Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-10-07, 09:11   #3361
eelmirka
Zadomowienie

Dot.: chemiczne prostowanie włosów

wiem bo ja siedzę na forum od jeszcze dawniejszego dawna i najczęściej ludzie dają zdjęcia tuż po zabiegu, przed myciem kiedy te włosy no wiadomo wyglądają świetnie a potem przepadają jak kamień w wodę, moje zdanie jest takie że najczęściej efekty są mierne a przykładem może być Kocurasek bo jest wiarygodna
eelmirka jest offline  
Stary 2009-10-07, 09:38   #3362
eveline7
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sorina Pokaż wiadomość
Bo denerwuje mnei takie pisani jakie to ma się cudne włosy a zdjeć się zadnych nei daje . Trochę już tu siedze na tym forum i czytałam wszystkie posty w tym temacie. Pamietam wiele osób które robiły prostowanie wychwalały pod niebiosa jakie to teraz mają cudowne ale zdjęcia żadnego nie dały
To do mnie?
Dałam zdjęcia po prostowaniu. Kręconych nie mam niestety kiedyś się tylko lekko od spodu falowały, dopiero po ciążach zaczęły wariować ale prawie zawsze modelowałam na szczotce Jak jakieś znajdę to wrzucę ale na bank nie mam z takimi mocno kręconymi jak miałam przed prostowaniem ,a mogłabyś być trochę milsza ja mam ważniejsze sprawy , wybacz moje dziecko jest chore i wyszło jak wyszło.
Odrobinę taktu by się przydało!

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Cytat:
Napisane przez msmolarek90 Pokaż wiadomość
mam pytanie do eveline7, w którym salonie w Rybniku robiłaś prostowanie i ile zapłaciłaś?pozdr
W AM Fryz. (Niedaleko Plazy) Aleksander Kmieciak ul. Skłodowskiej-Curie 11 a. 032 4221304; mi robił, właściciel.
Płaciłam na włosy krótkie 120zł.
Jestem pół roku po zabiegu, włosy nadal proste i takie też dałam zdjęcia po pół roku od prostowania, już po pierwszych odrostach
Aha dodam, że nie musiałam uważać przy spaniu, myłam zaraz na drugi dzień, nic mi facet nie mówił o takich rzeczach, bo dziewczyny tu mówiły, że nie wolno spinać, moczyć i w ogóle...
Pozdrawiam

Edytowane przez eveline7
Czas edycji: 2009-10-07 o 10:10
eveline7 jest offline  
Stary 2009-10-07, 19:09   #3363
sorina
Zakorzenienie

eveline to nie do Ciebie było , dałas zdjęcia jak wyglądają włosy po prostowaniu i ok , sama mogłabyś być milsza :/ Mówiłam o osobach które zachwalają pod niebiosa jakie to mają super proste włosy, stają się ekspertami od prostowania a efektu nikt nie widział

Przychodzą te ztu osoby które ni eprzeczytają nawet 10 ostatnich stron po których wszystko by wiedzieli, a już całkowicie denerwuje mnie jak ktos siediz na forum czyta to wszystko ogląda zdjęcia i nic z tego nie wynosi
sorina jest teraz online  
Stary 2009-10-07, 20:07   #3364
eveline7
Raczkowanie

Cytat:
eveline to nie do Ciebie było , dałas zdjęcia jak wyglądają włosy po prostowaniu i ok , sama mogłabyś być milsza :/ Mówiłam o osobach które zachwalają pod niebiosa jakie to mają super proste włosy, stają się ekspertami od prostowania a efektu nikt nie widział

Przychodzą te ztu osoby które ni eprzeczytają nawet 10 ostatnich stron po których wszystko by wiedzieli, a już całkowicie denerwuje mnie jak ktos siediz na forum czyta to wszystko ogląda zdjęcia i nic z tego nie wynosi
Ok, myślałam, że to do mnie bo nie dałam tych kręconych.
A co do reszty to masz rację
Pozdrawiam i sorki za pomyłkę
eveline7 jest offline  
Stary 2009-10-08, 08:32   #3365
eelmirka
Zadomowienie

tak więc do kogo było:

Cytat:
Co z tymi zdjęciami?
eelmirka jest offline  
Stary 2009-10-08, 15:35   #3366
sorina
Zakorzenienie

Do tych wszystkich co mieli pokazać włosy :P Nie będzie mnie do poniedziałku bo jadę do Warszawy więc czekam na zdjecia do poniedziałku ;-)

Żartuję ale moglibyście pokazać efekty prostowania
sorina jest teraz online  
Stary 2009-10-08, 15:35   #3367
innylogin19
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Trichotillomania - natrętne wyrywanie...

Mam 21 lat, wszystko zaczęło się pod koniec szkoły podstawowej. Zawsze miałam długie i gęste włosy, niczego się nie wstydziałam. Już w gimnazjum zaczęły się problemy, Moje włosy były coraz bardziej cienkie, a gdy wiązałam je w kitkę bardzo było widać, że jest ich coraz mniej. Więc postanowiłam obciąć je, tzn już za bardzo nie było co obcinać, bo długie włosy sobie wyrwałam, a krótkie zaczęły odrastać. Ciągły wzrok osób w szkole i ich uśmiechy sprawiały, że obiecywałam sobie, że więcej tego nie zrobie, ale gdy wróciałm do domu i zaczęłam odrabiac lekcje lub się czymś zajęłam wyrywanie wracało i tak jest po dziś dzień. Czasem myślę sobie dlaczego a kyrat mnie to spotkała, co ja takiego zrobuiłam.
Do niedawna myślałam, że to jakiś mój trik, nie wiedziałm,że to choroba, ale coś mnie podkusiło i wpisałam wyrywanie włosów w wyszukiwarke i się dowiedziałam.Było to w czerwcu br. Postanowiłam, że dam radę i to przezwyciężę, nie wyrywałam przez od dwa miesiące i włosy mi już ładnie odrosły, ale znów zaczęłam. Dziś przeczytałam post pani, która napisała, że jej włosy już po pewnym momencie już nie odrozły i przeraziłam się od dziś staram się nie wyrywać... Trzymam kciuki za Was
innylogin19 jest offline  
Stary 2009-10-08, 18:52   #3368
innylogin19
Raczkowanie

Wpadłam na pomysł, żeby poisać cos w rodzaju pamiętnika, będę codzienni zapisywała swoje postępy w wyrywaniu...może to pomoże

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:26 ----------

Razem to pokonamy, też mam tą chorobę od ok 7 ;lat;(
innylogin19 jest offline  
Stary 2009-10-09, 08:19   #3369
innylogin19
Raczkowanie

Wczoraj do wieczora był jeden włos, dziś 5 i mam zamiar na tym skończyć...
innylogin19 jest offline  
Stary 2009-10-09, 16:52   #3370
EmoTar
Przyczajenie

Mam pytanie, czy jak zafarbuje włosy na czarno to będę mógł robić prostowanie chemiczne?
EmoTar jest offline  
Stary 2009-10-09, 18:24   #3371
hope00
Przyczajenie

u mnie zalezy od zajecia, jak sie rano nie moge uczesac klne ze nie zrobie a wieczorem wracam do domu i z nerwow ze wlosy zle lezaly i czulam sie zle, nie atrakcyjnie, wyrywam! ZNAJDUJE sobie rozne zajecia by zajac rece ale podczas nauki lub czytania a duzo tego w moim zyciu wracam do tej czynnosci wyrywania, chce isc do psychologa!
hope00 jest offline  
Stary 2009-10-10, 11:56   #3372
innylogin19
Raczkowanie

A jakie macie długie wosy?Ja mam na chłopaka ciągle...

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o12:56 ----------

No i dlatego nie mam możliwości, ani zakryc łysych placów, ani zaczesać. Jeśli jest u mnie mój chłopak to wtedy nie wyrywam, najgorzej jak jestem sama..

Edytowane przez innylogin19
Czas edycji: 2009-10-10 o 11:57
innylogin19 jest offline  
Stary 2009-10-10, 17:43   #3373
tulula1227
Rozeznanie

Słuchajcie, mam bardzo mocno pocieniowane włoski.. A słyszałam, że w takim wypadku będą robić się brzydkie schody po prostowaniu, jakieś odgięte końcówki itp... Jak to było u was?
Stary 2009-10-10, 19:23   #3374
evelinarav
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to evelinarav

sorina,jak sie maja Twoje wlosy po prostowaniu?sa zniszczone?masz porozdwajane koncowki?musialas je podcinac?pytam,bo co poniektorzy mowia ze to bardzo niszczy wlosy,a mi trudno w to uwierzyc
evelinarav jest offline  
Stary 2009-10-10, 23:18   #3375
zieloniutka1989
Przyczajenie

ja robiłam coś takiego w Rzeszowie u fryzjera w hotelu prezydenckim i efekt był mizerny zapłaciłam koło 200zł i po kilku dniach włosy znów się kręciły:/ a po 2 tygodniach normalnie robiłam to 5 lat temu.
Robił ktoś z was w Rzeszowie jak tal to gdzuie i jaki efekt?
zieloniutka1989 jest offline  
Stary 2009-10-11, 15:13   #3376
hope00
Przyczajenie

a Twoj chlopak wie? ja mam id niedawna, nie wiem czy mowic. czy ukrywac ciagle, ale chce isc i juz mam skierowanie do psychologa tylko moge nie miec czasu. ja mam pol krotkich bo odraTSRAJA I DLUGIE KTORE OD DOLU ZACZESUJA BO WYRYWAM Z Gory a powinnam z dolu a wy
hope00 jest offline  
Stary 2009-10-14, 16:28   #3377
innylogin19
Raczkowanie

Rozmawiałam z moim chłopakiem kiedyś o tym i on wie, że wyrywam, kiedyś mówiłam mu , że to choroba, ale osobą, które na to nie choruję trudno uwierzyć w to że samemu można sobie wyrywać włosy. Teraz jest to dla nas obojgu temat TABU, on wie, że nie lubie o tym mówić i nie rozmawiamy o tym...
innylogin19 jest offline  
Stary 2009-10-14, 19:00   #3378
tulula1227
Rozeznanie

Byłam w Farouku. Kobiecina powiedziała, że ponieważ miałam rozjaśniane włosy najpierw może mi zrobić próbne pasmo włosów - za 50 zł. Zdziwiło mnie to nie bede ukrywac,bowiem tutaj któraś z wizażanek mówiła, że miała robone to jedno pasemko za darmo :/
No a za całość chcą 400 zł. Co też dziwne- bo moja włosy ledwo sięgają ramion i są baaardzo pocieniowane... Narazie nie mam czasu nawet tam się udac na to probne pasemko ale w przyzlym tgodniu napewno.
Stary 2009-10-14, 21:25   #3379
Amberella
Wtajemniczenie

GG do Amberella

Cytat:
Napisane przez tulula1227 Pokaż wiadomość
Byłam w Farouku. Kobiecina powiedziała, że ponieważ miałam rozjaśniane włosy najpierw może mi zrobić próbne pasmo włosów - za 50 zł. Zdziwiło mnie to nie bede ukrywac,bowiem tutaj któraś z wizażanek mówiła, że miała robone to jedno pasemko za darmo :/
No a za całość chcą 400 zł. Co też dziwne- bo moja włosy ledwo sięgają ramion i są baaardzo pocieniowane... Narazie nie mam czasu nawet tam się udac na to probne pasemko ale w przyzlym tgodniu napewno.
a możesz napisac w jakim mieście pytałaś i w jakim salonie?
Amberella jest offline  
Stary 2009-10-14, 21:45   #3380
tulula1227
Rozeznanie

Tak, przepraszam zapomniałam dodać
Poznań, na Słowiańskiej- firmowy salon Farouka.
Stary 2009-10-15, 22:36   #3381
cud natury
Przyczajenie

Witajcie, dwa miesiące temu zdecydowałam się na chemiczne prostowanie włosów kosmetykami goldwella. Włosy są proste, miękkie i boskie w dotyku, w porównaniu z tym, co było przed zabiegiem to niebo - ziemia!
I mam pytanie: czy Wasze włosy po umyciu (gdy są mokre) są sztywne i „ciężkie”, a po wyschnięciu przeobrażają się w istne miękkie „cudo”?
I kolejne pytanie: czy jakoś specjalnie dbacie o włosy po tym prostowaniu?
Pozdrawiam
cud natury jest offline  
Stary 2009-10-16, 10:33   #3382
hope00
Przyczajenie

a moge spytac po jakim stazu, po jakim czasie sie przyznalas? bo ja mam dop chl 2 miesiace i nie wiem nie czuej bym mogla powiedziec ale jego reka dotykajaca moich wlosow = paraliz i odsuwanie sie.
hope00 jest offline  
Stary 2009-10-16, 11:24   #3383
innylogin19
Raczkowanie

jesteśmy ze sobą 4 lata, powiedziałam mu około rok temu, nie chciałam, żeby się dłużej o mnnie martwił.

Edytowane przez innylogin19
Czas edycji: 2009-10-16 o 15:01
innylogin19 jest offline  
Stary 2009-10-16, 15:53   #3384
evelinarav
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to evelinarav

Cytat:
Napisane przez cud natury Pokaż wiadomość
Witajcie, dwa miesiące temu zdecydowałam się na chemiczne prostowanie włosów kosmetykami goldwella. Włosy są proste, miękkie i boskie w dotyku, w porównaniu z tym, co było przed zabiegiem to niebo - ziemia!
I mam pytanie: czy Wasze włosy po umyciu (gdy są mokre) są sztywne i „ciężkie”, a po wyschnięciu przeobrażają się w istne miękkie „cudo”?
I kolejne pytanie: czy jakoś specjalnie dbacie o włosy po tym prostowaniu?
Pozdrawiam
ja jeszcze nie prostowalam wiec Ci nie pomoge ale chcialabym wiedziec w jakim stanie sa teraz Twoje wlosy?rozdwajaja sie?czego uzywasz do pielegnacji?
evelinarav jest offline  
Stary 2009-10-17, 04:20   #3385
pablo305
Raczkowanie

Moje jak sa mokre to sa takie dokaldnie jak pizesz ciezkie i wogole malo mi sie ich wydaje ^^ Ale jak je wysusze to jakby skrzydel dostawaly xD heheh 3 miesiac po prostowaniu odrosty mam juz znacznie widoczne ale ciagle proste ^^

A co do dbania na poczatku uzywalem szamponu i odzywki ktora dostalem przy prostowaniu, potem przerzucilem sie na zwykly szampon, do ktorego dodaje olejku rycynowego i zazywam tabletki Vitapil bo boje sie ze wylysieje xD

Edytowane przez pablo305
Czas edycji: 2009-10-17 o 04:21
pablo305 jest offline  
Stary 2009-10-17, 14:03   #3386
cud natury
Przyczajenie

moje włosy są w lepszej kondycji niż przed prostowaniem, wyglądają na zdrowe, są gładkie, miękkie, jak zastosuję ampułkę z kerastase vita-cement lub oleo-fusion to nabierają nawet lekkiego połysku, natomiast końcówki podcinałam ostatnio w dniu zabiegu, nie rozdwajają się, ale są niektóre powyginane, niemniej jednak należałoby je ściąć, ale nie mam serca- tyle je hodowałam, że się przyzwyczaiłam do nich. Poniżej załączam zdjęcia moich końcówek i włosów tuż po dzisiejszym myciu, czyli około dwa miesiące po zabiegu, nie wiem czy coś dojrzysz, gdyż jakość zdjęć nie jest najlepsza.
moja pielęgnacja włosów nie zmieniła się sprzed i po zabiegu, używam maski wax, czasem olej rycynowy z żółtkiem i kilka razy w miesiącu na suche włosy nakładam olej kokosowy, na to folię i czapkę wełnianą i przynajmniej z dwie godziny z tym siedzę.
Fryzjerka powiedziała mi, że jak nie będę nawilżała włosów to nie będą tak cudnie gładkie, więc stąd moje pytanie o to jak Wy dbacie, bo nie wiem czy sugestia z nawilżaniem dotyczy tylko kondycji moich włosów, czy ten zabieg tak wysusza i każdy otrzymał taką radę.
ufff skończyłam
cud natury jest offline  
Stary 2009-10-18, 12:21   #3387
lubieswojeimie
Raczkowanie

Jakieś 2 tyg. temu zrobiłam sobie prostowanie faroukiem. Zapłaciłam 700 zł za dość długie włosy + jeszcze kosmetyki.
Włosy z wierzchu mam proste, a pod spodem już pofalowane. Ale mimo to jestem zadowolona bo miałam obrzydliwe loki.
Martwi mnie jedynie ich wypadanie. Łykam oenobiol, który niby ma hamować wypadanie. Używam kosmetyków CHI odżywki na mokro i keratyny w sprayu na podsuszone. Nie katuję ich suszarką. Poza tym końcówki mam teraz bardzo zniszczone, porozdwajane i jakby powywijane.
A wydaje mi się, że prawidłowo się z nimi obchodzę i je pielęgnuję. Co wobec tego robię źle, albo nie robię w ogóle, że tak mi napędzają strachu ostatnio? Jesień, hormony, taka uroda.....?

P.S. cud natury mam bardzo podobne włoski do twoich.

Edytowane przez lubieswojeimie
Czas edycji: 2009-10-18 o 12:28
lubieswojeimie jest offline  
Stary 2009-10-19, 18:19   #3388
Kalixt
Przyczajenie

Witam
A jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się "pamiątki", czyli łysego miejsca na głowie? Czy można zastosować środki np dla łysienia plackowatego (np Spectral.DNC), czy to jest po prostu inna historia? (w końcu same to one nie wypadły )
Kalixt jest offline  
Stary 2009-10-19, 20:28   #3389
kate2204
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez lubieswojeimie Pokaż wiadomość
Jakieś 2 tyg. temu zrobiłam sobie prostowanie faroukiem. Zapłaciłam 700 zł za dość długie włosy + jeszcze kosmetyki.
Włosy z wierzchu mam proste, a pod spodem już pofalowane. Ale mimo to jestem zadowolona bo miałam obrzydliwe loki.
Martwi mnie jedynie ich wypadanie. Łykam oenobiol, który niby ma hamować wypadanie. Używam kosmetyków CHI odżywki na mokro i keratyny w sprayu na podsuszone. Nie katuję ich suszarką. Poza tym końcówki mam teraz bardzo zniszczone, porozdwajane i jakby powywijane.
A wydaje mi się, że prawidłowo się z nimi obchodzę i je pielęgnuję. Co wobec tego robię źle, albo nie robię w ogóle, że tak mi napędzają strachu ostatnio? Jesień, hormony, taka uroda.....?

P.S. cud natury mam bardzo podobne włoski do twoich.
Nie chcę cię straszyć ale myślę że one ci nie wypadaja ale odpadają, to normalne przy źle nałożonym preparacie, wiem o czym mówię, mi połowa odpadła, Nigdy więcej nie pozwolę zrobić sobie takiej krzywdy!!!! Jeżeli bezpośrednio po zabiegu przy skórze głowy odczułaś lekką szorstkość(jakby takie igiełki, odczuwalne przez 2, 3 dni po zabiegu) to na bank masz problem. dziewczyny wy musicie sobie uzmysłowić że te zabiegi to nie taki cud jak się wam wydaje! Rozmawiałam ostatnio ze specjalistą i powiedział mi, że goldwell jest fantastycznym kosmetykliem ale nie dla wszystkich włosów. Nasze włosy, tzn. słowiańskie, sa z natury cienkie i nie nadaja sie do prostowania, bo włos staje sie po tym martwy.... Te z was które mają grube i mocne wlosy mogą sobie na to pozwolić ale błagam was przestańcie rozpowszechniać takie głupoty że niby prostowanie jest takim czymść cudownym i fantastycznym, bo to co dla jednego jest dobrym rozwiązaniem dla innych może być najgorszym co można sobie zrobić i możecie miec takie ofiary na sumieniu. Czy chociaż jedna z was (mam na myśli wielkie miłośniczki prostowania) rozmawiała z kimś neutralnym kto sie na tym zna kto mógłby realnie ocenic stan włosa??? jestem pewna że nie. ja rozmawiałam juz z kilkoma osobami, które bardzo dobrze znaja sie na włosach i różnych kosmetykach, w tym pokazywałam moje włosy po prostowaniu w instytutucie Kerastase, i te osoby doskonale wyjaśniły mi działanie i istotę prostowania. Efekt-nigdy więcej tego nie zrobię chociaz jesze rok temu byłam gotowa dziekować niebiosom że ktoś wymyślił goldwella i farouka. Nie sugerujcie się też tym że wlosy wyglądają cudownie po zabiegu, znacznie lepiej niż przedtem. Tez tak miałam, poczekajcie rok. Wspomnicie moje słowa. powodzenia w podejmowaniu słusznych decyzji.
kate2204 jest offline  
Stary 2009-10-20, 00:27   #3390
cud natury
Przyczajenie

Masz dziwną cechę zadawania pytań i odpowiadania na nie samej sobie, ja rozumiem, że postrzegamy innych przez pryzmat siebie i stąd Twoja uwaga o nie zasięgnięciu wiedzy u osób postronnych, którzy obiektywnie, a nie z chęci zysku mogą ocenić kondycję włosa, ale może zszokuję Cię teraz: nie każdy jest taki jak Ty.

Myślę, że Ci, którzy wypowiadają się nt. chemicznego prostowania włosów wyrażają opinię, którą znają albo z autopsji albo doświadczeń znajomych, a nie namawiają każdego po kolei do tego zabiegu, bo nie chodzi tu o propagandę, a jeżeli nie zauważyłaś to nie tylko pozytywne opinie tu się pojawiają, a takie straszenie, że włosy prawdopodobnie odpadną jest nie fajne z Twojej strony. Ja miałam jak to określiłaś „igiełki”, ale mi włosy póki co nie wypadają i o zgrozo nie odpadają! Jak na razie to ten zabieg jak dla mnie jest CUDEM!

Wypowiadają się tutaj osoby, które rok lub dłużej są po prostowaniu i nadal są zachwycone, więc daruj sobie komentarze, że będziemy żałować, bo akurat Ty żałujesz! Sama napisałaś: „błagam was przestańcie rozpowszechniać takie głupoty że niby prostowanie jest takim czymś cudownym i fantastycznym, bo to co dla jednego jest dobrym rozwiązaniem dla innych może być najgorszym co można sobie zrobić i możecie miec takie ofiary na sumieniu”, zatem jak sama słusznie zauważyłaś: skoro Tobie zaszkodziło to NIE ZNACZY, że innym też!
My nie możemy zachwalać, ale Ty masz prawo do odradzania, tak? Każdy ma swój rozum. Dziękuję!
Pozdrawiam
cud natury jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
chemiczne prostowanie, goldwell, prostowanie, samej, trwała, trwała prosta, trwałe prostowanie, włosy

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości