Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-09, 09:50   #1
kludii99
BAN stały

Ból dziąsła

WITAM!
Mam takie pytanie... 3 dni temu zaczęło boleć mnie dziąsło, nad górną prawą piątką. Jest to taki ból jakby mi się coś tam wbiło :/ patrzałam do lusterka, dziąsło jest trochę zaczerwienione. Dzisiaj spojrzałam też do lusterka i pojawiły się na tym dziąśle takie 2 małe białe kropeczki, no i właśnie się zastanawiam, czy to przypadkiem nie jest ropa jeżeli tak to skąd ona sie tam wzięła skoro tej górnej prawej piątki nie mam, a reszte zębów z prawej strony ( i tych na górze i tych na dole) mam zdrowych konieczna jest wizyta u lekarza? Proszę napiszcie mi co to jest? Ja sie paniecznie boję dentysty.....

Czekam na odpowiedź.
kludii99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 20:11   #2
rozmarzona1
Raczkowanie

Dot.: Ból dziąsła

http://instytutblendamed.pl/Bibliote...,article_id,17

To artykuł o chorobach dziąseł. Przeczytaj, zapewne masz kolejne stadium zapalenia dziąsła. nie ma co ryzykować, lepiej udać się do dentysty, bo podobno to właśnie choroby dziąseł są główną przyczyną utraty zębów u osób dorosłych. Zęby ma się tylko jedne...te naturalne Lepiej o nie dbać, niż potem wstawiać sobie sztuczny, perłowy uśmiech
rozmarzona1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 07:49   #3
kludii99
BAN stały

Dot.: Ból dziąsła

Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź troszkę sie naczekałam hehe

Powiem Ci, że juz mi to zeszło :/ więc już teraz sama niewiem, ale i tak udam się do dentysty.

Jeszcze raz dzieki za odzew
kludii99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 16:19   #4
Dominko
Raczkowanie

afty?

Z opisu to mi wygląda na AFTY, jest to coś jak opryszczka, rowniez wirusowe ale robi sie w ustach. Moj chłopak miewał taki problem i tak jak ty na początku sadził ze cos mu sie wbiło w dziąsło Mogę cie pocieszyc ze jeśli to rzeczywiscie afty to same znikną po kilku dniach ale zanim znikną moze sie ich pojawic niestety wiecej . Zeby je szybciej przepędzic mozna smarowac preparatem DENTOSEPT A do kupienia w aptece. Moj chłopak smarował to tez zelem stomatologicznym o nazwie SACHOL, rowniez do nabycie w aptece.
Dominko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 20:26   #5
rozmarzona1
Raczkowanie

Dot.: afty?

Ale przede wszystkim zaleca się wizytę u dentysty Nieprzyjemnie, ale zazwyczaj skuteczne.
rozmarzona1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 08:04   #6
azizza
BAN stały

Dot.: afty?

Hej dziewczyny jeśli jesteście z WAWY lub okolic to w problemie może wam pomóc aktualne badanie kliniczne. Wystarczy znaleźć trochę czasu i ochotę pozbycia się problemu.

Ośrodek Badań Klinicznych poszukuje
osób, u których aktualnie występują
bolące AFTY w jamie ustnej
do udziału w eksperymencie leczniczym

Zgłoszenia telefoniczne: 22 572 5940, 22 572 5911,
bezpłatna infolinia: 0 800 170 370
lub osobiście w siedzibie ośrodka
przy ul. Pawińskiego 5 (Warszawa-Ochota),
w godz. 09.00 – 17.00.

Rejestracja na stronie: WWW.CIEKAWEBADANIA.PL

Udział w eksperymencie obejmuje 3 wizyty w ośrodku połączone z badaniem jamy ustnej, stosowanie produktu leczniczego na afty oraz konsultację stomatologiczną połączoną z zabiegiem leczniczym zaleconym przez stomatologa.
azizza jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości