Podstawy Makijażu, Czyli Co Jak Robić ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Galeria Makijażu - Moje Makijaże

Notka

Galeria Makijażu - Moje Makijaże Forum prezentujące galerie makijażu Wizażanek. Zapraszamy do prezentowania tutaj swoich makijaży jak też wymiany doświadczeń i opinii na ich temat.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-18, 22:23   #1
kaczuszkaa
Raczkowanie

Podstawy Makijażu, Czyli Co Jak Robić ?

Witam drogie Wizażanki !

Jestem początkującą w sztuce makijażu, dlatego też chciałabym zasięgnąć porady od tych których się znają, czyli od Was

Pierwsze pytanie, które skieruję: Jak wyglądać powinna prawidłowo zrobiona kreska? Dlatego zadaje to pytanie, ponieważ raz słyszę, że ma być ona cieniutka, a później, że ma być "gruba".

Czy kształt kreski ma być dostosowany pod kształt oka? Czy może każda kreska pasuję do każdego.

I jeszcze jedno pytanie: Czy oko na dolnej powiece podkreślać kreską wewnątrz, czy na zewnątrz oka ?

Wiem, że są to podstawy podstaw, ale od czegoś muszę zacząć.

Zamieszczam zdjęcie zrobionej przeze mnie, chyba, najładniejszej kreseczki (mam tylko zdjęcie przy zamkniętym oczku. A także drugie, nie ze względu na minkę (choć wg mnie jest oszałamiająca), tylko dlatego, że widać jak mam namalowaną ową kreseczkę. To jest mój makijaż "codzienny". Niestety w chwili obecnej to zdjęcie jest najaktualniejsze (tylko to czarno białe, taka ostatnio moja mania )

Dziękuję za pomoc nowicjuszce
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 23-02-08_1802.jpg (86,9 KB, 623 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nk.jpg (92,7 KB, 553 załadowań)
kaczuszkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 22:51   #2
madelaine_16
Rozeznanie

Dot.: Podstawy Makijażu, Czyli Co Jak Robić ?

Kreska może być jaką sobie wymyślisz.Jeśli zrobisz cieniutką makijaż bedzie delikatniejszy,moze bardziej na codzień,grubsza jak dla mnie jest na jakies wieksze wyjścia.Na pierwszym zdjęciu Twoja kreseczka jest w porzadku,na drugim za bardzo nie widzę.Powodzenia w dalszym malowaniu
madelaine_16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-19, 17:32   #3
Ferrou
Zakorzenienie

Kreska może być taka, jaką Ty sobie sama wymyślisz, nie ma jakiś sztywnych reguł
Twoja kreska wydaje się prosta, z drugiego zdjęcia niestety nic o niej nie można powiedzieć - no chyba tyle, że Tobie pasuje
Ferrou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 20:06   #4
AsiCcccCA
Zakorzenienie

GG do AsiCcccCA

Kreska moze być gruba i cieńka zależy od krztałtu OKA!!!Powieki itdogółem kreski się robi by wydobyć lub,podkreślic lub hehe poprawić krztałt oczka krztałt okacuż Ci jeszcze napisać hm... nie wiem
AsiCcccCA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 22:11   #5
esfira
Zakorzenienie

kreski możesz malowac zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz oka

górna powieka: kreska pod rzęsami powoduje, że nie ma "prześwitów" jasnego pod rzęsami, optycznie zagęszcza rzęsy i przyciemnia oko
dolna powieka: kreska nad rzęsami- "orientalny wygląd" oka, nadaje się tylko dla Pań z dużymi oczami, bo u tych o oczach mniejszych daje efekt oczek- szparek
no i kreski wewnątrz powieki sa mniej trwałe, chyba, że zrobi się je kholem

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 18:53   #6
magdulaaa
Rozeznanie

też jestem początkująca... i to bardzo... ;p zazwyczaj jedyne co używam to fluid i tusz do rzęs... nawet kredki nie stosuje bo uważam że nie umiem jej używać ;p ostatnio kupilam sobie sypki puder inglota do tego dostalam hmm 'poduszeczkę' ?! no i musze powiedziec ze jestem z niego bardzo zadowolona wiec postanowilam poznac inne tajniki makijazu oglądam ko-lekcje na tvn style i ftv gdzie czasami pokazują make-up'y ale na tym to sie konczy... szukalam informacji w necie ale nie znalazlam nic co by mi pomoglo... bo szczerze to ja nawet nie wiem co do czego sie uzywa... wiec ponawiam watek i bylabym bardzo wdzieczna za jakiekolwiek rady lub linki do jakis stron na ktorych beda informacje ktore pomoga mi nauczyc sie wykonywac makijaz...
z samym wykonaniem mysle ze nie bedzie problemu tyle ze poprostu nie wiem jak tego wsyztskiego uzywac... nie wiem jak malowac oko... nie wiem do czego sluza odpowiednie przybory... zauwazylam ze czym innym maluje sie gorna powieke a czym innym dolna.... nie wiem czy puder sypki czy w tych kuleczkach czy prasowany i czy poduszka czy pedzelek, mam problem z malowaniem oka kredka, mysle nad kupnem eyelinera... nie wiem co z rozem (ale tu juz chyba musze poprostu poszukac jakiegos co pasuje do mojej cery)
jeżeli nie przestraszyłam nikogo moją niewiedzą bardzo proszę o pomoc
pozdrawiam
Stary 2009-02-28, 14:27   #7
klaudia64
Raczkowanie

Wink Dot.: Podstawy Makijażu, Czyli Co Jak Robić ?

Magdulaaa nie przejmuj się, ja też jestem początkującą. ;*
Kreski na górnej powiece zawsze wychodzą mi strasznie grube, a na dolnej to nie umiem ich wcale robić. Bardzo chciałabym się nauczyć robić kreskę na dolnej powiece wewnątrz oka, bo to bardzo fajnie wygląda. Tylko nie wiem jak się do tego zabrać... ;pp
klaudia64 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 14:31   #8
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Kreską mozna zdzialac baaardzo wiele. Od samej Ciebie zalezy jak ją namalujesz i gdzie. I od tego tez bedzie zalezec jaki efekt uzyskasz

Np. kredka na dolnej wewnętrznej powiece optycznie zmniejszy oko.
Kreska na gornej powiece o takim samym ksztalcei jak pwoieka - podkresli ja
Natomiast kreska na dolnej powiece ale z zewnątrz - powiekszy oko
Immolation jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 15:23   #9
Mloda
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Mloda

Magdulaaa zadajesz duzo pytan , ale to dobrze!!!!

Cytat:
Napisane przez magdulaaa Pokaż wiadomość
z samym wykonaniem mysle ze nie bedzie problemu tyle ze poprostu nie wiem jak tego wsyztskiego uzywac... nie wiem jak malowac oko... nie wiem do czego sluza odpowiednie przybory... zauwazylam ze czym innym maluje sie gorna powieke a czym innym dolna.... nie wiem czy puder sypki czy w tych kuleczkach czy prasowany i czy poduszka czy pedzelek, mam problem z malowaniem oka kredka, mysle nad kupnem eyelinera... nie wiem co z rozem (ale tu juz chyba musze poprostu poszukac jakiegos co pasuje do mojej cery)
Po kolei:

O przyborach- ja tylko dla własnej potrzeby mam niezły zestaw pedzli kozłowskiego (polecam, warte swojej ceny), ale jak zaczynałam to uzywałam zwykłych aplikatorków dołaczonych czesto do cieni. Górna i dolna powieke maluje sie tym czym Ci wygodnie.

O pudrach- tu równiez masz wolny wybór. Znajdz sobie kosmetyk, który bedzie Ci odpowiadał- spełniał twoje wymagania jak np matowił, rozswietlał, usówał efekty zmeczenia itp. A potem to juz nie wazne czy bedzie on w kulkach, czy w formie prasowanej... Ja do nakładania uzywam pedzla, ale te gabeczki czy poduszeczki tez sie dobrze sprawdzaja.

O kreskach- ja tez mam problem z malowaniem kreski hehehe. Zajmuje mi to duzo czasu. Jezeli jestes poczatkujaca to lepiej zrezygnuj jeszcze z eyelinera, na poczatku lepiej nauczyc sie tego na kredce, no i łatwiej poprawic jak cos pojdzie nie tak. Osobiscie eyelinera uzywam tylko na gornej powiece, na dolnej kredke.

O różu- musisz okreslicz czy masz karnacje zimna czy ciepła. Do zimnej lepiej pasuja odcienie rózowego rózu, a do ciepłej pomaranczowego, czy brzoswiniowego. Popros w sklepie o pomoc (polecam np drogerie natura, przynajmniej w moim miescie panie pracujace tam sa bardzo chetne do pomocy i na prawde znaja sie na rzeczy, albo np inglot itp). Jak sie juz bedziesz nim malowac to przyjzyj sie dobrze czy nie narobisz sobie plam, przejscie miedzy rozem a pudrem (jezeli wiesz o co mi chodzi) mozesz rozetrzec np płatkiem kosmetycznym, wtedy nie bedzie takiej kolorowej plamy na twarzy.

Pare linków-
opisy + fotki: na naszym www.wizaz.pl w dziale kurs makijazu, albo na www.zeberka.pl.
filmiki nejlepiej na www.youtube.pl w wyszukiwarce wpisz make up. Przesle Ci moje ulubione dziewczyny: http://www.youtube.com/profile?user=...ge&view=videos, http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=pVkEo595Wqs

Ale sie rozpisałam . Mam jednam nadzieje ze udało mi sie troszke pomoc. Pozdrawiam i zycze pieknych make up'ow.

Edytowane przez Mloda
Czas edycji: 2009-02-28 o 16:24
Mloda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 17:05   #10
caya
Zakorzenienie

no kochana, to sio teraz na wątek stepowy i ćwiczyć
caya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 17:18   #11
klaudia64
Raczkowanie

Noo Mloda i bardzo dobrze, że się rozpisałaś Dowiedziałam się przy okazji paru ciekawych rzeczy.
klaudia64 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Galeria Makijażu - Moje Makijaże

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości