Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-09-02, 19:24   #2341
choclette
Przyczajenie

Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cześć! Chciałam prosić o analizę szamponu Bumble&Bumble Alojoba

SKŁAD: Water (Aqua Purificata) Purified, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide MEA, Glyceryl Stearate Se, Coco-Glucoside, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Starch, Coconut Alcohol, Wheat Amino Acids, Panthenol (Pro-Vitamin B5), Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Tocopheryl (Vitamin E) Acetate, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Dimethicone, Retinyl Palmitate, Dicetyldimonium Chloride, Glycerin, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Chamomilla Recutita (Wild Chamomile) Flower Extract, Butylene Glycol, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Xanthan Gum, Sodium Cocoate, Sodium PCA, Sodium Chloride, Benzophenone-4, Potassium Stearate, Citric Acid, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Linalool, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Fragrance (Parfum).

Wiem, że na tym forum analizowałyście już dwa szampony z tej serii i wypowiadałyście się o nich bardzo pozytywnie. W tym też jest bardzo dużo składników odżywczych, ale martwi mnie czy nie będzie za bardzo obciążał włosów. Mam cienkie włosy, które w dodatku ostatnio bardzo ucierpiały podczas stosowania szamponu MatrixVolumizing (pojawił się łupież, strasznie się przetłuszczają i swędzą). Skład matrixa zaczyna się od sodium laureth sulfate, sodium lauryl sulfate i zastanawiam się czy to nie wina tej zabójczej mieszanki. W tym Bumblu też jest SLES i dlatego martwie się, czy ten fakt nie deprecjonuje trochę tego szamponu. Z drugiej strony,może jest w nim też coś co SLES neutralizuje? A może bumble ogólnie jest tak "dobroczynny", że to nie ma znaczenia? Tym bardziej, że znalazłam dużo pozytywnych opinii o B&B Alojoba
choclette jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 09:12   #2342
nynka87
Zakorzenienie

GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87

proszę o analizę
HairX Repair Therapy Split-end Serum Regenerujące serum na rozdwajające się końcówki włosów HairX Oriflame
skład: Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Dimethicone, Amodimethicone, Phenyl Trimethicone, Parfum, Dimethiconol.

Czy to serum będzie miało jakiś korzystny wpływ na końcówki?? Jest porównywalne do serum z Avonu?? Z góry dziękuję za odpowiedź
Stary 2009-09-03, 15:08   #2343
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez adriianka Pokaż wiadomość
farouk chi infra shampoo:

cabbage rose water, sodium laureth sulfate, cocamdopropyl betaine, glycol distearate, polyquaterminum-10, hydrolyzed silk, hydrolyzed wheat proteinhydroxypropyl polysiloxane, panthenol, nettle, sage extract, rosemary extract, comfrey extract, thyme, lemon, citric adic, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, disodium edta, fragrence, zinc oxide, titanium dioxide, mica, boron nitride powder
Pogdubione - detergenty (SLES)
Substancje odżywcze ( podkreślone) - hydrolizowany jedwab, pantenol, pokrzywa, ekstarkt z szałwi, rozmarynu,żywokostu, tymianek, cytryna
Na fioletowo silikon ale rozpuszczalny w wodzie (wiec nie mam pojęcia po co go tu dali)
Ponadto jest na wodzie różanej (różowe)
Podumowując, ładny bogaty sklad, dużo supstancji odżywczych i ekstraktów, troche mało nawilżaczy ale szczerzemówiąc ja uważam ze szampon ma myć a nie nawilżać wlosy[COLOR="Silver"]

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2009-09-03 o 15:09
viki1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 15:13   #2344
viki1988
Zakorzenienie

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez evullka Pokaż wiadomość
Witam! Poprosze o analize tego balsamu do wlosow:
TREVOR SORBIE Professional CURL CREAM

Oto sklad: Aqua, Cetyl alcohol, Glyceryl stearate, Petrolatum, VP/VA copolymer, Parfum, Cetrimonium chloride, Citric acid, Propylene glycol, Hexyl cinnamal, Camellia oleifera, Ethylhexyl methoxycinnamate, Polyaminopropyl biguanide, Tocopheryl acetate, Geraniol, Vitis Vinifera, Citronellol, Citral, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Ethylparaben, Phenoxyethanol.
na żółto - filrt przeciwsłoneczny
Substancje czynne (podreślone) - herbata, witamina E, winorośl
Na niebiesko - nawilżacze
Nie ma silikonów.
Na czerwono to co złe - zapach i konserwanty dość wysoko
Ogólnie mi się ta odżywka podoba, moze nie powala ale nie jest zla, powinna nawilżać
Cytat:
Chcialabym go stosowac zamiast Nivea Hair Care, Flexible curls, Balsam 'Skret fal i lokow', poniewaz tutaj gdzie mieszkam nie mozna dostac tego balsamu.
Przypomne sklad NIVEA:
Aqua, glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, pvp, panthenol, niacinamide, aloe barbadensis, sorbitan stearate, sodium carbomer, cetyl alcohol, trisodium EDTA, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, parfum
Co do porównania - to te dwie odżywki mają ZUPEŁNIE inne sklady, zueplnie inne składniki aktywne są w nich użyte, zupelnie inne nawilżacze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif tongue.gif (1,0 KB, 684 załadowań)
Stary 2009-09-03, 15:18   #2345
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
proszę o analizę
HairX Repair Therapy Split-end Serum Regenerujące serum na rozdwajające się końcówki włosów HairX Oriflame
skład: Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Dimethicone, Amodimethicone, Phenyl Trimethicone, Parfum, Dimethiconol.

Czy to serum będzie miało jakiś korzystny wpływ na końcówki?? Jest porównywalne do serum z Avonu?? Z góry dziękuję za odpowiedź
Haha to poszaleli chemicy Oriflame same silikony (pogrubione) i zapach, co do wplywu na końcówki to owszem, ochroni, ale na już zniszczone nie będzie malo wpływu (poza wizualnym)
A serum z Avonu z tego co wiem zawiera alkohol, wiec nie dość ze nic dobrego dla włosów nie zrobi to jeszcze je wysuszy
Polecam jedwab Waxa , on przynajmniej ma te proteini jedwabiu a nie same silikony i zapewne jest tańszy od obu wymienionych wyżej produktów
Stary 2009-09-03, 16:59   #2346
nynka87
Zakorzenienie

GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Haha to poszaleli chemicy Oriflame same silikony (pogrubione) i zapach, co do wplywu na końcówki to owszem, ochroni, ale na już zniszczone nie będzie malo wpływu (poza wizualnym)
A serum z Avonu z tego co wiem zawiera alkohol, wiec nie dość ze nic dobrego dla włosów nie zrobi to jeszcze je wysuszy
Polecam jedwab Waxa , on przynajmniej ma te proteini jedwabiu a nie same silikony i zapewne jest tańszy od obu wymienionych wyżej produktów
dziękuję bardzo faktycznie włosy po nim wyglądają dobrze, na pewno lepiej niż po tym z avonu ponieważ jestem konsultantką to płace za to serum nieco ponad 11 zł tak więc nie jest to dużo a podejrzewam, że wax jest droższy... dobrze że chociaż ochroni te końcówki
Stary 2009-09-03, 17:00   #2347
adriianka
Raczkowanie

Dziękuję viki1988
adriianka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-03, 18:22   #2348
aaaania1989
Zakorzenienie

Witam.Prosze o analize tych dwóch produktów-
Nivea Hair Care, Styling, Volume Sensation, Pianka do włosów 'Zwiększona objętość
Skład: Aqua, Isobutane, VP/VA Copolymer, Propane, Polyquaternium-4, Panthenol, Niacinamide, Cetrimonium Chloride, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, butane, Citric Acid, Sodium Benzoate, Citronellol, Linalool, Parfum.
Nivea Hair Care, Styling, Volume Sensation, Spray unoszący włosy u nasady

Skład: Aqua, Polyquaternium-89, Panthenol, Niacinamide, PEG-12 Dimethicone, Cetrimonium Chloride, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, Citric Acid, Limonene, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylprioponal, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum
Czy będą one jakoś dzilaały rzeczywiście na objętość? i najważniejsze czy nie zaszkodzą włosom? Czy nie pogorsza ich kondycji,nie przesuszą ?Z góry serdecznie dziękuję
Stary 2009-09-03, 22:40   #2349
rusałka_1
Zakorzenienie

Witam,

Proszę o analizę kosmetyku: Loton Provit Rosa we włosach

Skład: aqua, glycerin, propylene glycol, polyquaternium 6, panthenol, polysorbate 20, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, parfum, C.I. 19140, C.I. 42045.

Dziękuję

Jaś, 22.10.2013 r.

rusałka_1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 16:09   #2350
kreseczka155
Przyczajenie

Wiem, że tutaj analizujecie raczej składy kosmetyków, jednak została mi przepisana wcierka na wypadanie włosów i chciałabym wiedzieć, czy skład jest ok.
Bardzo proszę o jej analizę, jeśli nie na tym wątku to proszę mnie skierować do innego.
wcierka robiona na zamówienie:
acidi salicylici, mentholi 0,8, pilocarpini 0,3, tinctura chinae, tinctura capsici 6,0, Ethanolum 60%.
kreseczka155 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 17:03   #2351
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rusałka_1 Pokaż wiadomość
Witam,

Proszę o analizę kosmetyku: Loton Provit Rosa we włosach

Skład: aqua, glycerin, propylene glycol, polyquaternium 6, panthenol, polysorbate 20, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, parfum, C.I. 19140, C.I. 42045.

Dziękuję
Krótki, prosty skład:
na niebiesko- nawilżenie
na zielono- odżywienie
polyquaternium 6- działanie kondycjonujące, antystatyczne
polysorbate 20 -emolient
na końcu- konserwanty, zapach, barwniki

Nie widzę nic, co mogłoby włosom zaszkodzić, produkt powinien mieć działanie nawilżające
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 18:11   #2352
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pani Motyl Pokaż wiadomość
Schwarzkopf, Schauma Q10, Balsam Odbudowujący, włosy cienkie i wymagające pielęgnacji

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Quaternium-27, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Citric Acid, Phenoxyethanol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Perfum, Ceteareth- 20, Glyceryl Stearate, Sodium Methylparaben, Niacinamide, Panthenol, Linalol, Ubiquinone

Według producenta pobudza produkcję keratyny, włosy nabiorą gęstości i sprężystości. Zapewnia 3 razy łatwiejsze rozczesywanie.

Mam włosy cienkie i skłonne do przetłuszczania się. Zależy mi, aby ten balsam ułatwił mi rozczesanie i nie obciążył moich włosów (czy nie zawiera silikonów?- sprawdziłam, ale nie jestem pewna). Oraz czy wymienione w składzie sulfate nie jest zbyt groźne? Niedawno dopiero odkryłam istnienie tych złoczynnych składników i większość moich kosmetyków do włosów wyrzuciłam. Czy ten balsam jeszcze się na coś nada, bo nie mam nic innego pod ręką. Czy cokolwiek dobrego on robi? Uprzejmie proszę specjalistki o analizę.
Pogrubione - nawilżacze
Podkreślone - substancje czynne : witamina B3 i B5 oraz koenzym Q10
Fioletowy -antystatyki
Nie ma silikonów.
co do pobudzania produkcji keratyny to ogólnie nie za bardzo wiem co to ma znaczyć oczywiście pozatym ze to chwyt marketingowy... jeśli już coś mialbym mieć takie dzialanie to by trzeba kłaść na skórę głowy a wiadomo ze odżywki się tak nie używa, pozzatym nie ma tu nic co mogłoby mieć takie działanie
Napewno ułatwi rozczesywanie wlosów i je nawilży(czyli jakieś pozytywne dzialanie ma)natomiast jest możlwiość obciążenia cienkich wlosów, pozatym substancje czynne są na szarym końcu,a ostatnim skłądnikiem jest "tytułowy" koenzym Q10, wiec jeśli nie ma się nic innego pod ręką to jak nabardziej nie zrobi krzywdy, nadaje się do niezniszczonych lekko wysuszonych włosów, do innych będzie za słaby

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo faktycznie włosy po nim wyglądają dobrze, na pewno lepiej niż po tym z avonu ponieważ jestem konsultantką to płace za to serum nieco ponad 11 zł tak więc nie jest to dużo a podejrzewam, że wax jest droższy... dobrze że chociaż ochroni te końcówki
Proszę a jedwab Waxu kosztuje ok .10 zł

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Cytat:
Dziękuję viki1988
Proszę

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2009-09-04 o 18:10
Stary 2009-09-04, 19:46   #2353
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kamakrk Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę:

Joanna Professional, Krem podkreślający loki

Skład: Aqua, Polyquaternium-37, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Polyquaternium-69, Alkohol Denat., Hydroxyethylcellulose, Polyquaternium-10, Dimethiconol, PPG-1 Trideceth-6, Panthenol, PEG-25, PABA, Disodium EDTA, Triethanolamine, Parfum, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone
Podkreślone - substancje cyznne
Pogrubione - silikony (zawiera cykliczne)
Na czerwono - alkohol ! i to dość wysoko
Niebieski - nawilżacze
Fioletowy - antystatyki
Na końcu konserwanty i zapachy
Odżywka będzie obciążać włosy i trochę je nawilżać, chociaż należy uważać na alkohol, jeśli ktoś ma włosy wrażliwe na ten składnik to bedzie wysuszać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif tongue.gif (1,0 KB, 632 załadowań)
Stary 2009-09-04, 19:57   #2354
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Serdecznie proszę o analizę:
Nivea Hair Care, Styling, Volume Sensation, Spray unoszący włosy u nasady
Skład: Aqua, Polyquaternium-89, Panthenol, Niacinamide, PEG-12 Dimethicone, Cetrimonium Chloride, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, Citric Acid, Limonene, Benzyl Alcohol, Butylphenyl Methylprioponal, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum

Czy ten kosmetyk sprawdzi się na przetłuszczających się, cienkich włosach?
Pogrubione - witamina B5 i B3
podkreślone - silikon ale zmywalny wodą
Fioletowe- substancja usztywniająca
Jak na tego typu produkty- niezły skład bo nie zawiera alkoholu (większość lakierów i tym podobnych produktów go posiada), jednak z doświadczenia wiem że przy przetłuszczających się włosach ładowanie czegokolwiek na nasadę włosów (oprócz wcierek) spowoduje szybsze przetłuszczanie się, ale oczywiście można spróbować

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2009-09-04 o 19:58
Stary 2009-09-05, 00:50   #2355
rusałka_1
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Krótki, prosty skład:
na niebiesko- nawilżenie
na zielono- odżywienie
polyquaternium 6- działanie kondycjonujące, antystatyczne
polysorbate 20 -emolient
na końcu- konserwanty, zapach, barwniki

Nie widzę nic, co mogłoby włosom zaszkodzić, produkt powinien mieć działanie nawilżające
Dziękuje bardzo za analizę
No trafiłam z tą mgiełką

Jaś, 22.10.2013 r.

rusałka_1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 10:24   #2356
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Pogrubione - witamina B5 i B3
podkreślone - silikon ale zmywalny wodą
Fioletowe- substancja usztywniająca
Jak na tego typu produkty- niezły skład bo nie zawiera alkoholu (większość lakierów i tym podobnych produktów go posiada), jednak z doświadczenia wiem że przy przetłuszczających się włosach ładowanie czegokolwiek na nasadę włosów (oprócz wcierek) spowoduje szybsze przetłuszczanie się, ale oczywiście można spróbować
Dzięki serdeczne viki1988
azure jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 22:55   #2357
Kasza Manna
Zakorzenienie

proszę o pomoc
pytałam już prawie miesiąc temu w zbiorczym wątku składowym, ale nie dostałam odpowiedzi. Pytam więc tu:

pytanko mam o odżywkę Ziaja, Plantica, Odżywka do włosów farbowanych 'Olej rycynowy': (wklejam jeszcze raz linki, bo przekierowanie z nazwy jakoś się psuje ) http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=29569
skład :
Aqua (Water), Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Aloe Barbadensis Extract, Butylene Glycol, Helianthus Annuus Seed Extract, Panthenol, Retinyl Palmitate, Ricinus Communis Oil, Tocopheryl Acetate, Trilaureth-4 Phosphate, BHA, Cyamopsis Tetragonolobus Gum, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Citric Acid.

i porównanie jej z poprzednią wersją
Ziaja, Plantica V, Odżywka Olej rycynowy (Włosy farbowane) http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8421
skład:
Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearalkonium Chloride, PEG-20 Stearate, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Extract, Retinyl Palmitate, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance), 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Citric Acid

Czy ta pierwsza będzie przyjazna dla włosów cienkich i delikatnych? Zakładam spłukiwanie, żeby nie obciążać. Czy zmiana składu "wyszła" na dobre?

P.S. używam tej pierwszej od kilku tygodni, po spłukaniu mam kłopot z rozczesywaniem, muszę wspierać się odżywką w sprayu
Stary 2009-09-06, 18:06   #2358
Malczi
Raczkowanie

Bardzo proszę analizę składu.

Maska mleczna, nawilżająca z proteinami mleka.
Firmy; MCG (master class group)

Sklad; Aqua, Cetostearyl Alcohol, Glicerin, Palmitamidopropyltrimoniu m Chloride, Microcrystalline Wax, cetearrth-20, Dimothicon, Cyclomethicone, Sodium Hyaluronate, fragrance, d-panthenol, DMDM hydantoin, Hydrolyzed Milk protein , hydrolize silk protein, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Butylparaben, (and) Ethylparaben (and) Propylparabrn (and) isobutylparaben, citric Acid, citronellol, linalool, limonene,

Mam nadzieje ze sie nie omyliłam. Pai sprzedająca poleciła ma ja zamiast Kallosa i powiedziała ze bd regenerować (wiem wiem pewnie mnie oklamala

Odchudzmy ! Odchudzamy!

63-62-61-60-59-58-57-56-55-54
Malczi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-06, 19:39   #2359
lemka
Zakorzenienie

Bardzo proszę analizę szamponu Mrs. Potter's z ekstraktem z imbiru:

Skład:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, , Methoxy PEG/PPG-7/3 Aminopropyl Dimethicone, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chliride, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Parfum, Isopropyl Alcohol, Propylene Glycol, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate,Methylchloroisot hiazolinone Methylisothiazolinone, Citric Acid, Sodium Chloride, Limonene, CI 19140, CI 17200.

Będę bardzo wdzięczna za opinię o nim, nie ma go w KWC , a jestem ciekawa, jak się mają obietnice producenta do składu. Zgodnie z info na opakowaniu szampon wzmacnia włosy i zapobiega ich wypadaniu.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2009-09-06 o 19:40 Powód: dopisek
lemka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 23:34   #2360
samajka
Raczkowanie

Witam znawczynie składów
Bardzo prosiłabym o analizę nastepujących produktów:

Pat&rub by Kinga Rusin-
szampon dodający objętości

Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Camellia Sinensis Leaf Water, Lauryl Glucoside, Betaine, Glycerin, Plantago Psyllium Seed Extract, Lamium Album Flower Extract, Panax Ginseng Root Extract, Eclipta Prostrata Extract, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Cocoyl Proline, Caprylyl Glycol, Phenethyl Alcohol, Parfum, Yogurt Powder, D-Panthenol, Sodium Phytate, Citric Acid, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium, Limonene, Linalool.

Pat&rub by Kinga Rusin-
odżywka dodająca objętości

Aqua, Camellia Sinensis Leaf Water, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol , Betaine, Glycerin,
Plantago Psyllium Seed Extract, Lamium Album Flower Extract, Panax Ginseng Root Extract,
Eclipta Prostrata Extract, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Simmondsia Chinesis (Jojoba) Seed Oil , Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Caprylyl Glycol, Phenethyl Alcohol, Parfum, D-Pantenol, Aspartic Acid, Citric Acid, Tocopherol, Helianthus Annuus ( Sunflower) Seed Oil, Citral, Limonene, Linalool.

Pat&rub by Kinga Rusin-
szampon do włosów normalnych i tłustych

Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Water, Lauryl Glucoside, Betaine, Glycerin, Eclipta Prostrata Extract, Saponaria Officinalis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Cocoyl Proline, Caprylyl Glycol, Phenethyl Alcohol, Parfum, Sodium Phytate, Citric Acid, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium, Citral, Limonene, Linalool.

Pat&rub by Kinga Rusin-
odżywka do włosów normalnych i tłustych

Aqua, Mentha Piperita(Peppermint) Leaf Water, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Betaine, Glycerin, Eclipta Prostrata Extract, Saponaria Officinalis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Cannabis Sativa Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Caprylyl Glycol, Phenethyl Alcohol, Parfum, D-Pantenol, Aspartic Acid, Citric Acid, Tocopherol, Helianthus Annuus ( Sunflower) Seed Oil, Citral, Limonene, Linalool.

Edytowane przez samajka
Czas edycji: 2009-09-15 o 13:51
samajka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 16:20   #2361
ankack
Przyczajenie

A co do składów to radziłabym dziewczynom, które używają produktów do włosów bez silikonów uważać na te z nivea. Teraz odżywki mają nową formułę, a co za tym idzie skład niż ten podany na kwc, np. ja się naciełam jak kupiłam diamond gloss tuż przed nałożeniem coś mnie podkusiło, żeby przeczytać skład bo miała nowe opakowanie i znalazłam silikon: dimethicone na samym początku. A tak lubiłam tę odżyweczkę

Edytowane przez ankack
Czas edycji: 2009-09-08 o 16:26
ankack jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 17:18   #2362
VanillaCafe
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Pogrubione- sylikony.
Na czerwono- składniki, które nie działają jedynie wizualnie na włosy, w tym ekstrakt z ziemniaka, o ile dostępne mi źródło nie kłamie.
Na fioletowo- antystatyki.
Składnik na zielono- chciałam go specjalnie zaznaczyć, bo to konserwant, który jest dosyć wysoko w składzie i może uczulać/podrażniać.

Powiem tyle- to dosyć podstawowy skład oparty na sylikonach, więc działa doraźnie i wizualnie. Firma Kerastase na pewno sporo chce za niego, ale myślę, że nie jest wart swojej ceny.

W razie czego- poprawiać
Dziękuję bardzo Powiem tak: moje włosy jeszcze nie wyglądały tak dobrze a przetestowałam już spoooro produktów i droższe i tańsze. Moje poszukiwania znalazły wreszcie szczęśliwe zakończenie.
VanillaCafe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 11:50   #2363
88minka88
Raczkowanie

Cool Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez VanillaCafe Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo Powiem tak: moje włosy jeszcze nie wyglądały tak dobrze a przetestowałam już spoooro produktów i droższe i tańsze. Moje poszukiwania znalazły wreszcie szczęśliwe zakończenie.
Kochane, nigdzie nie mogę znaleźć składu Loreal Thermo Repair odżywki termicznej do włosów, a chętnie dowiedziałabym się co się kryje w jej składzie i czy rzeczywiście ma podobne działanie do Cementu Kerastase. Może któraś ma i mogłaby przepisać tutaj?
88minka88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 12:22   #2364
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez 88minka88 Pokaż wiadomość
Hej, mogę prosi o przeanalizowanie tej odzywki? Na moje zniszczone rozjaśnianiem sianowate włosy działa dobrze, ale nie wiem, czy jest to efekt chwilowy, do pierwszego mycia, czy na dłużej coś zdziała? Maska nazywa się Chantal Pro Salon do włosów zniszczonych, jest z efektem termicznym:

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Petrolatum, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Behentrimonium Chloride, Dimethicone, Microcrystalline Wax, Cetrimonium Chloride, Hydrolyzed Keratin, Bambusa Arundinacea Leaf Extract, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Parfum, Ascorbic Acid, Vanillyl Butyl Ether, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Isopropyl Alcohol, Propylene Glycol, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl lonone, Benzyl Salicylate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Buthylphenyl Methylpropional, D-Limonene, Linalool, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, DMDM Hydantoin.
substancje czynne(pogrubione): keratyna, ekstrakt z liści bambusa,witamina B5, A, C
podkreślone - nawilżacze
fioletowe - substancje natłuszczające
czerwone - silikony
Niebieski - substancja rozgrzewająca
Pod konice konserwanty i zapachy - z przewagą konserwantów ( a tym także parabeny)
Całkiem niezły ten składzik, powinien właśnie łądnie działać na suche i dosyć gęste włosy (myśle ze fajnie by się sprawdziła przy lokach), przy dłuższym używaniu powinna w jakimś stopniu trwale wpływac na polepszenie kondycji włosów
Myśle ze warto by ją zmywać zimną wodą lub płukanką octową, ponieważ ma efekt rozgrzewający a w wysokiej temp.rozchylają się łuski włosa (co powoduje lepszą penetrację substancji aktywnych) ale należło by potem te łuski domknąć
Stary 2009-09-09, 12:32   #2365
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Cien haircare, Szampon do włosów z ekstraktem z owsa i cytrusów

Skład: aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopryl betaine, dosium chloride, glycol distearate, peg-3 distearate, guar hydroxypropyltrimonium chloride, parfum, citrus medica limonum fruit extract, propylene glycol, avena sativa straw extract, lacid acid, polyquaternium-44, laureth-3, sodium lactate, sodium formate, sodium benzoate, potassium sorbate, sodium citrate, phenoxyethanol, methylparben, cl 19140

Szampon z Lidla. Według ulotki na opakowaniu powinien delikatnie myć, wzmacniać włosy, ułatwiać rozczesywanie, poprawić elastyczność, nadać połysk
Pogrubione - konserwanty (także SLES)
Podkreślone - substancje aktywne : ekstrakt z cytryny, ekstrakt z owsa
Niebieski - nawilżacze ( w tym także kwas mlekowy który jest także regulatorem pH)
Fioletowy - antystatyk
Nie ma silikonów.
Jak na moje oko to całkiem w porządku szamponik, faktycznie nie powinien plątać włosów, tytułowe ekstrakty także są - szkoda ze poza połową składu (czyli mało ich), co do wzmacniania i delikatnego mycia to to raczej chwyt marketingowy

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2009-09-09 o 12:33
Stary 2009-09-09, 12:37   #2366
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Witam!
Bardzo proszę o analizę tego szamponu:

AVEA SZAMPON BRZOZOWY:

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocoamide DEA, Citric Acid, Parfum, Betula Alba, 2-bromo-2-nitropropane-1, 3-Diol, Cl 15985, Cl-19140, Cl42090

Proszę też o interpretację Szamponu Farouk CH infra, który wklepałam jakiś czas temu zale nie został wzięty od uwagę
podkreślone- ekstrakt z brozy oraz substancja kondycująca
pogrubione - SLES
Na końcu barwiniki
Ładny, prosty skład, napewno będzie spełniał swoją podstawową funkcję , czyli mył, może troszkę wzmacniać bo ma ten ekstrakt z brzozy aczkolwiek na samay końcu składu wiec trudno określić czy jest tam go odpowiednia ilość aby zadziałał
Stary 2009-09-09, 15:02   #2367
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Proszę o analizę kolejnego lidlowskiego szamponu

Cien, Daily shampoo z wyciągiem z 7 ziół i aloesu

Aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamidopryl betaine, glycol distearate, sodium benzoate, peg-7 glyceryl cocoate, citric acid, panthenol, perfum, laureth-4, betaine, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, potassium sorbate, styrene/acrylates copolymer, aloe barbadensis leaf juice, butylene glycol, formic acid, sodium lauryl sulfate, glucose, lactic acid, humulus lupulus cone extract, chamomilla recutita flower extract, rosmarinus officinalis leaf extract, urtica dioca extract, melissa officinalis leaf extract, equisetum arvense extract, salvia officinalis leaf extractc, carmel, tartaric acid, cl 19140, cl 42090
Ekstrakty (pogrubione): z aloesu, chmielu, rumianku, rozmarynu,pokrzywy, melisy, skrzypu, szałwii
Detergenty (podkreślone) - m.in.SLES i także SLS (w środku składu)
Nawilżacze na niebiesko
Całkiem w porządku, faktycznie ma te 7 ziół i aloes, tylko troche dużo detergentów, w tym agresywny SLS, raczej dla wrażliwców sie nie nadaje...
Stary 2009-09-09, 15:17   #2368
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez poziomeczkaa89 Pokaż wiadomość
prosze o analize szamponu i odzywki

TRESemmé Moisture Rich szampon + vit E
z wyciagiem ze slonecznika, orzecha laskowego i migdalow

sklad:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Ammonium Chloride, Hydrolyzed Keratin , Tocopheryl Acetate, Helianthus Annuus (sunflower) Extract, Corylus Avellana (Hazel) Leaf Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (sweet almond) Seed extract, Foeniculum Vulgare (fennel) Seed Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Cocodimonium Hydroxypropyl, Hydrolyzed Wheat Protein, Dicaprylyl Ether, Lauryl Alcohol, Quaternium-22, Polyqaternium-39, Polyquaternium-10, Panthenol, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Citric Acid, Hexylene Glycol, Triethanolamine, Tetrasodium Edta, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Butylphenyl Methyl Propional, Geraniol,Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Parfum
Substancje aktywne (pogrubione): keratyna, witamina E, ekstrakt ze słonecznika, liści leszczyny, migdałów, fenkuła , herbaty chińskiej, wierzbówki kiprszycy (właściwości ściągające i uśmierzające), proteiny owsa, witamina B5
Podkreślone - detergenty :jest SLES.
Nie ma silikonów.
Jak na szampon ma bardzo dużo substancji aktywnych, oczywiście nie jest to minus aczkolwiek nie wiem czy w ogóle zdążą one zadziałać, ale generalnie jak najbardziej w porządku składzik
Stary 2009-09-09, 15:24   #2369
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez poziomeczkaa89 Pokaż wiadomość
prosze o analize szamponu i odzywki

TRESemmé Moisture Rich + vit E odzywka
z wyciagiem ze slonecznika, orzecha laskowego i migdalow

sklad:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Steramidopropyl Dimethylamine, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Kreatin, Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Quaternium-18, Panthenol, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Feoniculum Vulgare (Fennel) Seed Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Helianthus Annuus (sunflower) Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (sweet almond) Seed Extract, Corylus Avellana (Hazel) Leaf Extract, Cocodimonnium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Propylene Glycol Butylene Glycol, Isostearamidopropyl Ethyldimonium Ethosulftate, Peg-9, Aspartic Acid, Citric Acid, Disodium Edta, Methylchloroisothizolinon e, Methylisothizoline, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, Parfum
Substancje aktywne (podkreślone) -witamina E, Keratyna, witamina B5, ekstrakty z : wierzbówki kiprzycy, fenkuła, herbaty chińskiej, słonecznika, migdałów, liści leszczyny,proteiny owsa, witamina C
Praktycznie te same co w szamponie tylko w innej kolejności.
Podkreślone - silikony (także są cykliczne)
Niebieskie - nawilżacze
Niezła odżyweczka przeszkadzają mi głównie te silikony, ale jak komuś nie przeszkadzaja to jak najbardziej powinien być zadowolony z tej odżywki, powinna zapewniać zrówno doraźny jak i długotrwały efekt
Stary 2009-09-09, 15:53   #2370
88minka88
Raczkowanie

Cytat:
substancje czynne(pogrubione): keratyna, ekstrakt z liści bambusa,witamina B5, A, C
podkreślone - nawilżacze
fioletowe - substancje natłuszczające
czerwone - silikony
Niebieski - substancja rozgrzewająca
Pod konice konserwanty i zapachy - z przewagą konserwantów ( a tym także parabeny)
Całkiem niezły ten składzik, powinien właśnie łądnie działać na suche i dosyć gęste włosy (myśle ze fajnie by się sprawdziła przy lokach), przy dłuższym używaniu powinna w jakimś stopniu trwale wpływac na polepszenie kondycji włosów
Myśle ze warto by ją zmywać zimną wodą lub płukanką octową, ponieważ ma efekt rozgrzewający a w wysokiej temp.rozchylają się łuski włosa (co powoduje lepszą penetrację substancji aktywnych) ale należło by potem te łuski domknąć
Dziękuję Ci, jesteś Wielka!! co do zamykania łusek, to spłukuję tę odżywkę, ale nie do końca i nakładam na moment maskę L'oreala do włosów z pasemkami, bo zauważyłam, że są po niej śliskie i gładziutkie włosy, czyli coś tam musi zamykać, no i płuczę ZIMNĄ WODĄ-brrrry...
88minka88 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
isana, mocznik, odrosty, pielędnacja, prodykty do włosów, schwarzkopf, skalp, skład kosmetyków, skóra głowy, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości