Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-02-10, 20:35   #2731
viki1988
Zakorzenienie

Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez mysia30 Pokaż wiadomość
Bardzo Was proszę o analizę poniższych produktów. Mam słabe, wypadające, suche, cieniutkie włosy, ze skłonnością do łamania. Czy w nich jest coś, co mogłoby im zaszkodzić?

Wellaflex, Żel-Spray Lśniący Kolor, mocno utrwalający:
Aqua, VP/VA Copolymer, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, Phenoxyetanol, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, DMDM Hydantoin, Parfum, Aminomethyl Propanol, PEG-25 PABA, Ethylexylglycerin, Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Citronellol, Tocopherol.

Z góry dziękuję
podkreślone - substancja ułatwiająca układanie włosów
pogrubione - filtr UV
fiolet - kondycjoner (ale daleeeko w składzie)
i w zasadzie to by było na tyle wydaje mi się ze mocno nie zaszkodzi, ale na pewno też nie pomoże, nie ma tu nawet żadnych nawilżaczy, jak już ktoś musi używać produktów do stylizacji to już lepsze to niż lakier z alkoholem ale generalnie produkt nie zachwyca

drugi kosmetyk był już analizowany - http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2354

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-02-10 o 20:52
viki1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 20:51   #2732
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mg78 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę szamponu Amla & Bhringraj
skład podany na stronie sklepu
[/SIZE]Aqua, Emblica Officinalis, Cocamidopropyl Betain, Acacia Concinna, Sapindus mukurossi peel extract, Glycerin, Citric Acid, Citrus Medica Limonum, Lanolin, Methylparabe, Azadirachta Indica, Ocimum Sanctum, Eclipta Alba, Cyperus Rotundus[/SIZE]

skład spisany z butelki
Amla, shikakai, Reetha, Lemon, Neem,Tulsi, Brahmi, Nagarmotha,
Parabenes
[/SIZE]
Wydaje mi się ze na stronie być może podali pełny skład szamponu (INCI) a na opakowaniu są podane tylko zioła indyjskie które w nim są, w pierwszym składzie warty uwagi jest łagodny detergent (ten sam co w Babydream) oraz gliceryna, dzięki temu szampon bedzie delikatnie włosy nawilżał
co do drugiego podanego składu to są rośliny indyjskie wszystkie mające b. dobry wpływ na włosy, po kolei
Amla, Emblica Officinalis - indyjski agrest
shikakai- chyba nie ma polskiego tłumaczenia - dosłownie znaczy "owoc dla włosów" po łacinie Acacia Concinna
Reetha, Sapindus mukurossi- "orzechy piorące" zawiera żelazo witaminę A i fosfor
Lemon, Citrus Medica - cytryna
Neem, Azadirachta Indica - miodla indyjska, ma działanie bakteriobójcze, oczyszczające
Tulsi, Ocimum Sanctum - bazylia azjatycka
Brahmi, Eclipta Alba - "władca włosów"
Nagarmotha - drzewo nagarmota, zapach
parabens - konserwanty

Bardzo mi się ten szampon podoba , choć nie wiem czy wart jest swojej ceny

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-02-10 o 21:12
Stary 2010-02-10, 21:20   #2733
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marta_super Pokaż wiadomość
Powyższe składy (ze strony sklepu i z butelki na zdjęciu sklepu) to 2 wersje, a na zdjęciu, jakie dodałaś, jest kolejna:
Amla, Almond Oil, Reetha, Bhringraj, Harataki, Heena, Neem, Parabenes

Ktoś to rozumie? Czy te składy różnią się od siebie znacząco?
Tu chyba znów są podane tylko składniki ziołowe - kilka się powtarza - Alma, Reetha, Bhringraj (Brahmi), Neem i Parabens, poza tym mamy olej ze słodkich migdałów , hennę oraz Harataki (chyba brak tłumaczenia - ma oczyszczać)
Znacząco się nie różnią (jesli porównujemy składy w których sa tylko zioła) szczerze mówiąc sama nie wiem o co chodzi z tymi szamponami, Helfy.pl chyba mają coś konkretnie namieszane
Stary 2010-02-10, 21:39   #2734
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez teken020 Pokaż wiadomość
witam. proszę o analizę:
Matrix SLEEK LOOK iron smoother

80847MX9-INGREDIENTS: ALCOHOL DENAT, AQUA/WATER, VP/VA COPOLYMER, POTASSIUM DIMETHICONE PEG-7, PANTHENYL PHOSPHATE, POLYURETHANE-6, PARFUM/FRAGRANCE, METHYL GLUCETH-20, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, POLYETHYLENE, GLYCOL, LYSINE HCL, BENZYL SALICYLATE, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, BENZYL, ALCOHOL, LINALODL, SILKAMINO ACIDS (F.I.L. D11123/1)

czy ten preparat daje prawdziwą ochrone przed prostowaniem???
omg alkohol przed wodą nawet, jjuż z tego samego powodu bałabym sie użyć tego kosmetyku a jeszcze z obróbką cieplną to generalna masakra, nie widzę żadnych silikonów a to one zapewniają ochronę przed ciepłem, jeden kondycjoner (pogrubione), podkreśliłam nawilżacze i substacje filmotwórcze ale niestety są na końcu składu. Jestem baaardzo na nie, u mnie ten produkt by zrobił masakre z włosów, a pewnie cena też nie jest najniższa

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-02-10 o 21:41
Stary 2010-02-10, 21:42   #2735
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez teken020 Pokaż wiadomość
HENNA TREATMENT WAX blonde

aqua, cetearyl alcohol, sodium lauryl sulphate, methylparaben, anthemis nobilis, lawsonia inermis, parfum, propyl paraben, citric acid, benzyl alcohol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, C.I.19140

przy okazji chciałem spytać o tzw. SLS, czy to szkodzi włosom, po co jest uzywane w szamponach/odżywkach i czy kosmetyki bez tych składników są jakoś lepsze czy może gorsze??
SLS to dość mocny detergent (powoduje ze szampon się pieni) generalnie obecnie występuje w niewielu kosmetykach
SLES to łagodniejszy"brat" SLS, pomaga zmyć slikony z włosów jednocześnie nie wysuszając ich tak jak to robi SLS
Tych dwóch substancji absolutnie nie powinno być w odżywkach, jedynie w szamponach powinny występować

Wracając do analizy :
podkreślone - nawilżacze , kondycjonery
pogrubione - ekstrakt z henny
czerwone - SLS oraz konserwant

Nie podoba mi się, moim zdaniem prędzej wysuszy włosy niż nawilży, dobrych substancji jest raczej mało bo są za konserwantem...
Stary 2010-02-10, 22:57   #2736
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor

Jeszcze kilka zaległych analiz, jakie wyłapałam.

Cytat:
Napisane przez Anariel Pokaż wiadomość
Prosze o analize:

Wella Shockwaves Frizz Free Cream

Aqua, Dimethicone, Sorbitol, Aminomethyl Propanol, Carbomer, Va/Crotonates Copolymer, Benzyl Alcohol, Parfum, Dmdm Hydantioin, Peg-40 Hydrogenated, Castor Oil, Mica, Linalool, Citronellol, Ci77891, Limonene, Hexyl Cinnamal.
Taki kosmetyk wygładzający i lekko utrwalający, zawartość sorbitolu dodatkowo podziała nawilżająco.
Na odżywienie nie ma co liczyć.

'Estelle' jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 23:06   #2737
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez kagatka Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize (oczywiście jesli juz to nie zostało zrobione, jeśli tak to przepraszam widocznie nie poradziłam sobie z odnalezieniem) Gliss Kur Ekspresowa odzywka regeneracyjna Włosy Suche, zniszczone

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Phenyl Trimethicone, Dimethiconol, Polyquaternium-16, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Lactic Acid, Parfum, Panthenol, Sodium Benzoate, Panax Ginseng Root Extract, Cetrimonium Chloride, Glycerin, Laurdimonium, Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Arginine, Acetyl Tyrosine, Arctium Majus Root Extract, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-11 . Nacinamide, Ornithine HCL, Citrulline, Linalool, Pantolactone, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Limonene, Biotin, Cl 15985, Cl16255.
Mocno silikonowa, dzięki czemu można uzyskać ochronę przed mechanicznymi uszkodzeniami i połysk.
Zawiera sporo fajnych substancji odżywczych [pogrubione], niestety większość z nich znalazła się za zapachem, czyli w stężeniu mniej więcej poniżej 1 %.
Trochę odżywi, trochę nawilży, chociaż kokosów z tego nie będzie
Ale ogólnie może być

Stary 2010-02-10, 23:21   #2738
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez ninewest94 Pokaż wiadomość
Care art maska crema idrante,maseczka nawilżająca wyprodukowana z surowców pochodzenia naturalnego.
Producent: V.Laboratories

Aqua, Cetostearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride (and) Isopropyl Alcohol, Cyclomethicone, Quaternium-18, Polyquaternium-37 (and) Propylene Glycol/Dicaprate (and) PPG-1, Trideceth-6, Babassu, Amidopropyltrimethyl, Ammounim Chloride, Ceteareth-20, d-Panthenol, Equisetum Arvense Extract, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Butyparaben (and) Ethylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, DMDM Hydanloin, Fragrance, Glycerin, Creatine, Dimethicone, EDTA, Citric Acid.

Czy ta maseczka będzie nawilżać?
Szczerze powiedziawszy, to mam wątpliwości co do nawilżenia.
Odżywka to mieszanina emolientu, antystatyków z odrobiną panthenolu i ekstraktu ze skrzypu.
Niby zawiera propylene glycol - o właściwościach nawilżających, ale mmo wszystko jakoś ten skład nie do końca mnie przekonał.

Stary 2010-02-10, 23:30   #2739
'Estelle'

Cytat:
Napisane przez sandra1986 Pokaż wiadomość
Witam,

proszę o analizę składu

V. LABORATORIES, care art - crema al midollo e placenta

skład:
aqua, cetostearyl alcohol, cetrimonium Chloride (and) Isopropyl Alcohol, Cyclomethicone, Quaternium-18 , Polyquaternium-37 (and) Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate (and) PPG-1 Trideceth-6, Babassu Amidopropyltrimetyl Ammonium Chloride, Ceteareth-20, d-Panthenol, Cocamide MEA, Bambosoidea, Triticum Bulgarc, Propylen Glycol, Sodium Dihydroacetate, Magnesium Nitrate, Magnesium Chloride, Methylchloroisothiazolino ne, Methylsothiazolinone, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Butylparaben (and) Etylparaben (and) Propylparaben (and) Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Fragrance, Ctreatine, Glycerine, Creatine, Dimethicone, EDTA, Citric Acid.

odzywka do włosów niby z placentą...
Zaznaczyłam ową niby placentę na zielono.
Dość często tym mianem określa się ekstrakt z bambusa i pszenicy.
Sam skład natomiast nie powala na kolana, jest raczej przeciętny - mieszanina emolientów, antystatyki, silikon, wzbogacona d-panthenolem.

Stary 2010-02-11, 12:13   #2740
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sharlota Pokaż wiadomość
Witam, nie znalazłam na tym forum analizy tego szamponu więc bardzo bym prosiła o opinię - co tam jest wartego uwagi i dlaczego wciśnięto mi to cudo za grube pieniądze na ratunek moim włosom. Chodzi o
szampon Kerastase bain volumactive.
Skład:[Aqua, sodium laureth sulfate, laureth-5 carboxylic acid, disodium cocoamphodiacetate, glycol distearate, sodium chloride, sodium laureth-8 sulfate, sodium oleth sulfate, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, sodium methylparaben, sodium hydroxide, dmdm dydrantoin, carbomer, magnesium oleth sulfate, 2-oleamido-1,3-octadecanediol, parfum.
podkreślone - detergenty ,całkiem sporo ich tu, w tym SLES oraz jego nieco łagodniejsi "kuzyni"
pogrubione - nawilżacze, kondycjonery, antystatyki
brak silikonów
Nic specjalnego jednym słowem, będzie dobrze oczyszczać, ale raczej konieczne jest użycie odżywki, myślę ze z powodzeniem można by znaleźć jakiś znacznie tańszy odpowiednik...

analiza quick waxu : http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2717

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-02-11 o 14:21
Stary 2010-02-11, 12:22   #2741
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fallen_apple Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Prosiłabym bardzo o analizę odżywki wygładzającej TIGI S FACTOR SMOOTHING CONDITIONER. Z opisu producenta: Unikalna, opracowana przez naukowców formuła zawierająca prowitaminę B5, jojobę, olejek awokado. Odżywia, nawilża, wygładza i nadaje połysku.

Skład:aqua, cetearyl alkohol, cetyl alkohol, Behentrimonium methosulfate, Behentrimonium Chloride, Glyceryl stearate parfum, Stearyl alkohol, PEG-7 glyceryl cocoate, Bis (c13-15 alkoxy) pg amodimethicone, Quaternium-52, Dimethicone, Dimethiconol, Simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, Persea Gratissima (avocado) oil, Panthenol, Butylparaben, PPG-2 myristyl ether propionate, Propylparaben, Glycerin, pentaerythrityl tetracaprylate/tetracaprate, Ethylparaben, acetamidopropyl trimonium chloride, Phenoxyethanol, Isobutylparaben, tetrasodium edta, methylparaben, linalool.

Uff..mam nadzieję, że nie zrobiłam żadnego błędu przy przepisywaniu. Generalnie interesuje mnie czy odżywka nie tylko wygładzi moje włosy ale także odżywi je i nawilży (mam przesuszone włosy od połowy).

Z góry dziękuję.
Pogrubiłam nawilżacze kondycjonery i antystatyki, podkreśliłam "obiecane" przez producenta substancje jednak są one po zapachu (czerwony) czyli jest ich mniej niż 1%. Zawiera slikony. Odżywka na pewno wygładzi i trochę nawilży włosy, ale nie sądzę aby je odżywiła. Zwykła, przeciętna odżywka.
Stary 2010-02-11, 12:40   #2742
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez 4YOU Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu niżej podanej odżywki do włosów pod względem nawilżenia, odżywienia, (czy ta odżywka zawiera substancje mogące podrażniać skórę głowy) oraz czy występujący w niej silikon jest z grupy tych dobrych czy raczej niechcianych(trudnozmywal nych, ponieważ używam szamponu bez SLS i nie wiem czy sobie poradziłby ze zmyciem silikonu).

NAKED NATURALS, Citrus & Keratin, Fortifying Conditioner

Skład: Water/Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Behentrimonium Methosulfate, Glycerin, Hydrolyzed Vegetable Protein PG- Proyl Silanetriol, Citrus Grandis Fruit Extract, Cetrimonium Chloride, Cyclopentasiloxane, Steryl Alcohol, Dimethiconol, Laureth- 9, Trideceth -12, Amodimethicone, Cinnamidopropyltrimonium Chloride, Stearamine Oxide, C11- 15 Pareth- 7, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sorbic Acid, Fragrance

Dziękuję
pogrubione - nawilżacze, antystatyki
podkreślone - "odżywiacze" , proteiny warzywne oraz ekstrakt z cytrusa olbrzymiego
fioletowe - silikony

Skład niezły, na początku same dobrocie(ale nie mam "tytułowej" keratyny), a silikony, konserwanty i tym podobne na końcu, powinna się dobrze sprawować, co do podrażniania, to nie widzę substancji które by mogły to spowodować ale silikony mogą u niektórych powodować swędzenie. co do zmywania, to szampon bez SLS powinien sobie z nimi poradzić.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-02-11 o 14:23
Stary 2010-02-11, 12:41   #2743
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lalka67 Pokaż wiadomość
Mogę prosić?
Bingo, Maska do włosów z kompleksem algowym

Skład: Aqua, 1 Heksadecanol 1 Octadecanol (miksture),Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Aqua, Fucus Vesiculosus Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Porphyra Umbilicalis Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Lithothamnium Calcareum Extract, Parfum, Citric Acid, Methyl Paraben, Sodium Benzoate, Ethyl Paraben
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...o#post12608314 tu jest ogólna analiza masek Bingo zrobiona przez Estelle
W tej którą podałaś jedyna zmiana to ekstrakty z: morszczynu, algi zielenicy, algi nori , algi wakame, algi czerwonej. Wszystkie są źródłem cennych pierwiastków i minerałów oraz witamin.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-02-11 o 14:23
Stary 2010-02-11, 12:50   #2744
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
W wolnej chwili zerknijcie na ten skład
Garnier Fructis, Volume Restructure, Ekspresowa odżywka "Podwójna pielęgnacja"
Skład: Aqua/ Water, Isododecane, Cyclopentasiloxane, CI 19140/ Yellow 5, CI 42090/ Blue 1, CI 17200/ Red 33, Niacinamide, Saccharum Officinarum Extract/ Sugar Cane Extract, Phenyl Trimethicone, Phenoxyethanol, Behentrimonium Chloride, Trideceth-5, Trideceth-10, Polyquaternium-16, Polyaminopropyl Biguanide, Dimethiconol, Dimethicone, Camellia Sinensis Extract/ Camellia Sinensis Leaf Extract, Benzyl Alcohol, Linalool, Amodimethicone, Pyrus Malus Extract/ Apple Fruit Extract, Pyridoxine HCI, Persea Gratissima Oil/ Avocado Oil, Citric Acid, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Citrus Medica Limonum Peel Extract/ Lemon Peel Extract, Laureth-23, Laureth-4, Prunus Armeniaca Kernel Oil/ Apricot Kernel Oil, Parfum/ Fragrance (FIL C35224/4)

Sama co nieco liznęłam składy, ale chciałabym swoją opinię porównać z jakąś inną
Pogrubiłam silikony, trochę ich tu jest, także wymagające SLES do zmycia.
Na drugim miejscu mamy w jednym zapach i zmiękczacz (czerwony)
POdkreślone są substancje odżywcze - witamina B3 , ekstrakt z brązowego cukru, z herbaty,(kolejnych już jest b.mało) jabłka, cytryny, olej z awokado i orzechów ziemnych
Praktycznie bark jest nawilżaczy czy kondycjonerów.
Jestem na nie głównie bedzie oblepiać silikonami i dawać doraźną poprawę wyglądu włosów, ale pod silikonową powłoczką będą suche i nieodżywione...
Stary 2010-02-11, 12:57   #2745
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gubis Pokaż wiadomość
zrobiłam właśnie remanent w swoim zachomikowanym składzie kosmetycznym pod kątem zawartości pożądanych i niepożadanych składników i poza tymi, które znalazłam już w Waszym spisie zostały mi jeszcze takie cosie:

Marks&Spencer Coconut and Honey Conditioner

skład: aqua, cetyl alkohol, dimethylocone, cetrimonium chloride, stearyl alcohol, pantenol, behentrimonium chloride, ceteareth-20, parfum, disodium edta, sodium chloride, isopropyl alcohol, propylene glycol, coumarin,triethylene glycol,benzophenone-3, benzyl alcohol, cocos nucifera extract, mel, sorbitol, methylparaben, magnesium chloride, magnesium nitrate, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, citric acid, sodium hydroxide, Ci 14700, Ci 19140
pogrubione- substancje nawilżające, kondycjonery, antystatyki
podkreślony - silikon
czerwone - zapach, czyli wszelkie substancje które są za nim są w b. małych ilościach, za nim znajduje sie ekstrakt z kokosa i miodu (fiolet) wiec de facto nie będą te ekstrakty miały wpływu na działanie odżywki

Podsumowując, ma trochę nawilżaczy i silikon wiec wizualna poprawa będzie, natomiast nie odżywi włosów, odżywka na co dzień do włosów zdrowych się nada zniszczonym/ suchym dużo nie pomoże
Stary 2010-02-11, 13:02   #2746
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
zrobiłam właśnie remanent w swoim zachomikowanym składzie kosmetycznym pod kątem zawartości pożądanych i niepożadanych składników i poza tymi, które znalazłam już w Waszym spisie zostały mi jeszcze takie cosie:

Marks&Spencer Coconut and Honey Shampoo

skład: aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocoamidopropyl betaine, glycerin, parfum, pantenol, disodium edta, propylene glicol, citric acid, sodium hydroxide, coumarin, polyquaternium-7, triethylene glycol, sodium benzoate, benzophenone-4, benzyl alcohol, cocos nucifera extract, mel, sorbitol, methylparaben, magnesium chloride, magnesium nitrate, methylchloroisothiazoline , methylisothiazolinone, hexylene glycol, Ci 14700, Ci 19140
podkreślone - detergenty (w tym sles)
pogrubione - nawilżacze ( wtym pantenol)
jednak znów mamy wysoko zapach (czerwony) i tak samo miód i kokos są na szarym końcu.
W tym wypadku zapach który jest tak wysoko oraz sól (żółty) może podrażniać delikatne skalpy. Jeśli to komuś nie przeszkadza to szampon jest w porządku nie ma silikonów
Stary 2010-02-11, 13:19   #2747
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Tesco Hair Benefits Repair Intensive Conditioner

skład: aqua, cetearyl alcohol, cetrimonium chloride, ceteareth-25, behentrimonium chloride, caprylic, ceramide 3, ceramide 6 II, ceramide 1, phytosphingosine , cholesterol, sodium lauroyl lectylate, carbomer, xantan gum, dimethicone copolyol, parfum, isopropyl alcohol, hydroxyethylcellulose, sodium benzoate, potassium sorbate, citic acid, Ci 19140
pogrubione - antystatyki, nawilżacze
podkreślone - kondycjonery, odżywiacze m.in. ceramidy i cholesterol
następnie, niestety, zaznaczony na czerwono detergent
na fioletowo jest jedyny silikon, łatwo zmywalny i mało jest go w tej odzywce, nie powinien obciążać

Podsumowując, odżywka powinna natłuszczać i nawilżać włosy, myślę ze w tym wypadku detergent nie powinien szkodzić, na prawdę jest zaskakująco dobra jak na "tescową"
Stary 2010-02-11, 13:20   #2748
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:

Oriflame Nature Coconut&Ricemilk Noutrishing Hair Mask

skład: aqua, cetearyl alcohol, glycerin,distearoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, pantenol, datem, ceteareth-20, laureth-3, dipropylene glycol, parfum, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, methylparaben, silicone quaternium-18, bisamino, peg/ppg 41/3 aminoethyl pg-propyl dimethicone, methylparaben, cocos nucifera, propylene glycol, trideceth-12, tricedeth-6, 2-bromo-2-nitropropanw-1,3-diol, peg-40 hydrogenated castor oil, pentylene glycol, sine adipe lac, sodium hydroxide, trideceth-9, coumarin, oryza sativa bran extract, phenoxyehtanol, benzyl benzoate, sodium benzoate, sorbic acid
Na początku pogrubione nawilżacze, antystatyki, jednak znów mamy zapach wysoko (czerwony), wiec wszystkiego po nim jest malutko, po zapachu mamy jeden silikonik łatwo zmywalny, kokos i ekstrakt z ryżu

Nie przyznałabym temu produktowi miana maski, to raczej taka nawilżająca odzywka, nie odzywi ale na pewno nawilży
Stary 2010-02-11, 13:25   #2749
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Oriflame multi recharge treatment mask

skład: aqua, cetearyl alcohol, ditearoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, glycerin, panthenol, datem, parfum, ceteareth-20, laureth-3, dipropylene glycol, hydroxypropyl guar, hydroxypropyltrimonium chloride, hydrolized vegetable protein pg propyl silanetriol, methylparaben, tocophryl acetate, bisamino peg/ppg-41/3 aminoethyl pg-propyl dimethicone, propylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, citrus aurantum dulcis oil, sodium hydroxide, silk amino acids, sodium chloride, copper aspartate, manganese aspartate, zinc aspartate, coriandrum sativum seed oil

bardzo ładnie uśmiecham się o kilka słów na ich temat
Początek - taki sam jak w poprzedniej masce czyli nawilżacze (pogrubione) tak samo wysoko zapach (czerwony). Następnie podkreśliłam substancje które mają odżywiać ( m.in. proteiny warzywne, witamina E, łatwo zmywalny silikon,olej z gorzkiej pomarańczy), niby jest ich tu więcej niż w poprzedniej masce ale i tak jest ich za mało aby mogły coś zdziałać.
W zasadzie bedzie miała takie samo działanie jak poprzednia - taka nawilżająca odżywka.
Stary 2010-02-11, 13:31   #2750
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez malvin Pokaż wiadomość
To i ja poproszę o analizę mojego ulubionego:
Yves Roche szampon do włosów brązowych Phytum Reflets
Skład: aqua, sodium laureth sulfate, sodium cocoamphoacetate, cocamidopropyl hydroxysultaine, cocamide MIPA, cinchona succirubra, sodium chloride, PEG-40 hydrogenated castor oil, parfum, citric acid, polyquaternium-10, propylene glycol, benzyl alcohol, methylparaben, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, Cl 14700, Cl 42090.

To mój najlepszy szampon jakiego używałam, mam włosy przetłuszczające się i brązowe, ale z tego co zobaczyłam w wątku to szampony tej firmy nie są wcale takie dobre. Jak jest z tym konkretnym?
pogrubione- detergenty ( w tym SLES, reszta łagodniejsza)
podkreślone - ekstrakt z chinowca (zawiera chininę), ma pobudzać krążenie
nie ma silikonów
Szampon, jak szampon, myć będzie ale nic specjalnego w nim nie ma
Stary 2010-02-11, 13:40   #2751
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sunkissed Pokaż wiadomość
Proszę o analizę mojego szamponu oraz odżywki z Herbal Essences. Proszę o opinię co pod względem składu jest lepsze Herbal Essences szampon czy Nivea szampon?

Odżywka Herbal Essences:
Skład: Aqua, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glutamic Acid, Bis-Aminopropyl Dimethicone, Benzyl Alcohol, Parfum, Citric Acid, EDTA, Sodium Chloride, Limonene, Propylene Glycol, Linalool, Hydroxycitronellal, Magnesium Nitrate, Fragaria Ananassa Fruit Juice, Citrus Aurantium Dulcis Flower Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract, Cl 47005, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Cl 19140, Methylisothiazolinone, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

Nivea Szampon
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-3 Distearate, Sodium Chloride, Tetrasodium Iminodisuccinate, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Polyquaternium-10, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Aloe barbadensis, Parfum

Dziękuję.
Zgodnie z regulaminem wątku musisz podać dokłądne nazwy produktów abyśmy mogły Ci pomóć

Cytat:
Napisane przez Katelicious Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o rozszyfrowanie składu tego szamponu. Bardzo mnie ciekawi co się w nim kryje

Inter Fragrances, Seboradin Niger, szampon - kuracja do włosów przetłuszczających i skłonnych do wypadania (nowa formuła)

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Glycol Distearate, Cocamidopropyl Betaine, Raphanus Nigra Extract, Matricaria Extract (and) Nettle Extract (and) Balm Mint Extract (and) Coltsfoot Leaf Extract (and) Horsetali Extract (and) Horse Chestnut Extract (and) Rosemary Extract (and) Sage Extract, Lauryl Glucoside, Disodium EDTA, Limonen, Quaternium - 80, Coco Glucoside (and) Glyceryl Oleate (and) Glyceryl Stearate, Panthenol, Pine Oil, Parfum, Metylchloroisothiazolinon e (and) Methylisothiazolinone (and) Phenoxyethanol, Tea Tree Oil, Coriander Oil, Thymol, Sodium Chloride.

z góry dziękuję
Pogrubione - detergenty - SLES+ łagodniejsze
Podkreślone - ekstrakty z : rzodkwi, mięty, pokrzywy, podbiału, skrzypu, kasztana, rozmarynu, szałwi oraz olejki : piniowy, herbaciany, z kolendry
fioletowy - nawilżacze

Zarzucić mu można to ze ma mało nawilżaczy wiec użycie odzywki będzie konieczne , jednak myślę ze przy tej ilości ekstraktów które będą pozytywnie wpływać na włosy można na to przymknąć oko bardzo mi się podoba
Stary 2010-02-11, 13:56   #2752
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez reniferrudolf Pokaż wiadomość
Prosiłabym o opinię n/t odżywki do włosów prostowanych Toni&Guy Straight&Protect Conditioner

Skład:
aqua, cetyl alcohol, dimethicone, stearamidopropyl dimethylamine, cyclopentasiloxane, cyclohexasiloxane, glycerin, VP/VA copolymer, glyceryl stearate, behentrimonium chloride, amodimethicone, polyquaternium-11, citric acid, parfum, dipropylene glycol, isopropyl alcohol, ptopylene glycol, camellia oleifera, butylphenyl methypropional, hydroxyisohexyl 3-cyclohexenecarboxaldehyde , trideceth-10, hydrolyzed wheat protein PG-propyl silanetriol, hydroxycitronellal, methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben, isobutylparaben
podkreślone - nawilżacze, antystatyki
pogrubione - silikony + substancja filmotwórcza
fiolet - substancja wspomagająca układanie włosów, najczęściej występuje w lakierach oraz olej z kamelii ale za zapachem wiec niewiele go tu

Jeśli jest to produkt do użycia przed prostowaniem włosów to jest w porządku, ma troche nawilżaczy i silikony które będą chronić przed ciepłem, jednak jeśli ma to być zwykła, codzienna odzywka to może obciążać i nie bedzie odżywiać
Stary 2010-02-11, 13:57   #2753
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Proszę o analizę składu :
[LIST=1][*]
ODŻYWKA PROTEINOWA ODBUDOWA I REGENERACJA DO WŁOSÓW SUCHYCH I ZNISZCZONYCH

KOSMETYKI FIRMY HIMALAYA HERBALS
skład : http://wizaz.pl/forum/attachment.php...2&d=1262886049

Na początku nawilżacze i kondycjonery, potem są ekstrakty z ciecierzycy i aloesu następnie zapach ( po nim wszystkiego jest mniej niż 1%) po nim mamy kolejne ekstrakty z krwawnika, fasoli i soi. Ma jeden lekki silikon.
Jestem za bedzie nawilżać i na pewno trochę odżywi włosy

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-02-20 o 17:45
Stary 2010-02-11, 14:05   #2754
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Proszę o analizę składu :
[*]
SZAMPON PROTEINOWY 2W1ODBUDOWA I REGENERACJA DO WŁOSÓW SUCHYCH I ZNISZCZONYCH
KOSMETYKI FIRMY HIMALAYA HERBALS
skład : http://wizaz.pl/forum/attachment.php...1&d=1262886049

Ma dość łagodne detergenty, zamiast SLES mamy ALS który jest nieco łagodniejszy, poza tym jeszcze 3 inne łagodne surfakanty, niestety zapach jest wysoko, tuż za detergentami, może to niektórych podrażniać, a ponadto liczne ekstrakty które są za zapachem nie będą miały większego działania, jednak zawiera wszystkie ekstrakty deklarowane przez producenta. Nie ma slikonów, jednak ma jedną substację filmotwórczą.Moim zdaniem - szampon niczego sobie

Jedna uwaga organizacyjna - jednak prosiłabym o przepisywanie składów
Stary 2010-02-11, 16:37   #2755
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez OliwiaAnita Pokaż wiadomość
bardzo proszę o ocene tej maski
Alfaparf, Nutri Seduction, Ultra Moisture Treatment

Skład:
aqua, myristyl alkohol, paraffinum liquidum, propylene glycol, cetrimonium chloride, ethoxydiglycol , behentrimonium chloride, hydrolyzed wheat protein, cetearyl alcohol, hydroxypropyl guar, polysorbate 20, parfum, peg-75 lanolin, isopropyl alcohol, imidazolidinyl urea, dimethicone peg-8 meadowfoamate, citric acid, wheat amino acids, hydrolyzed wheat protein pg-propyl silatnetriol, linseed acid, benzophenone-4, alpha-isomethylionone, sorbic acid, sodium methylparaben, sodium dehydroacetate, simethicone, bambusa vulgaris, tetrasodium edta, ci 15510, ci 19140, hydrolyzed keratin
pogrubione - nawilżacze, kondycjonery, w tym parafina (filmotwórcza, może obciążać)
podkreślone - składniki odżywcze - proteiny owsa, (potem za zapachem [czerwony]) aminokwasy owsiane, kwasy nienasycone z lnu, znów proteiny owsa (kondycjoner), ekstrakt z bambusa oraz na samym końcu keratynę , ponadto 2 silikony zmywalne przy pomocy Cocamidopropyl betaine

Ogólnie, nie jest zła, na pewno będzie ładnie nawilżać, przydałyby się większe ilości składników odżywczych, bedzie dobra do przesuszonych włosów, ale już nie koniecznie do zniszczonych
Stary 2010-02-11, 16:47   #2756
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zojkazojka Pokaż wiadomość
Witam pomóżcie proszę od nadmiaru różnych informacji mam mętlik w głowie, szukam bezpiecznego szamponu do włosów dla mojej półtorarocznej córki, mieszkam w stanach i niestety tutejsze kosmetyki nafaszerowane są chemią, wspomagam się stroną z bazą kosmetykó i ich składów http://www.cosmeticsdatabase.com/search.php nie znam się za bardzo na tym więc nie wiem na ile są rzetelne. MAm na oku szampon, niby naturalne składniki ale proszę o pomoc, czy zawiera on szkodliwe lub toksyczne substancje?

szmpon erbaorganics
Ingredients: organic aloe barbadensis (aloe vera) leaf juice, sodium coco-sulfate, sodium lauroyl oat amino acids, sodium olivamphoacetate, sodium levulinate, glyceryl oleate (and) coco-glucoside, sodium chloride (sea salt), citric acid, organic lavandula hybrida (lavandin) oil, organic lavandula angustifolia (lavender) oil, organic citrus nobilis (mandarin orange) peel oil, organic anthemis nobilis (roman chamomile) flower oil, sodium phytate, potassium sorbate, citric acid. 77% organic

Z góry dziękuję za pomoc!

tu nie ma niestety dokładnej nazwy szamponu
Cytat:
Hej to znowu ja a jesli juz wybierac szampon sposrod tych kilku to który będzię najbezpieczniejszy?

erbaorganics
[Baby Bee Shampoo & Wash
Ingredients: Water, decyl glucoside, lauryl glucoside, coco-betaine, glycine soja (soy) protein, coco-glucoside, glyceryl oleate, sucrose laurate, glycerin, betaine, vanilla planifolia (vanilla) fruit extract, illicium verum (anise) oil, citrus aurantium dulcis (orange) peel oil, citrus medica limonum (lemon) peel oil, eugenia caryophyllus (clove) flower oil, glucose, xanthan gum, glucose oxidase, lactoperoxidase, fragrance[/I]
pogrubione - detergenty , same łagodne , brak anionowych typu SLS , SLES, ALS itp.
podkreślone - substancje nawilżające
fioletowe - substancje odżywcze : betaina, ekstrakt z wanilii, olej z anyżu,cytryny, goździków oraz pomarańczy i glukoza

Super szampon, łagodne detergenty i dość bogaty skład, jak najbardziej nadaje się dla dziecka
Stary 2010-02-11, 16:51   #2757
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:

Angel Baby Shampoo & Body Wash

Saponified oils of Cocos nucifera (organic coconut) oil,
Olea europaea (organic olive) oil,
Butyrospermun parkii (organic shea) butter,
kosher vegetable glycerin,
Aloe barbadensis (organic aloe) leaf juice,
Vanilla planifolia (organic vanilla) bean extract,
Citrus sinensis (orange) oil,
tocopherol (Vitamin E)

dzięki!
To nie jest skład INCI, podane są tylko składniki odżywcze szamponu, nie jest podane jakie w nim są detergenty a to najważniejsze.
co do wyżej wymienionych składników : oleje z oliwy, kokosa oraz pomarańczy, masło Shea, gliceryna roślinna (nawilżacz), sok z aloesu, ekstrakt z wanilii i witamina E
Stary 2010-02-11, 17:01   #2758
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez wasienka Pokaż wiadomość
Proszę o analizę maski do włosów przedłużanych "Luksusowa maska do włosów" Kegel A.J.:
Składniki: Aqua, Cetearyl Alcohol, Halianthus Annuus, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Cetrimmonium Chloride, Phenyl Trimethicone, Isopropyl Myristate, Hydrolyzed Silk, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Panthenol, Potassium Abietoyl Hydrolyzed Soy Protein, Butylene Glycol, Malic Acid, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Actinidia Chinensis Fruit Juice, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Juice, Citrus Paradisi Fruit Juice, Pyrus Malus Fruit Juice, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Citral, Limonene, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben.

Z góry dzięki
pogrubione - nawilżacze, antystatyki, kondycjonery
podkreślone - substancje odżywcze : słonecznik (ekstrakt albo olej), olej jojoba, jedwab, witamina B5, proteiny soi, kwas jabłkowy, ekstrakt z migdałów, kiwi, sok z pomarańczy , grejpfruta i jabłka

Super odżywka na prawdę ma świetny skład, nie mam pojęcia czemu ma być tylko do włosów przedłużanych ma jeden minus - ciężko zmywalny silikon (fioletowy)
Stary 2010-02-11, 17:08   #2759
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez TheCuteOne Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym o analize tego sprayu do włosów
John Frieda Frizz Ease, Daily Nourishmen Leave-In Conditioning Spray

Skład: Aqua, Glycerin, Amodimethicone, Panthenol, Bisamino PEG/PPG-41/3 Aminoethyl PG-Propyl Dimethicone, VP/Dimethylaminoethylethacry late Copolymer, Trideceth-12, PEG-8 Dimethicone Medawfoamate, Diazolidinyl Urea, Parfum, Polyquaternium-59, Cocodimonium Hudroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Citric Acid, Butylene Glycol, Hydrolyzed Vegatable Protein PG-Prypol Silanetriol, Sodium Chloride, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, Wheat Amino Acids, Tocopheryl Acetate, Camelia Sinensis, Chelidonium Majus, Rosa Canina, Olive Oli PEG-7 Estres, Ascrobic Acid, Retinyl Pamitate, Methylparaben, Propylparaben, Aloe Barbadensis, Butylphenyl Methylpropional.

Z góry dziękuję
pogrubione - nawilżacze
podkreślone - silikony(lekkie) i substancje utrwalające fryzurę
na czerwono - konserwant i zapach
na fioletowo - substancje ozywcze, niestety są po zapachu wiec jest ich mniej niż 1%, nie mają realnego działania

Moim zdaniem, jako produkt wspomagający pielęgnacje to się nadaje, będzie nawilżać bo ma sporo gliceryny i pantenolu (2 i 4 miejsce)
Stary 2010-02-11, 17:17   #2760
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
matko, 2ga zmiana skladu i to w dosc krotkim czasie.
dodali silikon, lotny co prawda, ale dla niektorych robi roznice
zniknal alkohol? to raczej dobrze.
podpinam sie pod pytanie, bo poprzednia wersja mi pasowala.
pierwsza wersja
druga wersja i tu
Cytat:
Napisane przez luniaska Pokaż wiadomość
Jesteście genialne
ale mam problem...wiem,że SERUM ZIOŁOWO-WITAMINOWE RADICAL FARMONA było już analizowane,ale ja mam jakieś z innym składem....
czy mogę tylko prosić o opinie czy to jest lepsze od poprzedniego?
skład:

aqua, cetyl alcohol, cetostearyl alkohol, PEG-20 stearate, stearalkonium chloride, PPG-3 benzyl ether myristate, glycerin, camelia sinensis, equisetum arvense, cyclomethicone, tocopheryl acetate, panthenol, inulin, parfum, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, disodium edta, bha, buthylphenyl, methylpropional, citronnellol, hexyl cinnamal, linalool.

mam nadzieję,że nic nie przekręciłam
pogrubione - nawilżacze, kondycjonery
podkreślone - sub.odżywcze : ekstrakt z herbaty oraz skrzypu, witamina E oraz B5
fioletowy - silikon (lekki)
Moim zdaniem znacznie poprawili skład, przede wszystkim wyrzucili alkohol, dodali ekstrakt z herbaty i witaminki oraz silikon (w serum to jednak jest plus), nie mam mu nic do zarzucenia
Odpowiedz

Tagi
isana, mocznik, odrosty, pielędnacja, prodykty do włosów, schwarzkopf, skalp, skład kosmetyków, skóra głowy, włosy

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości