Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-01, 22:52   #211
buczacza
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: zmarszczki pod oczami u nastolatki !?

julleczka, dziewczyny majace 16 lat nie potrzebuja kremow pod oczy.Chyba,ze jakas choroba skory.Mnie sie wydaje ,ze masz odwodniona skore.Pij duuuzo wody.
buczacza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 23:04   #212
falka
Raczkowanie

zgadzam się z przedmówczynią - może skórze brakuje nawilżenia (lekki krem nawilżający by się przydał - nie potraktowałaś czasem oczek jakimiś kremami matującymi czy kremami "na trądzik"?). Czasem też brak snu (koniec roku szkolnego tuż tuż ;-) nie zarywasz nocek?)
A nie przypadkiem Wiarą? Miłością? Poświęceniem?
http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9n73qxcp5qvv.png

falka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 20:41   #213
SamSzef
BAN stały

Potwierdzam: wysypiaj sie, pij duzo wody, moze zacznij wykonywac jakies delikatny masaz skory, moze to tylko kwestia mimiki (zbyt zywej)
SamSzef jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 20:49   #214
anuanusia
Zadomowienie

wydaje mi się ,że masz kurze łapki same je mam może za bardzo trzesz oczy np. przy demakijażu mi dermatolog poleciała jakiś nawilżający krem pod oczy wtedy powinny się spłycić też żadna z moich koleżanek ich nie ma albo się im nie przyjrzałam za bardzo
anuanusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 21:49   #215
SamSzef
BAN stały

Ja proponuje rowniez aby uwazac na to w jakiej pozycji siedzisz np. przy biurku, czy podpierasz reka glowe naciagajac w ten sposob skore wokol oczu itp
Oczywiscie uwazaj przy demakijazu i pamietaj ze wklepujac krem nalezy to robic od zewnetrznej do wewnetrznej strony oka!
SamSzef jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 18:20   #216
losux
Zadomowienie

Mam Strasznie Cienka Skórę Pod Oczami :(

Mam wielki problem który ciągnie się za mną od lat mam okropnie cienka skore pod oczami, że widać dosłownie wszystkie fioletowe żyłki z zazdrością patrze na brzoskwiniowe buźki koleżanek ktora mają te skorę dużo grubsza i nie używając żadnych korektorow maja ladne oczka to jest moj najwiekszy kompleks, dziewczyny c moge zrobic w takiej sytuacji? sa jakies szanse na to by skora w tym miejscu byla "grubsza"? HEEEllppp ;(

zdałam prawko!

kg 51-50-49-48-47-46-45-...

boczki 78-76-74-72-70...

udo 52-51-50-49-48..

łydka 34-33-32-32-30..

ramiona 27-25-23-21...
losux jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 18:24   #217
Dottie_1988
Raczkowanie

Dot.: Mam Strasznie Cienka Skórę Pod Oczami :(

Mam ten sam problem. Przymierzam się do stosowania retinoidów, które pogrubiają skórę, a o których znajdziesz dużo informacji na wizażu. Ja od jesieni mam zamiar zacząć używać Atrederm na twarz (trądzik), a pod oczy coś bardziej treściwego, bo Atrederm to płyn - więc może Zorak lub Retin A (wszystkie na receptę).Ale to dopiero od jesieni, bo latem nie można chyba stosować retinoidów, nawet używając wysokich filtrów (obowiązkowych przy retinoidach i kwasach).
Dottie_1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 19:20   #218
losux
Zadomowienie

Dot.: Mam Strasznie Cienka Skórę Pod Oczami :(

dziekuje z aposta ja jestem zupelnie zielona w tym temacie wiec chyba poszukam cos o tych retinoidach, ja mam sucha skórę i używam kremu SPF 50 na buzię

zdałam prawko!

kg 51-50-49-48-47-46-45-...

boczki 78-76-74-72-70...

udo 52-51-50-49-48..

łydka 34-33-32-32-30..

ramiona 27-25-23-21...
losux jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-23, 22:17   #219
loss_lauri
Zakorzenienie

Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Mnie podrażnia.
Stosowałam zachęcona opiniami zarówno krople z wit. E, jak i ampułki firmy Gal, które niby są pod oczy, ale efekt jest koszmarny. Po nocy oczy mam podpuchnięte i zaczerwienione. Ostatecznie zostałam przy nakładaniu na noc grubej warstwy tłustego kremu dla cery wrażliwej i suchej, w stylu Emolium, czy Oliwkowego Dora i chyba dla mnie jest to najlepsze rozwiązanie.
no a mnie zaczął jeszcze podrażniać stosowany już od 3 mcy Flavo C - problemy zaczęły się gdy po skończeniu pierwszej buteleczki kupiłam drugą. no i co -cała twarz straszliwie swędzi i piecze, na policzkach sącząca się egzema i spuchnięte powieki. dlaczego dopiero teraz zacząło mnie uczulać? dodam tylko że od początku po nałożeniu skóra mnie szczypała ale czegoś takiego jak teraz to nie miałam nawet przy nawrotach AZS (bałam się czy to serum nie będzie dla mnie zbyt agresywne, ale mam fobię na punkcie zapobiegania zmarszczkom...)czy miałyscie podobne przejścia z Flavo C? a co do skóry wokół oczu to pozostałam przy bezpiecznej dla nie nanobazie.
loss_lauri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 22:34   #220
mogwaica
Zadomowienie

GG do mogwaica
Co pod oczy?

Nie wiedziałam czy taki wątek już jest Wpisałam w wyszukiwarce i wybaczcie ale chyba moje umiejętnosci w szukaniu są równe zeru.Tak więc jesli wątek zostanie gdzieś przeniesiony lub zmknięty to sie wcale nie obrażę jednakże proszę o wyrozumiałość ..
Chciałam sie dowiedzieć czy macie jakieś sprawdzone sposoby na zmarszczki po oczami ( oprócz botoxu )
Mam 27 lat, moja praca wiąże się z przebywaniem w pomieszczeniu w którym pali się papierosy czego zmienić się raczej nie da..Od 2 lat zaczęły pojawiać mi się zmarszczki pod oczami i zapewniam ze nie wyglądają mi one na typowe mimiczne Jesli tak dalej będzie to podejrzewam że za 5 lat na spotkaniu klasowym jednogłośnie zapiszą mnie do programu " chcę być piękna".

Wiem ze potrzebują jakis silniejszym kremów bo owszem trzeba nawilżyć te okolice aby nie pojawiały się kolejne ale chciałam zapytać czy macie jakieś swoje sprawdzone kremy .Na cud nie liczę tylko na odrobinę spłycenia ...

Przeglądałam KWC ale tam są tylko 2 tego typu produkty i w tym wiadomo zawsze zdania podzielone.
Będe wdzięczna za jakiekolwiek rady

mogwaica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 08:46   #221
Sylwusinka
Przyczajenie

Mam identyczny problem. Według mojego lekarza najbardziej skuteczna na zmarszczki pod oczkami jest mezoterapia igłowa. Warto sobie ją serwować. Do tego ciągłe nawilzanie tych okolic, i tu już nie ma większego znaczenia jakim kremem, ważne by to robić, nawet co 2h jeśli jest potrzeba. Ja bardzo często na noc smaruję skórę pod oczami maścią ochronną z witaminą A (z apteki za 3 zł) i gorąco ją polecam. A jesli chodzi o botox, to właśnie pod oczy nie jest polecany i to z różnych powodów. Głównie dlatego, że któtko trzyma. U mnie działał jakieś 2-3 tygodnie. Za żywa mimika w tym miejscu, niestety :/
Sylwusinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 09:04   #222
sweetpoison1991
Raczkowanie

Czesc dziewczyny ja mam dopiero 17 lat a skóra pod moimi oczami wyglada strasznie od niedawna mam straszne cienie i podkrazone oczy takie podpuchniete wrecz czy sie wyspie czy nie stosowalam żel arnikowy +rano zimne łyzeczki ale to nic niedaje prosze doradzcie mi jakis krem

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-29, 09:48   #223
mogwaica
Zadomowienie

GG do mogwaica

Cytat:
Napisane przez Sylwusinka Pokaż wiadomość
Mam identyczny problem. Według mojego lekarza najbardziej skuteczna na zmarszczki pod oczkami jest mezoterapia igłowa. Warto sobie ją serwować. Do tego ciągłe nawilzanie tych okolic, i tu już nie ma większego znaczenia jakim kremem, ważne by to robić, nawet co 2h jeśli jest potrzeba. Ja bardzo często na noc smaruję skórę pod oczami maścią ochronną z witaminą A (z apteki za 3 zł) i gorąco ją polecam. A jesli chodzi o botox, to właśnie pod oczy nie jest polecany i to z różnych powodów. Głównie dlatego, że któtko trzyma. U mnie działał jakieś 2-3 tygodnie. Za żywa mimika w tym miejscu, niestety :/
Mozesz mi powiedzieć ile kosztuje ta mezoterapia igłowa? Ciekawa sprawa...bo wiesz tak naprawde to dałabym moze z 300 zł za krem i wiem ze miziam sie nim codziennie jesli by to miało coś pomóc trochę...

Stary 2008-05-30, 07:51   #224
Sylwusinka
Przyczajenie

Za mezoterapię płacę 100-150 zł (twarz+szyja+oczywiście okolice oczu). Polecam bo naprawdę rewelacyjnie ujędrnia skórę. Cena jest uzależniona od tego co nam lekarz wstrzykuje. Jeśli skóra jest bardzo przesuszona warto zainwestować w kwas hialuronowy i wtedy cena wzrasta do ok. 400 zł. Poleca się serię z 3-4 zabiegów w odstępach 2tygodniowych dla uzyskania jak najlepszych efektów. A dlaczego mezoterapia jest lepsza od najdroższego kremu? Odpowiedź jest bardzo prosta. Zaden krem nie dociera do skóry właściwej, działa jedynie na naskórek a problemy zaczynają się dużo głębiej.
Stary 2008-05-30, 08:46   #225
mogwaica
Zadomowienie

GG do mogwaica

Cytat:
Napisane przez Sylwusinka Pokaż wiadomość
Za mezoterapię płacę 100-150 zł (twarz+szyja+oczywiście okolice oczu). Polecam bo naprawdę rewelacyjnie ujędrnia skórę. Cena jest uzależniona od tego co nam lekarz wstrzykuje. Jeśli skóra jest bardzo przesuszona warto zainwestować w kwas hialuronowy i wtedy cena wzrasta do ok. 400 zł. Poleca się serię z 3-4 zabiegów w odstępach 2tygodniowych dla uzyskania jak najlepszych efektów. A dlaczego mezoterapia jest lepsza od najdroższego kremu? Odpowiedź jest bardzo prosta. Zaden krem nie dociera do skóry właściwej, działa jedynie na naskórek a problemy zaczynają się dużo głębiej.
No dobra teraz ważne pytanie " czy to boli" gdzie robisz ten zabieg?W Gliwicach? Jak nie wpaść na partacza bo tyle tych szarlatanów ze zgroza.....

Stary 2008-05-31, 09:01   #226
Sylwusinka
Przyczajenie

Przed zabiegiem skóra smarowana jest maścią znieczulającą i choć nie można powiedzieć, by było bardzo przyjemnie to też nie boli, może odrobinę. Do tej pory robiłam to w Gliwicach u dr Boreckiej-Leleń, teraz chcę jeszcze wypróbować innego lekarza w Zabrzu, dr Jolantę Wojsa.
Stary 2008-06-04, 22:18   #227
aptekus
Rozeznanie

Question Dot.: Sińce pod oczami - jakich składników szukać?

odświeżam wątek

Mój tż ma tragiczne sińce uwarunkowane genetycznie.
Obiecałam mu że cos mu kupię, ale kompletnie nie wiem co. Sama nie mam z tym problemu.
Co by mu doradzić, co nie kosztuje powyżej stówki? bo wiadomo jakie jest męskie nastawienie do kupowania drogich kosmetyków.
aptekus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 22:27   #228
ANGEL-A8
Wtajemniczenie

Dot.: Sińce pod oczami - jakich składników szukać?

polecam lierac żel przeciw cieniom, jest e 2 wersjach
ANGEL-A8 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 17:07   #229
mrs.doubtfire
Rozeznanie

Dot.: Sińce pod oczami - jakich składników szukać?

W KWC ktoś chwalił żel AVA pod oczy, to jest taka fajna firma i nie droga tylko trudno ją znaleźć w sklepie na półkach.
mrs.doubtfire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-18, 11:38   #230
maugosia
Raczkowanie

pierwszy w życiu krem pod oczy

dziewczyny prosze o radę,

mam 27 lat i po raz pierwszy w życiu zamierzam kupić sobie krem pod oczy. Polecono mi Cliniq - all about eyes i dostałam nawet próbkę z której jestem nawet dość zadowolona, choć nie mam porównania do innych kremów. Krem ten jest jednak bardzo drogi i nie chcę od razu wydawać tyle kasy na pierwszy krem pod oczy. Zamiennie pani w sephorze poleciła mi ich produkt sephorowski - nie pamiętam dokładniej nazwy.
Potrzebuję przede wszystkim dobrze nawilżyć skóre wokół oczu i trochę ją wygładzić, zmarszczek jeszcze nie zauważam, choć takie delikatne mimiczne juz chyba żeczywiście się pojawiają.

czy któraś z Was uzywała może kremu pod oczy sephory, czy warto go kupić, a moze jakiś inny kosmetyk w dobrej cenie (mam na myśli kwotę nieprzekraczającą 100 zł)??
maugosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 15:06   #231
lipiec7
Raczkowanie

Moim ostatnim odkryciem jest maść VitA-POS skład-250 I.E /g palmitynianu retinolu,stała i płynna parafina,wosk,biała wazelina.Ponoć sprawdza się na opuchnięcia,według mnie rewelacyjnie wygładza skórę i nie podrażnia,myślę ze jednak na noc powinno się stosować.
lipiec7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 21:58   #232
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana

Cytat:
Napisane przez lipiec7 Pokaż wiadomość
Moim ostatnim odkryciem jest maść VitA-POS skład-250 I.E /g palmitynianu retinolu,stała i płynna parafina,wosk,biała wazelina.Ponoć sprawdza się na opuchnięcia,według mnie rewelacyjnie wygładza skórę i nie podrażnia,myślę ze jednak na noc powinno się stosować.
Ooooo ciekawe
przez dlugi czas uzywalam zelu pod oczy z Oeparola-dobry ale od jakiegos czasu notorycznie zarywam noce i ogolnie nie spie tyle ile powinnam.
Bede robic test na Redermica pod oczy choc ogolnie nie ludze sie bo zle reaguje na vit.C ale moze...
Stary 2008-07-26, 06:10   #233
lipiec7
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Ooooo ciekawe
przez dlugi czas uzywalam zelu pod oczy z Oeparola-dobry ale od jakiegos czasu notorycznie zarywam noce i ogolnie nie spie tyle ile powinnam.
Bede robic test na Redermica pod oczy choc ogolnie nie ludze sie bo zle reaguje na vit.C ale moze...
Hexxana warto spróbować,bo cena zbliżona około 10 zł.No i mając na uwadze maść z witaminą A ta tu polecana lepiej się wchłania i myślę,że może mieć więcej retinolu...Witamina C mi akurat podrażnia oczy.Wart spróbowania jest tokovit i na to krem oliwkowy zaja.Warto też o poranku witać oczy łyżką z lodówkipozdro
Stary 2008-07-26, 07:55   #234
phdwao
Zakorzenienie

Ja od siebie polecam krem pod oczy AA 35+, rewelacyjnie nawilża i odżywia
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 09:29   #235
mogwaica
Zadomowienie

GG do mogwaica

Cytat:
Ooooo ciekawe
Mogę wiedzieć czym sie objawia ta zła reakcja na wit C?

Stary 2008-07-26, 12:41   #236
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
mnie twarz szczypie i piecze a próbowałam już kilkakrotnie, szkoda
Stary 2008-07-26, 12:49   #237
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:
Hexxana warto spróbować,bo cena zbliżona około 10 zł.No i mając na uwadze maść z witaminą A ta tu polecana lepiej się wchłania i myślę,że może mieć więcej retinolu...Witamina C mi akurat podrażnia oczy.Wart spróbowania jest tokovit i na to krem oliwkowy zaja.Warto też o poranku witać oczy łyżką z lodówkipozdro
Poczytalam o tej masci i faktycznie bardzo ciekawie wyglada z vit.C to mam tak,ze wogole nie moge jej stosowac ale daaaaaawno juz po nia nie siegalam i dlatego tez po czesci zdecydowalam sie na Redermic-jak okaze sie,ze nie bedzie dobrze to pojdzie w swiat albo mama go przygarnie
Rano pobudzam sie kostkami lodu albo naparem z czarnej herbaty badz rumianku.

Pozdrawiam
Stary 2008-07-26, 13:54   #238
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mogwaica Pokaż wiadomość
a mi puchnie cała twarz...
loss_lauri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 23:59   #239
Hexxana
Zakorzenienie

Cytat:

Masc kupilam ale wczesniej dotarl do mnie Redermic pod oczy i....musze powiedziec ze jestem mile zaskoczona bo balam sie podraznienia ale po kilku nocach jest OK i widze ze faktycznie dziala,zobaczymy jak bedzie dalej.
Przy okazji musze zrobic jeszcze jedna probe z vit.C na reszte twarzy bo skoro w okolicy oczu nic mi sie nie dzieje to bedzie tak samo na reszcie Poczekam na jakis luzny dzien bo wczesniejsze spotkania z vit.C zle wspominam
W kazdym razie Vita-Pos bedzie czekac w kolejce i na pewno podziele sie spostrzezeniami
Stary 2008-08-02, 17:56   #240
lipiec7
Raczkowanie

Cytat:
Masc kupilam ale wczesniej dotarl do mnie Redermic pod oczy i....musze powiedziec ze jestem mile zaskoczona bo balam sie podraznienia ale po kilku nocach jest OK i widze ze faktycznie dziala,zobaczymy jak bedzie dalej.
Przy okazji musze zrobic jeszcze jedna probe z vit.C na reszte twarzy bo skoro w okolicy oczu nic mi sie nie dzieje to bedzie tak samo na reszcie Poczekam na jakis luzny dzien bo wczesniejsze spotkania z vit.C zle wspominam
W kazdym razie Vita-Pos bedzie czekac w kolejce i na pewno podziele sie spostrzezeniami
Piękniej zatem i uszczęsliwiaj łaskawie swoim sporzeniem szcześliwymDla mnie Redermic ma za dużo silikonów.Próbowałaś może Hexxanko serum Flavo-C 8%?Bo moim zdaniem jest o niebo lepsze niż wspomniany produkt LRP,choć istotnie nigdy nie wiadomo co komu sprawi frajdeUfam,że jesteś zadowolona z testów,serdecznie pozdrawiam ps a oczy reagują zaczerwieniem bynajmniej moje na vit c...cóż bywa
Odpowiedz

Tagi
lipidy, oczy, prosaki, retinoidy, skóra, trądzik, zmarszczki

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości