Proszę o poradę drogie Wizażanki! Koleston+rozjaśniacz?Pora dźcie coś na moje włosy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-08, 19:37   #1
Lyeta
Raczkowanie

Proszę o poradę drogie Wizażanki! Koleston+rozjaśniacz?Co radzicie na moje włosy!

Witam.

Szukałam postu pod jaki bym się mogła podpiąć jednak nie znalazłam więc pozwoliłam sobie założyć nowy.

Proszę o radę dziewczyny znające się chociaż trochę na koloryzacji farbami profesjonalnymi, oraz wszystkie życzliwe Wizażanki, możecie się po prostu wypowiedzieć co zrobiłybyście na moim miejscu.

Wiem, że mam skłonność do rozpisywania się więc jeżeli przenudzę to zachęcam do przejścia od razu do opcji jakie mam i udzielenia porady- za każdą będę bardzo wdzięczna

Od jakiegoś czasu schodzę z rudych włosów (tak, tak wiem )do blond. Obecnie moje kłaki mają kolor jak na zdjęciu 1 i 2 po płukance i niebieskich szamponach (to jest najbardziej wiarygodny kolor bez flesza). Tam gdzie były pasemka są praktycznie siwo-fioletowe ale na ciemniejszych włosach na rudawe przebłyski niestety niespecjalnie działają te specyfiki. Zresztą włosy po nich są sztywne i matowe.

Zdjęcie 3 i 4 przedstawiają ich kolor po zmyciu się owych specyfików ,jak widać włosy bardziej się błyszczą i po mojemu wywijają (po płukankach i szamponach do blond są sztywne i ni jak się nie kręcą), chociaż kolor jest troszeczkę przekłamany- przez flash aparatu.

Jeszcze 5 tyg. Temu mój kolor wyglądał jak na 5 zdjęciu- było to po kolejnym rozjaśnianiu i położeniu farby Viking. Jak widać dzisiaj z niego nie zostało praktycznie nic i wydaje mi się jakby włosy się…. Przyciemniły…a już na pewno nie mają w sobie tego ładnego perłowo-jasnego odcienia.

Tak więc postanowiłam się przerzucić na farby profesjonalne z nadzieją że okażą się bardziej trwałe, zresztą chcę włosy jeszcze bardziej rozjaśnić, do takich jakie miałam na 5 zdjęciu na grzywce przy fleszu,- jednak całą operację chcę wykonać w domu, z zasady nie chodzę do fryzjerów na farbowanie

Jeżeli chodzi o kondycje włosów to się nie martwię- od 5 tyg. intensywnie je odżywiam i kuruję- wiadomo ze zniszczonych farbowanych barwnik się wypłukuje. Obecnie są w stanie b. dobrym. Zresztą mam krótkie włosy i zamierzam je jeszcze skrócić- zrobić jakąś geometryczną fryzurę podkreślającą perłowy kolor. A jak coś nie wyjdzie to na jeżyka- nie boję się zmian.

Ale do rzeczy bo się rozpisałam. W ruch wejdą farba Welli koleston specjal blond 12/11 i Ew. rozjaśniacz- oczywiście również profesjonalny. Odrosty mam w kolorze raczej jasny szatyn- kolor na głowie przedstawiony. I teraz mam opcje:

• opcja 1- Użyć tej farby z 12% i nie robić nic więcej licząc, że jakoś mi trochę rozjaśni włosy i wystarczająca będzie dla odrostów (wiem, wiem farba nie rozjaśnia farby ale zawsze trochę łapie).

• opcja 2- Na stronie Welli dot. Stosowania farby jest wskazówka :” W celu wzmocnienia efektu rozjaśnienia na długości włosa oraz na końcówkach należy sporządzić mieszankę farbującą z Welloxonem Perfect o stopień mocniejszym od stosowanego u nasady włosa.” Zrobić tak i na włosy nałożyć mieszankę z 12% a na odrosty 9%? Czy 9% wystarczy do rozjaśnienia mi odrostów? Czy może w ogóle na włosy 18% na odrostu 12?% ale to już chyba hardcore

• opcja3 -Rozjaśnić trochę wstępnie włosy tym profesjonalnym rozjaśniaczem- teraz pytanie czy tylko włosy farbowane a odrost po prostu chwycić farbą z 9% ( 12%?)Przecież logicznie rzecz biorąc jeżeli użyję rozjaśniacza to farba się będzie mniej trzymać prawda? Więc jedna opcja robię to wszystko w ten sam dzień (z odrostami lub tylko na włosy farbowane).
  • 4- I ostatnia opcja- rozjaśniam włosy rozjaśniaczem tydzień przed (czyli jutro ) również albo z odrostami lub bez i czekam tydzień zamykając maskami łuski włosa i po upływie 7 dni traktuje je w/w farba. I znowu pytanie z 12% czy 9%? Na stronie Welli pisze że specjal blond z 9% rozjaśniają o 3 odcienie więc na rozjaśniane włosy byłoby to aż nadto ale wtedy musiałabym zrobić rozjaśniaczem też odrosty tydzień przed.

Co radzicie drogie Wizażanki? Tylko proszę mnie nie kierować do fryzjera, wole sama wziąć odpowiedzialność w swoje ręce niż zapłacić komuś i nie mieć wpływu na to czy potem wyjdę zadowolona czy zrozpaczona

Serdecznie pozdrawiam i liczę na Wasze zdanie odnośnie tej sprawy

Oczywiście jeżeli będziecie chętne z przyjemnością wkleję po zdjęcia tegoż przedsięwzięcia

p.s przepraszam za błąd w tytule nie podołałam z jego edycją ;P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg na forum1.JPG (29,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg na forum2.JPG (33,3 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg na forum3.JPG (65,8 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg na forum4.JPG (70,4 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg na forum5.jpg (269,4 KB, 19 załadowań)
Lyeta jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości