Chemiczne prostowanie włosów - wątek zbiorczy - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-09-04, 16:53   #2221
wann(d)a
Raczkowanie

Dot.: chemiczne prostowanie włosów

czesc
Ja robilam prostowanie wlosow w salonie firmowym L`oreal i nie jestem zadowolona. Tzn. wlosy sa w bardzo dobrej kondycji, wciaz mieciutkie, nie wysuszone, blyszcace ( prostowanie bylo pierwszym powaznym zabiegiem na moich wlosach, nie farbuje itd) ale.. no wlasnie przez miesiac byly proste jak druty a teraz zaczynaja sie znowu falowac ( naturalnie mam srednio falowane, cienkie, dlugosc do brody,bardzo miekkie,podatne na ukladanie wlosy, jak je zwiazywalalm to naokolo glowy mialam takie "kreciolki", pan mowil ze bedzie sie trzymac od 3 do 6 miesiecy.. Jestem rozczarowana. Jak je szczotka i suszarka ukladam to efekt jest, ale jak wyschna naturalnie to lekko faluja.... Wciaz nie mam " kreciolkow" jak je zwiazuje bez wzgledu jak je susze.Nie uzywam zadnych specjalnych szamponow ani odzywek. Moze moje wlosy sie nie nadaja, nie wiem.
pozdrawiam
wann(d)a jest offline  
Stary 2008-09-04, 17:11   #2222
karolcia_83
Rozeznanie

wann(d)a nie miałaś prostowania chemicznego, tylko rozluźnienie skrętu. Dużo było tutaj o nim pisane w wątku. Z pewnością dlatego nie jesteś zadowolona z efektu. Ciesz się, że nie masz zniszczonych włosów. I o tym zabiegu najprawdopodopodniej słyszała Madelie, a więc jak pisałam powyżej X-tenso nie jest zabiegiem prostującym włosy na trwałe. Dziewczyny bardzo, bardzo dużo było tutaj o nim pisane . Goldwell, tak samo jaki farouk polegają na TRWAŁYM wyprostowaniu włosów, a cała reszta to rozluznienie na kilka tygodni (w porywach oczywiście ). Polecam lekturę naszego wątku, chociaz kilka pierwszych stron początku.
karolcia_83 jest offline  
Stary 2008-09-05, 08:49   #2223
ciasteczko1986
Przyczajenie

czesc dziewczyny
chciałabym wyprostować sobie włosy metoda Goldwell. Mam wlosy do ramion ale przed tym chcialabym sie obicac ala rihanna (ale zanim miala te krotkie wlosy) i w zwiazku z tym czy te proste wlosy beda sie trzymac, bo gdzies wczesniej wyczytalam ze trzeba miec dluzsze. Moze sie orientujecie ile czasu wtedu potrzeba na takie prostowanie, bo jak sie dowiadywalam to w jednym z salonow kosztuje 180 zl od godziny (duzo czy malo?)
ciasteczko1986 jest offline  
Stary 2008-09-05, 09:06   #2224
karolcia_83
Rozeznanie

Ciasteczko, może najpierw zrób prostowanie, a później zabierz się za fryzurkę, bo po prostowaniu i tak trzeba delikatnie podciąć. Ja jestem zdania, ze prostowanie chem. raczej dla posiadaczek półdługich i długich włosów.
Nie wiedziałam, że salon może sobie liczyć, za zabiego ,,od godziny" Czego to oni nie wymyślą , ale pewnie 4-5 godzin musisz mieć zarezerwowane.
karolcia_83 jest offline  
Stary 2008-09-05, 11:20   #2225
ania-niunia1
Raczkowanie

GG do ania-niunia1

zabieg Goldwellem mozna wykonac na ulicy Brackiej w Warszawie.Prostowanie starcza na tak długo jak długo włosy ci odrastaja.W kazdym razie zagiecia nie ma po prostowaniu goldwellem moze i po faruku by nie było ale jak ktos robi na odpierdziel to niestety....Ciezko powiedziec tak naprawde na jak dlugo starcza.Ja robiłam goldwellem w lipcu czy sierpniu 2 czy 3 lata temu (juz nie pamietam) i dopiero po roku wyprostowałam farukiem .Nie było widać zadnego zagiecia a ni nic takiego a włosy mi szybko w miare rosną
ania-niunia1 jest offline  
Stary 2008-09-05, 15:22   #2226
confession
Raczkowanie

A jak sie nazywaja te kosmetyki do chemicznego prostowania wlosow Farouka i Goldwella? Bo chciałabym sobie sama zrobic takie prostowanie... Potrzebuje prosowania tylko na końcówki.
confession jest offline  
Stary 2008-09-05, 15:45   #2227
kate2204
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez karolcia_83 Pokaż wiadomość
Wiecie co, to ja też chyba rezygnuję na dobre z farouka. Miałam już kilka razy prostowane faroukiem i nie byłam zadowolona ani razu. Winiłam za to moje włosy, że są cienkie, słabe, że ogólnie to ich wina, skoro inne dziewczyny były bardzo zadowolone. A teraz widzę, że nie było to tak do końca
Najsmutniesze jest, to że widzę że niezadowolonych tu przybywa...
Widzicie dziewczyny, to że włosy się niszczą wychodzi po jakimś czasie, bo faktycznie po samym zabiegu tego nie widać. Ten zabieg, to musi być prawdziwa tortura dla włosów.

Kate2204 jestem w szoku że coś takiego przytrafiło Ci się w salonie u P. Agnieszki! Bardzo miałaś popalone te włosy??? I co one Ci mówiły na te włosy, jak Ci tak spaliły?
Jezeli chodzi o goldwella, to jest w Warszawie, bodakże na Brackiej, ale sama muszę jeszcze poszukać, bo nie pamiętam. Wydaje mi się, że odrosty też tyle będą kosztować .
eh... zla jestem!
Na początku nie było widać tych zniszczeń, dopiero po jakimś czasie to wyszło. Robiła to ta Roksana więc myślę że to jej wina, jak po 2 miesiącach poszłam do Pani Agnieszki podciąć włosy to ona aż sama się zapytała kto mi to zrobił... dużo trzeba było ściąć. Dzięki karolcia_83 za adres do Goldwella
kate2204 jest offline  
Stary 2008-09-05, 16:14   #2228
karolcia_83
Rozeznanie

No nie! Jeszcze się pytała, kto Ci to zrobił...żałosne. Chciałabym zobaczyć jej minę, jak jej powiedziałaś, że to Roksana.
karolcia_83 jest offline  
Stary 2008-09-05, 18:25   #2229
Kocurasek
Zakorzenienie

może faktycznie macie racje z tym faroukiem... :/ ja miałam to robione pierwszy raz więc o goldwellu się nie wypowiem, jednak jak poszłam się ostrzyc do fryzjera ktory prostuje goldwellem to tez powiedzial ze duzo lepiej by mi to zrbił. Wtedy myslalam ze krytykuje, bo fryzjerzy uwielbiaja krytykowac czyjas prace ale teraz widze ze mogl miec racje. Pojde na probne pasemko do niego zobacze jak bedzie to wygladac.
Ania-niunia ile w Warszawie kosztuje Goldwell?? Bo u mnie na dlugie i bardzo geste wlosy 1900zł

confession bylo juz o tym, ale nie radze tego wykonywac w domu bo jak widzisz niektorym tu robili szkoleni fryzjerzy i co wyszlo...

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Edytowane przez Kocurasek
Czas edycji: 2008-09-07 o 13:54
Kocurasek jest offline  
Stary 2008-09-05, 19:17   #2230
karolcia_83
Rozeznanie

Oj to było zbyt piękne, żeby było prawdziwe. A szkoda, bo goldwel jest dwa arzy droższy.
Ja już zdecydowałam, że teraz chyba zrobię samą grzywkę, a w grudniu całość goldwelem.
karolcia_83 jest offline  
Stary 2008-09-05, 23:41   #2231
eelmirka
Zadomowienie

o kurcze to może jednak wyprostuję goldwellem czy jakoś tak jak najbliżej Szczecina jest salon firmowy goldwell?? któraś z was może mi polecić?? bo sama już nie wiem czy metoda farouk nie jest najlepsza czy tylko fryzjer
eelmirka jest offline  
Stary 2008-09-06, 09:55   #2232
Nefretitii
Raczkowanie

Dziewczyny a ja już jestem po

Prostowałam włoski w czwartek Faroukiem. Jestem baaardzo zadowolona Włosy nie są spalone, są proste i taaaakie miękkie

Tylko teraz mam pytanie. Gdy spałam kilka włosków troszeczke się hmm..zagięło. Nikt tego nie widzi oprócz mnie (bo ja mam obsesje na punkcie prostych włosów ). Po prostu źle spałam :/ Czy to zagięcie mi zostanie czy po umyciu włosy wrócą do takiego stanu jak odrazu po prostowaniu? (48 godzin jeszcze nie minęło)

ale ogólnie jestem szczęśliwa
Nefretitii jest offline  
Stary 2008-09-06, 16:21   #2233
anitusica
Rozeznanie

GG do anitusica Send a message via Skype™ to anitusica

doprostuj je prostownicą i wszystko po myciou powinno być ok. miałam tak samo.
dotychczasowy koszt leczenia: 1110zł
-->...........-->
anitusica jest offline  
Stary 2008-09-06, 22:08   #2234
ania-niunia1
Raczkowanie

GG do ania-niunia1

Cytat:
Napisane przez Nefretitii Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja już jestem po

Prostowałam włoski w czwartek Faroukiem. Jestem baaardzo zadowolona Włosy nie są spalone, są proste i taaaakie miękkie

Tylko teraz mam pytanie. Gdy spałam kilka włosków troszeczke się hmm..zagięło. Nikt tego nie widzi oprócz mnie (bo ja mam obsesje na punkcie prostych włosów ). Po prostu źle spałam :/ Czy to zagięcie mi zostanie czy po umyciu włosy wrócą do takiego stanu jak odrazu po prostowaniu? (48 godzin jeszcze nie minęło)

ale ogólnie jestem szczęśliwa
Ciekawa jestem co napiszesz za miesiac na forum o swoich włosach i ciekawa jestem czy robilas u Agnieszki na grzybowskiej...tzn u Roksany.Czy to twoje pierwsze prostowanie??
Stary 2008-09-07, 13:11   #2235
eelmirka
Zadomowienie

Nefretitii
prostowałaś w Poznaniu? ja się wybieram za tydzień, jutro będę dzwonić u kogo prostowałaś? jak tam włoski po umyciu?
eelmirka jest offline  
Stary 2008-09-07, 13:32   #2236
lil coco
BAN stały

pytanie do tych którzy prostowali Goldwellem...włosy farbowane można prostować tak ?? może znajdzie sie tutaj taka osoba..jestem bardzo ciekawa czy efekt bedzie taki sam jak na włosach dziewiczych. Dziewczyny które prostowały Faroukiem do farbowanych skarżyły się że wcale tak idealnie nie wyprostował..

ale mnie kusi.przy najbliższej okazji pójde sie wypytać do G. Bałtyckiej, i wiem że jeszcze jest ich salon na Grunwaldzkiej...
zamierzam wyprostować się w grudniu. i do tego czasu intensywne odżywianie, zero farbowania...bedzie ciężko ale chce wreszcie wyhodować włosy do połowy pleców...zdrowe i proste
lil coco jest offline  
Stary 2008-09-07, 13:56   #2237
Kocurasek
Zakorzenienie

dziewczyny napiszcie jak u Was wyglądają ceny goldwella.

25.08.2012

Aparatka

Kocurasek jest offline  
Stary 2008-09-07, 16:50   #2238
AgaJoan
Przyczajenie

Dziewczyny wiecie moze jak zamówic teraz te kosmetyki do prostowania na stronie farouka??? bo wiem ze niektóre z was zamawiały?????
AgaJoan jest offline  
Stary 2008-09-07, 20:18   #2239
ania-niunia1
Raczkowanie

GG do ania-niunia1

Cytat:
Napisane przez lil coco Pokaż wiadomość
pytanie do tych którzy prostowali Goldwellem...włosy farbowane można prostować tak ?? może znajdzie sie tutaj taka osoba..jestem bardzo ciekawa czy efekt bedzie taki sam jak na włosach dziewiczych. Dziewczyny które prostowały Faroukiem do farbowanych skarżyły się że wcale tak idealnie nie wyprostował..

ale mnie kusi.przy najbliższej okazji pójde sie wypytać do G. Bałtyckiej, i wiem że jeszcze jest ich salon na Grunwaldzkiej...
zamierzam wyprostować się w grudniu. i do tego czasu intensywne odżywianie, zero farbowania...bedzie ciężko ale chce wreszcie wyhodować włosy do połowy pleców...zdrowe i proste
Ja jak prostowalam goldwellem zawsze mialam farbowane i bylo super.a co do tego ze nie bedziesz farbowala do grudnia nic ci to nie da bo reszta wlosow byla farbowana a u nasady wlosa beda twoje nie farbowane to bez sensu.farbowac mozesz to nie przeszkadza
Stary 2008-09-07, 20:36   #2240
lil coco
BAN stały

Cytat:
Napisane przez ania-niunia1 Pokaż wiadomość
Ja jak prostowalam goldwellem zawsze mialam farbowane i bylo super.a co do tego ze nie bedziesz farbowala do grudnia nic ci to nie da bo reszta wlosow byla farbowana a u nasady wlosa beda twoje nie farbowane to bez sensu.farbowac mozesz to nie przeszkadza
wiem że nic nie da w kwestii doboru preparatu , ja po prostu chce je maksymalnie odżywić żebym nie musiała dużo obcinać jak wyprostuje - bo zapuszczam
lil coco jest offline  
Stary 2008-09-07, 22:34   #2241
annuula
Przyczajenie

Question Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Hej dziewczyny słyszałyście może o kosmetykach Joico też do chemicznego prostowania włosów czy są dobre bo znalazłam fryzjera w internecie co ma właśnie takie trwałe prostowanie.
annuula jest offline  
Stary 2008-09-07, 23:25   #2242
confession
Raczkowanie

Czy Farouka to może któryś z tych preparatów:

http://allegro.pl/item431898757_faro..._objetosc.html
http://allegro.pl/item426862153_faro...ine_waves.html

?
confession jest offline  
Stary 2008-09-08, 09:27   #2243
Kocurasek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez annuula Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny słyszałyście może o kosmetykach Joico też do chemicznego prostowania włosów czy są dobre bo znalazłam fryzjera w internecie co ma właśnie takie trwałe prostowanie.
Mi kiedyś kolega, ktory pracuje w Londynie jako stylista, bardzo to polecał. Ale ja osobiście nie spotkałam się z efektem tego u nikogo. Ale to chyba też najtańsze nie jest?

Cytat:
Napisane przez confession Pokaż wiadomość
nie.

Dziewczyny ponawiam prośbę o ceny goldwella w Waszych miastach.

25.08.2012

Aparatka

Kocurasek jest offline  
Stary 2008-09-08, 11:30   #2244
annuula
Przyczajenie

Kocurasek dziekuje za odpowiedż a własnie nie jest drogi 180 zł włosy średnie i krótkie a włosy długie to 190 ale bez strzyrzenia tylko musze tam zadzwonić czy dalej to mają i w takiej cenie bo u siebie w chorzowie i w katowicach to farouka nie znalazłam tylko kadus x-tanso i już chciałam zaryzykować tym kadusem ale znalazłam joico i jak mówisz że kolega ci polecał to chyba spróbuje i zaryzykuje joico niż kadusem.
annuula jest offline  
Stary 2008-09-08, 11:47   #2245
annuula
Przyczajenie

Kurcze dzwoniłam i jest za 190 ale zabieg sie nazwa joico a pracuja na kosmetykach Loreala a na stronie całkiem inaczej pisze i na kosmetykach Loreal też wykonuje x-tenso jak sie nie myle co? nie wiem co teraz zaryzykować kadus za 150 czy te joico za 190.Chyba później jeszcze raz zadzwonie i się zapytam o wolne terminy ciekawe jaki będzie efekt końcowy tylko żeby włosy nie były cały czas ulizane wiem że na początku takie są bo pisałyście o tym ale żeby po myciu były fajne ale każda z nas tego pragnie
annuula jest offline  
Stary 2008-09-08, 12:14   #2246
Kocurasek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez annuula Pokaż wiadomość
Kurcze dzwoniłam i jest za 190 ale zabieg sie nazwa joico a pracuja na kosmetykach Loreala a na stronie całkiem inaczej pisze i na kosmetykach Loreal też wykonuje x-tenso jak sie nie myle co? nie wiem co teraz zaryzykować kadus za 150 czy te joico za 190.Chyba później jeszcze raz zadzwonie i się zapytam o wolne terminy ciekawe jaki będzie efekt końcowy tylko żeby włosy nie były cały czas ulizane wiem że na początku takie są bo pisałyście o tym ale żeby po myciu były fajne ale każda z nas tego pragnie
ja bym nie ryzykowala... Lepiej 190 zł wydać na jakiś ciuszek i nie mieć zniszczonych włosków. A może dowiedz się o goldwell?

25.08.2012

Aparatka

Kocurasek jest offline  
Stary 2008-09-08, 14:09   #2247
karolcia_83
Rozeznanie

Wiecie co dziewczyny, to puszenie się włosów po farouku jest najgorsze! Na początku wydaje się, że jest ok, ale po jakims czasie ono się pojawia. Ja w każdym razie definitywnie rozstaję się z faroukiem. Wcześniej też nie miałam spektakularnych efektów po nim, ale winiłam moje włosy za to. Teraz widzę że wydałam kupe kasy na marne, w dodatku poważnie zniszczyłam włosy.
Postaniowiłam, że w październiku robię samą grzywkę goldwellem, żeby zobaczyć czy reszta jest przygotowana na kolejne prostowanie, a w połowie grudnia już resztę. Nie będę ryzykować kolejny raz i zastanawiać się, czy będą proste po kolejnym zabiegu.
Mija już czwarty miesiąc od spalnia mi włosów i jest coraz lepiej tzn. odsyskały juz blask, jednak nadal są szorstkie. Tylko wkurza mnie to, że musiałam tak radykalnie je obciąć. Przez farouka w ciągu krótkiego czasu dorobiłam się spalonych, krótkich włosów. I jestem strasznie na siebie wściekła, ze dopiero tera klapki mi z oczu spadły

Przyłączam się do prośby kocuraska, czyli dziewczyny piszcie jakie są ceny goldwella w waszych miastach i kogo można polecić.
karolcia_83 jest offline  
Stary 2008-09-08, 14:24   #2248
nessi83
Przyczajenie

GG do nessi83

confession ja zamowilam te produkty na ebeay w ameryce ale mysle ze jak w polski czy niemiecki ebay wpiszesz to ci oddnajdzie te produkty.Takie produkty ja zamowilam :
:Transformation Solution Phase 1
:Transformation Bonder Phase 2
z niebieskim napisem do wlosow traktowanych chemicznie
i dodatkowo szampon CHI, Silk Infusion,infra treatment, kreatin mist
czekam na transformation Solution 1 i jak mi go przysla bede prostwac sobie wlosy i napewno zdam relacje.Mysle ze moglam ci jakos pomoc
nessi83 jest offline  
Stary 2008-09-08, 14:45   #2249
karolcia_83
Rozeznanie

Dziewczyny no proszę was, nie prostujcie same w domu . Do tego jest potrzeba cała masa kosmetyków, bo oprócz preparatów do prostowania, specjalny szampon i odżywka, jedwab, keratyna, wszystko CHI, i jeszcze odpowiedni sprzęt, suszarka jonizująca. O technice nie wspomnę. Zdecydowanie odradzam taki zabieg samemu sobie w domu.
karolcia_83 jest offline  
Stary 2008-09-09, 01:33   #2250
patunia0909
Przyczajenie

hej wlasnie tak poczytalam sobie wasze komentarze i mam pare zdan do dodania
no wiec... bylam w czerwcu na prostowaniu u pani Agnieszki. moze najpierw opisze stan wczesniejszy moich wlosow. byly strasznie zniszczone przez paroletnie katowanie ich zla prostownica!! pare razy rozjasnialam wlosy by potem pomalowac je na ciemy kolor jakas tania farba no i tak przez pare latek. moje wlosy mozna powiedziec ze byly falowane. ale wogole nie trzymaly sie skladu i ladu. krecily sie jak chcialy, ukladaly sie w najrozniejsze strony;] bez jakielkolwiek prostownicy nie mozna bylo wyjsc z domu. gdybym miala ladnie ukladajace sie wlosy nawet najbardziej krecone oczywiscie nie prostowalabym ich. ale chyba niektore moga mnie zrozumiec ze po myciu wlosow spedzalysmy wiele czasu na ich ukladanie a i tak przewaznie konczylo sie na kucyku;/ nawet jesli w domku ladnie je wyprostowalam po jakims czasie odksztalcaly mi sie z tylu;oo no i te puszenie.... oczywiscie tego nie musze opisywac.

po wizycie u pani Agnieszki wloski wygladaly jak druty. moj chlopak smial sie ze opadaja jak u tych babek z tv reklamujacych szapmony itp. chociaz mialam bardzo zly stan wlosow nic sie nie pospalalo takze nic sie nie rozjasnilo. wlosy zostaly tego samego koloru. oczywiscie bardzo ale to bardzo te prostowanie odzywilo mi wlosy. pewnie tak jak wiekszasc z was myslalam ze wlosy juz na zawsze zostana az takie proste!! . ale takze zauwazylam ze bardzo mi je odzywila. teraz wiem ze ZADNE prostowanie nie zmieni nam naszych naturalnych wlosow. jezeli ktos mial wlosy matowe nie mozna oczekiwac ze nagle nasze wlosy beda mocno blyszczaly beda sliskie i beda sie przeslizgiwac w naszych dloniach. mozna tak powiedziec ze duzo sobie obiecujecie a pozniej jest mega rozczarowanie. to tak jakby biala kobieta chciala byc mulatka. moze chodzic na solke itd ale nigdy nie bedzie to to samo!!

ania-niunia1 widze ze bardzo narzekasz na farouka. ale jesli mialabym fachowo ci odp to farouk i goldwel polega na tym samym. moze po prostu za czesto prostowalas?? nie mozna tych samych partii wlosow narazac az na taki ciezar!! prostowanie dla wlosow tak ciezkich jak np moich jest jedna z rzeczy prowadzacych do rpstych wlosow. zamiast katowac ich dalej byle jaka prostownica warto kupic prostownice farouka. stosowac specjalnie odzywkis szamnpony itd. plyn przed prostowaniem a takze zeby wlosy naprawde ladnie wyg;ladaly nalezy nablyszczaczem potraktowac. i oczywiscie odchodowac wlosy. podcinac co miesiac. ja np mam dosc dlugie czarne wlosy i dzis wlasnie postopniowalam mocno wlosy. na gorze mam pare cm. z dlugosci nie obcinam bo brzydko mi w krotkich. ale moge powiedziec tak ze bardziej pusza mi sie te gurne wlosy niz dolne, no i szok. fryzjerka suszyla mi wlosy i wyszlam w prostych wlosach!!! a przyszlam w falowanych, wiec aniu jestem pewna ze jesli odchodujesz wlosy bedziesz je prostowac fachowa prostownica i pojdziesz wyprostowac wlosy faroukiem bedziesz miala taki sam efekt jak goldwella.

moim skromnym zdaniem nie nadawajmy prostowaniu chemicznemu jakiegos boskiego tytulu poniewaz noigdy nie bedziemy miec wlosow az tak prostych jak po prostownicy "jak druty" ani az tak lsniacych. ale mimo wszystko mam o wiele ladniejsze i zdrowsze wlosy co potwierdzila mi dzisiaj fryzjerka. i przy lekkim doprostowaniu mam naprawde sliczne proste wlosy ktore wogole sie nie pusza )
patunia0909 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
chemiczne prostowanie, goldwell, prostowanie, samej, trwała, trwała prosta, trwałe prostowanie, włosy

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości