrimonium chloride, limonene, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, ci 19140 / yellow 5, ci 15985 / yellow 6, ci 17200 / red 33, parfum / fragrance
stricte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 20:10   #2143
Ev@
Raczkowanie

GG do Ev@

Proszę o analizę
Wella SP Hydro - maska do włosów suchych
aqua, cetearyl alcohol, glycerin, cetrimonium chloride, isopropyl alcohol, panthenol, dimethicone, parfum, methylparaben, prunus dulcis, limonene, hexylene glycol, benzyl salicylate, linalool, benzyl benzoate, hexyl cinnamal, glucose, fructose, urea, dextrin, sucrose, CI 15510, alanine, glutamic acid, aspartic acid, CI 47005, nicotinate

z góry dziękuję

Edytowane przez Ev@
Czas edycji: 2009-06-26 o 15:05
Ev@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 18:03   #2144
IwOOOnek
Raczkowanie

Witam.
Bardzo proszę o analize tych oto 2 produktów: Garnier Neril Rewitalizujący szampon i tonik do włosów wypadających.
Zarówno szampon jak i tonik zdaniem producenta ma za zadanie: "Wspomaga procesy przeciwdziałające wypadaniu włosów w przypadku podrażnienia skóry głowy, nieuwarunkowanego chorobowo zaburzenia procesu odżywiania włosów, silnego łupieżu, niedrożności kanalików włosowych".
Mam jeszcze pytanie od nośnie składu? co jest w tych produktach takiego że zdaniem producenta na początku kuracji następuję silniejsze wypadanie włosów, które później maja być zastąpione nowymi... Z góry dziękuje...

OTO SKŁAD:
Garnier, Neril Haar - Reaktiv (rewitalizujący tonik do włosów wypadających)
aqua, isopropyl alcohol, arginine, betula alba, biotin, camphor, capric acid, caprylic acid, chamomilla recutita, ci 42090, ci 60730, citric acid, equisetum arvense, glycine, histidine, leucine, linoleic acid, linolenic acid, lysine, menthol, methionine, panthenol, peg-49 hydrogenated castor oil, peg-5 stearyl ammonium lactate, piroctone olamine, proline, propylene glycol, retinyl palmitate, serine, sodium riboflavin phosphate, sodium salicylate, tocopheryl acetate, urtica dioica, valine, parfum.

Garnier, Neril, Rewitalizujący szampon do włosów wypadających
aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, capric acid, caprylic acid, carbomer, citric acid, cocamidopropylamine oxide, linoleic acid, linolenic acid, methionine, oleic acid, palmitic acid, PEG-7 glyceryl cocoate, polysorbate 20, sodium benzoate, sodium hydroxide, sorbic acid, stearic acid, zinc pyrithione, parfum
IwOOOnek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 18:18   #2145
agarrada91
Raczkowanie

GG do agarrada91

Mogłabym prosić o analizę kosmetyku :
Wella Shockwaves Ujarzmij Krem po prostu proste

Skład: Aqua, dimethicone, sorbitol, carbomer, aminomethyl, propanol, benzyl alcohol, va/crotonates copolymer, vp/va copolymer, pvp , dmdm hydantion, parfum, ppg-1-peg-9, lauryl glycol, ether, peg-40 hydrogenated castor oil, mica, ci 77891, linalool, citronellol, limonene, hexyl cinnmal, polyaminopropyl biguanide

Czy faktycznie chroni przed wysoką tempetaura..?
agarrada91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 14:55   #2146
iza18
Raczkowanie

Proszę o analizę nastepujących produktów:
Amica suchy szampon do włosów firmy Alpa
Rice Starch, parfum, amyl cinnamal, coumarin, linalool, citronellol, eugenol, hydroxycitronellal, limonene, isometyl ionone, musk ketone

Oczywiście nie spodziewam się po nim zadnych właściwości odżywczych, chodzi mi głównie o to czy nie bedzie w jakiś znaczący sposób szkodził

Swiss O-Par odżywka z kokosowym mlekiem
Aqua, cetearyl alcohol,dipalmitoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, cetearyl rthylhexanoate, propylene glycol, ceterareth-20, parfum, potassium sorbate, cocos nucifera extract, lactic acid, ispropyl myristate, cetrimonium bromide, PEG-60 hydrogenated castor oil, benzyl alcohol, hydroxypropyltrimonium hydrolyzed casein, palmitoyl hydrolyzed milk protein, ethoxydiglycol, sodium benzoate, cocoyl glutamic acid, hydrolyzed milk protein, potassium benzoate, methylchloroisothiazolino ne,methylisothiazolinone

Reell'e repair aufbau-kur
aqua,cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, stearamidopropyl dimethylamine, glyceryl stearate, panthenol, glycine soja oil, vitis vinifera seed oil, prunus armeniaca kernel oil, sesamum indicum oil, prunus amygdalus dulcis oil, simmondsia chinensis oil, persea gratissima oil, propylene glycol dibenzoate, dipropylene glycol, cetrimonium chloride,hydrohyethylcell ulose, parfum, hydrolyzed wheat protein,hydrogenated rice bran wax, glycerin, prunus amygdalus dulcis extract, citric acid, arginine, buthylphenyl methylpropional, sodium benzoate, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, geraniol
iza18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 10:18   #2147
countrysia
Raczkowanie

GG do countrysia

Witam, chciałabym prosić o opinię na temat tych szamponów:

1) KADUS Imunal Color Energy Shampoo
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, PEG-3 Distearate, Parfum, Sodium Benzoate, Panthenol, Sodium Salicylate, Polyquaternium-10, Propylene Glycol, Sodium Citrate, Glucose, Creatine, Polyquaternium-7, Sodium Chloride, Glyoxylic Acid, Formic Acid, Dimethicone Propyl PG-Betaine, Hydrolized Wheat Protein, Hydrolized Corn Protein, Hydrolized Soy Protein, Ginkgo Biloba, Methylparaben, Tocopherol, Pentasodium Penteate, Propylparaben, Polyquaternium-15, Tetrasodium EDTA

2) KADUS Imunal Remove Control Shampoo (przeciwłupieżowy)
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, PEG-3 Distearate, Propylene Glycol. Sodium Chloride, Parfum, Zinc Pyrithione, Sodium Benzoate, Citric Acid, Sodium Salicylate, Piroctone Olamine, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, Sodium Chydroxide, Benzoic Acid, Climbazole, Valine, Hydroxypropyl Guar, Hydroxypropyltrimonium Chloride, Maris Sal (Sea Salt), Limonene, Linalool, Cellulose Gum, Formic Acid, Hexyl Cynnamal, Sodium Polynaphthalenesulfonate, Echinacea Purpurea Root Extract, Centella Asiatica Extract, Tocopherol, Methylparaben, Propylparaben

3) ALFAPARF Midollo di bamboo Restructuring Shampoo
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Propylene Glycol, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauryl Sulfate, Glycol Distearate, Cocamide Mea, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-15 Cocopolyamine, PEG-18 Glyceryl Oleate/Cocoate, Parfum, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Ethoxydiglycol, Imidazolidinyl Urea, Hydrolized Wheat Protein, Lactic Acid, Polyquaternium-10, Polysorbate 80, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Glycerin, Sorbic Acid, Sodium Methylparaben, Sodium Dehydroacetate, Bambusa Vulgaris Extract, Tetrasodium EDTA, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Hydrolyzed Keratin, Zinc Chloride, Manganese Chloride, Cupric Chloride. Magnesium Chloride, Ferric Chloride, Calcium Chloride
countrysia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 20:17   #2148
kasperka
Zakorzenienie

Prosze o analize skladu
Dr.Harris&Co.Ltd.-Shampoo coconut oil-normal to dry/ damaged hair

Aqua,Sodium Coco Sulfante,Cetearyl Alcohol,Methyl Gluceth-10,Parfum,Phenoxyethanol, Citric Acid,Methylparaben,Ethylp araben,Isobutylparaben,Pr opylparaben,Butylparaben, Benzyl Alcohol,Benzyl Salicylate,Coumarin.

Z gory dziekuje
kasperka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 21:07   #2149
madziczka
Zakorzenienie

GG do madziczka

Poproszę o analizę składu szamponu Color Endure, Joico - nie znalazłam w wyszukiwarce ani na liście. Głównie chodzi mi o analizę pod kątem tego, czy rzeczywiście zawiera składniki, które chronią kolor i czy nawiliża i nie podrażnia

skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate, Lauramide Mea, Cocamidopropyl, Betaine, Hydrolyzed Keratin, Camellia Sinensis Leaf Extract, Polyamide-2, Guar Hydroxypropyloltrimonium Chloride, Glycol Stearate, Disteareth-75 Ipidi, Propylene Glycol, Panthenol, Amodimethicone, SunflowerSeedAmidopropyl Dimethylamine Lactate, Dimethicone PEG-7 Cocoate, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Benzotriazolyl Dodecyl P-Cresol, Tetrasodium EDTA, Peg-6 Cocamide, Butylene Glycol, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Amyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linaool, Prfum.

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI

Edytowane przez madziczka
Czas edycji: 2009-06-28 o 21:08
madziczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 10:59   #2150
moniek
Raczkowanie

GG do moniek

Przepraszam, że tak późno, ale mam sesję i wizaż mi teraz nie w głowie

'Estelle
' Dziękuję bardzo

Stary 2009-07-01, 12:52   #2151
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez Priyaa Pokaż wiadomość
'Estelle' bardzo dziękuję za analizę
Co do szamponu to właśnie ostatnio zauważyłam, że coś z nim jednak nie tak, resztę "odżywek" odstawiłam do czasu aż dowiem się, co tam w środku jest I bardzo dobrze zrobiłam Trochę szkoda mi jednak je wywalać Muszę pomyśleć
Można je zużyć do depilalacji np.
Albo wymienić na targowisku

Cytat:
Napisane przez moniek Pokaż wiadomość
Przepraszam, że tak późno, ale mam sesję i wizaż mi teraz nie w głowie

'Estelle
' Dziękuję bardzo
Nie ma za co, doskonale Cię rozumiem.
Sama tez borykam się z brakiem czasu

Cytat:
Napisane przez Monian Pokaż wiadomość
Proszę o analizę
Procter&Gamble, Pantene Pro-V, Gęste i Mocne, Intensywna maseczka wzmacniająca
pozbawione gęstości, cienkie lub słabe włosy

SKŁAD: Aqua, Stearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Bis-Aminopropyl Dimethicone, Isopropyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Parfum, EDTA, Panthenyl Ethyl Ether, Panthenol, Lysine HCL, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salivylate, Butylphenyl Methylpropional, Methyl Tyrosinate HCL, Sodium Hydroxide, Histidine, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylsothiazlinone

z góry dziękuje ślicznie
Jakoś nie robi na mnie wrażenia skład tej maski. Jest bardzo przeciętny.
Głównie to mieszanina "chemicznych" emolientów i kondycjonerów, trochę składników odżywczych [pogrubione], których jest mniej niż składnika zapachowego , ale nic nadzwyczajnego.

Stary 2009-07-01, 12:58   #2152
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez mone rosse Pokaż wiadomość
Heej! Przed chwilą odkryłam ten wątek i postanowiłam od razu napisać. Proszę o przeanalizowanie składu Pianki do włosów Nivea Skręt fal i loków "flexible curls" A więc skład:

Aqua, Isobutane, VP/VA Copolymer, Propane, Polyquaternium -68, Polyquaternium -4, Aloe Barbadensis, Panthenol, Niacinamide, Cetrimonium, Chloride, Hydroxyethyl Cetyldimonium Phosphate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Butane, Citric Acid, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3 -Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Limonene, Parfum.

Dość często używam tej pianki już od ładnych paru lat. Mam nadzieje że nie wpływa ona źle na kondycje moich włosów. Z góry dziękuję za odpowiedź
Wygląda całkiem nieźle, zwłaszcza, że to kosmetyk do stylizacji. Wygląda składowo lepiej, niż niektóre analizowane tu kosmetyki odżywcze
Substancja zaznaczona pogrubioną czcionką utrwala fryzurę.
Natomiast bardzo podobają mi się dość wysoko umieszczone w składzie witaminy B5 i B3 oraz wielofunkcyjny, bogaty odżywczo aloes
Całkiem dobra rzecz z tej pianki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 468 załadowań)

Stary 2009-07-01, 13:11   #2153
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez Nerchie Pokaż wiadomość
Oriflame, Summer Solutions, Leave-In Spray (Ochronna odżywka na lato w sprayu - bez spłukiwania )

Skład: aqua, glycerin, peg-40 hydrogenated castor oil, propylene glycol, panthenol, parfum, sodium citrate, benzophenone-4, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, alcohol denat., citronellol, linalool, butylphenyl methylpropional, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, hydroxycitronellal, limonene, tocopherol, vitis vinifera.

Szukam czegoś na plażę, nie chce smarowac olejkiem do opalania, bo nei chce wrażenia tłustych włosów, zastanawiam się czy jesli bede uzywać ta mgiełkę chronię swoje włosy?
Podoba mi się nawet skład tej mgiełki.
Wygląda dość nawilżająco - gliceryna i propylene glycol [przy czym gliceryna w warunkach małej wilgotności może podobno "przewodzić" wodę w odwrotnym kierunku ] a do tego odżywczy panthenol.
Zawiera filtr benzofenon-4, chroniący przez UVB. Jego skuteczność uzależniona jest od użytego stężenia [niestety tu cięzko określić ile % dodano do kosmetyku].

Stary 2009-07-01, 13:16   #2154
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez Nerchie Pokaż wiadomość

Lub jak bede uzywać tego szamponu z tej serii i innych odzywek? Chodzi mi głównie ochrone przed UV i normalny wygląd włosów...

Oriflame, Summer Solutions Shampoo (Ochronny szampon na lato)

Skład: aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium chloride, coco-glucoside, glycol distearate, laureth-4, parfum, polyquaternium-7, panthenol, benzophenone-4, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, glycerin, formic acid, alcohol denat., peg-40 hydrogenated castor oil, citric acid, tocopherol, methylparaben, propylparaben, vitis vinifera.
Jest to bardzo prosty szampon, z jednym składnikiem odżywczym i filtrem.
Jeśli chodzi o mnie, to nie polegałabym zbytnio na ochronie przed słońcem wynikającej z szamponu. Pozostaje on na włosach krótko, do tego jest spłukiwany, niewiele filtra podczas zabiegu mycia pozostanie we włosie.
Postawiłabym raczej na pielęgnację łączoną.

W innym temacie pisałam także o eksperymencie poelgającym na dodawaniu do zwykłej odżywki wysokiego filtra do ciała. Włosy nie powinny na tym mocno ucierpieć wizualnie, a ochrona zapewne znacznie lepsza niż przy użyciu gotowych preparatów, gdzie - zgaduję - filtrów jest nie więcej niż 3%.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 465 załadowań)

Stary 2009-07-01, 13:27   #2155
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez kas!a Pokaż wiadomość
Pięknie proszę o analizę: Schwarzkopf & Henkel, Syoss, Professional performance, Repair Therapy, Dry, damaged hair, Balsam.
Analizowana w kwietniu.

Cytat:
Napisane przez soremi Pokaż wiadomość
Lavera-szampon z mleczkiem pomarańczowym

Water (Aqua), Sodium Coco Sulphate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lauroyl Sarcosine, Coco Glucoside, Glycerin, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Water*, Camelia Oleifera Leaf Extract, Humulus Lupulus (Hops) Extract*, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropytrimonium Chloride, Hydrogenated Lecithin, Glycol Distrearate, Alcohol*, Fragrance (Parfum)**, Citral**, Limonene** Linalool**

* ingredients from certified organic agriculture
** natural essential oils
Łagodny szampon o bogatym składzie.
Zawiera wodę z gorzkiej pomarańczy, ekstrakt z liści herbaty oleistej, chmiel, proteiny i sok aloesowy.
Dodatkowo skład wspomagany jest nawilżającą gliceryną, panthenolem i odżywczym Panthenyl Ethyl Ether.
Konserwowany alkoholem [nie, nie należy się obawiać o wysuszenie ]
Producent twierdzi także, że perfumowany jest naturalną mieszanką zapachową, pochodzącą z olejków eterycznych.
Co tu dużo mówić - skłąd jest świetny
Ale... osoby wrażliwe, z alergiami powinny uważać przy jego stosowaniu, gdyż te właśnie substancje odżywcze mogą u niektórych wywoływać podrażnienie, związane ze specyfiką danej skóry.

Stary 2009-07-01, 13:33   #2156
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
Fryzjerka poleciła mi na moje przesuszone włosy duet z Goldwell, a konkretnie Dual Senses rich repair. Kosztują nie mało więc wolę się upewnić, że nie wyrzucę pieniędzy w błoto

Rich repair conditioner: water, cetearyl alcohol, isopropyl myristate, certrimonium chloride, hydrolized keratin, hydrolyzed silk, sodium PCA, octyldodecyl PCA, dimethicone, pantenol, glycerin, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, lactic acid, alcohol denat., glycoproteins, mathylparaben, propylparaben, parfum, butlyphenyl methylpropional, limonene, linalool, benzyl salicylate, barwnik.
Myślę, że skład jest dość porządny i treściwy.
Dużo [chyba sądząc po pozycji na liscie] keratyny i jedwabiu - co sprzyja regeneracji włókien włosa.
[...] PCA - kondycjonery, odpowiedzialne za utrzymanie wilgoci, odżywienie, działają antystatycznie
Panthenol, gliceryna - wiadomo
Na koniec jeszcze troszkę składnika odżywczego - glycoproteins.
To do mnie przemawia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 461 załadowań)

Stary 2009-07-01, 13:37   #2157
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
Goldwell Rich repair shampoo: water, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, glycol distearate, coco-glucoside, PEG-18 glyceryl oleate/cocoate, laureth-4, hydrolized keratin, hydrolized silk, sodium chloride, polyquanternium-10, lactic acid, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, quanternium-80, propylene glycol, sodium PCA, octyldodecyl PCA, panthenol, glycerin, glycoproteins, alcohol denat., sodium benzoate, parfum, limonene, linalool, benzyl salicylate, butylphenyl, methylpropional, barwniki.
Skład szamponu całkiem fajny.
Zawiera te same składniki co odżywka, więc powinien przygotować włosy pod zabieg i wzmocnić jej działanie
Jak poprzednio - sporo keratyny, sporo jedwabiu + inne substancje odżywcze... myślę że zakup, przynajmniej od strony składowej, to dobra inwestycja.

Stary 2009-07-01, 13:42   #2158
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez malvazg Pokaż wiadomość
WITAJ ) Ja nie tyle co potrzebuje znać jaki mój preparat jest itp. tylko potzrebuje znać - krótka definicje składników. Nie potrafie ich wszystkich znaleść na internecie. Prosze o pomoc i wyjaśnienie ich:
DIMETHYL ETHER, ALCOHOL DENAT, PENTANE, VA/VINYL BUTYL BENZOATE/CROTONATES COPOLYMER, AMINOMETHYL PROPANOL, PPG-3 METHYL ETHER. PARFUM dodam, że preparat o tych składnikach to LAKIER DO WŁOSÓW INFINIUM FINITION .. Bardzo bardzo bym prosiłą o wyjaśnienie...
Po kolei:
* rozpuszczalnik i propellent
* rozpuszczalnik, czasem uzywany jako konserwatn, ale to w mniejszych stężeniach
* substancja utrwalająca fryzurę [utwardzacz ]
* stabilizator pH
* rozpuszczalnik
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 462 załadowań)

Stary 2009-07-01, 13:50   #2159
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez Navien Pokaż wiadomość
Witam
Poszukuję jakiegoś cudu do moich wyniszczonych przez ostatni szampon włosów. Znalazłam na KWC coś takiego:

Rolland Laboratoires, UNA, Silker Shines and Strengthens (Jedwab w płynie)

Skład: Cyclomethicone, Dimethiconol, Alcohol Denat., Phenyl Trimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Vaccinium Myrtillus (Vaccinium Myrtillus Extract), Rosa Centifolia (Rosa Centifolia Flower Extract), Myrtus Communis (Myrtus Communis Extract), Centaurea Cyanus (Centaurea Cyanus Flower Extract), Arctium Majus (Arctium Majus Root Extract), Citrus Limonum (Citrus Medica Limonum (Lemon) Extract), Plantago Major (Plantago Major Leaf Extract), Camellia Sinensis (Camellia Sinensis Leaf Extract), Parfum (Fragrance)

Wiele achów i ochów przeczytałam na forum na jego temat, ale jestem ciekawa na ile są prawdziwe. Ten Denat mnie trochę zaniepokoił, ale ja tam się nie znam, studiuję zupełnie co innego, więc pojęcia bladego nie mam choć tak wysoko w składzie, to chyba niezbyt dobrze...

Bardzo będę wdzięczna za analizę tego produktu
Tak, ten alkohol trochę za wysoko zawędrował, ale... w takim towarzystwie skusiłabym się mu to wybaczyć
Jak widać po składzie - zielona część - dzięki zastosowaniu wielu wyciągów roślinnych jest w tym kosmetyku duży potencjał odżywczy.
Początek składu stanowią silikony - wygładzają, nabłyszczają, choć trzeba też z nimi uważać, bo mogą włos obciążyć, albo nadbudować się na włosie. Odpowiednia pielęgnacja [tj. szampon z SLES] jednak powinna temu zapobiec.
Trójglicerydy natomiast działają natłuszczająco, zmiękczająco, spowalniają utratę wody z tkanki włosa.
Ja bym się skusiła

Stary 2009-07-01, 13:54   #2160
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez frontin Pokaż wiadomość
Poproszę a analizę tego:

Serum do włosów z karitą, Home Institut

Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Paraffinum Liquidum, Butyrospermum Parkii, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Butylophenyl Methylopropional, Coumarin, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde.

Czy to działa? Używam, ale jakoś nie mogę uwierzyć temu serum...
Jest to proste w składzie serum silikonowe, wzbogacone o masło karite.
Masełko owo znane jest z właściwości regeneracyjnych, ładnie współgra z tkanką włosa. Polecałabym raczej na końcówki, chociaż jeśli nie przeszkadzają Ci silikony, może służyć do wygładzania całych pasm.
Ale prócz karite nie ma w nim nic innego, co by się włosom na dłuższa metę przysłużyło.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif _bonklers__by_LeoLeonardo.gif (4,1 KB, 463 załadowań)

Odpowiedz

Tagi
isana, mocznik, odrosty, pielędnacja, prodykty do włosów, schwarzkopf, skalp, skład kosmetyków, skóra głowy, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości