Chemiczne prostowanie włosów - wątek zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2005-02-08, 21:12   #151
Anjaah
Przyczajenie

GG do Anjaah
Re: TRWAŁE PROSTOWANIE WŁOSÓW

No mnie tez sie nie usmiecha bo to rzeczywiscie kupa kasy na tak male miasto jak moje...no ale coz chce miec proste wlosy mam krecona na koncach...sa strasznie podatne a chcialabym sie obciac na pazurki...mam nadzieje ze jutro fryzjerka da rade, ze wysiedze te 4h i nie wypadna mi klaki ...pozdro
Anjaah jest offline  
Stary 2005-02-09, 16:36   #152
Marynia19
Raczkowanie

W zestaw wchodza dwa srodki. Jeden do prostowania, drugi to neutralizator. Pierwszy produkt naklada sie dwa razy na okreslony czas (1 raz 8-10min, 2raz 20min)po pierwszym nalozeniu trzeba wlosy rozczesac, po drugim splukac a nastepnie nalozyc drugi srodek na okolo 10 min i tez splukac. Czasy nie moga byc przekroczone bo jesli za dlugo bedziemy mieli srodek na wlosach to moga sie strasznie zniszczyc. Wiec albo bedzie to fachowiec, ktory umie sprawnie nakladac te srodki albo przynajmniej dwie osoby...
Marynia19 jest offline  
Stary 2005-02-09, 22:06   #153
Anjaah
Przyczajenie

GG do Anjaah

Witam...no wiec babeczki jestem juz po prostowaniu huh dziekuje bogu ze pomyslalam zeby zglosic sie do profesionalisty...okazalo sie....ze...moj srodek (biosilk)nie byl do konce uzupelniony tzn brakowalo 2 produktow...bez ktorych wszystko poszloby na marne a przy okazji zniszczylo by wlosy...u fryzjerki siedzialam 4h. w tym miala 4 mycia glowy, najpier mialam nakladany krew prostujacy z ktorym siedzialam 20min, pozniej mycie, nastepnie mialam nakladany jedwab ktory byl wtlaczany prostowinca ceramiczna, znow mycie, poznieej mialam nakladany neutralizator...z ktrorym tez siedzialam ok 10 min., no i kolejne mycie...no i pozniej mialam nakladana odrzywke z ktorca tez siedzialam 5min. NO i efekt jest.. !mam proste wlosy moze nie sa druty..ale nikt az takich nie ma. Calosc czyli moj plyn (60zł)i robota fryzjerki (180zł) ktora duzo dodala swoich produktow wyniosla mnie 240zł. Sporo kasy i mam nadzieje ze jutro nie wstane z lokami...trzymajcie sie kobitki no i nie radze robic w to zaciszu domowym i na rozjasnianych wlosach bo moze to sie zle skonczyc. Pozdrowienia
Anjaah jest offline  
Stary 2005-02-09, 22:22   #154
natuska17
Zakorzenienie

Re: TRWAŁE PROSTOWANIE WŁOSÓW ---> do Anjaah

A jakie miałaś wcześniej włoski poza tym, że kręciły się na końcach? Miały tendencję do puszenia się? Jak tak to czy to trwałe prostowanie temu zapobiegło?

natuska17 jest offline  
Stary 2005-02-09, 22:30   #155
Anjaah
Przyczajenie

GG do Anjaah
Re: TRWAŁE PROSTOWANIE WŁOSÓW ---> do Anjaah

Nie umiem opisac swoich klaczkow ale to bylo mniej wiecej tak...byly krecone na koncach i puszyste gdy poczuly odrobinke wogy odrazu sie skrecaly, po myciu byly totalnym afro moje klaki sa strasznie podatne wiec nadal po prostowaniu kazdy uklada sie w inna strone ale sa proste!
Trwala temu jak narazie zapobiegla...fryzjerka powiedziala mi ze dzieki tej trwalej wlosy nie bede mi sie tak strasznie przetluszczac jak to bylo do tej pory no i nie bede puszyste...powiedziala ze bede musiala je sama tapirowac
A i jeszcze jedno dzieki doskonalemu wynalazkowi jakim jest jedwab wlosy sa zajefajnie miekkie i lsniace wiec narazie jest cool

natuska17 napisał(a):
> A jakie miałaś wcześniej włoski poza tym, że kręciły się na końcach? Miały tendencję do puszenia się? Jak tak to czy to trwałe prostowanie temu zapobiegło?
Anjaah jest offline  
Stary 2005-02-10, 13:44   #156
moniqsia
Przyczajenie

GG do moniqsia

Anjaah napisał(a):
>mialam nakladany jedwab ktory byl wtlaczany prostowinca ceramiczna,

Czy jedwab do włosów trzeba wtłaczać prstownicą? Bo ja jestem zielona, przyznam się szczerze, jeśli chodzi o zabiegi fryzjerskie Anjaah napisz też, jak fryzjerka nakładała Ci ten preparat, to znaczy podaj wiecej szczegółów
Buziaki
moniqsia jest offline  
Stary 2005-02-10, 18:28   #157
Anjaah
Przyczajenie

GG do Anjaah

No wiec...
1. Mycie wlosow specjalnym szamponem ktory nie byl dolaczony do mojego zestawu.
2. Pozniej nalozyla odzywke, z ktora posiedzialam ok. 5 min.
zmyla ja, wysuszyla wlosy, i na pasma wlosow nakladala krem ktory wchodzil w zestaw BioSilku.
Z ktorym siedzialam ok 20 min.
3. Kolejne mycie, wysuszyla mi wloski, nalozyla JEDWAB (normalnie rozsmarowala mi, nie jakimis pasmiami) i rozprostowala prostownica ceramiczna.
4. Pozniej na rozdzielone wlosy, nakladala neutralizator pasmo po pasmie z ktorym tez siedzialam , ok 10 min.
5. Znow mycie wlosow. Nalozyla mi odrzywke z ktora siedzialam ok 10 min. wysuszyla i KONIEC

NAPRAWDE CHEMICZNE PROTOWANIE WLOSOW JEST TRUDNE I JESZCZE RAZ RADZE ZEBY ZROBILA TO PROFESIONALISTKA. I NIE RADZE KUPOWAC SAMEMU PREPARATU BIOSILK BO NAPEWNO BEDZIE MIALA GO FRYZJERKA...W MOIM PREPARACIE NIE BYLO WSZYSTKIEGO WIEC I TA I TAK DODALA MI WIELE RZECZY. NO I INSTRUCKJA BYLA DO BANI JAKBYM ROBILA SAMA WG NIEJ ZOSTALABYM LYSA

A co do Jedwabiu fryjzerka powiedziala mi ze mozna go nalozyc na glowe i wysuszyc suszarka ale tez nie mozna za czeto...go uzywac...POZDRO
Anjaah jest offline  
Stary 2005-02-11, 14:39   #158
moniqsia
Przyczajenie

GG do moniqsia

Anjaah, dziękuję, obiecuję, że nie będę Cię już molestować
moniqsia jest offline  
Stary 2005-02-11, 18:22   #159
Anjaah
Przyczajenie

GG do Anjaah

etam pytajta ile chcecie ale najgorsze jest to...ze wydalam ful kasy...a dzis po myciu wlosy mi sie skrecily poszlam wiec do fryzjerki no i stwierdzily ze to wina mojego preparatu a najlepsze jest to ze one uzywaja preparatu tej samej firmy co ja mialam eh...szkoda gadac...za 2 tyg czeka mnie poprawka ciekawe ile kasy jeszcze wyciagna...narazie mam prosote klaki ale od prostownicy...:/ mam nadzieje ze za 2 tyg ich preparat da rady pozdro...
Anjaah jest offline  
Stary 2005-02-14, 14:45   #160
acha88
Raczkowanie

I dlatego ja dalam sobie spokój z prostowaniem wlosów.Polubilam swoje krecone wloski.Nie chce byc lysa!!!
acha88 jest offline  
Stary 2005-02-26, 07:52   #161
*karolka*
Raczkowanie

i jak wloski wygladaja po kolejnym prostowaniu? mam nadzieje ze tym razem nie skreca Ci sie po myciu
*karolka* jest offline  
Stary 2005-04-25, 17:17   #162
ladi
Raczkowanie

GG do ladi

hej. chcialabym zrobic sobie jakies trwale prostowanie wlosow,ale nie wiem sama na jaka metode sie zdecydowac.slyszalam ze x-tenso nie jest fajnie i zastanaiwam sie nad kadusem, ktos robil???u=i jak?/a mzoe polecacie cosik innego?? dzieki za odpowiedz ;*;*;*;*;*
Stary 2005-04-25, 19:07   #163
Anjaah
Przyczajenie

GG do Anjaah

No nie sa tak krecone jak byly ale nie sa tez drutami , to jest cos na pograniczu...jestem zadowolona srednio na jeza.. nie wiem czym jest to spowodowane...czy plyn nie skuteczny czy nieprofesionalne dzialanie fryzjerk
Anjaah jest offline  
Stary 2005-04-26, 11:28   #164
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

wiem o co chodzi z tym prostowaniem!!! gdzies ogladalam program o trwalym prostowaniu wlosow . pierw naklada sie na wlosy ten srodek tylko nie pamietam czy wczesniej sie je prostuje(??)ale dla pewnosci moznanastepnie gdy sie robia miekkie ( sprawdza sie czy sa gotowe poprzez zawiaanie maleho supelka- jesli sie sam rozwiaze to znaczy ze jeszcze sa nie goowe , a jesli trzyma sie o znaczy ze czas zmyc) powniej sie chcyba suszy wlosy na szczotce okraglej i prostuje przez naciaganie.pozniej poprawia sie prostownica. NASTEPNIE POKOLEI NA PASMA SIE NAKLADA ten 2 preparat. nie do konc jestem pewna tego co napisalam alee daje słowo na 99% a na koniec znow mozna wyptostowac dla mega efektu. aha i mysle chyba ze lepiej jak sie prostuje podaczs tego zabiegu p[rostownica bez funkcji pary wodnej. mam nadzieje ze wam sie moje wypracowanie do czegos przyda
Stary 2005-04-26, 11:35   #165
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

sluchaj czy nie moglabys zeskanowac ta ksiazeczke i rzeslac na moj mail?????? plissssssssssssssss!!!! intereyje sie fryzjerstwem i koloryzacja wlosow plisssss
Stary 2005-04-26, 11:48   #166
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

malaja!!! masz moze fotke Twoich wlosow przed i po prostowaniu??? mysle ze dziewczyny tez chca zobaczyc efekt]]
Stary 2005-04-26, 17:09   #167
Marynia19
Raczkowanie

Hej, Dawno nie pisalam!!!
Jak ktoś czytal wszystkie moje wypowiedzi to wie ze kupilam sobie trwałą do prostowania włosów firmy KADUS. Balam sie sama robic sobie trwałą, bo instrukcja jest raczej nie zrozumiała więc w końcu poszłam do fryzjerki. Ona nigdy nie używała produktu tej firmy, ale powiedziała że może mi zrobić. Jednak gdy przeczytała instrukcje to stwierdziła że nie wie za bardzo o co chodzi i boi się ryzykować!!
Okazało się że w tym salonie też jest trwała do prostowania włosów tyle że firmy FAROUK. Już miałam dość czekania więc wykonałam zabieg! Trwało to z 2.5 godziny!
Fryzjerka od razu mnie ostrzegla ze włosy bedą proste, ale nie gładkie. W sumie to nie wiem o co jej chodziło. W każdym razie kazaała mi używać po kazdym myciu obojętnie jaki płyn do prostowania (odżywkę). I suszyc sucharka i czesac szczatką, bo inaczej nie bedzie takich efektów!
Od fryzjera wyszlam z idealnie prostymi włosami, bo fryzjerka użyła na końiec prostownicy!
Troche się bałam, że po myciu w domu włosy będą poskręcane, ale nie było tak źle!! Użylam jakieś odżywki suszylam suszarka i czesam w tym samym czasie szczotką! W porównaniu z tym co było przed zabiegiem było naprawdę dobrze!!! Użyłam prostownicy tylko do kilku kosmyków. !!
Marynia19 jest offline  
Stary 2005-04-26, 17:15   #168
Marynia19
Raczkowanie

Jeszcze dodam,że minął miesiąc od zabiegu i z włosami nie jest gorzej, ale lepiej! Zaczełam używać szmponu frutis do prostowania włosów i odżywki z tej samej firmy. Kiedyś mi w ogóle nie pomagały , a teraz są dobrym dodatkiem do tej trwałej! Nie używam już wcale prostownicy!!!
ALe prawda jest taka, że jesli nie użyje się suszarki i szczotki po myciu to włosy nie będą proste! I prawdą jest że to nie druty! Ale ja się cieszę, bo jak miałam włosy drutowate to wydawało się że mam ich mało..
Marynia19 jest offline  
Stary 2005-04-26, 17:19   #169
Marynia19
Raczkowanie

Zapomniałam dodać to co najważniejsze. Włosy po zabiegu w ogole się nie zniszczyły!!! Zawsze miałam zdrowe włosy i dalej tak jest. Można powiedzieć, że nawet lepiej, bo już nie niszcze ich prostownicą!!
W ogóle nie żałuje że zrobiłam ten zabieg! Wręcz odwrotnie, bardzo się cieszę!!!!!!!!!
Czasami warto zaryzykować!
POZDRAWIAM WSZYSTKICH !!!!!!!
Marynia19 jest offline  
Stary 2005-06-21, 13:23   #170
majka_mw
Rozeznanie

Exclamation Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

Witam. Mam problem. moje włosy są nijakie: ani kręcone ani proste. Prostuje je ceramiczną prostownicą ale to nic nie daje. jak tylko wyjde na dwor od razu robi mi sie szopa na głowie. Dlatego chcialam sie zdecydowac na chemiczne prostowanie włosów. POMÓŻCIE i powiedzcie wszystko co wiecie na ten temat. A przede wszystkim czy to rzeczywiści działa i czy warto?
majka_mw jest offline  
Stary 2005-06-21, 16:21   #171
iff
Rozeznanie

Dot.: Chemiczne Prostowanie Włosów!!!

A więc... Jakisczas temu zorbiłam sobie prostowanie chemiczne i jestem zadowolona. Pisałam o tym na innym forum, wkleję tu to co pisałam:

/cyt/

metoda nie ma konkretnej nazwy... bynajmniej nie nazywa sie np x-tenso. To
byl zabieg prostowania włosów na trwałe. A włosy ogólnie mam delikatne i
cienkie - tak powiedziala mi wczoraj fryzjerka. Dodała też ze mam ich bardzo
dużo i że bardzo zdrowe. I są bardzo błyszczące i takie mięciutkie.

I kurcze... moje włosy śa na serio całkiem proste - kiedys chcialam takie
miec. Jestem w pełni zadowolona.

na moich do łopatek kosztowało 260zł. Niby dużo ale w profesjonalnym
salonie. Wiem ze w jeszcze droższych salonach to koszt nawet do 1000 zł na
długich włosach (takich do pasa prawie). Wiem tez ze mozna znaleźć salon w
ktorym Ci to za 100 zeta zrobią bo u mnie pod domem tak chcieli wziąć ale
sie nie zgodziłam. Miałam kupić sama preparaty i jakaś uczennica miala sie
na mnie uczyć prostowac... Wrrr...

Ja miałam bardzo kręcone włosy i do tego jeszcze dwie trwałe :P Tak jakoś
wyszło. I teraz są całkowicie proste. Całkowicie. Po myciu jak patyczki a
ukłądam jak misie podoba. Na szczotce okrągłej najwygodniej i najprościej
wychodzą super fryzurki.

/cyt/

Jeśli jeszcze są jakieś pytania to chętnie pomogę.
iff jest offline  
Stary 2005-06-21, 21:26   #172
neonka28
Zakorzenienie

Wszystko sie zgadza ale Xtenso nie wolno robic na wloskach rozjasnianych, a nie wiemy jakie ma Majka?
neonka28 jest offline  
Stary 2005-06-21, 22:02   #173
iff
Rozeznanie

A no tak. Ja bynajmniej nie namawiam na prostowanie trwałe. Bo to wszystko zależy od włosów i ich kondycji. Ja miałam bardzo zdrowe włosy i dały sobie radę po tych moich trzech zabiegach fryzjerskich...
iff jest offline  
Stary 2005-06-22, 08:30   #174
majka_mw
Rozeznanie

Dzieki dziewczyny. Ja mam zrobione pasemka jasne, ale tylko na wierzchu, więc te pod spodem chyba można prostować. A może macie jakieś salony w okolicach w-wy które mogłybyście mi polecić?
majka_mw jest offline  
Stary 2005-06-22, 08:33   #175
majka_mw
Rozeznanie

a może mogłkabyś mi wysłać swoje zdjęcie po wyprostowaniu? Byłabym bardzo wdzięczna. A i jeszcze jak to jest z odrostami?
majka_mw jest offline  
Stary 2005-06-22, 09:59   #176
majka_mw
Rozeznanie

A może macie zdjęcia fryzur z prostymi włosami? ja mam włosy do łopatek więc pora coś zminić. Pomóżcie prosze
majka_mw jest offline  
Stary 2005-06-22, 10:28   #177
iff
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez majka_mw
a może mogłkabyś mi wysłać swoje zdjęcie po wyprostowaniu? Byłabym bardzo wdzięczna. A i jeszcze jak to jest z odrostami?
Wysyłam Ci zdjęcie trwałej jaką miałam no i dwa po prostowaniu. Dużo włosków ścięłam bo chciałam mieć krótką fryzurkę. Jeśli będziesz chciała, to na pocztę mogę wysłać więcej.
iff jest offline  
Stary 2005-06-22, 10:33   #178
ank@
Rozeznanie

Jejku, Iff, NIEWIARYGODNE!!!
Ja też tak chcę!
Co prawda ja mam sianowate fale a nie loki, ale też chcę mieć takie proste!!!
Przynaj się Jak to wygląda przy deszczu, wilgoci itp? Ok jest?
Czy ta fryzura naprawdę nie wymaga już prostopwania na szczotce lub prostownicy?
ank@ jest offline  
Stary 2005-06-22, 10:42   #179
majka_mw
Rozeznanie

i powiedz gdzie to robiłaś? a co z odrostami? wow chyba rzeczywiście działa!!!
majka_mw jest offline  
Stary 2005-06-22, 10:43   #180
iff
Rozeznanie

Co do wilgoci to ja nie widzę wpływu. A jak fryzura wygląda to zalezy od tego, jak susze włosy po myciu. Na tym zdjęciu z grzywką to mam prostowane prostownicą. Na tym zdjęciu z boku, to było na szczotce. Ja zawsze jak mi już prawie podsychają nakladam troszkę jedwabiu z Farouk'a i suszę na grubej szczotce. Chwilka i fryzurka ok. Jak nie robie z nimi nic to wyglądam tak:

(te drugie zdjecie to przy mocnym iwetrze nad morzem)
iff jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
chemiczne prostowanie, goldwell, prostowanie, samej, trwała, trwała prosta, trwałe prostowanie, włosy

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości