kolejna prośba o pomoc w doborze podkładu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-19, 22:56   #1
minuit18
Raczkowanie

Question

kolejna prośba o pomoc w doborze podkładu

mój pierwszy post więc witam serdecznie wszystkich!

Wiem, że było już sporo wątków o przeróżnych podkładach. Zapewniam, ze je przeczytałam ale mimo to mam jeszcze z tym kłopot...

Od pewnego czasu zauważyłam że praktycznie każdy podkład znika ze mojej twarzy po 4 godzinach jak to sie stało nie wiem do dziś kiedyś tak nie było!

wyszukałam sobie więc na KWC podkład Revlon Colorstay i byłam bardzo zadowolona z próbki która przetestowałam i z opinii na forum. Jakkolwiek przeczytałam potem analizę składu i już nie jestem przekonana czy chcę go kupić.
i stąd moje pytanie. Czy nadaje się on dla młodej skóry (mam 18 lat)? moja cera ma skłonność do przetłuszczania się, ponadto nie mam za wiele do ukrycia. zależy mi tylko na macie i wyrównaniu koloru, bo mam lekkie przebarwienia
Ponadto ten podkład jest ciężki a zbliżają się wreszcie ciepłe dni. Niestety czeka mnie wiele egzaminów w tym okresie i chciałabym dobrze wyglądać.

Czy szanowne Wizażanki mogą mi coś polecić? może powinnam kupić dwa podkłady? Szukam takich lepszych żeby nie zniszczyć sobie skóry ale w cenie ok 100 zł.
Miałam już Lasting performance, sephore, maybeliine na bazie wody (pure cos tam...) Lirene i soraye. Te już wiem że sie nie sprawdzają...

Bardzo prosze o pomoc!
minuit18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 09:43   #2
minuit18
Raczkowanie

Dot.: kolejna prośba o pomoc w doborze podkładu

Nikt nie jest w stanie mi pomoc?...
Stary 2008-04-20, 10:41   #3
p4w
Zakorzenienie

no właśnie dlatego jest tyle wątków o podkładach bo bardzo trudno doradzić komuś coś,z gwarancją, że będzie to ideał!

ten sam produkt zachowuje się różnie na każdej cerze, dlatego ważne jest testowanie "na własnej skórze"

dla przykładu powiem, że miałam Lasting Performans i ostatnią rzeczą jaką mogłabym mu zarzucić to to, że był nietrwały

skoro masz już tyle podkładów to może zainwestuj w jakąś bazę pod makijaż (jakiś krem nawilżająco-matujący lub typową bazę np. Mac'a lub Sephory)

do głowy przychodzi mi tylko to, żeby iść do perfumerii i poprosić próbki kilku trwałych podkładów i próbować
p4w jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 11:00   #4
fuksjaa
Zakorzenienie

najtrwalszym podkładem jaki miałam do tej pory był ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=17016

mam mieszaną, ale wrażliwą i podatną na zapychanie cerę. ten podkład zapewnił mi mat, nawilżenie i świetną trwałość. tak jak Ty mam 18lat, więc pewnie cera ma podobne wymagania
no i nie kosztuje aż tak dużo, bo ok. 50zł.

fuksjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 11:29   #5
minuit18
Raczkowanie

o.. dziękuję za odpowiedzi.

własnie Lasting performance się ścierał i to co najgorze nierównomiernie. Nie wyglądało to ciekawie.

Tylko czy taką bazę można stosować codziennie?
Nie chcę sobie zniszczyć skóry stąd moje pytania właśnie o używanie Revlona np.
To jest właśnie trwały podkład. Ale czytając to forum spotkałam się z opiniami że takie mocne podkłady mogą szkodzić skórze.

droga Fuksjoo ten podkład jest do cery suchej. Używasz dokładnie tego czy może jakiegoś odpowiednika do cery mieszanej?

Dziękuje jeszcze raz za odzew pozdrawiam
Stary 2008-04-20, 11:35   #6
smadak
Raczkowanie

a próbowałaś maybelline - new affinitone? mogę Ci spisać skład, jeśli chcesz.
Stary 2008-04-20, 11:38   #7
fuksjaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez minuit18 Pokaż wiadomość
droga Fuksjoo ten podkład jest do cery suchej. Używasz dokładnie tego czy może jakiegoś odpowiednika do cery mieszanej?
tak ten podkład jest dla cery suchej i wrażliwej, ale na mojej mieszanej sprawował się rewelacyjnie.

jest też odpowiednik dla mieszanej i tłustej zobacz sobie w KWC

fuksjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 11:41   #8
minuit18
Raczkowanie

tak miałam kilka próbek, kiedyś go panie w drogeriach chętnie rozdawały
Razem z soraya sceniczną

no muszę przyznać że nie był najgorszy. Trzymał się jakieś 3h. Myślałam, że może udałoby mi się znaleźć coś trwalszego...

Rozumiem że poprawki są zawsze konieczne nawet przy najlepszym podkładzie. Problem w tym że mi często nie wystarcza poprawka samym pudrem prasowanym, tylko muszę poprawiać podkładem, tak też jest z maybelline.
I w ten sposób na twarzy tworzy się taka masa podkładu pudru prasowanego i jeszcze sypkiego...
Wiele dziewcząt tak robi ale mam wątpliwości czy to jest dobre dla cery.

Pozdrawiam
Stary 2008-04-20, 11:43   #9
Apate
Przyczajenie

GG do Apate

Jeśli szukasz dobrej bazy pod podkład to z ręką na sercu polecam bazę pod makijaż Oriflame. Jej cena standardowa to 26 zł ale na promocji ok. 15 zł. Chociaż jest jej tylko 30 ml to wystarcza na długo ponieważ juz niewielka ilość sprawia że podkład lepiej sie trzyma, skóra jest dłużej matowa, a przy tym ja także zauważyłam że podkład lepiej sie rozprowadza.Używam jej praktycznie codziennie i nie zauważyłam żadnych negatywnych skutków dla skóry.
Jesli chodzi o podkład to jedyną opcja na znalezienie odpowiedniego jest próbować i jeszcze raz próbować. Ja miałam ogromne trudności w znalezieniu tego jedynego. Wypróbowałam wielu polecanych przez koleżanki ale jakoś na mojej skórze nie wyglądały dobrze. Od siebie moge polecić Dream Mat Mousse Mabelline i podkład adaptacyjny Giordani Gold z Oriflame. Pozdrawiam
Apate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 11:50   #10
minuit18
Raczkowanie

O dziękuję bardzo.

to przemyśle ten doborah i może rzeczywiście ta baza z oriflamu. może uda mi się jakąś próbkę zdobyć...

Dream matt mousse? on ma tę piankową konzystencję. Czy jest w ten sposób dobry na lato? Zastanawiałam się nad nim i nad Max Factorem colour adapt...

Jakieś opinie? któryś lepszy?
Stary 2008-04-20, 12:13   #11
Apate
Przyczajenie

GG do Apate

Dream mat Mousse ma właśnie piankową konsystencję. Przez co jest bardzo lekki i wydaje mi się , że jest właśnie idealny na lato.Cięższe podkłady o kremowej konsystencji zdecydowanie polecam na zimę. Co do bazy to jeśli masz jakąś znajoma konsultantke z oriflame to nie powinnaś mieć problemu z jej zdobyciem. na temat Max Factora się ie wypowiadam bo nie uzywałam.
Stary 2008-04-20, 12:19   #12
minuit18
Raczkowanie

Dziękuję Apate

Rozumiem. Czyli na lato powinnam się zaopatrzyć w coś piankowego. OK.
i czy pod taki piankowy podkład warto stosować bazę? czy przedłuży to jego działanie?

Co do bazy. Czy lepiej jest używać jakiegoś podkładu delikatniejszego o kremowej konsystencji i bazy czy może takiego podkładu cięższego jak Revlon bez bazy?
Tutaj mam na myśli coś na właśnie te parę ustnych egzaminów na których chcę dobrze wyglądać. Od nich wiele zależy.

Pozdrawiam serdecznie.
Stary 2008-04-20, 12:27   #13
p4w
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję Apate

Rozumiem. Czyli na lato powinnam się zaopatrzyć w coś piankowego. OK.
i czy pod taki piankowy podkład warto stosować bazę? czy przedłuży to jego działanie?

Co do bazy. Czy lepiej jest używać jakiegoś podkładu delikatniejszego o kremowej konsystencji i bazy czy może takiego podkładu cięższego jak Revlon bez bazy?
Tutaj mam na myśli coś na właśnie te parę ustnych egzaminów na których chcę dobrze wyglądać. Od nich wiele zależy.

Pozdrawiam serdecznie.
ja stosuję bazę silikonową Sephory praktycznie codziennie i nie zauważyłam żadnego niekorzystnego wpływu na cerę, a podkład lekko i dokładnie sie rozprowadza bez smug i dzięki temu mogę go nałożyć mniej przy tym samym efekcie
przedłużenia matu nie zauważyłam, ale buzia wygląda dużo lepiej niż bez bazy

teraz ciocia z Warszawy kupiła mi bazę Mac'a, więc niedługo testy jak tylko do mnie dotrze
p4w jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 12:35   #14
Apate
Przyczajenie

GG do Apate

Ja baze używałam pod każdy podkład jaki tylko miałam. To naprawdę jest bardzo lekki kosmetyk, który ma delikatna konsystencję. Niewielka ilość wystarcza na całą twarz. Nie tylko podkład się lepiej trzyma ale takze cienie do powiek. Często gdy nie chce mi się nakładac podkładu stosuję sama baze bo skutecznie zmniejsza świecenie sie cery, no i skóra jest po niej taka delikatna w dotyku. Cud, miód i orzeszki
Stary 2008-04-20, 12:39   #15
minuit18
Raczkowanie

o...

rozumiem.

czyli nie powinnam bać się bazy...

hah. Mac brzmi dumnie

a jak się nakłada taki piankowy podkład? ja zawsze używałam tych kremowych. Gąbeczka? I jak i czym nakłada się bazę?

p4w, czy ta baza silikonowa nie zatyka porów?
Stary 2008-04-20, 12:45   #16
smadak
Raczkowanie

Cytat:
o...
czy ta baza silikonowa nie zatyka porów?
ja tez bym chciała wiedzieć?
Stary 2008-04-20, 12:47   #17
Apate
Przyczajenie

GG do Apate

Piankowy podkład zawsze nakładam palcami. Ale to kwestia jak kto lubi więc czemu by nie spróbować gabeczką. Co do bazy to ja zawsze wsmarowuję ja delikatnie palcami tak jak krem do twarzy, ale spotkałam się też, że nakładano ją gabeczką. Więc wybór należy do Ciebie.
Stary 2008-04-20, 12:55   #18
minuit18
Raczkowanie

hm ok.

mam jeszcze takie pytanie.

Mówi się, że "lekki" podkład to taki który nie zatyka porów i ma właśnie delikatna konsystencję

Mówi się także, że właśnie silikony są nieodpowiednie na lato, bo zatykają pory itd.

Więc czy stosowanie bazy i na to delikatnego podkładu nie tworzy po prostu cięższego podkładu?

PS chyba czytam za dużo wizażu, bo już nic nie rozumiem
Stary 2008-04-20, 12:58   #19
dimiti
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

ja mialam podklad z astora silk perfect czy jakos tak i na twarzy byl niewidoczny ladnie sie rozprowadzal i wyrownywal koloryt twarzy nie podkreslal tez suchych skorek
dimiti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 13:03   #20
minuit18
Raczkowanie

z Astora nic kompletnie się dla mnie nie nadaje. kompletnie.

Dostałam kiedyś od kolezanki astora mattitude i to była porażka, potem jeszcze próbowałam w kompakcie... oj nie.. astor mi nie pasuje. Ostatnio próbowałam tej ich nowej maskary... jakoś mi ta firma nie podchodzi...
Stary 2008-04-20, 20:58   #21
minuit18
Raczkowanie

Ponawiam pytanie:

Mówi się, że "lekki" podkład to taki który nie zatyka porów i ma właśnie delikatna konsystencję

Mówi się także, że właśnie silikony są nieodpowiednie na lato, bo zatykają pory itd.

Więc czy stosowanie bazy i na to delikatnego podkładu nie tworzy po prostu cięższego podkładu?

Stary 2008-04-20, 21:12   #22
Apate
Przyczajenie

GG do Apate

Szczerze powiedziawszy to nie umiem Ci odpowiedzieć na Twoje pytanie. U mnie połaczenie baza (która jak sprawdziłam zawiera silikon) + podkład daje super efekt i nigdy nie miałam żadnych problemów z zatkanymi porami.
Stary 2008-04-20, 21:31   #23
minuit18
Raczkowanie

praktycznie to chyba wszystkie bazy zawierają silikon...

Tak mnie to tylko zaciekawiło, bo czytając temat o tym Revlonie były tak sprzeczne opinie na temat tych silikonów,że niby nie szkodzą ani nie zatykają porów.
Więc myślałam że będzie dla mnie idealny.

Niestety analiza biochemiczna jest bardzo negatywna z powodu tych silikonów.

A teraz proponujecie mi bazę silikonową. I już sama nie iwem co o tym myśleć

Pozdrawiam bardzo serdecznie
Stary 2008-04-23, 17:41   #24
Clove1
Rozeznanie

a czy ta baze nakłada sie na krem czy zamiast niego?
Clove1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-24, 09:31   #25
Apate
Przyczajenie

GG do Apate

Ja nakładam na krem. Oczywiście czekam chwilke aż się wchłonie i dopiero baza. A na bazę podkład.
Stary 2008-04-24, 10:34   #26
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
z Astora nic kompletnie się dla mnie nie nadaje. kompletnie.

Dostałam kiedyś od kolezanki astora mattitude i to była porażka, potem jeszcze próbowałam w kompakcie... oj nie.. astor mi nie pasuje. Ostatnio próbowałam tej ich nowej maskary... jakoś mi ta firma nie podchodzi...
a probowalas max factora Lasting Performance? ja go teraz uzywam i uwazam ze jest bardzo dobry z AA tez nie sa najgorsze te podklady
Cytat:
Ponawiam pytanie:

hym ja uzywalam baze zeby sie nie swiecic za szybko i zeby mi makijaz nie splynal ale czy ja wiem czy wytworzylo mi to ciezko makijaz? jak dla mnie wcale nie ani nie zatykalo ani nic ale to kto co lubi
Stary 2008-04-24, 10:41   #27
minuit18
Raczkowanie

Używałam Max Factora LP. I spływał ze mnie, a co najgorsza nierównomiernie. Nie za ładnie to wyglądało.

AA nigdy nie miałam. A który konkretnie polecasz?
Stary 2008-04-24, 10:46   #28
dimiti
Zakorzenienie

Cytat:
Używałam Max Factora LP. I spływał ze mnie, a co najgorsza nierównomiernie. Nie za ładnie to wyglądało.

AA nigdy nie miałam. A który konkretnie polecasz?
oj to faktycznie masz z tymi podkladami z AA polecam matujacy w tym ze nie matuje tak okropnie tylko twarz ma wyglad lekkiej satynki nie jest widoczny i dziala ten antybakteryjnie rozswietlajacy tez jest ale ma dosc duzo drobinek wiec dla mnie odpada mialam kiedys z IsaDory podklad ale nie pamietam juz nazwy i byl tez bardzo dobry nie bylo go widac, dostosowywal sie do koloru skory i mial fajna konsystencje tylko ze mnie wiekszosc rzeczy uczula i wtedy ma ciemne placki na twarzy z sucha skora wiec musialam go odstawic a szkoda bo skora wygladala swietnie po nim ten z AA kosztuje cos ok 12 zl wiec nie jest taki drogi a duzo osob go woli zamiast typowo drogich kosmetykow
Stary 2008-04-24, 11:14   #29
minuit18
Raczkowanie

ja miałam z IsaDory Hydralight i był to jedyny podkład który mnie zapchał.

może spróbuję ten z AA, nie jest tak drogi żeby nie móc zaryzykować.

No właśnie mam problem coś z podkładami ostatnio. rzadko mnie coś uczula, zapycha... ale często zanika po prostu w ciągu dnia albo spływa i już nie umiem sobie poradzić.
Stary 2008-05-22, 15:16   #30
aniaa1
Przyczajenie

Jeśli chcesz, żeby podkład "trzymał" się długo to:
1. użyj kremu odpowiedniego dla Twojej cery - skoro piszesz, że krótko się trzyma na twrzy podejrzewam, że masz tak jak ja masz cerę tłustą lub mieszaną- wię potrzebny jest krem matujący.
2. Następnie nałóż trochę bazy pod makijaż- i tu chyba nie należy oszczędzać zbytnio bo z opinii wiem, że te b.tanie się nie sprawdzają.
3. Podkład- też musi być dobrany dorodzaju cery żeby wyglądał ładnie i trzymała się dłużej.
4. No i na koniec puder- albo pyłkowy albo prasowany- też dobrze by było ,żeby był dla odpowiedniego rodzaju cery.
Taki makijaż trzyma się dłużej- nawet w lecie.
Pozdrawiam!!!
aniaa1 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości