Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-04-25, 18:12   #1
Sahira
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
Unhappy mój problem - "doły" pod oczami,skąd się biorą?

Nie wiedziałam, gdzie umieścić ten wątek, nie znalazłam podobnego tematu w wyszukiwarce, mam nadzieję, że ktoś mi odpowie - moim problemem jest wygląd skóry pod oczami, jest cieniutka, pokryta drobnymi liniami i na dodatek zapadnięta, niedawno zauważyłam, że zrobiły mi się paskudne doły pod oczami, moze wiecie, co może być ich przyczyną i jak sobie z nimi radzić, Z góry dziękuję za odpowiedzi
Sahira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 22:01   #2
Onexy
Zadomowienie

Dot.: mój problem - "doły" pod oczami,skąd się biorą?

"Doły" pod oczami mogą powstawać w wyniku przemeczenia/niewyspania.
Spróbuj nałożyc kostki lodu i zapytaj w aptece o jakiś krem.
Onexy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 12:15   #3
Sahira
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Fakt, jestem trochę przemęczona, ale raczej psychicznie, śpię ok. 7 godz.,często boli mnie głowa i jestem senna, czy jakieś kremy mogą pomóc, może ktoś miał podobny problem
Sahira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-28, 20:23   #4
megive
Przyczajenie

Ja od kilku lat mam sińce pod oczami, nie wiem od czego się wzięły, staram się spać codziennie przynajmniej 6-7 godzin, ale mimo to one nie znikają, czy zna ktoś może jakieś domowe sposoby na pozbycie się ich?
megive jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 14:42   #5
lidzia66
Raczkowanie

jeżeli chodzi o jakis kremik to polecam FLOS LEK żel pod oczy dostępny w aptekach (sama pracuje w aptece i to najczęściej klientki kupują), cena ok 6 zł, w skład wchodzi świetlik który stosuje się na opuchnięte powieki i przebarwienia lub z dodatkiem rumianku lub aloesu (cena ta sama), mam nadzieję że pomoże
lidzia66 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 22:41   #6
zabciajs
Zakorzenienie

Przepraszam,bo nie wiem czy mi wolno odświeżyć ten wątek po tak długim czasie. Naprawde nie wiem.

Ja rozumiem o co chodzi z tymi dołami bo tez tak mam, staram się coś znaleźć od dłuższego czasu, maści ze świetlikiem i inne są do opuchnietych oczu. A doły to nie to samo.. okłady z rumianku, ogórka na opuchnięcia nie doły.
Oczywiście słyszłam o jakiś kwasach itp, ale moja skóra jest tak delikatna,że boję się używac wszelkiego rodzaju kwasów.

Ponad rok po Wielkim Dniu...

30 Day Shred!

LEVEL2
2/10
ZAWIESZONE

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2009-09-20 o 22:43
zabciajs jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 11:52   #7
nyankoo
Przyczajenie

WLASNIE SIE ZOORIENTOWALAM ZE WATEK JEST Z 2008 :P Ahhhh, mam nadzieje, ze jednak komus innemu to pomoze.:P

Czesc Sahiro, z tego co opisujesz twoj problem to tzw ,,Hollow/Sunken Eye Syndrome'', czyli zanik tkanki tluszczowej pod oczami, wyraznie zarysowana dolina lez oraz bardzo cienka skora. Niektorzy ludzie juz tak po prostu maja, ja np sie z tym urodzilam, moja skora pod oczami jest tak cienka, ze widac doslownie kazda fioletowa zylke. Dodatkowo moje oczy sa dosc gleboko osadzone, plus jeszcze zapdniete oczodoly - kiepsko sie to prezentuje. Stosowalam setki kremow na since pod oczami, od tych drozzszych Hylexinow,Lieracow po Flosleki po 4zl, niestety na mnie nic nie podzialalo. Jedyne rozwiazanie to wypelnienie tego miejsca, sa dwie mozliwosci: wypelnienie oczodolu substancja podobna do kwasu hialuronowego lub translpantacja tluszczu(twojego wlasnego) pierwsza opcja jest malo skuteczna trzeba ja powtarzac co kilkamiesiecy, since wciaz pozostana, efekty uboczne sa b niebiezpieczne, woda mozna wejsc w reakcje z wstrzyknieta substancja i powstana tzw wory. Translpantacja tluszczu jest najlepszym rozwiazaniem, jest w 100% bezpieczna. Zwykle pobiera sie za pomoca strzykawki tluszcz z posladkow i wstrzykuje sie ja pod oczy. Mam w planach zrobic sobie taki zabieg na poczatku wiosny, slyszalam rowniez, ze nie jest nawet drogi.

Moja rada to: zainwestuj w dobre krem pod oczy(na dzien z flitrem!), koniecznie mocno nawilzajacy(poniewaz cienka skora jest o wiele bardziej podatna na utrate cennych skladnikow), szukaj tych ktore zawieraja retinol lub witamine C, moga w malym stopniu pogrubic skore pod oczami +
korektow pod oczy w kolorach brzoskwini, to zniweluje brzydki siny kolor, najlepiej w kremowej lub plynnej postaci, wazne zeby byl mocno nawilzajacy i odzywczy. PAMIETAJ zeby korektow delikatnie wklepywac a nie naciagac skore. Ogolnie obchodz sie bardzo deliktanie z tym miejscem, naciaganie czy tarcie oczy moze spowodowac ze kruche naczynka popekaja.

Mam nadzieje, ze troche pomoglam
pozdrawiam

Edytowane przez nyankoo
Czas edycji: 2009-09-21 o 12:02
nyankoo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 16:49   #8
zabciajs
Zakorzenienie

Przeraziłaś mnie... wstrzykiwanie tłuszczu.. ojj masakra...
Musze poczytać na ten temat.

Ponad rok po Wielkim Dniu...

30 Day Shred!

LEVEL2
2/10
ZAWIESZONE
zabciajs jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości