jak umilić klientce oczekiwanie :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-07, 10:59   #1
wiolamroz
Raczkowanie

jak umilić klientce oczekiwanie :)

Dziewczyny, wiem że to przewijało się przez kilka różnych wątków, ale takiego głównego o tej sprawie nie ma. Otóż jak umilić klientce oczekiwanie na wyschnięcie lakieru/ na parafince i innych zabiegach w których należy odczekać te 20-30min? Jakie macie sposoby? Ja zawsze rozmawiam z klientkami albo daje im gazetke... ale chciałabym aby w tym czasie czuły się luksusowo a nie żeby myślały "kiedy już ten lakier wyschnie". Najgorzej jest również z parafinką na dłonie bo gazetki taka pani już nie poczyta - rozmawiam z klientkami i staram się umilić im czas ale nie każda jest rozmowna. CO proponujecie? Zaznaczam że narazie nie stać mnie na jakieś drogie wydatki - typu łóżko relaksacyjne
wiolamroz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 11:06   #2
efectus
Raczkowanie

GG do efectus
Dot.: jak umilić klientce oczekiwanie :)

Mialam dokladnie ten sam problem. Jesli chodzi o parafinke doszlysmy z kolezankami do wniosku, ze najleszym sposobem bedzie wygodny fotel w przyciemnionym miejscu relaksacyjna muzyka i zelowe okularki na odstresowanie, niemniej jednak jak klietka ma makijaz a zdarza sie to dosc czesto, pozostaje sama muzyka i moze jakies zapachowe swiece.

A jesli chodzi o schniecie paznokci zostaje tylko rozmowa plus przyspieszacz do wysuszania pazurkow, to jest raptem maksymalnie 7 minut ;-)

Get better or die ;D

efectus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 11:35   #3
wiolamroz
Raczkowanie

dzięki za odpowiedz nie wpadłabym sama na te okularki . A co inne dziewczyny proponują?
Stary 2008-05-07, 11:42   #4
efectus
Raczkowanie

GG do efectus

No przy lakierze to rozmowa, moze kawka, gazetka, ale przy parafinie za duzego wyboru nie masz. Nie pamietam dokladnie innych propozycji, jakis czas temu o tym dyskutowalysmy, ale wyszlo, ze to edzie najlepsza opcja. postaram sie poszukac ;]

Znalazlam, wkleje ci po kolei rozmowe, bo nie wiem czy masz konto na tym forum

------
Ja proponuje telewizje, bo zawsze co by to nie leciało klientka tam bedzie mogle zawiesic wzrok
u mnie zawsze gra program muzyczny i klientki sa tym mniej lub bardziej zajete a jak uwaznie ogladaja i nie ma w tym czasie rozmowy to moge spokojnie skópic sie na pracy
------

a ja mam dwie propozycje: jedna to fotel masujacy. można kupic taki za 2tys. albo tak ja robie manicure jednej reki a wtym czasie klientka trzyma druga dłon w parafiniea potem na odwrót, jesli tylko parafina to siedzi na fotelu masujacym i sobie gadamy albo właśnie dobrze jest miec telewizje..
------
hej, sama sie ostatnio nad tym zstanawialam i mysle ze taki kacik relaksacyjny jest calkiem niezly, tylko u mnie problem z brakiem miejcsa wiec jak narazie wymyslilam ze klientka z parafinka na dloniach czy stopkach posiedzie polezy sobie na wygodnym fotelu kosmetycznym zaslonieta parawanem i bedzie mogla sobie posluchac muzyczki przez sluchawki przez co maxymalnie sie rozluzni i wylaczy...ale kurcze podoba mi sie tez motyw zapalonych siwec ...tylko jak mowilam niespisze sie to umnie mam tylko jedno niewielkie pomieszczenie..hmmmmmmmm pozdrawiam!!!!!!
------
A tak powaznie to zawsze mozesz zaproponowac klientce masaz twarzy.pleców i 20 min z glowy chociaz w sumie sama nie odpoczniesz
-----

reszta jest o tym o czym mowilam sama ;]

Get better or die ;D

Stary 2008-05-07, 12:07   #5
wiolamroz
Raczkowanie

dzieki ale jak już mówiłam na fotel masujący narazie nie mam funduszy choć bardzo by się przydał, mam duże pomieszczenie i sporo wolnego miejsca i taki kącik relaksacyjny mogłabym stworzyc. Mam jednak zwykły fotel więc świece, okularki i kawkę, herbatki smakowe, mogłabym wprowadzić - i zrobić taki mały kącik dla relaksu, dzięki za podpowiedzi
Stary 2008-05-07, 12:25   #6
efectus
Raczkowanie

GG do efectus

Nie ma za co, jak zrobisz kacik wstaw fotke, moze mnei zainspirujesz iw koncu sama taki koncik zrobie ;]

Get better or die ;D

Stary 2008-05-07, 14:36   #7
jagódeczka
Zadomowienie

jednak często zdarza się tak, że herbatki nie da się wypić bo rękawice i parafina przeszkadzają ))
słomka? hie, hie....!
Ja zmuszam klientki groźbą aby szukały sobie wzorka na następny raz i roztaczam barwne wizje na temat : jak cudowne będą dwa tygodnie z kolejnym wzorkiem....!
Przy okazji dyskutujemy o nowym odcieniu refleksów na włosach, o odrostach i odżywkach do włosów, oczywiście o nowym fantastycznym kremie do rąk z mocznikiem i o tym, że jest super na łokcie albo o duperelkach, że dużo ostatnio pogrzebów w mieście... ( salon przy kościele...)
Na ogół jednak stosuję taki trick, który nie wszyscy mogą...
W mojej miejscowości wszyscy się znają...
wiele czasu zajęło mi ustalenie kto sie lubi a kto sie czubi. Ale działa. Staram sie w jednym czasie umawiać klientki które się znają i wiem, że same się zagadają a ja będę miała święty anielski spokój
Czasem to zgubne...
Ostatnio zrobił się balecik na 5 bab do 23.30...
za zamkniętymi drzwiami ma się rozumieć!
Nawzajem sobie doradzały.
Mąż pochwala..
Kobitki zajmują się również moją dzidzią... wtedy on ma wolne
jagódeczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-07, 18:02   #8
efectus
Raczkowanie

GG do efectus

hehehe, pomyslowa z ciebie osobka! pogratulowac! ;-)

Get better or die ;D

Stary 2008-05-08, 15:15   #9
wiolamroz
Raczkowanie

hehe ubawiłaś mnie. Tylko wiesz nie wszytkie kobitki są takie rozgadane. Mam kilka takich do których non stop mówie ( o pogodzie, gwiazdach, pielęgnacji itp) a one tylko przytakują
Stary 2008-05-08, 15:39   #10
Sunny Tiger
Wtajemniczenie

Dziewczyny tak czytam i myślę sobie o swoich doświadczeniach jako klientka - bo nie jestem z branży. Bardzo dobrze, że próbujecie zagadywać klientki, mimo że niektóre są mało rozmowne. Kiedyś zdarzyło mi się żelować paznokcie u babki która nic nie mówiła oprócz proszę włożyć do lampy, wyjąć z lampy, to jak malujemy itp. Sama próbowałam jakoś nawiązać rozmowe, ale groch o ścianę. Po prostu myślałam że tam zasnę zaraz ! Mimo że paznokcie były naprawdę dobrze zrobione, już drugi raz do niej nie poszłam.
Stary 2008-05-08, 16:35   #11
wiolamroz
Raczkowanie

ooo to może ty powiedz od strony klienta jak chciałabyś aby w gabinecie zająć twój czas, abyś poczuła się miło i luksusowo? np podczas pedicure lub zabiegu parafinowego? Prócz rozmowy bo to oczywiste.
Stary 2008-05-08, 19:17   #12
Sunny Tiger
Wtajemniczenie

Myślę że taki kącik relaksacyjny ze świeczkami zapachowymi i maseczką to faktycznie świetna sprawa Jeśli to jest stała klientka to fajnym motywem jest zanotowanie sobie gdzieś jaki zapach i muzykę klientka lubi najbardziej. Jak przy następnej wizycie zapalisz jej ulubioną świeczkę i włączysz ulubioną muzykę to na pewno poczuje się wyjątkowo i wszędzie będzie Cię polecać
Stary 2008-05-08, 21:21   #13
smileofangel
Zakorzenienie

a ja ze swojej strony jako klientka i jako tworzaca powiem cos a propo tej ciszy podczas zabiegu... nie wszystkie i nie zawsze chca rozmawiac szczerze mowiac ja jestem milczkiem i jak robie komus to owszem rozmawiam ale nie naciskam jakos ale jak ja korzystam z jakiejs uslugi to uwielbiam oddac sie swoim myslom nie lubie jak mnie zagaduje kosmetyczka :/ po chwili jak odruchowo odcinam rozmowe czuje sie skrepowana ze ona mysli ze jestem jakims mrukiem a dla mnie po prostu wazna jest cisza spokoj i jakas taka intymnosc/anonimowosc itp choc wiem ze czasem w gabinecie tocza sie rozne rozmowy :P
Stary 2008-05-08, 22:21   #14
jagódeczka
Zadomowienie

oj różne....
to wbrew pozorom trudna praca. Trzeba być wygadaną babą a jednocześnie dyskretną damą.
Czasem też trudno być damą....

Stary 2008-05-09, 09:56   #15
efectus
Raczkowanie

GG do efectus

Racja, w karcie klienta mozna zapisac upodobanie klientki, faktycznie poczuje si ewtedy naprawde wyjatkowo ;-) Musze wygospodarowac miejsce na taki kacik, koniecznie ;]

Get better or die ;D

Stary 2008-05-09, 11:50   #16
villemcia
Wtajemniczenie

GG do villemcia

sama ostatnio nad takim kacikiem myślałam ale nie za bardzo mam jak go zrobić.

za to u mnie klientki jak robie im zabiegi, albo czekaja na wyschnięcie lakieru lub muszą z parafinką siedzieć- to patrza na wielkie akwarium i rybki- każdą to wycisza i lubią sie popatrzeć
poza tym jest albo muzyczka albo telewizor...

ale ze świeczkami fajny pomysł...ja myslałam jeszcze o jakiś kadzidełkach z delikatnym zapachem
Stary 2008-05-10, 02:45   #17
jagódeczka
Zadomowienie

niedawno była u mnie jedna kobitka która sprzedaje lampy zapachowe. Drogie jak diabli 100 - 800!?! peelenów.
ale zapaliła jedną na próbe.....
jeeeeesssssssssuuuuuuuuuu u! Jaki zapach ....
8 godzin pachniało!
Stary 2008-05-11, 21:25   #18
wiolamroz
Raczkowanie

u mnie telewizor by się przydał, no ale niestety narazie nie mam funduszy . Dzięki za podsuwane pomysły
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości