Chemiczne prostowanie włosów - wątek zbiorczy - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-07-04, 14:17   #3061
karotka1
Raczkowanie

Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez PrOmYcZeK wzwzwz Pokaż wiadomość
Witajcie, ja niedawno byłam na konsultacji u bardzo miłej pani w salonie w Krakowie, znalazłam ten salon poprzez głowna strone firmy Farouk dlatego wiem ze napewno wykonuja prostowanie preparatami tej firmy. Pani zobaczyla moje wlosy ktore byly rozjasniane (balejaz) i stwierdzila ze nie poleca bo slyszala ze na rozjasnianych sie jeszcze bardziej potrafia skrecic, zadzwonila wiec do "głownej siedziby firmy Farouk" i skonsultowala sie i tam jej przyznali racje ze mieli przypadek ze na rozjasnianych wlosach wlos sie jeszcze bardziej skręcil, ale to zalezy od włosa. Wiec po tej rozmowie pani mi zaproponowala probne nalozenie na jedno pasemko w celu zobaczenia jak sie wlos zachowa ale powiedziala ze na rozjasnianych wlosach nie bedzie takiego efektu jak na normalnych. Wogole im zdrowsze wlosy tym lepszy efek prostych wlosów. Cena tez zalezy od rodzaju plynu, na rozjasniane lub zniszczone wlosy uzywa sie drozszego plynu a na normalne tanszego. Koszt jednego plynu wynosi 35zl (tego drozszego) na wlosy sredniej dlugosci to okolo 4 butelek po 50ml plus utrwalacze za wszystko okolo 200zl do tego dochodzi "wykonanie uslugi" jeden salon liczy sobie np.200zl a jeden 50zl. Wiadomo ze "trwale " prostowanie nie jest trwale tylko trzeba za ok5-7mies powtórzyc. Pani z salonu bardzo kompetentna, nie namawiala tylko wymienila wszystkie za i przeciw i stwierdzilam ze zrobie sobie ale na moich naturalnych czyli poczekam okolo rok az mi odrosna bo mam juz 3cm odrosty i zrobie na zdrowych wlosach zeby uzyskac dobry efekt. Zaplace tez mniej bo plyn bedzie do normalnych wlosów tanszy:P, w kazdym razie im dluze wlosy tym drozej ale u mojej fryzjerki koszt prostowania na nierozjasnianych wlosach sredniej dlugosci wyniesie ok 150- 200zł, (drozszym plynem ok250-300zł) I nie martwcie sie ze tanio to nie farouk, jesli jest salonem firmowym to musi byc. Poza tym ja mam fryzjerke która farbuje wlosy (bardzo dobrze) za 55zł a w innym salonie liczą sobie 150zł, a róznicy nie ma (no ta drozsza farba trzymala mi sie tylko tydzien na wlosach wiec nawet drozej a gorzej:P.
Hey ja sie wlasnie zastanawiam nad trawalym prostowaniem i mieszkam niedaleko krakowa możesz mi napisać gdzie dokladnie jest ten salon??;]
karotka1 jest offline  
Stary 2009-07-04, 15:44   #3062
mgddddd
Raczkowanie

basiluek a nie boisz sie ze przy tak mocno kreconych wlosach jak zaczna odrastac to bedziesz miala odrosty krecone?
mgddddd jest offline  
Stary 2009-07-06, 08:23   #3063
polkluza
Raczkowanie

Dot.: Trichotillomania - natrętne wyrywanie...

Czesc mysiabarsa, mi tez dodatkowo wypadaja - to normalne. Te, ktore wypadaja programowo (ok. 100 dziennie) plus niestandardowo, czyli te, ktore wyrywamy.

Mi udalo sie nie wyrywac juz przez ok 2-3 tyg. Mam nadzieje, ze wytrwam.
Stary 2009-07-06, 20:52   #3064
Basiulek
Zakorzenienie

GG do Basiulek

Przecież to oczywiste i jestem tego świadoma
Stary 2009-07-07, 12:26   #3065
Emilcia_1616
Zakorzenienie

chcialabym sobie zrobic takie prostowanie ale pare miesiece temu mialam rozjasniane wlosy, wczesiej tez, teraz mam ciemy braz, wlosy prostuje przez co moje koncowki nie sa zbyt piekne i zdrowe, czy isnieje jakies prostowanie chemiczne ktore moglabym zrobic?

up

Edytowane przez Emilcia_1616
Czas edycji: 2009-08-04 o 17:43
Emilcia_1616 jest offline  
Stary 2009-07-13, 13:05   #3066
Maryta
Przyczajenie

witam Dziewczyny =))
poniewaz kiedys informacje zamieszczone na kilkudziesieciu stronach tego watku pomogly podjac mi decyzje jakiej nie zaluje do dzis to i ja postaram sie wam cos rozjasnic odnosnie chemicznego prostowania wlosow bynajmniej na podstawie wlasnych doswiadczen =)...
gdy bylam malym dzieckiem to mialam prosciutkie wlosy nawet bylo tak do pewnego okresu szkolnego w pewnym wieku jednak wlosy zaczely sie coraz mocniej skrecac az zadna prostownica nie mogla sobie z nimi poradzic..moje wlosy nie potrzebowaly nawet deszczu sniegu czy jakiejkolwiek wilgoci..po wyprostowaniu dawalam im pol godziny na to by sie napuszyly i wygladaly po prostu okropnie nawet przy najlepszej pogodzie - z reszta tego nie idzie opisac ale mysle ze niejedna z was piszacych czy tez czytelniczek tego forum zna ten problem i bol...poniewaz jak juz wiecie z wlosami poradzic sobie nie moglam a bynajmniej w takim wymiarze jakbym chciala to zaczelam "cieszyc sie" kreconymi wlosami a wlasciwie staralam sie je zaakceptowac - przez pare lat nikt nie widzial mnie w rozpuszczonych wlosach nosilam jedna fryzure wlosy byly upiete i przyznam ze doszlam do niezlej wprawy...nie uwazam zeby bylo zle ale caly czas przesladowala mnie mysl ze gdybym miala piekne proste rozpuszczone wlosy to czulabym sie znacznie lepiej...moze i dla niejednych dziwne ale uwierzcie ze fryzura stanowi bardzo spory procent naszego ogolnego wizerunku...w koncu wiec zaczelam interesowac sie tym intensywniej przeczytalam mase forow sklejalam sobie wszystko w calosc i tak podjelam decyzje...chcialam pojechac na prostowanie wlosow do Warszawy niestety okazalo sie ze odwiedzenie miejsca polecanego przez jedna z piszacych tu dziewcząt kosztowaloby mnie minimum poltorej tysiaca a dodam ze sama mieszkam 70km od Poznania..bylam gotowa wydac te pieniadze, ale okazalo sie ze w mojej wlasnej miejscowosci salon Loreala oferuje chemiczne prostowanie na komsetykach Goldwella ironia losu okazalo sie rowniez ze moj fryzjer do ktorego chodzilam od lat wykonuje ten zabieg...mialam wiec wszystko na miejscu u zaufanej osoby doswiadczonej z uprawnieniami do wykonywania takich zabiegow itd itd co wiecej do osob ktorym tak zazdroscilam prostych wlosow nalezalo miedzy innymi pare dziewczyn ktore byly po takim zabiegu u niego wykonanym...do tego cena nizsza - bo moje sredniej dlugosci wowczas wlosy bo za ramiona delikatnie - wyceniono na 700zł...nigdy w zyciu nie zdecydowalabym sie na inne kosmetyki wiem ze Goldwell jest drogi ale naprawde duzo czytalam i wiem ze to bardzo dobry komsetyk potrzeba tylko jeszcze odpowiedniego fryzjera bo uwierzcie ze osoby nieuprawnione nieuwazne badz nastawione na oszczednosc moga wam zrobic krzywde...znacie juz moja historie jesli chcecie to z checia zalacze jakies zdjecia z kiedys z przed roku i z obecnego okresu bo wlosy po raz pierwszy wyprostowalam dokladnie rok temu w wakacje a obecnie jakis miesiac temu robilam odrosty

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

mam nadzieje ze nie zanudze was swoimi wypowiedziami ktore jak widzicie sa nieslychanie obszerne ale chcialabym sie podzielic swoja wiedza i doswiadczeniem i uwazam ze to forum jest doskonalym do tego miejscem...dlatego uprzedzajac pewne pytania ktore z reszta wciaz sie pojawiaja postaram sie wyjasnic kilka kwestii..
moze na poczatek kwestia zniszczonych wlosow po zabiegu bo to w koncu zabieg "chemiczny"- to slowo brzmi juz groznie a w dodatku niejeden fryzjer sam by wam odradzil takiego zabiegu po samej sobie powiedziec jednak moge ze moje wlosy sa w lepszej kondycji niz kiedys..zabieg prostuje wygladza i uwaga bo o tym chyba czesto nie pisano ale minimalnie wydluzy wam wlosy poniwaz pierwszy etap polega na rozluznieniu struktury wlosa i staje sie on doslownie ciagnacy jak guma...
kwestia odrostow, uzaleznienia od tego zabiegu czy jak to nazwac rowniez mozna - "blednego kola"...wlosy oczywiscie odrastaja takie jakie posiadalysmy przed zabiegiem i mysle ze to dosc naturalne zjawisko wiec nie spodziewalabym sie innych efektow...po zabiegu Goldwella moj fryzjer proponuje zabieg na odrosty po uplynieciu okolo roku czasu, w przypadu mocnego skretu wlosa jednak - jak w moim przypadku zabieg zostal powtorzony po 9 miesiacach..naturalnie po wyszuszeniu wlosow posiadajac juz odrosty bedziecie widziec wyrazna roznice pomiedzy wlosami na ktore nalozony byl niegdys specyfik a tymi ktore urosly w miedzyczasie wyglada to doslownie jakby pewna linia odcinala "jedne" wloski od "drugich" - mowie wprost ze tak jest bo nie ma sie co oszukiwac - ja osobiscie stosowalam prostownicy na wlosach znajdujacych sie blizej glowy i tyle - nikt nawet nie wiedzial zatem ze posiadam takie odrosty wiec nie uwazam zeby stanowilo to wielki problem...gdy po pewnym okresie odrost stanie sie juz duzy i nalezy powtorzyc zabieg to uwaga cena zabiegu powinna byc o polowe mniejsza poniewaz nie wolno nam wykonac zabiegu na calosc wlosow bynajmniej w pierwszym etapie bo zabieg sklada sie mozna powiedziec z 3 etapow...w kazdym razie na wlos na ktorym wykonany byl juz taki zabieg - zabiegu powtorzyc nie wolno!!
chcialabym jeszcze poruszyc watek zwiazany z cena zabiegu jak juz powiedzialam na inny kosmetyk niz firmy Goldwella bym sie nie zdecydowala jednak wiemy ze rowniez i zabieg wykonywany na tych kosmetykach wacha sie w cenach od 600zł do nawet kilku tysiecy...od czego to zalezy? a no wlasnie niekoniecznie od jakosci wykonanego zabiegu...ja mieszkam w mniejszym miescie i dlaczego u mnie ten zabieg kosztowal 700zł a w Warszawie cenilby sie 1500zł a w jakims "renomowanym" salonie pewnie i jeszcze drozej...chodzi mianowicie o to ze ja siedzialam u fryzjera na tym zbaiegu 6 godzin - pomyslcie wiec tak - u mnie fryzjer w takim czasie zarobilby pewnie kolo 700zł natomiast w Warszawie gdzie nawet zwykle sciecie wlosow i wymodelowanie jest dwa razy drozsze - w takim czasie fryzjer moze wyciagnac nawet do kilku tysiecy zł - wiec teraz chyba wszystko juz widac jak na dloni - nikt nie bedzie siedzial nad wasza glowa kilka godzin za 700zł w Warszawie skoro moglby w tym czasie zarobic dwa razy wiecej...poza cena nie zapominajcie o jakosci.. mozecie zaplacic wielkie pieniadze i sie zalamac bo fryzjer moze nie przestrzegac scisle zasad wykonywania zabiegu, bo moze chciec zaoszczedzic i uzyc mniej kosmetyku i wiele wiele innych...przestroga wiec dla was dziewczyny bo mozecie skonczyc z placzem a moze tez wam to ulatwic codzienne zycie i spelnic wasze pragnienia...co do podejrzanie niskich cen tez bym grubo uwazala - najlepiej wybierac sie tylko do sprawdzonych fachowcow...
i ostatnia kwestia - chemiczne prostowanie wlosow na wlosach rozjasnianych - znajda sie i tacy fryzjerzy ktorzy chcac sobie zarobic zaryzykuja i nie uprzedza was o konsekwencjach badz na wasze ryzyko podejma sie zabiegu na takich wlosach...nie dajcie sie omamic - jesli fryzjer ma takie podejscie to od razu uciekalabym z jego salonu gdzie pieprz rosnie...wlosy ktore byly rozjasnione czy to nadal pozostaja jasne czy zostaly pokryte ciemna farba sa puste w srodku a poniewaz zabieg chemicznego prostowania wlosow wnika w ich glab to wlosy po takich zabiegu moga wam jak to mowia wypasc - skruszyc sie- czy sfilcowac...nie radzilabym wiec ukrywac przed fryzjerem ktory dziesiec razy jak moj potrafi zapytac czy wlosy nie byly aby na pewno rozjasniane bo moze skonczyc sie placzem i zgrzytaniem zebow...
jesli ktos ma wiec wlosy rozjasniane a chcialby podjac sie zabiegu to niestety ale cierpliwosc bedzie wskazana bo potrzebuje kilku lat na odrosniecie calych wlosow w zaleznosci oczywiscie od ich dlugosi i tempa wzrastania...
gdyby byly jeszcze jakies pytania to smialo je zadawajcie...mam jednak nadzieje ze moje posty wiele wam rozjasnia
Maryta jest offline  
Stary 2009-07-13, 13:48   #3067
eelmirka
Zadomowienie

no to ja poproszę zdjęcie po prostowaniu tylko sprzed kilku miesięcy, jak już byłaś jakiś czas po prostowaniu a nie teraz jak powtórzyłaś. Gdzie robiłaś? widzę wypowiadałaś się rok temu więc jesteś wiarygodna
eelmirka jest offline  
Stary 2009-07-13, 23:17   #3068
Maryta
Przyczajenie

faktycznie poza czytaniem nawet odwazylam sie wtedy dac jakis post
juz zalaczam kilka fotek i postaram sie je mniejwiecej opisac co do rozmieszczenia czasowego

zdjecie pierwsze - ukazuje ze faktycznie mialam krecone wlosy :P

zdjecie drugie rowniez sprzed zabiegu pokazuje nam efekty prostowania moich wlosow prostownica i probe "okielznania" tego siana poprzez upiecie

zdjecie trzecie wykonane zostalo moze w tydzien po dokonaniu zabiegu

zdjecie czwarte pokazuje ze wlosy nadal 3maja pewna kondycje chociaz

czas uplywa zdjecie piate to juz kwestia jakis 6 miesiecy od wykonanego zabiegu

zdjecie szoste czasowo zblizone jest do piatego chociaz od zabiegu minelo wowczas moze ciut wiecej bo okolo 7 miesiecy

co do dlugosci wlosow to musze dodac ze na zdjeciu 5 i 6 widzicie moje wlosy dodatkowo po zabiegu przedluzania wiec nie myslcie ze to jakas sciema bo niemozliwe zeby tak urosly czy cos w tym rodzaju - bynajmniej u mnie byloby to niemozliwe bo strasznie wolno rosna mi wloski
mam nadzieje ze zdjecia tez wam cos rozjasnia i w dodatku popra slowa z wczesniejszych postow
co do miejsca wykonywania zabiegu to jak juz wspomnialam chemicznie wloski prostowalam w miejscowosci w ktorej mieszkam a pochodze z Chodzieży - wiele z was moze pewnie nie miec pojecia gdzie sie to miasto w ogole znajduje ale dla rozwiklania tej zagadki dodam ze to pomiedzy Piła a Poznaniem a dokladniej 70 km od Poznania a 30km od Pily =))
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_7609.jpg (126,3 KB, 212 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0371.jpg (28,5 KB, 204 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg HPIM5573.jpg (165,2 KB, 197 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Marta8.jpg (69,9 KB, 229 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00477.jpg (161,4 KB, 202 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie(7).jpg (16,2 KB, 217 załadowań)
Maryta jest offline  
Stary 2009-07-14, 08:47   #3069
eelmirka
Zadomowienie

trudno mi uwierzyć że to aż tak rewelacyjnie może wyglądać! tylko czemu na zdjęciach w lokach nie widać Twojej twarzy
eelmirka jest offline  
Stary 2009-07-14, 17:19   #3070
Astarte__
Rozeznanie

GG do Astarte__

Czy może orientujecie się ile kosztowałoby wyprostowanie na Słowiańskiej w Poznaniu takiej długości włosów jak na fotce? Może nawet trochę krótszych.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg brenda_song_with_long_bob_hairstyle153.jpg (12,8 KB, 32 załadowań)
Astarte__ jest offline  
Stary 2009-07-14, 23:54   #3071
Maryta
Przyczajenie

hmm moge zalaczyc zdjecie sprzed jakis 4 lat jesli chcesz tam jestem z profilu i widac czesciowo twarz aczkolwiek co to ma zmienic to nie do konca rozumiem...chyba eelmirko nie chcesz sie nadziac i zdaje sie myslisz ze to jakis pic na wode ;> ale w sumie nie dziwie Ci sie odstroznosci nigdy za wiele - czasem 3ba dmuchac na zimne
Maryta jest offline  
Stary 2009-07-15, 01:02   #3072
Kathrein
Przyczajenie

Maryta
Masz naprawdę świetnie zrobione włosy

Bardzo żałuje, że u mnie w okolicy nie ma salonu, który robi akurat tym kosmetykiem. Dlatego chcę zrobić w jedynym salonie, który się tym zajmuje.. (w mojej okolicy) tyle, że robią za 250 - 300 zł ( wczesniej pisałam 200, ale cena jednak jest inna).. jednak, czy nie będę żałować? Albo będzie dobrze, albo całkiem źle..

Jakie mogą być skutki uboczne? Zniszczone włosy? Źle wyprostowane?
Kathrein jest offline  
Stary 2009-07-15, 01:52   #3073
AleXia ('',)
Raczkowanie

wszystkie macie przepięknie proste włosy
ja się przymierzam właśnie do chemicznego prostowania
zastanawiam się tylko czy w Divie zrobić,strasznie drogo tam chcą
bo mój fryzjer powiedział,że mi tego nie zrobi

mam farbowane na brąz włosy do połowy pleców
o po przeczytaniu waszych wypowiedzi nie wiem już czy kolor i strzyżenie robi się przed czy po prostowaniu

od 3 lat prostuję włosy prostownica nagrzaną na max czyli 250 stopni
ale nie mam zniszczonych włosów bo używam tylko fryzjerskich kosmetyków a prostownice sprowadziłam z USA za takie pieniądze,że nawet pamiętać nie chcę ...

ale męczy mnie codzienne prostowanie dlatego chciała Bym już tą trwałą

zapuszczamy włoski
dbamy o cerę

AleXia ('',) jest offline  
Stary 2009-07-15, 12:26   #3074
Maryta
Przyczajenie

Kathrein patrzac na cene to jakos mi sie kojarzy ze w tych granicach cenowych jest zabieg X-Tenso z Loreala - jesli rzeczywiscie o nim mowa to nie polecam - miejsce w ktorym robilam zabieg to wlasnie salon Loreala i nawet nie ma tego w swojej ofercie - to tez przemawia juz samo przez się...chodzi generalnie o to ze ten zabieg to bardziej "wygladzanie" nizeli trwałe prostowanie wlosow z reszta wiele mozna poczytac na tym forum o tej konkretnie metodzie i niestety raczej wielkich efektow bym sie nie spodziewala i oby tylko rozczarowania wrecz nie bylo bo 250-300zł to tez nie male pieniazki przeciez i szkoda by bylo wyrzucac je w bloto...
AleXia niestety na temat salonu Diva nic mi nie wiadomo bo pewnie jestesmy z zupelnie roznych okolic ale zastanawia mnie dlaczego Twoj fryzjer nie chcial wykonac Ci tego zabiegu nie sadze by wlosy pofarbowane na braz [no chyba ze uprzednio mialas je rozjasniane co zmienia postac rzeczy] i wsytopniowane czy cokolwiek nie nadawaly sie do trwałego prostowania..w tym temacie moge powiedziec Ci tyle ze po zastosowaniu zabiegu poza tym ze glowy nie myjemy trzy dni to ja osobiscie chcac przyciemnic sobie wlosy podciac itd moglam zrobic to dopiero po dwoch tyg...zaraz po zabiegu odradzane jest stopniowanie czy cieniowanie wlosow i innego typu zabiegi zwlascza ingerujace wglab naszego wlosa czy to farbowanie przedluzanie itp...po samym wyprostowaniu fryzjer powiedzial ze jesli koniecznie chce podciac koncowki to moze wykonac to tylko bez stopniowania po prostu w lini prostej ze wszystkie wloski bylyby rowne dlaczego dokladnie nie wiem ale tak jest wiec ja wolalam odczekac te dwa tyg i wtedy dopiero dopracowywac swoja fryzurke..chcialam dodac, ze posiadajac wlosy pofarbowane moze zmienic Ci sie kolor wlosow po zabiegu - na ile Ci sie ten kolor wyplucze czy tez w ogole zmieni to ciezko powiedziec ale jest taka opcja poniewaz zabieg chemicznego prostowania nalezy jednak do silnych...i stad tez bylo kilka opinii na tym forum ze po zabiegu trwalego prostowania rozjasnily sie dziewczynom wloski...nie dotyczy to jednak wlosow o kolorze naturalnym - tak jak w moim przypadku podczas poddawania sie zabiegowi - bo tam nie ma nam po prostu co wyplukiwac
Maryta jest offline  
Stary 2009-07-15, 12:37   #3075
AleXia ('',)
Raczkowanie

mój fryzjer powiedział,że oni nie wykonują tych zabiegów bo często nie wychodzi i są reklamacje itd
blondu już od 3 lat nie miałam więc z tym problemu nie ma
no właśnie muszę zadzwonić tam i zapytać sie kiedy robi sie fryzurę i kolor...
a kolor i tak bardzo szybko mi się spłukuje,co 3 miesiące robię

zapuszczamy włoski
dbamy o cerę

Stary 2009-07-15, 13:41   #3076
Maryta
Przyczajenie

hmmm mojemu fryzjerowi raz w zyciu zdarzylo sie ze zabieg sie nie przyjal ale wlosy nie byly zniszczone po prostu zabieg na nie nie zadziałal oddal pieniadze i tyle...nie bylo tego widac na pierwszy rzut oka no ale niestety nasze metody stosowane w Polsce nie dzialaja na wszystkie wlosy...znam conajmniej dwie kolezanki w moim wieku ktore rowniez wykonywaly ten zabieg i zadna sie nigdy nie skarzyla...mysle ze ma duze znaczenie to na jakich kosmetykach i z jaka jakoscia ktos wykonuje zabieg...a jezeli ktos mial same reklamacje to rzeczywiscie cos jest nietak i dobrze ze przestal sie tym zajmowac bo skzoda tylko tych dziewczyn ktore mu zaufaly ;/
Maryta jest offline  
Stary 2009-07-15, 13:54   #3077
AleXia ('',)
Raczkowanie

oni robili tymi preparatami co jedynie wygładzają włosy i szczerze o tym informowali a dziewczyny bóg wie co sobie obiecywały więc zrezygnowali z tej usługi
tak czy inaczej fryzjer jest świetny

zapuszczamy włoski
dbamy o cerę

Stary 2009-07-15, 14:03   #3078
Kathrein
Przyczajenie

Zapomniałam dopisać, że mam te 250 - 300 zł bo mam krótkie włosy (są troszkę za szyje) tak to pewnie byłoby więcej. Ten salon do którego chce pójsć znany jest z tego, że jest drogi i dobry, a reklamuja się m.in tym, że używaja najlepszych kosmetyków, ale bd musiała sie jeszcze diwiedziec jakim konkrętnie kosmetykiem robią włosy.
Kathrein jest offline  
Stary 2009-07-17, 23:14   #3079
merinda
Przyczajenie

Wyprostowalam wczoraj alfaparfem i jak na razie jestem zadowolona. Zobaczymy jak będzie po myciu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz2 001.jpg (96,4 KB, 89 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz2 002.jpg (128,4 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz2 003.jpg (117,4 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz2 005.jpg (114,3 KB, 96 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz2 007.jpg (144,7 KB, 125 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz2 008.jpg (116,5 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz2 010.jpg (101,9 KB, 84 załadowań)
merinda jest offline  
Stary 2009-07-17, 23:21   #3080
nestaZy
Przyczajenie

A ja mam do Was dziewczyny pytanie troszke z innej "beczki" , nie wiecie moze czy skoro jest mozliwe chemiczne prostowanie to czy rowniez istnieje mozliwosc zrobienia delikatnych FAL? tak na dlugo, nie chodzi mi oczywiscie o trwala. Jesli ktoras z Was orientuje sie to prosze o udzielenie mi szczegolowych informacji, czyli jaki jest tego koszt oraz czy strasznie niszczy wlosy taki zabieg? bede wdzieczna
Stary 2009-07-17, 23:24   #3081
AleXia ('',)
Raczkowanie

hm...nie słyszałam nigdy o robieniu fal...
nie wiem nawet jakby to praktycznie miało wyglądać.
a jeśli nawet się coś takiego da zrobić to myślę,że niszczy jak każda trwała

zapuszczamy włoski
dbamy o cerę

Stary 2009-07-21, 22:09   #3082
hope00
Przyczajenie

Boze! przypadkiem buszujac w necie odkrylam ! ze to mam! najgorsze sa te fryzury jak przestac , zapobiec ?
hope00 jest offline  
Stary 2009-07-22, 16:37   #3083
Zielonaaa
Przyczajenie

Witam też to mam ale jeszcze jakoś nie mogę z siebie tego wyrzucić tak publicznie... znaczy na forum. Na razie poszperałam i poczytałam troszkę o tej chorobie od zawsze wiedziałam, że to nie jest normalne powstrzymuje się ale to mało co daje
Zielonaaa jest offline  
Stary 2009-07-27, 09:39   #3084
Kocurasek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nestaZy Pokaż wiadomość
A ja mam do Was dziewczyny pytanie troszke z innej "beczki" , nie wiecie moze czy skoro jest mozliwe chemiczne prostowanie to czy rowniez istnieje mozliwosc zrobienia delikatnych FAL? tak na dlugo, nie chodzi mi oczywiscie o trwala. Jesli ktoras z Was orientuje sie to prosze o udzielenie mi szczegolowych informacji, czyli jaki jest tego koszt oraz czy strasznie niszczy wlosy taki zabieg? bede wdzieczna
Mi dziewczyna źle zrobiła prostowanie i mam efekt fal

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline  
Stary 2009-07-27, 12:13   #3085
sorina
Zakorzenienie

Wróciłam z wakacji i włoski przy takiej pogodzie były cudne Moje jak to moje lekko wygięte .ale siostry dalej proste mimo że powietrze wilgotne itd Nic się nie puszy i proste
sorina jest teraz online  
Stary 2009-07-27, 12:24   #3086
AleXia ('',)
Raczkowanie

no to super
ja tylko czekam,aż kasę uzbieram bo mi 1200 zł powiedzieli

zapuszczamy włoski
dbamy o cerę

Stary 2009-07-27, 12:30   #3087
sorina
Zakorzenienie

A tu zdjęcie włosów mojej siostry Wyschły same. Jedyne co było używane to szampon Goldwella i odżywka ze spłukiwaniem Goldwella. Temperatura na dworze 40 stopni C i cały dzień niemal na dworze a włosy cudne ( trochę mnie zrzeraz zazdrość :/ bo w końcu te same geny i ten sam zabieg przez tego samego fryzjera )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6134_233494065345_708105345_7643082_7257220_n.jpg (32,7 KB, 186 załadowań)
sorina jest teraz online  
Stary 2009-07-27, 12:33   #3088
eelmirka
Zadomowienie

sorina jakie ona ma boskie włosy! jak Tobie podrosną i wyprostujesz znowu to też będziesz mieć takie rewelacyjne!
eelmirka jest offline  
Stary 2009-07-27, 12:37   #3089
sorina
Zakorzenienie

Wątpię żeby mi takie wyszły :/Moje włosy sa odporne na różne specyfiki więc chyba nie będzie takiego efektu no ale zobaczymy. Teraz moje bez suszarki sa takie lekko wywijające się i mi się podobają tzn chyba mi pasuja Zobaczymy jak zapuszczę za łopatki i wtedy wyprostuję
sorina jest teraz online  
Stary 2009-07-28, 16:08   #3090
Tyris
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez nestaZy Pokaż wiadomość

Jest.. nazywa sie to styling(nie mam pojecia jak to sie pisze :/ czyta sie "stajling" heheh) i jest to taka bardzo lekka trwala. Zabieg ma na celu uniesienie wlosow.. a jezeli sa dosc cienkie i niezbyt dlugie to w efekcie pofaluje ci wlosy. Mialam to raz w zyciu..niestety moje sa zbuyt ciezkie ale i tak sie pofalowaly calkiem ladnie (bo naturalnie sie faluja). W czasach mojego LO kosztowalo to chyba 120zl (ale glowy sobie uciac nie dam). Z tego co pamietam to fryzjerka ukladala mi preparat na grubszych walkach dodajac takie podkladki przy skorze glowy Zabieg nie niszczy, tzn .. kazda chemia niszczy ale nie w takim stopniu jak trwala!

Przeczytaalm to forum z ciekawosci.. i musze przyznac ze mam wyajtkowe szczescie! Moje wolosy sa krecone i proste...takie 2 w 1 Jezeli je rozczesze odrazu po myciu to sa idelanie proste ..a jezeli zostawie samopas to amja idealne fale. Mysle ze to daletego ze mam na glowie 2 rodzaje wlosow... grube i drutowate i bardzo cienkie i jasniejsze ... i te drugie sie skrecaja ale sa podatne na ulozenie.

To bedzie dramatyczne co napsize.... ale strasznie wam zazdrosze NATURALNYCH wlosow! tak ..takiego siana! Bo przy odpowiednich ozywkach wyglada przepieknie..lekko i fryzura ma super objetosc..wystarczy odpowiednio pielegnowac. Efekty po zabiegach prostowania sa okropne :/ przyklepane, proste wlosy.. bez wyrazu..bez objetosci... z fleszem z aparatu moze ladnie wygladaja.. ale w rzeczywistosci nosi takie kazda "matka polka" marzac o lokach i czyms ciekawszym wiec nie wiem czemu tyle wydajecie na ten zabieg. Ale tak to juz jest.. ze najbardziej podoba sie to czego akurat sie nie ma.. czyli kreconym proste a prostym loki...
Tyris jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
chemiczne prostowanie, goldwell, prostowanie, samej, trwała, trwała prosta, trwałe prostowanie, włosy

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości