Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-06-06, 13:41   #2941
kate2204
Przyczajenie

Dot.: chemiczne prostowanie włosów

Cytat:
Napisane przez bryczek18 Pokaż wiadomość
Hej. Jestem tu nowa. Miesiąc temu zrobiłam sobie prostowanie włosów preparatem firmy Kadus - u fryzjera. Od razu po zabiegu włosy były prościutkie po wysuszeniu suszarką. Potem miałam nie myć włosów przez 4 dni. W tej chwili mam okropne, przesuszone, bardzo mocno puszące się włosy. Jak po umyciu zostawie je zeby same wyschły albo wysusze je suszarką to wcale nie mam idealnie prostych, zawijają się na koncach i wygladam jak czarownica. nawet jak je prostownica wypristuje to i tak efekt jest taki sobie i nadal sa spuszone.

proszę wieć o poradę. może ktoś wie co mam teraz z tymi włosami zrobić, że dosżły trochę do siebie, jak je pielęgnować, jakich kosmetyków najlepiej używać, jak je układać. bardzo dziekuje wszytskim ktorzy mi pomoga bo jestem zrospaczona
ja miałam zniszczone po nieudanym goldwellu zrobionemu przez fryzjera-patałacha, jeżeli masz połamane i rozdwojone końce to zetnij to co się da, a resztę odżywiaj. mi baaardzo pomogły kosmetyki Kerastase - z serii z cementem, to jest drogie ale pomaga, ja używałam całej serii, tzn. szamponu, odżywki i ampułkek raz w miesiącu. Jeżeli twoim głównym problemem jest przesuszenie, a struktura włosów nie jest zbyt mocno naruszona, tzn. jeśli ci sie nie kruszą i nie łamna to postaw na nawilżenie. Proponuje Kerastase z serii nutridefence, a z tańszych kosmetyków tez dobrych to seria hyp reconstructive (tego tez używałam i było fajne). Na puszenie baaaardzo polecam odżywkę nabłyszczającą w sprayu Farouka CHI, świetny efekt, ale trzeba pamiętć żeby używać tylko troszeczkę (bo może przetłuszczeć) i na same końce. To dobry kosmetyk do stylizacji ale nie zastąpi odżywki, więc polecam jako cos dodatkowego. Fajna tez jest na puszenie się keratyna z Farouka. Włosy odżyły po miesiącu. Ale pamiętaj że włosy to indywidualna sprawa, to co mi pomoglo nie koniecznie musi pomóc komuś innemu. Powodzenia.
kate2204 jest offline  
Stary 2009-06-06, 13:52   #2942
bryczek18
Raczkowanie

kate2204 bardzo Ci dziękuje za pomoc. każde włosy są inne ale warto spróbować tego co pomogło Tobie i zobaczymy
bryczek18 jest offline  
Stary 2009-06-07, 13:42   #2943
sorina
Zakorzenienie

A ja poszłabym do fryzjera z reklamacją. One takie nie powinny być. Mi spieprzył fryzjer goldwellem i poszłam z reklamacją. Zrobili mi jeszcze raz - nie płaciłam już za to i są ok Po prostowaniu włosy mają lepszą kondycję niż przed. Są gładkie, błyszczące i nie mam szopy
sorina jest offline  
Stary 2009-06-07, 14:02   #2944
nafie
Wtajemniczenie

GG do nafie

jestem zalamana
bylam na prostowaniu Faroukiem (to juz chyba 4 raz) ale tym razem u innej kobiety. Wlosy sa tragiczne !!! po 1 - robila mi to CHI w niebieskiej butelce (JAKIE JEST DO FARBOWANYCH? nie czasem czerwone???) po 2 - poprosilam zeby zrobila mi odrosty, zrobila mi raptem z 5 cm, wyszlo tak, ze mam przyklapniety czubek glowy - bo tylko te sa proste, a potem juz wielka szopa i wlosy zostaly zagiete tam gdzie byly ;( no normalnie masakra ! zaplacilam 350 zl ale nie pojde tam z reklamacja bo sie boje o moje wlosy
nie wiem co teraz robic, mam slub za miesiac i potem wyjezdzam na podroz poslubna, chcialam sie pozbyc problemu :/
moze se sama kupic i zrobic? grrrrrrrrrrrrrrrrr

Henry Miller

nafie jest offline  
Stary 2009-06-07, 14:25   #2945
bryczek18
Raczkowanie

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak u Waswyglądało to prostowanie??? Fryzjerka nakładała Wam preparat na wlosy i robiła coś z nimi czy zostawiała na jakiś czas na włosach tylko i spłukiwała??? Bo mi nałozyła na włosy preparat i tak zostawiła i potem jakiś utrwalacz tylko. Ja myślałąm że oni jakoś najpierw prostują włosy albo w trakcie żeby rzeczywiście były super proste
bryczek18 jest offline  
Stary 2009-06-07, 14:38   #2946
nafie
Wtajemniczenie

GG do nafie

no bo powinni prostowac prostownica przed nalozeniem utrwalacza. Ale to tak jest z Faroukiem. W ogole to dziwie sie ze zrobilas Kadusa, ja 5 - 6lat temu tez zrobilam Kadusem, mialam taki sam efekt jak Ty tyle ze mi jeszcze wypadlo tyle wlosow, ze wygladalam strasznie. Nigdy wiecej Kadusa!
.....

ehh zastanawiam sie teraz co zrobic ztymi moimi wlosami, moze rozprostowac tylko od polowy glowy sama? tyle dalabym rade bez pomocy.. ale pytanie jak one sie zachowaja wtedy :/

Henry Miller

nafie jest offline  
Stary 2009-06-07, 14:56   #2947
bryczek18
Raczkowanie

ja pierwszy raz prostowalam wlosy i nie mialam pojecia ze Kadus jest taki straszny. mi teraz tez wlosy strasznie wypadaja. moja fryzjerka wogole mi nie prostowala tych wlosow przed zabiegiem :/
bryczek18 jest offline  
Stary 2009-06-07, 17:37   #2948
LzaNaRzesie
Raczkowanie

GG do LzaNaRzesie
"Trwałe" prostowanie

Witam, niestety nie znalazłam nigdzie wątku na ten temat, jesli takowy istnieje a ja po prostu go przeoczyłam to prosze o połaczenie czy co tam się robi w takich przypadkach (jestem tu od niedawna ).
Tak więc wracając do tematu, jakiś rok temu miałam robione "trwałe" prostowanie (trwałe w "" poniewaz jak wiadomo włosy które odrosły znowu zrobiły się kręcone), włosy były może i troszke zniszczone, ale były w miare proste, tylko, że zapłaciłam za to 80zł, włosy nawet nie do ramion i dlatego szkoda mi aż tyle kasy, ale z drugiej strony nie mam rano przewaznie czasu żeby wyprostować włosy przed pracą, a niestety po umyciu są one dośc mocno skręcone jak na naturalne włosy, puszą się i bez prostowania ani rusz, więc przważnie chodz w kitce, a wiem że w rozpuszczonych wyglądam lepiej, do tego teraz zaczną się upały a od potu włosy też się kręcą.
Wyjaśniłam już mniej więcej swoją sytuację i teraz konkretnie - czy lepiej iść do fryzjerki i zapłacić te 80zł i na jakiś czas mieć spokoj, czy może któraś z Wizażanek sama kupiła płyn to trwałego prostowania? Bo widziałam takowe na allegro i po prostu nie wiem czy sa skuteczne? I czy lepiej zrobić sobie prostowanie "na stałe" czy prawie codziennie prostować włosy? Wiem, że i to i to je zniszczy, ale chyba codzienne prostowanie bardziej?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
Nadzieje I Powie"...Jestem Bo Kocham...",
Uczucia, Które Każdego Ranka,
Będzie Kolejnym Cudem Narodzin,
By Trwać, By Iść, By Być, By Żyć...

LzaNaRzesie jest offline  
Stary 2009-06-07, 18:05   #2949
eelmirka
Zadomowienie

możecie wkleić zdjęcia? może nie jest tak źle.... a myłyście już włosy? nafie w Poznaniu robiłaś?
eelmirka jest offline  
Stary 2009-06-07, 18:39   #2950
bryczek18
Raczkowanie

ja właśnie umyłam włosy ale jutro postaram się wkleić zdjęcie. mam jeszcze jedno pytanie do osób które są zadowolone z tego zabiegu. jak pielęgnujecie włosy po trwałej, jakich kosmetyków używacie,co robicie z włosami po ich umyciu, że wasze włosy są ładne i proste

włosy 2.jpg

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2009-06-10 o 20:50 Powód: post pod postem/korzystaj z opcji edycji i multicytowania.
bryczek18 jest offline  
Stary 2009-06-07, 20:23   #2951
sorina
Zakorzenienie

Ja swoje włosy myję szamponem Goldwella do zniszczonych włosów nakładam na nie odżywkę z tej samej serii a potem suszę suszarką.
Nafie Ty to masz pecha :/ Ale by mnie trafiło jakby mi się tak przed ślubem zrobiło :/ Tak czy inaczej idx od tej fryzjerki i niech ci pieniądze odda. Sama bym w domu nie robiła bo to ktoś musiałby Ci zrobić i bardzo starannie. Fryzjerzy którzy robią to dobrze mają kilkuletnią praktykę
sorina jest offline  
Stary 2009-06-07, 20:38   #2952
bryczek18
Raczkowanie

i nie nakładasz żadnego kosmetyku wygładzającego włosy i masz proste??
bryczek18 jest offline  
Stary 2009-06-07, 20:58   #2953
sorina
Zakorzenienie

No po to chyba je prostowałam Są proste i tylko końcówki mi się wywijają tak jak na zdjęciach. Nie nakładam nic więcej. Jak sa jeszcze mokre to je czeszę a potem jak susze to tylko palcami je przeciągam Potem tez już nie czeszęZobacz jak te Twoje włosy będa się po nicy ukłądać. Ranpo je rozczesz i zobaczysz jakie są. Bo moje choćbym nei wiem co z nimi robiła ro po takiej nocy wracają od stanu faktycznego, takiego jak zrobili mi po prostowaniu
sorina jest offline  
Stary 2009-06-07, 21:44   #2954
nafie
Wtajemniczenie

GG do nafie

nie no normalnie szlag mnie dzis trafi :/ nie moge na siebie patrzec i jestem tak wkurzona ze szok. Albo zetne wlosy (a chcialam miec na slub dlugie) albo musze zrobic drugie prostowanko, teraz tylko pytanie - czy mozna robic je tak szybko po sobie - a 2 pytanie - czy mozna je robic od polowy wlosow w dol ? :/

Henry Miller

nafie jest offline  
Stary 2009-06-08, 09:06   #2955
sorina
Zakorzenienie

Mi zrobili po tygodniu Goldwellem i taki jakoś od połowy włosów bo tam się zrobiły powyginane. No i po tej poprawce są ok. Nafie ale tY idx do nich z reklamacja i niech Ci teraz zrobią porządnie
sorina jest offline  
Stary 2009-06-08, 11:14   #2956
Kocurasek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nafie Pokaż wiadomość
jestem zalamana
bylam na prostowaniu Faroukiem (to juz chyba 4 raz) ale tym razem u innej kobiety. Wlosy sa tragiczne !!! po 1 - robila mi to CHI w niebieskiej butelce (JAKIE JEST DO FARBOWANYCH? nie czasem czerwone???) po 2 - poprosilam zeby zrobila mi odrosty, zrobila mi raptem z 5 cm, wyszlo tak, ze mam przyklapniety czubek glowy - bo tylko te sa proste, a potem juz wielka szopa i wlosy zostaly zagiete tam gdzie byly ;( no normalnie masakra ! zaplacilam 350 zl ale nie pojde tam z reklamacja bo sie boje o moje wlosy
nie wiem co teraz robic, mam slub za miesiac i potem wyjezdzam na podroz poslubna, chcialam sie pozbyc problemu :/
moze se sama kupic i zrobic? grrrrrrrrrrrrrrrrr
Nafie robiłaś na Słowiańskiej? Bo ja się tam właśnie wybieram... chyba.. już sama nie wiem.

Cytat:
Napisane przez nafie Pokaż wiadomość
nie no normalnie szlag mnie dzis trafi :/ nie moge na siebie patrzec i jestem tak wkurzona ze szok. Albo zetne wlosy (a chcialam miec na slub dlugie) albo musze zrobic drugie prostowanko, teraz tylko pytanie - czy mozna robic je tak szybko po sobie - a 2 pytanie - czy mozna je robic od polowy wlosow w dol ? :/
Właśnie też się zastanawiam czy można robić od połowy. Byłam w Unique się spytać czy zrobią mi na mojego Farouka nieszczęsnego Goldwellem i niestety mi odmówiono :/
Dlatego tak sobie myślę czy samych odrostów nie zrobić Goldwellem tj. jakieś 12 cm już (od kwietnia zeszłego roku) a resztę na których mam Farouka - zrobić raz jeszcze Faroukiem (myślałam o Poznaniu na Słowiańskiej). I później Goldwellem odrosty i w końcu będzie sam Goldwell na włosach. Tylko nie wiem co zrobić najpierw. Odrosty czy dół.

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline  
Stary 2009-06-08, 11:39   #2957
nafie
Wtajemniczenie

GG do nafie

Sorina - to mi powiedza, ze za dlugie mialam odrosty i mialam placic wiecej. mowie Ci. poza tym nie chce zeby oni mi to robili juz, szczegolnie ze nie ma tej ktora zawsze mi to wykonywala i bylo ok. Jeszcze bedzie gorzej i co ? juz na serio chyba bardziej ufalabym sobie albo siostrze. Mysle ze od polowy wlosow chyba dalaby rade.. albo zlecic to znajomej fryzjerce?? juz sama nie wiem jakie jest najlepsze wyjscie. Co myslisz? Jedno jest pewne - na 100% nie przyjma mi reklamacji, bo jak wychodzac mowilam ze to nie jest tak jak mialo byc, ze sa te zagiecia od poprzedniej, to powiedziala, ze to mialy byc odrosty a nie cale wlosy, jakbym miala miec preparat przeciagniety na cale wlosy to by bylo 500 zl. :/ a tyle nie mam. Wiec extra po prostu.

Kocurasek - ja bym sie zastanowila :/

Sorina - a za Goldwell te od polowy ile placilas?

Henry Miller

Edytowane przez nafie
Czas edycji: 2009-06-08 o 11:40
nafie jest offline  
Stary 2009-06-08, 14:14   #2958
sorina
Zakorzenienie

Ja pierwszy raz w życiu prostowałam włosy i płaciłam za całość 700 zł za Goldwella, ale oni coś zepsuli i one były powyginane i w ogóle jakieś puszące się itd. Więc poszłam do nich pokazałam ze one są nie takie jak miały być i zrobili mi na koszt firmy poprawkę i wtedy już tylko część włosów. Tylko nie jestem pewna czy nie przeciągali trochę po tych włosach. Sama nie wiem co masz robić i co ja bym zrobiła na Twoim miejscu L Jak się pytałam to w tym salonie co byłam to biorą za odrost 400 zł ale to tak do 10 cm potem już normalna cena 700 zł więc jak będę robić gdzieś w styczniu czy lutym to już tez po całości i wtedy będę miała dłuższe i te zagięcia mi wyprostują na dole.
sorina jest offline  
Stary 2009-06-08, 18:48   #2959
kaniusia
Raczkowanie

GG do kaniusia
Dot.: "Trwałe" prostowanie

Ja bym zainwestowała w ten płyn, albo po prostu udałabym się do fryzjerki. (: Z dwojga złego to rozwiązanie, według mnie jest lepsze.

od dziś mówcie do mnie Kristen.

06.07.2009r.

kaniusia jest offline  
Stary 2009-06-08, 18:56   #2960
dusia139
Wtajemniczenie

Nie no wiadomo, że nastolatka bez prostych włosów, to jak żołnierz bez karabinu A możeby tak zadbac o włoski naturalne?

Przepraszam, ale powstrzymac się nie mogłam. Zrobisz oczywiście jak zechcesz.
Nie jest za późno!
dusia139 jest offline  
Stary 2009-06-08, 19:08   #2961
LzaNaRzesie
Raczkowanie

GG do LzaNaRzesie

Dusiu nastolatką to ja już od 3 lat nie jestem, jak najbardziej wolałabym mieć naturalne włosy żeby ich nie niszczyć ale niestety źle się w takowych czuję Dlatego chciałabym poznać Wasza opinię czy lepiej zainwestować w "trwałe" prostowanie czy prostowac codziennie i chyba jednak ta pierwsza opcja będzie lepsza.. Bo Okrągła buzia + loki to raczej nie najlepsze rozwiązanie, przynajmniej nie dla mnie..
Nadzieje I Powie"...Jestem Bo Kocham...",
Uczucia, Które Każdego Ranka,
Będzie Kolejnym Cudem Narodzin,
By Trwać, By Iść, By Być, By Żyć...

LzaNaRzesie jest offline  
Stary 2009-06-08, 19:22   #2962
nafie
Wtajemniczenie

GG do nafie

a do farbowanych jaki jest kolor tego farouka? i gdzie w necie mozna go dostac bo widzialam tylko jeden sklep gdzi emieli zestaw za 150 zl (swoja droga zobaczcie ile se licza :P)

p.s. tak sie boje o moje klaki ze chyba sobi eodpuszcze te poprawki, na slubie i tak bede miala zakrecone , a jak zrobie dwa razy ta chemie to moze mi si ebedzie mniej trzymac ta fryzurka...
wezme se po slubie a przed wyjazdem na podroz poslubna zetne i juz chyba. Czas na zmiany :P

Henry Miller

Edytowane przez nafie
Czas edycji: 2009-06-08 o 19:25
nafie jest offline  
Stary 2009-06-09, 12:26   #2963
sorina
Zakorzenienie

Nafie to może rzeczywiście nic z nimi nie rób. Ja myslałam że Ty chcesz na ślub miec takie prosciutkie i gładkie, ale jak kręcisz to nie będize widać.
P.S. A gdzie jedizecie w podróż poślubną??
sorina jest offline  
Stary 2009-06-09, 19:19   #2964
nafie
Wtajemniczenie

GG do nafie

heh , no nic nie bede robic, po slubie je po prostu zetne ile sie da (i tak jeszcze zostana te zagiecia troszke) i tyle, bo z tymi moimi czarnymi klakami to bede miala za goraco tam. Jedziemy na Zakynthos - mala wyspe grecka, az 2 tygodnie wiec po prostu nie moge sie doczekac. Zamiar-zwiedzanie wyspy na wlasna reke wypozyczonym skuterkiem po tych wszystkich zmaganiach na uczelni jakie teraz mam, to bedzie zasluzony odpoczynek

http://i1.trekearth.com/photos/47123...s_416_trek.jpg
edit: ten link powinien dzialac: http://pinkpantherbar.com/images/shipwreck1.jpg
na zdjeciu zatoka wraku

Henry Miller

Edytowane przez nafie
Czas edycji: 2009-06-11 o 10:44
nafie jest offline  
Stary 2009-06-10, 20:03   #2965
sorina
Zakorzenienie

link mi się nie otwiera :/
Ja się szykuję na 2 tyg na początku lipca ,ale nie wiem gdzie jeszcze
Kupiłam dziś odżywkę z Goldwella 1000 ml
sorina jest offline  
Stary 2009-06-10, 20:25   #2966
Malaja
Zadomowienie

ja dziś zakupiłam sobie zestaw do prostowania chemicznego (krem.neutralizator i spray ochrony przed temp) z Alfaparf'u w sklepie fryzjerskim.Butle są strasznie duże bo to sprzedają do salonów fryzjerskich dlatego starczy mi to na 2,3 razy
zdam relacje jak tylko zrobie włoski
Malaja jest offline  
Stary 2009-06-10, 21:39   #2967
bryczek18
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sorina Pokaż wiadomość
Kupiłam dziś odżywkę z Goldwella 1000 ml
A gdzie kupujesz te kosmetyki Goldwella?? Normalnie w salonie. Ile kosztuje ta odzywak 1000 ml??
bryczek18 jest offline  
Stary 2009-06-10, 22:49   #2968
raiell
Raczkowanie

GG do raiell

a ja mam pytanie ważne i na szybko
chcę przed 20 czerwca wyprostować chemicznie grzywkę.
mam średnio kręcone włosy.
czy znacie jakiś salon w Krakowie, który to zrobi w cenie do 100zł? Jean Louis David ceni sobie na 150, moim zdaniem to przesada w porownaniu do podawanych przez was cen.
nie zalezy mi na tym, żeby trzymało dłużej niż 2-3 tygodnie, po prostu wyjeżdżam w miejsce, gdzie prostownicy nie dam rady używać, a moja grzywka bez prostowania to TRAGEDIA...
Pomożcie!

raiell jest offline  
Stary 2009-06-10, 22:59   #2969
Cocoamore
Raczkowanie

Ohoho trafiłam na watek o trwałym prostowaniu włosków Z dwa lata temu robiłam sobie taki zabieg, który trwał chyba z dwie godziny, zapłaciłam 200 zł, a efekt - no niestety jak dla mnie żaden Co prawda fryzjerka mówiła mi, że nie będzie takiego efektu jak po prostownicy, ale miałam nadzieję, że włosy jednak będą w dużym stopniu wyprostowane - w końcu to trwała prostująca, to na czym niby to by miało polegać, jak nie na tym Poza tym, że przez cały dzień po zabiegu włosy miałam proste jak drut, bo wyprostowała mi jeszcze prostownicą, to po myciu - praktycznie miałam prawie takie same włosy jak przed zabiegiem Teraz to żałuję, że nie poszłam z reklamacją, ale nawet nie wiedziałam czy mi to źle zrobiła czy dobrze Przez to się teraz zniechęciłam do takich zabiegów i już się pewnie nie zdecyduję

https://www.siepomaga.pl/tomekcieciorko
https://www.siepomaga.pl/ratunekdlaadasia
http://rycerzeiksiezniczki.pl/kids/szymon/?lang=pl
Cocoamore jest offline  
Stary 2009-06-11, 11:16   #2970
gohalp
Przyczajenie

mam zamiar w tym miesiącu wyprostować włosy i zastanawiam się gdzie iść bo robią Faroukiem i w innym salonie X-tenso. Co jest lepsze bo nie wiem. Moje włosy są jak siano niby kręcone, trudne do ułożenia i grube. Prosze o odpowiedz
gohalp jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
chemiczne prostowanie, goldwell, prostowanie, samej, trwała, trwała prosta, trwałe prostowanie, włosy

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości