Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-03-13, 10:26   #3901
Ehinokokus
Zadomowienie

Dot.: chemiczne prostowanie włosów

trillinka Śliczne masz włosy na pierwszym zdjęciu Zupełnie nie wyglądają na pierze

eveinarav Keratyna powinna dać radę (ale moim zdaniem nie każda) np. zabieg Coppoli jest bardzo delikatny.
W załączniku encanto na włosach afroamerykanki.
Ehinokokus jest offline  
Stary 2010-03-13, 10:30   #3902
trillinka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Ehinokokus Pokaż wiadomość
trillinka Śliczne masz włosy na pierwszym zdjęciu Zupełnie nie wyglądają na pierze

eveinarav Keratyna powinna dać radę (ale moim zdaniem nie każda) np. zabieg Coppoli jest bardzo delikatny.
W załączniku encanto na włosach afroamerykanki.

dziekuje , nie wygladaja moze dlatego ze nakladam sporo chi biosilk na konce i tu wlosy nie sa odrazu po samym wysuszeniu , jak bede robic sobie zabieg to zrobie zdjecie

zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm
trillinka jest offline  
Stary 2010-03-13, 12:36   #3903
evelinarav
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to evelinarav

no wlasnie,tu fryzjer robi ten zabieg Coppoli teraz nie wiem na co sie zdecydowac.....kolo mnie robia tez farouka.a moze tez bym sobie zamowila produkty z ebay?tylko nie wiem czy moj TZ bylby w stanie mi pomoc i jeszcze nie wiem czy moja prostownica ga.ma by sie do tego nadala.a w tych trzech produktach co maja w sprzedarzy to jest tez szampon i balsam ktorych uzywa sie pozniej caly czas?
evelinarav jest offline  
Stary 2010-03-13, 13:03   #3904
Neni1984
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Neni1984 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co z farbowaniem włosów po zabiegu Keratynowym?? Farbuje włosy co miesiąc i zastanawiam się, czy w takim przypadku jest sens robienia zabiegu Global Kreatin, jeśli z farbowania nie zamierzam zrezygnować??

Dziewczyny proszę o odpowiedz
Neni1984 jest offline  
Stary 2010-03-13, 13:13   #3905
Ehinokokus
Zadomowienie

Myślę, że nie ma przeciwskazań. Najlepiej zadzwoń do salonu, gdzie wykonują GK i zapytaj .

Co do Coppoli, to efekt jest dużo słabszy od Brazilian Keratin. Ma raczej za zadanie wygładzić, odżywić, przeciwdziałać puszeniu się włosów i powodować to, że będą miłe w dotyku. Wklejam przykładowe fotki z zabiegu Coppoli.

No ogólnie rzecz biorąc nie ma się co łudzić, że po jakimkolwiek zabiegu prostującym (czy chemicznym, czy też keratynowym) będziemy mieć wieczne 'druty'.

Edytowane przez Ehinokokus
Czas edycji: 2010-03-13 o 13:32
Ehinokokus jest offline  
Stary 2010-03-13, 13:46   #3906
evelinarav
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to evelinarav

Cytat:
No ogólnie rzecz biorąc nie ma się co łudzić, że po jakimkolwiek zabiegu prostującym (czy chemicznym, czy też keratynowym) będziemy mieć wieczne 'druty'.
tak,ale nie po to sie placi prawie 200euro zeby pozniej wyjsc z "falami".mam do Ciebie pytanie-pisalas tu w jednym poscie jak wykonac ten zabieg krok po kroku.chodzi mi o ten produkt treatment czy jakos tak (nie o szampon i odzywke).naklada sie go raz podczas zabiegu i splukuje czy trzeba dwa razy powtarzac?
evelinarav jest offline  
Stary 2010-03-13, 20:41   #3907
MsTseTse
Zadomowienie

Hej dziewczynki!
Trafiłam tu śledząc Ehinokokus po tym, jak wkleiła zdjęcie swoich ślicznych włosów na innym wątku
Teraz widzę, że wszystkie macie piękne włosy

Strasznie się napaliłam na to prostowanie kreatynowe...

----------------------

oho, mój zapał już minął
Nadal jednak będę podziwiała Wasze śliczne włosy

Edytowane przez MsTseTse
Czas edycji: 2010-03-13 o 23:00
MsTseTse jest offline  
Stary 2010-03-13, 22:51   #3908
mrowcia1616
Raczkowanie

MsTseTse, a co z formaldehydem? o ile dobrze kojarzę z innego wątku o ampułkach Radical, w których znajduje się jego pochodna, dość krytycznie podeszłaś do ideii wylewania sobie formaldehydu na głowę.

Edytowane przez mrowcia1616
Czas edycji: 2010-03-13 o 22:53
mrowcia1616 jest offline  
Stary 2010-03-13, 22:56   #3909
MsTseTse
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mrowcia1616 Pokaż wiadomość
MsTseTse, a co z formaldehydami? o ile dobrze kojarzę z innego wątku o ampułkach Radical, w których znajduje się jego pochodna, dość krytycznie podeszłaś do ideii wylewania sobie formaldehydu na głowę.
jeszcze nie sprawdzałam składu tego cudu
ale jeżeli zawiera formaldehyd to oczywiście się wycofuję

Myślałam, że ten wynalazek zawiera tylko naturalne substancje, ale czytałam tylko strony go reklamujące, więc można było się spodziewać, że przemilczą zawartość takich rzeczy

Ehh.. a miało być tak pięknie
MsTseTse jest offline  
Stary 2010-03-13, 23:04   #3910
mrowcia1616
Raczkowanie

Ten zestaw który zamówiła Ehinokokus zawiera formaldehyd, o czym informuje nawet sprzedawca w opisie produktu, dlatego dziwi mnie trochę aż taki popyt tutaj akurat na ten konkretny produkt. Dobra wiadomość dla Ciebie - na ebay'u jest dużo brazilian keratin free formaldehyd.
mrowcia1616 jest offline  
Stary 2010-03-13, 23:11   #3911
MsTseTse
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mrowcia1616 Pokaż wiadomość
Ten zestaw który zamówiła Ehinokokus zawiera formaldehyd, o czym informuje nawet sprzedawca w opisie produktu, dlatego dziwi mnie trochę aż taki popyt tutaj akurat na ten konkretny produkt. Dobra wiadomość dla Ciebie - na ebay'u jest dużo brazilian keratin free formaldehyd.
Będę musiała sprawdzić
Tak wogóle to tam jest chyba formaldehyd w czystej postaci a nie pochodne, czy mi się wydaje?
MsTseTse jest offline  
Stary 2010-03-14, 11:50   #3912
teken020
Raczkowanie

a co to za różnica czy zawiera formaldehyd czy nie, przecież tak samo działają.
teken020 jest offline  
Stary 2010-03-14, 11:55   #3913
Ehinokokus
Zadomowienie

Zawiera aldehyd na ostatnim miejscu w składzie!
Teoretycznie działa drażniąco na błony śluzowe - ale przecież nikt sobie nie robi z tego inhalacji

BTW podaję główny skład:
aqua, hydrolized keratin, guar hydroxypropyl, hydrolized wheat proteins, wheat oligosaccharides, cheery bark extract, tangerine oil, geranium oil
ja nikogo przekonywać nie będę
skład pewnie i tak lepszy od niejednego szamponu

Czas edycji: 2010-03-14 o 12:01
Ehinokokus jest offline  
Stary 2010-03-14, 12:02   #3914
teken020
Raczkowanie

pewnie dlatego podczas zabiegu napisane jest aby zakładać maskę :p
ciekawe co po dali ten składnik skoro jest szkodliwy

co do składu, z 3 produktów z zestawu, ten aldehydma zawiera tylko odżywka keratynowa.

Edytowane przez teken020
Czas edycji: 2010-03-14 o 12:09
teken020 jest offline  
Stary 2010-03-14, 12:15   #3915
Ehinokokus
Zadomowienie

Ja ostanio maski nie zakładam.
To pewnie jest konserwant, w produkcie jest woda plus naturalna keratyna - bez środka konserwującego preparat by uległ szybkiemu zepsuciu (właśnie z uwagi na naturalny skład).
Każdy treatment musi zawierać jakiś środek konserwujący - stety-niestety
Ehinokokus jest offline  
Stary 2010-03-14, 12:29   #3916
teken020
Raczkowanie

jeszcze chciałem się ciebie zapytać, jaką masz dokładnie prostownice?
Ja przymierzam się do kupna tej http://www.allegro.pl/item941724114_...ca_2085bu.html

nada się ?
teken020 jest offline  
Stary 2010-03-14, 12:39   #3917
Ehinokokus
Zadomowienie

Mam podobnego babylissa, ale nie używam - nie jestem zadowolona (za to klipsy do włosów są świetne).
Myślę, że do prostowania keratynowego powinna być ok.
Moim zdaniem najlepsza prostownica jest CHI farouka.

Ja osobiście mam profesjonalną Nicky Clarke - jestem b. zadowolona, choć teraz nie jestem pewna czy nie wybrałabym CHI (są podobne cenowo).

Czas edycji: 2010-03-14 o 12:43
Ehinokokus jest offline  
Stary 2010-03-14, 12:43   #3918
teken020
Raczkowanie

ale pewnie i są droższe, a ja nie chce wydawać 300zł na prostownice. Już mam jedną ga.ma za 300zł, ale ma tylko 200 C więc się nie nada.

propos jej rzekomo szkodliwej substancji. Na aukcji sprzedawca opisuje to w ten sposób <jak ktoś zna ang.>

Formaldehyde is a common chemical compound that is colorless and has a distinct smell. It also goes by the names of Aldehyde, Formalin, Methanol, Methylene oxide, just to name a few. No matter the name, it is the same. Don't be fooled by "Formaldehyde-free" brands offering a different name. It is found in many household products, food, cosmetics, oral hygiene, antiseptics, and medicines. It even is produced naturally inside of our bodies. Although Keratin restores the health and condition of your hair, the formaldehyde completes the process by preserving the condition of the hair. Without it, your results would not last longer than a couple of days. Formaldehyde is needed to complete that process and without it, this treatment would not give you its promised results. As with any professional use item, you must be knowledgeable and take the proper precautions with a product. However, for no reason should you be concerned of extreme health risks, as that has never been proven. We urge all customers of any brand to do their homework and gather information from unbiased sources.
teken020 jest offline  
Stary 2010-03-14, 12:50   #3919
Ehinokokus
Zadomowienie

No i ja się też z tym zgodzę , ale marketing też robi swoje. I łatwo powtarzać, co producent obiecuje. Każdy się obawia o swoje zdrowie, więc to czuły punkt. Wszystko dzisiaj jest niezdrowe i kancerogenne... telefony komórkowe, żywność...
Trzeba zachować w tym jakiś zdrowy rozsądek
Ehinokokus jest offline  
Stary 2010-03-14, 12:51   #3920
MsTseTse
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez teken020 Pokaż wiadomość
ale pewnie i są droższe, a ja nie chce wydawać 300zł na prostownice. Już mam jedną ga.ma za 300zł, ale ma tylko 200 C więc się nie nada.

propos jej rzekomo szkodliwej substancji. Na aukcji sprzedawca opisuje to w ten sposób <jak ktoś zna ang.>

Formaldehyde is a common chemical compound that is colorless and has a distinct smell. It also goes by the names of Aldehyde, Formalin, Methanol, Methylene oxide, just to name a few. No matter the name, it is the same. Don't be fooled by "Formaldehyde-free" brands offering a different name. It is found in many household products, food, cosmetics, oral hygiene, antiseptics, and medicines. It even is produced naturally inside of our bodies. Although Keratin restores the health and condition of your hair, the formaldehyde completes the process by preserving the condition of the hair. Without it, your results would not last longer than a couple of days. Formaldehyde is needed to complete that process and without it, this treatment would not give you its promised results. As with any professional use item, you must be knowledgeable and take the proper precautions with a product. However, for no reason should you be concerned of extreme health risks, as that has never been proven. We urge all customers of any brand to do their homework and gather information from unbiased sources.

A co myślisz, że sprzedawca w opisie aukcji napisze, że sprzedaje produkt, który zawiera rakotwórcze składniki?

W internecie, na stronie CIOP Państwowy instytut badawczy jest napisane:
"Formaldehyd został sklasyfikowany jako substancja toksyczna i żrąca oraz rakotwórcza kategorii 3. Jest to substancja prawdopodobnie rakotwórcza dla ludzi wg rozporządzenia MZiOS z dnia 11 września 1996 r. oraz wg IARC (grupa 2A).
W stężeniach powyżej 25-procentowych działa toksycznie w przypadku narażenia drogą oddechową, kontaktu ze skórą i po spożyciu. Wywołuje oparzenia. Możliwe ryzyko powstania nieodwracalnych zmian w stanie zdrowia. Może powodować uczulenia w przypadku kontaktu ze skórą.
"
MsTseTse jest offline  
Stary 2010-03-14, 13:06   #3921
Ehinokokus
Zadomowienie

PRAWDOPODOBNIE RAKOTWÓRCZA!
Tak samo jak prawdopodobnie rakotwórcze mogą być lody truskawkowe. Nie popadajmy w skrajności.
Ponadto, gdzie wogóle stosowane są stężenia 25%??

Przed wykonaniem zabiegu stosuje się próbę uczuleniową. Tak, ten Wasz rakotwórczy, parzący preparat nakłada się na skórę
Ehinokokus jest offline  
Stary 2010-03-14, 13:29   #3922
teken020
Raczkowanie

ktoś wcześniej pisał że keratyna Encanto zawiera 4%. a przecież nikt tego nie będzie wdychał, jadł czy smarował się.

ps. jak ktoś może to niech poda skład tego globala czy innego producenta. Porównamy
teken020 jest offline  
Stary 2010-03-14, 13:52   #3923
MsTseTse
Zadomowienie

Na tej aukcji http://cgi.ebay.pl/Brazilian-Keratin...item3ef99df5a9 , o której pisaliście nawet nie ma podanego składu
Chyba, że to ja nie umiem go znaleźć

natomiast http://cgi.ebay.pl/QOD-Gold-Brazilia...item3cab02f0f6 jest podany skład, bez formaldehydu, nie znam się na składach, ale wydaje się o wiele lepszy (nie ma w nim nic tak groźnego, jak formaldehyd)
Skład:
Sodium Laureth-2 Sulfhate, Cocamide Dea, Peg-150 Distearate Metyloaraben, Propylparaben, Poliquaternium 7,Urea, Fragance, Aqua, kaulin.
MsTseTse jest offline  
Stary 2010-03-14, 14:06   #3924
teken020
Raczkowanie

ten pierwszy skład znam, ponieważ mam to w domu
:
water, hydrolized keratin, polyquaternium-7 guar hydroxypropyltrimonium, hydrolized wheat proteins, wheat oligosaccharides, cherry bark extract, camomile extract, neutral henna extra sage oli, tangerine oli, geranium oli, fragance, peg-12 dimethicone, amino acid, aldehyde, kernel extract

składu szamponu i odżywki utrwalającej nie będę pisał, bo nic tam takiego nie ma.
zrobiłem sobie próbę na skórze, i nic się nie działo. żadnego pieczenie czy zaczerwienienia ;p

a ten drugi, coś skład za krótki. nie ma w nim nawet keratyny

Edytowane przez teken020
Czas edycji: 2010-03-14 o 14:22
teken020 jest offline  
Stary 2010-03-14, 15:31   #3925
Ehinokokus
Zadomowienie

No tak, keratyny tam nie widać. A SLS jest - który ma bardzo niepochlebne opinie.
Myślę, że nie ma co debatować nad składami... ważne jest żeby preparat był skuteczny i dzialał. Skoro preparaty są dopuszczone do obrotu to napewno takie zabójcze nie są .
Ehinokokus jest offline  
Stary 2010-03-14, 16:18   #3926
karolcia017
Raczkowanie

Ehinokokus ma rację, gdyby były naprawdę bardzo szkodliwe dla zdrowia nie zostały by dopuszcozne na rynek. Już się nie moge doczekac zrobienie Global Keratin, tylko czekać aż pojawi się w Łdz
karolcia017 jest offline  
Stary 2010-03-15, 08:00   #3927
voodoodolly
Raczkowanie

Cytat:
Co do Coppoli, to efekt jest dużo słabszy od Brazilian Keratin. Ma raczej za zadanie wygładzić, odżywić, przeciwdziałać puszeniu się włosów i powodować to, że będą miłe w dotyku. Wklejam przykładowe fotki z zabiegu Coppoli.

Ehinokokus nie mogę się z tobą zgodzić - ja miałam prosotowane Coppolą na włosy świeżo po trwałej z tzw. baranem - minęły już 4 miesiące, a ja nadal mam proste włosy. Więc nie uważam, żeby efekt był
gorszy niż przy użyciu brazillian.

Przy brazillianie istnieje ryzyko, że znajdziemy tam formaldehyd, często powyżej dopuszczalnego stężenia czyli powyżej 0.02%) bo im go więcej tym terapia jest bardziej efektywna. Ja wolę nie ryzykować, bo formaldehyd ma działanie m.in. rakotwórcze. Plus z tego co czytałam, producenci często używają nazw zastępczych i wtedy piszą że terapia jest 'formaldehyde free' a tak naprawdę nie jest!!!
Aha i jeszcze jedno - w stanach jeżeli pisze, że produkt jest do użytku profesjonalnego, to producent nie musi podawać składu.

Dziewczyny poczytajcie sobie o tym, informacji na stronach anglojęzycznych jest pełno. Nie chcę nikogo starszyć, ale problem jest skoro się o nim w stanach rozpisują i to ostro.

Ja na pewno nie będę ryzykować, wolę używać sprawdzonych środków, tym bardziej że coppolę można kupić na eBayu już za 160 pln z przesyłką.

Edytowane przez voodoodolly
Czas edycji: 2010-03-15 o 08:02 Powód: dodanie informacji
voodoodolly jest offline  
Stary 2010-03-15, 08:26   #3928
Ehinokokus
Zadomowienie

Temat składów był już wcześniej poruszany

Co do Twoich włosów, cieszę się, że zabieg Coppoli tak śwnietnie na nich wyszedł.
"Wskazaniem do wykonania zabiegu jest niwelowanie negatywnych skutków źle wykonanych zabiegów chemicznych, w wyniku których włosy uległy znacznemu zniszczeniu (np. trwała, rozjaśnianie)."
Jednak jeżeli ktoś ma bardziej naturalne włosy, nie są zniszczone zabiegami chemicznymi - to efekt nie jest aż tak rewelacyjny. Opinie swoją opieram o informacje umieszczone na zagranicznych forach przez dziewczyny, które zastosowały zabieg Coppoli.
co do ceny to widziałam jedynie butelki 16oz. za niecałe 190 funtów??
Ehinokokus jest offline  
Stary 2010-03-15, 10:57   #3929
kaska222
Moderator

teken020
Prosze nie robic z tego wätka Targowiska i off topa.Jest oddzielne forum na temat wspölnych zakupöw. Posty usöwam za off top.Nastepne bedä karane pkt; zgodnie z Regulaminem.
http://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=122

RegulaminWizaz.pl

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2010-03-15 o 11:12
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 513 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline  
Stary 2010-03-15, 11:52   #3930
voodoodolly
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MsTseTse Pokaż wiadomość
Na tej aukcji http://cgi.ebay.pl/Brazilian-Keratin...item3ef99df5a9 , o której pisaliście nawet nie ma podanego składu
Chyba, że to ja nie umiem go znaleźć

natomiast http://cgi.ebay.pl/QOD-Gold-Brazilia...item3cab02f0f6 jest podany skład, bez formaldehydu, nie znam się na składach, ale wydaje się o wiele lepszy (nie ma w nim nic tak groźnego, jak formaldehyd)
Skład:
Sodium Laureth-2 Sulfhate, Cocamide Dea, Peg-150 Distearate Metyloaraben, Propylparaben, Poliquaternium 7,Urea, Fragance, Aqua, kaulin.
Ms Tse Tse - UREA to jest zastępcza nazwa formaldehydu, nazwa pełna UREA FORMALDEHYDE - więc jest tak jak mówiłam, picują na wodę, że formaldehydu nie ma, a tak naprawdę jest tylko pod inną nazwą

Ehinokokus - może masz rację, jak robiłam Coppolę to mi fryzjer mówił, że lepsze są efekty na włosach naturalnych, i że nie gwarantuje, że moje będą proste. A są. Wnioskuję więc, że na włosach naturlanie kręconych efekt jest podobny, a może i lepszy. No ale to tylko moje zdanie.

Co do zakupu Coppoli na eBayu podaję link:

http://cgi.ebay.co.uk/COPPOLA-KERATI...item27afa693aa

Nie jest to opakowanie oryginalne tylko przelane do mniejszego, ale ma starczać na włosy do ramion. Ja już kupiłam i w kwietniu sobie zrobię, bo uważam że ten zabieg jest rewelacyjny.
voodoodolly jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
chemiczne prostowanie, goldwell, prostowanie, samej, trwała, trwała prosta, trwałe prostowanie, włosy

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości