Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-08-23, 22:28   #391
magiolka
BAN stały

Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Dziekuje za odp Akurat jutro bede w Krakowie to tam wstąpie
magiolka jest offline  
Stary 2006-08-24, 08:49   #392
dzida23
Przyczajenie

GG do dzida23

Cytat:
Napisane przez czarownicafromvenus
hmm ja mialam prostowane wlosy alfaparfem i jestem z tego bardzo zadowlona , bylam w maju i mam teraz delikatne odrsciki ale nie zbyt widoczne. Jestem bardzo zadowolona. Zestaw do prostowania wlosow firmy alafaparf kosztuje 300 zl. Dzis prostowalam wlosy mojej kuzynce , firma Kadus. Zarowna na zimno jak i na cieplo. Wyszlo rewlacyjne, prosciutkie gladkie miekkie wlosy . Impreza ta wyszla ja tylko 46 zlotych Oplaca sie samemu w domu zrobic;D Wiec nie wiem czuymu piszecie ze kadus taki zly. Chyba ze cos nie tak okaze sie po ktoryms myciu wlosow. Ale nie wydaje mi sie. Ja polecam.

Mam pytanie..a mianowicie czy CH.P. alfaparfem mozna stosować na rozjaśnione włosy(mam pasemka)??? Sama mam maski tej firmy i jestem bardzo zadowolona...
Stary 2006-08-24, 09:06   #393
aaricia8
Zakorzenienie

Aniu-niuniu. Jestem już po prostowaniu. Miałam odrost ok. 10 cm (na szczęście tylko falowane, więc nie było bardzo widać ), teraz zrobili mi zabieg na te własnie odrosty i nałożyli nieco preparatu na prostą część włosa, żeby osiągnąć ten sam, prosty efekt. Siedziałam u nich niemal 5 godzin. Ufff... Kark mi odpadał już po woli.
Prostowanie robił mi ten chłopak, z którym rozmawiałaś przez telefon. Możesz mu spokojnie oddać swoje włosy. Jest bardzo dokładny, więc bez obaw. Zapłaciłam za całość 800 pln (moje włosy są za łopatki) i wliczyli w tą cenę szampon i odżywkę. To chyba taki bonus, bo poznali mnie i wiedzieli, że u nich już wcześniej prostowałam.
Odżywka to Goldwell Kerasilk Treatment (złota tubka z szarą zarkętką) odżywka do włosów suchych, zniszczonych i trudno poddających się stylizacji, pojemność 150 ml
Szampon: Goldwell Kerasilk Treatment (złota butelka, czerwona zakrętka), Szampon do włosów ekstremalnie suchych i zniszczonych. Pojemność 250 ml

Moje włosy są teraz totalnie proste. Jak druciki albo makaron spaghetti Przy tym bardzo miękkie. No i lśnią wręcz bezwstydnie
Bardzo polecam ten zabieg, bo jako jedyny trzymał moje włosy w tak prostym stanie. I włosy są po nim w lepszej kondycji.

Wcześniejsze moje doświadczenia z trwałym prostowaniem to: Kadus, Alfaparf i L'Oreal X-Tenso. Zdecydowanie nie polecam L'Oreal X-Tenso - włosy były proste przez ok 1-2 miesiące. Potem był z nich coraz większy puch. Nie podziałały na mnie też zbytnio Kadus i Alfaparf. Po kilku myciach środek chyba z nich schodził. Stawały się coraz bardziej falowane (takie mam naturalnie). Chociaż tak jak dziewczyny pisały wcześniej - być może te zabiegi działają na inne dziewczyny. Ja już spróbowałam i wiem, że będę wracać tylko do Goldwella. I nie przeraża mnie aż tak bardzo cena - 800 pln. W końcu powinno się to robić nie częściej niż raz na pół roku - więcej nie ma potrzeby. A że nie farbuję włosów - to oszczędność sama w sobie. Wiecej inne kobiety wydają na farby, balejaże i inne takie Poza tym ja mam długie i gęste włosy. Na krótkich zabieg kosztuje mniej.
W razie pytan - chętnie odpowiem.
aaricia8 jest offline  
Stary 2006-08-24, 09:58   #394
ania-niunia1
Raczkowanie

GG do ania-niunia1

Prostowanie robił mi ten chłopak, z którym rozmawiałaś przez telefon. Możesz mu spokojnie oddać swoje włosy. Jest bardzo dokładny, więc bez obaw. Zapłaciłam za całość 800 pln (moje włosy są za łopatki) i wliczyli w tą cenę szampon i odżywkę. To chyba taki bonus, bo poznali mnie i wiedzieli, że u nich już wcześniej prostowałam.
To fajnie,ze robi dobrze wlosy jutro na 9 rano tam ide i mam troche stresu ale skoro piszesz ze moge oddac sie w jego rece to tak zrobie...Tez jestem tego zdania ze 800zl na pol roku to nie taka duza suma tym bardziej ze robi to ktos kto dobrze zna sie na swojej pracy a i jest nawet przystojny
ania-niunia1 jest offline  
Stary 2006-08-24, 10:20   #395
aaricia8
Zakorzenienie

Czy on jest taki przystojny, to ja nie wiem Nie mój typ. Ale grunt, że profesjonalista.
aaricia8 jest offline  
Stary 2006-08-24, 10:26   #396
Agaimka
Rozeznanie

Dziewczyny napaliłam się na ten zabieg prostowania włósów goldwell ale ten Wasz salon jest w Warszawie????
Agaimka jest offline  
Stary 2006-08-24, 10:30   #397
aaricia8
Zakorzenienie

Tak, w Warszawie.
Przepisuję z wizytówki:

Diva, Studio Fryzur
00-028 Warszawa, ul. Bracka 11/13
tel. +48 (22) 626 89 61
aaricia8 jest offline  
Stary 2006-08-24, 10:35   #398
Agaimka
Rozeznanie

Dzięki, ale do Warszawy to mam spoooory kawałek drogi wolałabym jakiś salonw Kaliszu lub Poznaniu. Muszę się w tych miastach rozejrzeć. Mam jeszcze do Ciebie takie pytanie, czy jak umyjesz teraz włosy to po wysuszeniu robisz je na szczotkę czy one wysychają i sa już super porst???kiedyś miaąłm zabieg X - tenso (koszmar ). Jaki miałas stan wyjsciowy?
Agaimka jest offline  
Stary 2006-08-24, 10:38   #399
nasty_1986
Raczkowanie

ile kosztuje w tym salonie goldwella zrobienie pasemek?
nasty_1986 jest offline  
Stary 2006-08-24, 10:59   #400
aaricia8
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agaimka
Mam jeszcze do Ciebie takie pytanie, czy jak umyjesz teraz włosy to po wysuszeniu robisz je na szczotkę czy one wysychają i sa już super porst???kiedyś miaąłm zabieg X - tenso (koszmar ). Jaki miałas stan wyjsciowy?
Ja też robiłam X-Tenso i jest to faktycznie niezbyt udana sprawa. Mój stan wyjściowy to falowane włosy. Ale Goldwell ponoć prostuje też te całkiem kręcone. Po umyciu włosów schną same i są proste. Jeśli nie chcesz jechać do Warszawy, popytaj na miejscu. Szukaj salonów, króte pracują na kosmetykach Goldwell. Albo zadzwoń do informacji Goldwell i spytaj gdzie na terenie Poznania mieszczą się ich salony czy autoryzowani fryzjerzy.
Powodzenia.

Cytat:
Napisane przez nasty_1986
ile kosztuje w tym salonie goldwella zrobienie pasemek?
Tego to ja nie wiem. Nie znam całego cennika na pamięć Najprościej zadzwonić i zapytać. Numer telefonu podałam powyżej
aaricia8 jest offline  
Stary 2006-08-24, 11:06   #401
Agaimka
Rozeznanie

dzięki za pomoc., muszę poszukac salonów i sprwdzić ich profesjonalizm, zebym się nie nacięła
Agaimka jest offline  
Stary 2006-08-24, 11:26   #402
ania-niunia1
Raczkowanie

GG do ania-niunia1

Tak przy okazji w Warszawie na Koszykowej jest sklep ktory sprzedaje taniej kosmetyki goldwella niz w salonie.Podaje stronke www.sklepfryzjerski.pl tam znajdziecie tez adres sklepu.
Stary 2006-08-24, 11:38   #403
aaricia8
Zakorzenienie

O, dzięki Ania-Niunia. Na pewno się przyda.
aaricia8 jest offline  
Stary 2006-08-24, 11:43   #404
aaricia8
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aaricia8
Odżywka to Goldwell Kerasilk Treatment (złota tubka z szarą zarkętką) odżywka do włosów suchych, zniszczonych i trudno poddających się stylizacji, pojemność 150 ml
Szampon: Goldwell Kerasilk Treatment (złota butelka, czerwona zakrętka), Szampon do włosów ekstremalnie suchych i zniszczonych. Pojemność 250 ml
Poniżej zdjęcia tych produktów:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kerasilk_ultra_rich_care_shampoo_175.jpg (8,3 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kerasilk-richCareTreatment.jpg (7,9 KB, 38 załadowań)
aaricia8 jest offline  
Stary 2006-08-24, 11:57   #405
ania-niunia1
Raczkowanie

GG do ania-niunia1

Cytat:
Napisane przez aaricia8
O, dzięki Ania-Niunia. Na pewno się przyda.
Pewnie ze sie przyda jutro po zabiegu jade tam po szampon i odzywke 500ml.Wiecej i taniej.
Stary 2006-08-24, 12:09   #406
nafie
Wtajemniczenie

GG do nafie

dziewczyny powiedzcie mi, czy istnieje jakas stronka w necie na ktorej mozna zakupic trwala do prostowania, np. Kadusa ? w salonie u nas nie sprzedaja, a w hurtowni wywalili mnie, bo powiedzieli, ze nie mam salonu

Henry Miller

nafie jest offline  
Stary 2006-08-24, 12:13   #407
Agaimka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ania-niunia1
Pewnie ze sie przyda jutro po zabiegu jade tam po szampon i odzywke 500ml.Wiecej i taniej.
Ania-niunia1 z niecierpliwościa czekam na relację z zabiegu trzymam kciuki! Dziwczyny powiedzcie mi jeszcze dlaczego ten zabieg trwa tak długo, co oni tam robią????
Agaimka jest offline  
Stary 2006-08-24, 12:19   #408
ania-niunia1
Raczkowanie

GG do ania-niunia1

Cytat:
Napisane przez Agaimka
Ania-niunia1 z niecierpliwościa czekam na relację z zabiegu trzymam kciuki! Dziwczyny powiedzcie mi jeszcze dlaczego ten zabieg trwa tak długo, co oni tam robią????
Jutro wszystko napisze jak wyjde od fryzjera i włącze kompa
Stary 2006-08-24, 12:21   #409
Agaimka
Rozeznanie

Cytat:
Jutro wszystko napisze jak wyjde od fryzjera i włącze kompa
oki, czekam z niecierpliwością
Agaimka jest offline  
Stary 2006-08-24, 12:26   #410
czarownicafromvenus
Raczkowanie

troche to trwa gdyz: na poczatku nanosisz na wlosy krem do prostowania pasemko po pasemku rowniutko tak jaby sie prostowalo prostwonica i to troche schodzi zeby wszytsko rowno nalozyc na cale wloski, pozniej trzeba czekac od 20 minut do 50 zlalezy jakiej firmy jest trwala i czy ma sie naturalne wlosy czy farbowane, pozniej sie splukuje, suszy, naklada specyfik pomagajacy i chronicay przed prostowaniem, prostuje prostwnica, a nastepnie naklada sie neutralizator lub utrwalacz roznie ta nazwa brzmi tak samo pasemko po pasemku , czeka sie znastepne 20 minut i spluykuje suszy i gotowe proste wlosy
czarownicafromvenus jest offline  
Stary 2006-08-24, 12:27   #411
aaricia8
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Agaimka
1. Nakładają pierwszą papkę, która ma na celu pozbawienie włosów ich naturalnych właściwości takich jak np. falowanie czy kręcenie. Ta papka pozwala na "wybranie nowego kształtu włosów". To jak zabrać włosom pamięć - jakie były przed zabiegiem Z tą papką siedziałam z 40 min. Co 10 min sprawdzają za ile można ją zdjąć.
2. Papka jest zmywana
3. Włosy są suszone
4. Włosy są prostowane prostownicą - co do każdego włoska
5. Nakładana jest następna papka, której zadaniem jest utrwalenie nowego kształtu włosów. Tym razem - prostych włosów Ta papka jest na włosach jakieś 10 min. Nie wolno się wtedy w ogóle ruszać.
6. Włosy są suszone. I są już totalnie proste bez modelowania.

W tym zabiegu chodzi o to - jeśli dobrze zrozumialam - że wypłukuje się z włosa wiązania, które odpowiadają za jego strukturę i nadaje się nowe. Dlatego też potem odrastają mi falowane włosy, ale to co zostało wyprostowane jest takie już stale...
Trwało to tak długo przy moich włosach - prawie 5 godzin, bo są one długie i gęste. Przy krótszych pewnie jest to czas krótszy. Ale sporo czasu schodzi się z nakładaniem papek, z suszeniem, prostowaniem itp. Przynajmniej robią to dokładnie.
A, i jeszcze jedna ważna rzecz - dlatego nie wolno ich np. spinać przez najbliższe kilka dni. Bo jeszcze są wrażliwe na zmiany kształtu. I jeśli bym je spięła teraz gumką, to może zostać po takim spięciu ślad na włosach.

Natomiast porównując ten zabieg do Kadusa, Alfaparf czy X-Tenso - w tych zabiegach nakładano jedną papkę, która działała na zasadzie trwałej. Tyle że zamiast włosy zakręcić rozprostowali je na folii i tyle. Potem po wysuszeniu nie były idealnie proste i trzeba było je doprostować prostownicą.
aaricia8 jest offline  
Stary 2006-08-24, 12:44   #412
Agaimka
Rozeznanie

Dzięki wielkie, już wszysto wiem! wielki buziak tak w X-tenso o ile pamiętam była jedna papka. Mam jeszcze takie pytanie jak jest ze spaniem w ciągu tych pierwszych 3 dni, bo wiadomo ze w czasie snu mozna sobie pognieśc włosy jeszcze gorzej niz przez gumkę????
Agaimka jest offline  
Stary 2006-08-24, 12:49   #413
czarownicafromvenus
Raczkowanie

na pewno nie pogna sie bardziej niez przez gumke, ale chyba moga, ja pamietam ze przez okres tych pierwszych dnia staralam sie spac na brzuchu
Stary 2006-08-24, 12:54   #414
Agaimka
Rozeznanie

dobry pomysł
Agaimka jest offline  
Stary 2006-08-24, 13:08   #415
aaricia8
Zakorzenienie

Ja śpię jak kłoda. Włosy odgarniam na bok. Ale tak, żeby nie było zgięć. Jakieś cyrki straszne
Gorzej jest z myciem. Tu to dopiero cyrki. Trzeba mocno kombinować.
aaricia8 jest offline  
Stary 2006-08-24, 13:35   #416
ania-niunia1
Raczkowanie

GG do ania-niunia1

Cytat:
Napisane przez aaricia8
Ja śpię jak kłoda. Włosy odgarniam na bok. Ale tak, żeby nie było zgięć. Jakieś cyrki straszne
Gorzej jest z myciem. Tu to dopiero cyrki. Trzeba mocno kombinować.
Jakto trzeba mocno kombinowac z myciem? A ze spaniem nie wiem jak sobie poradze...chyba na siedzaco bede spala
Stary 2006-08-24, 16:37   #417
czarownicafromvenus
Raczkowanie

trzeba kombinowac , bo zeby ich nie zamoczyc! bo przeciez nie wolno isch spiac zeby sie nie odksztalcicly
Stary 2006-08-24, 17:34   #418
ania-niunia1
Raczkowanie

GG do ania-niunia1

Cytat:
Napisane przez aaricia8
1. Nakładają pierwszą papkę, która ma na celu pozbawienie włosów ich naturalnych właściwości takich jak np. falowanie czy kręcenie. Ta papka pozwala na "wybranie nowego kształtu włosów". To jak zabrać włosom pamięć - jakie były przed zabiegiem Z tą papką siedziałam z 40 min. Co 10 min sprawdzają za ile można ją zdjąć.
2. Papka jest zmywana
3. Włosy są suszone
4. Włosy są prostowane prostownicą - co do każdego włoska
5. Nakładana jest następna papka, której zadaniem jest utrwalenie nowego kształtu włosów. Tym razem - prostych włosów Ta papka jest na włosach jakieś 10 min. Nie wolno się wtedy w ogóle ruszać.
6. Włosy są suszone. I są już totalnie proste bez modelowania.

W tym zabiegu chodzi o to - jeśli dobrze zrozumialam - że wypłukuje się z włosa wiązania, które odpowiadają za jego strukturę i nadaje się nowe. Dlatego też potem odrastają mi falowane włosy, ale to co zostało wyprostowane jest takie już stale...
Trwało to tak długo przy moich włosach - prawie 5 godzin, bo są one długie i gęste. Przy krótszych pewnie jest to czas krótszy. Ale sporo czasu schodzi się z nakładaniem papek, z suszeniem, prostowaniem itp. Przynajmniej robią to dokładnie.
A, i jeszcze jedna ważna rzecz - dlatego nie wolno ich np. spinać przez najbliższe kilka dni. Bo jeszcze są wrażliwe na zmiany kształtu. I jeśli bym je spięła teraz gumką, to może zostać po takim spięciu ślad na włosach.

Natomiast porównując ten zabieg do Kadusa, Alfaparf czy X-Tenso - w tych zabiegach nakładano jedną papkę, która działała na zasadzie trwałej. Tyle że zamiast włosy zakręcić rozprostowali je na folii i tyle. Potem po wysuszeniu nie były idealnie proste i trzeba było je doprostować prostownicą.
Mam jeszcze pytanko do ciebie,czy przed tym zabiegiem umyc rano włosy?Bo nie wiem,codziennie myje rano a skoro mam isc i maja mi nakladac jakies papki to nie wiem czy myc itd
Stary 2006-08-25, 08:51   #419
aaricia8
Zakorzenienie

Cytat:
Jakto trzeba mocno kombinowac z myciem? A ze spaniem nie wiem jak sobie poradze...chyba na siedzaco bede spala
Dokładnie, jak napisała Czarownicafromvenus należy kombinować, żeby ich nie zmoczyć. Jesli masz włosy do ramion, to jakoś sobie poradzisz. Ja mam włosy za łopatki i zakładając, że nie wolno mi ich ani zmoczyć ani spiąć, to mycie się jest duużym problemem. Należy ostro kombinować. Ja radzę sobie w ten sposób, że proszę męża, żeby mi je delikatnie trzymał do góry. Ja w tym czasie muszę: 1. myć się, 2. kontrolować czy włosy się przypadkiem nie moczą, 3. bić po łapskach męża, bo mu się wtedy ręce do mnie kleją... Tak więc widzisz - cyrki ostre...

Cytat:
Mam jeszcze pytanko do ciebie,czy przed tym zabiegiem umyc rano włosy?
Spokojnie możesz umyć. Mam nadzieję, że nie piszę tego za późno. Zdaje się umówiłaś się na prostowanie na dziś rano?
Koniecznie opowiedz jak było po
aaricia8 jest offline  
Stary 2006-08-25, 13:29   #420
ania-niunia1
Raczkowanie

GG do ania-niunia1

Cytat:
Napisane przez aaricia8
Dokładnie, jak napisała Czarownicafromvenus należy kombinować, żeby ich nie zmoczyć. Jesli masz włosy do ramion, to jakoś sobie poradzisz. Ja mam włosy za łopatki i zakładając, że nie wolno mi ich ani zmoczyć ani spiąć, to mycie się jest duużym problemem. Należy ostro kombinować. Ja radzę sobie w ten sposób, że proszę męża, żeby mi je delikatnie trzymał do góry. Ja w tym czasie muszę: 1. myć się, 2. kontrolować czy włosy się przypadkiem nie moczą, 3. bić po łapskach męża, bo mu się wtedy ręce do mnie kleją... Tak więc widzisz - cyrki ostre...

Spokojnie możesz umyć. Mam nadzieję, że nie piszę tego za późno. Zdaje się umówiłaś się na prostowanie na dziś rano?
Koniecznie opowiedz jak było po
Jestem juz po prostowaniu>Poprostu za***iscie!!!Nigdy nie bylam tak zadowolona z wlosow!!!Naprawde polecam warto bylo te 800zl wydac
Zamknij wątek

Tagi
chemiczne prostowanie, goldwell, prostowanie, samej, trwała, trwała prosta, trwałe prostowanie, włosy

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości