Styliski paznokci vs Tipsiarki(tipserki) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-19, 11:41   #31
kasikk12
Raczkowanie

Dot.: Styliski paznokci vs Tipsiarki(tipserki)

Dlatego nie zgadzam się z pijana89 z tym co napisała na samym początku...takie uogólnianie, klasyfikacja dziewczyn zajmujących się stylizacją paznokci jest bez sensu
Dla przykładu napiszę, że 3 lata temu byłam w pięknym salonie na założeniu paznokci żelowych....pomijając fakt, że nie czułam się komfortowo ( ja taka szara myszka w salonie rodem gwiazd Hollywood) poczęstowana kawą w pięknej porcelanowej filiżance ze złotym spodeczkiem...

...w domu pierwszą rzeczą jaką zrobiłam było spiłowanie łopat, które zrobiła mi owa stylistka, po tygodniu nie miałam połowy paznokci a reszta była płaska jakby oszczędzano na żelu...
Salonu tego już nie ma z jakiś powodów
Wracając do tematu- dziewczyna ta miała ścianę w certyfikatach, interes jak najbardziej legalny- zajmowała się tym zawodowo a mimo wszystko dla mnie jest zwykłą TIPSIARĄ
Stary 2009-01-19, 11:47   #32
izka11
Rozeznanie

Ja też nie jestem profesjonalistką, nie mam dyplomów i kursów, chociaż na prawdę bym bardzo tego chciała, ale po pierwsze mnie na to nie stać a po drugie to mieszkam w miejscowości , która ma 2tys. mieszkańców, więc raczej szaleństwa paznokciowego tu nie uświadczysz. Nawet jakbym miała ukończone kkursy to moja działalność nie miałaby sensu, mówię o zarejestrowanej działalności, na prąd i czynsz bym nie zarobiła. Pazurki robię dka siebie i uważam , że nie są takie całkiem złe, robię na produktach CND (akryl) bo sobie też badziewia na paznokcie nie chce kłaść i czasem mam dziewczyny, które wiedzą, ze ja robię i mam zawsze paznokcie zrobione swoje, dzwonią, zebym poprawiła, bo jakaś "dyplomowana" im zrobiła. No jak ona robi przezroczyste łopaty a french maluje lakierem białym i w dodatku kasuje za to 100zł, ale ma działalność zarejestrowaną i jakieś tam szkolenia, to wybaczcie ale dla mnie to żadna profesjonalna stylistka. i takie okreslenia stylistka i tipserka raczej mają się do tego jak zrobione są paznokcie a nie ile się ma dyplomów.
izka11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 12:00   #33
Patka75
Raczkowanie

uderz w stol a nozyce sie odezwa...
generalnie nie chodzi o zdolne dziewczyny ktore same sobie robia paznokcie lub skladaja sie z kolezanka na material i robia same sobie tylko o osoby bez kursow ktore uwazaja sie za genialne i jak to byliczka nazwala robia plaskie nalesniory w ksztalcie lopat i biora za to kase.

Edytowane przez Patka75
Czas edycji: 2009-01-19 o 12:01 Powód: bład ort.
Patka75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 12:28   #34
Albertyna
Zakorzenienie

Jeżeli ktoś robi sobie paznokietki, to jest to w 100% osobista sprawa.
Sobie człowiek może robic coc chce

Problemem jest robienie komuś, a juz branie za to kasy, to juz zgroza!

A tak nota bene, kursy (o czym pisałam wielokrotnie) można zrobić za darmo, albo płacąc w ratach. Jak? Nie bede po raz setny pisała.
Stary 2009-01-19, 12:29   #35
byliczka
Zakorzenienie

No właśnie,
tylko że ja w tym momencie pisałam o STYLISTKACH mających swój salon a robiących takie straszydła że aż zgroza.

Osobiście nie kwalifikuję się chyba na razie do żadnej,
a przynajmniej nie poczuwam się do żadnej z proponowanych nazw
Stary 2009-01-20, 09:54   #36
Ana***
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Sądzę, że granica nie biegnie między tymi, co robia paznokcie w domu, czy w salonie, albno pposługują sie jedną czy dwoma metodami, ale między osobami, które stylizacja paznokci zajmuja sie ZAWODOWO- ukończyły kursy maja firmy, ciągle sie doszkalaja i pracuja w tym zawodzie, a osóbkami, którym wydaje sie, ze umieją robic paznokcie bo kupiły kurs na Allegro, a poza tym patrzyły jak im sie robi paznokcie i wiedzą juz wszystko. Te pierwsze nazywam stylistkami paznokci, te drugie "tipsiarami".

Taka byłaby moa definicja
Zgadzam się całkowicie .
Ana*** jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 19:18   #37
Weronika1010
Raczkowanie

GG do Weronika1010

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
Zgadzam się całkowicie .
me too
Weronika1010 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 20:14   #38
LadyBane
Rozeznanie

stylistaka paznokci to bardzo ładnyu tytuł,brzmi nawet troszke tak elitarnie a znowu tipsiarka to jakis twór maszkarny, gdyby ktos powiedział mi ze tipsiara jestem, to .... az strach pomyslec co bym zrobiła takiej osobie.
szkoda ze nie ma takiego neutralnego słówka...jak np. fryzjer - to fryzjer ale stylista fryzur, mmmm to juz klasa....
LadyBane jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 20:42   #39
sora-chan
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasikk12 Pokaż wiadomość
Podoba mi się to porównanie
Cytat:
Napisane przez Verdina Pokaż wiadomość
A propos nazewnictwa....

stylistka profesjonalna - jest jak kapitan kutra rybackiego - pracuje legalnie, na dużą skalę, często ma pracowników, bierze pełną odpowiedzialność za porażki i sukcesy swojej załogi (jak prawdziwy kapitan)

stylistka - jest jak rybak, który łowi siecią - też bierze kasę za owoce swojej pracy, ale mniejszą i nie zawsze odprowadza od tego podatek,niemniej zna sie na swojej pracy, jest dobrym rzemieślnikiem, pracuje odpowiedzialnie (jak rybak, który nie wciska klientom zepsutych ryb)

tipserka - jest jak wędkarz (nie obrażając wędkarzy) - paznokcie to jej hobby, ale jak sie uda, to czemu nie wziąć za pracę pieniędzy; rodzina i przyjaciółki sie nie znają na krzywych c, a dezynfekcja rąk nie jest konieczna...w końcu to rodzina (jak wędkarz, który wciska kit żonie, że ten młodociany szczupak to miniaturowy łosoś, tylko ma białe mięso, bo urodził sie w Polsce)

jak Wam sie podoba taka analogia?

Ciekawe analogie, nie ma co

Choć w sumie nie wiem czemu Wam tak przeszkadza określenie "tipsiara". Ja używam tego słowa żartobliwie i nie wiążę z nim konkretnego poziomu kwalifikacji. Mnie się podoba i chyba zawsze będę tak na siebie i znajome od pazurków mówiła

http://s8.suwaczek.com/200807104435.png
http://www.suwaczek.pl/cache/3c795c0b7f.png
sora-chan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:05   #40
lauracrow
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sora-chan Pokaż wiadomość

Choć w sumie nie wiem czemu Wam tak przeszkadza określenie "tipsiara". Ja używam tego słowa żartobliwie i nie wiążę z nim konkretnego poziomu kwalifikacji. Mnie się podoba i chyba zawsze będę tak na siebie i znajome od pazurków mówiła
moje kumpele "tipsiara" mówią na dziewczyny biegające po dyskotekach z paznokciami mniej więcej takimi jak Jola R.
...ale żartobliwie to czemu nie... ...przecież żadna kumpela nie powie , że zna fajną "stylistkę paznokci"... wiadomo, ze tipsiarę ...

z resztą , wiedziałam nawet ogłoszenie na drzwiach hurtowni: "zatrudnimy tipserkę"
Stary 2009-01-21, 21:05   #41
kasikk12
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sora-chan Pokaż wiadomość

sprawa indywidualna
Stary 2009-01-22, 12:48   #42
Verdina
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
To ja mam pytanie:
Jaki jest sens rejestrować się jak robię w tygodniu załóżmy 2-3 sety?

I chciałam zaznaczyć że posiadanie własnej firmy czy też salonu w moim mniemaniu w żadnym stopniu nie świadczy o tym czy jest się stylistką czy tipserką.
Bo właśnie niedawno w sąsiedniej miejscowości otworzyła dziewczyna prześliczny salon, cuda na kiju tam ma. Paznokcie odpadają po 2 dniach. Stylistką to ona na pewno nie jest mimo zarejestrowania i posiadania swojego salonu.
No to według mojej definicji jesteś stylistką czyli rybakiem

Myślę, że nazwy tworzymy po to, żeby sobie ułatwić życie. Żebyśmy nie musiały za kazym razem podawać całej definicji czegoś, o czym mówimy. I dlatego nie uważam, żeby określenie "tipserka" (w znaczeniu kogoś, kto robi pazurki, a nie tylko nosi tipsy) było pejoratywne. Po prostu oznacza kogoś, kto nie zajmuje się tipsami zawodowo czy też zarobkowo.
Analogicznie - jak podetnę grzywkę siostrze, zrobię hennę mamie i makijaż do ślubu koleżance to przecież nie nazwę siebie fryzjerką, kosmetyczką ani wizażystką.
Z kolei jak chodzę do domu do koleżanki, która robi mi balejaż, obcina włosy, bierze za to kasę i ma stosowne wykształcenie to innym koleżankom mówię, że znam świetną fryzjerkę, która przyjmuje w domu.

I jeszcze jedno. Jestem zdania, że jak ktoś skończył kurs stylizacji paznokci to powinno sie go nazywać stylistką (stylistą) paznokci. Choćby robił nie wiem jakie płaskie łopaty to jednak ukończył kurs, zdał egzamin i otrzymał certyfikat, na którym jest napisane, że pani/pan Iksiński może wykonywać zawód stylisty. Stylistka, to nie komplement tylko nazwa zawodu.
Analogicznie - kiepskiego lekarza nie nazywamy znachorem, tylko jednak lekarzem. Złym, ale lekarzem

Proponuję zatem kiepskie stylistki nazywać kiepskimi stylistkami i nie korzystać z ich usług.
Verdina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 20:32   #43
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Cytat:
Analogicznie - kiepskiego lekarza nie nazywamy znachorem, tylko jednak lekarzem. Złym, ale lekarzem
Kiepskiego lekarza nazwiemy konowałem

Niemiłą urzędniczkę nazwiemy biurwą.

Złodziej nazwie policjanta psem.

Beznadziejna stylistka zostanie nazwana obraźliwie tipserką.
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 20:48   #44
Verdina
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
Kiepskiego lekarza nazwiemy konowałem

Niemiłą urzędniczkę nazwiemy biurwą.

Złodziej nazwie policjanta psem.

Beznadziejna stylistka zostanie nazwana obraźliwie tipserką.
Wiesz, chodziło mi bardziej o definicję jako taką, a nie to jak nazwiesz złego lekarza pod wpływem emocji. Bo pewnie konował to nie byłby jedyny epitet

Dam przykład, który lepiej pokaże o co mi chodziło. Jak zrobisz prawko to jesteś kierowcą bez względu na to czy jeździsz potem dobrze czy źle. W sumie większość wypadków powodują osoby z prawkiem czyli jednak kierowcy, tyle że kiepscy. A jak nie masz prawka, to gdybyś nie wiem jak dobrze znała przepisy o ruchu drogowym to kierowcą nie możesz być nazwana
Idąc tym tropem osoby po kursie nazywam stylistkami, a osoby bez kursu tipserkami. Bez wnikania w ich indywidualne talenty i umiejętności.
Idąc dalej tym tropem do dobrych stylistek, kosmetyczek, lekarzy, krawców chodzę, a do złych nie.
Stary 2009-01-22, 21:26   #45
LadyBane
Rozeznanie

a ja jeszcze tak chciałm powiedziec ze nienawidze jak ktos mowi o przedłuzanych pazurkach "tipsy". tips to taki pół srodek, lub taki z kiosku, a co innego akryl/ zel na tipsie, tipsy sie robi w fabryce, ja wiem ze to skrót myslowy, ze tak sie utarło itd. stąd sam paskudny wyraz tipserka jest w mojej opinii bezsensowny...
LadyBane jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 21:47   #46
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Cytat:
Napisane przez LadyBane Pokaż wiadomość
ja wiem ze to skrót myslowy, ze tak sie utarło itd. stąd sam paskudny wyraz tipserka jest w mojej opinii bezsensowny...
I właśnie dlatego pasuje

Cytat:
Wiesz, chodziło mi bardziej o definicję jako taką, a nie to jak nazwiesz złego lekarza pod wpływem emocji.
A mnie chodziło o pejoratywne określenia, które występują w przypadku dużej ilości zawodów.
W kontekście stylizacji, w środowisku utarło się określenie "tipserka" i koniec

Cytat:
Idąc tym tropem osoby po kursie nazywam stylistkami, a osoby bez kursu tipserkami. Bez wnikania w ich indywidualne talenty i umiejętności.
I bardzo niedobrze bo to umiejętności i talenty są najważniejsze.
Nie papierek

Edytowane przez paulakrk
Czas edycji: 2009-01-22 o 21:49
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 17:13   #47
Verdina
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez paulakrk Pokaż wiadomość
I właśnie dlatego pasuje

I bardzo niedobrze bo to umiejętności i talenty są najważniejsze.
Nie papierek
Wydawało mi się, że temat wyższości umiejętności nad papierkiem został już dawno przedyskutowany A ten wątek dotyczy tylko nazewnictwa
Stary 2009-01-23, 17:45   #48
Albertyna
Zakorzenienie

Paula ma zacięcie semantyczne i wszedzie doszukuje sie prawidłowego nazywania ilości cukru w cukrze.

Dla mnie kiepska stylistka, nadal jest stylistką, tyle, że kiepska, a świetna tipsiara (choć nie lubie tego okreslenia) nadal bedzie tipsiarką, tylko, że świetna
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości