Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-10, 19:21   #1
rosiek
Zakorzenienie

Smaczny profil rosiek
Smaczne przepisy5
GG do rosiek
Podziękowanie dla biskupa - POMOCY!

Dziewczyny, bardzo, bardzo, bardzo proszę o pomoc.
19 kwietnia mam bierzmowanie, a ksiądz uszczęśliwił mnie wiadomością, że mam samodzielnie napisać podziękowanie dla biskupa, które wygłoszę podczas uroczystości.

Niestety... Nie mam pojęcia jak się za to zabrać, jak zwracać się do biskupa a tym bardziej... Za co tak właściwie złożyć podziękowania?

Czy któraś z Was była już w takiej sytuacji? Przeszukałam już google i wizaz, ale nie znalazłam nic pasującego... Macie jakieś pomysły?
Stary 2008-04-10, 19:35   #2
esfira
Zakorzenienie

Dot.: Podziękowanie dla biskupa - POMOCY!

Ojej...no to wtopa może idź pogadaj z tym księdzem, że nie wiesz co i jak ci nie pomoże to zrobisz wstyd na całą parafię...Co on sobie myśli, to nie szkoła żeby tak sobie wybierać do odpowiedzi kogo popadnie!
Stary 2008-04-10, 19:44   #3
rosiek
Zakorzenienie

Smaczny profil rosiek
Smaczne przepisy5
GG do rosiek

Już go prosiłam o pomoc, powiedział, żebym coś napisała, to mi sprawdzi ;/
Ale co ja mam napisać?!
Stary 2008-04-10, 20:37   #4
Michael1000
Raczkowanie

Do biskupa należy się zwrócić "Ekscelencjo Księżę Biskupie/Arcybiskupie", jeśli to kardynal - "Eminencjo Księże Kardynale".

Możesz napisać, że w imieniu wszystkich bierzmowanych oraz calej wspólnoty parafialnej pragniesz zlożyć najserdeczniejsze podziękowania za udzielenie sakramentu dojrzalości chrześcijańskiej. Zapewnij, że dolożycie starań, aby otrzymane laski pomnażać ku budowaniu cywilizacji milości, o której nauczal Sluga Boży JP II.

Można się też odnieść do poszczególnych darów, np.
Ufamy, że Duch św. będzie nam wskazywal najroztropniejsze rozwiązania; że doda nam odwagi do gloszenia naszej wiary i - przede wszystkim - do życia wg jej zasad, i to nawet w niesprzyjających okolicznościach; że nauczy nas milości do Ojca w niebie, która będzie się przejawiala pobożną modlitwą, życzliwością dla bliźnich i poszanowaniem wlasnego zdrowia i życia...
Możesz jeszcze coś dodać o milosierdziu Bożym i o Niedzieli Milosierdzia Bożego, która byla niedawno obchodzona.

Generalnie coś w tym stylu
Michael1000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 20:40   #5
rosiek
Zakorzenienie

Smaczny profil rosiek
Smaczne przepisy5
GG do rosiek

Dziękuję Ci bardzo!
Stary 2008-04-10, 21:38   #6
abram6
BAN stały

Nie dodawaj , 3 zdania wystarczy
abram6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 22:54   #7
Izaluka
BAN stały

Współczuje tego zaszczytu i życzę powodzenia
Izaluka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 23:17   #8
sammira
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 12
GG do sammira

Kochany Księże Biskupie!

Nasze serca przepełnia radość Boża. Zostaliśmy naznaczeni znamieniem Ducha Świętego i staliśmy się dojrzałymi chrześcijanami. Odtąd mężnie i z odwagą bronić chcemy wiary, która została w nas wlana podczas chrztu świętego. Najpierw pragniemy podziękować Bogu w Trójcyjedynemu za dary ducha Świętego, za sakrament bierzmowania, który dziś otrzymaliśmy. Nasze słowa są zbyt nieudolne, aby mogły wypowiedzieć to, co czuje serce. Dlatego razem z Maryja wołamy, „wielbij dusza moja Pana, bo wielkie rzeczy uczynił ten, który możny jest a Jego imię jest święte”.
Również tobie kochany Księże Biskupie dziękujemy za ten wspaniały dzień, za to ze przybyłeś do naszej parafii, aby stać się sługą tajemnic Bożych. Dziękujemy za wspólną Eucharystię, za modlitwę nad nami, oraz za słowo, które skierowałeś do nas w imieniu Najwyższego Kapłana. Niech dobry Bóg sam będzie Ci nagrodą.

Takie coś znalazłam

sammira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 01:54   #9
dakki
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sammira
Nasze serca przepełnia radość Boża.
A jak kogos nie przepełnia to co?

Cytat:
Napisane przez sammira
Zostaliśmy naznaczeni znamieniem Ducha Świętego i staliśmy się dojrzałymi chrześcijanami.
A nie katolikami przypadkiem?

Cytat:
Napisane przez sammira
Odtąd mężnie i z odwagą bronić chcemy wiary, która została w nas wlana podczas chrztu świętego.
Bronić wiary? a po co i przed kim? Zresztą jak cos jest prawdziwe to obroni sie samo

Cytat:
Napisane przez sammira
Najpierw pragniemy podziękować Bogu w Trójcyjedynemu za dary ducha Świętego, za sakrament bierzmowania, który dziś otrzymaliśmy. Nasze słowa są zbyt nieudolne, aby mogły wypowiedzieć to, co czuje serce.
No serce podobno czuje radość przecieżChociaż ja tam zadnej radosci podczas bierzmowania nie czułam. No moze taką małą, że mam to juz z głowy

Cytat:
Napisane przez sammira
Dlatego razem z Maryja wołamy, „wielbij dusza moja Pana, bo wielkie rzeczy uczynił ten, który możny jest a Jego imię jest święte”.
szczęka opada, takie to wzniosłe

Cytat:
Napisane przez sammira
Również tobie kochany Księże Biskupie dziękujemy za ten wspaniały dzień, za to ze przybyłeś do naszej parafii, aby stać się sługą tajemnic Bożych. Dziękujemy za wspólną Eucharystię, za modlitwę nad nami, oraz za słowo, które skierowałeś do nas w imieniu Najwyższego Kapłana. Niech dobry Bóg sam będzie Ci nagrodą.
Amen! Uffffff.....

Cytat:
Napisane przez sammira
Takie coś znalazłam
I własnie sobie przypomniałam dlaczego nie chodzę do kościoła
dakki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 11:08   #10
sammira
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 12
GG do sammira

oj, dakki- czepiasz się no przecież ja tego "cudownego" podziękowania nie pisałam, tylko znalazłam i chciałam pomóc. Tyle

sammira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 16:12   #11
Hopeful
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dakki Pokaż wiadomość
A jak kogos nie przepełnia to co?
To nic przecież nigdy żadne przemówienie nie będzie trafiało do wszystkich, prawda?

Cytat:
A nie katolikami przypadkiem?
A dlaczego nie chrześcijanami?

Cytat:
Bronić wiary? a po co i przed kim? Zresztą jak cos jest prawdziwe to obroni sie samo
Ciekawa teoria, doprawdy

Cytat:
No serce podobno czuje radość przecieżChociaż ja tam zadnej radosci podczas bierzmowania nie czułam. No moze taką małą, że mam to juz z głowy
W takim razie po co przystępowałaś do tego Sakramentu?

Cytat:
szczęka opada, takie to wzniosłe
I bardzo dobrze

Cytat:
I własnie sobie przypomniałam dlaczego nie chodzę do kościoła
To super

rosiek
skoro nie chcesz mówić tych podziękowań lub/i nie wiesz jak masz się za to zabrać to po co się zgodziłaś?

Znalazłam coś takiego:

Przed chwilą przyjęliśmy sakrament bierzmowania. Duch święty zstąpił na nas, tak jak kiedyś na Apostołów. Nigdy o tym nie zapomnimy! Przyrzekamy wyznawać wiarę naszą odważnie w domu, w szkole, na ulicy i na wakacjach. Będziemy świadczyć o naszej wierze przez regularne uczęszczanie na katechizacje opartą o Pismo św. Obiecujemy często spotykać się z Chrystusem w Komunii św. i Sakramencie Pokuty. Miłością bliźniego i dobrymi uczynkami będziemy okazywać wierność Chrystusowi i Kościołowi. Niech nam Duch św. pomoże, byśmy byli podobni do światła niegasnącego.

Księże Biskupie !
Wiele razy przypominano nam, że przystępujemy do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, że w nowy sposób łączymy się z Bogiem i wspólnotą Kościoła, że dostępujemy zaszczytu bycia mieszkaniem Ducha świętego.
Wszystko to stało się możliwe dzięki twojej, księże Biskupie posłudze. Dlatego pragnę wyrazić wdzięczność nas wszystkich za Twoją obecność wśród nas. Dziękujemy, że zechciałeś być narzędziem w ręku Boga. A ponieważ wiemy, że spoczywa na Tobie szczególna odpowiedzialność za Kościół, który wspólnie stanowimy - najlepiej wyrazimy naszą wdzięczność przez modlitwę i postawę godną chrześcijanina.

- zapuszczam włosy
CEL:
zdrowe włosy do linii łokcia
Hopeful jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 16:36   #12
Ewelina9033
Rozeznanie

Smaczny profil Ewelina9033
Smaczne przepisy1

na youtube sa filmiki z bierzmowania to pewnie tez jest jak sa podzienkawania dla Biskupa
Stary 2008-04-11, 18:14   #13
dakki
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sammira
oj, dakki- czepiasz się no przecież ja tego "cudownego" podziękowania nie pisałam, tylko znalazłam i chciałam pomóc. Tyle
lubie sie poczepiac troche czasami

Cytat:
Napisane przez Hopeful
To nic przecież nigdy żadne przemówienie nie będzie trafiało do wszystkich, prawda?
Jednym słowem puśćmy scieme biskupowii tak nikt tego nie sprawdzi

Cytat:
Napisane przez Hopeful
A dlaczego nie chrześcijanami?
pytam własnie

Cytat:
Napisane przez Hopeful
Ciekawa teoria, doprawdy
wiem i wiele mam takich ciekawych osobistych przemyśleń, juz nie jedna osoba mi to mowiła-bez fałszywych skromnosci

Cytat:
Napisane przez Hopeful
W takim razie po co przystępowałaś do tego Sakramentu?
Bo mama się upierała

Cytat:
Napisane przez Hopeful
I bardzo dobrze
jesteś pewna?

Cytat:
Napisane przez Hopeful
To super

A tak poza tym to bardzo podoba mi sie to o czym wspomniała Michael 1000 a dokładnie o Cywilizacji Młości bo o "zaszczycie bycia mieszkaniem Ducha świetego" lepiej nie wspominać....
dakki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 13:07   #14
rosiek
Zakorzenienie

Smaczny profil rosiek
Smaczne przepisy5
GG do rosiek

Dziękuję Wam bardzo za pomoc Powyjmowałam luźne zdania z Waszych pomysłów i myślę, że ksiądz jakoś to uzna.

Hopeful - ksiądz nie znosi sprzeciwu ;/ Gdybym miała możliwość odmowy z pewnością bym skorzystała. No, ale jakoś podołałam, dziękuję jeszcze raz
Stary 2008-04-12, 13:47   #15
Michael1000
Raczkowanie

A tak poza tym to bardzo podoba mi sie to o czym wspomniała Michael 1000 a dokładnie o Cywilizacji Młości bo o "zaszczycie bycia mieszkaniem Ducha świetego" lepiej nie wspominać....[/quote]

Jestem facetem
Wiem, że to egzotyka na tym forum, ale przynajmniej jest ciekawiej.

Odniosę się jeszcze do dlugości: jeśli masz dziękować biskupowi na boku, wystarczą 3 ladne zdania (taka perora będzie nienaturalna); jeśli jednak na forum, tzn. przy wszystkich wiernych i do mikrofonu - wtedy wypada powiedzieć trochę więcej, żeby nie wyszlo zdawkowo. Tak przynajmniej mi się wydaje.
Michael1000 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości