POmOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-05, 22:16   #1
drcron
Zakorzenienie

POmOCY

Bardzo prosze o pomoc
zafarbowalam wloski na asny blond ale wyszedl za jasny mial byc popielaty a wyszedl prawie bialutki wygladam okropnie i tak t3ez sie czuje nie chcialabym znow farbowac wloskow czy jest jakis sposob domowy najlepiej zeby przyciemnic troszeczke moje wlosy??
bardzo dziekuje za odpowiedz

drcron jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 22:33   #2
Eyna
Zadomowienie

GG do Eyna
Dot.: POmOCY

Płukanki mogą sprawić, że włosy będą matowe, natomiast szamponetki oblepiają włos.
Mogłabyś spróbować szamponu koloryzującego, np. loreal casting, do 28 myć, jest dość delikatny, jeśli zależy Ci na bardziej stałym efekcie to niestety z rozjaśnianych włosów każda farba się wypłukuje.
Jeśli wybierzesz ten szampon, pamiętaj aby kolor trzymać dość krótko, bo wyjdzie za ciemny.
Eyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 22:48   #3
drcron
Zakorzenienie

dziekuje za rade jutro naloze zamponetke moze cos pomoze

Stary 2008-05-05, 23:03   #4
confused_girl
Zadomowienie

L'oreal Casting wcale nie jest taki delikatny i ma niewiele wspólnego z przeciętną szamponeką, która rzeczywiście działa na zasadzie oblepiania włosów. Nie ma co prawda w składzie amoniaku, ale ma inny środek, który powoduje uchylenie blaszek włosa i wniknięcie barwnika. Na Casting wg mnie jest jeszcze za wcześnie - wymęczysz włosy. Może spróbuj jakiegoś szamponu do włosów ciemnych? Kiedyś się rozjaśniałam na średni blond i używałam od czasu do czasu szamponu Mrs. Potter do włosów ciemnych z wyciągiem z orzecha włoskiego - delikatnie je przyciemniał i nadawał śliczny złoty refleks. Może w Twoim wypadku tez delikatnie przyciemni włosy. Możesz też kupić razem z szamponem odżywkę dla mocniejszego efektu, ale nie wiem czy odzywka jest coś warta, bo nigdy jej nie uzywałam
confused_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 23:13   #5
Eyna
Zadomowienie

GG do Eyna

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
L'oreal Casting wcale nie jest taki delikatny i ma niewiele wspólnego z przeciętną szamponeką, która rzeczywiście działa na zasadzie oblepiania włosów. Nie ma co prawda w składzie amoniaku, ale ma inny środek, który powoduje uchylenie blaszek włosa i wniknięcie barwnika. Na Casting wg mnie jest jeszcze za wcześnie - wymęczysz włosy. Może spróbuj jakiegoś szamponu do włosów ciemnych? Kiedyś się rozjaśniałam na średni blond i używałam od czasu do czasu szamponu Mrs. Potter do włosów ciemnych z wyciągiem z orzecha włoskiego - delikatnie je przyciemniał i nadawał śliczny złoty refleks. Może w Twoim wypadku tez delikatnie przyciemni włosy. Możesz też kupić razem z szamponem odżywkę dla mocniejszego efektu, ale nie wiem czy odzywka jest coś warta, bo nigdy jej nie uzywałam
To podkreśliłam, jest różnica. Trzeba jednak przyznać, że casting jest dużo delikatniejszy niż np. palette, czy inny ogólnodostępny szampon koloryzujący.
Stary 2008-05-06, 11:14   #6
confused_girl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Eyna Pokaż wiadomość
To podkreśliłam, jest różnica. Trzeba jednak przyznać, że casting jest dużo delikatniejszy niż np. palette, czy inny ogólnodostępny szampon koloryzujący.
Niestety nie zgadzam sie z tym Palette nie ingeruje w głąb włosa - nie ma takiej możliwości, żeby szamponem koloryzującym rozjaśnić włosów, a Casting to robi i to nawet o kilka tonów. Oczywiście włosy po Palette wyglądają kiepsko, bo są oblepione, ale tak czy siak na miejscu autorki wątku, po silnym rozjaśnianiu, na Casting zdecydowałabym sie dopiero za ok. miesiąc. A póki co próbowałabym ratować sytuację płukankami, szamponami etc.
Stary 2008-05-06, 13:05   #7
Eyna
Zadomowienie

GG do Eyna

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Niestety nie zgadzam sie z tym Palette nie ingeruje w głąb włosa - nie ma takiej możliwości, żeby szamponem koloryzującym rozjaśnić włosów, a Casting to robi i to nawet o kilka tonów. Oczywiście włosy po Palette wyglądają kiepsko, bo są oblepione, ale tak czy siak na miejscu autorki wątku, po silnym rozjaśnianiu, na Casting zdecydowałabym sie dopiero za ok. miesiąc. A póki co próbowałabym ratować sytuację płukankami, szamponami etc.
Palette jest w ogóle jakąś pomyłką, nie polecałabym nikomu. A casting nie rozjaśni o kilka tonów, to są w stanie zrobić tylko farby i to niektóre. Zawiera wodę utlenioną, to fakt, ale w małym stężeniu. Oczywiście, że nie warto męczyć włosów i skóry głowy od razu nowym specyfikiem, ale też odradziłam naturalne płukanki, (orzech, szałwia czy co tam jeszcze przyciemnia) bo często matowią włosy, zatrzymując się na jego powierzchni.
Stary 2008-05-07, 13:14   #8
drcron
Zakorzenienie

ale to mi przyciemni a jak zrobic z bardzo bardzo bardzo jasnego blondu zrobic popielaty?? i pozbyc sie zoltych refleksow??
czy jesli naloze na wlosy plukanke taka srebrzysta czy wyjdzie rownomiernie??
dziekuje za juz zapisane rady

Stary 2008-05-07, 15:03   #9
confused_girl
Zadomowienie

Fioletowa płukanka powinna sie sprawdzić Ja swego czasu używałam Regenal Welli - fioletowy szampon do włosów blond, i byłam bardzo zadowolona.
POlecałam Ci szampon z orzechem włoskim, bo napisalaś, że włosy wyszły Ci białe i myslałam, że chcesz je przyciemnić :P
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości