Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-20, 19:57   #1
Marzeniatko
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4
czerwona twarz, jak zamaskować?

drogi wiżanki, ja mam do Was pytanie.
szukałam, szukałam ale zbytnio konkretnej odpowiedzi nie znalazłam,
dlatego postanowiłam założyć osobny wątek..

mój problem:
po wysiłku fizycznym, podczas wyższej temperatury, stresu itp.
moja twarz robi się czerwona..
i to nie tak jak innym, np. ktoś będzie ze mną ćwiczył i nie będzie czerwony, a ja będę..
to jest bardzo uciążliwe, w dodatku że ja jestem bardzo krytyczna wobec swojej osoby.

czasami moja czerwona twarz, paraliżuje mnie w niektórych sytuacjach,
momentami rezygnuję nawet z warsztatów tanecznych, bo myśl o tym, jak będę
wyglądała mnie blokuje.

w związku z tym poszukuję dobrego podkładu, korektora czy tam czego innego, co mi polecacie skutecznego i zeby się nie 'rozpłyną' ...

bardzo proszę o pomoc, zależy mi na tym,
będę baaardzo wdzięczna

B L O G

Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 20:04   #2
Apate
Przyczajenie

GG do Apate
Dot.: czerwona twarz, jak zamaskować?

Nie jestem profesjonalna kosmetyczką, więc nie wiem czy potrafię Ci pomóc. Ale ja miałam podobny problem i pomogło mi stosowanie łagodzącego kremu przeciw zaczerwienieniu z Oriflame. Krem ma żółtawy odcień co dodatkowo maskuje zaczerwienienia, szybko sie wchłania i ma lekką konsystencję. Jedyny minus to zapach ale daje dobre efekty więc można to przeżyć. Cena też dosyć przystępna bo na promocji kosztuje ok. 30 zł.
Apate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 20:06   #3
Marzeniatko
Zakorzenienie

a pamiętasz, jak się ten krem nazywa?

B L O G

Stary 2008-04-20, 20:09   #4
kotek24
Raczkowanie

jeśli chcesz ukryć zaczerwienienia to zrobisz to tylko wtedy jeśli użyjesz zielonego korektora, żóltawy odcień maskuje cienie pod oczami a zielony, popękane naczynka, zaczerwienienia i właśnie rumieńce.
kotek24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 20:12   #5
Marzeniatko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kotek24 Pokaż wiadomość
jeśli chcesz ukryć zaczerwienienia to zrobisz to tylko wtedy jeśli użyjesz zielonego korektora, żóltawy odcień maskuje cienie pod oczami a zielony, popękane naczynka, zaczerwienienia i właśnie rumieńce.
ale to chyba tylko jak zaczerwienienia nie są zbyt intensywne. (((;
a u mnie są..

B L O G

Stary 2008-04-20, 20:15   #6
Apate
Przyczajenie

GG do Apate

Ten krem nazywa się Calm Down Face Cream. Jest w niebieskim opakowaniu i w katalogu nr 7 jest na 25 stronie i kosztuje 29,90 zł.
Apate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 20:17   #7
Marzeniatko
Zakorzenienie

dziękuję
napewno sie zastanowię ((:

a dodatkowo, nie znacie jakiś domowych sposobów?

B L O G

Stary 2008-04-20, 20:20   #8
kotek24
Raczkowanie

z tego co piszesz wynika, że masz cerę naczynkową.więc wielu żeczy powinnaś unikać.Czy po zjedzeniu ostrych potraw,wypiciu gorących napojów(kawa),jak się zdenerwujesz,policzki twoje są czerwone?
Stary 2008-04-20, 20:21   #9
Marzeniatko
Zakorzenienie

yy.. raczej tak ((;
to co mam w takim wypadku robić?

B L O G

Stary 2008-04-20, 20:24   #10
rysiuniaaa
Rozeznanie

dolaczam sie do pytania Marzeniatka, mam ten sam uciazliwy problem..
czytalam, ze te "zwykle" kremy na naczynka nic nie daja..moja kolezanka uzywa takich "cudow" i nic nie daja.. ja mam jakas maseczke, ale nie widze jakis efektow.. moze cos z apteki?? ktos moze cos polecic?

dam rade..

rysiuniaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 20:25   #11
Marzeniatko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rysiuniaaa Pokaż wiadomość
dolaczam sie do pytania Marzeniatka, mam ten sam uciazliwy problem..
czytalam, ze te "zwykle" kremy na naczynka nic nie daja..moja kolezanka uzywa takich "cudow" i nic nie daja.. ja mam jakas maseczke, ale nie widze jakis efektow.. moze cos z apteki?? ktos moze cos polecic?
chociaż nie jestem sama (((:

B L O G

Stary 2008-04-20, 20:28   #12
agnieszka.m.j
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
yy.. raczej tak ((;
to co mam w takim wypadku robić?
W takim wypadku najlepiej uzywac kosmetykow do cery naczynkowej, zeby nie popekaly Tobie naczynka (jak np mnie jedno przedwczoraj )
Ja tez mam cere naczynkowa, poczytaj recenzje na KWC, na pewno znajdziesz odpowiedni krem dla siebie, ja uzywalam Auriderm XO przez tydzien i fakt nie czerwienilam sie tak mocno (a to byl tylko tydzien uzywania) ale niestety ten zel mnie uczulil i teraz sama szukam czegos innego.
agnieszka.m.j jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 20:30   #13
rysiuniaaa
Rozeznanie

Cytat:
chociaż nie jestem sama (((:
oj nie jestes. teraz mi sie nawet przypomniala sytuacja jedna.. jestem po wuefie (wyczerpujacym) po przebraniu patrze na innych, no maja te kolorki rozowe, wiec pomyslam , ze tez jestem "lekko" różowa heh jak bardzo sie mylilam.. generalnie nawet jakos juz specjalnie nie bylo mi goraco patrze w lustro a tu taki szok;p ja bylam BORDOWA;p masakra;p potzreba mi bylo 2 godzin lekcyjnych, zeby jako tako przeszlp..czyli odzyskalam swoj rozowy kolor skory..gdybym nie uzywala fluidu wygladalabym jak rozwa swinka;P

dam rade..

Stary 2008-04-20, 20:31   #14
Martit85
Raczkowanie

Niestety, mam ten sam problem. Męczę się z tym od końca podstawówki do dzisiaj. Problem w tym, że u mnie z czasem rozwinęło się to dość nieciekawie bo mam na twarzy dużo popękanych naczynek, których w żaden sposób nie mogę zwalczyć. Zbieram pieniądze na laserowe zamykanie naczynek. A Tobie proponuję wizytę u dermatologa, może "profesjonalista" pomoże.
Martit85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 20:51   #15
kotek24
Raczkowanie

jeśli chodzi o popękane naczynka to doradzam zamknięcieich laserem lub metodą IPL.Jesli chodzi o pielęgnację cery naczynkowej to przede wszystkim nalezy używać kremów z witaminą K,która uszczelniają naczynia krwionośne, niwelują zaczerwienienia.Polecam też zabiegi jontoforezy w gabinecie kosmetycznym.A przede wszystkim należy unikać wszystkiego co wywołuje zaczerwienienie(niestety) .
A na co dzień używać zielonego korektora najlepiej w kremie(polecam z Inglota) na to kryjący podkład i pomaga,może nie w 100% ale jest lepiej.
Stary 2008-04-20, 20:52   #16
rysiuniaaa
Rozeznanie

Cytat:
jeśli chodzi o popękane naczynka to doradzam zamknięcieich laserem lub metodą IPL.Jesli chodzi o pielęgnację cery naczynkowej to przede wszystkim nalezy używać kremów z witaminą K,która uszczelniają naczynia krwionośne, niwelują zaczerwienienia.Polecam też zabiegi jontoforezy w gabinecie kosmetycznym.A przede wszystkim należy unikać wszystkiego co wywołuje zaczerwienienie(niestety) .
A na co dzień używać zielonego korektora najlepiej w kremie(polecam z Inglota) na to kryjący podkład i pomaga,może nie w 100% ale jest lepiej.

ja slyszalam, ze na popekane naczynka najlepsza jest witamina C...

dam rade..

Stary 2008-04-20, 21:02   #17
kotek24
Raczkowanie

masz racje,witamina C też,wit.C i K mają takie same działanie.
Stary 2008-04-20, 21:03   #18
rysiuniaaa
Rozeznanie

Cytat:
masz racje,witamina C też,wit.C i K mają takie same działanie.

hmm chyba, ze tak.. dziekuje za uswiadomienie

dam rade..

Stary 2008-04-20, 21:21   #19
Immaginary
Zadomowienie

Hmm, ja też właściwie męcze się z tym od dawna. Wprawdzie moja twarz nie przybiera intensywnego, różowego odcienia, ale zawsze mnie ten rumieniec krępuje zwłaszcza że z natury jestem dość blada. A największy problem miałam z nosem, który nie dość że rumieni się najmocniej z całej twarzy, to jeszcze cholernie błyszczy xD Możecie sobie wyobrazić co przeżywam jeśli zapomne pudru do szkoły xD
Ale jednak mój problem ostatnio zmalał, ale nie wiem konkretnie która metoda pomogła, bo stosowałam ich od cholery.
W domu:
-Wspominany wcześniej krem z Oriflame, stosowałam ponad trzy miesiące.
-Zielony krem z Bielendy, wyłapany na KWC. Tani jak barszcz, stosuje ponad miesiąc.
-Ampułki z wyciągiem z malin, firmy Thalgo, zdobywałam je u mojej kosmetyczki, jedna ampułka kosztuje ok. 10 zł, ale stosuje je tylko na nos i okolice więc jest wydajna, na całą twarz wystarczyłaby na jakieś 3 razy
W gabinecie kosmetycznym:
-Maseczki z alg, działały, aczkolwiek bardzo krótkotrwale.
-A teraz ponoć rewolucyjna metoda, która pomogła mojej starszej siostrze (cierpiącej niegdyś z powodu wyjątkowo intensywnych rumieńców). Jest to wstrzykiwanie w twarz witaminy C, zabieg ma jakąś fachową nazwe, na tą chwile jednak jej nie pamiętam (zamieszcze jeśli sobie przypomne). Dla mnie zabieg jest trochę bolesny, ale ja jestem wyjątkowym wrażliwcem xD Kosmetyczka przejeżdża po twarzy elektrycznym urządzeniem, które ponoć umożliwia wstrzykiwanie witaminy C w głąb skóry, a przy tym niwelowanie czerwonego odcienia skóry i zamykanie naczynek. Należy wykonywać go co 2-3 dni, najlepiej wiosną lub jesienią, gdyż zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury sprzyjają podrażnieniom twarzy. U mnie w Kielcach, kosztuje mnie to 15 zł.
To tyle, w razie wątpliwości pytajcie
Immaginary jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-20, 21:46   #20
kotek24
Raczkowanie

jeśli chodzi o zamykanie naczynek to w gabinecie kosmetycznym można to zrobić używając lasera albo prądu galwanicznego przy zabiegu jontoforezy i wtedy wprowadza się jony leków.Nie bardzo rozumiem to co napisałaś,najpierw piszesz że wstrzykuje a później, że przejeżdża jakimś elektrycznym urządzeniem.może chodzi ci o jontoforeze lub ultradźwięki z ampułką z wit.C?
Stary 2008-04-21, 08:47   #21
xxjustixx
Raczkowanie

Pelęgnacja pielegnacją ale jak sie zaczerwienimy to i tak będzie to widoczne dlatego trzeba czymś przykryć...ja polecam kamuflaż w zielonkawym odcieniu ArtDeco musze przyznać że świetnie maskuje rumień,na to zwykły podkładzik i rumienia nie widać.Ja używam pod makijaż kremu nawilżajacego na dzień na naczynka Lirene i musze przyznać że jest świetny,wchłania się szybko,nie wałkuje super nawilża a przy regularnym stosowaniu niweluje rumień.Np na kremie bielendy strasznie sie zawiodłam,robił zielone plamy i rolował sie uniemożliwiając nałożenie podkładu.Świetny jest też tonik Soraya do cery naczynkowej wspaniale odświeża i rozjaśnia cere.
xxjustixx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 09:29   #22
goosia:)
Wtajemniczenie

Też mam ten problem

Ja ze swojej strony moge polecić Koncentrat wzmacniający naczynka z witamina K
z Farmony , przy regularnym stosowaniu widać ze rumience sa mniejsze,uspokaja naczynka,naprawde polecam jest niedrogi,na allegro kosztuje niecałe 14 zł.
Ostatnio tez kupiłam maseczke z daxa cosmetic perfecta cera naczynkowa ,obkurczająco-uszczelniająca naczynia krwionośne i tez sie sprawdza
buzia po maseczce jest mniej zaczerwieniona.
Stary 2008-04-21, 14:20   #23
Marzeniatko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rysiuniaaa Pokaż wiadomość
oj nie jestes. teraz mi sie nawet przypomniala sytuacja jedna.. jestem po wuefie (wyczerpujacym) po przebraniu patrze na innych, no maja te kolorki rozowe, wiec pomyslam , ze tez jestem "lekko" różowa heh jak bardzo sie mylilam.. generalnie nawet jakos juz specjalnie nie bylo mi goraco patrze w lustro a tu taki szok;p ja bylam BORDOWA;p masakra;p potzreba mi bylo 2 godzin lekcyjnych, zeby jako tako przeszlp..czyli odzyskalam swoj rozowy kolor skory..gdybym nie uzywala fluidu wygladalabym jak rozwa swinka;P
a jakiego fluidu używasz? bo ja się boję wziąć jakiś podkład etc. bo mam wrażenie, że po wf'ie się zmyje...

Cytat:
Napisane przez Immaginary Pokaż wiadomość
Hmm, ja też właściwie męcze się z tym od dawna. Wprawdzie moja twarz nie przybiera intensywnego, różowego odcienia, ale zawsze mnie ten rumieniec krępuje zwłaszcza że z natury jestem dość blada. A największy problem miałam z nosem, który nie dość że rumieni się najmocniej z całej twarzy, to jeszcze cholernie błyszczy xD Możecie sobie wyobrazić co przeżywam jeśli zapomne pudru do szkoły xD
Ale jednak mój problem ostatnio zmalał, ale nie wiem konkretnie która metoda pomogła, bo stosowałam ich od cholery.
W domu:
-Wspominany wcześniej krem z Oriflame, stosowałam ponad trzy miesiące.
-Zielony krem z Bielendy, wyłapany na KWC. Tani jak barszcz, stosuje ponad miesiąc.
-Ampułki z wyciągiem z malin, firmy Thalgo, zdobywałam je u mojej kosmetyczki, jedna ampułka kosztuje ok. 10 zł, ale stosuje je tylko na nos i okolice więc jest wydajna, na całą twarz wystarczyłaby na jakieś 3 razy
W gabinecie kosmetycznym:
-Maseczki z alg, działały, aczkolwiek bardzo krótkotrwale.
-A teraz ponoć rewolucyjna metoda, która pomogła mojej starszej siostrze (cierpiącej niegdyś z powodu wyjątkowo intensywnych rumieńców). Jest to wstrzykiwanie w twarz witaminy C, zabieg ma jakąś fachową nazwe, na tą chwile jednak jej nie pamiętam (zamieszcze jeśli sobie przypomne). Dla mnie zabieg jest trochę bolesny, ale ja jestem wyjątkowym wrażliwcem xD Kosmetyczka przejeżdża po twarzy elektrycznym urządzeniem, które ponoć umożliwia wstrzykiwanie witaminy C w głąb skóry, a przy tym niwelowanie czerwonego odcienia skóry i zamykanie naczynek. Należy wykonywać go co 2-3 dni, najlepiej wiosną lub jesienią, gdyż zbyt wysokie lub zbyt niskie temperatury sprzyjają podrażnieniom twarzy. U mnie w Kielcach, kosztuje mnie to 15 zł.
To tyle, w razie wątpliwości pytajcie
sporo tego.. sporo.
chyba czeka mnie długa lektura, z kosmetykami..

eh.. nie myślałam, że to jest taki problem,
chociaz nie jestem sama
bardzo mnie to denerwuje, ta czerwona twarz! tak jak i pozostałych...
podsumowując, współczuję i Wam i sobie..

B L O G

Stary 2008-04-21, 15:10   #24
dimiti
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

ja mialam i mam podobny problem zazwyczaj uzywalam korektora bo byl troche bledszy od mojej twarzy i podkladu a pozniej nakladalam jakas baze i podklad ale zawsze malowalam sie po cwiczeniach itp bo w czasie cwiczen i intensywnego wysilku trudno zeby w koncu cos nie splynelo z twarzy
Stary 2008-04-21, 16:17   #25
Waniencja
Raczkowanie

Przyłączam się do rumianych - w październiku mam zabieg laserowy,bo bordo odcień cery nie za bardzo mi odpowiada i już zbyt wiele razy dał mi popalić - i to dosłownie. W moim przypadku to najczęściej efekt emocji,więc kremy itd. niewiele dawały w stresujących sytuacjach, wtedy najczęściej usiłuję pomóc sobie 'wewnętrzną medytacją' . W związku z tym laser też nie do końca rozwiąże mój problem,ale przynajmniej po wysiłku czy zmianie temperatur nie będę już straszyć :- )
Seria Capillin Iwostinu i koncentrat z wit. K uspokoiły nieco twarz,ale jednak to jeszcze nie to.
Stary 2008-04-21, 20:14   #26
Marzeniatko
Zakorzenienie

a ja chce spróbować jak z tym podkładem, korektorem i w ogóle będzie..
trzeba popróbowac, bo ma twarz mnie doprowadza do obłędu.

kurcze. a tak w ogóle, taka zmęczona, taka nijaka dzisiaj jestem.. Wy też?

B L O G

Stary 2008-04-21, 20:52   #27
kotek24
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez xxjustixx Pokaż wiadomość
Pelęgnacja pielegnacją ale jak sie zaczerwienimy to i tak będzie to widoczne dlatego trzeba czymś przykryć...ja polecam kamuflaż w zielonkawym odcieniu ArtDeco musze przyznać że świetnie maskuje rumień,na to zwykły podkładzik i rumienia nie widać.Ja używam pod makijaż kremu nawilżajacego na dzień na naczynka Lirene i musze przyznać że jest świetny,wchłania się szybko,nie wałkuje super nawilża a przy regularnym stosowaniu niweluje rumień.Np na kremie bielendy strasznie sie zawiodłam,robił zielone plamy i rolował sie uniemożliwiając nałożenie podkładu.Świetny jest też tonik Soraya do cery naczynkowej wspaniale odświeża i rozjaśnia cere.
mam pytanie czy ten kamuflaż,którego używasz to kamuflaż numer 1?
Stary 2008-04-21, 20:57   #28
kotek24
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez xxjustixx Pokaż wiadomość
mam pytanie czy ten kamuflaż,którego używasz to kamuflaż numer 1?
Stary 2008-04-21, 21:38   #29
rysiuniaaa
Rozeznanie

[quote=Marzeniatko;7303633]a jakiego fluidu używasz? bo ja się boję wziąć jakiś podkład etc. bo mam wrażenie, że po wf'ie się zmyje...

ja lirene matujacy.. jakos nie jest zachwycajacy ale zawsze a poza tym jeszcze na to puder (b. jasny-pierre rene) na te poliki...oczywiscie po wuefie to musze wszytsko poprawic, ale co zrobic.

dam rade..

Stary 2008-04-21, 21:56   #30
dimiti
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
a ja chce spróbować jak z tym podkładem, korektorem i w ogóle będzie..
trzeba popróbowac, bo ma twarz mnie doprowadza do obłędu.

kurcze. a tak w ogóle, taka zmęczona, taka nijaka dzisiaj jestem.. Wy też?
kombinuj bo moze akurat trafisz na cos co Ci pomoze w ukryciu zaczerwienienia? mi sie caly dzien spac chce
no ale co do tych korektorow to moze doradzi Ci jakas ekspedientka w sklepie dobry?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości