Mój wygląd to tragedia - pomożecie? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-04-16, 22:47   #151
bastylianka
Raczkowanie

Dot.: Mój wygląd to tragedia - pomożecie?

Z tymi szamponetkami to uważaj, bo masz jasne włoski, a one lubią strzelić psikusa z kolorem!!

I w ogole to konieczna jest ta henna brwi? Ja bym zostawiła taki kolor jaki jest szczerze mowiac, ale moze się nie znam

A prostowanie faaakt, mega niszczy włosy, wiem to po sobie, ale z drugiej strony, mam taki typ wlosa ze ani to kręcone ani proste i jakos je czasem okiełznać trzeba :P

A co do białej perły sama stosowalam fakt efekt był ale trzeba na niego troche popracować i też troszke odcierpieć - nadwrażliwe zęby i koszt około 45zł.
I tu jeśli nie chcesz od razu zacząć z białą perła choćby z powodów finansowych to np na mnie też dobrze działa lacalut white chyba tak to sie pisze :P
13.06.2009
bastylianka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 23:31   #152
Inrei
Przyczajenie

Jedną rzecz Ci bardzo polecę na stopniowe zmiany - hennę!
Kolor utrzymuje się koło 4 tygodni, a niesamowicie odżywia włosy. Jest dobry na małe zmiany. (ja mam dużą zmiane, z myszatego na jasną czerwień, ale nie narzekam) a szamponetki beleee, uciekaj z tym. Często są mocniejsze niż farby! Mi farba zmywa się w ok miesiąc, szamponetka trrzymała się póki nie ścięłam włosów!

Co do cery - chodzi o to, żeby być systematycznym. Rano myjesz twarzy, przecierasz tonikiem, nakładadsz krem nawilżający(matujący, tonujący, antybakteryjny)korektor, podkład, puder... Przychodzisz do domu zmywasz, tonik, wcierasz krem i punktowo. Wieczorem znów myjesz twarz, tonik, krem na noc i punktowo. Nie jestem pewna, czy mnie nie zjedziecie, ale ja tak robię i efekty niesamowite.

co do tonika - ja najpierw używam mocnego, z alkoholem, a potem leciutkiego z ziaji (tego ogórkowego, chyba też masz )

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

aha! Henna np z Venity
Inrei jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 19:20   #153
biedronka91
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Inrei Pokaż wiadomość
Co do cery - chodzi o to, żeby być systematycznym. Rano myjesz twarzy, przecierasz tonikiem, nakładadsz krem nawilżający(matujący, tonujący, antybakteryjny)korektor, podkład, puder... Przychodzisz do domu zmywasz, tonik, wcierasz krem i punktowo. Wieczorem znów myjesz twarz, tonik, krem na noc i punktowo. Nie jestem pewna, czy mnie nie zjedziecie, ale ja tak robię i efekty niesamowite.
I bardzo dobrze robisz. Systematyczność przy cerze problemowej to podstawa.
Stary 2009-04-18, 20:50   #154
Madelie
Zadomowienie

Wybacz, ale nie wiem, czego Ty właściwie oczekujesz - najpierw piszesz, że chciałabyś zmienić swój wygląd, a potem do wszystkich propozycji odnosisz się negatywnie.
Cytat:
Napisane przez iwona1992 Pokaż wiadomość
Bardzo chciałabym coś zmienić w swoim wyglądzie (…) A w zasadzie to dużo chciałabym zmienić. Przede wszystkim fryzurkę...

Będąc na Twoim miejscu, zaczęłabym od skrócenia włosów. Wiem, że Twoja mama jest niechętnie nastawiona do tego pomysłu, ale moim zdaniem powinna zrozumieć, że jej nastoletnia córka chciałaby mieć modną i twarzową fryzurkę. Długie włosy wcale nie dodają urody, jeśli obcięte są beż żadnego kształtu i pomysłu, tym bardziej, że i tak przeważnie nosisz je spięte w kucyk. Wydaje mi się, iż w Twoim przypadku sprawdziłaby się fryzura do ramion (moja propozycja w załączniku) - pozbyłabyś się ciężaru włosów i Twoje loki lepiej by się prezentowały, natomiast jeśli zdecydowałabyś się na ich wycieniowanie, nabrałyby dodatkowo puszystości

Cytat:
Jakoś tak grzywka na bok (bez spinania) mi nie leży. Raz, że podwija się we wszystkie strony - nawet prostownica słabo sobie radzi, a dwa, że leci mi do oczu i nie umiem się przyzwyczaic...

Poza tym, mam z grzywką taki problem, że zawsze się rozchodzi (wilk to się nazywa?) i w jednym miejscu włosy zawsze wyżej sterczały niż gdzie indziej.

Tak jak pisały inne dziewczyny, tę grzywkę przydałoby się zapuścić. Na początek możesz ją prostować i układać na bok - jeśli jest Ci trudno zrobić taką fryzurę, to powinnaś pomyśleć o ścięciu jej na skos i wycieniowaniu - wtedy będzie łatwiej. Co do wilka - też miałam taki problem, ale mój fryzjer doradził mi sczesywanie na czoło włosów z tyłu głowy i znalezienie momentu, w którym grzywka sama się ułoży

Cytat:
Do fryzjera się wybieram wkrótce, czy dobry trudno powiedzieć - ide prywatnie do znajomej do domu.

Proszę Cię, nie rób tego. Znajoma w domu na pewno nie ostrzyże Cię tak dobrze, jak fryzjer w salonie, który zna najnowsze trendy i ciągle podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach. Wystarczy, że profesjonalista nada Twojej fryzurze kształt, a na podcinanie końcówek możesz potem chodzić do znajomej. Zajrzyj na wątek fryzjerski - tam na pewno znajdziesz adresy godnych polecania salonów, niedaleko swojego miejsca zamieszkania.

Cytat:
Co do pielegnacji, nie myje zbyt często, maks. 2 razy w tygodniu (...), zawsze wydawało mi się, że czeste mycie niszczy włosy (mylę się?)

Źle myślałaś - włosy powinno się myć tak często, jak tego wymagają. A mycie głowy dwa razy w tygodniu jest jak dla mnie zwykłym brakiem higieny

Farbowanie zdecydowanie odradzam - Twój naturalny kolor jest bardzo ładny, więc nie ma sensu go zmieniać. Zresztą, jak sama zauważyłaś, nie jest to jednorazowa inwestycja - jeśli Twoje włosy szybko rosną, to będziesz musiała często farbować odrosty. U fryzjera taka przyjemność kosztuje od 100 zł w górę, farby do użytku domowego są co prawda znacznie tańsze, ale też bardziej niszczą i wysuszają włosy.

W sprawie trądziku niestety nie będę mogła Ci doradzić, bo sama nigdy nie miałam z nim problemów. Uważam natomiast, że jeśli Twój dermatolog ciągle przepisuje Ci te same lekarstwa, mimo iż widzi, że są one nieskuteczne, to powinnaś go czym prędzej zmienić. Jeśli chodzi o pielęgnację twarzy i makijaż, zdałabym się na lekki podkład lub krem tonujący i korektor, a do tego tusz do rzęs, błyszczyk i róż, który ładnie wymodelowałby rysy twarzy.

Cytat:
Co sądzicie o kosmetykach Oriflame? Jakie radzicie firmy z kosmetykami, ale niezbyt drogimi (budżet ograniczony)?

Ja nigdy nie używałam kosmetyków Oriflame - nie odpowiada mi forma ich sprzedaży. Wolę produkty, które mogę wypróbować w drogerii, zamiast zamawiać w ciemno z katalogu. Z niedrogich kosmetyków do makijażu polecam firmę Maybelline - niedawno wypuścili na rynek serię kosmetyków mineralnych Pure Mineral- może byłby to dobry pomysł dla cery trądzikowej? Z kosmetyków do pielęgnacji możesz wypróbować serie Garnier Czysta Skóra (zdjęcie produktów w załączniku) lub Nivea Young.

Cytat:
Co do henny - to nigdy bym o tym nie pomyślała, ale masz rację. Z tym że jeszcze sie z tym wstrzymam - chyba nie ten wiek .

A czemu niby wiek nie ten? Skoro malujesz rzęsy tuszem, to równie dobrze możesz je przyciemnić henną. Uważam, że to świetny pomysł na poprawienie swojego wyglądu niewielkim kosztem

Na koniec, wspomnę jeszcze o Twoim sposobie ubierania. Szczerze powiedziawszy, zanim kliknęłam, żeby powiększyć Twoje zdjęcia z pierwszego postu, myślałam, że ten wątek założyła jakaś 30-letnia pani, a nie nastolatka.

Cytat:
Zdjęcia w kostiumie są z komuni kuzyna i z Parlamentu Europejskiego, a tam jednak trzeba się było ubrać elegancko...

Tę garsonkę ze zdjęć powinnaś jak najszybciej wyrzucić - żakiet jest zbyt szeroki w ramionach (czyżby miał tam wszyte poduszki?), za ciasny w talii (koło guzików robią Ci się nieestetyczne fałdy), a poza tym uszyty z paskudnego materiału i w dodatku haftowany w jakieś tandetne kwiatki. Rozumiem, że do Parlamentu Europejskiego nie można się wybrać w dżinsach, ale elegancki strój to niekoniecznie bezkształtna garsonka, która upodabnia Cię do Renaty Beger
Cytat:
O co chodzi z ta "analizą kolorystyczną"?

Analiza kolorystyczna to w dużym skrócie dobór odpowiednich kolorów, pasujących do naszego typu urody. Polecam zajrzeć do tego wątku i odpowiedzieć na pytania, które się w nim znajdują

Cytat:
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Cytat:
2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
3. Piegi - jeśli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Pozdrawiam i mam nadzieję, że udało mi się pomóc.

PS. Czy pochodzisz ze wsi Chybie w woj. Śląskim?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg vanessaannehudgens_net-kidchoiceawards2007-b005.jpg (99,0 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg newsletter_pure_produits.jpg (13,5 KB, 24 załadowań)
Stary 2009-04-18, 21:36   #155
Klac18
Przyczajenie

Wiec tak. Na pierszy rzut oka, przypomnialas mi strasznie Ule , glowna bohaterke serialu pt "brzydula" ale tylko z wlosow. Musisz koniecznie zapuscic grzywke, i podpinac spinkami lub wsowkami do tylu do czasu az ci nie odrosnie. Jak juz bedzie wystarczajaco dluga bierz ja na bok.
Sama mialam grzywke co przydawalo sie do zaslaniania tradziku. Ale mozesz mi uwierzyc, ze solarium nie sluzy jedynie do opalenia skory ale takze do jej w pewnym sensie 'regeneracji'. Ja nienawidzilam solar, i smialam sie a tych pustych blondynek..ale ktos mi wkoncu zrobil wyklad na ten temat, poszlam i co sie okazalo? 3/4 pryszczy nie widac. A w dodatku dzieki ciemniejszej karnacji bd ci latwo znalezc dobry podklad. Powinnas tez uzywac kredki, a jezeli chcesz koniecznie byc blada kub w Rossmanie podklad Nivea , taki niebieski. Jak bylam bledsza uzywalam go, gdyz dostosowuje sie do naturalnego koloru skory i zaslania wypryski. Chociaz szczerze to ja ci polecam zmienic karnacje.
Mozesz tez zafarbowac wlosy na cieply brąz, lub czekoladke. Byloby uroczo :3 Masz piękne fale i bron boze ich nie prostuj!! Mozesz poszukac w internecie jak ladnie upinac krecone wlosy. Znajdziesz sporo informacji i problem z wlosami z glowy.
I z tego zaslaniania czola grzywka i tak ci nie wychodzi, bo masz malo wlosow zebranych na grzywke i cale czolo i tak widac XD podpinaj ją do tyłu, zapusc wez na bok i podpinaj ladnie. Np. zostawiaj po bokach 2 'krecone wloski' lub jak to nazywaja 'zostawiaj sobie pejsy XD" a reszte ladnie spinaj do tylu. Pogrzeb a cos znajdziesz Pzdr^^

Maybe you should eat make up? You can try be pretty on the inside, bitch.
Klac18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 13:37   #156
Olcia
Zakorzenienie

Madelie swietne rady

Klac18 tradzik po solarium tylko pozornie schodzi... niestety nie masz racji, ze polepszy wyglad cery, ewentualnie tylko chwilowo, a nie o to w leczeniu chodzi.
Ja chodze na solarium, lubie byc opalona, ale bez przesady, zeby chodzic po to, zeby latwiej bylo dobrac podklad.
Olcia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 15:34   #157
Ehinokokus
Zadomowienie

Madelie- faktycznie - cenne rady.
Iwono 1992 - my chcemy Ci pomóc lepiej wyglądać. Myślę, że dziewczyny udzieliły Ci bardzo wielu cennych rad - i fajnie by było z nich skorzystać .
Ehinokokus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 01:35   #158
Wołodia
Raczkowanie

Wow slicznie teraz wygladasz, wloski bym zostawila tak jak teraz(oczywiscie mozesz sobie poekserymentowac z szamonetkami i wyprostowac od czasu do czasu). Powtorze raz jeszcze co napisalam w poprzednim poscie: Blyszczyki! Dzuo i rozne kolory!! Kup pare i zobacz, w ktorym kolorze Ci najladniej. I posluchaj rad wizazanek co do zabkow, dobrym sposobem tez jest soda oczyszczona dodana do pasty , tylko nie za czeto zeby szkliwa nie niszczyc Ciuszki nos bardziej dziewczece i dopasowane, ladnie wygladasz na tym zdjeciu po metamorfozie i taki styl Ci sluzy w koncu jestes mloda dziewczyna i tak tez sie ubieraj
Wołodia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 03:48   #159
leticia83
Raczkowanie

Jak popatrzylam na Twoje zdjecie i cerę to nasunelo mi sie pytanie czy jesz moze duzo czekolady albo czegos przez co twoja skora moze tak reagowac? Ja osobiscie mialam i mam do tej pory problem z czekolada. Uwielbiam ale na drugie dzien cala twarz...masakra. Moze problem tkwi w odzywianiu... Nie wiem nie znam sie ale taka sugestia.
A co do wlosow no to moje tez sie troche kreca a zwlaszcza grzywka wiec prostuje grzywke bo reszta lokowana mi sie podoba. A wierz mi ze samo prostowanie grzywki czy wlosow wokol twarzy nie zajmie ci nawet 5 min. I nie trzeba uzywac na maksa rozgrzanej prostownicy. Wazne zeby je wyprostowac a nie "ulizac".
To tyle ode mnie. Powodzenia.
leticia83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 10:03   #160
Hazel Eyes
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez bastylianka Pokaż wiadomość
A co do białej perły sama stosowalam fakt efekt był ale trzeba na niego troche popracować i też troszke odcierpieć - nadwrażliwe zęby i koszt około 45zł.
I tu jeśli nie chcesz od razu zacząć z białą perła choćby z powodów finansowych to np na mnie też dobrze działa lacalut white chyba tak to sie pisze :P
jest jeszcze biała perła w pedzelku, kosztuje ok 25 zl. nie trzeba juz tyle "pracowac" jak to opisala kolezanka bastylianka, z reszta co to za ciezka praca z tymi nakladkami? :|
co do tej nadwrazliwosci to nie u kazdego wystepuje. u mnie nic sie nie działo, nie bolalo, nie "napracowalam sie".
i mysle ze koszt tez nie jest wysoki w porownaniu do tego co proponowaly inne wizazanki, czyli profesionalnego wybielania czyli chyba ok. 600 zl.
Stary 2009-04-20, 20:52   #161
iwona1992
Raczkowanie

GG do iwona1992

To nie jest tak, że ja się boję zmian, tylko nie chcę zrobić jakiejś głupoty i stopniowo wprowadzam zmiany.

Co do cery wzięłam się ostrzej: pilnuję co jem, pilnuję co używam na buzię, piję dużó, żeby usuwać toksyny z organizmu i planuję wizytę u kosmetycznki i dermatologa.

Włosy - proszę nie sugerować się tymi pierwszymi zdjęciami, włosy już wyglądają znacznie lepiej. Nie mam takiej grzywki (jest długości twarzy, podpinam lub jest lużno przy rozpuszczonych włosach), są skrócone (do łopatek), przerzedzone, pocieniowane. Spróbowałam szamponetki - różnicy zbytniej nie widać, włosy są tylko jednolite. Za jakiś czas spróbuję innego odcienia, jak mi się jakiś spodoba to może coś zrobię na dłużej, ale raczej nie planuję na stałe farbować. A co do fryzjerki to nie chodzę do osoby, która się tym nie zajmuje, tylko do profesjonalnej osoby, która na co dzień pracuje w salonie jako fryzjerka, ale prywatnie jako do znajomej bo taniej i bez kolejki...

Ubrania - garsonki nie wyrzucę! Może z białą bluzką wygląda to po prostu zbyt oficjalnie. Teraz łączę ją z jakimiś kolorowymi bluzkami - czerwona, fioletowa, w kratkę. Popatrzyłam na te pierwsze zdjęcia i faktycznie nie wygląda ona na nich zbyt ładnie, ale wydaje mi się że na żywo znacznie korzystniej - fałdy i cała reszta to chyba wynik postawy do zdjęcia, ale ja nigdy fotogeniczna nie byłam... Na co dzień naprawdę ubieram się inaczej, bardziej młodzieżowo. Lubię krótkie spódniczki, jeansy, i najróżniejsze bluzki. Więc bez obaw, tak tragicznie nie jest. Poza tym dużo z tych zdjęc to robione w domu, w zwykłych prostych ciuchach, napotrzeby pokazania twarzy. Mój właściwy styl to chyba tylko tym zdj. z miniówką i różową bluzką

Tamtymi pierwszymi zdjęciami, które są sprzed roku naprawdę proszę się nie sugerować, bo od tamtego czasu dużo się zmieniło!

Kosmetyki różnego rodzaju też wprowadzam powoli, ale chyba same rozumiecie, że jako nastolatkę hamuje mnie budżet złożony tylko z marnego kieszonkowego - mam wybór: albo tanio dużo i byle jak, albo nieco drożej konkretniej i lepsza jakość. Chyba same przyznacie, że lepsze to drugie!

Madelie Tak Chybie w woj śląskim, to niedaleko Cieszyna (choć chyba jedno w Polsce jest), a w zasadzie to jego okolice, a Ty też z tych okolic?
iwona1992 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 21:46   #162
cotynato
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Send a message via Skype™ to cotynato

Nie chciało mi się czytać wątku całego , ale przeczytałam początek i koniec. Metamorfoza to coś więcej niż nałożenie odżywki i pomalowanie paznokci. Dziewczyny doradzają ci dobrze .
Co do prostownicy to też bym ci radziła. Bez urazy ale masz grzywke jak karykaturalnie przedstawiona BrzydUla z tvn.
Ja sama kupiłam prostownice za 160 zł, swietnieprostuje i nie niszczy wlosow w takim stopniu jak poprzednie.
Rozumiem opcje z szamponetką bo też bym podeszła do tego ostrożnie , ale przydałoby ci sie jakies mocniejsze podkręcenie włosów albo wyprostowanie, coś konkretnego. Nie znam się ale taka moja opinia. pozdrawiam

St. zamówień
wym

♥F.M[SIGPIC][/SIGPIC]

[*]
cotynato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 16:57   #163
iwona1992
Raczkowanie

GG do iwona1992

Już nie mam takiej grzywki...
Stary 2009-04-21, 17:28   #164
cotynato
Zakorzenienie

ok teraz doczytałam.

Kosmetyki różnego rodzaju też wprowadzam powoli, ale chyba same rozumiecie, że jako nastolatkę hamuje mnie budżet złożony tylko z marnego kieszonkowego - mam wybór: albo tanio dużo i byle jak, albo nieco drożej konkretniej i lepsza jakość. Chyba same przyznacie, że lepsze to drugie!

Błagam Cie !! Nastolatka ? Kochana mam nadzieje że ta garsonka o którą się tak wykłócasz to tylko okazyjnie zakładane ubranie ?
Po 1 . Słuchaj jesteś młodą osobą, nie możesz wszystkiego opierać na tym co powie twoja mama - zapewne jej zdanie jest dla ciebie ważne , ale zauważ że jest to strasza kobieta , która ma inne podejście do mody , wyglądu kobiet itp.
Dlaczego tak panicznie wyliczasz wszystko to co niszczy włosy? Jeżeli zainwestujesz w dobrą prostownice z jonizacją i odpowiednimi płytkami będziesz miała włosy o wyglądzie lepszym niż teraz. Te o ile się nie mylę rozdwajają się i puszą . Sprawiają wrażenie takich mało zadbanych. Jesteś młoda, powinnaś zaszaleć i zrobić coś co faktycznie nazwiesz metamorfozą.
Pamiętam jak kiedyś pofarbowałam włosy i wyszły mi lekko fioletowawe ( chyba oberzyna) i nie wspominam tego jakoś tragicznie ale z uśmiechem na ustach. W koncu nie straciłam włosów - ich kolor się tylko chwilowo zmienił. Piszesz że wyglądasz tragicznie , więc albo oczekujesz komentarzy ,, nie nie!! jest cudownie,, .. albo serio wiesz jak jest i cos z tym robisz. Ja nie chce cie obrazac , ale twoj upor jest w tym momecie .

ja powiem tak. masz włosy do ramion , ja na twoim miejscu zrobiłabym ciemniejszy kolor, ale nie odrobinę , ale odważniej. Pokręciła tak jak koleżanka wcześniej przedstawiła , albo wyprostowała . Nałożyła nawet ciemniejszy podkład , doda ci kolorytu- i zatuszuje niedoskonałości i dodatkowo delikatnie wymodelować różem policzki . Mocniej wytuszować rzęsy i zrobić porządek w szafie.
Mówisz ze małe fundusze. jak się chce to sie kupi w miarę dobrze i tanio .
Prosze otworz ta skorupke i dopusc do siebie rady bo serio chcemy dobrze.

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Znalazłam własnie zdjęcie z wyprostowanymi włosami super. nie wiem czemu się aż tak bronisz, ale już się nie wkręcam pozdrawiam

St. zamówień
wym

♥F.M[SIGPIC][/SIGPIC]

[*]
Stary 2009-04-21, 19:15   #165
mandarynkaaa
Raczkowanie

Iwono, grzywka sprzed roku faktycznie była jak u Brzuduli z tvn-u, Ula się opamiętała i już jej nie ma, czyli zaczesuje na bok, Tobie też radzę, chyba że sama już to zrobiłaś. Nie pozbywaj się jej, tylko właśnie zaczesuj na bok.

Co do długoś włosów, skoro Twoja mama takie lubi to niech sobie sama takie nosi, swego czasu miałam taki sam problem z mamą. Pierwszy raz do fryzjera puściła mnie w III gim. Nigdy się nie malowałam. W ciągu roku z brzydkiego kaczątka stałam się piękną dziewczyną, nikt nie możę uwierzyc, że aż tak się zmieniłam. Szkoda żę dopiero tak późno.. chciałam sie malować, przyciemnic włosy - wtedy każy uważał, że po co, że lepiej bez. Po roku wszyscy nagle zmienili zdanie, nawet mama.

Z Tobą też tak będzie, zobaczysz. Po zdjęciach widać, że jesteś ładna, tylko ta fryzura Cię oszpaca. Wystarczy wziąć się za siebie, a osiągniesz swój cel.

Włosy możesz przyciąć kilka cm. tylko nie cieniuj ich mocno, bo będą się źle układay i zrobi Ci się szopa:/. Proponuje grzywkę na bok, którą będziesz prostować, reszta włosów niech będzie jaka jest. Możesz je delikatnie rozjaśnić szamponetką.
pozdrawiam
mandarynkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 19:22   #166
Madelie
Zadomowienie

Cytat:

Święta racja - lepiej jest kupić mniej kosmetyków, ale za to lepszej jakości Skórę mamy w końcu tylko jedną
Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Jeżeli zainwestujesz w dobrą prostownice z jonizacją i odpowiednimi płytkami będziesz miała włosy o wyglądzie lepszym niż teraz.

Zgadzam się z Cotynato - jeśli kupisz dobrą prostownicę i zabezpieczysz włosy jakimś kosmetykiem chroniącym przed wysoką temperaturą, to wszystko będzie git Osobiście uważam, że bardzo Ci do twarzy w wyprostowanych włosach, ale jeśli miałabym wstawać tak wcześnie jak Ty, to chyba samej nie chciałoby mi się z nimi bawić
Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Pamiętam jak kiedyś pofarbowałam włosy i wyszły mi lekko fioletowawe ( chyba oberzyna) i nie wspominam tego jakoś tragicznie ale z uśmiechem na ustach.

Heh, ja sobie kiedyś przez przypadek ufarbowałam na czerwono Wyglądałam gorzej niż Michał Wiśniewski
Cytat:
Madelie Tak Chybie w woj śląskim, to niedaleko Cieszyna (choć chyba jedno w Polsce jest), a w zasadzie to jego okolice, a Ty też z tych okolic?

Ja mieszkam gdzie indziej, ale znam te rejony, bo mam tam rodzinę
Stary 2009-04-26, 00:19   #167
4na
Rozeznanie

zacznę od tego że mam tyle lat co Ty więc troszke porównam... żadne lenistwo nie wchodzi w grę! chcesz być piękna musisz się pilnować i czasem poświęcać
wstaję o 5:50 bo o 7:10 musze wyjść, włosy prostuję codziennie, farbuje kiedy muszę czyli co max 2 miesiące, w załączniku dodam moje ubrania których zdjęcia mam akurat zapisane bo z allegro..

Mój makijaż codzienny to podkład, kredka, tusz, róż i cienie
z dodatków to duża czarna torebka, i wielkie okulary przeciwsłoneczne czasem kolczyki ale rzadko.

Nie podoba mi się zestaw spódniczka i różowa bluzeczka, jak dla mnie strasznie to tandetne i jak już któraś tu powiedziała że masz tyle lat i możesz się tak ubierać to ja myślę całkiem inaczej tak to może ubierać się dziewczynka w 4 klasie podstawówki

I oczywiście nie chce tu nikogo obrazić ani narzucać nikomu niczego, i nie rozumiem tego jak mama może zabronić Ci obciąć włosy? przecież przez to brakuje Ci pewności siebie, pewnie chłopcy też się nie garną do Ciebie uparłaś się też że prostownica jest blee, a ja prostując i farbując włosy mam je zdrowsze niż wieeele moich koleżanek które poprostu je myją. ja też mieszkam na wsi a do większego miasta 50km więc gdyby nie allegro to bym leżała i kwiczała do włosów polecam zamówić maskę mleczną kallos cena za litr ok 18 zł a używają jej nawet w drogich salonach fryzjerskich
jeśli chodzi o zakup ubrań to również polecam allegro, i póki co kieruj się ubraniami np Atmosphere lub Japan Style.. pooglądaj a się wkręcisz

Dodawaj jakieś zdjęcia swoje nowe bo wszystkie tu jesteśmy ciekawe
No więc ja dodam jakieś swoje ubranka jako siedemnastki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2_f.jpg (113,0 KB, 60 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2vto58k.jpg (50,8 KB, 130 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 080.jpg (42,6 KB, 86 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 604210688.jpg (28,2 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg różowa p.jpg (21,2 KB, 102 załadowań)
4na jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 00:45   #168
cotynato
Zakorzenienie

Mi się wydaje że ten wątek jak wiele innych powstaje po to by powstać i nabić posty.
Gdyby Autorka faktycznie potrzebowała pomocy i wiedziała ze jednak potrzebna jest jakaś zmiana nie wybrzydzałaby wybierając co lepszą dla niej propozycję na wygląd.

Też uważam że będąc w takim wieku i nosząc garsonkę lekko babciną ( szczególne teraz kiedy takie stroje zastępuje się czarną ołówkową albo z wysokim stanem i białą skromną nawet bluzką- czymkolwiek , ale błaaaagam nie żakietem w tym stylu ) i mając włosy ( nie biczuj mnie , ale mam wrażenie że to typ blond które chcąc czy nie chcąc puszą się robiąc wrażenie porozdwajanych i zniszczonych? , wnioskuję po 1 zdjęciach bo mam koleząnkę która ma podobne...) tego typu prostowanie lub kręcenie jest rzeczą konieczną. Sama też zaczełam prostować włosy już w liceum i także nie raz wstawałam wcześnie rano żeby to zrobić , ale jeżeli chce się jakoś wyglądać i widzieć pozytywne reakcje płci przeciwnej ( a nie wierze że nie chcesz ) to po pierwsze trzeba się poświęcić a po 2 przestać słuchać mamy w kwestiach wyglądu - większość dziewczyn sugerując się radami mamy wyglądałaby staromodnie i zakonniczo. jeżeli sądzisz że moje włosy wyglądają po prostowaniu gorzej niż twoje mogę wysłać ci zdjęcia włosów które postuje ponad 4 lata , pewnie wyobrażasz sobie łysinkę z 3 kłaczkami , ale tak nie jest
Sądze że prędzej czy później ktoś tobą potrząśnie , albo sama zechcesz żeby faceci patrzyli na ciebie z uznaniem i wielkimi błyszczącymi oczkami ( mimo że to nie jest jedyna wartość kobiety - ale w pewnym okresie ważna i budująca ) i sama sięgniesz po inny ciuch , makijaz który nie skończy się na maźnieciu maskarą i prostownicę - przynajmniej mam taką nadzieję \

Pozdrawiam

St. zamówień
wym

♥F.M[SIGPIC][/SIGPIC]

[*]
Stary 2009-04-26, 13:40   #169
iwona1992
Raczkowanie

GG do iwona1992

A taki ubiór? Bo mi się to wydaje w porządku, ale teraz to sama już nie wiem... Choć z tego że mam wypaczony gust , a raczej że go nie mam to sobie zdawałam sprawę, ale chyba nie do tego stopnia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05699.jpg (154,0 KB, 1201 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC05700.jpg (156,0 KB, 1222 załadowań)
Stary 2009-04-26, 14:27   #170
Ehinokokus
Zadomowienie

Myślę, że góra mogłaby być, ale spódnica kompletnie nie pasuje. Jesteś zgrabna i warto to podkreślić .
Nałóż podkłąd i podkreśl brwi - myślę, że różnica będzie ogromna!
Pozdrawiam!
Ehinokokus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 18:35   #171
soulone
Wtajemniczenie

A mi właśnie spódnica się podoba tylko górę bym zmieniła. Zastanawiam się co masz w szafie. Może spróbujesz wrzucić fotki jakiś bluzek? Koszul?
soulone jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 18:44   #172
cotynato
Zakorzenienie

A mi się ani góra ani dół nie podoba , ale też jestem za tym żebys wrzuciła jakieś fotki swoich ciuszków

St. zamówień
wym

♥F.M[SIGPIC][/SIGPIC]

[*]
Stary 2009-04-26, 22:06   #173
iwona1992
Raczkowanie

GG do iwona1992

Szczerze powiedziawszy patrząc dziś do szafy, też się zastanawiałam "Co ja tu mam?" i ze zrezygnowaniem zajęłam się odrabianiem lekcji, a to w moim wykonaniu nie lada wyczyn, więc chyba mówi to samo za siebie. Od dłuższego czasu myślę nad tym, tylko czasu brakuje... Ale od piątku mam 5 dni wolnego, więc chyba się w końcu zbiorę i zdecyduję wreszcie na to... Tu jest chyba gdzieś specjalnie przeznaczony do tego wątek chyba... "My style diary"? tak, to jest to?
Stary 2009-04-26, 22:10   #174
cotynato
Zakorzenienie

Tak my style diary . A jeżeli faktycznie twoj budzet jest ograniczony zajzyj czasami do jakiego SH. Na lumpeksowych łowach możesz zobaczyć jakie czasami perełki da się wyłapać za niewielką kasę

St. zamówień
wym

♥F.M[SIGPIC][/SIGPIC]

[*]
Stary 2009-04-27, 01:11   #175
Agula 88
Zakorzenienie

SH to dobry pomysł bo nie każda nastolatkę stać aby wkręcać się w allegro i kupować co jej wpadnie w oko .Jeżeli się ma ograniczony budżet lepiej stawiać na prostotę w ubraniach a zadbać o taki szczegół jak ładnie ułożona fryzura i ładny makijaż i ubrać się w zapach
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...1&d=1218391340
tu włoski masz po prostu boskie tylko mocniej tuszem rzęsy , róż i błyszczyk.
tylko obcinaj włosów
Agula 88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 18:24   #176
4na
Rozeznanie

tylko najpierw napatrz się na ciuchy na all atmosphere albo jakieś inne i potem idz do sh bo tam bez wyczucia można naprawdę ubrać się bardzo źle ale ogólnie to polecam, sama jestem uzależniona

sh- lumpeks
pozdr
4na jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 12:14   #177
lizawietta
Zadomowienie

moim zdaniem niepotrzebnie sie tak boisz tej prostownicy, odpowiednie kosmetyki nie wyrzadza wielkiej krzywdy. Ja sama swoje namietnie prostuje juz od ponad 3 lat i nie narzekam no ok moze sa troche zniszczone, ale niewyprostowane i tak kiedys wygladaly duzo gorzej( takze mam z natury szopę).
lizawietta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 17:22   #178
Carmen79
BAN stały

nieoplacona reklama

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2009-04-28 o 18:26
Carmen79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 17:44   #179
pani-jesień
Zakorzenienie

Iwonko, ja skrobnę tylko słówko a propos Twoich włosów...
Nie daj się namówić na prostownicę, nie pozwól sobie wmówić, że burza fal czy loków wygląda źle Uwierz mi, taki włosy jak Twoje, są piękne i oryginalne. Po odpowiednim dobraniu kosmetkow pielęgnacyjnych, będą jeszcze piękniejsze Zachęcam do przejrzenia tego wątku (w 1. poście znajdziesz też linka do jego 1. częsci ) -> http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=310644

Nie wierz w to, że prostownica nie niszczy włosów, jeśli będzie się stosowało kosmetyki termoochronne. Być może są takie szczęściary na świecie, ale nie liczyłabym na to, że Ty znajdziesz się w ich gronie. Masz dość jasne włosy, a jasne włosy są z natury delikatne Nie ma sensu, byś niszczyła swoją śliczną czuprynę, tylko dlatego, że panuje teraz moda na topielice Podkreślaj bogactwo i naturalny skręt Twoich włosów

Dziewczyny używające prostownicy często wpadają w błedne koło: prostują -> ich włosy po prostownicy wyglądają super -> regularnie prostowane włosy z czasem zaczynają się niszczyć -> zniszczone włosy bez prostownicy wyglądają koszmarnie, więc dziewczyny prostują, by stworzyć iluzję zdrowych, gładkich włosów -> włosy niszczą się coraz bardziej -> i tak w koło Macieju.

Nie używaj prostownicy, naprawdę
Stary 2009-04-28, 18:26   #180
lizawietta
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Iwonko, ja skrobnę tylko słówko a propos Twoich włosów...
Nie daj się namówić na prostownicę, nie pozwól sobie wmówić, że burza fal czy loków wygląda źle Uwierz mi, taki włosy jak Twoje, są piękne i oryginalne. Po odpowiednim dobraniu kosmetkow pielęgnacyjnych, będą jeszcze piękniejsze Zachęcam do przejrzenia tego wątku (w 1. poście znajdziesz też linka do jego 1. częsci ) -> http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=310644

Nie wierz w to, że prostownica nie niszczy włosów, jeśli będzie się stosowało kosmetyki termoochronne. Być może są takie szczęściary na świecie, ale nie liczyłabym na to, że Ty znajdziesz się w ich gronie. Masz dość jasne włosy, a jasne włosy są z natury delikatne Nie ma sensu, byś niszczyła swoją śliczną czuprynę, tylko dlatego, że panuje teraz moda na topielice Podkreślaj bogactwo i naturalny skręt Twoich włosów

Dziewczyny używające prostownicy często wpadają w błedne koło: prostują -> ich włosy po prostownicy wyglądają super -> regularnie prostowane włosy z czasem zaczynają się niszczyć -> zniszczone włosy bez prostownicy wyglądają koszmarnie, więc dziewczyny prostują, by stworzyć iluzję zdrowych, gładkich włosów -> włosy niszczą się coraz bardziej -> i tak w koło Macieju.

Nie używaj prostownicy, naprawdę

co przez to rozumiesz? ja tam chyba nie wygladam jak topielica myślę,ze to zalezy od gustu, ja na przyklad fatalnie bym sie czuła w kręconych dlatego prostuje no ale masz racje wlosy sie niszczą zawsze chocby w malym stopniu, ale wlasnie prawda jest taka ze przestac jest juz baaardzo ciezko, dlatego mysle ze neich kazdy zda sie na wlasny gust i ew. jego konsekwencje.
lizawietta jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości