Pomocy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-03-18, 13:41   #31
sad-karina
Przyczajenie

GG do sad-karina
Dot.: Pomocy! [Pilne.]

A włąśnie gdy nie używam tego kremu to mam bardzo suchą skórę. A gdy nakłądam krem i puder to mam w sam raz wydaje się nawilżona i gładka. Tylko potem 'wszystko przestaje działać' i mam dużo sebum.
sad-karina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 15:12   #32
$ylwu$
Zadomowienie

GG do $ylwu$

Cytat:
Napisane przez sad-karina Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim. Opiszę wam cały mój problem. Rano gdy wstaje do szkoły normalnie pielęgnuje cerę: Najpierw oczyszczam (żel do mycia twarzy Under Twenty), potem tonizuję (tonik z under Trenty - chociaż zastanawiam się nad zmianą na Nivea Visage young.) a potem nawilżam (krem z czarnego bzu - Ziaja) Na krem nakładam puder matujący z Under twenty o konstystencji podkładu a w miejscach gdzie często błyszczy mi się twarz, nakładam niewielką ilośc pudru. Mój problem polega na tym, że gdy ide do szkoły twaystko mi się trzyma, ale gdy już jestem 3 godziny w szkole poprostu twarz ogropnie wygląda! Wszystko chyba, że okropnie się poce na twarzy. Nie wiem jak temu zapobiec. Poprostu nie moge na siebie patrzeć, ała jestem spocona, wszystko mi sie świeci a podkłąd jakby zniknął, wszystko widać tak jak po wstaniu: ciemne piegi (chciałam je w połowie zamaskowac podkłądem), krosty. Poprostu masakra! Nie wiem już co mam zrobić. Bardzo prosze o pomoc!

ps. mam 14 lat.

Sad-karina ja powiem tak: ja też mam tłustą cerę i już wiem jaki kiedyś popełniłam błąd. Otóż na zwykły podkład nakładałam jeszcze trochę pudru w kamieniu na policzki, czoło, nos i brodę, myśląc, że dzięki temu skóra będzie matowa na dłużej. Ale już po paru dniach przekonałam się, że tak naprawdę jestem w błędzie. Owszem, na świeżo makijaż wyglądał ok, skóra zaczęła się przetłuszczać po jakiejś godzinie od nałożeniu podkładu - tak jak zawsze. Dopiero jak przyszłam ze szkoły do domu to sama się przestraszyłam mojego wyglądu w lustrze Na twarzy miałam jakby takie plamy niewiadomo co to było i oczywiście wyglądał to, jakbym wcale nie miała pudru, albo inaczej - jakby ten puder się tak jakby ''poschodził'' w jedno miejsce Mam nadzieję, że wiesz, o co mi chodzi. I to wszystko sprawił ten puder w kamieniu. Po pewnym czasie doszłam do wniosku, że stało się tak też poprzez dotykanie twarzy palcami. Wystarczyło, że tylko dotknęłam koniuszkiem palca jakieś miejsce na twarzy i już tworzyła się plamka. Czasami nawet niewiesz kiedy przetrzesz czoło ręką, aby np. odchylić włosy i gotowe I dlatego mimo tego, że okropnie się świecę, zrezygnowałam z pudru w kamieniu.
Ty piszesz w prawdzie, że się pocisz, ale może w obydwu przypadkach jest ten sam problem. Może spróbuj nie nakładać pudru sypkiego jeden dzień i zobacz co się będzie działo A jeśli to nic nie da to chyba będziesz musiała nosić puder przy sobie i po otarciu chusteczką nakładać odrobinkę dla poprawy
Pozdrawiam

Bieganie - nowa miłość <3

$ylwu$ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 15:36   #33
*Antoinette*
Wtajemniczenie

Może po prostu noś ze sobą puder, a kiedy zauważysz, że twarz ci się świeci to nanieś go jeszcze raz, o ile masz w szkole lustra
*Antoinette* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-18, 20:49   #34
untouchable
Wtajemniczenie

A może bibułki matujące?

Ja wprawdzie nie miałam z nimi styczności bo znalazłam sposób na moją świecącą buźke, ale dużo o nich czytałam.
Stary 2007-03-18, 22:33   #35
martad1
Raczkowanie

A moim zdanie powinnas problem( tłusta cera, pryszcze) leczyć, czyli poprostu iść do dermatologa. Taka skóra wymaga specialnej pielęgnacji, a nakładanie na nią coraz grubszych warstw pudrów napewno jej nie pomoże, a co więcej może zaszkodzić. Masz 14 lat więc nie warto katować skóry pudrami. Dermatolog napewno przepisze Ci odpowiednie lekarstwa. Wyleczysz skóre i nie będziesz musiała uzyważć podkładu czy pudru. A skóra podziekuje Ci za to pieknym wygladem Wiem cos o tym!!
Stary 2007-03-18, 23:39   #36
kaczorka
Wtajemniczenie

miałam zarówno tonik jak i fluid z under 20 i musze powiedzieć że te kosmetyki to totalne dno !! Tonik to sam alkohol skóra świeci sie po nim jeszcze bardziej, a fluid ściera sie bardzo szybko i pozostawia na skórze smugi, wogóle nie matuje
Proponuję zmienić kosmetyki
kaczorka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 10:34   #37
Akszeinga
Zadomowienie

Wydaje mi sie ze w tak mlodym wieku fluid i puder sa zbedne. Powinnas udac sie do dermatologa aby dobrze dobral Ci kosmetyki do Twojej cery moze w nich lezy problem.

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-19, 11:06   #38
Justy
Zakorzenienie

myśle, że powinnaś zmienić podkład- w KWC znajdziesz recenzje i ceny.
jeśli twój tonik zawiera alkohol- kup bezalkoholowy
bibułki matujące to też dobry pomysł
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 18:04   #39
black.moth
Raczkowanie

GG do black.moth
Thumbs down pomocy!

moze i kiedys byl ten watek poruszany al enie mam czasu szukać...mam zapalenie mieszkow włosowych i nie wiem jak chociaz zakryc to obrzydlistwo....mam na ramionach i na twarzy, lato sie zbliza i trzeba bedzie chodzic w krotkich bluzkach, caly czas mam wrazenie ze sie kazdy gapi na te krosty...a jeszcze lekarz mi mowi ze to nie zejdzie...nie ma to jak dac nadzieje

26.VI-61
03.VI- ?
10.VI- ?
17.VI- ?

black.moth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-01, 17:34   #40
@marta@
Raczkowanie

Pomocy!

To pytanie do Pani Beaty
Mam 20 lat przez przypadek uzywalam przez jakies 2 miesiące kremu dla skory dojrzalej (nie wiedzialam o tym ze jest przeznaczony dla takiej cery)- Soraya morpho regenerujacy. Od pewnego czasu mam bardzo wiotka skore na twarzy. Czy to mozliwe zeby mi zaszkodzil ten krem ? (czy to prawda że skory nie mozna rozleniwic kosmetykami?) Jesli to nie od tego kremu to co moze byc przyczyną, w moim wieku chyba sie jeszcze nie starzeje, nie pale, nie chodze na solarium. Dodam, że codziennie rano puchna mi oczy(bylam juz u wszystkich mozliwych lekarzy) wiec nie wiem z czym mam wiazac ten stan mojej skory (moze to jakas choroba) Jestem zrospaczona, nie wiem co mam zrobic , bardzo prosze o jakas fachową porade.

Edytowane przez @marta@
Czas edycji: 2007-04-01 o 20:25
@marta@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 20:37   #41
maltusia87
Rozeznanie

Dot.: pomocy!

a u jakiego lekarza bylas dermatologa?
ja niestety znam sposob ale na zapalenie mieszkow włosowych na nogach spowodowane depilacja.
maltusia87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 20:37   #42
maltusia87
Rozeznanie

moze powinnas odwiedzic jeszcze jakiegos lekarza
Stary 2007-04-03, 23:33   #43
Glamour_girl
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez maltusia87 Pokaż wiadomość
ja niestety znam sposob ale na zapalenie mieszkow włosowych na nogach spowodowane depilacja.
mozesz napisac jaki to sposob?
Glamour_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 10:45   #44
maltusia87
Rozeznanie

przecieram nogi wodą utleniona po myciu piecze okropnie ale pomaga a zapobiegawczo stosuje balsamy i peeling raz w tygodniu ale nie w dniu golenia ani dzien po bo podraznienie gotowe.pozdrawiam trzymaj sie cieplo
Stary 2007-04-15, 22:08   #45
ilona_it
Przyczajenie

Question pomocy!!zmarszki pod oczami

Baaaardzo proszę o pomoc-moim problemem jest to że mimo młodego wieku(22 lata) mam straszne zmarszczki pod oczami-czy zna ktos NAPRAWDE skuteczny krem przeciwzmarszczkowy pod oczy?podejrzewam ze powodem tego jest to,że nie nosiłam nigdy okularów przeciwsłonecznych i mrużyłam wiecznie oczy na słońcu , już zakupiłam okularki na to lato ale co zrobic ze zmarszczkami ktore juz mam??
dziekuje z góry za odpowiedź
pozdrawiam gorąco

Edytowane przez ilona_it
Czas edycji: 2007-04-17 o 13:15
ilona_it jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 14:04   #46
aako
Zakorzenienie

Dot.: Pomocy!!

odgrzebuje mój stary wątek bo nie chce zakładać nowego.
Otóż uzywam dalej tych kremów i nic. Jestem zrozpaczona i już nie wiem co ja mam robić.
Zastanawiam się czemu te 'placki' nie chcą zniknąc i czy w ogle kiedykolwiek zniknął.
W tej chwili używam hydraina 2 oraz tonik+mleczko z dermedicu złózyłam już całe opakowanie i dalej nic.
Jako podkład używał SVR SPF 100 ale chyba przezuce się na AA jedwabisty rozświetlający. Chciałabym sobie kupić LRP ale nie mam w tej chwili tyle forsy.
Czy ktoś wie co to może być ?? i jak sobie z tym radzić ?

Edytowane przez aako
Czas edycji: 2007-11-10 o 23:21
aako jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 11:50   #47
szar
Raczkowanie

Pomocy!!

Witajcie..

Nie mam już siły.
Mam cerę łojotokową, jednak to nie wągry są moim najwięszkym zmartwieniem. Co jakiś czas na policzkach i brodzie pojawiają mi się okropne wykwity - grube, podskórne, bolące tworzą takie jakby rogi lub wulkany bez ujścia. Nie wiem już co z nimi robić ;(

Teraz właśnie pojawiły mi się takie trzy - obok siebie więc wygląda to paskudnie. Mam w środę randkę i nie wiem co mam zrobić zeby zeszły

POMOCy!!!

Pozdrawiam
szar
szar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 15:13   #48
Nushi
Raczkowanie

Myslę że nic się nie da zrobic...możesz delikatnie(DELIKATNIE) przysuszać spirytusem salicylowym (grudkę a nie całą twarz)...i napewno nie wyciskaj bo i tak sie nie wyciśnie zostanie tylko rozdrapany strup..z tego co opisujesz są to prawdopodobnie grudki spowodowane problemami hormonalnymi..więc zainteresuj się swoim organizmem w tym kierunku..
Nushi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 14:38   #49
maedchen90
Przyczajenie

Exclamation Pomocy!!

Hej! Nazywam się Ewa i mam 17 lat. Mam problem, z którym nijak nie umiem sobie poradzić . Mianowicie strasznie przetłuszcza mi się cera. Nie jest to jakieś tam świecenie... Ja wyglądam tak jakbym wysmarowała się olejem, albo jeszcze gorzej... Próbowałam używać różnych kosmetyków: początkowo do ceru tłustej (żele, toniki, kremy matujące). Efektu nie było. Pomyślałam, że może trzeba nawilżyć cerę a nie dodatkowo ją wysuszać kosmetykami. Zaczęłam więc używać kosmetyków nawilżających. Efekt był taki jak wcześniej - żaden . Najbardziej denerwuje mnie to, że muszę ciągle uważać przez tą tłustą cerę! Zdejmuję bluzkę, muszę uważać, bo mogą zostać tłuste plamy. dotknę ręką, od razu muszę ją wytrzeć, bo jest cała tłusta. A na dodatek wygląda to szpecąco... Ja już nie wiem jak z tym walczyć!

BARDZO PROSZĘ O POMOC, będę wdzięczna za każdą poradę. Z góry dziękuję - Ewka )
maedchen90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 14:50   #50
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez maedchen90 Pokaż wiadomość
Hej! Nazywam się Ewa i mam 17 lat. Mam problem, z którym nijak nie umiem sobie poradzić . Mianowicie strasznie przetłuszcza mi się cera. Nie jest to jakieś tam świecenie... Ja wyglądam tak jakbym wysmarowała się olejem, albo jeszcze gorzej... Próbowałam używać różnych kosmetyków: początkowo do ceru tłustej (żele, toniki, kremy matujące). Efektu nie było. Pomyślałam, że może trzeba nawilżyć cerę a nie dodatkowo ją wysuszać kosmetykami. Zaczęłam więc używać kosmetyków nawilżających. Efekt był taki jak wcześniej - żaden . Najbardziej denerwuje mnie to, że muszę ciągle uważać przez tą tłustą cerę! Zdejmuję bluzkę, muszę uważać, bo mogą zostać tłuste plamy. dotknę ręką, od razu muszę ją wytrzeć, bo jest cała tłusta. A na dodatek wygląda to szpecąco... Ja już nie wiem jak z tym walczyć!

BARDZO PROSZĘ O POMOC, będę wdzięczna za każdą poradę. Z góry dziękuję - Ewka )
jezeli kosmetyki nie wystarczaja i nadal masz buzie bardzo tlusta to udaj sie do dermatologa. Byc moze trzeba bedzie wyregulowac nadmiar prod.sebum lekami ew. dermatolog moze dodatkowo zalecic zabiegi pielegnujace u kosmetyczki - np.delikatny kwas migdalowy albo kawitacje (na forum jest kilka watkow w tym temacie, mozesz poczytac - znajdziesz je przez wyszukiwarke albo na ostatnich kilku stronach).

Pozdrawiam
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 15:28   #51
Marwari
Zakorzenienie

GG do Marwari

idz do dermatologa.

[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 17:47   #52
Justynuss
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
idz do dermatologa.

Albo użyj kosmetyków "Under 20" po nich wszystko znika (przynajmniej u mnie)
Justynuss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 19:37   #53
ukrycior
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Idź do dermatologa, ale ja bym skonsultowała się też endokrynologicznie. Bo to może być skutek rozregulowania hormonów.
ukrycior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 21:15   #54
Eyna
Zadomowienie

GG do Eyna

Jak wyżej, na pewno dermatolog coś poradzi
Ja też mam przetłuszczającą się skórę twarzy, z efektem świecenia radzę sobie w taki sposób, że moczę płatki owsiane i wyciskam z nich mleczko, z którego robię "maseczkę" na twarz. W moim przypadku nie wysusza, nie podrażnia skóry, a pozostawia ją gładką i matową, mogłabyś wypróbować.
Eyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 12:16   #55
junona1
Zadomowienie

Pomocy!

Niewiem czy pisze to w odpowiednim miejscu na wizazu, ale mam pewne pytanko.
Czy ktoras z wizazanek miała by dostep do probki podkładu revlon colorstay??
U mnie w zadnych drogeriach nie ma a chcialabym sobie zakupic ten podklad.
Ewentualnie czy ktoras z Was mogla by zrobic odlewke?
Bylabym baaardzo wdzieczna

junona1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 12:17   #56
junona1
Zadomowienie

Pomocy!

Stary 2008-04-06, 12:17   #57
junona1
Zadomowienie

Pomocy!

Stary 2008-04-06, 12:19   #58
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125
Dot.: Pomocy!

No raczej nie piszesz w odpowiednim miejscu, ale przed założeniem postu warto by przeczytac tytuły podforów i zdecydowac sie na jedno, a nie beztrosko stwierdzać "nie wiem, czy w dobrym miejscu napisałam" i zakładać identyczne wątki na kolejnych podforach.

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-06, 12:21   #59
junona1
Zadomowienie

ale ja naprawde nie wiem gdzie to powinnam napisac..

Stary 2008-04-06, 12:24   #60
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

To zobacz:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=221738
Wystarczyło wejść w kolejne podfora i poprzeglądać tytuły wątków. A tak (bez urazy) zaśmiecasz forum licznymi wątkami. I czemu w tytule jest "pomocy"? Nie lepiej napisać wprost o co chodzi, bo "pomocy" to NICZEGO nie mówi o wątku...

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości