Chemiczne prostowanie włosów - wątek zbiorczy - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-08-06, 18:34   #3151
eelmirka
Zadomowienie

Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez cotka Pokaż wiadomość
przebrnelam przez caly watek i dopiero tutaj pojawia sie takie zalecenie, zeby nic nie robic z wlosami przez 3 dni.
to jest niewykonalne.
poza tym nie rozpuszczamy keratyny tylko zmieniamy strukture moskow siarczkowych, ktore znajduja sie w cysteinie (ktora jest w keratynie). jakbys rozpuscil keratynet o mialbys problem, bo wlasciwie niewiele co by zostalo
jak sie juz zdejmie utrwalacz to nie powinno sie z wlosem nic dziac.

mysle, ze da sie rowniez takie wlosy zakreci tylko efekt bedzie mniej trwaly (tak jak na naturalnie prostych jak druty wlosach)
nie przebrnęłaś przez cały wątek, była wcześniej o tym mowa i to nie raz i nie dwa
eelmirka jest offline  
Stary 2009-08-06, 18:43   #3152
pablo305
Raczkowanie

Ja mowie tylko to co mi dzis tlumaczyl fryzjer . . . nie mowie ze to co ty mowisz nie jest prawda ale jak narazie bardziej wierze jemu niz tobie ( bez obrazy )
pablo305 jest offline  
Stary 2009-08-06, 19:28   #3153
cotka
Zadomowienie

Zwracam honor co do 3 dni ale to i tak jakas paranoja troche, ciezko nei spac 3 dni.
sorina pisala, ze spala ostroznie i nic nie bylo swoja droga to dziwne powinni chyba udoskonalic ten system, bo to tak jakby ci swiezo farbowane wlosy farbowaly poduszke
Stary 2009-08-06, 19:53   #3154
pablo305
Raczkowanie

Wiesz nie twierdze ze koniecznie trzeba nie spac, ale kazdy spi inaczej, ja mam akurat mocny sen wiec nie kontroluje tego jak wierci si moja glowa . . . z doswiadczenia wiem a mam juz 20 latkow xD ze zawsze po spaniu musialem wlosy ukladac na nowo . . . dlategusz martwie sie o swoje , bo to jednak nie byla tania impreza a szkoda by to zmarnowac
pablo305 jest offline  
Stary 2009-08-06, 21:13   #3155
eelmirka
Zadomowienie

a tu się akurat zgodzę że bez sensu z tym spaniem, ale to chyba po to że jak coś się wygnie to mogą na poduszkę zwalić przecież przy trwałej ondulacji tej na skręt włosa nie ma takich wymysłów....
eelmirka jest offline  
Stary 2009-08-06, 21:30   #3156
pablo305
Raczkowanie

No ale jak przygnieciesz loczki to tam pol biedy, no ale jak cos ma byc proste a nagle masz kont prosty jak w kwadracie to troche nie halo jednak xD
pablo305 jest offline  
Stary 2009-08-07, 13:04   #3157
sorina
Zakorzenienie

Włos jest aktywny przez te 3 dni i tzreba uważać. Spac się da fakt ze kark boli i niewygodnie ale trzeba pocierpieć
sorina jest teraz online  
Stary 2009-08-07, 15:15   #3158
evelinarav
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to evelinarav

Cytat:
Napisane przez sorina Pokaż wiadomość
Włos jest aktywny przez te 3 dni i tzreba uważać. Spac się da fakt ze kark boli i niewygodnie ale trzeba pocierpieć
a w jakiej pozycji najlepiej spac?chyba nie do gory nogami?jakbym spala na boku to chyba nic by sie nie stalo?
evelinarav jest offline  
Stary 2009-08-07, 15:23   #3159
pablo305
Raczkowanie

Ja dzis spalem mm na plecach na bardzo miekkiej poduszcze i sie wogole nie ruszalem i sie co chwila budzilem ^^ Gorsze jest wydaje mi sie pocenie glowy w ten upal . . .
pablo305 jest offline  
Stary 2009-08-07, 17:14   #3160
teken020
Raczkowanie

a mógłbyś wrzucić jakiś zdjecia ?
teken020 jest offline  
Stary 2009-08-07, 17:28   #3161
evelinarav
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to evelinarav

Cytat:
Napisane przez pablo305 Pokaż wiadomość
Ja dzis spalem mm na plecach na bardzo miekkiej poduszcze i sie wogole nie ruszalem i sie co chwila budzilem ^^ Gorsze jest wydaje mi sie pocenie glowy w ten upal . . .
a skad wiesz ze sie nie ruszales?jak spales to chyba tego nie czules
evelinarav jest offline  
Stary 2009-08-07, 17:57   #3162
pablo305
Raczkowanie

Wnioskuje to po tym, ze obudzilem sie w tej samej pozycji co zasnelem ^^ i nic sie nie zgniotlo ^^
pablo305 jest offline  
Stary 2009-08-08, 00:22   #3163
Isabells
Raczkowanie

To wspomni mi ktoś coś więcej na temat Keratin Complex? Bo za dużo tu o tym nie ma, a muszę zadecydować na co wydać pieniądze - fryzjer mi to polecił, ale chciałabym usłyszeć coś o efektach - na polskich stronach o tym cicho... na moje włosy to ponad 1000zł, muszę dobrze wybrać...
Isabells jest offline  
Stary 2009-08-08, 10:31   #3164
teken020
Raczkowanie

Pablo, a mógłbyś pokazać zdjecie włosówprzed i po prostowaniu i opisać krok po kroku jak u ciebie przebiegało prostowanie i czy pierwsze mycie robisz sam wdomu czy w salonie umyją ci.?
teken020 jest offline  
Stary 2009-08-08, 14:11   #3165
pablo305
Raczkowanie

Przed nie mam, po moge dac po umyciu bo to juz 2 dzien i sa strasznie tluste sa juz . . . Co do mycia to myje sie je samemu w domu. Dostalem od nich szampon i odzywke gratis, ale pan Marcin powiedzial ze nie musze tego uzywac jesli bede miec jakies uczulenie czy cos podobnego. A co do samego zabiegu hmm. . . dzien wczesniej bylem na ocenie wlosa, popatrzyl podotykal . . . Nastepnego dnia bylem umowiony na 9, i jak przyszedlem to pierw umyl mi wlosy potem wysuszyl i nalozyl magiczny preparat, ktory mial rozpuscic mi keratyne we wlosach (bynajmiej ja tak zrozumialem) trzyma sie go max do 60 min ale ja musialem 80 bo moje klaki byly sztywne i trudne do stylizacji. Potem zmyl, prostowal je z pol godziny chyba i mialem pol godziny przerwy, przez ten czas mialem sie zastanowic czy chce sam utrwalacz, czy odswierzyc kolor bo po tym zabiegu byl juz z ciemnego blondu jasny blond, czy nalozyc jakis kolor inny . . . zdecydowalem sie na czern No i potem nalozyl to na glowe po 15 min splukal, wyprostowal jeszcze raz wlosy, powiedzial co mozna a czego nie mozna . . . ze przez 3 dni nie wolno praktycznie nic z wlosmai robic bo wlos jets bardzo plastyczny i moze sie powyginac itp. Najbardziej zakazal mi ruszac grzywki bo mam nawyk brania jej na prawa i powiedzial ze zrobila by sie fala i tak to mniej wiecej wygladalo zaplacilem 800 zl wlosow nie mam teraz zbytnio dlugich poniewaz wczesniej fryzjer zbyt mocno mi pocieniowal i pan Marcin musial sporo sciac
pablo305 jest offline  
Stary 2009-08-08, 16:18   #3166
teken020
Raczkowanie

po co scinał włosy? muszą być wszędzie równe do prostowania?

i jak to jest z tym kolorem? po prostowaniu robią się jaśniejsze czy jak?
teken020 jest offline  
Stary 2009-08-08, 16:53   #3167
pablo305
Raczkowanie

Scinal bo : nie mowilem mu ze dwa dni wczensiej bylem na prostowaniu Lorealem i tam mi tak wycieniowala ze przy wlosach pokreconych widac nie bylo a jak on wyprostowal to bylo widac zeby i wogole takie schody, wiec zeby to jakos wygladalo musial troche sciac, no ale odrosna, mowili mi ze z pol roku moga byc ciagle tak proste bo odrosty sie moga prostowac pod wlasnym ciezarem A co do rozjasniania: mialem wlosy ciemny blond a po byl jasny blond mozna potem albo rozjasnic o jakies 30% odswierzyc kolor, albo ciemna farbe jaka sie chce . . . taki maly efekt uboczny

Edytowane przez pablo305
Czas edycji: 2009-08-08 o 16:56
pablo305 jest offline  
Stary 2009-08-08, 19:13   #3168
pablo305
Raczkowanie

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2009-08/d76f1409.jpg

Wlosy troche krotkie bo po scieciu dosc duzej ilosci niestety a fotka byla robiona w piatek rano, moge potem dac po myciu jeszcze
pablo305 jest offline  
Stary 2009-08-09, 12:17   #3169
sorina
Zakorzenienie

A ja ostatnio zauważyam że moje włosy coś mi się plączą przy myciu już Nie wiedziałam czego tak się robi i wczoraj przy suszeniu suszarką podzieliłam włosy na pół ( góra ,dół) no i znalazłam przyczynę Mam 8 cm odrostu i na tych z góry wcale tego nei widac bo są prosciutkie te odrosty ale już te bardziej z dołu i połowy głowy sa poszarpane , zakręcone itd czyli moje naturalne włosy po pół roku zapomniałam jakie straszne były moje włosyCzlowiek szybko przyzwyczaja sie do tych śliskich , gadkich i porostych
sorina jest teraz online  
Stary 2009-08-09, 12:27   #3170
teken020
Raczkowanie

8 cm w pół roku to sporo, też tak bym chciał, mi w rok z 6cm... Choć jest 1 plus, nie bede musiał dłuuugo martwić o robienie odrostów jeśli wyprostuje.
teken020 jest offline  
Stary 2009-08-09, 12:45   #3171
pablo305
Raczkowanie

A ja juz po 1 myciu, hmm wyschly szybko i sa proste takie jak mialy byc z jednym malym minusem grzywka mi hmm odstaje . . . pewnie nia ruszalem i dlatego no ale co tam przejade raz prostownica ja i bedzie ok Ogolnie jest super
pablo305 jest offline  
Stary 2009-08-10, 11:32   #3172
sorina
Zakorzenienie

pablo to daj zdjęice teraz jak to wygląda z każdej strony

Jak Ci grzywka odstaje?? cała się unosi??
sorina jest teraz online  
Stary 2009-08-10, 12:28   #3173
pablo305
Raczkowanie

No unosi sie troche przy koncach, ale szczerze mowiac nawet dobrze bo mi nie wlazi w oczy i nie kluje ^^ zdjecia dam troche pozniej bo narazie nie mam jak zrobic
pablo305 jest offline  
Stary 2009-08-11, 15:07   #3174
Rosemor
Przyczajenie

Mam głupi problem i się obawiam czy będę mógł zrobić to prostowanie...
w zimie miałem ciemny blond.. jakoś w lutym zacząłem używać szampon z rumiankiem a jak wiadomo rumianek NATURALNIE rozjaśnia włosy, spodobał mi się nowy kolor i raz zrobiłem płukanke włosów z zwyczajnej herbaty rumiankowej i mi ładnie rozjaśniło włosy, teraz mam już ciemne odrosty i wyglądam jak dalmatyńczyk a nie chce robić znowu tej kuracji rumiankiem
Moje pytanie to czy te rozjaśnione NATURALNIE włosy nadają się do prostowania chemicznego? gdzieś czytałem że włosy nie mogą być farbowane ani rozjaśniane FARBĄ... ja rozjaśniałem naturalnie a więc ;s?

Z tego co mi wiadomo rumianek oczyszcza włos i z tego powodu włosy po nim mocno jaśnieją..

Edytowane przez Rosemor
Czas edycji: 2009-08-11 o 15:13
Rosemor jest offline  
Stary 2009-08-11, 18:46   #3175
pablo305
Raczkowanie

Wiesz, moze pojdz do fryzjera na konsultacje i sie zapytaj, bo niby sie nie da na rozjasnionych, ale z tego co mi mowil fryzjer to ze do ok 30% rozjasnionych mozna. . . nie wiem ile w tym prawdy ale warto sie upewnic . . .
pablo305 jest offline  
Stary 2009-08-12, 08:05   #3176
sorina
Zakorzenienie

Po rumianku to bez problemu ci zrobią prostowanie. Nie robią tylko jak masz jakimiś środkami chemicznymi rozjaśniane bo wtedy robi się na włosach filc.
sorina jest teraz online  
Stary 2009-08-12, 11:27   #3177
teken020
Raczkowanie

ej ^^ a niech mi ktoś napisze jak to z tym rozjaśnianiem rumiankiem? jak to się robi i co potrzeba (składniki xD). Mam ciemny blond i chciałbym trochę jaśniejsze, tym bardziej że jak piszecie, nie ma przeciwwskazań przy chemicznym prostowaniu.
I jeszcze jedno, jeśli rozjaśnię włosy rumiankiem i później włosy będą prostowane to od prostowania też będą jaśniejsze? znaczy jeszcze bardziej. Bo z tego co wiem włosy jaśnieją na wskutek ingerencji płynów przy prostowaniu, a na jakiej zasadzie rumianek rozjaśnia ? wie ktoś / :p
teken020 jest offline  
Stary 2009-08-12, 21:27   #3178
AleXia ('',)
Raczkowanie

no potrzeby Ci rumianek...
szampon z gumienkiem(choć dużych efektów raczej nie będzie) bądź rumianek do zaparzenia

a jak rozjaśnia to ktoś już pisał wyżej

zapuszczamy włoski
dbamy o cerę

AleXia ('',) jest offline  
Stary 2009-08-13, 02:07   #3179
Rosemor
Przyczajenie

Rumianek działa :P tylko jak przesadzi się to może wyjść rudy ^^
Działa on na oczyszczaniu włosa i przez to rozjaśńia, w zimie moje włosy zamieniły się na max ciemny blond, kupiłem w zwyczajnym sklepie zwykłą herbatę rumiankową gdyż działa ona kilka razy lepiej w rozjaśnianiu niż szampon z rumiankiem i tak co 2 dni przez tydzień myłem włosy tą herbatą xD raz zanurzyłem głowe w misce z nią na 2 minuty, efekt był zaskakujący. Wszyscy myśleli, że zafarbowałem włosy ale to tylko Rumianek Tylko jak mówie, dzień po każdym płukaniu włosów nim czeba sprawdzać jaki ma się kolor jak jest ładny blond to rumianek odstawić bo zrobi się rudy. Wystarczy poczytać o nim w googlach i wpisać np"rumianek włosy".

Edytowane przez Rosemor
Czas edycji: 2009-08-13 o 02:28
Rosemor jest offline  
Stary 2009-08-13, 03:33   #3180
iveetta
Przyczajenie

Dot.: Trichotillomania - natrętne wyrywanie...

Ja również jestem Trichotillomanką. Już ponad 3 lata. U mnie zaczeło sie to w wieku 13 lat. Nie wyrywam juz nic. z jakiś miesiąc bedzie..A to przez to że poszłam na cmentarz do mojego dziadka z którym byłam bardzo blisko do konca jego dni... Zmarł na raka 5 lst temu i bardzo to przezyłam. Odwiedzam jego grób co jakis czas i gdy ostatnio byłam i zapaliłam mu znicz odechciało mi sie wyrywać. Teraz nic mnie nie ciągnie ani nie mysle nic o tym. To było dla mnie lepsze niż wizyta u 4 psychologów i 2 psychiatrów i tych leków co mi przepisali. Nigdy nie wierzyłam w cuda ale czas zacząć..
trzymajcie się dziewczyny ;**
Będzie dobrze. Jeśli będzie ktos chciał pogadać prosze pisać smiało. Jak bede umiała zawsze pomogę ;***
trzymam za was kciuki ;]

Tagi
chemiczne prostowanie, goldwell, prostowanie, samej, trwała, trwała prosta, trwałe prostowanie, włosy

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości