krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-05-11, 23:23   #1
avacorgan
Raczkowanie

krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

Mam 25 lat i cerę mieszaną, na razie całe szczęście nie mam żadnych zmarszczek, ale boję się, że za parę lat będą się pojawiać. Czy krem przeciwzmarszczkowy pod oczy powinnam zacząć już stosować? Jak sama nazwa wskazuje ma on działać przeciwzmarszczkowo, czyli zapobiegawczo.
Proszę o radę
avacorgan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 13:56   #2
Flofferek
Zakorzenienie

Dot.: krem przeciwzmarszczkowy w jakim wieku?

tez jestem bardzo ciekawa, bo szukam w necie wszelkich informacji, ale dalej nic nie wiem. a rowniez mam 25 lat
Flofferek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 18:13   #3
tass822
Zadomowienie

ja mam 22 lata a już zaczęłam używać kremu pod oczy. Ze zmarszczkami problemu póki co nie mam, ale po demakijażu oczu, skóra i powieki są strasznie suche. Dlatego nawilżam je właśnie kremem pod oczy a przy okazji zapobiegam już w tak młodym wieku zmarszczkom.
Myślę, że śmiało dziewczyny możecie już stosować takie kremy. Jedna z Was napisała przecież, że lepiej przeciwdziałać. A od tego są te kremy
pozdrawiam
tass822 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-12, 20:52   #4
malutka86
Raczkowanie

GG do malutka86

każdy krem trzeba dostosować do potrzeb skóry, z reguły te potrzeby nie są zbieżne z wiekiem. Moim zdaniem jeśli nie masz zmarszczek, to wystarczy nawilżanie i ochrona przed fotostarzeniem. Pamiętaj krem nie rozleniwi skóry, ale zbyt silny kosmetyk, gdy skóra jeszcze tego nie wymaga może uczulić. Więc moim zdaniem lekki krem przeciw fotostarzeniu lub też lekki przeciwzmarszczkowy.. ale najważniejsze jest, żeby się chronić przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, bo one głównie (poza sprawą genów, mimiki) powodują zmarszczki.
Stary 2008-05-12, 21:02   #5
mysza007
Zakorzenienie

Ja mam 25 lat i niestety mam już zmarszczki! Parę razy w gazetach spotkałam się z artykułami, w których pisano, że od 25 r.ż. można zacząć już stosować kremy przeciw pierwszym oznakom starzenia! Ech...latka lecą!
mysza007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 14:34   #6
Flofferek
Zakorzenienie

a jakies konkretne firmy mozecie polecic? kurcze, w ogole sie na tym nie znam bo kierowac to nalezy sie rodzajem skory, ale czyms jeszcze? dzieki za pomoc
Flofferek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 17:30   #7
angelikah
Raczkowanie

Prawda jest taka,ze kremy przeciwzmarszczkowe zaleca sie juz od 25 roku zycia. na wiekszosci tego typu produktow znajduje sie taka informacja. Taki specyfik nalezy rowniez dopasowac do rodzaju cery.
Kremy mozna wklepywac w skore rowniez nieco wczesniej, kiedy tylko pojawia sie pierwsze zmarszczki wynikajace z roznych przyczyn (uwarunkowania genetyczne, kozystanie z solarium itp.) Odradzalabym natomiast uzywania preparatow zbyt wczesnie, niejako "zapobiegawczo" przez osoby zbyt mlode tj. w wieku 16-20 lat. Taki kosmetyk nic nie da, poniewaz mloda skora nie bedzie w stanie wchlonac wszystkich jego skladnikow.
angelikah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 12:50   #8
groszkolino
celebriti

GG do groszkolino

Mam 25 lat jakis taki wątek nasz. W każdym razie, mam kurze łapki i cienie pod oczami, w ciagu ostatniego roku testowalam wszelkie mozliwe kremy tansze i drozsze. A wiecie co w naszym wieku trzeba robic? NAWILZAC!!! Odkad zaczelam uzywac na noc kremu - clarins multi active i na dzień clarins hydra quench moje oczy, a wlasciwie skóra wokół nich wyglada duzo lepiej. Naprawde nie ma potrzeby 'na siłe' szukac magii w coraz to mocniejszych kremach, bo i nie czas na to jeszcze i co najwazniejsze, nigdy nie bedziemy na 100% kontent. Czytałam, szukałam, pytałam i zawsze hasło brzmi NAWILŻAJ, no więc jako kosmetyko-maniaczka posluchałam. Ponieważ nie znalazłam odpowiedniego kremu, używałam wyłącznie w/w i pewnego dnia zauwazylam efekt takze wokol oczu!

groszkolino jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 21:29   #9
mysza007
Zakorzenienie

A ja dziś zrobiłam peeling pysia i po dłuższym czasie nawilżyłam twarz nie kremem, a mleczkiem kosmetycznym! Rewelacja!!!
mysza007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-19, 00:22   #10
followyou
Przyczajenie

Hmmm ja mam 18 lat i już używam lekkiego kremu przeciw zmarszczkowego POD OCZY gdyż pod podkładem już widać duuuużo mimicznych zmarszczek pod oczami i to nie za fajnie wygląda a wolę zapobiegać w młodym wieku niż za 5 lat latać co pół roku na botox
followyou jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości